WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN U wilt graag wïttc tanden hebben ZUIDSCHARWOUDE. HOORN. NIEUWE NIEDORP. WARMENHUIZEN. PURMEREND. wensdit voor alles gezonde tanden! NOORDSCHARWOUDE. DE OOSTERPOLDER ONDER NIEUWE NIEDORP. WIERINGEN. DE RIJP. BERGEN. sloten mej. A Th. W. Heemskerck Heeckens als lid aan die commissie toe te voegen. Aan de orde was hierop het voorstel om bij de N. V. Bank voor Nederlandscbe Ge meenten te 's-Gravenhage te beleggen een bedrag van 8.172.80, zijnde de door bet •Bestuur der R K. Jongensschool 8129 50) en door het Bestuur der Berger Schoolver- eeniging 43.30) in de jaren 1930 en 1931 in de gemeentekas gestorte waarborgsommen ingevolge de Lager Onderwijswet. B. en W. stelden voor hiertoe te besluiten onder voorwaarden dat: lo. de Bank zich verbindt om deze som aan de gemeente terug te betalen op 1 Juli 1950 en zulks zonder eenige korting, met dien verstande echter dat de gemeente zich de be voegdheid voorbehoudt, om in de gevallen bedoeld in art. 79, 2e en 3e lid en art 83, 6e lid der Lager onderwijswet 1920, het bedrag van f 8.172.80 met inachtneming van een op- zeggingstermijn van 3 maanden terstond te rug te vorderen 2o. dat Bank zich verbindt om jaarlijks over het bovengenoemde bedrag aan de ge meente rente te voldoen berekend naar vier ten honderd in het jaar, vervallende m twee gelijke termijnen, op 30 Juni en op 31 December, voor het eerst op 31 December 1932). Dit voorstel werd z. h. st. aangenomen. Na vooraf een hartversterking in „De Rustende Jager"' te hebben gebruikt, begaven de leden zich hierop per auto's ter Bonefaas- schouw. welke schouw met een lunch en een partijtje billard in „De Rustende Jager" werd besloten. De Bonefaasschouw is een voor den raad bijzondere gelegenheid om een dagje in ge noegd ijk samenzijn door te brengen en be staat in het in oogenschouw nemen van de wegen om te controleeren of over de wegen hangende takken en struiken wel behoorlijk zijn gesnoeid. Ditmaal deed de raad ook nog nuttig werk. door het nieuwe wandelpad vanaf de donkere hoek in het Natuurreservaat in oogenschouw ite nemen, welk pad dezen winter in werkver schaffing was gemaakt. Voorts gaven B. en W. ter plaatse een uiteenzetting van het plan om in het verlengde van de Kerkelaan, tot den duinvoet, een wandelpad te maken, het geen noodig was om fe voorkomen, dat door het loopen buiten de paden het bosch te zeer gehavend wordt. JkowHciaai 7lieuws De vele aanvragen welke bij het Crisis comité alhier binnenkomen, zijn van dien aard dat het comité aan de daarvoor in aan merking komende verzoeken voor steun niet meer kan voldoen. Een verzoek om finan- ciëelen steun aan de gemeente werd toege staan en 1000 door den gemeenteraad ge voteerd. Dit bedrag is natuurlijk met grooten dank aanvaard en nu kan het comité weer een poosje zijn taak vervullen. Om zooveel mogelijk de menschen in natura te kunnen bijstaan, zag het comité zich genoodzaak: andermaal een beroep te doen op de offer vaardigheid der burgerij en besloot daarvoor een circulaire te laten verspreiden. In den loop van enkele maanden werd aan levensmiddelen enz. verstrekt voor een bedrag van 1248, terwijl pl.m. 600 pond boonen, erwten rijst en melange van ne ringdoenden ontvangen door middel van het comité konden worden verstrekt. Het is jammer, dat er nog ingezetenen zijn, die on der het motto „zelf crisis-slachtoffer" zich van eenige bijdrage onttrekken. Het is de harde noodzaak voor vele crisis- menschen, die om steun vragen, een nood zaak uit liefde voor het gezin. Laat men nu alle vooroordeel op zijde zet ten en laat de noodkreet, die binnenskamers vooral door vader en moeder geslaakt wordt, gehoord worden Laat uw hart spreken en steunt het comité, in zijne pogingen om een zonnestraaltje te laten schijnen in die woningen, waar zooveel leed heerscht. Het comité zegt in zijn circulaire o.m.: Overtuigd, dat allen doordrongen zijn van den grooten nood, die in tal van huisgezinnen heerscht als gevolg van de tijdsomstandig heden, wordt vertrouwd, dat een ieder zich zal ontfermen over hen, die thans niet méér in staat zijn, zich het allernoodzakelijkste te verschaffen. Was het aantal werkloozen drie weken ge leden alhier 35, thans is dit gedaald tot 10. Naar we vernemen ligt het in de bedoe ling van B. en W. den raad voor te stellen over te gaan tot verlaging van de wik- en weeggelden van 50 op 40 cent per 100 K G. Ongetwijfeld zal dit de aanvoer van kaas ten goede komen. Alhier is een vergadering gehouden, waarbij in beginsel besloten is tot oprich ting van een watersportvereeniging, welke zich ten doel zal stellen de kano-, zeil- en motorbootsport te beoefenen en te propagee- ren De leiding en propaganda berust in han den van de neeren Andringa en J. Langere». Vrijdagavond had in de zaal van den Heer Kossen de vergadering plaats van de afd. Winkel der I.A.M.V. ter verwelkoming van den dienstweigeraar Jb. Arts. De voorzitter bracht in zijn openings woord den heer Arts hulde en bood hem na mens de afd. dit sympathie voor zijn daad, een boek aan. Hierna trad op de dichter-zanger Du- mont, waarna het woord werd gevoerd door ds. Schermerhorn van Hoog-Soeren. Spr. lichtte allereerst een persoonlijk woord tot den heer Jb. Arts en zeide hem dankbaar te zijn voor het offer van zijn vrijheid, dat hij heeft gegeven en hoopte, aat hij vol moed is teruggekomen met in zijn hart het verlangen zijn beginsel te dienen en te helpen verbrei den, nX. de wereld te verlossen van het mili tairisme, den gruwel van den oorlog. Spr. vortelde hoe er ook in den heer Arts een groeiproces »is geweest. Eerst heeft hij als soldaat gediendtoen had hij nog niet de kracht om te weigeren, maar in hem is de zuiver menschelijke anti-militairistische idee gaan groeien. Toen die groot en sterk genoeg was heeft hij toen hij op moest komen voor herhalingsoefeningen het woord neen uit kunnen spreken. Het moet in ons zoo mach tig worden, dat we er geen weerstand meer aan kunnen bieden. Waarom zijn we anti-militairistOmdat wij het militairisme beschouwen als iets on- menschelijksch, ten le: om het wezen van het militairisme zelf, ten 2e: om bet doel van het militainsme. Het wezen is de absolute knechting van den menscb. Het recht van de persoonlijkheid wordt door het militainsme ontkend. Een soldaat is geen mensch en kan het niet zijn. De heerschappij over eigen le ven, het luisteren naar de stem van de rede wordt hem ontnomen. Geen slavernij is ooit zoo geperfection- neerd geweest als de slavernij van het mili- tairisme. Het is de volkomen heerschappij over den mensch waardoor eigen denken en voelen wordt uitgeschakeld. Het doel wordt nog erger. De Staat eischt de persoonlijkheid op, omdat wanneer de soldaat actief moet optreden hij dingen moet doen, die lijnrecht in strijd zijn met het werkelijk willen. Van nature beeft de mensch een afkeer van ver nielingen, geweld en van bloedvergieten. Dat tegennatuurlijke wordt juist van hem ge vraagd. Daarom is juist noodig die straffe discipline. Doel van het militairisme is even tueel oorlog te voeren. Wij leven in een bui tengewoon ernstigen tijd, onheilspellend ern stig. De verschillende Staten maken zich klaar voor den oorlog, ten spijt van hetgeen gesproken wordt in Geneve. De dwaze oor log op economisch terrein is in vollen gang. Alle landen staan vijandig tegenover elkaar. De oorlog op economisch terrein kan ieder oogenblik verplaatst worden naar het strate gisch terrein. Wanneer de menschheid verlost wil wor den van de vernietiging moet ze dat zelf doen. Van geen enkele regeering is iets voor den mensch te verwachten. Men zal net zoo lang slaaf zijn van zijn eigen noodlot tot het volk zelf zal begrijpen, dat het moet vertrou wen op zijn eigen kracht, dat is de kracht van den geest, van den overzettelijken geest, die naar niets anders luisteren wil dan naar de stem van de rede. Sr. verheugde er zich over hoe voor al in Noordholland het anti-militairisme is geworden tot een krachtig beginsel bij velen. De idee groeit. Tallooze jonge menschen hou den zich bezig met de vraag, wat Zal ik doen, dienstweigeren, ja of neen? Voor 25 jaren dacht men daar niet aan. Spr. trok daaruit de conclusie, dat die idee steeds meer zal groeien en er meer jonge menschen zul len komen die zullen zeggen, daar doe ik niet aan mee. De mensch voor wie is opgegaan het visioen waarin geen geweld meer be staat, vraagt alleen naar zijn eigen geweten, dat hem zal brengen tot de militaire dienst weigering! Spr. deed een beroep op het zui ver menschelijke in allen en vroeg: voelt ge iets van verlangen in U om een groot en sterk mensch te worden? We moeten ons voelen zedelijke wezens, dan zullen we nooit geweld kunnen aanvaarden. We moeten de volkeren wakker roepen tot daadwerkelijken strijd, die culmineert in militaire dienstwei gering. Hierna besprak ds. Schermerhorn het revo- lutionnair-anti-militairisme. Voor spr. staat vast, dat deze maatschappij geen recht van bestaan heeft. Ze is zedelijk veroordeeld. Ka pitalisme militairisme zijn onverbrekelijk aan elkaar verbonden en zijn niet te scheiden. Willen we den oorlog overwinnen, dan moeten we ons stellen tegenover de kapitalis tische orde. Maar deze maatschappij kon niet bestaan indien ze niet wortelde in den geest van den mensch zelf. We denken en voelen soms nog zoo kapitalistisch. Als men hef le ven goea bekijkt wordt in laatste instantie het. leven beheerscht voor het streven stoffe lijk niet onder te gaan. Dat is het noodlot waaronder we leven. De mensch moet de geestelijke schoonheid gaan liefhebben en niet meer hechten aan uiterlijken schijn en materieele dingen. Spr. heeft vroeger geleerd: De mensch is een met rede begaafd wezen, wat hem onderscheklde van het dier. De mensch is echter gedaald beneden het dier. Menschen organiseeren massamoord, dooden zonder noodzaak, niet uit zelfbehoud maar om macht en rijkdom. Aan deze onredelijkheid kan een einde ko men als in ons zelf de rede zal zegevieren. De eerste wet voor den mensch is, dat hij opgroeit tot een ware zedelijke persoonlijk heid, dat beteekent een tegenstander te zijn van deze maatschappij. Spr. herinnerde aan de woorden die voor komen op de gedenkpenning van het Natio naal Crisis Comité: Met Elkander, Voor El kander. Voor spr. beteekenen ze wel iets an ders dan voor die personen. Voor spr. betee kenen die woorden de revolutie. Niet de ge welddadige revolutie, maar de revolutie van den geest, wat noodwendig tot gevolg zal hebben revolutie op economisch terrein. Spr. besloot zijn rede met de spreuk: Met Elkan der, Voor Elkander, en wenschte daarbij de durf om na te denken over de consequenties daarvan en tevens om zich als redelijke we zens te plaatsen voor de vraag: hoe moeten we staan tegenover mijitairisme kapitalisme en oorlog. Hierna zong Dumont nog eenige van zijn liedjes, die zeer in den smaak vielen. Daarna sluiting. Opheffing polder Reekerkoog. ^Ged. Staten stellen voor met ingang van den dertigsten dag na dien, waarop aan dit besluit de Kon. goedkeuring zal zijn ver leend, den polder de Reekerkoog als afzon derlijk waterschap op te heffen en de tot dien polder behoorende perceelen op te nemen in den Grebpolder onder Warmenhuizen. De kaasbeurs. De gemeentelijke kaasbeurs wordt heden ochtend officieel in gebruik genomen. Nadat de fabriekskaas van de markt ver dween en op monsters werd verkocht in een bovenzaal van een hotel op de Kaasmarkt, welke daartoe tot kaasbeurs werd ingericht, heeft het gemeentebestuur begrepen, dat het tijd werd om in te grijpen, zoodat na pogin gen om de fabriekskaas weer op de markt te krijgen, welke mislukten, besloten werd tot Om de tanden gezond te houden, moeten schadelijke mondbacterieën in hun ontwikkeling gestuit worden. ODOL-mondwater bevat een Ant.sep«cum dat zich ragfijn over de tanden en het mondslijmvlies legt, en de ontwikkeling van de bacterieën tegengaat. Spoelt daarom Uw mond, na het tandenpoetsen, nog eens flink na met ODOL. De smaak van ODOL is heerlijk en verfrisschend. het suchten van een gemeentelijke kaasbeurs. Voor dat doel werden de bovenzalen van de kaaswaag, eerder gebruikt als stadsteeken- school en later als kantoor der gemeente werken, tot één groote zaal ingericht, voor zien van telefoon, waschgelegenheid, enz PROVINCIALE STATEN. Het Noord zeekanaal ook des win ters bevaarbaar. Ged. Staten stellen voor aan de Ver. voor Alg. Scheepvaartbelangen te -Amsterdam, zoolang deze ten genoegen vat Ged. Staten de noodige middelen aanwendt om bat Noord zeekanaal in den winter bevaarbaar te hou den, voor den tijd van 5 jaar, ingegaan op 1 Mei 1931, een vast jaarlijksch subsidie van 5000 te verkenen, benevens een bijdrage tot een maximum van 5000 's jaars, van een derd gedeelte der exploitatiekosten gedurende den winter, zooals deze jaarlijks, bij een door Ged. Staten goed te keuren rekening, worden vastgesteld, onder voorwaarde: dat de bij dragen over eenig jaar slechts zullen worden uitbetaald, indien blijkt, dat het Rijk en de gemeente Amsterdam over dat jaar ten minste gelijke bedragen zullen uitkeeren. VENHUIZEN. Auto tegen een huis gereden. Zaterdagavond reed de heer Fit van Bo- venkarspel met een vrachtauto, waarvan de voorband sprong. De wagen botste tegen een aan den straatweg staand woonhuis, dat ernstig werd beschadigd. De bovenbouw van heth uis werd enkele decimeters ontzet, terwijl in de kaste nalle steen- en glaswerk aan scherven viel. De eigenaar-bewoner C. Water, die met zijn vrouw in de huiskamer zat, schrok hevig. Persoonlijke ongelukken deden zich evenwel niet voor. Ook de auto werd ernstig beschadigd. De vrij groote schade wordt door verzekering gedekt. Onze plaatsgenoot de heer A. de Geus A.Pzn., leerling van de ambachtsschool te Alkmaar, slaagde voor het diploma assistent machinist ter koopvaardij. Toen de heer H. K., alhier, in den nacht van Zondag op Maandag huiswaarts keerde per motorfiets, had hij het ongeluk, dat nabij de r.k. kerk de achterband sprong, met het gevolg dat de duorijder, iemand uit Broek op Langendijk afkomstig, van de motorfiets aisprong, waardoor K. het evenwicht over het stuur verloor en kwam te vallen en een hoofdwond^opliep. wat nog al vrij goed is afgekomen. o)e motorfiets werd vrij ernstig beschadigd. Door de vergadering van stemgerechtig de Ingelanden van den Oosterpolder onder Nieuwe-Niedorp is besloten tot herziening van de jaarweade van den voorzitter, zij werd gebracht op 200. De rekening over 1931 werd goedgekeurd in ontvang op 16670.51 K, in uitgaaf op 18425, nadee- lig saldo 1755.38. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op 17504.54VL De omslag over een oppervlak te van 1119 H.A. 62 A. en 36 c.A. werd ge steld op 12 per H.A. Voorts werd besloten het zomerpeil te ver lagen met 5 c.M. Tot leden der commissie, die de rekening over 1932 zal nazien, werden benoemd de heeren S. Nieuweboer, G. Gaijvoed en D. Wit Czn., allen te Nieuwe Nieüdorp. veel vuilnis, ijzer e.d. in geworpen is. Bij de Quarantaine daarentegen is het water uit stekend. Door W. Veltman te Leeuwarden is con cessie aangevraagd voor een autobusdienst van Leeuwarden over Harlingen, Zurich, Af sluitdijk, Den Oever, Medemblik naar Am sterdam. Op 29 Juni a.s. zal door den directeur- generaal der Zuiderzeewerken worden aan besteed het aanleggen van klinkerwegen in het noordelijk deel van sectie II in de Wie- ringermeer. Raming 80.000. Bestek no. 160 Z.W. Inlichtingen bij de ingenieurs J. Post- ma te Den Haag en Ph. Schuurman te Kol- horn. Naar aanleiding van de plannen voor 'n zwembad hebben eenige zwemmers het ge meentebestuur verzocht deze inrichting te stichten aan de Quarantaine en niet aan Lut- jeland. Zij wijzen er o.m. op, dat in het Boe- zemmeer het water zeer vuil is, terwijl er heel De verordening inzake de winkelslui tingswet is door de Kroon goedgekeurd. De winkeliers mogen nu alle werkdagen gedu rende den zomertijd hunne winkels geopend houden tot des avonds negen uur en des Zon dag van des v.m. half 12 tot des n.m. half één. In de Vrijdag gehouden vergadering van den raad dezer gemeente is het voorstel van B. en W. tot het bouwen van een ijzeren brug over de ringvaart (Beemsterbrug) aangehou den. ZIJPE. De alhier bestaande steunregeling voor werklooze landarbeiders is bij beschikking van den minister van binnenlandsche zaken wederom met 4 weken verlengd. GRAFT. Zondagmiddag 29 Mei 1.1. is alhier een vrij ernstig ongeluk gebeurd, doordat het dochtertje van Duin, alhier, door een luxe auto werd overreden en zwaar gewond. Door de commissie, die twee vorige ja ren de autotocht voor ouden van dagen or ganiseerde, is wederom vergaderd. Besloten is een tocht samen te stellen naar Schiphol. De geheele zaak is echter afhankelijk van de financiën. Volgende week zal van de burgerij een bijdrage gevraagd worden. Ook op de auto-bezitters zal weer een beroep gedaan worden en wij hopen, dat deze wederom zul len instemmen met het sympathieke streven van de commissie. Onze plaatsgenoote, mej. A. Duits, slaagde te Amsterdam voor het door den Ned. Dameskappersbond gehouden examen voor het diploma haarverven. £and: en J-uia&ouu TULPEN. Op enkele akkers ziet men de kweekers al bezig met hetop nemen van tulpen. Ge woonlijk is de eerste opname zelden de beste. Men gaat thans reeds over tot het rooien, omdat men, wanneer men er nog een 14 da gen mee wacht, moeite heeft de bollen, welke als een gevolg van slechten groei, gitzwart van kleur zijn, terug te vinden. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Het loopt dan nu met het winterseizoen op een eind. Het is ongetwijfeld nog maar zelden gebeurd, dat op 28 Mei nog winter- kool aan de veiling kwam. En toch gebeurde dit thans. Er waren dus wel echte taaie boe ren dit jaar. En geen wonder. Men trachtte nog te halen, wat er mogelijk van te halen was, en daarom hield men de kool,vast in de hoop er nog wat meer van te maken. Het resultaat van die vasthouderij is echter verre van schitterend geweest. Den beelen winter door slechte prijzen, bij het onverkoopbare af. En nu de betaalkant|ren hun loeken gaan afsluiten en alzoo de omzetcijfers be kend worden, blijken die al weer veel lager te zijn dan het vorige jaar. Toen waren de prij zen veel minder slecht en is er zelfs nog een tijd geweest, dat een paar koolsoorten beste prijzen opbrachten. De bouwers zijn nu de vertwijfeling nabij en we beginnen ons wer kelijk af te vragen, of men in Den Haag wel eenig besef heeft van den ernst van den toe stand waarin de tuinbouwers leven. Hoewel we weer heel wat rabarber zagen laden, deze week werd het verplicht veilen voor dit artikel nog niet ingevoerd. Recht streeks naar de Amsterdamsche markt ver zonden, bracht deze groente een prijs of van 2V, a 3 cent per K.G. Aan nlukken, bossen en emballeeren is heel wat werk, zoodat, rekening houdend met de vracht, er weinig voor den tuinder overschiet. De laatste roode kool verscheen aan de veiling van den Noordermarktbond. Met de prijzen liep het begrijpelijkerwijze heelemaal mis^ Er werd 1.50-/ 2.30 voor besteed. De Deensche witte kool was voor een groot deel onverkoopbaar. Wat nog verkocht werd bracht 60—80 cent per 100 K.G. op. Aan de veiling te Noordscharwoude beliep de aanvoer Zaterdag nog ruim 2H spoor wagen. De aanvoer van tomaten was belangrijk Deze komen vooral uit St. Pancras, waar taj van kassen zijn, waarin de stoktoniaten wor- den gekweekt. De aanvoer beliep gemiddeld een 5000 K.G. per dag. De prijzen bleven bevredigend en waren zelfs in het laatst van de week iets hooger dan bij het begin. Voor A-kwaliteit werd aanvankelijk ruim 48 be taald; er is echter Woensdag nog ruim 54 besteed. B-kwaliteit bracht ongeveer 4C op. De prijzen der C-kwaliteTf kwamen vrijwei overeen met die van A en C bracht aanvan kelijk 24 op, later 33.70 en op het eind der week 30.50. Met ingang van 1 Juni begint Engeland met het heffen van invoer rechten op dit artikel. \Xjaar er veel tomaten naar dat land worden geëxporteerd, bestaat groote vrees, dat het met de bevredigende prijzen wel eens kon gedaan zijn. Intusschen worden de invoerrechten in Noorwegen la ger, wat de mogelijke nadeelen allicht eenigs. zins kan compenseeren. Om den lezers echter volkomen in te Iich, ten, zij nog meegedeeld, dat het vorige jaar de tomaten betere prijzen opbrachten. Vorig seizoen waren die in de overeenkomstige wee* ruim 60, voor B 55—60, voor C 58 64 en voor CC 40—50. Men ziet hieruit, dat het ook met dit artikel, hoewel bevredigend, slechter gaat. HENSBROEK. De Tuinbouwvereeniging „Ons Belang* hield haar Meivergadering op 28 Mei 's avonds 7.30 uur in café Mantel. De voorzitter, de heer Joh. Koning, open de en schetste den slechten toestand in het bedrijf dat op het oogenblik met allerlei lap- middeltjes op de been moet worden gehou- den. Het punt „benoeming vrachtvaarder* bracht heel wat stof tot spreken. De voorzitter zeide dat na bespreking met den schipper in de bestuursvergadering deze heeft gezegd, dat nu het met de producten zoo slecht gaat, hij ook wel een offertje zou willen brengen Het bestuur wilde in deze He- ver niet met een voorstel komen en vroeg over deze aangelegenheid het oordeel van de vergadering. De heer H. de Vries zeide dat hij uit goede bron heeft vernomen dat de schipper voor de vereeniging te Oterleek de producten zal va ren voor 5 cent per 100 kilo minder en stelde voor, dit ook hier in te voeren. De heer P. v. Leijen was van de zelfde meening. De heer C. Bas was van oordeel dat het tarief eigenlijk niet naar beneden moet en vroeg of het niet mogelijk zou zijn dat in dien de producten dezen zomer weer wat duurder zijn, ook de schipper weer meer te geven. Algemeen was men daar niet voor. De heer de Hart zeide, dat het offertje dat de schipper zou willen brengen nu een offer wordt. Vijf cent verlaging op een kwartje beteekent voor den schipper een verlaging van 20 en dat is te veel. De heer Gunder, betaalmeester, zeide, dat een verlaging van 5 cent voor den schipper een verschil maakt in ontvangst van 1250 wat voor de leden door elkaar gerekend op ongeveer 12.50. Dit is berekend naar een normalen omzet. De voorzitter zeide dat het hem speet dat te Oterleek de tarieven zijn verlaagd daar de mogelijkheid wel eens zou kunnen bestaan dat we straks met het verlaagde tarief wel eens niet zoo goed klaar konden zijn. De heer Speets zeide dat hij volkomen met het idee van de Hart mee gaat daar het voor den schipper een groot offer is. Maar, zeide spr., te O. heeft hij het voor dien prijs aan genomen en moeten wij nu meer geven, dat is toch al te gek. Algemeen was men van oordeel, dat de schipper een domme streek heeft uitgehaald. De heer S. Doorn zeide dat hij dan voor die domme streek maar moet boeten ook. Be sloten werd den schipper te berichten dat de algemeene vergadering heeft besloten de ta rieven met 5 cent per 100 kilo te verlagen. Verder werd besloten den betaalmeester een kleine vergoeding te geven als het uit te be talen bedrag beneden de 75000 blijft. De heer de Vries stelde voor dit van terug werkende kracht te doen en over het verloo- pen jaar de vergoeding ook toe te kennen wat algemeen bijval vond. Dientengevolge is de heer Gunder weer opnieuw benoemd als betaalmeester. Benoeming controleurs. Tot controleurs werden benoemd de hee ren P. Kort en A. Groenveld, die beiden de benoeming aannamen. Punt 7: vervoer groenten naar Alkmaar. Hiervoor was door den secretaris van en kele op Alkmaar rijdende personen prijsop gaaf gevraagd. Ingeschreven haaden 5 vrachtrijders waarvan de laagste was P- Valkering te Obdam voor de volgende prij zen: zakken en bakken 5 cent, zakken van 30 pond, zakken van 50 pond 7% cent, kratten en kisten van 100 pond 15 cent. Over de betaling die voorheen altijd door den rijder zelf geschiedde, werd nog heel wat gesproken, daar de meesten van meening zijn, dat het gemakkelijker is, dat het over den be taalmeester gaat. De heer Valkering zeide dat zoo hij het 283. Eindelijk waren de kikkers van het spelen moe en legden alle kleeren bij elkaar. Wij moesten dat pakje eens aantrek ken, stelde een kikker voor en daar hadden de anderen wel zin in. Na een boop moeite had de ondeugende kikker het jasje broekje en de muts van Tuimel aangetrokken en tenslotte was ie ook nog zoo brutaal de baard van Tuimeltje om te hangen. vel'tie f° t.oeSet#k«W Éing ie naar Tuimeltje om het arme dikke kfkk ."V-? V8n k°U St°nd Tuimeltje naar ds ie eindeS b 1 u" gek"e sPr«È« maakte en toen nn b,00* werd en kikker zag dat het spellstjs nu lang genoeg geduurd had, kreeg Tuimeltje zijn kleer.n terug-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6