Agenda UW DRUKWERK JhiMicaties NV. Beek- i Handelsdrukkerij v.b. HERMS. COSIER Z 09. Stad m Omgeving. FRAAI EN SNEL Vraagt oiierte aan de Het jubileum van Mej. E. M. Buijs. 0.05 Woensdag 1 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: De weg naar Rlo (tendenzfilm)boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De middernachtminnaar (rom.), 2. De wreker (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Ben Hur (hist.-rom.); boven 14 jaar. Donderdag 2 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: De weg naar Rio (tendenzfilm); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De middernachtminnaar (rom.), 2. De wreker (sens.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Ben Hur (hist.-rom.); boven 14 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, verg. Onafh. Socialistische Partij, sprekers F. van der Goes en J. de Kadt. Vrijdag 3 Juni. 8 uur, café Central, vergadering Volks onderwijs. Zondag 5 Juni. 810 uur n.m. in den Stedelijken Mu- ziektuin, concert door St. Louis, met mede werking van een dubbel-mannenkwartet. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van J. W. BOER- SEN, alhier, om een tapvergunning in het per ceel Omval nr. 5, alhier. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van deze vergunning indienen. Alkmaar, 1 Juni 1932. i Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. VOORZIEN VAN DE NIEUWSTE MACHINES LEVERT GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Zooals bekend is gat de raad in October aan B. en W. de opdracht de mogelijkheid van het stichten van een gemeentelijk radio distributiebedrijf te onderzoeken en daarom trent eventueel met voorstellen bij den raad te komen. Om tot gemeentelijke distributie te kernen was het noodzakelijk, over de overna me van hun bedrijven te onderhandelen met het vijf-tal particuliere radiodistributie-be drijven in onze gemeente, aangezien de ra dio-distributie een monopolistisch bedrijf is, zocdat geen vergunning wordt gegeven naast bestaande bedrijven. Naar wij vernemen is tu3schen de gemeen te en de plaatselijke radiodistribuanten over eenstemming bereikt voor de overname van hun bedrijven tegen een bedrag van 130.000. De onderhandelingen hierover zijn door den wethouder van de bedrijven, den heer Bonsema, in samenwerking met den directeur van de lichtbedrijven, daartoe ge machtigd door het college, gevoerd. Toen overeenstemming bereikt was, werd de zaak ook behandeld in de commissie van bijstand van de lichtbedrijven, die daarover een tweetal keeren vergaderden en bovendien een bezoek brachten aan het gem.-radiodistri- butiebedrijf te Arnhem. Dat gebeurde Zater dag j.1. Maandag is hierop weer vergaderd door de commissie en naar wij thans vernemen, besloot de grootst mogelijke meerderheid B. en W. te adviseeren, aan den Raad voor te stellen, tot het stichten van een gemeentelijk radio-distributiebedrijf over te gaan. Een lid wenschte zich zijn stem alsnog voor te behouden. Vermoedelijk zullen in de eerstvolgende raadsvergadering B. en W. aan den Raad het voorstel doen tot het stichten van deze gemeentelijke instelling te besluiten, waar van de exploiatie echter niet voor 1 Oct. zal kunnen beginnen. Het voornemen bestaat, tijdelijk de netten van de bestaande bedrijven te gebruiken en bloksgewijze de aansluitin gen tot stand Je brengen met vijf lijnen. Zooals bekend, is het voordeel van een ge meentelijke radio-distributie, dat zij zonder verhooging van abonnementsprijzen aanslui ting geeft op vijf stations en aangezien de aansluitingen in de toekomst ondergronds zullen worden gemaakt, wordt aan de distri butiegebruikers een betere ontvangst gewaar borgd. Ook zullen in de toekomst de stad ontsierende wegkruisingen komen te verval len. Voor de gemeente wordt na zes jaar ex ploitatie een winstuitkeering van 60.000 per jaar verwacht hetgeen voor de gemeente kas zeker een aardig voordeeltje zal zijn. Heden herdacht mejuffrouw E. M Buijs den dag dat zij veertig jaren bij het onder wijs aan dezelfde school werkzaam is ge weest. Veertig jaren van paedagogischen arbeid, mogen zeker niet licht gesteld worden voor al wanneer het de vorming van kinderen be treft, die zóó uit het vrije kleuterleven de school binnenstappen en aan orde en regel in klasse-verband niet gewend zijn. Die kleintjes moeten in deze juist daarom zoo moeilijke eerste klasse leeren, dat het leven niet alleen uit vrijheid en spelen be staat, maar dat er een tijd komt dat ernstiger dingen op den voorgrond treden. Hoe menig kleintje is in die veertig jaren niet met kloppend hartje de klas van de groote school binnengestapt vol vrees en beven van wat hem daar wel zou wachten, hoe menig angstig gezichtje heeft verlan gend omgekeken als vader of moeder weer weg gingen en hun peuter welbewust achter lieten. Dan vooral is er tact noodig om met een enkele woord, met een vriendelijk toespraak je, met wat plaatjes of bloemen de aandacht der kleinen te boeien, hun gedachten af te leiden en het klasse-leven zoo prettig te ma ken, dat het schoolgaan een vreugde wordt. Wie wel eens voor het eerst een klein jongetje of meisje in de eerste klas bij mejuf frouw Buijs heeft binnen gebracht weet het wel hoe de klasse door versiering door bloe men en allerlei kleinigheden tot een wonder lijke attractie is geworden. Hij weet het wei hoe de kleuters dit alles met groote oogen bekijken en hij weet ook wel, dat de ontvangst door de onderwijzeres zóó hartelijk en zóó paedagogisch juist is, dat men geen oogenblik meer bevreesd is, dat het niet gaan zal. Veertig jaren heeft mej. Buys dien dag mee gemaakt en veertig jaren lang heeft zij de kleintjes met zachte, maar vaste hand in het gareel gebracht. Veertig jaren lang heeft zij ook op uiterst paedagogische wijze de taak vervuld om in de kleine hersentjes harer dis cipelen het eerste zaad der wetenschap te doen ontkiemen, om het fundament te leggen van de vakken, waarop later zoo breed zal worden voortgebouwd. Er is een band tusschen mej. Buys en haar leerlingen, die niet ambtelijk, maar zuiver vriendschappelijk is. En juist daarom is die band onvergetelijk en onverbreekbaar en zijn er honderden in de stad en daar buiten, die, welke positie zij thans ook innemen, toch altijd nog in dank bare herinnering terugdenken aan hun eerste schooljaar en-aan de tactvolle vrien delijke vrouw, wier woorden en daden hen altijd zijn bijgebleven. Het is daarom, dat dit jubiieum niet tot een zuiver ambtelijk feest beperkt is gebleven maar dat zich een comité uit de oud-leerlin gen heeft gevormd om mej. Buys te bewijzen hoe haar werk door allen, die met haar in aanraking kwamen, gewaardeerd is gewor den. Hiei volgt dan het verslag van de huldi ging die hedenmorgen om tien uur in de 8e Gemeenteschool heeft plaats gevonden. Toen wij om 10 uur de achtste gemeente school naderden, was de ingang van de school gebarricadeerd door de joelende schooljeugd, waarvan de oorzaak was het feit dat de banketbakker poogde zijn taarten- doozen van uit den wagen in de school t brengen. Met veel moeite gelukte dit en bij iedere doos steeg een juichkreet op. Op een binnenplein tusschen de-school en de woning van het schoolhoofd, den heer van Burken, hadden zich verschillende genoodigden op gesteld achter een rij van palmen en rozen. Wij merkten op den gemeente-secretaris mr. Koelma, den inspecteur van het L. O. den heer Rahder en 't oud-schoolhoofd den heer Aukes, benevens den heer Holsmuller van de oudercommissie, den heer Kendel van de commissie van toezicht op het L. O., ds. Rap- pold, namens het hoofdbestuur van Volkson derwijs en den heer Cloeck namens de afd. Alkmaar van Volksonderwijs. Om kwart over tien stelden de schoolkin deren zich onder leiding van het onderwij zend personeel op en hun voortdurend ge zoem eindigde in groote stilte, toen de jubila resse met haar broer en zusters en andere familieleden op het pleintje verscheen. Onder leiding van den heer Gerling zon gen de kinderen een door mej. M. M. Zwaan gemaakt lied op de v/ijze: „Stijg, o, nacht", waarvan de twee coupletten luidden als volgt: Wees gegroet, wees gegroet! Welkom op deez' plechtigen stond. Uit een dankbaar, vol gemoed, Looft u heden hart en mond. Steeds met een blijden, vriend'lijken lach, Schonkt gij Uw krachten iederen dag. Wees gegroet, heil zij U! Voorspoed op Uw verder pad. Moge zegen zijn met u. Zegen bracht gij, waar gij tradt. Al uwe leerlingen, groot en klein, Wenschen dat Vreed' uw deel moog' zijn. Het «temde blijmoedig te zien en te hooren hoe de kleintjes met overtuiging en zuivere stemmetjes mej. Buijs toezongen. Op dit lied volgde een ander feestlied op de wijze van ,,'s Morgens vroeg", eveneens door mej. Zwaan vervaardigd, welk lied met een driewerf hoera werd beëindigd. Hierop volgde een bloemenhulde door een drietal leerlingen. Gehuldigd door het Gemeente bestuur. Namens het gemeentebestuur werd hierna het woord gevoerd door den secretaris mr Koelma, die verzekerde, dat de burgemeester dit gaarne persoonlijk had gedaan, doch we gens andere bezigheden daarin was verhin derd en hem daarom verzocht had aan mej. Buijs een schriftuur van zijn hand te over handigen. Vandaag rollen voor U, zoo vervolgde spr., de afgeloopen 40 jaar in de school en daar buiten als een film, waarin het gebeurde weer gestalte krijgt. Die gedachten en her inneringen zijn van velerlei aard en ook voor buitenstaanders van belang om in beschou wing te worden genomen. In de eerste plaats een beschouwing over uw werk en in de tweede plaats over uw persoon. Leeken den ken vaak, dat uw arbeid een arbeid is van prettig jolijt en tch is die arbeid, waarbij de kinderen hun eerste schreden zetten op het pad der wetenschap, van zoo groote waarde. De wijze waarop U dien arbeid hebt ver vuld, verdient alleen maar lof, dik blijkt reeds thans en zal vanavond nog meer blij ken. Wat betreft uw persoon valt op te merken, dat van u gezegd kan worden, dat onderwijs geven uw roeping was. De naam van mej. Buijs is in den staat geworden 'n begrip van opvattingen en ik geloof dat U dit als de grootste kroon op uw werk zal beschouwen. Het ligt voor de hand, dat het gemeente bestuur er prijs op heeft gesteld U dezen dag niet alleen zijn waardeering maar ook zijn erkentelijkheid te betuigen. Moge het U gegeven zijn, nog een groot aantal jaren veel te geven aan jong Alkmaar. Namens het gemeentebestuur overhandigde spr. hier mej. Buijs de gouden eerepenning van de gemeente. (Applaus). ft Huldiging van het rijksschool- toezicht. De inspecteur van het L. O., de heer Rahder, merkte op, dat het een goede ge woonte is, dat mijlpalen in het ambtelijk leven worden herdacht. Daardoor zijn an deren in de gelegenheid uiting te geven aan hun gevoelens voor degene, die den mijlpaal bereikte. Nu is het eens een dag U te zeggen, dat wij U dagelijks waardeeren. De woorden „steeds met 'n blijden vriendelijken lach" uit het liedje U door de kinderen toegezongen, typeeren Uw persoon. U leeft voor de jeugd en die profiteert daarvan. Ook ande ren, die U bezoeken, doen dit en ook ik als inspecteur werd daardoor steeds buitenge woon getroffen. Veertig jaar hebt gij de jeugd laten ge nieten, met dit voorrecht feliciteer ik U. Uw belooning hebt u daarvoor dagelijks gevon den; wat U aan liefde gegeven hebt geven de kinderen U met volle hand terug. Ook later, uw oud-leerlingen spreken steeds met den grootsten eerbied over U. Ook ik wensch u toe, dat gij tot het einde van uw ambtelijk leven nog veel voor de jeugd zult kunnen doen en dat gij daarna nog vele jaren prettige herinneringen aan uw arbeid zult bewaren. (Applaus). Waardeering van het schoolhoofd. De heer van Burken verzekerde, dat de kinderen blij zijn, juffrouw Buijs iets te kun nen geven. Op dit moment staan zij te po pelen en spr. wilde hun dan ook niet langer laten wachten en verzocht het cadeau van de kinderen, een prachtige schemerlamp, te ont hullen, hetgeen onder hoera's van de kleintjes geschiedde. Namens het personeel en mede namens het oud-schoolhoofd, den heer Aukes, bood spr. hierop een keurige ets van het Waaggebouw de jubilaresse aan. Het is mij, zoo zeide spr., als hoofd een groot genoegen u namens de dames en heeren medewerkenden aan uw school u te felici- teeren en u toe te wenschen, dat U daar nog jaren werkzaam zal kunnen zijn: óp de van u bekende aangename wijze. Veertig jaren hebt gij in deze kleine wereld gearbeid aan de verstandelijke ontwik keling, maar bovenal aan de opvoeding van honderden kleuters. Uw werk bleef niet on vruchtbaar, deze dag getuigt ervan, dat allen u door uw arbeid waardeeren. Bij u werd niet alleen bewaarheid „mijn ïeeren is spelen", maar ook „mijn spelen is leeren" en daarin hebt gij uw paedagogisch talent tentoon gespreid en daarom zijt gij een begenadigde paedagoge. Ik geloof, dat daarvoor in uw hart een dankgebed zal uitgaan. Wij wen schen u de kracht toe nog vele jaren uw ge- zegenden arbeid met lust te kunnen voort zetten. (Applaus). Waardeering van de commissie van toezicht op het lager onder wijs. Wegens verhindering van den voorz. werd namens de commissie van toezicht op het L. O. door den heer Kerdel het woord ge voerd, die er op wees, dat de vriendelijke blijde lach op het gelaat van mej. Buijs er zelfs was, als een lid van de commissie van toezicht in de school kwam. U kon dat ge rust doen, zoo vervolgde spr., omdat wat er in uw klas te zien was, steeds in orde was De commissie wenscht U toe, dat het U gegeven mag zijn met dezelfden vriendelijken lach nog jaren werkzaam te zijn tot nut van het kind en tot tevredenheid van U zelf. Hulde var de oudercommissie Als voorzitter van de oudercommissie sprak hierop de heer Holsmuller woorden van hulde, en wees er op dat die woorden van hulde gebracht werden namens de ouders van de tegenwoordige leerlingen. U hebt niet het onbereikbare, maar het bereik bare voor oogen gehouden. U bent een benij denswaardig mensch en ik geloof niet dat U ooit in Uw leven geaarzeld hebt bij Uw be roepskeuze. In elk geval hebt gij den goeden weg gekozen en zult gij daarover later wel nooit anders hebben geoordeeld. U bent een paedagoge bij de gratie Gods, dat is niet Uw verdienste, maar het is Uw groote verdienste, dat gij die groote gave veertig jaren hebt aan gewend in het belang van deze school en Uw capaciteiten in dienst hebt gesteld van het kind. Het eerste schooljaar is zeer belangrijk voor de visie van het kind, gij hebt het als Uw taak beschouwd het den kleinen aange naam op school te maken en dat is allereerst voor het kind, maar ook voor menig gezin tot zegen geweest. Het is Uw groote lof dat menig leerling bij U kwam met de vraag te mogen blijven zitten en ook ik' wensch U toe, dat gij nog lang op dezelfde wijze Uw taak zult mogen blijven vervullen. Waardeering ven het oud-school hoofd. Dë heer Aukes, oud-hoofd van de achtste gemeenteschool, destijds de Burgerschool ge- heeten, noemde mej. Buijs eveneens de onder wijzeres bij de gratie Gods, de vrouw die zoo'n warmte, licht en leven bracht, niet alleen in de school, maar ook in de harten van de kinderen. U hebt meer gedaan, dan de wetgever kon eischen. U hebt U zelf gegeven, Uw liefde getoond voor het kind en de kin deren hebben dit met hun liefde beantwoord. Ik ben er erkentelijk voor vele jaren met U te hebben mogen samenwerken om de kinderen te vormen tot menschen. Ik hoop, dat gij dit nog lange jaren zult kunnen doen en dat U daarbij hetzelfde genot zult vinden, dat steeds Uw deel was. Een oud-collega spreekt. Mevr. Geus herinnerde er aan hoe zij veertien jaren met mej. Buijs heeft mogen samenwerken en haar niet alleen als een hartelijke collega maar ook als een lieve vriendin heeft leeren kennen. Daarvoor bracht zij haar hartelijk dank, aan mej. Buijs de verzekering gevende, dat zij aangename herinneringen bewaart aan dien tijd. Woorden namens het hoofd bestuur van Volksonderwijs. Ds. Rappold, lid van het hoofdbestuur van Volksonderwijs, verzekerde, dat Volksonder wijs er trotsch op is, mej. Buijs onder een van haar oudste leden te kennen. Volkson derwijs staat trouw op de bres voor de be langen van de openbare school, die van zoo groote beteekenis is voor het kind, het land en volk. En spr. hoopte, dat dit in deze dagen dieper zal worden verstaan. De algemeene secretaris, de heer Klaas de Vries, de ziel van Volksonderwijs, verzekerde spr., had als Alkmaarsche jongen zoo gaarne persoonlijk de jubilaresse geluk gewenscht, doch helaas was hij daarin verhinderd ge weest. Aan haar had hij verzocht de jubila resse te verzekeren, dat hij zich zeer verheugt in haar feest. In opdracht van den heer Jb. Cloeck, den voorz. van de afd. Alkmaar van Volks onderwijs, die, hoewel persoonlijk aanwezig, niet kon spreken, omdat hij zelf twee jongens op de school had gehad en daardoor als va der en zijn vrouw als moeder te zeer vervuld was met dank voor de jubilaresse, sprak spr. hier ook nog een woord van groote waardee ring. Zich hierop in een begrijpelijken en vriendelijken toon tot de kinderen richtende, die niet nalieten hun instemming te betuigen, verzekerde zij, dat zij gister in Den Haag uit den mond van een oud-leerlinge thans doctor in de chemie woorden van groote waardee ring over juffrouw Buijs had gehoord en die o.m. de bekende woorden „bloemen hier, bloemen daar, blij zijn wij met elkaar", die mej. Buijs bij feestelijke gelegenheden op school liet zingen, citeerde. De kinderen toon den hierover hun groote vreugde. Terecht, zoo vervolgde spr., heeft het schoolhoofd verondersteld, dat er vandaag in uw hart een dankgebed zal klinken, dit ge bed is thans in meer dan één hart aan wezig. En is Eén die u de kracht heeft ge geven uw werk te doen, n.1. dezelfde God, die ook maakt, dat de kinderen nooit verge ten uw leerlingen te zijn geweest. Ook ik wensch U nog vele goede jaren toe, ook voor jullie, jongens en meisjes. (Hoera bij de klei nen). Een dankwoord van mej. Buijs. Op dezen dag, aldus mej. Buijs, waarop ik zoo erkentelijk ben voor de goedheid en harte lijkheid, die ik mocht ontvangen, is het mij een behoefte mijn eerste gedachte te wijden ^aan mijn ouders en zusters, die zoo vele jaren mij bij mijn werk hebben geholpen. Ik dank den heer Koelma voor zijn woorden en zal den burgemeester persoonlijk mijn dank brengen. Ik dank het gemeentebestuur voor hetgeen het mij gegeven heeft en ik dank den heer Rahder voor zijn Woorden, maar ook voor de woorden van opgewektheid, die hij bij zijn bezoeken aan onze klas tot ons sprak en waarvan rpecr kracht uitging, dan van onvriendelijke J op- mérkingen. Want na ieder bezoek moept ik daardoor mijn tekortkomingen beter voelen Eten heer Aukes dank ik voor zijn jarenlange samenwerking en de groote vrijheid, die hij mij gelaten heeft. Daarvoor dank ik ook den heer van Burken. Ook hij heeft mij vrij gela ten te werken, zooals ik meende het beste te kunnen doen. Mevr. Geus dank ik voor haar woorden en daarmee alle collega's van nu en van vro; ger, die aan de burgerschool hebben gewerkt en waarmede ik op prettige wijze heb mogen samenwerken. Ik denk met groote erkentelijkheid aan mijn oud-leerlingen, waarvan zoo véél is uitge gaan en die dit alles met de ouders van de tegenwoordige leerlingen voor mij zoo mooi hebben gemaakt. Toen zij kinderen waren, gaven zij mij meer vriendelijkheid en harte lijkheid, dan ik kon geven, dit komt ook op dezen dag tot uiting en is veel meer, dan ik met mogelijkheid verdien. Dankbaar neem ik aan, dat de menschen zooveel goedheid hebben en dit allemaal geven. Dank breng ik ook aan de heeren Holsmuller en Kerdel en aan ds. Rappold. Zich hierng^tot de kinderen richtende, zei- de zij: „En nu kom ik tot jullie. Wat hebben jullie goed kunnen zwijgen. Nee maar, ik vind dit zoo'n heerlijke eigenschap, als je Lts toevertrouwd wordt en je vertelt het niet. Jullie bent dol op sprookjes en vandaag heb ben jullie geholpen, dezen dag voor mij tot een mooi sjïrookje te maken. Jullie bent de kabouters, de elfen, de reuzen en de toove- naars voor mij geweest. Het is allemaal zoo prettig geweest en daar dank ik jullie voor. Ook voor het mooie cadeau, dat jullie mij hebt gegeven. Mijn gedachten gaan nu naar die hier niet kunnen zijn. Op dit oogenblik denk ik aan. twee jongens, Henk en Hans van Dam, die al langer dan een jaar moeten wachten op het noodige herstel en ik hoop hen spoedig hier te zien. Verder denk ik aan allen, die niet hier zijn, maar eenmaal hebben medegewerkt de school' voor mij te maken tot een groote vreugde (Applaus.) De kinderen zongen hierop een liedje, waar na de genoodigden op koffie en gebak werden getracteerd en de kinderen in de school lokalen onder groote vreugde van de taarten genoten. Toen ds. Rappold in de derde klas ver scheen en de kinderen verzocht een liedje te zingen, daverde spontaan het „Victoria ?n haar huzaar" door de klas. Het gelukte de predikante, die hierin ook onwillekeuri gplezier had, echter spoedig dit minder toepasselijke lied plaats te doen ma ken voor het „Alle eendjes zwemmen in het water Vanavond wordt mej. Buijs in de Harmonie door een comité van oud-leerlingen in-hul digd. AANBESTEDING. Door den directeur-generaal der Zuiuerzee- werken is heden aanbesteed het aanleggen van steenslagwegen, tezamen 10^ K.M. in de sec- naar waarnemingen, verricht in den van 1 Juni 1932. aen raor?en Medegedeeld door het Kon. Nederl Meteorologisch Instituut te Ete BiMf Hoogste barometerstand 765.8 mM t» Isafjord. Laagste barometerstand 752.3 m.M t Memel. Verwachting (geldig tot den avond va« 2 Juni 1932)- van Zwakke tot matige Noordelijke tot Ooste lijken wind; betrokken tot zwaar bewolkt later opklarend; weinig of geen regen: wemiir verandering in temperatuur. s Overzicht. In de luchtdrukverdeeling komt weinig verandering. De beide depressies in het Oo£ ten en Zuidwesten worden niet dieper en ver plaatsen zich weer langzaam. Ons land blijft in het zadelgebied tusschen de twee depres sies en een gebied van hoogen luchtdruk in het Noorden en een in de Middellandse!» Zee, waarvan het laatste zich naar het Zuid oosten terugtrekt. In dit zadelgebied blijft het weer uiterst onzeker. De hoogste tempera turen komen voor in het Oosten en in Zuid- Zweden en verder in Zuid-Oost Frankrijk; in Lapland komt nog vorst en sneeuw voor. Het laat zich aanzien, dai in de eerstvolgend de dagen de wind uit Noordelijke richtingen zal waaien met opklarend en vrij koel weer. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. Hoog water. dat, 2 v.m. 3.02 3.37 4.10 Laag water. v.m. 11 35 0.06 0.40 nam. 3.26 3.58 4.34 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). nat 0.11 O.M Juni. dat. Hoog water. Laag water. v.m nam. v.m nam. 2 2.59 3.23 11.23 11.54 3 3.34 3.55 4 4.07 4.31 0.28 0.46 ties E. en F. van den Wieringermeerpolder. Laagste inschrijver was P. Dekker te Veer» voor 91107. DE ARMBEZOEKER JUBILEERT. Heden was de heer R. H. J. Leemeijer 121? jaar armbezoeker, als zoodanig thans ver bonden aan het Bureau voor Maatschappe/i/t Hulpbetoon. Hij werd destijds benoemd oj voorstel van het Burg. Armbestuur. E>e jubilaris werd toegesproken door den directeur, de heer Van den Heuvel en ontving van het gemeenschappelijk personeel een rooktafel. De jubilaris werd in de bloemetjes gezet. TERRORISME VAN DEN NED KRUIDENIERSBOND. Onder dit opschrift is aan het personeel der N. S. de volgende circulaire verstrekt: „In de te Hilversum gehouden vergadering van den Ned. Kruideniersbond is met alge meene stemmen een voorstel van de afdeeling Alkmaar aangenomen om actie te voeren tot vermindering van het vervoer over de Neder- landsche Spoorwegen, zulks vanwege de concurrentie, die de middenstand ondervindt van de coöperatie van spoorwegpersoneel. Aan andere middenstandsorganisaties zal worden gevraagd, deze actie te steunen". Ik noodig het geheele personeel der N. S. uit zich krachtig te weer te stellen tegen dezen ergelijken aanval op de N. S. door: le. zich te vergewissen of zijn kruidenier lid is van bovengen, bond; 2e. zich op de hoogte te houden of zijn leverancier eenige actie tegen de N. S. voert en in 't bevestigende geval onmiddellijk van leverancier te veranderen, dan wel lid te worden van de Copra. Wij laten ons niet terroriseeren door den Ned. Kruideniersbond. „De Spoorweg Uw Vervoersweg". De Inspecteur van het Vervoer, C. GORISSEN. GESLAAGD. Heden slaagde voor het tweede gedeelte van 't examen voor Godsdienstonderwijs onze Vioegere stadgenoote mej. Tine Butter te Dordrecht. Bij de gehouden examens stenografie en machineschrijven, te Amsterdam onder lei ding van den heer A. W. Groote gehouden, slaagden mej. J. de Rus te Schoorl (voor stenografie Fransch, Duitsch en Engelsch); mej. A. Schrale te Alkmaar (voor stenografie Fransch en Duitsch) en mej. T. Boom te Alk maar voor machineschrijven (58 lettergrepen per minuut). PROGRAMMA voor het concert te geven op Woensdag 1 Jun' 1932, des avonds 8 uur, door het Cbr. Fanfare orkest „Soli Deo Gloria, dirigent de heer L. Peetoom. 1. Sympathlfe, marsch, S. P. van Leeuwen. 2. Cortége Nuptial, Grande Marche E. Gaudefroy 3 L'Amabile, ouverture, J. Werkman- 4. Brises Parfumées, suite de Valses, Aug. Eenhoes- Pauze. 5 Vreugdeklank, marsch, W. F. Sprink 6. La Dame de Cour, fantaisie, ™uv 7. Le Groschêne de L'Hermitage, auverture, L. Ludovic- i 8 Finale.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2