Nieuws uit België. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. EEN MILLIOEN KILOMETER VERKEERSVLUCHTEN. TRAM AMSTERDAM—PURMERENn EN EDAM. 459e STAATSLOTERIJ HOORN. oorzaak zijn geweest, is door de deskundi gen-rapporten duidelijk komen vast te staan. Deze deskundigen zijn unaniem in hun overtuiging, dat ae gevonden projectielen dezelfde zijn, welke de verdachten steeds ge bruikten en afgeschoten moeten zijn uit hun wapens. Ook de bloedspatten op de kleeren van den vader en op de schop geven een aanwijzing in die richting. Het is uitgesloten, dat de wapens door anderen dien nacht zijn gebruikt. Voor het bewijs van de voorbedachten ra de wijst de officier in een zeer uitvoerige uit eenzetting allereerst op de plaats, door de verdachten voor het misdrijf uitgezocht, vlak bij de wildstrikken van Willem Kersten, waarin een konijn zat. De vader verwachtte natuurlijk, dat Kersten er naar zou komen kijken. Hij heeft daar dus op den loer gele gen om eventueele stroopers te overvallen en neer te leggen. Nauwelijks waren de jonge lieden ter plaatse of hij moet uit zijn schuil plaats zijn gekomen en zonder waarschuwing hebben neergeschoten. Ook het tijdstip waar op is een aanwijzing, vervolgt de officier. Binnen tien minuten nadat de slachtoffers de woning van K. hadden verlaten, vielen reeds de schoten. Snelheid van handeten was hier geboden, om de kans tot ontvluchten tot ni hil te reduceeren. Voor alle zekerheid was de zoon ook meegegaan. Dat was maar goed ook, en v. d. Elzen had natuurlijk maar op twee stroopers gerekend. De zoon moest den derden neerleggen om de vlucht te verijde len. Op grond van de gevonden bloedplas sen, de plaats waar deze zich bevonden en de plaats waar hagel en hulzen zijn gevon den, reconstrueert de officier, dat de vader achtereenvolgens Wehrens heeft gedood, Mattias Kersten, die reeds door revolver schoten van den zoon was gewond, opnieuw heeft gewond en Willem Kersten heeft ge dood, en daarna Mattias heeft afgemaakt. Alles in deze wijst op kalm overleg en be redeneering. Ook de plaats waar ae lijken geborgen zijn wijst in die richting. Op het eerste gezicht moet het bevreemden, dat men 270 M. verderop is gegaan. De vader ech ter, die er bijzonder goed bekend is, had van tevoren overwogen, dat een oude vossenkuil de meest geschikte plaats was om te verber gen. Op deze wijze zou hij ook geen last van overtollig zand hebben, dat hij weg moest brengen. Aangezien het onmogelijk is, in het donker drie lijken over een dergelijken af stand weg te sleepen, zonder sporen na te laten, moeten de verdachten, die belang bij het vlug wegstoppen der lijken hadden, hulp middelen hebben meegenomen voor het ver voer. Daarover zijn alle deskundigen het eens. Bewezen is, dat de vader aan zijn voornemen om de drie jongelieden te doo- den uitvoering heeft gegeven door geweer schoten en de zoon door gebruik te maken van een parabellum. De officier van justitie besloot zijn indruk wekkend requisitoir met de bespreking van de strafmaat. Wreed is er gehandeld, terwijl er geen verzachtende omstandigheden zijn te bespeuren. Natuurlijk is er een groot ver schil in datgene, wat de vader deed en de daad van den zoon. Deze laatste werkte op instigatie van zijn vader. Hij kon slechts vol houden in zijn zwijgen, omdat hij anders tot een verrader van zijn vader zou zijn gewor den. Toch leven in hem dezelfde harde en wreede eigenschappen, die wij kennen van den vader. Ook hij is van meening, dat het het beste zou zijn, wanneer iedere strooper spoorloos zou verdwijnen. Het is spr. een raadsel, hoe v. d. Elzen Sr. tot een dergelijke onmenschelijke daad is gekomen. Roebroeckx is verdwenen en wanneer ge mij vraagt, aldus de openbare aanklager, wie hiervan de schuldige is. dan antwoord ik ook daarop: „het was vader v. d. Elzen". Hij was een verwoed jachtopziener, geen moeite was hem teveel om zijn wild te beschermen. Van den Elzen zoo richt de officier zich' meer bijzonder tot den oudsten verdachte ik heb je gezegd, dat ik je als den dader be schouw. Zwaar hebt ge gezondigd tegen God en de menschen. Drie moorden hebt ge ge pleegd en een eindeloos leed veroorzaakt in het gezin van u zelf en anderen. De toekomst van uw zoon hebt ge vernietigd. Voor u is in deze maatschappij geen plaats meer en ik hoop, dat, wanneer de gevangenisdeuren voor u zullen opengaan, deze voor goed ach ter u zullen gesloten blijven. Spr. requireerde tegen den zoon wegens poging tot moord het maximum, twaalf jaar ge vangenisstraf en tegen den va der wegens moord, gepleegd op drie personen, levenslange ge vangenisstraf. Toen de officier zijn requisitoir had uitge sproken, ging er op de publieke tribune een gejuich op. Ook gedurende het uitspreken van het re quisitoir was hij tweemaal onderbroken door gejuich op de tribune. Het pleidooi van den verdediger. Mr. Tripels vangt in doodsche stilte zijn moeilijke taak aan. De beide verdachten sta ren stil voor zich uit. De verdachten zijn gearresteerd, aldus pl., na een inleidend woord, op grond van de in drukken en *t advies van de deskundigen en op de verklaringen van deze beide verdach ten bouwt de officier zijn requisitoir op. In plaats van wetenschappelijke voorlichting hebben de deskundigen recherchewerk ver richt. Omstandig bespreekt pl. dan de voorbe dachte rade. Wat zouden de v. d. Elzen's bij de strikken doen en konden zij de jongens daar verwachten? Naar de meening van den verdediger is er van kalm overleg en voorbe reiding geen sprake. De plaats zou dan wel zeer slecht zijn uitgezocht, zoo vlak in de nabijheid van de woningen. Maar het O.M. wil met alle geweld moord ten laste leggen en, zoo riep pl. uit, vader van den Elzen ken de het bosch zoo goed als niemand anders, hij zou dus zeer zeker een beter plaatsje heb ben gevonden om zijn slag te slaan. Vervol gens bestreed de verdediger uitvoerig de rap porten der deskundigen. Pleiter voerde aan, dat Wehrens in den bovenarm is getroffen en dat het schot blijkbaar in het wilde weg is afgevuurd. Dat kan vader v. d. Elzen niet hebben gedaan, daarvoor is hij een veel te goed schutter. Het schitterend rapport van den heer van Waegeningh noemde pl. geens zins afdoende. De vergelijkingen, die deze deskundige maakt, gaan naar pl.'s meening niet op, daar de wapens niet volkomen gelijk en gelijksoortig waren. Het bloedonderzoek noemde mr. Tripels oppervlakkig, 't getuigde van een vooringenomenheid van de deskundi gen. Wie weet of er nog geen wapens worden gevonden, die de zelfde merkteekens vertoon den? Een revolver is een massaproduct, de rechtbank houde hiermede rekening. Terugkomend op het bloedonderzoek, zegt pl., dat het vinden van bloedsporen niets be wijst. Het gaat er om van wien het bloed was en dat is niet bekend. Tegen v. d. Elzen bestaat een jarenlange wrok. De stemming, de publieke opinie, is sterk tegen hem gekant. Pleiter geeft daarop een schets van het le ven van den verdachten vader van den Elzen. De zoon staat bekend als een kalme rustige jongen. Hij is een groot kind Laten wij ons ook eens verplaatsen in het leven van den jachtopziener, die steeds klaar moet staan om zich te verdedigen. Wat er dien nacht in het bosch is gebeurd, wij weten het niet. Het zal een mysterie blijven. De reconstructie blijft fantasie. Uitvoerig ging pl. in op de verschillende verklaringen der getuigen. Pl. kwam tot de conclusie dat er van een voorbedachten rade geen sprake kon zijn. Veel critiek laat spr. liooren naar aanleiding van verklaringen van getuige Beckers. Zijn verklaringen toch zijn zeer onbetrouwbaar. Steeds weer vertelde hij iets anders, den eenen keer heeft hij van den Elzen pertinent herkend, in de nabijheid van de plaats van het misdrijf, den volgenden keer komt hij er weer op terug. Ook de per soonsbeschrijvingen kloppen niet. Aan zijn verklaringen zal de rechtbank niet de minste waarde mogen toekennen. Er waren dien be- wusten nacht verschillende personen in de bosschen geweest. Het is niet uitgesloten, dat anderen als de daders moeten worden aange merkt. In dit verband herinnert pl. aan het krantenbericht, dat vermeldde, dat op den 27sten Februari 1.1. een Duitsche commies zonder waarschuwing had geschoten op per sonen op Nederlandsch grondgebied. Spr. acht het niet uitgemaakt, dat beide ver dachten hebben geschoten. Is het uitgesloten, aldus pl., dat een derde bij deze ernstige daad was betrokken? Moeten het vader en zoon van den E. zijn geweest? Met ernst waar schuwde pl. de rechtbank er voor zich te laten beïnvloeden door de bewuste rapporten, die in werkelijkheid niet anders dan op zeer losse gronden meeningen weergeven. Tot de dagvaarding komend, meent pl., dat deze wankel als een kaartenhuis staat, dat het Openbare Ministerie niets kan bewij zen en dat de aangevoerde argumenten niet steekhoudend zijn. Noch de drievoudige moord, waarvoor de officier de veroordeeling van v. d. E. Sr eischt, noch de poging tot moord van den zoon acht spreker bewezen. De rapporten van de deskundigen mogen niet worden het vonnis voor de verdachten Hier is het in dubio pro reo. Hun vonnis kan slechts vrijspraak zijn, waartoe ik de eer heb te concludeeren, aldus besloot pleiter. Hierop werd de zitting geschorst. Re- en dupliek. In de avondzitting der rechtbank waren een 300 peronen aanwezig. Aanstonds na de heropening was het woord aan den officier van justitie, die zeide, dat enkele enormiteiten van den verdediger hem tot repliek noopten. De verdediger wil, aldus de officier, met een pennesteek het rapport van dr. van Waegeningh waardeloos maken, omdat vergelijkend materiaal ontbreekt. Maar dr. van Waegeningh had geen vergelijkend materiaal noodig. Daarvoor waren de tpyi- sche kenmerken op de hulzen te betrouwbaar, hetgeen door dr. Hulst beaamd was. Is de rechtbank niet deze meening toegedaan, dan moet zij het pleidooi van den verdediger vol gen, en dan zijn de verdere getuigenverkla ringen waardeloos. Het rapport van dr. van Waegeningh is echter niet waardeloos, maar wetenschappe lijk juist. De grootste onzekerheid van den verdediger was zijn bewering, dat de deskun digen niet objectief en gepreoccupeerd waren De deskundigen moeten wel degelijk voor detective spelen en helpen de zaak tot klaar heid te brengen. Wat het zwijgen der be klaagden betreft, wanneer zij werkelijk on schuldig zijn, behoeven zij niet te zwijgen. Er bestaat daarvoor geen enkelen reden. Spreker ontkent, dat hij alleen van hypothesen is uit gegaan. Zijn veronderstellingen zijn alle ge baseerd op de werklijkheid. Dat kan ook de verdediger niet loochenen. Dat de oudste van den E. alle drie jongemannen de genade schoten heeft gegeven, staat bij spr. vast. Ver moedelijk heeft van den E. hen niet levend willen begraven. De plaats macabre is even min hypothese. Spreker bestreed, dat Becker geen betrouwbare getuige zou zijn. Eveneens is het uitgesloten, dat een ander dan beklaag den dezen moord hebben gepleegd. Spreker persisteert bij zijn eisch in eerste instantie De verdediger dupliceert. Mr. Tripels dupliceerend, zegt. dat zijn. pleidooi zeer sober was geweest. Pl. kan ech ter niet goedkeuren, dat de rechtbank zou veroordeelen op het enkele deskundigenrap port van dr. van Waegeningh. Van het oor deel van de rechtbank hangen twee menschen levens af, en bij dit oordeel moet de rechtbank niet afgaan op één deskundigeverklaring. Wanneer de officier lachend een opmerking maakt tot den rechtercommissaris, protesteert de verdediger daartegen met de opmerking: Ik heb mij ook van geringcchattend lachen onthouden. Voortgaande betoogt pl. nogmaals, dat de deskundigen gepreoccupeerd geweest zijn en later naar bewijzen voor hun impressies zijn gaan zoeken. Pl. is er van overtuigd, dat het geheele betoog van den officier gebouwd is op los zand en door geen enkel feit wordt ge steund, al wordt het hier voorgesteld, dat het O.M. er bij geweest is. Pl. blijft tenslotte bij zijn verzcek om vrijspraak. Verdachten verklaren onschuldig te zijn. Vader van den E. verklaart daarop rustig onschuldig te zijn, evenals de zoon. Te negen uur werd ue zitting gesloten. Uitspraak 14 Juni a.s. POSTZAK UIT EEN AUTO GESTOLEN. Bevestiging van het vonnis gevraagd. Het gerechtshof te 's-Gravenhage behan delde opnieuw de zaak tegen den 40-jarigeu koopman, die door dc rechtbank aldaar tot vier jaar gevangenisstraf is veroordeeld we gens diefstal van een postzak uit een auto, staande voor het hulppostkantoor aan den Van Lennepweg te 's-Gravenhage op -v Sept. j.1. Thans werden zeven andere gei gen ge hoord, o.a. de beheerder van het hulppost kantoor aan de Charlotte de Bourbonstraat, de heer Sperna Weiland, die eenige inlich tingen gaf over de uit de auto vermiste stuk ken en geldsbedragen. Volgens getuige zou het totaal bedrag 21 tot 22 duizend gulden hebben bedragen. Volgens de commies Kuipers zou de ver miste postzak 17.000 aan geldswaarden hebben bevat. Daarenboven waren verschil lende aangeteekende brieven van geldswaar den voorzien. De advocaat-generaal eischte bevestiging van het vonnis der rechtbank. Arrest 15 Juni. (Van onzen eigen correspondent). De crisis. Een scherpe zijde van het Vlaamsche vraagstuk. De minderheidsklassen. On aannemelijke amendementen van minister Petitjean. Vanavond heeft het kabinet-Renkin ontslag genomen. Een gebeurtenis die sedert enkele dagen vrijwel vast stond, maar die dan toch nog verrassing heeft verwekt. De omstandig- hed envan deze crisis bevestigen nogmaals, hoe scherp het Vlaamsche probleem in België is gesteld. Want zij is uitsluitend te wijten aan de beslistheid waarmee de Vlaamsche katholieken, die vier ministers iade regeering hadden, hun standpunt willen doordrijven wat betreft de organisatie van het lager en het middelbaar onderwijs in Vlaanderen. Een crisis op dit oogenblik is in elk opzicht onwelkom, vooral ndien zij van langen duur zou zijn. De conferentie van Lausanne is op handen en bovendien is een leening van een milliard in voorbereiding, in Frankrijk, welke leening, na de geslaagde binnenlandsche „leening van vertrouwen" moet dienen om de openbare financiën te stijven, die ook nog vele zorgen noodig hebben, eiken dag. Men heeft deze argumenten laten gelden om de verschillende standpunten nader tot elkaar te brengen, maar het heeft niet mogen baten De premier Renkin, die ten opzichte van de Vlamingen veel goeden wil aan den dag legt. verwachtte nog een oplossing van een bijeenkomst van de leiders der twee groepen, de katholieken van Cauwelaert en Sap, en de liberalen Devèze en Petitjean, maar de Vla mingen verslhenen niet, omdat zij meenden dat zij niets meer te bespreken hadden. De zaak is: waarover gaat het nu eigen lijk? Het betreft een kwestie van vrij onder geschikt belang, maar die principieel voor de Vlamingen van beteekenis is. Men weet hoe de universiteitskwestie werd opgelost door de vervlaamsching van het onderwijs is de spil van de vervlaamsching van Vlaanderen. Men is bovenaan begonnen omdat de ver vlaamsching van Gent als een symbool was voor de Vlaamsche beweging. Doch in het la ger en het middelbaar odderwijs is ook nog heel wht te hervormen en het spreekt van zelf dat de universiteit, waarmee de studie eindigt, niet anders zijn kan dan het lager en middelbaar onderwijs, hetwelk aan de uni versiteit moet worden aangepast. Bij de Ka mer is een ontwerp voor vervlaamsching van dit onderwijs of liever voor zekere hervor mingen, die een volledige vervlaamsching moeten ten gevolge hebben hangende, overgekomen van den Cenaat en opnieuw door de hoofdafdeeling van de Kamer ge amendeerd, in den geest die door de meerder- hei van de Vlamingen, uitgezonderd de Vlaamsche nationalisten, wordt aanvaard. De liberalen achten evenwel enkele bepa lingen van den tekst der Kamerafdeeling onaannemelijk, zoo bijvoorbeeld de regeling, die wordt voorzien voor de zoogenaamde minderheden in Vlaanderen. De minderhe den in Vlaanderen, dat zijn de ontwortelde Vlamingen, die hun volk verloochenen, gansch hun leven naar Franschen kant oriënteeren, en midden een Vlaamsche ge meenschap allerlei voorrechten willen ge nieten. Ofwel ook Walen, die als ambtenaar of anderszins in Vlaanderen zijn gevestigd en die er dezelfde redeneering op nahouden. Men vergete niet dat deze mentaliteit uitgaat van de opvatting dat zij behooren tot een soort superieure klasse, waaraan de Vlaamsche ge meenschap, met haar, volgens hen, minder waardige Nederlandsche beschaving, zich slechts heeft te onderwerpen. Gansch den Vlaamschen strijd door werden deze minder heden tegen de Vlamingen uitgespeeld en er mocht of er mag geen enkele kwestie worden gesteld, waarin de Vlamingen opkomen voor de ongerepte cultuureenheid van hun provin ciën, welke haar uiting moet vinden in de organisatie ervan op alle gebied, of deze minderheden worden door alles wat Vlaamschvijandig is, gebruikt om stokken in de wielen te steken. Zij dienen om te beweren dat Vlaanderen tweetallig is en als dusdanig moet worden behandeld. Dit beteekent de verfransching te laten voortwoekeren Het is een feit, dat deze minderheden, naar hun aan tal niet naar hun sociale positie onbe langrijk zijn. En de ontwikkeling der geesten in V laanderen is nu zoover dat men het oogen blik gekomen acht om deze minderheden te doen opslorpen door de Vlaamsche gemeen schap en hun geen taalrechten meer te erken nen, d.i. taalrechten in onderwijs bijv. of in bestuur. Dit wilden de Vlamingen ook door de nieuwe qonderwijswet bereiken. Zij wen schen dat de gemeenten vrij zouden kunnen beslissen over de instandhouding van de klassen, waarin het Fransch als voertaal wordt gebruikt. Zoo verstaan wij het niet, beweren de liberalen. Wij zijn slechts in de regeering getreden, nadat ons was beloofd dat de minderheidsklassen zouden gehand haafd blijven. De heer Renkin heeft zich hier over te onzen opzichte verbonden en wij wenschen dat deze overeenkomst wordt ge ëerbiedigd. Met deze overeenkomst weet men nog steeds niet goed wat zij feitelijk beteekent. Van Cauwelaert verklaart er niets van te weten en het orgaan van Sap, zijn opvolger in de leiding van „De Standaard''., eveneens. Maar de Vlaamsche ministers in de regee ring-Renkin hebben er geen woord over ge- rep?. Nochtans moeten zij op de hoogte zijn Hoe dan ook heeft Renkin zijn verplichting erkend. Doch de Vlamingen willen er niet van weten, evenmin als van de amendemen ten die door den minister van Kunsten en We tenschappen. Petitjean, werden ingediend op het ontwerp van de hoofdafdeeling der Kamer. Deze amendementen zijn volledig inge geven om het bestaan van zoogenaamde Franschsprekende minderheden in Vlaande ren te bestendigen. Zoo werd bepaald, dat de bestaande gemeentelijke minderheidsklassen in Vlaanderen moeten gehandhaafd blijven, zoolang zij de voorwaarden vereenigen die vereischt zijn om rijkstoelagen te bekomen. De tekst van de Kamerafdeeling voorzag daarentegen dat de gemeenten vrij, zelfstan dig konden beslissen over de vraag of deze minderheidsklassen moeten in stand worden gehouden. Een ander artikel van den minis ter bepaalde dat op verzoek der ouders van ten minste 25 leerplichtige kinderen de ge meenten of schoolbesturen verplicht zijn. van het vijfde studiejaar af een didactische leer gang in de tweede taal in te richten, met ten minste drie uren les per week. De tekst van de Kamerafdeeling voorzag alleen de ver plichting voor de schooloverheden over een dergelijk verzoek te beraadslagen. De mi nister maakte het verder mogelijk het voor Brussel gldende regiem ook tot nog andere gemeenten uit de omgeving uit te breiden, wat door het ontwerp der Kamerafdeeling was onmogelijk gemaakt. Uitbreiding van het Brusselsche Tegiem dat beteekent natuurlijk verfransching. De tekst van de Kamercom missie voorzag, als sanctie voor de besturen die de wet niet toepassen, intrekking van de rijkssubsidies. Minister Petitjean liet deze be paling gewoon wegvallen, zoodat men weer een wet bekomen zou, welke gewoon een doode letter kon blijven vermits de toepas sing door geen enkele sanctie werd ver zekerd. Tenslotte was er in de amendementen van Petitjean wij geven u slechts een bondig overzicht nog dit dat voorgeschreven werd in de middelbare scholen (H.B.S.) vier uren per week te besteden aan de studie van een tweede taal, die naar het goedvinden van de ouders zou worden bepaald. De tekst van de hoofdafdeeling van de Kamer was een voudiger. Hij voorzag de verplichting van het onderwijs als tweede taal, van het Ne derlandsch in Wallonië, en van het Fransch in Vlaanderen. De bedoeling van den libera len minister was duidelijk. De Walen willen geen Nederlandsch leeren en als zij een tweede taal studeeren, wenschen zij te kie zen tusschen Engelsch of Duitsch of Spaansch of wat anders, maar geen Neder landsch. Zij wenschen dus te ontkomen aan de verplichting van de studie van Neder landsch als tweede taal. Hiernaast komt dan verder hetstreven om in Vlaanderen een gansch ander regiem te doen heerschen, ten gunste van het Fransch. Men begrijpt nu, dat het nog om wat anders gaat dan "om wat meer of minder Fransch in het lager en mid delbaar onderwijs. De Vlaamsche parlemen tairen stellen vast, dat er in de Kamer een groote meerderheid is voor den tekst die <joor haar hoofdafdeeling is uitgewerkt. Het gaat niet op, rekening te houden met een kleine liberale minderheid var een 20-tal leden. De crisis is noodzakelijk ontstaan om Ren kin, wiens naam genoemd vordt als nieuw kabinetsformateur, van zijn verplichtingen te ontslaan. Men hoopt, dat de liberalen zullen bijdraaien, als de schijn maar kan gered wor den. Er zu^en enkele rersonen worden ver vangen pn dan kan het regeeringsschip weer varen. Maar als de liberalen halsstarrig bij hun eischen blijven, dan zal deze crisis wel van langen duur kunnen worden en dan zou men zich niet moeten verbazen dat. zoo als de oppositie voorspelt, de Kamer en Senaat worden ontbonden en nieuwe verkie zingen worden gehouden. £udUoaact De Uil (heenreis) gister vertrokken uit Jodhpur; aangekomen te Calcutta. De Ibis (thuisreis) uit Djask vertrokken; aangekomen te Bagdad. Hedenmorgen om 4.18 u. is het K. L. M- vliegtuig „De Havik" naar Indië vertrokken. Het toestel heeft 233.104 K.G. post en 63.2 K.G. lading aan boord. De bemanning be staat uit de heeren E. C. P-ellens, J. v. Steen bergen. W. J. Huut en H. J. Timor. Aan boord bevinden zich twee passagiers, van wie een de reis meemaakt tot Boedapest en een tot Karachi. Dit is het eerste toestel, dat de vlucht langs de nieuwe route, die een dag korter is, maakt. De piloot Karl Noack van de Deutsche Luft hansa heeft eergisteren 'n zeldzaam jubileum bereikt, dat tevens een record is. Met zijn laatste verkeersvlucht van Dresden naar Berlijn heeft hij in totaal een millioen Kilo meter als piloot op regelmatige verkeersdien sten afgelegd. Noack heeft gevlogen op alle trajecten van de Lufthansa, o.a. op de lucht lijnen BerlijnParijs, BerlijnWeenen Boedapest en BerlijnMoskou, doch het meest en het regelmatigst op de lijn Berlijn— AmsterdamLonden, waardoor hij ook op Schiphol een goede bekende is. fyoviacUud Hieuws Indien bovenstaand vraag bevestigend worden beantwoord, keurt dan de m een op dergelij'ke wijze gegeven ontslag"^ wil hij van dit oordeel aan de direct1? Vn Nederlandsche Spoorwegen doen blijken? r Is de minister bereid maatregelen te dat herhaling van zulk soort ontslag-^ïu!» ning in de toekomst niet meer kan voort men? BO In verband met de electrif'catie van d tramlijn Amsterdam—Purmerend en Am sterdam—Edam kan worden gemeld, dat ter de electrische wagens zouden worden aangevoerd. Vermoedelijk zal 20 Juni het baanvak Amsterdam—Purmerend in gebruik worden genomen; het baanvak AmsterdamJ. Edam in den loop van Juli. Weest voorzichtig met vuur in bosch en heide (Nlet-offlcieel) Trekking van Woensdag, 2 Juni 1932. - 5e Klasse, 12e Lflst. Hooge prijzen. DOOS 1000 7293 16284 17617 19684 400 2881 13608 17017 200 1629 5488 7638 9931 12329 14201 14269 17109 1863» 20167 100 Prijzen van 70.—. 76 92 242 263 409 442 450 463 581 801 866 871 888 915 961 1023 1041 1204 1404 1577 1594 1635 1645 1705 1753 1769 1803 1881 1889 1952 1979 2164 2180 2224 2323 2341 2339 2530 2586 2588 2770 2921 2954 2972 3052 3288 3326 3382 3501 3556 3591 3731 3740 3792 384J 3944 3959 3960 4072 4139 4164 4256 4400 4600 4870 5151 5155 5172 5212 5221 5266 5315 5350 5384 5461 5471 5546 5563 5644 5672 5755 5882 5931 6038 6052 6102 6236 6242 6343 6364 6384 6408 6581 6672 6734 6749 6815 6820 6862 6866 6997 7008 7036 7141 7294 7413 7430 7433 7489 7658 7675 7722 7824 7937 8051 8153 8279 8310 8530 8806 8669 8711 8737 8814 8841 8946 8970 9052 9141 9157 9271 9282 9404 9685 9713 9763 9846 9938 9994 10089 10114 10136 10179 10285 10313 10319 10395 10482 10518 10742 10993 11260 11389 11494 11505 11526 11606 11674 11757 11T!Ï 11881 11889 11917 11965 11998 12136 12164 12272 12376 12533 12574 12671 12914 12934 13112 13267 13356 13444 13758 13862 13882 13954 14111 14145 1 '153 14244 14377 14382 14415 14511 14642 14710 11730 14739 14759 14911 15009 15030 15206 15260 15284 15376 15433 15454 15592 15646 15703 15801' 15918 15936 16026 16030 16157 16258 16259 16280 16324 16331 16351 16356 16468 16654 16677 16703 17005 17184 17216 17299 17423 17540 17635 17702 17736 17743 17753 17773 17831 17904 18135 18278 18357 18554 18701 18802 18956 19146 19189 19329 19352 19366 19831 19882 19908 19911 19982 19985 20056 20124 20173 20295 20386 20538 20583 20657 20663 20797 20859 20896 20928 20967 Nieten. 29 30 51 83 101 114 135 143 145 191 218 232 244 246 269 293 367 377 434 460 494 530 553 554 561 623 640 641 643 666 717 770 788 802 811 819 885 901 947 Een foutief ontslag? Het Tweede Kamerlid Duys heeft den mi nister van waterstaat de volgende vragen ge steld: Is het juist, dat aan den stationschef tp Hoorn, nadat hij 49 jaar en 11 maanden bij de Nederlandsche Spoorwegen in dienst was geweest, slechts één maand dus vóór hij zijn gouden jubileum in dienst der Spoorwegen zou vieren, ontslag werd verleend en afwij zend beschikt werd op daartoe gedane verzoe ken, om althans het ontslag niet te doen plaatsvinden vóór de betrokkene alsnog dit gouden jubileum had kunnen vieren? 1046 1087 1166 1198 1275 1281 1335 1368 1414 1437 1440 1442 1491 1526 1529 1547 1562 1575 1589 1599 1628 1693 1896 1729 1756 1759 1793 1815 1841 1940 1957 1970 1985 2014 2049 2069 2078 2098 2111 2116 2130 2134 2149 2155 2174 2204 2234 2239 2242 2276 2284 2285 2302 2314 2327 2375 2448 2468 2491 2516 2532 2626 2662 2704 2742 2785 2795 2847 2928 2932 2942 2998 3013 3043 3062 3089 3118 3159 3164 3167 3211 3256 3258 3344 3392 3402 3414 3417 3429 3445 3531 3554 3562 3579 3602 3618 3658 3661 3713 3721 3725 3739 3778 3791 3884 3936 3963 3973 3991 3994 4056 4080 4137 4138 4192 4200 4202 4235 4249 4270 4283 4346 4424 4556 4558 4579 4640 4661 4689 4775 4781 4858 4924 4956 4959 5182 5217 5227 5257 5262 5268 5365 5369 5379 5400 5430 5518 5556 5612 5641 5671 5697 5720 5742 5765 5771 5791 5805 5807 5814 5872 5913 5915 5925 5930 6013 6068 6093 6095 6112 6137 6144 6161 6185 6200 6220 6227 6243 6317 6329 6360 6388 6416 6422 6452 6500 6531 6587 6606 6609 6615 6722 6740 6766 6784 6920 6983 6987 7009 7018 7030 7040 7053 7061 7066 7097 7140 7153 7161 7178 7190 7194 7253 7282 7306 7331 7409 7439 7445 7461 7506 7629 7642 7678 7685 7699 7700 7704 7767 7779 7816 7817 7831 7910 7925 7927 7948 7978 8011 8035 8074 8148 8258 8268 8317 8330 8352 8364 8388 8394 8428 8446 8467 8486 8500 8624 8673 8679 8738 8781 8798 8826 8838 8861 8880 8882 8895 8909 8960 8968 9001 9014 9016 9029 9063 9126 9127 9151 9154 9182 9229 9317 9394 9453 9471 9492 9506 9508 9532 9541 9546 9584 9621 9639 9694 9717 9839 9875 9886 9926 9927 9965 9986 10014 10035 10052 10075 10172 10224 10234 10238 10278 10315 10434 10466 10473 10475 10493 10546 10549 10561 10710 10712 10779 10805 10868 10869 10921 11006 11066 11168 11189 11194 11210 11217 11251 1125® 11261 11299 11310 11339 11365 11375 11412 11457 11484 11497 11512 11521 11614 11631 11645 11654 11659 11665 11769 11795 11822 11856 11886 11888 11895 11900 11911 11935 11977 12034 12052 12093 12100 12103 12123 12171 12179 12194 12239 12260 12270 12294 12355 12371 12393 12395 12399 12405 12423 12440 12450 12499 12500 12501 12509 12537 12575 12577 12583 12617 12634 12661 12664 12681 12684 12711 12743 12781 12797 12810 12827 12862 12871 12894 12917 12926 12957 12958 12964 12997 13127 13186 13255 13258 13270 13316 13317 13340 13349 13393 13438 13471 13499 13511 13515 13525 13591 13614 13635 13662 13838 13864 13895 13919 13920 13922 14016 14020 14035 14036 14102 14125 14289 14298 14336 14371 14372 14398 14426 14549 14568 14612 14631 14690 14698 14700 14706 14785 14967 15003 15006 15016 15142 15167 15204 15208 15252 15254 15272 15301 15339 15350 15383 15398 15426 15428 15447 15452 15474 15492 15502 15593 15707 15734 15775 15779 15807 15845 15861 15892 15900 15947 15998 16027 16028 16040 16136 16228 16263 16269 16300 16325 16359 16365 16386 16418 16472 16494 16504 10505 16508 16550 16553 16673 16689 16700 16701 16757 16798 16807 16845 16861 16890 16949 16969 17028 17042 17059 17133 17207 17236 17248 17269 17405 17464 17469 17478 17581 17585 17645 17756 17765 17771 17809 17852 17871 17874 17899 17967 17970 18007 18017 18023 1804» 18079 18083 18219 18258 18264 18288 18305 18343 18385 18395 18406 18435 18467 18474 18547 18551 18661 18641 18649 8674 18742 18764 18776 18782 1880B 18825 18831 18840 18869 18876 18890 18938 189»! 18980 AOtt 18991 19008 19036 19048 19268 19294 19303 19400 19422 19452 19480 19490 19512 19533 19538 19741 19789 19803 19867 19967 19998 20014 200»* 20063 20083 20117 20136 20166 20176 20216 202« 20266 20366 20419 20424 20451 20496 20503 205^ 20557 20561 20653 20729 20738 20740 20761 200" 20619 20961 20977

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10