Alkmaarscbe Courant. De drievoudige moord te Putbroek. Honden) vier en dertigste Jaargang. DONDERDAG 2 JUNI Eisch: voor den vader levenslang, voor den zoon 12 jaar. DE TWEEDE DAG. 1932 N'O. 128 föitwettlattd SCHANDAAL IN OEGSTGEEST. Een wethouder inmiddels afge treden geniet provisie ten bedrage 5200 in contanten en f 25.000 in obligatiën. De moeilijkheden van de Leidsche Exploi tatie Maatschappij van Onroerende Goede ren hebben al tot heel wat schandaaltjes, tot heel wat beschuldigingen en tot heel oroote onaangenaamheden aanleiding gege ten zoo zegt het Hbld. Wij hebben reeds eerder gemeld, dat de gemeente Oegstgeest bii grondaankoop van de L.E.M.V.O.G. zeer was benadeeld door handelingen van een wethouder, en dat die wethouder die in middels als raadslid heeft bedankt had aangeboden een bedrag van 15.000, zoo nooaig later nog te verhoogen, in de gemeen tekas terug te storten. Er was inmiddels in de raadsvergadering een commissie ad hoe benoemd, teneinde een onderzoek in te stel len naar de handelingen van den buitens lands vertoevenden wethouder. Deze comm. heeft nu haar rapport gepubliceerd. De gewraakte wethouder heeft geweigerd zich te verantwoorden voor de commissie, omdat deze niet bereid was te voldoen aan de eischen van den raadsman van dezen wet houder om alle bescheiden ter inzage te ge ven en bij het verhoor van den wethouder diens raadsman toe te laten. Uit door den burgemeester van Oegstgeest geteekende kwi tanties blijkt, dat de wethouder aan de ge meente Oegstgeest heeft betaald een som van rand 6000 „voor hoofdsom en rente van door hem (den wethouder) in het nadeel der gemeente tijdens zijn wethouderschap van de L.E.M.V.O.G. aangekochte goederen". Daar na is nog ontvangen een bedrag van 687 wegens rente over obligaties van de LE.M. V.O.G. en vijftig obligaties van die maat schappij, elk groot 500, ,w,elke obligaties in het nadeel der gemeente zijn genoten als provisie van door de gemeente van de L.E.M. V.OG. aangekochte onroerende goederen" De commissie concludeert in haar conclu sies: dat de grond van deze betalingen is de omstandigheid, dat de wethouder ten nadeele der gemeente provisie heeft genoten van den aankoop van vaste goederendat zij aan het afgeven en aannemen van deze kwitanties op zich zelf geen beslissende beteekenis toekent, omdat de wethouder die kwitanties niet per soonlijk heeft geaccepteerd, daar hij buitens lands vertoefde. De commissie stelt tenslotte voor geen verdere maatregelen te nemen. EEN ZESTIENJARIGE JONGEN VERDUISTERD 100. Op het politiebureau in de Warmoesstraat te Amsterdam is in bewaring gesteld een 16- jarige loopjongen, die daar om nachtverblijf vroeg en mededeelde, dat hij ten nadeele van een Coöp. Winkelvereeniging te Arnhem 100 had verduisterd. HET CONFLICT TE WADDINXVEEN. Gisteren is te 's-Gravenhage met den Rijks bemiddelaar prof. Aalberse een bespreking ge houden van partijen, betrokken bij het conflict in de meubelindustrie te Waddinxveen. Het resultaat is, dat de arbeidersorganisaties op advies van den Rijksbemiddelaar het uitge vaardigde ultimatum hebben ingetrokken. STEUNMAATREGEL VOOR DE VEEHOUDERS GEVRAAGD. Voor den hooioogst. Het hoofdbestuur van den Bond van Land- pachters heeft aan den minister van economi sche zaken verzocht, onverwijld maatregelen te nemen, dat aan de veehouders voor tijde lijke werkkrachten, welke boven de op 1 Juni in het bedrijf reeds werkzame personen spe ciaal voor den hooioogst in dienst worden ge nomen, een tegemoetkoming in het loon worde verleend van 10 a 15 per week en per per soon, zulks tot een maximum van 5 weken NOODLIJDENDE PACHTERS. Milde behandeling gevraagd. Is het juist, zoo heeft het Tweede-Kamer- nd de heer Van der Sluis uen minister van Financiën gevraagd, dat aan de pachters van net rentambt Klundert-Niervaart is aange zegd, dat de deurwaarder beslag zal leggen, wanneer op 15 Juni aa. het laatste gedeelte van de pachtsom over het laatst verloopeo pachtjaar niet zal zijn betaald? Is de mi- nister, met het oog op de crisis in den land bouw, bereid, een mildere houding te over wegen? REGELING VAN DEN UITVOER VAN BOTER NAAR DUITSCHLAND. Krachtens de Crisisuitvoerwet. De uitvoer afhankelijk van een van regeeringswege te verleenen certificaat. Instelling van een commissie van advies. Een hef fing van de eventueel door de ex porteurs te maken, meer dan nor male winst. ^0I? besl"it van 30 Mei is, krachtens fen vlS'SUitvoerwet 1931 een regeling getrof- lanH W,- "ilvoer van boter naar Duitsch- gende- on^eenen aan dit besluit het vol- DuUsrhiina Voor den uitvoer naar boter au van een zoodanige hoeveelheid een ben^L? ^arvan de '"voer in dat land tot den dom- «t lnvoerrecht is toegestaan, wor- caten verleend311^6 (3nzen m'n'ster certifi lijdvakDwamvomate-n zi]n &eld'g voor het 3. Hef l-T, Z,J zii" verleend. °"zen mini-tm I certificaten wordt door Artikel 3 rAa?^*eld. T'g artikel worin'f3!01' bedoeld in het vo- Worden hechts verleend aan hem, die zich gedurende een door Onzen minister vast te stellen vroeger tijdvak met den uitvoer van boter naar Duitschland heeft bezig ge houden en voor eene zoodanige hoeveelheid, als in eene door of vanwege Onzen minister voor allen gelijkelijk bepaalde verhouding staat tot de hoeveelheid boter, gedurende het vastgestelde vroeger tijdvak door hem naar Duitschland uitgevoerd. Artikel 4. 1. Onze minister is bevoegd, voor den uitvoer van boter naar Duitschland eene commissie in te stellen of aan te wij zen, belast met het geven van advies in zake de vaststelling van de in het eerste lid van het vorig artikel bedoelde hoeveelheid. 2. Onze minister is bevoegd, voor de commissie, bedoeld in het vorig lid, eene in structie vast te stellen. Aritikel 7. Ter bestrijding der kosten, aan 't uitgeven der certificaten verbonden, wordt bij het verleenen daarvan een door onzen mi nister te bepalen bedrag van ten hoogste 5 ten honderd van de waarde der goederen, waarvoor het certificaat wordt verleend, in rekening gebracht. Artikel 8. 1. Indien bij den uitvoer van boter de opbrengst meer bedraagt dan de marktprijs hier te lande, vermeerderd met de normale vergoeding voor gemaakte onkosten en eene redelijke winst, wordt aan den be langhebbende bij de afgite van het certifi caat een bedrag in rekening gebracht tot het doen van uitkeeringen aan of aan te wenden ten bate van producenten van zoodanig goed. 2. Het bedrag, bedoeld in het vorig lid, zal, vermeerderd met de heffing ingevol ge het vorig artikel, niet minder bedragen dan 70 ten honderd en niet meer dan 100 ten honderd van het verschil, ini het vorig lid bedoeld. Artikel 9. 1. Het bedrag der heffing, be doeld in het vorig artikel, wordt telkens be paald vanwege onzen minister door dengene, die ingevolge het eerste lid van artikel 2 door dezen is belast met het uitgeven der certifi caten voor boter, gehoord de commissie, in gevolge artikel 4 ingesteld of aangewezen. 2. Van het bedrag, hetwelk, overeenkomstig het vorig lid vastgesteld, wordt geheven, wordt telkens terstond mededeeling gedaan aan onzen minister: deze kan alsnog een an der bedrag vaststellen. Dit besluit treedt in werking met ingang van vandaag. DE TOESTAND VAN OUD MINISTER HEEMSKERK. De minister van Staat. mr. Heemskerk, lid van de Tweede Kamer, die te Utrecht in het Dianocessenhuis een operatie heeft onder gaan en daar wordt verpleegd, bracht een on rust: gen nacht door. INVOERVERGUNNINGEN VEREISCHT. Ter voorkoming van misverstand wordt er de aandacht op gevestigd, dat onder de be palingen betreffende beperking van den in voer van bovenkleeding ook vallen kimono's, peignoirs en pyama's, indien deze van tricot- stoffen gemaakt zijn, zoodat daarvoor dan invoervergunningen worden vereischt. HET DRAMA TE NAALDWIJK. De Haagsche rechtbank behandelde heden de zaak van den 22-jarigen letterzetter H. B uit Naaldwijk, die gearresteerd is wegens moord op zijn gewezen meisje, de 16-jarige Jacoba van der Kaai aldaar, door in den avond van 5 Maart j.l„ nabij haar woning op korten afstand een met „cherp geladen revolver op haar af te vuren, tengevolge waarvan het slachtoffer bijna onmiddellijk overleed. Na het verhoor van zeven getuigen w.o. twee deskundigen, eischte het O. M. tegen verdachte, die een volledige bekentenis had afgelegd, zes jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis met daarna ter beschikkingstelling der re geering. DE FABRIEKEN VAN SPANJAARD. Gedeeltelijke overplaatsing naar Engeland, wegens valuta- en invoer- moeilijkheden. In verschillende bladen is in den laatsten tijd melding gemaakt, zoo bericht de N. R. Crt., van een gedeeltelijke overplaatsing der fabrieken van de Stoomspinnerijen en Weve rijen voorheen S. J. Spanjaard te Borne naar Engeland. Naar aanleiding daarvan kunnen wij uit de beste bron mededeelen, dat inder daad tot een dergelijken stap besloten is. De uitvoer naar Engeland, is door de de preciatie van het en de invoerrechten (thans 20 voorloopig vrijwel onmogelijk, zoodat het gedeelte der fabriek, hetwelk voor de Engelsche markt werkte, noodgedwongen stopgezet zou moeten worden. Ten einde voor de machines en voor een deel van het personeel emplooi te houden, heeft men beslag gelegd op een fabrieks complex in Lancashire. ten einde daar de fa bricatie der Engelsche artikelen voort te zet ten. Uit den aard der zaak leidt deze stap tot eenige vergrooting van de werkloosheid ter plaatse, iets. wat ook zou hebben plaats ge vonden, als het besluit tot vestiging in Enge land niet genomen ware. SCHAKING? De minderjarige Antoinetta Guehnen die bij haar moeder in een woonwagen in het woonwagenpark te Epe vertoefde heeft 30 Mei j.1. heimelijk den wagen verlaten. Men vermoedt dat zij geschaakt is door zekeren F. Bakker. Haar opsporing wordt door de politie verzocht. Men vermoedt dat het paar zich op kermissen en jaarmarkten ophoudt. RELLETJE TE VLAARDINGEN. Gistermorgen hebben werkloozen en com munisten een relletje georganiseerd voor het raadhuis. Hiervandaan trokken zij naar het huis van het raadslid Bagehus, waar zij dreigementen uitten tegen de politie, die een charge uitvoerde en hen uiteen dreef. Om elf uur heeft de burgemeester een verbod van samenscholingen uitgevaardigd. Vlaardingsche nieuwsgierigheid in verband met de relletjes Gisteravond is het van 7 tot even 11 uur vrij druk geweest do< r de geheele stad, De militaire politie was met vijf man uitgebreid, zoodat 15 man met een eerste luitenant aan wezig waren. Met de gemeente- en riiksrivier- politie surveilleerden een 50 politiemannen door de stad. De politie-auto bracht er den schrik in wanneer hij met volle vaart door de straten en langs de singels schoot. Tegen 7 uur poogden eenig: menschen van het N.A.S. en de OS.P. op de z.g. Sahara achter het Hof een meeting te organiseeren. Zij werden echter doo" de politie uiteengedre ven, waarbij enkelen klappen kregen. In de binnenstad zijn ook een paar maal charges uitgevoerd, toen er met steenen werd gegooid, doch aan het verbod van samenscholing werd niet streng de hand gehouden. De nieuwsgierigheid bracht de menschen op straat, vooral als de politie-auto in aan tocht was. Het ware beter, dat ieder, die niet buitenshuis moet zijn. binnen bleef. Een paar opgeschoten jongens hebben even elf uur met kiezelsteenen een ruit van het politiebureau ingegooid, waarvoor zij onmid dellijk zijn opgebracht. Verder zijn er geen ongeregeldheden voorgekomen. VAN EEN TREIN GEVALLEN. Toen gistermiddag een trein uit Gro ningen het emplacement te Winsum binnen reed, stond de 14-jarige scholeir N. B. uit Wehe al op de treeplank. Door een schok van den trein viel hij er af; hij werd opgenomen met een schedel fractuur en een gebroken pols. Nadat de knaap voorloopig door de doctoren Brons en De Groot was verbonden, is hij per auto naar het ziekenhuis te Gro ningen vervoerd. DE STEM AAN DE VLASINDUSTRIE. Het Tweede-Kamerlid de heer Braat heeft de minister van economischce za ken en arbeid vragen gesteld of het niet wenschelijk is niet alleen de vlasoogst van 1932, die zeer klein is, in de steun regeling op te nemen, maar ook het nog onafgewerkte van vorige vlasoogsten, omdat hiermee de werkgelegenheid in die industrie zeer zal worden uitgebreid. DE SCHATGFRAVERIJ TE ZAANDAM. Uit Zaandam meldt men aan de N. R. Ct.: Nadat het nog ontbrekende bedrag van 1000 bij de waarborgsom was ge stort, is men gistermorgen begonnen met het maken van toebereidselen tot de boringen. Het werk schijnt meer serieus te worden ondernomen dan twee jaar geleden, te oordeelen naar het mate riaal, dat voor de boringen is aange voerd. Op de wijze als bij caisson-arbeid zullen ijzeren cylinders in den grond grond worden gebracht en op elkaar ge plaatst. Ook is een pomp aanwezig om het grondwater te kunnen verwijderen. Het werk staat onder leiding van de heeren Wilhelm Henning, ober-inge nieur, en Walther Henning, oud-majoor, alsmede van graaf Fritz Beek, een zoon van madame Sylvia. De helderziende dame zelf was nog niet aanwezig; zij wordt vandaag verwacht. Als Voorman is evenals den vorigen keer de arbeider Sipma aangesteld. On der hem werken thans vier arbeiders. Het graven geschiedt ook thans weer op de buiten gebruik gestelde begraafplaats aan de Savornin Lorna"straat. De hulp- midelen, waarover men beschikt, maken het mogelijk op groote diepte te graven. OVERVAL MET ROOF. Men meldt aan de N. R. Ct. uit Oss: Dinsdagnacht is het dorpje Lith opge schrikt door een brutale overval met roof. Omstreeks 2 uur des nachts be merkten de vier gezusters van Eldijk, wonende in een café op den dijk te Lith, eenig gerucht. Vóór zij den tijd hadden on. zich ervan te overtuigen of onge- wenschte gasten waren binnen gekomen drongen drie met revolvers gewapende gemaskerde mannen de slaapkamer xan de vrouwen binnen. Zij hielden de vrou wen met hun revolvers in bedwang en doorzochten de beden. Het was hun be kend, dat de zusters eenige geldkistjes in haar bed hadden verborgen. Een van de zusters die in een andere kamer sliep, wist ongemerkt het huis te ont vluchten. Zij waarschuwde een buur man, die zich, gewapend met een jacht geweer, naar de woning van de vrouwen begaf. De indringers hadden inmiddels de vlucht genomen met medeneming van een geldkistje, het geld uit de win kellade, en eenige kistjes cigaren, die zij uit het café hadden gestolen. Het benedenhuis was geheel overhoop gehaald. De vrouwen, die in zeer over spannen toestand verkeeren, zijn bij bu ren ondergebracht. VECHTPARTIJ. Dinsdagavond heeft op den Gelden- schenweg buiten Venlo een ernstige vechtpartij plaats gehad. Een zekere K. ontmoette daar zijn schoonzoon J. v. T., wonende te Venlo, met wien hij sedert lang oneenigheid heeft. K. greep onmid dellijk zijn mes en bracht v. T. een le vensgevaarlijken steek in den rug toe, die tot in de longen doordrong. Om zich te verdedigen greep v. T. een steen en verwonde K. Daarna zeeg hij bewuste loos ineen. Dokter en politie werden ge waarschuwd. v. T. is naar de naburige woning van zijn vader gebracht. K. is aangehouden en opgesloten. De toestand van den getroffene is zeer ernstig. GASVERGIFTIGING. Dinsdagmiddag trad L. P. K„ wonende aan den Vlaardingerdijk te Schiedam, met zijn zoon zijn woning binnen. Hij vond daar zijn vrouw en twee kinderen van 1 en 3 jaar bewusteloos in de keuken liggen. Het kraantje van het gascomfoor stond open. De kinderen kwamen, toen zij in de frissche lucht werden gebracht, spoedig hii. De moeder is door mid del van een zuurstoftoestel tot bewustzijn ge bracht. Zij is naar de Dr. Noletstichting ver voerd. DE EERSTE VROUWELIJKE GEMEENTE-ONTVANGER. Uit Heerjansdam meldt men aan de N.R.Crt.: Tot ontvanger van deze gemeente is be noemd mej. M. Sloof, ambtenares ter secre tarie alhier. Dit is de eerste vrouwelijke ge meente-ontvanger in ons land. VOORLOOPIG OVERZICHT VAN HET WEER IN MEI 1932. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur een halve graad boven normaal. Zij was in de eerste decade 1K graad beneden normaal. De grootste afwij kingen kwamen voor op den 21sten en 25sten, resp 8 graden boven- en 3/4 graad beneden normaal. De gemiddelde maximum tempera tuur was een V> graad beneden, de gemiddel de minimum temperatuur 1 graad boven normaal. Het aantal dagen met een minimum temperatuur beneden het vriespunt, was te De Bildt 2 tegen een normaal, dat met een maximum boven 25 graden bedroeg 4 tegen 3 normaal. De neerslag was zeer onregel matig verdeeld. In het Noorden en Noord oosten viel 100 tot 140 meer dan de nor male hoeveelheid, in Zuid-Holland, Utrecht, Gelderland en Zeeland was de neerslag 10 tot 30 boven normaal, in Noord-Brabant 5 tot 15 er beneden en in Zuid-Limburg ongeveer 40 pCt. beneden normaal. Te De Bildt werden 140 uren zonneschijn waarge nomen, tegen 201 normaal. EEN-AANKLACHT VAN HET BESTUUR VAN DEN ANTI-VIVIESECTIE-BOND. Het bestuur van de stichting Anti- viviesectie-Bond, zetelende in Den Haag, heeft bij den officier van justitie bij de Haag sche rechtbank en bij het college Medisch Tuchtrecht in eersten aanleg te 's-Graven hage aanklachten ingediend tegen de heeren prof. dr. E. Gorter te Leiden, prof. dr. W. Storm van Leeuwen, dr. H. D. Boer te Wasse- senaar, P. N. Tissot van Patot en mej. C J. Wijcherheld Bisdom, zulks wegens het vol gens de stichting aangeoorloofd proefnemen op kinderen, onderscheidenlijk volwassenen, in Nederlandsche ziekeninrichtingen. Aan den minister van justitie is van deze aanklacht een afschrift gezonden. Het bestuur wil door deze aanklacht een rechterlijke beslissing uitlokken, of de door de stichting gelaakte proeven op menschen wet telijk toelaatbaar zijn. Een geheimzinnig briefje. De officier van justitie deelt mede, dat er in het huis van bewaring een anoniem schrijven is gekomen, waarin aan den oudsten verdach te wordt geschreven: „Als je zoon zijn mond houdt, is de zaak in orde, maar als dat meisje van hem spreekt, ben je verloren, want die weet veel te veel". In verband hiermede heeft de officier dit meisje van den jongen van den Elzen Jr. pas laat gedagvaard. Als zij binnenkomt, schuift van den Elzen Jr. onrustig op zijn stoel heen en weer en bijt op zijn lippen. Het meisje weet niets bizonders te vermelden. De officier leest haar het anonieme briefje voor. Zij zwijgt en haal de schouders op. Zij mag gaan zitten. De gem.-veldwachter Theuwissen is de volgende getuige. Twee dagen voor het mis drijf heeft getuige met van den Elzen een drie tal stroopers aangehouden. Op den avond van den moord echter heeft getuige de beide verdachten aangetroffen in een café te Pos- terholt. De president: Is er toen gesproken tus- schen jullie over strikken, die bewaakt moes ten worden. Get.„Neen, daar hebbeu wii geen woord over gepraat". De president: Maar U ging toch wel eens met verdachten de bosschen in? Get.: Ja, dat gebeurde wel. Get. was dien avond tegen 11 uur uit het café weggegaan. De beide verdachten waren per fiets, terwijl getuige liep. De president: Bent U Zaterdagmorgen heel in de vroegte niet bij de van den Elzens vandaan gekomen? Get. ontkent dit met klem. De beide ver dachten schuiven zenuwachtig, op de be klaagdenbank heen en weer. De president: Er toch zijn er twee getui gen die pertinent - er'Taren U dien ochtend vlak in de nabijheid van het huis te hebben gezien. U groette niet terug en wendde hei hoofd af. Getuige: Laten zij dat maar volhouden. De president: U hebt ook eens gezegd: „ik weet er meer van, dan allen hier teza men". Wat bedoelde U daarmede? Get.Och dat heb ik niet gezegd. De president: Er zijn drie betrouwbare ge tuigen, die dit onder eede bevestigen, doch daar U niet als verdachte terecht staat, heb ik hen niet laten dagvaarden. De officier van justitie uit er zijn be vreemding over, dat getuige, toen hij van de vermissing van de drie jongens hoorde, niet naar zijn vrienden de v. d. E.'s was gegaan om er eens over te praten. Een redelijke ver klaring kan getuige daar niet van geven. De officier en de president houden hem om beurten voor, vooral de waarheid te zeggen en niets te verzwijgen. Hierna wordt gepauseerd. Het getuigen verhoor was afgeloopen. Na de pauze. In de middagzitting was de belangstelling, gezien het te verwachten requisitoir, zeer groot. H. Paulussen en veldwachter S. Hou termans worden opnieuw gehoord voor het beantwoorden van eenige aanvullende vra gen, betreffende het vervoer van de lijken door de daders naar den kuil. Hierop werden de beide verdachten ge hoord. Allereerst worden de voor den rech- ter-commissaris afgelegde verklaringen voor gelezen. Vader v. d. Elzen handhaaft zijn verklaring. Hij heeft er niets aan toe te voe gen. Ook de verklaringen van den zoon wor den voorgelezen. Hij ontkent het hem ten laste gelegde te hebben begaan. Ook hij handhaaft zijn verklaringen. Met vaste stem verklaart hij dat hij aan het voorgelezene niets heeft toe te voegen. Het requisitoir. Het woord is hierop aan den officier van justitie, mr. P. Rieter. Hij ving zijn uitvoerig requisitoir onder ademlooze stilte aan met de daad die zich in den nacht van 27 op 28 Nov. in hoogstens anderhalve minuut aan den zoom van de Annedaalsche bosschen heeft afgespeeld, onbeschrijflijk wreedaardig en ontzettend onmenschelijk te noemen. Drie jonge menschen zijn op afschuwelijke wijze afgeslacht en als dierlijke kadavers in een kuil gestopt. Het is een sluipmoord die zijn weerga niet vindt. Een wreedheid, die men alleen in de oerwouden der wildernis moge lijk zou achten. Ik persoonlijk, die maanden achtereen met deze zaak ben bezig geweest, kan er mij geen beeld van vormen. In mijn geest hoor ik, nadat de eerste was neerge legd, de twee anderen kermen en roepen om genade, schreeuwen om vader en moeder. Onwillekeurig verplaats ik mij in de cel bij de verdachten, die toch in hun slaap en hun eenzaamheid gekweld moeten worden door al het ontzettende dat zij hebben teweeg ge bracht en aanschouwd. Ook het verbergen der lijken is meer het werk van verscheuren de dieren dan van menschen. Dat deze ver dachten de daders zijn en niemand anders ter wereld, daar is iedereen van overtuigd. Spr. zelf zeide, evenals de opperwachtmees ter der marechaussee, spontaan: „Dat moet v. d. Elzen gedaan hebben". Niemand an ders immers had er belang bij om zoo iets te doen. Wie anders interesseert het dat stroo pers opereeren in het jachtterrein, waarover hij opzichter is, dan hij zelf? Is het sterkste bewijs niet hierin gelegen, dat v. d. Elzen, toen men hem van de ontdekking der lijken vertelde, niet terstond opsprong om te gaan zien wat op het terrein, waarover hij zoo wat koning speelde, was geschied? En Zondagmiddag zat hij nog rustig thuis en heeft geen oogenblik zijn diensten aange boden. Het is dan ook onaannemelijk dat de ze jachtopziener, die midden in een beruch- ten winternacht als hij een schot in zijn bosch hoort, ongekleed naar buiten ging om den strooper te pakken, bij het hooren van min stens twaalf schoten, dicht bij zijn huis, juist dezen nacht rustig zou zijn blijven slapen. Voor spr. staat dan ook vast dat verdachte dien nacht niet thuis was. De sterkste aanwijzing tegen den zoon is zijn uitlating tegen wachtmeester Houter mans en veldwachter Paulussen bij zijn aan houding op Dinsdagavond 1 December: Wat heeft Teeuwissen dan gezegd? Dezelfde Teeuwissen, met wien vader en zoon den vorigen avond waren uitgeweest en wien getuigen den volgenden morgen om zeven uur van de Annendaal zagen komen. Tal van getuigen hebben verklaard hoe speciaal de vader er nimmer tegen op zag op stroopers te schieten en hen te bedreigen met schietwapenen. Niemand anders dan de oud- ste verdachte had baat bij de verdwijning der Kerstens. Van den primair ten laste gelegden moord van vader en zoon te zamen en in vereeni- ging op Willem Kersten gepleegd, vraagt de officier ten slotte vrijspraak. Wel hebben zij tevoren eem afspraak ge maakt om te zamen dien nacht op te treden, maar ieders taak was verschillend. De officier argumenteert in den breede waarom hij den vader schuldig acht aan moord op de drie slachtoffers en den zoon schuldig aan poging tot moord op Willem Kersten. Dat de hagelschoten bij alle drie de doods- „Een belabberde tijd, tegenwoordig, ze gelooven niet eens meer ln je goeie voornemens. Wanneer je uitscheidt met drinken, dan beweren ze dat Je het doet omdat de jenever zoo duur geworden la." 3* istm- f

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9