WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN JkowHciaai Tlieuios BERGEN. werkt antiseptisch, verfrischt den mond, en houdt de tanden mooi, wit en gezond. Onze gemeentelijke gebieds- indeeling. LOONREGELING BIJ DE N. Z. H. TRAM. Lijdelijk verzet? De Ned. Ver. van Spoor- en Tramweg personeel heeft te Lisse een vergadering ge organiseerd om te protesteeren tegen de voor- Ïenomen loonsverlaging bij de N. Z.-Holl. ramweg-Mij. De hoofdbestuurder Petersen gaf een uit eenzetting. Hij zei, dat de verlaging ongeveer 12 pCt. zal bedragen en noemde dit vrijmoe dig. De Ned. Vereeniging wil elke loons verlaging weigeren, de confessioneele orga nisaties willen een compromis. Er kan dus geen strijd worden gevoerd, er kan niet ge staakt worden; maar, zei deze spr., er kan op andere wijze in verzet worden gekomen. De hoofdbestuurder Van der Weerd zei, dat het personeel als het 90 f>Ct. loon krijgt, ook 90 pCt. arbeid kan leveren. Dit machts middel zou naar zijn meening kunnen wor den toegepast. Bij de Rotterdamsche tram is het met groot succes toegepast bij den poets- dienst. Een motie van afkeuring over het beleid van het hoofdbestuur werd verworpen. Besloten werd een telegram aan den mi nister van Waterstaat te zenden, waarin ver zicht wordt de loonsverlaging en vaststelling van een tweede loonklasse niet goed te keu ren. EEN HONDERDJARIGE. Heden viert mej. E. M. Peters, woonach tig te Santpoort, haar honderdsten verjaar dag. GEWELDDADIG OPTREDEN TEGEN WERKWILLIGEN. Een steiger afgebroken en eenige auto's met steenen gebombardeerd. Stakende stucadoors zijn te Haarlem bij verschillende werken met geweld opgetreden tegen werkwilligen. Zoo hebben zij bij een werk aan de Duivenvoordestraat de aan het werk zijnde stucadoors gedwongen tot het vertrek, waarna zij den steiger afbraken De patroon heeft een klacht bij de politie inge diend. Op het station te Warmond, waar werk willige stucadoors naar Haarlem in den trein zouden gaan, kwam het tot een vechtpartij, waarop eenige arrestaties zijn gevolgd. Bij de pont te Velsen deed zich eenzelfde geval voor. Stucadoorspatroons hadden per auto werkwilligen uit Beverwijk gehaald. Toen de auto's te Velsen van de pont afkwa men, werden zij docr stakers met steenen ge bombardeerd, met het gevolg,' dat eenige ruiten braken en eenige inzittenden gewond werden. De auto's keerden naar Beverwijk terug, waar aangifte bij de politie werd ge daan. ER MOET MEER GEKORT WORDEN! In de vergadering van <ien raad der ge meente Woubrugge is het voorstel van Ged Staten van Zuidholland behandeld om de salarissen van burgemeester, secretaris, wet houders enz. met 3 pCt. te verlagen. De meerderheid van den raad vond dit per centage echter te gering, zoodat ten slotte op voorstel van den heer Noordam besloten werd de jaarwedden met 10 pCt. te ver lagen. UITVOER VAN KERSEN. De minister van economische zaken en ar beid heeft het uitvoer-contröle-bureau voor groenten, fruit en aardappelen, Javastraat te 's-Gravenhage, aangewezen voor het af geven van de certificaten van oorsprong, welke, ingevolge besluit van de Britsche re geering, de zendingen kersen, welke in 1932 in Groot-Brittannië ten invoer zullen worden aangeboden, moeten vergezellen, voor zoo ver die kersen in Nederland zijn gegroeid. DOOR ONVEILIG SIGNAAL GFREDEN. Een locomotief gederailleerd Te Delft is Woensdagavond omstreeks hali 11 op het spoorwegemplacement de machinist van een goedrentrein door een onveilig signaal gereden, met als gevolg, dat de loco motief door een stootblok reed aan den Abts- woudschenweg en nabij het overwegwachters- huisje tot stilstand kwam. De overwegwachter wist den op het hoofdspoor aankomenden trein tijdig te doen stoppen. Het verkeer over de hoofdsporen bleek ongehinderd te kunnen door gaan. Voor de boeren uit Schipluiden, Kethel en Vlaardingerambacht, die naar de veemarkt te Delft moesten, leverde dit déraillement een groote hindernis op, daar de machine den ge- heelen weg versperde. Zij konden Delft slechts bereiken na een omweg van een paar uren. Den geheelen dag is men bezig ge weest om de ontspoorde locomotief weder op de rails te krijgen. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd. DRIE SOC.-DEM. RAADSLEDEN TE AMSTERDAM NEMEN ONTSLAG. Daartoe gedwongen door de fede ratie naar aanleiding van het stem men vóór loonsverlaging der ge meentewerklieden. Woensdagavond heeft in het gebouw van den A. N. D. B. te Amsterdam de S. D. A. P.- federatie vergaderd met haar raadsfractie, het S.D.-partijbestuur en de hoofdredactie van „Het Volk". In de langdurige bijeenkomst hebben de besturen der afdeelingen en dat der federatie drie sociaal-democratische raadsleden, die vóór de loonsverlgaing der gemeentewerk lieden hebben gestemd, er herhaaldelijk op aangedrongen, dat zij zouden verklaren hun houding te betreuren en dat zij in het vervolg met de meening van de meerderheid der partij-istanties ernstig zullen rekenen. Mr. dr. G. van den Bergh, die ook voor de heeren W. Polak en F. L. Ossenöorp het woord voerde, ging in zijn tegemoetkoming de vergadering echter niet ver genoeg. Daarop is met algemeene stemmen besloten het drietal raadsleden uit te noodigen hun mandaten ter beschikking der partij te stellen Aan dezen eisch hebben zij gistermiddag gevolg gegeven. De S.D.A.P.-lijst wijst als hun opvolgers aan mej. A. de Jong, het Tweede-Kamerlid, C. de Doode, publiicist en P. van Eek, voor zitter der afd. Amsterdam van den Alge- meenen Nederlandschen Metaalbewerkers- bond. DIERENPARK IN RHENEN. Een gedeelte van de dieren, die het dieren park op den Grebbeberg zullen bewonnen, is daar dezer dagen aangekomen. Het waren kameelen, Kaapsche buffels, zeboe, Ameri- kaansche bison, lama, antilopen enz. De groote roofdieren komen in de eerste helft dezer maand, zoodra hun huis, dat bijna vol tooid is, voor hun ontvangst gereed zal zijn. LOONSVERLAGING BIJ STORK. Geen 10 maar 5 pet. De directie der Machinefabriek Gebr. Stork en Co. N.V. te Hengelo had per 15 Mei een loonsverlaging van vijf pet. ingevoerd, terwijl ditzelfde nog eens zou geschieden per 1 Juli. Over de eerste loonsverlaging was geen overeenkomst met de arbeidersorganisaties bereikt en toen deze, hangende de onderhan delingen, toch werd ingevoerd, besloten de georganiseerde arbeiders de directie een ulti matum te stellen. Inmiddels is er echter een nieuwe confe rentie tusschen de beide partijen geweest, waarbij besloten is, dat de loonsverlaging van 15 Mei eerst zou worden geacht in te gaan op 1 Juni, terwijl de verlaging van 1 Juli niet zal doorgaan. De georganiseerde arbeiders hebben deze voorstellen, op advies der besturen, aange nomen. BLOEDTRANSFUSIE-DIENSTEN. Te Tiel is een bloedtransfusie-dienst inge steld, waarvoor zich 66 vrijwilligers hebben aangemeld. Tiel is na Rotterdam en Den Haag de derde plaats in het land, waar zoo'n dienst tot stand is gekomen. THANS OOK EEN HEERLENSCHE KEI. Twee maal de grootte van die in Amersfoort. Bij de graafwerken voor het nieuwe retrai tehuis te Heerlen is men op een geweldig greoten steen gestuit. De steun is vier M lang, twee M. breed en anderhalf M. hoog en weegt niet minder dan 15.000 K.G. Hij is bijna tweemaal zoo zwaar en zoo groot als de bekende Amerfoortsche kei. Het ligt in de bedoeling deze steen als be zienswaardigheid in den tuin van het retraite huis te plaatsen. MALAISE. Wegens gebrek aan orders wordt voortaan op de katoenweverij van de firma Schrader, Schneider, Tyert en Co. te Delden slechts vier dagen per week gewerkt. Vï INBREKER AANGEHOUDEN. Op het station te Enschedé heeft de politie een Duitscher aangehouden, die zich in den trein naar Gronau bevond. Het bleek, dat hij des nachts had ingebroken in de woning van een landbouwer oder Twekkelo, waar hij vroeger werkzaam was geweest. De man had er 500 buitgemaakt. Hij wordt ook van an dere inbraken in die omgeving verdacht. De aangehoudene 21-jarige, uit Dortmond afkomstige Duitscher O. S. heeft bekend. Hij ontkende schuldig te zijn aan een vroegere in braak bij R. en bij diens broer, waar toen een vrij groot bedrag aan geld en sieraden is ge stolen. De toen genomen vingerafdrukken komen echter overeen met de zijne. - REGLEMENT DIEN5TVOORWAARDEN SPOORWEGPERSONEEL. Bij Koninklijk besluit van 31 Mei heeft de kroon met betrekking tot algeheele herziening van het Reglement Dienstvoorwaarden 1926 (S.S./H.S.) bepaald, dat de termijn voor die herziening nader roet één jaar wordt ver lengd, en het tijdstip daarvan mitsdien wordt gesteld op 1 Juli 1933. NEDERL. COÖPERATIEVE VROUWENBOND. Gisteravond is te Amsterdam de jaarverga dering gehouden van den Nederl. Coöpera tieven Vrouwenband, welke bijeenkomst stond onder leiding van mevr. Romeyn—Tuc- keTmann. Het congres werd voorts nog begroet door de heeren van Sluis namens den Centralen Bond van Nederlandsche Verbruikscoöpera ties, B. Diamant namens de Coöperatie Sa- mwerking en de Coöperatieve Groothandels- vereeniging „De Handelskamer" en Snikkers namens den Amsterdamschen Bestuurders- bond. Het jaarverslag, dat o m. vermeldt een le dentoename van zes procent, uitgebracht door de secretaresse mevr. L. Moll werd goedgekeurd. Besloten werd een voorstel in te dienen bij den Centralen Bond om in de statuten te komen tot de bepaling, dat bij de afdracht van de aangesloten coöperatieve vereenigingen, meerdere leden van één gezin voor één lid worden gerekend, waardoor de toetreding van gehuwde vrouwen en meer derjarige inwonenden wordt aangemoedigd. Medegedeeld werd nog, dat onlangs door 19 afdeelingen een resolutie aan de ontwape ningsconferentie was gezonden, uiteenzettend het verband tusschen vredesbeweging en coö peratie. Gisteravond werd een propaganda-avond gehouden. WINKELSLUITINGSWET. De firma C. Jamin schrijft in een open brief aan den minister van economische zaken en arbeid en de leden van de Eerste en de Tweede Kamer, dat de invoering van de Win kelsluitingswet heeft geleid tot een zeer groote debietsvermindering, vooral tengevolge van de werkgelegenheid. VERKEERSONGEVALLEN. Ongeval bij landstorm-oefening. Gisteravond omstreeks halfacht had tus schen Nieuw Millingen en den Dassenberg nabij Apeldoorn op den nieuwen betonweg een ernstige botsing plaats tusschen 'n militairen en een particulieren auto, waarbij een tweetal personen ernstig gewond werden, namelijk mevr. Bijl uit Den Haag, die o.a. een sleutel been brak en sergeant Monshouwer uit Rot terdam, die, volgens de Tel., eveneens een sleutelbeenbreuk bekwam. De beide auto's werden geheel vernield. Aan de gevolgen overleden. De 25-jarige Tietselaar uit Sittard, die te Heerlen het stuur kwijt raakte bij het in rijden van de tunnel aan den Sittarderweg en daarbij in volle vaart tegen een hem tege- moetrijdenden vrachtauto reed, is aan de be komen verwondingen overleden Te water gevallen. Gistermorgen is de 18-jarige Wessel Kloos terboer uit Voorst met zijn fiets tegen het brugje over den Ouden IJselarm bij Voorst gereden, in het water terechtgekomen en ver dronken. KORTE BERICHTEN. Morgenmiddag wordt de nieuwe jeugd herberg te Zaandam, beheerd door de Zaan- sche Vereeniging voor Jeugdbergen, officieel geopend. De koningin bracht Dinsdag een be zoek aan de koningin-moeder op Soestdijk en ontving gister op Het Loo in tegenwoordig heid van prinses Juliana prof. Albert Schweitzer en diens echtgenoote. De toestand van oud-minister Heems kerk is wel zorgelijk, maar niet hopeloos. In de Amsterdamsche haven zijn thans opgelegd 65 schepen (vorige maand 53) met samen 277.872 ton inhoud (tegen 259.497 in dé maand April. Het Tweede Kamerlid van Rappard heeft wederom schriftelijke vragen gericht aan den minister van binnenlandsche be treffende publicatie van het rapport der be- zuinigingscommissie-Welter. Per 1 Juni bedroeg het aantal te Rotter dam opgelegde zeeschepen 108 met 'n bruto tonnenmaat totaal 492.517. Per 1 Mei waren 105 schepen opgelegd. UITGEEST. Dezer dagen zijn verschillende heeren van de schoolfeestcommissie van de open bare lagere school met lijsten op stap ge weest, ten einde deze bij de ingezetenen ter inteekening aan te bieden. Het resultaat hier van is, gezien de tijdsomstandigheden, niet slecht. De commissie heeft ruimt 300 bijeen weten te krijgen. Het bestuur van de schoolfeestcommissie van de r.k. bijz. school heeft besloten met het nemen van een beslissing tot het houden van een schoolfeestje (schoolreisje) te wach ten tot Augustus a.s., in de hoop dat dan de omstandigheden gunstiger zullen zijn. BERKHOUT. Het zesjarig zoontje van den heer D. S. alhier is spelenderwijs te water geraakt en verdronken. Dr. v. d. Linden heeft nog ge tracht del evensgeesten op te wekken, doch het mocht helaas niet baten. In de vacature van den heer P. Bakker Gbz. (wegens overlijden) is tot lid van den gemeenteraad aangewezen de heer G. Buis man te de Goorne. Tot lid van het dagelijksch bestuur van de vereeniging van polders en oningepolder- de landen alhier, is, in de plaats van wijlen den heer P. Zwakman, benoemd de heer P. Bakker Czn. Tot volontair ten kantore van de gemeen tewerken alhier is werkzaam gesteld J. C. van Zoonen te Schoorl. EGMONDBINNEN (Mei) Geboren: Wilhelmus Johannes z. van J. C, Vendel en M. Koper. Geertruda Cat- harina d. van C. Verhoogt en C. Ory. Adelbertus Antonius z. van Adelbertus Zent- veld en A. Leyen (geb. te Alkmaar). Ondertrouwd: Jacob Mollevanger en Grietje Rosing. Petrus Leyen en Eliza- beth Catharina Schavemaker te Schoorl. Hendrik Houtenbos en Jacoba Hocque. Getrouwd: IJpe Petrus Ppelsma te Am sterdam en Cornelia Agatha Liefting. Adrianus Ruiter te Avenhom en Maria Jo- hanna Meyne. Jacob Mollevanger en Grietje Rosing. Hugo Zentveld en Catha rina Schuit. Overleden: Jn. Nijman, 74 jaar. De centrale commissie voor bezuiniging der Ned. Mij. voor Nijverheid en handel heeft er reeds vroeger op gewezen, dat ons land een groot aantal miniatuurgemeenten in stand houdt, die bij een rationeele gebieds- indeeling zouden verdwijnen. Zij heeft gewe zen op de enorme kostenbesparing, die dit tengevolge zou hebben, wanneer men in el ke provincie eens met ernst de vraag over woog, hoe de gemeentegrenzen zouden moe ten worden getrokken om bestuurseenheden te vormen, die met de Friesche plattelands gemeenten op één lijn zouden zijn te stellen. De commissie wees er reeds op, dat het vraagstuk verschillende zijden heeft. Zij is er zich van bewust, dat dit vraagstuk niet alleen aan de hand van getallen is op te los sen. Maar naar haar meening staat vast, dat men tot dusver de getallen te veel heeft ge negeerd en dat de tegenwoordige tijdsom standigheden er meer dan ooit toe dringen, de getallen hun duidelijke taal te laten spre ken. Zij stelt zich voor, daarop nader terug te komen. De commisie acht het van belang, inmid dels enkele andere punten onder het oog te zien. Het zijn alweer geen nieuwe gedachten, maar men kan blijkbaar niet genoeg telkens weer de algemeene aandacht vestigen op het vraagstuk der gemeentegrenzen. Daar is in de eerste plaats de magische invloed van het historisch gewordene. Is dit, op de keper beschouwd, wel veel anders dan de werking van de wet der traagheid Waar om moet dit geslacht een offer brengen aan inzichten, die men honderd jaar geleden/ had over de gemeentelijke gebiedsindeenng? Waarom moeten wij respect hebben voor het bestaan van 37 lilliput-gemeenten in Zee land, 36 in Zuidholland, 21 in Utrecht, enz. Toont men zich overigens in dezen tijd zoo schroomvallig, als het gaat om het toepas sen van nieuwe denkbeelden? Vanwaar deze verstarring, die het leven laat aan niet meer bij dezen tijd passende formaties? Dit historisch „recht" beteekent bovendien historisch onrecht. En het is vreemd, dat vrij wel niemand tot dusver het de moeite waard achtte, daarop den nadruk te leggen. Men weet, dat in Nederland nu eenmaal de autonomie in eigen kring een principe is, waaraan men niet gaarne raakt. Dit princi pe wordt naar voren gebracht ook om het be staan van de kleinste gemeenten te verdedi gen. Maar weet men, dat men dit doende, aan de ingezetenen ongelijk recht geeft? De 446 inwoners van 's-Heer-Abtskerke (Zee land) mogen zich vermeien in eigen gemeen telijk betuur; zij hebben volledige autono mie. Zij staan, wat bevoegdheden betreft, naar de wet vrijwel op één lijn met de ge zamenlijke inwoners van Amsterdam. Zoo ook de 315 inwoners van Ittervoort (Lim burg) en de 475 inwoners van Tuil en 't Waal (Utrecht), om enkele van de vele minia tuur-gemeenten te noemen. De groote Frie sche dorpen daarentegen, vele malen grooter dan wat in andere provinciën zich een ge meente mag noemen, zijn maar een onderdeel van een combinatie van dorpen. Bergum, Drachten, Gorredijk, Oosterwolde, Joure, enz. hebben geen autonomie. Waarom moe ten zij zich tevreden stellen met een deel van de macht, die in andere provinciën kwistig over allerlei veel kleinere groepjes is rondge strooid? De Friesche gemeenten zien kans de belangen te behartigen van een groot aantal binnen elke gemeente gelegen verhoudings gewijs groote bevolkingskernen. Het „kerk torenprincipe" geldt daar niet en de ingeze tenen hebben zich aan te passen aan de grootere associatie. Waarom zij wel en niet TRAPPEN LOOPEN WAS EEN MARTELING. Kreupel van de rheumatiek. Hoewel nog geen 30 jaar. Om U er een goed voorbeeld van te kunnen vormen, hoe rheumatiek iemand misvormt en machteloos maakt, moet U eens den brief van deze dame lezen. Zij had de Kruschen-adver- ac V9Qlr nrpziPTl PD Pr r»m rrolo^V, - uoviivu-auver- tenties vaak gezien en er om gelachen weinig vermoedende, dat zij zelf ook spoedig de lof van „de kleine dagelijksche dosis" ZOu zingen. „Ik leed vreeselijk aan rheumatiek. De dok- ter zei, dat hij nog nooit een vrouw van onder de 30 gezien had, die ^oo hevige rheumatiek had als ik. Het was zoo erg, dat ik alleen de trap op kon komen, als ik op elke trede ging zitten, tot ik moed genoeg had voor de vol- aende trede. Mijn handen en voeten waren zoo gezwollen, dat zij er angstwekkend uit- zagen, terwijl mijn kennissen, als zij mij zagen rondstrompelen, zeiden, dat ik er zoo vreeselijk slecht uitzag. Ik had vaak om de Kruschen Salts advertenties gelachen, maar toen ik alles geprobeerd had vond ik, dat ik Kruschen tóch wel eens kon probeeren. Ik deed het en kan alleen nog maar'zeggen, dat ik het wonderbaarlijk vind. Ik neem eiken morgen een half theelepeltje Kruschen Salts en nu kan ik zelfs hard de trap oploopen. Toch gebruik ik Krusschen Salts pas twee maanden". Mevr. R. F. De oorzaak van rheumatiek is het gevaar- lijke lichaamsgift, bekend onder den naam van urinezuur, hetgeen uit vlijmscherpe kristallen bestaat. Het ontstaat in de opgc. hoopte afvalstoffen, welke de organen niet hebben kunnen verwijderen. Kruschen Salts is een sterk oplossingsmiddel voor deze glas harde kritallen. Het rondt spoedig de scherpe kanten af en verwijdert ze daarna uit het lichaam Uw pijnen verminderen, opzwellin gen verdwijnen, stijve gewrichten worden weer lenig. Nog meer. Kruschen Salts verwij. dert de grondoorzaak van het kwaad. Als men het geregeld neemt houdt het Uw lever en nieren in perfecte conditie, zoodat deze af- voerorganen Uw lichaam van alle vergifver. oorzakende afvalstoffen bevrijden. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. de burgers van Zonnemaire, Zoutelande, Zuiddorpe, Zuidzande, enz. enz.?. Het recht in eigen kring is een gril, zoo het op deze wijze wordt toebedeeld. Het is onrecht, wan- neer bij gelijke of ongeveer gelijke levens- en bestaansvoorwaarden en -omstandigheden, men aan de eene bevolkingsgroep niet gunt wat de andere wel heeft. Onze gemeentelijke indeeling houdt een onrecht in stand, dat de inwoners van de lilliput-gemeenten zonder eenig redelijk motief ver in het voordeel brengt, wat bevoegdheden betreft, tegenover die van andere dorpen. Een ander argument hoort men dikwijl» aanvoeren sedert de totstandkoming van de gewijzigde Gemeentewet: men kan nu zoo veel gemakkelijker samenwerking tusschen gemeenten bevorderen dan vroeger. Zelfs kunnen hoogere autoriteiten die samenwer king afdwingen als er balsturige gemeenten mochten zijn. Alsof daarmee het eind van alle wijsheid bereikt is! Men stelle zich voor wat er van samenwerking terecht komt als een gemeente met den dwang van bovenaf ertoe gebracht wordt, een bepaald belang met een andere gemeente gezamenlijk te be hartigen. Maar ook wanneer men aan dezen dwang nog in het geheel niet denkt, zal ieder toch moeten toegeven, dat men met de sa- menwerkingsbepalingen niet kan goedpraten het bestaan van kleine gemeenten. Zooveel hoofden, zooveel zinnen. Men heeft het zoo dikwijls over de tallooze schijven in de ad ministratieve machinerie. Zou het niet een groote sprong vooruit zijn, als men het aan tal autoriteitjes beperkte en het niet liet af hangen van het goedvinden van allerlei klei ne groepjes of een bepaald openbaar belang behartigd moet worden en hoe het behartigd zal worden? Elke wet moet in elke gemeente worden uit gevoerd. Wat een verspilling van energie, wanneer elk dorpje afzonderlijk voor zijn dorpshuishouden het noodige moet voor schrijven. De provinciale griffie van Zee landl, welke provincie op 31 December 1930 247-541 inwoners telde, heeft te maken met 109 gemeenten geven vergunningen voor al- ningen moeten worden vastgesteld en onder zocht, 109 politieverordeningen geven aan, wat de Zeeuwen mogen doen en niet doen. 109 geeenten geven vergunningen voor aller- lerlei doeleinden; 109 ambtenaren van den burgerlijken stand verleenen hun gewichtige diensten; 109 gemeenteraden beslissen over het wel en wee van 250.000 inwoners. En van die 109 zijn er 67 beneden de 2000, 37 beneden de 1000 inwoners. Wij herhalen: is dit geen arbeidsverspilling? Dit zijn vragen, die men niet van de hand mag wijzen met een beroep op het samen- werkings-principe van de gewijzigde gemeen tewet. Dat kan niet toegepast worden als het gaat om groote organisatorische vragen, die het geheele gemeentebeleid raken. 289. Het rag er hopeloos uit met de arme stakkertjes. Ze huilden dikke tranen van pijn. Een van hen lag voorover op den grond, roo erg was ie er aan toe. Zelfs toen ie de kistjes met poeders zag aankomen, kon ie zich niet meer oprichten en kreunend bleef ie liggen tot Dirkje en de bakker bij hem waren. 29°. Eerst hem, schreeuwden de kikkers, en ze wezen ou de arme kikker, die bijna bewusteloos lag. En Dirkje die wel ver stand van zulke dingen had, zette de kikker recht en gaf hem eerst een poeder in. Maar die poeder scheen niet te helpen en pas toen het arme dier er nog drie pillen bij had, werd hij weer normaal. Nu stormden ook de anderen op de medicijnen aan en gelukkig bedaarden nu de krampen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6