FBSTER'sMflflCPlUE! WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN ÏS5 «ot t M00 «n 5 X JCetk School £aiuU en Jum&ouw- INTERNATIONAL CASTRICUlVt. De Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Indien gij voortdurend last bebt van schele hoofdpijn als gevolg van een slechte spijsvertering, gebruik dan eens een poosje Posters Maagpiüen, het betrouwbare, zacht werkende laxeermiddel. Alom oakrUgkoat 6 0.65 ta flacon. Wanneer de andere 7 ton van de regeering nog komt kan het volle bedrag worden uit gekeerd. Hierna sloot de voorzitter de vergadering mder dank voor de prettige besprekingen. Vrijdag vergaderde de raad dezer ge- ®NÏar aanleiding van het janken van het lid Hellinga als plaatsvervangend hd voor het Georganiseerd Overleg ambtenaarszaken, hetr Twisk benoemd, die deze benoeming aannam. Aan de orde was dan het v00"JLltel^ en W. tot vaststelling van de v oorgestel korting op de salarissen der ambtenaren vr.jwdliT? enaVpCt3nhebtJn te? beschikking overeenkomstig de u.tg^proken ^doehng van dien dag is ter besch.kkmg gesteld van het crisiscomité, waardoor dat in staat g weest veel nood te lenigen- a,.r+ln£r Het voorstel van B en W om die storting te bekrachtigen en dus vast te stellen op J geen boven 2000 wordt ontvangen, onder vond bestrijding bij den heer ^e''in^a' meende dat niet voldoende argumenten zyn aangevoerd, die tot dit besluit aanleiding ^De heer Aukes meende daartegenover, dat gezien de verhooging van de belastingen en de verlaging van het levenspeil, dit voors-fl Ts aan te nemen. De heer Spaansen oordeelde dat het voorstel niet juist is meende dat het de bedoeling van B. en W_ is dat naast de vrijw. bijdragen nog een het- iing van 3 en 5 pCt. kan geschieden. De heer Weenk was van gelijk gevoelen. De heer B. Res stelde voor deheffing als volgt te regelen: 5 tot 2000, 7 tot f 3000 en SA boven 3000. De voorzitter bestreed het voorstel van den heer Res, wat geen bijzondere voordeelen oplevert en omdat hetgeen meer zal worden ontvangen van geen beteekenis is, wijl boven f 3000 nooit ineer mag worden verhaald dan het verhaal van eigen pensioen 3 A /«- Voorts merkte hij op ten aanzien van de op merking van den heer Spaansen dat een ver haal als deze wil niet mogelijk is omdat men niet kan bepalen dat een vrijw. daad wordt bestendigd, terwijl hij ook meende dat dit geen verschil van beteekenis met het voorstel van B. en W. is, dat in het georganiseerd overleg is aangenomen met medewerking van de organisaties. In tweede instantie vond geen wederleg ging plaats van hetgeen in eerste instantie is <rezegd. Toen dan de voorzitter er nog op wees dat als de toestand zich ten ongunstige zal wijzigen, B. en W. niet zullen aarze len dit Jen raad ter kennis te brengen, trok de heer Spaansen zijn voorstel in en werd het voorstel-Res gehandhaafd en in stemming ge bracht en verworpen met 7 tegen 4 stemmen. Voor de heeren B. Res. G. F. Res, Twisk en Borst. Het voorstel van B. en W werd hierop aangenomen met 10 tegen 1 stem. Tegen ue heer Hellinga. Het voorstel om het aantal opcenten gem. fondsbelasting te bepalen op 7o, ondervond geen bestrijding. Enkele posten in de g^ maakte berekeningen werden nader toege licht en het voorstel hierna zonder stemming aangenomen. Het voorstel tot voorl. stopzetting van den tuinderssteun en -credieten werd eveneens zonder stemming aangenomen. Eenzelfde iot onderging het voorstel inzake steun aan werkloozen, waarbij nog gelegenheid is ge geven tot het vragen om werk zij het dan ook improductief werk. B. en W. zullen ter zake diligent zijn. Het voorstel tot bestemming van winsten der bedrijven, waaraan op voorstel van den heer Aukes werden vastgekoppeld de voor stellen tot wijziging van de tarieven voor krachtdoeleinden, werd hierna in bespreking gebracht. De heer Aukes was voor het voor stel en toonde aan dat dit in het belang is van de verbruikers, terwijl hij mede motiveerde, waarom de voorstellen tegelijk moeten wor den behandeld. De heer Twisk betoogde dat verlaging van de tarieven voor lichtverbruik het eerst aan de orde moet worden gesteld De wethouder voor de bedrijven betoogde, dat het voorste!-Twisk niet aau de orde was voorts dat de tarieven voor lichtdoeleinden al reeds verlaagd zijn. waarvoor in 2 jaren f 5000 is ter beschikking gestdd en dat dus nu de krachtstroomverbruik irs moeten wor den geholpen. De bedoving van de bestem ming van de winst voor de bedreven is niet dat geld voor verlaging persé te gebruiken maar alleen om den stoot van le verlaging te kunnen opvangen. Mocht dit daar/oor niet noodig zijn, dan kan nog altijd een nieuwe beslissing ten aanzien vóh deze winst worden genomen. De voorstellen werden hierna zonder stem ming aangenoomen. Een voorstel tot het verleenen van een crediet voor uitbreiding van het electr. net werd eveneens aangenomen. Een voorstel tot wijziging van de straat verlichting op de kruising van den Stetweg— Bakk.straat ondervond geen bestrijding. Al leen zal nog onder de oogen worden gezien de opmerking van den heer Hellinga of door plaatsing van een lantaarn deze zaak kan worden opgelost. De voorstellen tot wijziging van de leve ringsverordeningen voor gas en electriciteit werden eveneens aangenomen. Voorts werd goedgevonden het contract met het Rijk omtrent huur van het strand te wijzigen, zoodat de huur feitelijk en admi nistratief gelijk is. Een voorstel van B en W. tot niet ver kenen van ontheffing var. de rooilijnbepaling aan den Duinen Bosch weg ondervond van veel kanten bestrijding. De leden meenden dat door het verkenen van de gevraagde afwij king geen verkeersbekmtneringen zulkn ont staan. Het voorstel tot afwijzing van het verzoek werd verworpen met 8 tegen 3 stem men. Voor het voorstel de wethouders en de heer Aukes. Bij de rondvraag kregen we naast kkine op merkingen een debat van den heer B. Res en B. en w over de uitvoering van het besluit van den Raad tot verzwaring en uitbreiding van het^gasbuizennet. De heer Res meende dat de raad een uit spraak had behooren te doen en dat z.i. aan besteding had moeten geschieden. B en W. betoogden, dat zij de uitvoering van de be sluiten van den raad hebben. Bij het besluit tot verzwaring van het buizennet is geen be perking B. en W. opgekgd en dus zonder raadbesluit kunnen B. en W. de uitvoering doen zooals ze die het beste oordeelen. De wethouder voor de bedrijven daartoe door den heer G. F. Res, naar aanleiding van zijn opmerking dat een aannemer het werk be neden den begrootingsprijs zou hebben wilkn aannemen, geprest, zeide dat nooit een aannemer op een begrootingscijfer kan in schrijven, omdat dan niet is omschreven hoe het werk precies zal worden uitgevoerd. Dan toonde hij op overtuigende en met sprekende cijfers aan dat bet werk wordt uitgevoerd in eigen beheer, omdat dit veel goedkooper is dan aanneming. Hierna stelde de heer G. F. Res nog enkele vragen omtrent overname van straten door de gemeente, waarop de voorzitter antwoord de dat B. en W. het raadsbesluit ter zake zul len uitvoeren, maar dat dit juist een beletsel is om te doen wat de eigenaars willen Na nog bespreking van ontsierende recla mes enz. werd de vergadering te IA uur gesloten. Wijlen mej. H. J. Theesink te Zeist heeft f 19.000 gelegateerd voor onderschei den chr. doeleinden. Daarvan is 10.000 voor lectuurverspreiding in het Ned. herv. Diaconessenhuis te Rotterdam en voor Be- thesda en Eudokia te Rotterdam elk 1000. Als bewijs, dat het beroepingswerk bij de geref. kerken in Nederland thans zoo goed als stilstaat deelt de Zeeuwsche Kerkbode mede, dat momenteel slechts drie predikanten met een beroep „op zak" loopen en geen en kele candidaat een beroep in overweging htrii VRIJZINNIG CHRISTELIJKE JEUGD CENTRALE. De V. C. J. C. zendt een oproep om steun uit voor het in stand houden van het Alge meen Secretariaat dezer organisatie. Deze oproep wordt ondersteund door de Finan- cieele Commissie der V. C. J. C., waarin wij o m. aantreffen mr. R. Mees te Rotterdam en den heer J. W. Verwey te Amsterdam. De Raad van Advies, o.m. prof. dr. G. J. Hee- ring, prof. dr. H. R. Kruyt, prof. dr. J. Lin deboom. De Bondsraad: o.m. prof. dr. M. C. van Mourik Broekman, dr. W. Banning, ds. P. Keuning. Reeds gedurende zeven jaren heeft de Vrij zinnig Christelijke Jeugd Centrale bestaande uit Vrijzinnig Christelijke Studentenbond, de Vrijzinnig Christelijke Jongerenbond, de Rij zende kerk, de Centrale Raad voor het Vrijz. Chr. Jeugdwerk, haar algemeen secreta riaat, waarmede zij, door de aanstelling van een of meer vaste, leiding-gevende krachten, algemeen secretarissen, het geestelijke en or ganisatorische werk van de hoofdbesturen der aangesloten vereenigingen wil onder steunen. Vanaf 1925 heeft dr. J. A. de Ko ning zich aan dit belangrijke werk gewijd en in 1928 werd de aanstelling van een tweeden secretaris, ds. C. B. Burger, een feit. In de eerste jaren van het bestaan der ver schillende vereenigingen zijn deze erin ge slaagd door bijdragen uit eigen kring en voornamelijk door eigen contributies de on vermijdelijke kosten te dekken. Doordat men echter de noodzakelijkheid voelde om ook on der de materieel minder bevoordeelde jeugd den vrijzinnig godsdienstigen geest te bevor deren is het langzamerhand onmogelijk ge bleken dit met vrucht te doen zonder aen steun van eenige personen, die daaraan al hun krachten kunnen wijden. Tengevolge hiervan werd onze commissie ingesteld. De beantwoording van onze ver schillende beroepen op de offervaardigheid van vele peronen uit het geheele land heeft gedurende deze jaren steeds de overtuiging bij ons versterkt, dat onze meening, dat gel delijke steun door het werk der Vrijz. Chr. Jeugd Centrale wordt gerechtvaardigd, door tal van personen in Nederland wordt ge deeld. Het is intusschen reeds 4 jaren jVeden, dat onze commissie zich tot anderen om steun richtte. Uit de talrijke donaties, groot en klein was het óns mogelijk de kosten van het algemeen secretariaat tot nu toe te dekken. In den loop der jaren zijn echter door over lijden, bedanken, ook ten gevolge van de thans heerschende crisis in het bedrijfsleven de inkomsten onzer commissie sterk gedaald, zoodat het gevaar dreigt, dat het alg. secre tariaat niet in stand gehouden kan worden, indien de steun, die door vele personen reeds werd gegeven, niet aanmerkelijk wordt ver groot. Dat wij thans in dezen moeilijken tijd een dringend beroep durven doen op al diege nen. die op eenigerlei wijze met onze veree nigingen in contact zijn gekomen en wien de toekomst van het Vrijzinnig Godsdienstig en geestesleven ter harte gaat, willen wij op 3 punten rechtvaardigen 1. de thans heerschende crisis is niet al leen een materieele, doch ook een geestelijke. De geestelijke nood is hoog gestegen, maar wil de jeugd naar hare bescheiden krachten en toch met vollen inzet van haar kunnen aan de leniging daarvan medewerken, dan is de steun van de algemeen secretarissen on ontbeerlijk. Gebrek aan geestelijke leiding heeft niet zulke directe gevolgen als materieele nood en spreekt daarom ook niet /o duidelijk, maar wij zouden niet graag de meening on dersteunen dat de gevolgen minder schade lijk zijn! 2. De beweging, die de Vrijz. Protestant- sche Jeugd van alle schakeering in ons land (van 12 tot 30 jaar) in zich vereenigt, ver keert in een voortdurend stadium van uit breiding. Doch het is haar niet alleen en in de eerste plaats om een groote en veelzij dige organisatie, maar vooral om verdieping en bewustwording te doen. Het doel is vóóral bewuste godsdienstige menschen vormen, die voor hun overtuiging durven opkomen en er voor strijden. Voor de geheele leiding beteekent dit voortdurende studie waarbij het werk van de alg. secreta rissen weer onmisbaar is. 3. Het werk wordt door de leden voor het overgroote deel zelf betaald. Nog geen 10 pCt. wordt door donaties en giften van be langstellenden gedekt. Een zeer laag percen tage! Enkele cijfers mogen den omvang van het werk aantoonen: Door V.C.J.B.-ers wordt bijna 15.000 aan confributies opge bracht door 3500 leden; door de Rijzende Kerk bijna 3 800 doOT 2500 ledendoor de Jeugdgemeenschappen ruim 2300 door ruim 2000 leden. Donateurs ondersteunen 't plaatselijk werk in den V.C.J-B. met bijna 4500; in de Rijzende Kerk met bijna 1300, in de Jeugdgemeenschappen Bond met 1833. Bovendien hebben meerdere afdeelingen nog andere inkomsten en in totaal wordt plaatselijk ruim 41.000 bijeengebracht, 32.000 door de leden zelf. Voor het Centrale werk wordt door de be weging opgebracht aan contributies (af drachten) abonnementsgelden, conferenties, kampen, uitgaven etc. ruim 116.000. Boven dien wordt het landelijk werk door ouderen met ongeveer 12.500 (boven voorgenoemd bedrag) ondersteund. Wij hebben nog ongeveer 3500 per jaar noodig. Helpt ons dit bedrag voor de eerst volgende jaren te dekken. Moge ons beroep op allen, die het vrijzin nig Godsdiegstig leven en streven ter harte gaat, niet vergeefs zijn. Onze secretaris, J. H. A. A. Kalff, Roelof straat 30, den Haag, zal gaarne toezeggin gen van jaarlijksche donaties en giften, in eens, groot of klein, in ontvangst nemen. Het gironummer van den penningmeester der Fin. Prop. Cie. den Haag is 64039. DE FINANCIEELE PROPAGANDA COMMISSIE. (Adres hier ter stede: mej. A. Schenk, Ken- nemerstraatweg 101). Alle vrijz. chr. predi kanten hier ter stede, vijf in getal, bevelen het bovenstaande in de welwillende aandacht aan. HET AFSCHEID VAN MEESTER MOLENAAR TE HEERHUGOWAARD. Zaterdagmorgen bevond een der lo kalen der openbare lagere school II zich in feesttooi. Reeds een paar dagen van te voren waren de jongens bij verschil lende inwoners, d(e bloemen hadden, rondgegaan om te vragen of zij er niet eenige konden krijgen om ,,'t skoöl te versiere". De inzameling was niet zonder resul taat geweest, want alles wat maar eenigszins vatbaar was om met groen of bloemen behangen of bezet te worden had een beurt kunen krijgen, zoodat een ware uitbundigheid van groen zich ver toonde, tpen meester Molenaar dien morgen voor het laatst als hoofd der school het lokaal betrad, waar hij sedert 1 Maart 1903 les had gegeven. Alles straalde, zelfs de zon scheen en de klas waar alle kinderen der school te samen waren gekomen om het af scheidsfeest te vieren, riep gedachten aan onbezorgdheid, toegenegenheid, blijdschap en veel andere dingen op, die anders maar moeilijk samen schijnen te kunnen gaan met de gewone gebrek kige wereld, zooals wij daar alle dagen mee in aanraking komen. Meester liep rond, zooals hij onge twijfeld jaren heeft rondgeloopen. De onderwijzer, die dat onbestemde gezag over de kinderen heeft, waardoor zij gaarne gehoorzamen en dat hen tevens van meester doet houden. Op de banken lagen echter thans niet de traditioneele leien en griffels doch bruidsuikers en taartjes. Mede waren aanwezig mevr. Molenaar en mej. H. Molenaar, dtfriaat- ste thans onderwijzeres te Bloemendaal, die mede met mej. Wit zorgde, dat het de kinderen aan niets ontbrak en steeds weer nieuwe voorraad werd aangevoerd. Om ongeveer 10 uur arriveerde het dagelijksch bestuur J^r gemeente, ter wijl mede de heeren Kooij en Kostelijk, leden van den raad, aanwezig waren. Ook zagen we den heer Haringhuizen, leerling van den heer Molenaar, toen hij nog in achool IV hoofd was (1901-1903). Op den schoorsteenmantel stond de vaas met inscriptie hem door de leerlin gen geschonken, daarnaast plateelwerk, voorstellende het raadhuis en de woning van den geneesheer. Aan den wand een schildering voor stellende de woning met daarachter ge legen kchool, gezien van de zuidzijde. Dit laatste cadeau was den heer Mo lenaar geschonken door kerkvoogden en notabelen der Ned. herv. gemeente, waarvoor hij de laatste jaren secretaris penningmeester was. Door den burgemeester, die namens het gemeentebestuur den heer Mole naar dank bracht, voor alles wat hij gedurende de bijna veertig jaar. die hij in de gemeente had doorgebracht, voor de jeugd was geweest, werd hem onder eenigp hartelijke woorden het aanden ken d:r gemeente overgedragen. Spreker stipte aan dat zoo hier van rust nemen gesproken kon worden, dit zeker een welverdiende rust genoemd was. Ter bevordering hiervan had men een divan met kleed meenen te moeten geven, welke hij hoopte, dat nog lange jaren de woning van het scheidende hoofd zou mogen sieren. De heer Molenaar was thans wel in de bloemen gezet door de kinderen en allen straalden wel van feestvreugde, doch te goed kende hij de jeugd van Hugowaard dan dat hij niet weten zou dat velen van hen met een traan in het oog straks den heer Molenaar de hand ten afscheid zouden drukken. Dit noemde hij het resultaat van de manier waarop de heer Molenaar steeds onderwijs had gegeven en dat hem de harten van alle kinderen had doen win nen. De heer Molenaar dankte met eenige woorden, de verzekering gevende dat de banden die hem steeds aan Hugowaard hadden gebonden oorzaak hadden ge vonden in de van twee kanten gevoelde onderlinge verstandhouding. Hiermede was het officieele gedeelte der plechtigheid afgeloopen, waarna in meer intiemen kring afscheid van de vele bekenden werd genomen. KENNEMERLAND. De aanvoeren van diverse groente stond de afgeloopen week in het teeken van den tijd. Er komt een geweldig groote aanvoer van sla, bloemkool en postelein en voor zoo ver le soort was de prijs niet onvoordeelig Jammer is maar dat 2e soort overheer schend is en daarom komt er minder voor te recht als men vermoed. We hebben nog niet beleefd dat de kwali teit der sla zoo middelmatig was als dit jaar. Zeker, er zijn mooie partijen, doch niet in de meerderheid zoo als andere jaren het geval was. In de prijzen der sla komt de kwaliteit tot uiting, nl. 0.15—1.15 iper kist. Bloemkool werd eveneens in sterk af wijkende kwaliteit aangevoerd en gaf een groot prijsverschil te zien. Er was bloemkool van f 6.50, doch ook van 32 per 100, doch onze indruk was dat 3/4 van den aan voer uit middelmatige kwaliteit bestond. De aanvoer van peen (boswortelen) bestond uit mooie kwaliteit en de prijs was redelijk, nl. 1220 per 100 bos. Asperges werden bij duizenden bossen aangevoerd en grootendeels in mooie kwali teit. Duur zijn asperges niet en we vreezen dat er dit jaar geen gang in komt. We no teerden voor asperges le soort (dik wit) 3050 en idem (dik blauw) 15 20 per 100 bos. Spinazie werd in sterk va- rieerende kwaliteit aangevoerd en was aller minst duur. Alleen extra kwaliteit gold nog 0.750.90 per kist, doch de massa werd voor 0.15—0.35 per kist (inhoud 16 Kg.) verhandeld. Rabarber, mooi en zware bossen, waren bijna onverkoopbaar en trots den abnormalen lagen prijs voert men bij duizenden bossen aan tegen prijzen van 1.503 per 100 bos. Postelein, die we ken aaneen een hoogen prijs opbracht, kwam danig in de verdrukking. Er was groote aan voer en luie handel met prijzen van 0.10 0.25 per kist. De overige aanvoer had wei nig te beteekenen. Alleen een groote aanvoer van aardbeien, die duur waren, nl. 20 0.60 per pond. De stand der aardbeien. Het moge dan waar zijn dat de tuinderij in Kennemerland zachtjesaan aan het ver minderen is en velen op andere wijze trach ten aan brood te komen, de aardbei cultuur heeft nog altijd de volle belang stelling. De stand van het gewas, de vooruit zichten voor export (welke nu tot ongeveer het nulpunt zijn gekomen), binnenlandsche handel en afname voor dé fabrieken, hebben alier belangstelling. Is de aardbeienteelt goed en zijn de prijzen hoog, dan is er veel leed geleden en niet voor de tuinder alleen, want duizenden leveranciers zitten met smart op een goed jaar te wachten. Welnu, het begin is goed. In geen jaren is Vracht wagens Tractor* Omnibustan N V. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL OEN HAAG. THERESIASTRAAT 145, TELEFOON 77208S AMSTERDAM: WETERINGSCHANS 130. TELEFOON 3433» MIDDELBURG. KORTE DELFT A83. TELEFOON «2* er zoo'n rijk gewas geweest, hoewel er hier en daar wel een hoek voorkomt, waar het maar zoo zoo is. Bijzonder prachtig gewas treft men aan onder Limmen, Castricunj, Heemskerk en Santpoort. De vroege Duitsch Evern zit reeds vol vrucht, terwijl de iate, de Amazone, een buitengewoon beschot b* looft. De vooruitzichten voor den afzet schij nen niet slecht. Ais de voorwaarden niet al te moeilijk zijn, zal buitenland veel kunnen gebruiken en ook de jamfabrieken kunnen het gewone kwantum tegen niet al te hoogt prijs gebruiken. Als de voorteekenen niet bedriegen, schijnt er een groote kans, dat de aardbeien! campagne eenige opluchting zal brengen en dat is voor den armen tuinder en ook voor vele zakenlieden dringend noodig. De aanvoer aan de veiling was niet overweldigend groot. Hit is sla dat domineert, terwijl bloemkool zich steeds meer laat gelden. De aanvoer van sl% bestond grootendeels uit mooie kwali teit. De prijzen der sla waren over de afgeloopen week aan den lagen kant en wel van 2 tot 4 per 100 stuks, terwijl 2e soort voor 0.50 a 1.25 per 100 stuks van de hand ging. Bloemkool was in trek en de kwaliteit was prima. De prij zen der bloemkool waren aan den hoo gen kant, nl. 20 a 28 voor le soort en 10 éi 16 voor 2e soort, heide per 100 stuks. Andijvie mooie kwaliteit en niet ruim aangevoerd, ging voor hooge prijzen van de hand en vooral le icort; de prijzen varieerden van 4 tot 7.50 per 100 stuks. Komkommers werden in kleine partijtjes aangevoerd en waren onregelmatig van stuk en kwaliteit, d« prijzen waren van 8 50 tot 20 per 100 stuks. Postelein, welke niet eens ruim werd aangevoerd, was niet bijzon der in trek, de noteering was 015 k 0.25 per bakje. Spinazie word niet ruim aangevoerd en was duurder dan we den laatsten tijdn gewoon zijn. De prijzen varieerden van 0.45 tot 1.10 per bak. Boswortelen sterk afwisselende kwaliteit werden vlug afgenomen, doch het groote kwaliteitsverschil gaf uiteen- loopende prijzen te zien en wel van 8 tot 18 per lOO^bos. Bosgroente werd in kleine partijtjes aangevoerd en voor alie prijzen verhandeld. De aanvoer van aardbeien (koud* kasproduct) was niet groot ep de kwali teit liep sterk uiteen wat wel blijk-; uit het groote nrijsverschil van 015 tot 0.40 per doosje. De overige aanvoer had niet veel te beteekenen en bestond uit nieuwigheden. SCHAGEN. V leeschkeuringsdienA Vergadering van de Commissie van Uit voering van den Vleeschkeuringsdienst in den kring Barsingerhorn. Aanwezig alle leden. Medegedeeld werd, dat de prijs van het diermeel is verlaagd tot 8 per 100 K G vanaf de inrichting; de prijs van het vet be- draagt thans 14 per 100 K G. De heer Meijer te Oude Niedorp wilde on derzoeken, of het diermeel te gebruiken ia voor de fabrikage van hondenbrood, hetgeen nog vrij duur is. Een monster met offerte zal aan een fabrikant worden opgezonden. Daarna volgde behandeling ontwerp nieu we gemeenschappelijke regeling. Mr. D. Breebaart te Callantsoog betreurde het, dat in het courantenverslag van genoem de vergadering wel is opgenomen een uit lating van hem tegen den heer Haringhuizen te Wieringerwaard, maar dat niet is vermeld, dat deze woorden later door hem zijn terug genomen. Besloten werd een commissie samen te stel len, welke het ontwerp waar noodig zal aan vullen en wijzigen, zulks naar aanleiding van de gemaakte opmerkingen. Voor deze commis sie zullen worden uitgenoodig de heeren Ha- ringhuizen te Wieringerwaard, Loggers te Barsingerhorn en Breebaart t^Callantsoog. Deze commissie zal alleen het tecnische ge deelte verzorgen en dan wordt door de com missie van Uitvoering een beslissing geno men inzake de voorgestelde wijzigingen. Met algemeene stemmen werd besloten d«n ""I 293. De plank was niet tegen al die dikke kikkers bestand en toen de tneesten van hen er over liepen, brak ie midden door. Nu heb ik re fijn te pakken, dacht Tuimeltje, allemaal een nat pak. Wat zullen re rillen. Maar hij had misgerekend, dat moe ten jnlHe maar eens verder zien. 294. De kikkers immers waren heelemaal niet bang van water- Ze hadden er zelfs plezier in en hoe Tuimeltje ook riep, z® zwammen lijn weer naar het dorp terug. Kikker Karei kreeg. toen Tuimeltje bedroefd langs den slootkant ging zitten, toch weer medelijden met hem en na een poosje ging ie naar Tu»- meltje toe en zette hem op zijn rug. Zoo kwamen ze ia het dorp aan.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6