Gemengd Nieuws. JUcuwciaal Tlieuws Uiecfitszaken Spoct Weigert namaak! OTERLEEK, ZUIDSCH ARW OUDE. Postduivenvereeniging „Alcmaria Victrix". nfr dennaam te laten behouden van Kring ^"^nieuwe regeling zullen de vertegen- oorWers ook .kunnen worden gekozen uit *R^oten werd niet over te gaan om de Vteveervangend leden uit te noodigen voor ^vergaderingen, daar indien de nieuwe «ireling in werking treedt, de vergaderingen denbaar zullen zijn en een ieder de gelegen heid heeft van het gesprokene kennis te ontwerp werd zoodanig gewijzigd, dat voorzitter zal worden gekozen uit ddn Raad van Beheer en dus vervalt, dat hij moet jijn de vertegenwoordiger van Barsmger- Het zal niet mogelijk zijn de eerste jaren a. verliezen bij te schrijven en voor uitgaven hoven de 5000 behoeft de Raad van Be stuur de toestemming van de meerderheid der ffemeen teraden. De mogelijkheid wordt geopend, dat de directeur tevens is secretaris en penning meester. Met den heer Rempt, adjunct-direc teur te Nieuwe Niedorp, zal worden gesproken over inkrimping van zijn gebied, daar zijn werkzaamheden te uitgebreid zijn in verge lijking met het salaris. Aan de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten zal verzocht worden zich in ver binding te stellen met de regeering, om de misstanden in de noodslachtplaatsen op te heffen. In principe werd besloten over te gaan tor salarisverlaging, maar dit punt aan te hou den tot de volgende vergadering, om niet vooruit te loopen op de beslissingen van de raden der aangesloten gemeenten, terwijl dan tevens zal worden behandeld de invloed van de kortingswet tegenover sommige gemeenten, tangesloten bij den Keuringsdienst. UITVOERREGELING VAN POOTAARDAPPELEN. De waarn. directeur-generaal van den bndbouw brengt ter kennis van belangheb benden, dat eene uitvoerregeling van poot- aardappelen op grond van de Landbouwuit- voerwet 1932 is voorbereid. Het ligt in de bedoeling der regeering, deze regeling dezer dagen in werking te doen treden. De regeling houdt in, dat het verboden zal zijn pootaardappelen uit te voeren of aan eenig middel van vervoer ten uitvoer aan te bieden, welke niet zijn verpakt en niet zijn voorzien van merken of teekenen ten bewijze, dat de aardappele blijkens keuring voldoen 'aan de voor pootaardappelen gestelde jvereischten. Voorts ligt het in de bedoeling, .de vereeniging Nederlandsche Algemeene (Keuringsdienst (N.A.K.) bevoegd te verkla ren tot uitreiking van de voorbedoelde mer ken of teekenen. In verband met het bovenstaande wordt aan belanghebbenden, die in het vervolg pootaardappelen wenschen uit te voeren of ivoor uitvoer in aanmerking komende poot aardappelen in den handel wenschen te bren gen, in overweging gegeven, onverwijld hunne gewassen voor keuring aan te geven bij voorgenoemd lichaam, hetwelk daarom trent nader bekendmakingen zal doen. (St. ct.) DE TARWEWET. Met ingang van Zaterdag is de prijs van de z.g. Vitatarwe nut 2.50 verhoogd. Op het verzoek der landbouworganisaties om met het oog op den grooten tarweoogst, die te velde staat, voorstellen te doen het maalpercentage te verhoogen, is de regee- jing voorloopig niet ingegaan. Ten einde evenwel de tarweverbouwers tegemoet te ko men, heeft de minister goedgevonden, dat de tarweorganisaties den prijs eenigszins ver hoogen. Het was gewenscht, met het oog op den regelmatigen gang van de tarwe-aïne- ming, te voorkomen, dat de verschillende be langhebbenden groote voorraden maken, zooals dat o.a. voor de uitvoering van de Tarwewet is geschied. Besloten is daarom de tarweorganisaties te machtigen met ingang van Zaterdag den prijs der Vitatarwe voorloopig met 2.50 per 100 Kg. te verhoogen en te stellen bp 15 i Omtrent den definitieven voor den oogst 1932 vast te stellen prijs voor het gedeelte, dat ingevolge de Tarwewet zal worden ver malen, zal binnenkort worden beslist Die prijs zal niet belangrijk van bovengenoem den kunnen afwijken. Het ligt in de bedoe kling voor reeds afgesloten voorkoopcontrac- iten tarwe tegen den ouden prijs beschikbaar te stellen. Het wordt tevens mogelijk om aan de kropmolenaars tarwe te leveren tegen een lageren dan den „richtprijs". Deze lagere prijs geldt dan uit den aard der zaak alleen voor die tarwe welke zij meer noodig hebben dan het verplichte percentage. Hierdoor wordt een bezwaar aan mole- ^aarszijde tegen de Tarwewet weggenotnen APPELBLOESEMSNUITKEVER. De Plantenziektenkundige Dienst te Wage- Uingen schrijft ons: Op verschillende plaatsen worden de bloe- Wffls van appelboomen beschadigd door lar ven van kleine grijze snuitkevertjes. Reeds vóór den bloei hadden deze kevertjes O'jes in de bloemknoppen gelegd, enkele weken geleden zijn uit de eitjes geelgroene, Pjjotlooze larfjs gekomen, die nu volwassen *jjn en zich verpoppen, zoodat binnenkort een nieuwe generatie van kevers verschijnt, L>e aangetaste bloesems blijven gesloten, anvankelijk kleuren ze zich nog, maar spoe- g*?!0 26 bruin geworden. Men noemt ze «foppen of dompers. ai«nl beschadiging der boesems heeft niet Ju schade ten gevolge. Ook zonder aan- de hüul j n°rmaal, ontwikkeld meer dan A w u ,er bloc"ms zich niet tot vrucht. ffrrJh, aantal beschadigde bloesems niet verwL1S dan.de hoeveelheid, die normaal Hef er s<diade aangericht, bloest ecM?r °°k voor, dat vrijwel alle afi^'etigd worden en dan is er Bestriutieen 'a,nRr'jke schade, krven J' n£sm'ddelen tegen de kevers of de ^ade in wP °°«w'blik niet meer. Om m°et mm n votytÉa,k jaar te voorkomen, sterk JTreeds.trach,en 't aantal kevers schade ÏSf*'dat de overblijvende kever- kunnen veroorzaken. Vaagbanden nnn.en f?evangen worden met beste resultaten hebben in ons land gegeven vangbanden van jutestof (zakkengoed), welke ter breedte van ongeveer 25 c.M. om de stammen worden gebonden. In de eerste helft van Juni moet men be ginnen de banden om te leggen. Het beste is de banden maandelijks te contioleeren en dan de daarin aanwezige kevers te verzamelen en te dooden. De banden moeten tot in het vol gend voorjaar om de stammen bevestigd blij ven. Het geheele jaar door verplaatsen ae kevers zich, zoodat men bij de maandelijksche controle telkens nieuwe kevers vangt. Voorlichting en aanwijzingen worden gaarne gegeven door den Plantenziektenkun- digen Dienst te Wageningen en door de, op verschillende plaatsen werkzaam gestelde, ambtenaren van den dienst. UITVOERREGELING VOOR POOT AARDAPPELEN. Zaterdag is afgekondigd het kon. be sluit van 3 Juni, strekkende tot toepas sing van artikel 8 van de landbouwuit- voerwet 1929 met betrekking tot poot aardappelen. Het besluit treedt heden in werking. Het besluit houdt in een uitvoerver bod voor pootaardappelen welke niet zijn verpakt en waarvan verpakking niet is voorzien van merken of teekenen ten bewijze, dat de aardappelen blijkens keuring voldoen aan bepaalde vereisch- ten. Bij een kon. besluit van dezelfden da tum is bevoegd verklaard tot uitreiking van voorbedoelde merken of teekenen de Nederlandsche Algemeene Keurings dienst (N.A.K.) KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR WEST-FRIESLAND TE HOORN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor West-Friesland te Hoorn vergaderde Zaterdag 4 Juni 1932, onder leiding van haar voorzitter, den heer M. A. Emmerling, in de Raadzaal te Hoorn. Opheffing kantoor der D. B. A te Spanbroek. De Minister van Financiën heeft in over weging genomen, het kantoor der Directe Be lastingen en Accijnzen te Spanbroek op te heffen wegens den geringen omvang van dat kantoor. Het ligt in de bedoeling van den minister de tot dit kantoor benoorende ge meenten in te deelen als volgt: Spanbroek, Obdam en Hensbroek bij het kantoor Hoorn; Hoogwoud, Opmeer en Sijbekarspel bij het kantoor Medemblik. Verder bestaat het voornemen het hulp postkantoor te Spanbroek aan te wijzen als subkantoor voor de accijnzen. Voor zooveel noodig vestigt Zijne Excellen tie er de aandacht op, dat in alle bovenge noemde gemeenten gelegenheid bestaat tot het betalen van directe belastingen op de in richtingen der posterijen. De Kamer, in deze om advies gevraagd, be sloot zich tegen bedoelde opheffing, in ver band met noodzakelijk door te voeren bezuini ging, niet te verzetten. Ook het vraagstuk „Kaasbeurs" of „Vrije Markt" zal in een volgende vergadering aan de orde worden gesteld. Vraagt de echte Poeders en Tablettent Echt zijn ze alleen, «wanneer op de verpakking de naam van den fabrikant in nevenstaande handteekening voorkomt NIEUWE NIEDORP. Woensdagavond gaf de directeur van de Haarlemsche veiling N.V. in de zaal van den heer Brouwer te 't Veld voor een 40 tot 50- tal opgekomen bloembollenkweekers een uit legging van den tegenwoordigen stand van zaken van de Coöp. Haarlemsche Groenten- en Bloembollenveiling in liquidatie, waarbij de kweekers in deze omgeving in het afge- loopen jaar hun bloembollen hebben geveild en van de nieuw gestichte bloembollenveiling Haarlemsche veiling N.V. De Coöp. Haarl. veiling in liquidatie had per Mei aan de principialen slechts 60 kunnen uitkeeren, terwijl andere veilingen 80 en zelfs meer hadden uitgekeerd. Op een vraag wat de oorzaak hiervan was lichtte de heer Schra- ma, directeur der nieuwe veiling in, dat er veilingen zijn die meer uitkeerden dan ze reeds hadden ontvangen, omdat die geld hadden kunnen opnemen van een bank op de vorderingen die ze nog hadden op handela ren, die uitstel van betaling hadden verkre gen, maar toch als solide konden worden be schouwd. Een liquideerende veiling kan geen geldleeningen aangaan en zoo kon de Coöp. Haarl. veiling niet meer uitkeeren dan op dat oogenblik was ontvangen. Binnenkort zat echter opnieuw een zeker percentage worden uitgekeerd daar intusschen weder vorderin gen zijn binnengekomen. Er zijn inderdaad bollen verkocht aan handelaren die niet cre- dietwaardig waren zoodat een zeker percen tage zal wegblijven. Spr. meende dat he: mogelijk is dat uit eindelijk 85 kan wor den uitgekeerd. Men heeft echter verschillen de handelaren op korter en langer termijn uitstel van betaling moeten verkenen, zooöat over de totale afrekening wel geruimen tijd zal verloopen. Verder gaf de heer Schrama inlichtingen omtrent de nieuwe gestichte bloembollenvei ling Haarlemsche veiling N.V. Deze veiling staat geheel los van de 11- juideerende Coöp. veiling. De nieuwe veiling zal met de meeste nauwgezetheid toezien op de soliditeit van handelaren. Ze is aange sloten bij den Bond van Bloembollenveilin- gen waar de credieiwaardigheid van iedere Handelaar wordt vastgesteld en waar con trole wordt uitgeoefend opdat de handelaren niet meer op de verschillende veilingen koopen dan waarvoor ze credietwaardig worden geacht. Het was zeer goed gezien van den heer Orootes van wie net initiatief tot deze ver gadering was uitgegaan om den directeur dezer veiling hier eens te laten komen ter toelichting van de verschillende gerezen vra gen omtrent de betaling. De verschillende kweekers die nogal ont stemd waren over de slechte uitbetaling der Coöp. Haarlemsche veiling in liquidatie kre gen door de inlichtingen van den heer Schra ma een meer juister kijk op den stand van zaken. Alhoewel er sommige kweekers waren die voor hetgeen er nog boven de ontvangen 60 zou worden uitgekeerd niet veel gaven, zullen ze door hetgeen ze op deze vergade ring hebben gehoord te dien aanzien wel op timistischer zijn gestemd en we zullen inder daad hopen voor de kweekers, dat op het eind moge blijken dat deze veiling niet min der dan anderen veilingen uitkeert. Donderdagavond hield de reisvereeni- ging „Reislust" hare jaarvergadering in café de Vries, onder leiding van de heer J. Dekker Jz. De bijeenkomt was goed bezocht, zelfs gaven eenige dames door hun aanwezigheid, blijken van belangstelling, hetgeen, gezien de belangrijke agenda geen verwondering behoeft te wekken. De voorzitter opende njet een woord van welkom en sprak de hoop uit, dat de be sprekingen een gunstig resultaat mochten afwerpen. Als allen zich bewust zijn, wat het vereenigingsleven is. zullen de besprekingen een genoeglijk karakter kunnen dragen, ook al komen alle hoofden niet in één zak. Besproken werd, of men op een werk- of Zondag zou uitgaan. Hierover ontspon zich een aangename discussie met als resultaat, dat de voorkeur werd gegeven aan een Zon dag. Hiervoor werd vastgesteld 3 Juli a.s. Verschillende ondernemers zal prijsopgave gevraagd worden voor het vervoer der leden per autobus. Hierna kwam het belangrijkste punt: waar heen. Mej. Hoogvorst—Kriek stelde voor als doel der tocht het Gooi te nemen, hetwelk bekend staat om de mooie bosschen. De heer W. Ooms gaf de voorkeur aan Den Haag en Scheveningen. De aanwezigen gaven over deze beidt vooistellen hun meening te kennen, waarna met meerderheid van stemmen besloten werd naar het Gooi te gaan, en dan op de heen reis de sluiswerken te IJmuiden te bezich tigen. Bij de rondvraag bracht mej. Witteveen den heer J. Dekker een woord van dank voor zijn belangelooze medewerking in 't belang der vereeniging en zijn werkzaamheden als bode. De voorzitter dankte hartelijk voor de tot hem gerichte woorden en sloot met een op wekkend woord deze amusante avond. Waar het dikwijls voorkomt, dat aanvra gen om steun bij het Crisis-comité binnenko men, welke uit den aard der zaak niet voor in williging vatbaar zijn, deelen wij mede, dat bij de beoordeeling der aanvragen over. het alge meen het volgende wordt aangenomen; Personen, die in eenigerlei vorm toeslag of uitkeering van de gemeente of werkloozenkas ontvangen, kunnen niet voor steun van het Crisis-comité in aanmerking komen (geen bij zondere gevallen uitgezonderd) daartoe zijn de middelen ten eenenmale ontoereikend. Aan werkloozen kan geen anderen steun worden verleend dan aanvullenden steun in den vorm van levensmiddelen, en dan nog alleen van die, welke zonder bezwaar van de kas ter beschikking van het Comité zijn gesteld. Armlastige personen, geen crisis-slachtoffer zijnde, behooren zich te wenden tot de kerke lijke diaconieën of tot het Burgerlijk Armbe stuur. De ouden van dagen van Zuid-Schar- woude en Broek op Langendijk hebben onder begunstiging van prachtig zomerweder weer hun jaarlijksch autotochtje gehad, daartoe in staat gesteld door de offervaardigheid der bur gers. Voor het vertrek stonden hier en daar groepjes menschen en juichten de blijde oudjes een goeden reis toe. De tocht ging door den Beemster naar het welbekende „Tolhuis" nabij Amsterdam. Hier werd eenigen tijd gepauzeerd en natuurlijk iets genuttigd, om daarna in 4 motorbootjes een watertocht te maken door de Amsterdamsche wateren, welke tocht onge veer 2 uur duurde. Bijzonderheden, welke ge durende dit waterreisje kon-en worden opge merkt, werden den oudjes duidelijk gemaakt, om daarna weer naar het punt van uitvaart te rug te keeren. Om 3 uur werd de autorit weer hervat, en ging men over Haarlem naar Velser- beek, waar eveneens eenige gezellige oogen- blikken werden doorgebracht en de inwendige mensch versterkt. Nu ging men over Alkmaar en door de Heer- Hugowaard naar den Langendijk. In Noord- Scharwoude stond een uit het fanfarecorps ,,K. n. A." samengesteld muziek-ensemble het gezelschap van ruim 100 oudjes af te wachten. Met deze muziek voorop werd nu weldra Zuid-Scharwoude en Broek op Langendijk be reikt. Echter ging men door naar St. Pancras, om de Witte Kerk heen, wat voor het keeren der auto's noodig was. Hoogst voldaan en dankbaar kwamen nu de oudjes weer in hun dorp terug, verwelkomd door talrijke groepjes menschen. Voor de offervaardigheid der burgers is deze blijde dag der ouden natuurlijk een groote vol doening. Op onze beurt zeggen wij het commis sielid J. de Ruiter fr. dank, die zoo welwillend was, ons de noodige inlichtingen over dezen autotocht te verstrekken. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 3 Juni 1932. S. B. te Ursem, dronkenschap, 3 boete of 3 dagen hechtenis. J. H. v. D. te Alkmaar, overtreding ar beidswet, 3 boete of 3 dagen hechtenis. L. S. te Barsingerhorn, overtreding motor- wet en dronkenschap, 30 en 10 boete of 30 en 10 dagen hechtenis. M de B te Alkmaar, overtreding Trek- hondenwet, 10 boete of 10 dagen hechte nis. H K Azn., L. S. Lzn. te Egmond aan Zee, N. S te Heemstede, overtreding jachtwet, de le en 2e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e teruggave ouders. J. de R. te Castricum, G. B., W. K. te Haarlem, J. W. H. S. te Amsterdam, J. v. d. M. te Heerenveen, P. v. d. K., J. J. H., J. A. K., F. M., J. N., C. H., R. D., P. H. W., J. D., H. T. te Alkmaar, overtreding politiever ordening de le, 2e, 7e, 9e en 10e ieder boete of 2 dagen hechtenis, de 3e 6 boete of 6 dagen hechtenis, de 4e 4 boete of 4 da gen hechtenis, de 5e, 8e, 11e, 12e, 13e, 14e en 15e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 6e 2 x 3 boete of 2 x 3 dagen hechtenis. J. K. te Schoorl, O. v. T. te Hillegom, J. de V. te Egmond aan Zee, A. V., P. H. C., A. V. te Beverwijk. A. J. D. te Castricum, L. v. B„ N. T. de H„ A. G. v. d. L„ J. P. L. te Haarlem, J. K. te Heiloo, J. P. D. te Bergen, A. Bi, J. M. te Uitgeest, K. v. T., A. de P., K. B., S. v. d. V., N. J. B., A. C. E. te Alk maar, A. L. te Mijdrecht, P. M. te Utrecht, H. H. te Medemblik, J. A. V. te Enschede, M. J. te Wassenaar, P. G. te Heerhugowaard, J. B. te Berkhout, A. J. K. te Oudorp, P. T. te Purmerend, C. H. K. te Texel, J. v. V. te Schagen, G. J. P., K. K. te Zijpe, T. L., C. D. te Venhuizen, N. v. d. V., A. T. L. te Am sterdam, P. D. L. te Noordscharwoude, K. S. te Hoorn, A. v. d. H. te Anna Paulowna, overtreding motor- en rijwielwet, de le, 31e en 37e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e, 6e, 8e, 16e, 23e, 26e, 30e en 33e ieder 8 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e 2 x 4 boete of 2 x 4 dagen hechtenis, de 4e, 9e, 10e en 24 ieder 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 5e, 21e, 27e en 34e ieder 20 boete of 20 dagen hechtenis, de 7e 3 boete of 1 wee* tuchtschool, de 11e en 39e ieder 5 boete of 1 week tuchtschool, de 12e, 17e, 18e, 20e, 22e, 25e, 28e, 29e, 35e en 36e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 13e teruggave ouders, de 14e en 19e ieder 6 boete of 6 dagen hechte nis, de 15e vrijspraak, de 32e 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 38e en 40e ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 41e/ 1 boete of 1 dag hechtenis. ZE HADDEN „ZWARTJES" GEMAAKT. Brandstichters-uit-baldadigheid vcor de rechtbank. Den laatsten tijd deden zich op de Veluwe een groot aantal branden voor, waarbij de sporen wezen op opzettelijke brandstichting. Meestal konden zij tot een kleine oppervlakte worden beperkt door het krachtig ingrijpen van de bevolking. Eén van die brandjes, die op 20 Maart ontstond in de buurt van kasteel Staverden, leidde tot de ontdekking, dat een clubje jongens uit Ertnelo zijn Zondagen pro ductief maakte met het stichten van bosch- of heidebrandjes of, zooals zij het noemden, met „zwartjes maken". Twee zestienjaren legden thans voor de rechtbank te Zwolle een volledige bekentenis af. Voor de brandstichting werd een speciaal soort van lonten gebruikt, gemaakt van rij- wielvelger.lint. De officier van justitie eischte tegen den leider van den troep, een achttienjarigen mos handelaar, telkens voor twee gevallen van brandstichting een gevangenisstraf van één jaar. A t h 1 e t i e k. Voorwedstrijden Athletiekkamp. Zondag 19 Juni zullen te Alkmaar op het Sportpark de voorwedstrijden voor de Ath- letiek Kamp van Nederland plaats vinden. Voor deze wedstrijden hebben de beste crascks van Noord-Holland ingeschreven. Deze dag belooft dan ook zeer interessant en spannend te worden, en de athletieklief- hebbers kunnen eens weer genieten van het groote athletiek-program. Athletiek-wedstrijden. Onder groote belangstelling vonden Zon dag j.1. te Haarlem de groote Nationale Athletiek-wedstrijden plaats. Deze wedstrijden waren tevens de selectie wedstrijden voor het groote Internationale Athletiek-concours, hetwelk Zondag a.s. in 't Olympisch Stadion te Amsterdam wordt ge houden. De beste prestaties werden gemaakt door mej. T. Schuurman, die een nieuw Neder- landsch- en wereldrecord op haar naam boek te, door de 100 M. in een tijd van 11 9 sec. te loopen (oud-wereld-record 12 sec.) Deze tijd werd tweemaal door haar gemaakt, n.1. in haar serie en de finale. De speerwerper Visser van Haarlem gooide met de speer 55.14 M. en verbeterde 't Nederl. record, wat op naam staat van den Amsterdammer J. Knol met 97 c.M. (oud record 54-17 M.) Hieronder volgen de volledige uitslagen: Hoogspringen met aanloop Dames. Neder- landsch record 1.60.8 M. 1. L. Gisolf, Hygiëa, 1.58 M.; 2. T. Koopman, Brunhilde Gr., 1.50 M.; 3. H. Leeksma, Hygiëa, 1.50 M.; 4. J. Buisma. Olympia, 1.45 M. 100 M. hardloopen Dames. Nederl. en wereldrecord 12 sec. lc serie: 1. B. du Mee, Gymkhana. 12.8 sec.; 2. J. Dalmolen, Brun hilde Gr. 13.2 sec.; 3. A. Doorgeest, A. D. A 13.3 sec. 2e serie- 1 Y. Buisma, Olympia, 13.3 sec.; 2. P. Edzes, Brunhilde Gr., 13.4 sec.; 3 B. Langhorst, Brunhilde Gr. 3e serie: 1. Schuurman, U. D. U., 11.9 sec.; 2. R. Briejer. Brunh. Gr., 13.4 sec.; 3. F Hertroyers, A A. D., 13,6 sec. Finale: 1. T. Schuurman, U. D. U., 119 9ec.; 2. B. du Mee. Gymkhana, 12.9 sec.; 3. J. Dalmolen, Brunh. Gr., 13.1 sec.; 4. Y. Buisma, Olympia. 4 X 100 M. EstaHte Dames. Nederl. Re cord 51.6 sec. 1. Gemengde ploeg Dames Buisma. Kips, Du Mee en Schuurman 51.6 sec.; 2. A. D. A., 53.8 sec.; Brunhilde Gr. en Leiden gediskwalificeerd. 4 X 100 M. Heeren. Ned. record 42.5 sec. 1. Haarlem 44.1 sec.; 2. A. V. 23, 45 sec.; 3 BI. Wit 45.3 sec. Verspringen met aanloop. Nederl. record 7.32 M. 1. O. Lamoree, Hou vast, 6.91 M.; 2. Jac. Boot, D. F. C., 6.86 M.; 3. A. v. Welsenes, Haarlem, 6.75 M. Speerwerper. Nederl. record 54.17 M. 1. H. J. C. Visser, Haarlem, 55.14 M. Nieuw Nederl. record. 2. J. Knol. A P. G. S. V., 51.40 M.; 3. H- de Keyser, A. V. 23, 40.50 M Polshoog. Nederl. record 3 96 M. 1. L. M. Oorschot Brederode, 3.70 M.; 2. H. de DE HOLLANDSCHE HUISVROUW Volgens een bericht uit een Ameri- kaansch blad, zou de Hóllandsche huisvrouw het zuinigst kunnen huis houden De oorzaak hiervan zou zijn, dat de Hóllandsche huisvrouw wascht met Edelweiss-zeeppoeder. Edelweiss-zeep- poeder wascht wonderlijk helder, spaart het goed, en is onbegrijpelijk goedkoop voor zoo'n beste zeeppoeder. Ze kost immers maar 10 cent per groot pak 't is gewoon géén gelcL- Keyser, A. V. 23, 3.60 M.; 3. D. v Genne, Alcmaria Victrix, 3.50 M.; 4. C. Verhoef, A. U. A. C., 3.30 M. 800 Meter. Nederl. record 1 min. 56.6 sec. 1. J. Dop V. L., 2 min. 0.2 sec.; 2. P. Nieuwland, Hellas, 2 min. 4.3 sec.; 3. W. S. F. Kok, Trekvogels, 2 min. 5 sec.; 4. J. J.' Heymans, A. A. C., 2 min. 5.8 sec. 800 M. Haarlem-Juniores, extra nummer. 1. A. Engelhard, 2 min. 17 5/10 sec.; 2. V. Mans, 2 min. 17 5/10 sec.; 3. Fr. Lindeman, 2 min. 18 sec.; 4. J. Hermans. 800 M. Nieuwelingen A. V. 23, Haarlem (extra nummer). 1. M. Schol, A. V. 23, 2 min. 8.9 sec.; 2. P. Smits, Haarlem, 2 min. 11.4 sec.; 3. J. Hoppenbrouwer, Haarlem, 2 min. 11.8 sec.; 4. J. Figee, Haarlem; 5. J. Hogen- kamp. 100 M. Leden H. A. V., „Haariem", extra nummer. 1. A. Moolenaars, 11.7 sec.; 2. H. Snijders, 12.2 sec.; 3. G Kos, 12.3 sec. 100 M. hardloopen: Heeren. Nederl. record 10.5 sec. le serie: 1. Ph. de Haan. D. D V., 11.2 sec.; 2. J. G. Assink, Volewyckers, 11.5 sec.; 3. H. G. Hengel, Trekvogels. 2e serie: 1. M. v.d. Berge, Haarlem, 11.1 sec.; 2. K. F. Jansen, V. L., 11.2 sec.; 3. H. Eikema Jr., BI. Wit, 11.3 sec. 3e serie: 1. C. Berger, Haariem, 10.8 sec.; 2. W. Hennings, A. A. C., 11.2 sec.; 3. A. Blik, Haarlem. 11.6 sec. Finale: 1. C. Berger, Haarlem, 10.7 sec.; 2. M. v. d. Berge, Haarlem, 10.9 sec.; 3. K. F. Jansen, V. L., 10.9 sec.; 4. W. Hennings, A. A. C. 1500 M. hardloopen. Nederl. record 4 min. 8.6 sec. 1. J. Buis, Haarlem, 4 min. 20.9 sec.; 2. A. N. v. d. Booien, Haarlem, 4 min. 25 sec.; 3. H. Plieger, Avac, 4 min. 27 sec.; 4. H. Endenburg, A. V. 23, 4 min. 30.5 sec.; 5. A. A. Braunen. A A. C„ 4 min. 30.5 sec.; 6. J. van Geyn. A M. V. J. 400 M. hardloopen Heeren. .Nederl. record 49 sec. le serie: 1. W. Geurts, V L., 53.5 sec.; 2. W. v. Bolten, A. V. 23, 55 sec. 2e serie: 1. J. Prins, BI. Wit, 66.4 sec.; 2. M. Oostermeyer, A. V. 23,-66.5 sec. Finale: 1. W. Geurts, V. L., 51 sec.; 2. M. Oostermeyer. A. V. 23. 52.3 sec.; 3. J. Prins. BI. Wit, 52.5 sec.; 4. W. v. Bolten, A. V. 23. 110 M. Hordenloop. Nederl. record 15.5 sec. le serie: 1. W. Kaan. Haarlem, 16 sec.; 2. W. R. Spanjerdt, BI. Wit, 16.9 sec.; 3. Kar man, V. L., 17 sec. 2e serie: 1. F. Carrière. A. V. 23, 17.2 sec.; 2. J. Kuiper, Haarlem, 19 sec.; 3. G. Draais- ma, A. M. V. J. Finale: 1. W. Kaan, Haarlem, 15.7 sec.; 2. Karman, V. L., 16.9 sec.; 3. W. B Span jerdt, Blauw Wit, 16.9 sec; 4. F- Carrière, A. V. 23. 10 K.M. hardloopen. Nederl. record, 33 min. 10 sec.; 1. N. Baars-Steineman, Pro- Patria, 33 min. 12 sec.; 2. W. J. Bakker, A. V, A. C., 34 min. 12 sec.; 3- J. Toorenburg. A. V. A. C., 35 min. 8 sec. Tourisme. Gidsje voor Assen, Uit Assen kregen we een buitenge woon aardig gidsje, waarvan de samen stelling iets aparts is. Op een zeer han dige manier is een plattegrond van Assen gedrukt, waatdoor men mat een oogopslag precies weet, hoe men loopen moet, om te komen w aarheen men wil. Verder bevat het gidsje een geïllus treerde beschrijving van de hotels, van Assen als woonplaats, van het beroem de bosch, het museum, van handel, van sport, enz., enz., kortom in een klein be stek is hier op zeer overzichtelijke wijze weergegeven alles, wat Assen te zeggen heeft. Hulde aan de samenstellers van dit boekje! Postduiven. Postduivenvereeniging „Steeds in spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zendag 5 Juni een wedvlucht met oude duiven vanuit Pont St. Maxence (Frankrijk), gelost om 10 uur 30 min. Aankomst: G. Hijmans 7.07.15 C. J. Paulisse 7.17.11 F. H C. Dingerdis 7.25.11 G. Hijmans 7.29.15 C. J. Paulisse 7.34.09 J. J. Veel 7.38.31 Jn. Huiberts Jzn. 7.49.12 M. Kroese 7.54.09 H Mooij 7.58.19 Bovengenoemde vereeniging hieki op Zondag 22 Mei een wedvlucht met oude duiven vanuit Nortm. Los 8.25 uur. Wind Z.Z.W. Windrichting no. 4. Afst. 371 K.M. Deeln. 203 duiven. De uitslag is als volgt: 1. J. Kaper 11.33.03 2. S. Dingerdis 11.3800 3. H. J. Caarls 11.48.14 4. H. J. StTUijs 11.49.21 5. J. Bek 11.50.05 0. J. P. Toorenvliet 11.50.38 7. H. J. Struljs 11.50 36 8. B. Termaat 11.51.03 9. C. G. de Nijs 11.51.45 10. L. v. Vuure 11.52.14 11. S. Dingerdis 11.55.45 12. D. Haasbroek 11.58.39 13. J. P. Tooreuvliet 11.58.04

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7