jtlkmaarsche Courant. Oe geheimzinnige inbreker Jtodixutieuws Qemewtecadm feuilleton %&chlsiaken Honderd vier en dertigste Jaargang. WOENSDAG 8 JUNI -Weïr na te ,ki'ken- met de uitvoering der nieuwe E>rankwet. op- 1932 tfo- 1^3 Donderdag 9 Juni. Hilversum, 296 M. (Uitsluitend A.V.R.O.) c Gramofoonpl. 10.— Morgenwijding. 1015 Gramofoonpl. 10.30 Pianorecital Egb. Veen m. m v. Boris Lensky, viool. 11 t'nincursus kinderkleeding. 11.30 Gramo- fnonnlaten. 12—2.15 AVRO-klein-orkest o- t v Nico Treep m. m. v. Van Dijk's Volen- dammers, accordeon. 2.30 Kookpraatje. 3.— Gramofoonplaten. 4. Ziekenuur. 5. »VRO-Kamerorkest o.l.v. G. Hemmes en trramofoonplaten. 6.30 Sportpraatje H. Hol lander. 7.Vervolg orkestorkest. 7.30 H. J. Peopink: Vacantietochten per auto. 8. Causerie door Paul F. Sanders. 8.15 AVRO- concert door het Concertgebouw-orkest o-l.v. Oscar Straus, m. m. v. Irène Eisinger, so praan en Willi Domgraf—Faszbaender, bas Werken van O. Straus, o.a. uit „Der tapfere Soldat"; „Rund um die Liebe"; „Ein Wal- zertraum". In de pauze W. Vogt: Geen lief dadigheid naar vermogen. 10.30 Vaz Dias. 10.45—12.Kovacs Lajos' orkest. Bob Scholte, refreinzang. Huizen, 1875 M. (8.—'9.15 en 11.—2.— K.R.O., 10.—11.— en 2.—11.30 N.C.R.V) 8 —0.15 en 10.Gramofoonplaten. 10.15 •Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.— Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2. Handwerkcursus. 3.3.30 Vrouwenhalfuur tje. 4.Ziekenuurtje. 5.Cursus Handen arbeid voor de jeugd. 5.45 Cello-recital door K- F. Borgers, m. m. v. E. Hidde Nijland, .piano. 6.45 Knipcursus. 7.Declamatie door A. Englander. 7.45 Ned. Chr. Pers bureau. 8.Prot. Chr. Reclasseeringsver., toespraken. 9.A capella uitvoering in de Domkerk te Utrecht door de C. O. V. o.l.v Anth. v. d. Horst. 10.30 Vaz Dias. Hierna tot 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Concert uit Edinburgh o.l.v. G. Daines. 1.20—2.20 Shepherd's Bush Pavil joen-orkest o.l.v. H. Fryer. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Iersche kerkdienst. 4.50 Mid land Studio-orkes o.l.v. F. Cantell. 5.35 Kin deruur. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital iV. HelyHutchinson. 7.10 Duitsche cause rie. 7.45 en 7.50 Lezingen. 8.20 „Songs from the shows", m. m. v. solisten, koor en theaterorkest o.l.v. L. Woodgate. 9.20 Be richten en lezing. 10.Debussy-concert m ■m. v. A. Thursfield. sopraan en Fr. Mann- heimer, piano, o.a. L'löle joyense, piano en Fêtes galantes, zang. 10.50 Kerkdienst. 110512.20 BBC-Dansorkest o.l.v. Henry Hall. 12.20—12.25 Beeldzending. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl 8.20 Opera „La Tosca" van Puccini. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2 20 Con cert uit Hotel Angleterre. 3.205.20 L Preii's orkest m. m. v. H. LundChristian sen, piano. 8 20 Opera-muziek o.l.v. Grön- dahl m. m. v. M. Flor, zang. O.a. uit „Ca- valleria rusticana", Mascagni en „Trouba dour" Verdi. 9.40 Hobo-recial door W. Wol- sing m. m. v. F. Jensen, piano. 10.10 11.20 Concert o.l.v. Gröndahl, m. m. v. solis ten, viool, cello en piano. Langenberg473 M. 7.258.20 Kurcon eert. 12.20—1.10 Concert. 1.20—2.50 Con eert o.l.v. Wolf. 5.20—6.35 Concert uit Frankfurt. 8.20 „De vroolijke vrouwtjes van Windsor", operette van Nicolai. 11.05 12.20 Populair avondconcert. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 Concert m. m. v. het Roma-kwartet, o.a kwartet in d kl.t. Schubert (Der Tod und das Madchen) en uit „Rigoletto", Verdi. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M 12.20 Gramofoonpl. (De Barbier van Se- villa, Rossini). 5.20 Concert o.l.v. André 6.50 Gramofoonplaten. 8 20 Concert o-l.v Meulemans, m. m. v. Baiwir. alt-viool, o.a Sonae op. 11, nr. 4 Hindemith 9.20 Russi 6che muziek o.l.v. Meulemans, o.a. Caprice Espagnol, Rimsky-Korsakow. 10.3011.20 Dansmuziek. (Gramofoonpl.) 338 M.: 12 20 Zang door A. Neirynck. 5.20 Vlaamsche mu ziek o.l.v. Meulemans. 7.05 Gemengd pro gramma, zang en gramofoonplaten. 8.20 Uitz. uit „Wavre-Notre-Dame" m. m. v. koor (400 dames) en gramofoonpl. O.a. Ouv. „Coriolanus", Beethoven en „Czardas", Monti. 10.30—11.20 Fragm. uit „La Tra- viata", Verdi (gramofoonpl.) Zeesen, 1635 M. 8 45 Orkestconcert o. 1. v H. A Winter, m. m. v. Fr Jokl, sopraan en A- Schön, piano. 9.30 „Urwald", hoor spel van F. Hoerschelmann. 10.30 Berichten en hierna tot 12.20 Concert uit Heilsberg o. 1. v. W. RichterReichhelm. RADIO-VERSLAGEN VERSCHENEN. Verschenen zijn de jaarverslagen over 1931 van den Radioraad, de Algemeen pro gramma-commissie en de Radio-Omroep Controle-Commissie. 6l uit het Engelsch door A. Treub Het zal je een aangename plicht zijn te zorgen dat je stoel hier blijft, Brace, zei hij imlachend. Ik stel je verantwoordelijk voor zijn behoud. Hij bracht den duplicaatstoel naar de ledige P aats naast de tafel en na eerst het bekleedsel zijn hand bevoeld te hebben, ging hij zitten en ^^nde gemakkelijk achterover. ~~7 Brace, zei hij vriendelijk, zijn sigaar ?P j aschbakje leggend, wil ik graag dien Y CQ so^a hebben. taf 7 ^eter tromnielde met zijn vingers op de W k°es'erde moorddadige gedachten, -i snauwde hij; ongeloof maakte zijn «'nidlust weer wakker. Éeduld'tf"'1^"'- °'et l,watverbeterde Spencer zoek F l 'S n'ets bijzonders aan dat ver- Sir pL" randy en soda, als het je belieft, venster^ zich om en liep naar het Spenc.U' V00r Spencer's leven, om \,r re<-htop zitten en keerde zich Sir Pot v.roe£ bij scherp. l Ln keerde z'cb wL Loop naar mijnheer! bevat zich woedend om. Enid ijskoud, hem w HOORN. In de Dinsdagavond gehouden verga dering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig. Onder de ingekomen stukken bevond zich m. een verzoek van het r.k. schoolbestuur ,St. Aloysius" om gelden beschikbaar te wil len stel:en voor verbouw en uitbreiding van de r.k. M.U L.O., onder de Boompjes, de aanschaffing van schoolmeubelen en leer middelen en de huisvesting van de school tij dens de verbouwing. In handen van B. en W. gesteld om prae-advies. Door de raadsleden Spaander en Boldingh (V.B.) een voorstel om in verband mei de bezuinigingen de salarissen der wethou ders gedurende de jaren 1932 t/m 1934 van 1800 terug te brengen op 1600 en de presentiegelden der raadsleden te verminde ren van 5 op 3. Eveneens in handen van B en W. gesteld om prae-advies. Tevens een verzoek van eenige werkloozen, om ook bij den reinigings- en plantsoenen dienst het rouleersysteem toe te passen. Om prae-advies. Eveneens een verzoek van enkele winkeliers om op Zondag op bepaalde uren in den namiddag hun winkels geopend te mogen houden. Hierna kwam aan de orde het voorstel van B en W. tot tijdelijke korting op de sala rissen van het gemeente-personeel. B. en W. stelden voor de korting toe te passen inge volge Rijksregeling. In de Commissie van G. O., waarin het voorstel te voren was behandeld, stemden alle raadsleden vóór het voorstel van B. en W., van de organisaties stemden er een drie tal voor en een drietal tegen, met totaal 50 voor en 51 stemmen tegen, zoodat geen ad vies kon worden uitgebracht. Omdat het G. O. niet tot overeenstemming was gekomen, stelde de S.D.A P.-raadsfrac- tk' het volgende voor: I. geen loonkorting toe te passen op de salarissen, lager dan 1000 per jaar, met uitzondering van den 2en geneesheer en de verloskundige, welke 5 pCt. zullen worden gekort; II. een korting +oe te passen, volgens on- derstaanden staat: 10002400 5 pCt. korting van het be drag boven 1000; 24003000 (respec tievelijk telkens met aftrek van 1000) 6 300Ö3500 7 pCt.3500— f 4000 8% 40004500 9 pCt.4500 en daarboven 10 pCt.; III. aan burgemeester, secretaris en ont vanger te verzoeken 10 pCt. van hun salaris af te staan, tot leniging van den financieelen nood der gemeente IV. de korting te doen gelden van 15 Juni 1932 tot 31 December 1933. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat het voorstel van de S. D. A. P.-fractie eerst in handen van het G. O. moest worden gesteld. De heer Zijp (S.D.) lichtte het voorstel uit voerig toe, hierbij aantoonende de motieven waarom de fractie tegen het voorstel van B. en W. zou stemmen. De heer Plomper (S.D.) was van meening dat het voorstel thans in behandeling kon komen, hetgeen door den voorzitter in ver band met het Ambtenaren-reglement werd bestreden. De heer Dorhout (V.D.) deelde mee. dat de heer Hendriks (S.D.) in het G.O. heeft ver klaard, dat de S.D.-fractie voor het voorstel van B. en W. zou stemmen en hij begreep thans allerminst de reden tot het voorstel. De heer Zijp (S.D.) hield een betoog tegen elke loonkorting ingevolge de Kortingswet. Na uitvoerige discussie, waarbij ten zeerste verdeeldheid der S. D. fractie aan het licht kwam, werd het voorstel van B. en W. met 11 tegen 4 stemmen (S.D.) aangenomen. De S.D. wethouder Betiem stemde voor het voorstel van B. en W. Hiermede verviel het voorstel der S.D Raadsfractie. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. tot tijdelijke korting der wik- en weeg- loonen van kaas van 50 cents tot 40 cents Der 100 K G. Aangenomen werd voorts een voorstel tot vaststelling van een verordening in verband de rede vallend, voordat hij nader de bestem ming kon aanduiden, waarheen hij zijn vroege- ren butler verwenschte. Wat? vroeg hij, zijn aandacht op haar overbrengend. Zeg mijnheer, wanneer U tot mijnheer Spencer spreekt! Sir Peter keek van zijn dochter naar Spen cer, en zijn lippen krulden zich driftig. Mijnheer, zei hij gehoorzaam. En - hij is vervloekt! Wij gaan vooruit, zei Spencer op tevreden toon, ofschoon je opmerking niet bepaald vriendelijk was. Nu? Een brandy en soda als het je belieft! Je zult de vereischte benoodigd- heden op de bridge-tafel vlak bij je vinden. Zeg ja mijnheer, spoorde Enid hem aan. Sir Peter keerde zich driftig tot haar. Ga naar je kamer, Enid! beval hij scherp. Brace, zei Spencer hard, ik kan je geen gasten in mijn huis bevelen laten geven! Jouw huis? Maak als het je belieft je excuus! Sir Peter slikte met moeite iets in, Het spijt me, Enid, spotte hij. Hij kwam naar de tafel toe, waarop hij onbarmhartig sloeg. Spencer, die gaat wat al te ver! riep hij. Volstrekt niet, ontkende Spencer kalm, achterover in zijn stoel zittend en mooie rook- kringen uitblazend. Ik heb je met lichaam en ziel gekocht! In vroeger dagen zou je mijn slaaf zijn geweest en ik zou je met de zweep be taald hebben. De zweep! De betaling is dezen tijd anders, maar de verhouding blijft dezelfde. Onthoud je dat? Hij keerde zijn hoofd om. om De opbrengst van het vergunningsrecht werd door B. en W. geschat op 2900. De heffing van het verlofsrecbt op f 825. waar van de helft aan het Rijk moet worden afge dragen. Ingevolge het prae-advies van B. en W. werd afwijzend beschikt op een verzoek schrift van het Schoolbestuur van de te Den Bosch, vanwege den Ned. R.K. Politiebond „St. Michael", gevestigde politievakschool om toekenning van subsidie uit de gemeentekas. Op Cfen verzoekschrift van het bestuur van den Bond van Gemengde Zangverenigingen in Noordholland om toekenning van subsidie tot het bedrag, dat aan de gemeente zal moe ten worden voldaan als vehnakelijkheidsbe- lasting voor het op 19 Juni ek. te houden zangersfeest te Hoorn werd gunstig be slist. Verder werd besloten vooralsnog geen be noemden Bond om een subsidie van 25 te slissing te nemen op het verzoek van ge- verleenen, maar af te wachten of de finan- cieele uitkomsten van bedoeld zangersfeest een nadeelig saldo opgeleverd hebben. Aangenomen werd een voorstel tot onbe woonbaarverklaring van een negental per- eeelen. Goedgekeurd werd de rekening van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Hoorn over het dienstjaar 1931, sluitende in ont vang en uitgaaf tot een bedrag van 1948.06, met een batig saldo van f 422.20. Aan mej. M. Oosterhuis werd op haar verzoek eervol ontslag verleend als leerares aan de huishoud- en Industrieschool alhier. Hierna sluiting. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. Meervoudige Strafkamer. Zitting van Dinsdag 7 Juni 1932. SOMS GEVAARLIJK, ALS MEN DORST KRIJGT. De geen blijk van aanwezigheid gevende heer Hendr. Th. K. had heden de primeur en hem werd bij dagvaarding ten laste gelegd, dat hij op 24 Maart te Bergen aan Zee in een tijdelijk onbewoonde villa van den heer pro fessor Veltman uit Delft door inbreking van een glasruitje de kans had gekregen binnen te dringen, vermoedelijk met minder lofwaar dige bedoelingen. Deze intentie kwam echter niet tot oplossing, aangezien gezegde heer Hendrik Theodorus Z. op heeterdaad werd betrapt door den timmerman P. J. Peters, die op een hoogst ongelegen moment de villa binnen kwam stappen. De opheldering die de brutale indringer gaf, namelijk dat hij dorst had en eens wilde rondzien Vaar zich de wa terleidingkraan bevond, werd slechts „cum grano salis" aanvaard en de officier wilde er heelemaal niet in bijten, doch daagde den dorstigen pelgrim voor den rechterstoel der meervoudige strafkamer, als verdacht van poging tot diefstal en zoo die vlieger niet op ging, het wederrechtelijk binnendringen bui ten den wil van den bewoner, eigenaar of rechthebbende. Deze gewichtige zaak had al bijna haar beslag gekregen, toen de heer K., oud 18 j., van beroep fruithandelsman en wonende te Alkmaar, kwam binnen wandelen om te ver klaren, dat hij zich in het uur der oproeping had vergist. Te zijnen genoege werd dus nog eens op nieuw begonnen en kreeg de verdachte het woord, van welke gelegenheid hij gebruik maakte de heeren mede te deelen, dat zijn bedoelingen raszuiver waren geweest en hij geen ander opzet had gekoesterd dan zich van drinkwater te voorzien, teneinde zijn droge lever te verfrisschen. Het was eigenlijk niet aardig van den pre sident van deze opheldering geen steek te gelooven, doch de heeren rechters zijn nu eenmaal zoo doorpekeld van de verdorven heden van het menschdom, dat zij feitelijk niet meer in staat zijn, kaf van het koren te onderscheiden. Door den heer Peters werd de verdachte aangetroffen in den gang en de mogelijkheid van zijn aanwezigheid had het jonge mensch zich vermoedelijk verschaft, door een deur raampje te vergruizelen, zijn hand door de opening te steken en doodeenvoudig de bui tendeur, die zich niet op het nachtslot be vond, te openen. Niets gemakkelijker dan dat. Een kind kan de wasch doen. De officier nam de gelegenheid waar om zijn dagvaar ding te wijzigen en te doen lezen j „raampje' in plaats van glasruit. De verdachte, die van juristerij geen kaas heeft gegeten, nam met deze mutatie genoegen, zoodat schorsing niet behoefde plaats te hebben en formee' aan de eer was voldaan. Uit de verklaring van den heer J. Mosk aannemer en toezichthouder op de villa den ander aan te kijken. Een brandy en soda, als het je belieft, be val hij 0p gebiedenden toon. Je zult opmerken, dat ik „als het je belieft zeg. Het woord is je mogelijk niet vertrouwd. Zonder een woord keerde de baronet terug naar de bridge-tafel^en bracht een glas en een karaf naar Spencer. Hij duwde het glas in de band van den ander, nam den knop van de ka raf en begon de brandewijn in te schenken. Zeg wanneer, snauwde hij. Spencer trok zijn wenkbrauwen op. Wat belieft je? vroeg hij beleefd. Ik zei, zeg wanneer! Maar je moet bedenken, dat je geen vriend bent, Brace. Je bent maar de butler! Sir Peter stopte den knop op de karaf, gooi. de deze op de tafel op gevaar af ze te breken en antwoordde: Krijg het zelf! Spencer klapte met zijn tong ten teeken van verbaasd protest. Het is vreeselijk, klaagde hij. Vreeselijk! Je schijnt niet het minste begrip van beschaaf de manieren te hebben! Loop naar de helt Ditmaal werd de bestemming duidelijk uitge sproken en Spencer stond met beleedigde waar digheid op. Moet ik je herinneren aan de tegen woordigheid van een dame, Brace? vroeg hij streng. Enid stond op en liep doelbewust de ka mer door. Brace, zei ze heel koel en sir Peter's mond zakte hulpeloos bij deze wijze van aan bleek dat in de villa heel wat aanwezig was, dat de moeite waard was om mee te nemen. Aan den verdachte was in geen enkel opzicht eenige vergunning verstrekt, het perceel bin nen te dringen. Indien deze formaliteit niet was verzuimd, zou er niets te doen zijn ge weest De officier stond ook sceptisch tegenover iet dorstig verweer van den verdachte, die hem weinig sympathiek is en verderde ter za ke het primair ten laste gelegde, de poging tot diefstal, wettig en overtuigend bewezen zijnde, 3 maanden gevangenisstraf. DE STUURVAARDIGHEID VAN DEN MOTORRIJDER ONVOLDOENDE GEACHT. GRAND SUCCES DU JOUR VOOR DEN VERDEDIGER. VRIJSPRAAK GEREQUIREERD. De 25-jarige ongehuwde landbouwer Pieter K., wonende Noordervaart (gem. Oterleek), welk jongmensch een hartstochtelijk minnaar is van gezellig samenzijn, dansgenot en mo torrijden, en die voorts een frisschen dronk niet versmaadt, werd in den nacht van Zon dag op Maandag 13-14 Dec., toen hij het café van den heer Kamsteeg te Stompetoren, al waar een uitvoering werd gegeven, had ver laten en zich op zijn motor huiswaarts wilde begeven, hem zulks belet door den brigadier Talsma, aangezien deze rijkspolitieman ge- gezegden heer K. niet meer bekwaam achtte 't motorrijwiel behoorlijk te besturen, 't Mo torrijwiel slingerde bedenkelijk en nu kwam de anders zeer bekwame bestuurder bij het nemen van een lastige bocht zelfs te vallen. Uit deze en nog andere omstandigheden kwam de brigadier tot de overtuiging dat de heer K. in zoodanige mate verkeerde onder den invloed van gebruikte alcohol, dat over treding van artikel 22B der motor- en rijwiel- wet hier ten laste kon worden gelegd en maakte de brigadier proces-verbaal op, met gevolg dat de heer K. op 5 Februari j.1. door den kantonrechter te Alkmaar werd veroor deeld tot 35 boete subs. 20 dagen en ont zegging van rijbevoegdheid voor den tijd van 4 maanden. In overleg met den verdediger van den ver oordeelde, mr. C. A. de Groot, die 't ten laste gelegde niet bewezen achtte en de meening verkondigde, dat alleen een medicus bevoegd was een staat van dronkenschap te constatee- ren, zoodat de verdachte moest worden vrij gesproken, werd hooger beroep aangetee- kend en nu werd deze zaak, die reeds eenige malen den kantonrechter had bezig gehou den, opnieuw en thans door het voltallig college in behandeling genomen. Gedagvaard werden als getuigen a déchar ge, de verbalisant, brigadier Talsma, en de heeren H. Vooistra en M. Leegwater. Als getuigen a décharge werden voorge bracht een drietal bezoekers van het café, welke heeren eveneens in eerste instantie wa ren gehoord. De heer K., mager en zonverbrand door noesten landmansvlijt, was in persoon ver schenen om mede te deelen, dat hij slechts een drietal glaasjes bier had geconsumeerd en niet onder den invloed verkeerde. Het verslag van brigadier Talsma, den verbalisant, indertijd uitvoerig gereleveerd, was echter heel wat meer verzwarend. Door hem was uit verschillende feiten geconsta teerd, dat de appellant, hoewel niet beschon ken, momenteel niet in staat was, eepig mo torrijtuig te besturen. E>e appellant trachtte voorts den indruk te vestigen, dat brigadier Talsma iets tegen hem haa. Hun verhouding was in ieder geval niet vriendschappelijk. De brigadier ontkende eenige antipathie tegen den appellant te koes teren. Aangezien wij het verloop van deze zaak reeds tweemaal uitvoerig hebben medege deeld, vermeenen wij het getuigenverhoor ditmaal gevoegelijk stilzwijgend te kunnen laten passeeren. De officier releveerde, dat in deze zaak technische fouten waren gemaakt en geen re kening was gehouden met de stelling: Audite et alteram partem, men hoore ook de andere partij. In verband met het verzuimen van een behoorlijk onderzoek meende de officier in deze verwarde zaak geen veroordeeling te kunnen requireeren, reden waarom vernieti ging van het vonnis werd gevorderd, met vrijspraak van het ten laste gelegde feit. De taak van den verdediger, mr. de Groot, werd door dit requisitoir belangrijk verlicht en pleiter kon, na nog eenige omstandighe den te hebben gestipuleerd, zich refereeren aan het vrijsprekend requisitoir, met last tot vernietiging van het gewezen vonnis des kantonrechters. ONDER DRANKINVLOED EEN AANRIJDING VEROORZAAKT. De vrachtrijder Pieter B. te Venhuizen was door den kantonrechter te Hoorn ver oordeeld tot 50 boete of 100 dagen, ter zake dat hij op 23 Febr. op den Zeedijk te Berk- spreken een brandy en soda voor mijn heer Spencer! En ze wees met een gebiedend gebaar naar de siphon met soda. Het kostte haar vader even tijd zich te wennen aan het begrip van een nieuwe ver houding tot zij-n dochter en toen hij sprak was zijn stem bijna onherkenbaar. Het was een krachtige falset. Enid! Ga naar je kamer! Geen brutaliteit als het je belieft, Brace antwoordde zij boos. Een brandy en soda voor mijnheer Spencer of de gevangenis! Sir Peter keek haar een oogenblik kwaad aardig aan, toen zonk zijn hoofd en hij liep de kamer door om den siphon te halen. Zelfs mijn dochter! mompelde hij. Zelfs mijn dochter! Hij kwam terug naar de tafel en Spencer hield hem het glas voor. Eén van deze dagen, Spencer, begon hij dreigend. Het is niet noodig iets te zeggen, als je deze kleine diensten uitvoert, Brace, viel Spnecer kortaf in de rede. Soda, als het je be lieft! Sir Peter drukte den siphon zwaar en wraakgierig open, zag kans den brandewijn uit het glas eti over Spencer te gooien. Spen cer veegde zijn druipend gelaat met een zak doek af en glimlachte boos. Zeker een ongeluk? vroeg hij strak. Oh, zeker, zeker, verzekerde sir Peter hem hooghartig. Dan behoef je geen exuses te maken, Brace. Je kunt gaan. hout, terwijl hij verkeerde onder alcoholi- schen invloed, een hevige aanrijding had te weeg gebracht met een luxe-auto, bestuurd door den heer H. B. Vos uit Enkhuizen. De ambtenaar van het O.M., die mede ont zegging van rijbevoegdheid had gerequireerd was de meening toegedaan dat de vrachtrij der te zoetsappig was behandeld, was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. De veroordeelde zelf scheen niet ontevreden te zijn met de hem toebedeelde portie en had met het vonnis genoegen genomen. Nolens volens moest hij echter nu wel weer dit spel letje mee kaarten. Gedurende de behandeling kwam echter niet onduidelijk naar voren, dat de appellant tamelijk „apres boir" was ge weest, 'n omstandigheid, die natuurlijk sterk in zijn nadeel wera uitgespeeld. In deze ta melijk onbeduidende hooger beroep zaak wer den gehoord wel zes getuigen, waaronder twee bedienaren der rijkspolitie, een ons in ziens wel wat lichtvaardige vermorsing van 's lands schrale financiën. De getuige a dé charge Frans Veul uit Hem kwam, hopen wij voor rekening van den belanghebbende. De officier achtte termen aanwezig om de partij van den ambtenaar te kiezen. Aan men- schen, door alcohol beneveld, paste geen plaats achter het stuur. Gerequireerd werd dus bevestiging van het vonnis, doch wat de straf betreft, aeze te wijzigen door toevoe ging van het verbod om motor-rijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. „Ik moet er van eten", stotterde de ontstelde ver, dachte. Dat is begrijpelijk, maar hij moet er niet bij drinken! HET UITSTAPJE VAN DEN PSYCHOPAAT. In de middagzitting, die permanent dreigt te worden in het belang der spijsverteering van het edelachtbaar college en andere ge- interesseerden in de Nederlandsche jurispru dentie, werd ons voor de afwisseling gepre senteerd een psychopaat uit het gesticht St. Paulus van Dr. Barnhoorn te Heiloo, den 23-jarigen metselaar Johannes J., gedomili- ceerd te 's-Hertogenbosch, die kans had ge- van zijn vrijheid misbruik had gemaakt door zien uit de inrichting te ontsnappen en toen op 22 April uit een schuurtje in de duinen te Wimmenum onder Egmond-Binnen te ont vreemden, nadat hij een glasruit had gebro ken, een jas, toebehoorende aan J. Hopman en een manchester pantalon, eigendom van R. Gul. Den volgenden dag completeerde hij zijn inventaris door een rijwiel, staande bij de r.k. kerk te Egmond a.d. Hoef, weg te ne men, welke fiets bleek toe te behooren aan den heer M. Kleverlaan, leerling-monteur al daar. Op dit karretje wilde de ontvluchte psychopaat naar den Bosch toe rijden en was reeds reeds begonnen het bekende liedje aan te heffen, doch werd handig in gerekend. Als getuige-deskundige werd gehoord de psychiater dr. Engelman, die den verdachte bechouwde als imbeciel. Dom, achterlijk, leu genachtig en gevoelloos, slechts ten deele verantwoordelijk te stellen. Echter achtte ge tuige een zeer korte gevangenisstraf ge- wenscht en voorts ter beschikking stelling der regeering. Na de lichting'van dit doop ceel vorderde de officier tegen den gevaarlij, ken deserteur, in het belang der eigendoms bescherming en als ontvluchtingsrem, 1 maand gevangenisstraf. Mr. N. J. van Leeuwen, verdediger van verdachte, had een opmerking omtrent de dagvaarding. Hij noemde den ontvluchting niet zoo misdadig en ontleedde de motieven tot den respectieven diefstal en concludeerde 'n lichtere straf, 'n Vriendschappelijke re- en dupliek tusschen de juridische strijdkrachten, besloot de behandeling, waarna sluiting. HET VERSCHE KADETJE. Ontslag van rechtsvervolging* Gisteren heeft de vijfde kamer van de rechtbank te Amsterdam het vonnis van den kantonrechter bevestigd, waarbij de heer J. F. S., directeur van de N.V. Hotel Suisse ont slagen is van rechtsvervolging. De heer S. heeft zich te verantwoorden gehad wegens het arbeid doen verrichten wegens den ver koop en de aflevering van versch brood vóór 10 uur des voormiddags. Evenals de kanton rechter, achtte de rechtbank, waarvoor de zaak in hooger beroep werd behandeld, bewe zen, dat verdachte op 2 October 1931 's och tends vóór 10 uur als bestuurder van een onderneming versch brood door een kellnet heeft doen afleveren. Het bewezen verklaarde werd echter niet strafbaar geacht. Het O.M., waargenomen door mr. van Arkel had vernietiging van het vonnis van den kantonrechter geëischt en een prin- cipiëele straf gevraagd van 1, subs. 1 dag hechtenis ter zake van aflevering van brood, gebakken op opgewarmd vóór 10 uur 's och tends. zei, «e- Wat? Ik wilde dat je niet steeds „wat" zei Soencer. Het is een heel vervelende woonte. Je kunt gaan. Gaan? Waar? Waarom zou ik heen gaan? Sir Peter stond met den siphon in zijn han den en zijn kaak begon weer vooruit te ste ken. Je vragen in volgorde beantwoordend, antwoordde Spencer geduldig, naar de pro visiekamer en omdat ik voor het oogenblik je diensten niet noodig heb. De behoorlijke ma nier is, beleefd te buigen en zwijgend heen te gaan. Moet je me nog verder vernederen in tegenwoordigheid van mijn dochter? vroeg de ongelukkige baronet, en zijn levendige geest stond weer op een zeer lang punt. Ik zal het je wijzen, ging Spencer voort, zonder acht te slaan op de vraag Zoo Hij stond ernstig. Brace, je kunt gaan. Hij boog deftig, keerde zich langzaam om en liep in de richting van de deur met een waar digheid, die het resultaat van jaren praktijk was. Zoo, zie je? voegde hij er bij, zich om- keerend en weer door de kamer terugkomend Het is inderdaad zeer eenvoudig. Nu, Brace, je kunt gaan! Maar ik wil niet, antwoordde de baro net, weer aan de vijf dagen uitstel denkend. Jij kunt gaan, Spencer! Spencer stond midden in de kamer, en rol de veelbeteekenend zijn linker hemdsmouw iWordt vervolgd,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5