MIJNHARDT's KINOERZALF WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEFFDFM £attd: en .1 ificovMciaal Tlieuws binnenland DE MALVERSATIES BIJ CE MILITAIRE ADMINISTRATIE TE BREDA. De krijgsraad te 's-Herogenbosch heeft gisteren den adjunct-onderofficier A. L. van het zesde regiment infanterie te Breda we gens het aanner en van steekpenningen in strijd met zijn plicht veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorloopig arrest en ontslag uit Jen dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij ie gewapende macht te dienen. VERDUISTERING DOOR EEN RIJKSONTVANGER. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gis teren terecht gestaan H H rijksontvanger te Geleen, 56 jaar. ter zake, dat hij zich om streeks 3 December 1929 ongeveer 56.30, omstreeks 5 Juni 1930 ongeveer f 44. om streeks 22 December 1931 ongeveer f 200 en omstreeks 1 Januari 1932 ongeveer 500, wederrechtelijk heeft toegeëigend, sommen, die hem waren betaald geworden door ver schillende personen ter voldoening van door hen verschuldigde belasting. Het O M. eischte zes maanden gevangenis straf. geneest het huidje san Uw kindje. Doos 23, Tube 40 ct. Bij Uw drogist.^ POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN BROER Voor de rechtbank te Maastricht heeft te recht gestaan M. M.. ter zake van poging tot doodslag op zijn broer. Deze laatste, die met zijn vrouw uit Indië was gekomen, was eerst bij hem n den kost geweest, doch met ruzie weggegaan en toen bij een oom gaan in wonen. Daar zocht verdachte hem op en met een mes trachte hij zijn broer in de borst te steken. Dc ir afwering kwam de steek in den arm terecht en maakte daar een 2 d.M lange snede. Het O M. eischte negen maanden gevan genisstraf. ZUID-SCHARWOUDE. De Groentengroothandelaren-vereeniging rt>e Koophandel'' vergaderde Maandagmid dag in de kolfbaan van „De Roode Leeuw" alhier. De voorzitter, de heer C. Wagenaar zeide. dat deze buitengewone vergadering belegd is moeten worden door de nieuwe week- en loonregeling met de transportarbeiders. Hoe wel de gegevens hierover bij punt 4 bespro ken zullen worden, zeide de voorzitter nu reeds, dat de beide besturen met nog enkele andere vertegenwoordigers hebben verga derd en een regeling is tot stand kunnen komen. De Exportvereeniging van aardappelhan delaren „De Centrale" zeide in een missieve, dat een vereeniging bezwaar maakte tegen de Berliner Bedingen für den Kartoffeln handel. De bezwaar makende vereeniging zou gaarne zien, alvorens er een Deutsche Sachverstandiger bij een wagon aardappelen verscheen, er ook een Hollandsche contro leur aanwezig was. Deze zijn noodig omdat er anders te veel wordt afgetrokken. „De Centrale" vraagt nu welk bedrag „De Koop handel" wil beschikbaar stellen om de kosten van controleurs te kunnen bestrijden. Op voorstel van den voorzitter werd goed gevonden, dat deze aangelegenheid in den N. Holl. Bond van Exporteurs zal behandeld worden en het schrijven dus verder voor kennisgeving werd aangenomen De heer B. v. d- Wal bedankte als lid van „Koophandel", door verandering van zaken. Ook de heer P. Kroon te Alkmaar bedankte, deze echter wegens hoogen leeftijd. Ten opzichte van deze laatste stelde de voorzitter voor dezen ouden veteraan een erkentelijk schrijven te richten, met de toe voeging van den heer Hoogland om hem als oud-lid ie verkiezen. Dit werd algemeen goed gevonden. Nog een schrijven van meergenoemde „Centrale" kwam nu ter tafel, waarin o.m. gewezen werd op het door „De Koophandel" betaalde contributiebedrag ad 200, terwijl het 400.moet zijn. De contributie is gespe cificeerd op 25 per export-lid en 5 voor binnenlandsche handelaren. Dit wordt nu aangezuiverd. De voorzitter deed hierbij o m opmerkingen dat de meeste leden ook lid zijn van den Bond van Exporteurs. De wensche- lijkheid van lid-blijven van „De Centrale" werd nu een punt van bespreking, waarbij bleek dat „De Centrale" in „Land- en Tuin bouw" artikelen uit haar archief in genoemd orgaan plaatst, en dit blad „Koophandel" toch niet aanbelangt. „Land- en Tuinbouw" schijnt dienst te doen als aanhangwagen van de heeren uit het Westland. De voorzitter zou een besluit in deze wil len opschorten tot October. De heer P. Deutekom wilde dit juist an dersom doen en nu tot bedanken besluiten en in October weer herzien of „Koophandel" lid zal blijven. Dit werd goedgevonden. De transportarbeider v. d- Werff deelde mede, dat hij door omstandigheden als lid van de transportarbeiders-organisatie ont slagen werd beschouwd en nu een verzoek doet om weer als transportarbeider te worden aangesteld. Zijn verzoek zal in de betreffende commis sie behandeld worden. Als nieuwe leden werden met bijna alge- meene stemmen toegelaten, de heeren P. de Boer en Jac. Smit Cz., beiden te Broek op Langen dijk. Nu kwam in behandeling een uitvoerig schrijven van de schippersvereeniging Beurs bevrachting, dat in hoofdzaak de medewer king van „Koophandel" vroeg om mogelijk te maken dat Beursbevrachting op beurt kon varen. Een algemeen tarief zou dan noodig zijn en ook aan concurrentie zou men het hoofd kunnen bieden. De voorzitter deelde o.m. mede dat er Zaterdag een vergadering was geweest van schippers en door enkelen hunner belegd. Persoonlijk had de voorzitter bezwaren tegen het op beurt varen en doelde op den schipper van het vaartuig, bovendien hebben wij met de geheele schipperij in den omtrek te doen. De heer H. Kamp (li 1 van Beurtbevrach ting) riep de medewerking in van den han del en zeide dat die vergadering waarvan de voorzitter sprak, gehouden is buiten de schippersorganisatie om en het werk is van een enkele. De voorzitter zeide dat men wel om mede werking vroeg maar in gebreke bleef met een voorstel dienaangaande te komen. Als de or-. ganisaties een regeling treffen, dan kan „Koophandel" daarover van gedachten wis selen. De heer P. Rijper was de meening toege daan, dat de schippers willen dat de vereeni ging boven de particulieren ging en nu wist men een geschikte basis te treffen in den hoop dat „Koophandel" medewerkt. E>e heer Hoogland merkte op, dat er geen voorstel bestond en achtte dat het op beurt varen een bezwaar voor „Koophandel" is. De voorzitter: Als Beursbevrachting en dc vereeniging van wilde schippers samen een regeling treffen, dan valt er over te praten. De heer Jn. Kramer wilde zich niet f i- li A-kwaliteit gemiddeld 48 gemaakt, deze week zetle de markt in met een noteering van 39, alzoo een beduidend verschil. In den loop der week zakten de prijzen helaas nog verder in tot ruim 28, een prijs, die zich later tot 32 herstelde. Waar de tomatenteelt van beteekenis begint te worden (er werden er deze week al 45000 K.G. aangevoerd!) is deze prijsdaling te betreuren. Ook de andere kwaliteiten deelden in die prijsvermindering en zelfs in nog érgere mate: CC b.v., waar voor de vorige week nog een gemiddelde van 28 was gemaakt, bracht nu nog niet de helft van dien prijs op. Het vorige jaar hadden de kweekers van stooktomaten niet te klagen, doch toen werd in de overeenkomstige week voor A-kwaliteit 60 gemiddeld besteed en bracht CC 44 op. Het is duidelijk, dat de kweekers bij de prijzen, die nu worden be steed, in zak en asch zitten, want ze zijn ge daald tot beneden de grens van het hoog noodige. De prijzen der vroege aardappelen zijn ook Hf prefereerde ^en goede 1 die deze week verden aangevoerd, brachten Zuil Tt r.rÏÏnfrf voor *roote f 124° P« 1ÖD K.G. op. drielin- igehng met de schippers. n t tn t.i_- t a wr„i w regeling met de schippers De heer P. T. Slot wilde aan „Beurt bevrachting berichten dat „Koophandel" principieel voorstander is voor ten tarief bij overeenkomst en verder aan 1 aar te vragen met een afgerond voorstel. De heer Bonnes merkte op dat het punt wel niet op de agenda staat en voor het voor stel van den heer Slot is. Ten slotte werd goedgevonden dat een schrijven als door den heer Slot bedoeld, van „Beurtbevrachting" zal gezonden wor den Het volgende punt betrof bespreking nieu we werk- en loonregeling met de transport-* arbeiders. Een concept, samengesteld uit een commissie van het bestuur met de besturen van de transportarbeiders en leiders, werd nu aan eene bespreking onderworpen en na enkele wijzigingen goedgekeurd. Natuurlijk zullen deze de transportorganisatie worden medegedeeld en tevens dat deze overeenkomst voor een jaar geldend is. Eventueele wijzi gingen behooren 6 weken voor het beëindi gen bekend te worden gemaakt. Uit de rondvraag stippen wij het volgen de aan: De heer P. F. Slot zou zich met de trans portarbeiders willen verstaan, teneinde sa men te overleggen en een regeling te treffen inzake de onvolwaardigheid van den arbei der. Hierover ontstond eene tamelijke bespre king en werd met bijna algemeene stemmen goed gevonden, maar niet op het voorstel van den heer Slot in te gaan. De penningmeester deelde mede, dat het bestuur besloten had, gezien de groote uitga ven, de contributie te verhoogen, en deze meer te bepalen naar den omvang van het bedrijf. Dit werd goedgevonden. De voorzitter kon nu mededeelen de asso- siatie der transportarbeiders de loonregeling hebben aanvaard. Zij vragen verder contro le te mogen uitoefenen op het nakomen van de overeenkomst ten opzichte van de koop lieden. Goedgevonden werd dat dit toevertrouwd bliift aan de leiders. De heer L. Molenaar deed een beroep op den handel, om zooveel mogelijk te bevorde ren, dat niet autorijders van ver uit den om trek maar wel die uit eigener plaats met het vervoer van groenten zullen belast worden De voorzitter onderstreepte dit verzoek door een beroep op ieders medewerking in deze. De heer H. Kamp zou willen, dat mer zooveel zou medewerken en trachten zou, dal de verzendingen groenten des morgens te 10 uur de sluis zouden kunnen oasseeren. Dc voorzitter antwoordde, dat dit practisch onmogelijk is. Het is vanzelfsprekend in het belang van den handel, zoo spoedig mogelijk te verzenden en daar wordt ook rekening mede gehouden. De heer Greeuw wilde spreken over het loon der reserve-arbeiders, waarbij de voor zitter zeide, dat men dit aan de leiders moest overlaten. De heer Kooi sprak den wensch uit, dal degene die geladen heeft, zorg zal dragen, dat het juiste getal vermeld wordt. Dev oozritter zeide, dat hierop zal gelet worden. De heer Bonnet zou gaarne willen, dat de keus van het en bloc van tomaten te Zwaag niet 2500 maar 43000 K.G. zou bedragen. Hiertoe zullen stappen worden gedaan. Op een vraag aan den heer Kuiper ant woordde de voorzitter, dat inzake ziektever zekering men in onderhandeling is met het Centraal beheer Voorloopig zijn wij nog bij den Raad van Arbeid. De heer Hoogland vroeg den penning meester op de contributie-kwitantie ook te zetten het veiling-plaatsnummer. De voorzitter sloot nu te 6 uur de verga dering met dank en riep nogmaals de mede werking in der leden op het genomen be sluit der overeen'.st. gen 12.50 en kleine 6. Wel verbeterden deze prijzen iets en brachten groc Schotsche Muizen gemiddeld 16 op, drielingen 14 en kleine 7.40. Als men nu echter bedenkt, dat verleden jaar de eerste Schotsche Muizen 31—30 opbrachten en al trad er toen spoedig een sterke verlaging in, ze toch nog voor hoogere prijzen werden verkocht bij grootere aanvoeren, dan moet helaas worden geconstateerd, dat dit jaar nog slechter inzet dan het vorige. Onder deze omstandigheden is het begrij pelijk, dat de roep om meer steunmaatregelen door de regeering al grooter wordt. Het zoo- genaamde eerste millioen was als een water- doppel op het heete plaat. Omtrent het twee de millioen loopen nu hardnekkige geruch ten, dat er van regeeringszijde voorstellen aan de volksvertegenwoordiging te wachten zijn, om nog eens 700.000 beschikbaar te stellen. Men bedenke, dat met het eerste mil lioen slechts kon voldaan worden aan een vierde deel der aanvragen, zoodat bij votee ring van het tweede nog maar de helft zal zijn gegeven van wat, bij een limiet, door de regeering gesteld, nog maar aan de helft der aanvragen zou zijn voldaan. En intusschen hebben de slechte tijdsmstandigheden zich nog toegespitst. Alle motieven zijn dus aan wezig, om maatregelen te nemen, die kunnen dienen, om den ondergang van den Langen- dijker tuinbouw te voorkomen. niettegenstaande het dreigende weer d»s morgens, toch in grooten getale was opgeko men. De uitslagen luiden als volgt: Concours tweespannen landfcouwtuigpaar- den- 1. J. Schouten, Oosterblokker met Na poleon en Albert; 2. K. Box, Ilpendam met Koos en Nellv; 3. J. A. Groot, Schermer met Jursa en Nelliete. Concours eenspannen landbouwtuigpaar- den- 1 A. Schagen. Aartswoud met Ema- nuei; 2. J. Schouten. Oosterblokker met Napoleon; 3. C. Neefjes. Hauwert, met Erna nuel, eerv. verm. M. Schouten. Weere met Sofie. Wed. J Schouten, Binnenwijzend met Albert. Dressuurproef voor viertallen van Lande lijke ruitrrs: 1. L. R. Kapitein van der Wal, Hoofc'Jr p 127.25 p.; 2. L. R. West-Fries land I, Schagerbrug, 125 p.3. L. R. Am- stelruiters. Bovenkerk, 121.25 p.; 4. L. R. Texel. Texel, 113 p. Eerv. verm L. R. West- Friesland II. Schagerbrug, 112 p.; L. R- Rossinant, Winkel, 105 p. Handicap-Springcrncours van landelijke ruiters: 1. D. de Graaf, L. R. West-Fries land, Schagerbrug met Corrie; 2. H. Saar- loos, L. R. Amstelruiters, Bo.etkerk, met Catrien; 3. J. Petrie, L. R. kapitein v. d. Wal, Hoofddorp met Erna; 4. Jn Schenk, L. R Bucephalus, Barsingerhorn met Nylesho Eerv. verm. G. Griffioen, T„. R. Amstelrui ters. Bovenkerk, met Freule. D Gee*lings L. R. West-Friesland, Schagerbrug met Frota Vera. Patrouille-Springen voor landelijke rui ters: 1. L. R. A nstelruiters, Bo-'enkerk, 14 p.; 2. L R. West-Friesland, Schagerbrug, 13 p.; 3. L. R. Te vel. Texel, 9 p. Eerv. verm. L. R. Kapt. v. d. Wal. Hoofddorp, 8 p.; L. R. Bucephalus, Barsingerhorn, 8 p Tally-Ilo voor landelijke ruiters: 1. J. Kistemaker kr. L. R. BucenhaÜus. Barsinger horn met Betsy; W. Köhne L. R. Bevaert, Purmerend met Snin; 3. Jat. Schoorl L. R. West-Friesland. Schagerbrug met Lady; 4 A. de Graaf, L. R. Anna Paulowna met Frits. HEERHUGOWAARD. Dooi het polderbestuur van Heerhugo- waard, op 7 Juni in vergadering bijeen werd besloten het dagelijksch bestuur te machtigen, verdere onderhandelingen aan te knoopen met de N.V. werkspoor, betreffende de aan bieding tot levering van die Diesselmoto^be- maling van een polder, directe koppeling, prijsopgave f 28450. Tevens werd besloten een leening aan te gaan van 35000 tegen hoogstens 5% OUDE NIEDORP. De zitting voor den herijk der maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben op Donderdag 9 Juni a.s. in het Raadhuis te Nieuwe Niedorp voor Oude Niedorp van 1012 uur v.m. (W.T.) en vo:r Zijdewind van 14 uur n.m. (W.T.) TEXEL. Op Donderdag 18 Juni zal het 25 jaar geleden zijn, dat de N.V. T.E.S.O., die de bootdienst TexelDen Helder onderhoudt, werd opgericht. Door eendrachtig samenwer ken van vele Texelaars kwam deze N.V. tot stand, waardoor deze dienst, die den Texelaars, zoo na aan 't hart ligt, voor 't eerst in eigen handen kwam, nadat de ver binding jarenlang door de Fa. Bosman uit Alkmaar onderhouden werd. Bij den aan vang waren het jaren van strijd, waarbij de inwoners van Texel een zeldzaam voorbeeld gaven, van wat door eendracht bereikt kan worden. De eerste jaren werkte de N.V. niet voordeelig en werd geen dividend uitgekeerd, doch gedurende de laatste jaren worden steeds hooge winsten gemaakt. Het bestuur der N.V. wenscht dezen dag niet onopge merkt te laten voorbijgaan en den dag eenigszins feestelijk te herdenken. Door de N.V. Texels Eigen Stoomboot Onderneming zal dit ja' r van 9 Juli—10 Sept. weer met eer. harer tooten een dienst Den HelderTexelHarlingen worden on derhouden en wel op Maandag en Zaterdag. Vorige jaren werd 3 maal per week gevaren, doch daar de dienst Den Helder—Texel, om het goedkoope tarief, in den laatsten tijd op Woensdag zoo druk is, dat een Teserveboot ter beschikking moet blijven, moest op dien dag de dienst op Harlingen vervallen. Wellicht zal dezen dienst in den zomer niet veel jaren meer onderhouden worden Wan neer door de droogmaking van de Zuiderzee de verbinding HollandFriesland over land kan gaan, zal deze bootdienst wel vervallen. BERGEN. Aan de Elzenlaan te Bergen aan Zee werd Dinsdagmorgen een auto aangereden door de tram, die om 11,06 van genoemde plaats vertrokken was. De auto werd vernield, doch persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De tram on dervond ongeveer een kwartier vertraging. Het uitzicht ter plaatse is slecht. De in deze gemeente gehouden collecte ten behoeven van het Tehuis voor alleen staande blinden te Wolfhezen, heeft opge bracht 11,70. Door de Südwestdeutsche Sportflieger- vereinigung zal op 24 Juli a.s. op een stuk weiland aan de Sluislaan, alhier, een lucht- yaartdemonstratie worden gehouden. Voor liefhebbers zal de gelegenheid bestaan om vliegtochtjes te maken. OPMEER. Het concours hippique. De afd. Opmeer en omstreken der Holland sche Mij. van Landbouw organiseerde Maandag ter gelegenheid van de jaarlijksche tentoonstelling een concours-hippique. Er bestond voor de verschillende nummers veel belangstelling, terwijl ook het publiek, ZIIPE. De heer J. Bisschop, kortelings wonende te 't Zand. in deze gemeente is met ingang van 1 Juni j.1. in vast dienstverband ge plaatst bij de militaire luchtvaartafdeeling te Soesterberg. ter opleiding voor aviateur. DE BRANDSTICHTING TE BLOKZIJL De inverzekeringstelling van een verdachte was geen rancune van den burgemeester. Op vragen van het lid der Tweede Kamer den heer Van der Sluis in verband met de inverzekeringstelling van een van brandstich ting verdachten ingezetene van Blokzijl op 4 Mei j.1., antwoordde de minister van justutie o.m dat een ingezetene van Bolkzijl op 5 Mei, als verdacht van poging tot brandstichting' in verzekering is gesteld, na in den avond var. 4 Mei aangehouden te zijn voor verhoor. De inverzekeringstelling geschiedde op last van den hulpofficier van istitie te Blok zijl, na gepleegd overleg met den officier van justitie te Zwolle. Dat veronderstelde rancune van den burge meester tegen een hem onwelgevallig burger in dezen een rol zou kunnen hebben gespeeld, wordt reeds uitgesloten door de voortdurende voeling, die met den officier van justitie houden is. Bovendien heeft de burgemeester hulpofficier den betrokkenen niet in een »i opgesloten, maar hem in een meer comforta bele kamer van het gemeentehuis doen verblfT ven. DE WERKEN AAN HET JULIANA- KANAAL. Ook de machinisten hebben het werk gestaakt. Gistermorgen om vijf uur zijn te Born (L.) weer drie autobussen uit Weert met c.a. hon derd arbeiders aangekomen, die Maandag aan de kanaalwerken te Born hebben gewerkt Na enkele uren hebben zij echter op zeven na allen het werk neergelegd. Ook ae machi nisten, die Maandag aan het werk waren ge. bleven, hebben gistermorgen de arbeid ge. staakt, zoodat op het oogenblik de arbeid ge heel is stopgezet. WERKVERSCHAFFING. Een kostbaar object. De afdeeling Linkeroeverbeken van het waterschap van den Oude-IJsel te Bergb (Geld. Achterhoek) besloot tot verbetering van alle waterleidingen en kunstwerken bij wijze van werkverschaffing. De kosten van een en ander worden geraamd op 159.000, waarvan 123.000 aan arbeidsloon en 36.000 aan kunstwerken. DUITSCHE COMMUNISTEN UI1GEWEZEN. Ongewenschte vreemdelingen uitge wezen op last van den minister. Op vragen van het Tweede Kamerlid dên heer Van der Waerden in verband met de arrestatie op 18 Mei j.1. te Utrecht van een gezelschap Duitsche communisten, heeft de minister van justitie o.m. geantwoord, dat de uitleiding geschiedde naar aanleiding van een door hem gegeven aanwijzing, dat deze groep die echter desondanks kans gezien had over de grens te komen hier te lande niet moest worden toegelaten. De minister heeft gemeend, dat er alle aan leiding was om dezen vreemdelingen, die zich naar de hem verstrekte inlichtingen onledig houden niet alleen met 'n agitatorisch propaganda, doch ook met het geven van voorstellingen, die de moreele en godsdiensti. ge gevoelens op grove wijze kwetsen, de toe lating tot Nederland te ontzeggen. Ofschoon hier de politieke vrijheid niet in het geding was, wil de minister nog wel uit spreken, dat hij niet van oordeel is, dat de politieke vrijheid, in Nederland bestaande, zou insluiten, dat aan eiken vreemdeling toe gang zou moeten worden verleend, ten einde in openbare bijeenkomsten van zijn politieke gezindheid, hoe destructief deze moge zijn, te doen blijken. GEEN RIJKSSTEUN VOOR ONZE HARINGVISSCJIERIJ? Me schrijft aan de N.R.Crt.: Zooals bekend is, heeft de Reedersvereen) ging voor de Nederlandsche haringvisscherij na afwijzing van haar eerste verzoek tot het garandeeren van minimum-prijzen voor de Noordzeeharing, welke in het nieuwe seizoen door onze haringschepen wordt aangevoerd, een nader verzoek tot den betrokken minister gericht, waarvan de hoofdstrekking was, het maximum van den bijslag, welke onder de garantie-regeling zou worden verleend, tot 1 600.000 en den maximum bijslag per kantje tot 4 terug te brengen, waarbij de reeders de deelneming aan de visscherij tot 60 pet. van de vloot zouden beperken. Ook op dit tweede verzoek heeft de betrok ken minister afwijzend beschikt. Het verdiént z. i. voorkeur, geheel af te zien van den haringexport naar Duitschland en de uit oefening van de visscherij tijdens het nieuwe seizoen aanmerkelijk te beperken. Het eenigt, waartoe hij zich onder zekere voorwaarden bereid verklaart, is het verleenen van crediet voor den verkoop van groote partijen te bevor deren. De Reedersvereeniging voor de haringvis scherij heeft nu aan haar leden geadviseerd, slechts zooveel vaartuigen in bedrijf te bren gen, dat de deelneming aan de visscherij tot 60 pet. van de normale beperkt blijft. WETTELIJKE DIERENBESCHERMING. Dezer dagen heeft de Vereeniging voor wet telijke dierenbescherming (politieke actie) haar jaarlijksche ledenvergadering te Am sterdam gehouden. De jaarverslagen van secretaris, penning meester, bibliothecaris en propagandiste zijn goedgekeurd. Ten aanzien van de onlangs te Amsterdam opgerichte stichting voor het wettelijke die renrecht meent het hoofdbestuur volkomen gerust te kunnen zijn. Deze stichting is uit een begripsverwarring geboren en zal onze vereeniging, aldus de voorzitter, niet in het minst belemmeren in haar baanbrekend werk. Voorts zijn behandeld de volgende punten: het uitkomen op eenige tentoonstelling, he< voorbereiden van den 4-Octoberdag (dieren- DE LANGENDIJKER O "OENTEN- VEILINGEN. Zelfs deze week werd aan beide veilingen aan Langendijk nog winterkool aangevoerd Dit moet ongetwijfeld met een krijtje aan den balk worden aangeteekend in de maand Juni, bij het mooiste zomerweer, nog Deen- sche witte bewaarkool aan de groentenveilin- gen! 't Is ongetwijfeld een gevolg van de excentrieken tijden, waarin we leven. De hoop. dat nog wel eens betere prijzen konden worden gemaakt, heeft den overhouders par ten gespeeld; verbetering trad niet in en de aangevoerde kool bracht, voor zoover ze ver koopbaar was, 0.60—f 0 70 per 100 K G. op- We verwachten, dat dit de patste week is, waarin nog bewaarkool zal worden geveild. Het oog is nu weer gericht op de nieuwe pro ducten, die successievelijk zullen verschijnen. Na de tomaten zijn de vroege aardappelen aangevoerd en met de wortelen zal het ook niet lang meer duren. Met de tomaten liep het intusschen de af- geloopen week mis. Werd de vorige week voor p'nirr n—i muiiimii c 297. Goeie genade, zei Tuimeltje, die wijzer schijnt niet er» sterk te zijn, en daar had ie gelijk in, want de punt boog heeli niaal de laagte in. Dat kwam namelijk omdat Tuimeltje er zich aan vast had. Het was een gevaarlijk oogenblik, dat zag kikker Karei wel en hij kon heelemaal geen handje helpen. Tuimeltje'a positie werd hoe langer hoe gevaarlijker, 298. De wijzers draaiden heftig heen en weer. Op een paar plaatsen waren ze bijna doorgebroken en Tuimeltje zag dat alle cijfers van de klok vielen. Hij voelde dat de toren begon te wankelen. De steenen lieten los, groote brokken cement vielen naar benedep en onder een geweldig lawaai stortte de tgren ia.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6