Agenda Verduistering door een Alkmaarsch Advocaat. !fiamnciaat 'flieuws JCeck éi Schoot JSucgedijhe Stand JlecfUszaken Stad en Omgeving. Ilïeec&ecicfit DE WERKLOOSHEID IN HET DUITSCHE RIJK. Nog 5.583.000 werkloozen. ZESENTACHTIG MOORDEN VAN EEN JOEGOSLAVISCHE BENDE. SPAANSCH SCHIP AAN DEN GROND GELOOPEN. HERHALINGSOEFENINGEN TE DEN HELDER. WIER1NGERWAARD. BLOKKER. OPMEER. WATERSCHAPSBESTUREN. Donderdag 9 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Paljas (opera); 2. Opttanding (dram.); boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Na den mist (dram 2. Tonio de zoon der bergen (Wild-Westk boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Ben Hur (hist.-rom.)boven 14 jaar. uur, De Unie, jaarvergadering afd. Alkmaar Ned. Genootschap tot zedelijke ver betering der gevangenen. Zondag 12 Juni. 35 uur, Stedelijke Muziektuin, matinee Excelsior. 8 uur Stedelijk- Muziektuin, concert Don- Kozakkenkoor „Platoff". e Maandag 13 Juni. 8 uur, De Unie, ledenvergadering Oranje- vereeniging. Woensdag IS Juni. 8 uur. hotel Proot, alg. ledenvergadering „Liefdaoigheid naar Vermogen". - DE AANSLAG OP MUSSOL1NI. Arrestaties. De ouders, broers en zuster van Angelo ^bardellotto. die Zaterdag in het bezit van eenige bommen en revolvers werd gearres teerd onder verdenking een aanslag te heb ben willen plegen op Mussolini, zijn eveneens gearresteerd onder verdenking van mede plichtigheid. Volgens mededeeling van het Rijksbureau voor werkverschaffing stonden per 31 Mei j.1, bij de verschillende arbeidsbeurzen 5.583.000 personen als werkloos ingeschre ven, d.i. 92.000 minder dan per 15 Mei. Naar uit Nowi Betschej, in de Wojwodina gemeld wordt, zijn daar wandaden ontdekt van een rooversbende, zocals in de crimineele geschiedenis slechts weinig meer is voorge- komen. Er werd vastgesteld, dat de bende minstens 86 moorden heeft gepleegd. De meeste slachtoffers werden doodgeschoten, acht werden doodgeslagen. Deze misdaden zijn voor het grootste gedeelte in den tijd der omwenteling gepleegd. Op grond van getui genverklaringen werden Maandag te Tscha- rug in het bijzijn van een gerechterlijke com missie de graven der acht doodgeslagenen geopend. Doctoren stelden vast, dat de sche dels der slechtoffers waren verpletterd en dat de ribben gebroken waren. Tot duver zijn 60 personen gearresteerd, waarvan intus- schen echter 57 weer op vrije voeten zijn ge steld. Het Spaansche stoomschip „Teide", dat '4000 ton meet en 800 passagies aan boord heeft, is in de golf van Biasra 20 mijlen van de West-Afrikaansche kust aan den grond geloopen. Het schip bevindt zich in 'n uiterst moeilijke situatie. Het Engelsche stoomschip „Appam" is op weg ter assistentie. Talrijke barkassen van het eiland Fernando Po zijn eveneens uitge- loopen. De „Teide" is 37 jaren geleden van stapel geloopen. MUNITIEVONDST IN SOCIAAL DEMOCRATISCH KINDC1ZIEKEN. HUIS TE STIERMARKEN. Naar aanleiding van een arrestatie te Diemlach in Stiermarken heeft de politie een onderzoek gedaan in het sociaaldemocrati sche kinderziekenhuis aldaar, waarbij een aantal militaire geweren, munitie, bommen, staalhelmen en lonten, vermoedelijk eigen dom van den repubikeinschen Schutzbund, werden gevonden en in beslag genomen. Van 30 Juni tot 16 Juli a s. komen bij het Regiment Kust-Artillerie te Den Helder de herhaliiigslichtinger. onder de wapenen; (de onderofficieren vanaf 23 Juni). OTERLEEK. Bij onderhaadsche aanbesteding ij aan de heeren Jac. Schuurman en Joh. van Hars kamp opgedragen het bouwen ven een woon- en winkelhuis met autogarage voor den heer P. Plevier alhier. De aanr-eemsom buiten het schilderwerk bedraagt 4200. BEVERWIJK. Ten huize van den heer A Smeal, woon achtig aan den Alkmaarschen Straatweg 31, ontstond Dinsdagavond een begin van brand dat door ijlings toegeschoten nulp van de brandweer spoedig in zijn aanvang gestuit werd. De bewoners waren jonge menschen, sedert enkele weken gehuwd en waren nog niet in het bezit eener brandassurantiepolis. De oorzaak moer gezocht worden in een gebrek aan de lichtleiding. - Het was Woensdag voor onze schooljeugd wederom een dag vol jool en genot. Om 9 uur stonden 27 au tas voor de school om de 103 kinderen voorzien van snoep met hunne ge leiders van hun jaarlijksche autotocht te laten genieten. Via de Zijpe, Kamperduin, Hargen, Groot, Schoorl was de eerste aanleg de speel tuin te Bergen. Een broodje met een glas melk of ranja deed zich goed smaken. Zandgat en speeltuin een geliefd vermaak, waaraan de geleiders en chauffeurs natuurlijk mee deden. Van Bergen naar Bergen aan Zee. Onder weg werden de kousen reeds uitgeadan om des te eerder te kunnen pootje baden. Wel waren we eenigzins bevreesd, dat het te koud was. doch dat viel erg mee. Vandaar heeft onze voorrriider ons langs prachtige beton en gc- asphalteerdc wegen via Egmond a. d. Hoef, Egmond-Binnen naar Heiloo lattn rijden om vandaar aan de laatste halte te Alkmaar stil te houden Een rondwandeling om den Her tenkamp, een bezoek bij de aapjes, alwaar de jongens hebben geschaterd om 't doen en la ten van die beesten, den inwendigen mensch nog even versterkt en daarna langs 't van ouds bekenden pad naar onze mooie dorp, al waar we even over achten behouden en wel arriveerden, zonder ook maar één maal een lekke band te hebben gehad. Het was voor oud n jong weer een pracht- dag De kinderen zijn den eigenaars der auto's zeer dankbaar en hopen hen een vol gend jaar weer te zien. Tot directrice der gemengde zangveree- niging „Zanglust" is benoemd mej. N. Wa ter, alhier. Op de alhier gehouden paardenmarkt waren 193 dieren aangevoerd. Een auto, waarin een tweetal personen, reed tamelijk rechts van den weg, toen een der passagiers, zekere K. te Langereis (Hoogwoud) zijn hoofd naar buiten stak, waardoor hij tegen een paal van het elec- trisch licht botste. De getroffene was op slag dood. KOEDIJK. Van den heer W. de Geus, commissielid voor Koedijk van den Keuringsdienst voor aardappelen vernemen wij dat de keuring in vollen gang is. Ongeveer 50 aardappelver bouwers hadden zich opgegeven om ruim 40 H.A. te keuren. Men mocht nu ook perceelen opgeven, beplant met aardappelen zonder herkomst waarvan een vrij groot aantal ge bruik hebben gemaakt. Evenwel niet allen worden goedgekeurd of laat ik zeggen ko men voor een tweede keuring over ruim 10 dagen in aanmerking. Het percentage niet- gezonde aardappelplanten mag niet boven de 2 gaan. Is men tot dit percentage of er beneden dan moeten de ongezonde planten, b.v. zij die aangetast zijn door topbont, blad- rol of stippelstreep nauwkeurig worden ver wijderd, om bij een tweede keuring voor goedkeuring in aanmerking te komen. Deze verwijdering van aangetaste planten moet plaats hebben omdat vooral topbont (ook wet mozaïk geheeten) en bladrol den meesten tijd besmetting veroorzaken aan hun buur- planten. Het is nu den tijd om tot verwijde ring over te gaan. Ook zij die hun aaraap- pelen dit jaar nog niet voor de keuring heb ben opgegeven, kunnen voor het volgende jaar toch zorgen dat zij gezonde ipootaard- appelen hebben. Indien die aardapjielver- bouwers nu heengaan en'ongeveer 1/10 van hun oppervlakte met aardappelen verbouwd nauwkeurig nazien en de slechte «erwijderen en dat stukje voor bun pootgoed bestemmen, dan komen ook zij zeer waarschijnlijk er goed in. Twijfelt gij bij het verwijderen, zie dan op geen plant en het zal u een volgend jaar tijd en moeite sparen. Benoemd is tot heemraad van den pol dei- de Zeevang, de heer J, Huiberts Jzn. te Mid- delie, uiterlijk tot het einde van het zittings jaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden. Te Soestdijk is op 56-jarigen leeftijd over leden de vroegere Rotterdamsche predikant ds. I. C. H. Scholten. Den 17 Mei 1876 Is ds. Scholten te Arnhem geboren en studeer de aanvankelijk voor het notariaat. De overledene, die eertijds atheïst was, werd la ter in de Maasstad een populaire predikant AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 9 Juni 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor; Zeeuwsche bonten 2.50— f 3.50; Zeeuwsche blauwen 2 503.50; Bevelanders 2.502.75; Friesche Red- star 2.25—2.40; Bonte Star 2.25— 2.40, per H.L.; Springmalta WA—15 ct, Westlandsche muizen 11 cent en Andijker muizen 10—11 -ent per K.G. Aangevoerd waren heden 3 ladingen, zijnde 1050 H.L. ALKMAAR. GETROUWD: Rein de Vries en Eva Clasina Min. Johannes Hendrikus Meijer en Antie Elisa beth Sieuwertsen. Carl Wilhelm Adrianus van der Swart en Maria Weinbauer. GEBOREN: Alberta, d. van Pieter de Munk en Corne- lia Alberta Smorenberg. OVERLEDEN: Anna Margaretha Keijser, wed. van Abra ham Wijnand van Zuijdam, 65 jaar. Simon Koster. 34 jaar. Trijntje Kruijer, wed. van Dirk Bruin 62 jaar. BERGEN (Mei) Geboren: Loui Eric z. van J. C. Teng- bergen en E. A. Jörg. Agatha Petronella Cornelia d. v. C. J. Burgering en J. A. Vis ser. Jacob Jan z. van J. Kroon en A. H. Stikker. Bernarda Henriëtte d. van J B. Kaptijn en H. J. Pezaro. Jacobus Marti- nus z. van Petrus Staaaegaard en G. Bloot- hoofd. Hendrik Corneüs z. van H. Hop man en A. Zwakman. Johanna Margare tha d. van L. T. Koopman en A. A. Rietveld. Maria Bernardina d. van A. G. Sandvos en M. R. van Niekerken. Ondertrouwd: Jacob Nieuweboer te Alkmaar en Johanna van Ewijk. Getrouwd; Gerrit Bek te Alkmaar en Anna Maria Bakker. Hermanus Johannes Brüggemann en Maria Elisabeth Clasina Winter. Cornelis van Lienen te Alkmaar en Aagje Petronella Besse. Franciscus Jo hannes Huismans en Marie Hillegonda Kooijman. Hendrikus Hoogzaad te s-Gra- venhage en Cornelia Tekla Min. Johannes Hermanus Brouwer te Bloemendaal en Louisa Catharina van der Spiegel. Albertus Dijk stra te Amsterdam en Jansje Maria Tromp. Overleden: Adriana Jacoba Maria de Koning, 54 j. Hendrika Alberdina Brui- nink, wed. van Willem Frederik Happé, 88 j. Klaas Grootes, 15 j. Jan Göddeke, echtg. van A. Koning, 69 j. Johanna Nies- je de Jong, echtg. van Dirk van Essen, 46 Geertje Haker, wed. van C. Vrasdonk, 60 jaar. Vonnis van het Gerechtshof te Amsterdam: 1 jaar en 3 maan den gevangenisstraf. Het gerechtshof te Amsterdam heeft heden arrest gewezen in de zaak van den Alkmaar schen advocaat, die in hooger beroep had te recht gestaan terzake van het op 23 Februari 1.1. door de rechtbank te Alkmaar gewezen vonnis, waarbij hij wegens verduistering op groote schaal is veroordeeld tot een gevan genisstraf van een jaar en zes maanden, met bevel tot onmiddellijke gevangenneming op grond van vrees voor vlucht. Het O.M. had arie jaar geëischt. Het betreft hier, naar men weet, de ver duistering door verdachte van een aantal effecten, die een groot bedrag vertegenwoor digden, gepleegd in het tijdvak van 1921 tot Augustus 1922 als beheerder van de r.k. in stelling van weldadigheid „Het Huis _van Zessen" te Alkmaar, en in de jaren 1925 tot 1930 van een aantal geldsommen, welke be dragen toebehoorden aan de te Amers foort gevestigde Onze Lieve Vrouwestichting, welke te Alkmaar een aantal scholen heeft, waarover verdachte het beheer voerde. Het Hof heeft op formeele gronden het vonnis van de Alkmaarsche rechtbank ver nietigd en, opnieuw rechtdoende, den advo caat veroordeeld tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf, met aftrek van drie maanden voorloopige hech tenis wegens voortgezette verduistering van de effecten van het Huis van Zessen tot een waarde van ongeveer 28.000 en verduiste ring van gelden tot een aanzienlijk bedrag ten nadeele van de O. L. Vrouwestichting. De procureur-generaal had een jaar en zes maanden gevangenisstraf gevorderd, met af trek van het voorarrest. Het Hof overwoog in zijn vonnis, dat het Huis van Zessen een instelling van welda digheid is, het sprak zich dus niet uit over het bedrag der verduisterde gelden van de scholen, gelijk de rechtbank te Alkmaar wel had gedaan, n.1. ruim 79.000. Wat de strafmaat betreft, overwoog het Hof, dat verdachte eenerzijds schromelijk misbruik heeft gemaakt van het groote ver trouwen, dat hij genoot, doch dat hij ander zijds reeds zwaar gestraft is door het verlies van zijn maatschappelijke positie. Voorts heeft hij de gelden van het Huis van Zessen niet ten eigen bate aangewend, doch hebben anderen daarvan geprofiteerd. Verdachte's verzoek om althans 1 Sept. in vrijheid te worden gesteld, zulks met het oog op het verkrijgen van een betrekking, is dus niet ingewilligd. JUBILEUM BURGEMEESTER. Het comité tot herdenking van het 12 A- jarig ambtsjubileum van burgemeester Mr. W. C. Wendelaar deelt ons mede, dat het programma op 11 Juni as. thans definitief als volgt is samengesteld: 1. Om half elf v-m. precies: zang-aubade door zes honderd schoolkinderen in de Lan- gestraat voor het stadhuis, alwaar de burge meester zich met gezin op het bordes zal be vinden. 2. Des namiddags 2 uur: bijzondere raadszitting. Alleen voor genoodigden en hen, die op hun verzoek een toegangskaart ontvingen. 3. Ten 4 ure u.m,; in de trouwzaal van het stadhuis huldiging door het comité uit de burgerij. De toegang moet met het oog op de ruimte beperkt worden tot het stadsbestuur en de circa 100 comité-leden. 4. Ten 8 ure n.m.: muziekuitvoering in den muziektuin door alle plaatselijke orkesten ter eere van den burgemeester, die daarbij aan wezig zal zijn. Toegang vrij voor iedereen. 5. 10.30 n.m.: lichtstoet met muziek van de brandweer door de stad. Route vanaf den hoofdpost Laat, Ritsevoort, Heilooerbrug, Wilhelminalaan, langs huize „Voorhout' Kennemerstraatweg, naar het huis van den burgemeester. 6. circa 11 uur n.m.: demonstratie van de brandweer aan den Kennem rsingel bii den molen van Piet. Belichting der waters-.ralen met schijnwerpers en bengaalsch vuur. Het comité verzoekt de burgerij nogmaals beleefd Zaterdag a.s. door het uitsteken van de vlaggen uiting te willen geven aan hare gevoelens jegens onzen burgervader. Verder zou het comité gaarne zien, dat de organisaties, veree.iigingen en particulieren, die voornemens mochten zijn den burge meester Zaterdag a.s. te complimenteeren en die door gebrek aan ruimte >f anderszins niet bij de officieele raadszitting aanwezig kunnen zijn, dit ten half vijf n.m. op het stad huis te willen doen, na afloop der huldiging van het comité uit de burgerijingang stad huis beneden rechts naast de buitentrap. TEGEN GEMEENTELIJKE RADIO DISTRIBUTIE. Heden verzonden de hieronder genoemde Radiohande'.aren te Alkmaar en de Vereeni- ging van Electro en Radiotechnische Werk gevers te Alkmaar „Vertwa" en „St. Anto- nius" een telegram aan het Gemeentebestuur van den volgenden inhoud: Gemeentebestuur Alkmaar adres loco Burgemeester Vf esterhof. Alkmaarsche Radiohandelaren kennis ge nomen hebbende van voorstel tot instelling gemeentelijke radiodistribrtie verzoeken met klem verwerping. Radiohandelaren: Ko Bottemanne, M. H. Erkamp, Bern. de Graaf, Ko Hartog, A. B Meiman, G. Paleari, Gebr.- Rolff, D. C. v. Reijendam, W. Schuurman, J. Spanjaard, A. J. Tjeertes, fitma M. de Wild, firma P. Th. Ypma. Gemeentebestuur Alkmaar adres loco Burgemeester Westerhof. De Vereeniging van Electro- en Radiotech nische werkgevers te Alkmaar „Vertwa" en St. Antonius" kennis genomen hebbende van voorstel tot instelling gemeentelijke radio distributie verzoeken met klem verwerping. „Vertwa". „St. Antonius". DIERENBESCHERMING Bij den heer Verwer, Oudegracht hoek Baan- straat, is hedenavond tusschen 7 en 8 uur een jong zwart poesje, met witte borst en witte staartpunt voor liefhebbers te verkrij- fen. Het is een aardig diertje, dat in uitste- ende conditie verkeert. GEMEENTE-SECRETARIE GESLOTEN In verband met het jubileum van den Bur gemeester zal de gemeente-secretarie op Za terdag a.s. voor het publiek gesloten zijn. VERLAGING PRODUCTIEKOSTEN. Door de K. v. K. en F. voor Hollands Noorderkwartier is aan den raad van minis ters een uitvoerig en breed gemotiveerd adres verzonden, waarin de noodzakelijkheid wordt betoogd van verlaging der algemeene productiekosten. Met voldoening constateert zij, dat blij kens de Memorie van Antwoord op het voor- loopig verslag der Commissie van rappor teurs uit de Eerste Kamer omtrent de alge meene beschouwingen over de rijksbegroo- ting 1932 de regeering de verwachting deelt dat de tegenwoordige crisis den overgang vormt tot een lager levenspeil, hetwelk ook in een aanmerkelijke verlaging van het peil der begrootingen van de publieke lichamen tot uitdrukking zal moeten komen. Adressante is van oordeel, dat een verla ging der loonen van het gemeente-personeel, waarop zij zich veroorlooft aandrang uit te oefenen, daarbij van groote beteekenis moet geacht worden, omdat zij een economische onvermijdelijkheid is en tenslotte tot een ver meerdering van welvaart zal kunnen bijdra gen. Zij verzoekt den Raad van ministers met den meesten aandrang, om aan het adres alle aandacht te willen schenken en ter zake de noodige maatregelen te willen nemen, welke, naar hare vaste overtuiging zullen strekken tot voordeel van het Neder- landsche bedrijfsleven en in het belang van het Nederlandsch volksbestaan. Het adres gaat vergezeld van een drietal bijlagen. EEN FANCY-FAIR VAN DE PADVINDERS De Alkmaarsche Padvinders houden Za terdag a.s. des middags van 3 tot 6 uur en van 7 tot 12 uur en Zondagmiddag van 3 tot 6 uur een fancy-fair in het clubgebouw „Kaninefatum" in den Hout. De bedoeling daarvan is gelden bijeen te krijgen om dit clubgebouw te kunnen restaureeren. Het heeft reeds geruimen tijd een kwastje verf en een nieuw dak noodig maar de kas laat niet toe daarvoor een bedrag van eenige beteeke nis ter beschikking te stellen. Padvinders zijn jonge menschen, die zich zelf moeten helpen en daarom is er dan ook besloten een fancy-fair te organiseeren. Er zijn een verloting en nog verschillende andere attracties aan verbonden, o.a. een Indische theetent. Bovendien zullen alle belangstel lenden in de gelegenheid zijn daar iets van het Verkennerswerk te zien. Wij hopen voor het afdeelingsbestuur en voor de jongens, dat deze fancy-fair in alle opzichten een succes zal mogen worden en wekken gaarne allen, die dit mooie jeugd werk willen steunen, op, om Zaterdag en Zondag eens in den Hout te wandelen en dan tegelijkertijd een bezoek aan het clubge bouw „Kaninefatum" te brengen. MATINEE te geven door de Arbeiders-Muziekvereeni- ging „Excelsior", directeur de heer G An- derson, op Zondag 12 Juni des middags van 3 tot 5 uur in den Stedelijken Muziektuin. Programma. 1. Bacchus (marsch) F. Rousseau. 2. Du Calife de Bagdad (Ouverture) Op de Boieldieu are Par. E. Marie. 3. A la plus Belle (wals) A. Govaert. 4. Lohengrin, Mélange sur 1'opera de R. Wagner, Jos. Kessels. Pauze. 5. Ouverture Romantique, Kelei Bela. 6. Suite-Ballet Erancis Popy' 1. Entree-Mazurka. 2. Pizzicati, 3. VaLe Lente, 4. Largo, 5. Final-Galop. 7. Fantaisie op de motieven van Frans Schubert, A. Floris. 8 Finale. KINDERFEEST IN HET GULDEN VLIES. Georganiseerd door de N.V. Biskwie-, Koek- en Beschuiftabrieken Paul C. Kaiser. Gisterenmiddag werd door de N.V. Paul C. Kaiser den kinderen, die van de koek biskwie en beschuit genoeg bonnetjes hadden opgespaard, een feestmiddag aangeboden Drie voorstellingen werden gegeven en drie maal vulde zich de zaal van het Gulden Vlies met kinderen, die het feest deelachtig wilden worden. Voor deze gelegenheid was Benito van het boek, dat door Paul C. Kaiser voor de kinde ren wordt uitgegeven, gestapt en hij zong nu liedjes voor de jeugd over de goede hoedanig, heden van de producten der N.V. Paul C Kaiser. De jongens en meisjes vonden, dat Benito prachtig kon zingen en ze zongen dan i ook af en toe geestdriftig mee. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.4 mM. te Le Havre. Laagste barometerstand 754.0 te Hapa- randa. Verwachting, geldig tot den avond van 10 'Zwakke tot matigen Westelijke tot Zuidelij. ken wind; meest licht tot half bewolkt; wet nig of geen regen; vooral overdag warnier. Overzicht. Het gebied van hoogen luchtdruk, dat gis. teren over de Golf van Biscaje lag, heeft zich Oostwaarts naar Midden-Frankrijk ver- plaatst. Het depressie-systeem over Scandinavië vulde op. De reeds gisteren genoemde depres- sie in het Westen, doet thans op IJsland de baromterstand flink dalen. De geschetste luchtdrukverdeeling en haar verandering maken een omslag naar zachter weer waar. schijnlijk. Men mag verwachten dat de wind ten oa- zent tot Zuid zal krimpen, zoodat het regime van de koude noordelijke winden geëindigd schijnt. De regenkansen zijn klein. Behalve om de Oostzee, waar nog krach- tige winden waaien, met hier en daar zelfs nog sneeuwbuien, is het weer over West- Europa vrij rustig met zwakke tot matig* wind. Alleen in Ierland viel eenige neerslag van beteekenis. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertqd). Juni. Hoog water Laag water, dat. v.m. nam. v.m nam. 10 8.05 8.33 4.25 4.49 11 9.02 9 33 5.13 5.39 12 10.01 10.33 6.08 6.41 13 11.05 11.35 7.11 7.50 14 0.11 8.18 9.00 15 0.41 1.16 9.22 10.03 16 1.44 2.17 10.22 U.03 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni- Hoog water. Laag water, dat. v.m nam. v.m nam. 10 8 02 8.30 4.13 4.37 11 8.59 9.30 5.01 5.27 12 9.58 10.30 5.56 6 29 13 11.02 11.32 6 59 7.38 14 0.08 8.06 8.48 15 0.38 1.13 9.10 9.51 16 1.41 2.14 10.10 10.51 En de juichkreten kwamen niet van de lucht, toen de goochelaar, de heer de Vrede, zijn grappige schaduwbeelden op het wit» doek tooverde en later de meest ongeloofelijke goocheltoeren verrichtte. Ook het meisje, dat altijd op de blikken biskwie pronkt, was voor dezen middag van haar plaatje gestapt en speelde nu piano. Bovendien werd de jeugd nog getracteerd op de heerlijke biskwie van de N.V. Paul C. Kaiser. AANLEGSTEIGER BIERKADE. In bijlage No. 93 schrijven B. en W.: Tengevolge van het sluiten van een vaart» overeenkomst met de Maatschappij Alkmaar Packet N.V. heeft de N.V. Eigen Stoomboot onderneming NieuwediepAlkmaarAm sterdam (E.S.O.N.A.) gevestigd te Den Helder, haar aanlegsteiger in het Noordhpl- landsch kanaal aan de Bierkade, alhier, niel meer noodig voor het aanleggen van haar schepen Na gevoerde onderhandelingen tus schen ons College en de N.V. is zij bereid den aanlegsteiger aan de gemeente af te staan voor 700,Wij achten dezen prijs rede lijk. Bij opleving van dt scheepvaart zal de ge meente van een aanlegsteiger aan de Bier kade een goed gebruik kunnen maken. De daaromtrent door de Commissies van bijstand voor openbare werken en voor den havendienst uitgebrachte adviezen leggen wij voor Uwe vergadering ter inzage. Naar aan leiding van het verzoek van laatstgenoemde Commissie zijn pogingen aangewend om een lageren prijs dan 7CC te bedingen, welke echter niet tot een resultaat hebben geleid. Wij blijven van oordeel, dat het hebben van een steiger in het belang zoowel van het scheepvaartverkeer als voor het verkeer op de Bierkade voor de gemeente gerief geeft, en dat een uitgave van 700.— daarvoor ge rechtvaardigd is. Om deze reden geven wij Uwe vergadering in overweging den aanlegsteiger het bedrag van 700 aan te koopen B. en W. bieden den Raad daarvoor een ontwerp-besluit ter vaststelling aan. VERANDERING JULIASCHOOL EN GYMNASTIEKLOKAAL. In bijlage No. 94 schrijven B. en W.: Bij brief van 30 Maart j.1. verzocht het bestuur der R.K. Meisjesscholen te Alkmaar aan Uwe vergadering de noodige gelden be schikbaar te stellen voor de verandering va® het mastiekdak der Juliaschool en van het daarbij aanwezige gymnastieklokaal in een pannendak, alsmede voor het uitvoeren van eenige andere werken. Bedoeld verzoek werd op 21 April i-l onze handen om bericht en raad gesteld Aan deze opdracht gevolg gevende berichtte U. dat aan de door de Lager Qnderwijf**'

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2