iASPIRIN WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN JUovwciaat 7lieuws HEERHUGOWAARD. I In de reiskoffer eenig op de wereld BEVERWIJK. SINT-PANCRAS. De heer Duin vroeg of de ijkheden met de 23.000 geen verband honéfcn met de minder gunstige financieele toestand der ge meente. De voorzitter antwoordde, dat de fi nancieele toestand van Schoorl niet slechter is dan van andere gemeenten. Er is wel geld, doch de menschen houden het vast. De heer Schermer zeide, dat banken hun gelden voor runs liquide willen houden. Spr. \T0eg of het niet mogelijk was, dat de gemeente een leening uitschreef De voorzitter oordeelde daarvoor het vaste bedrag wat Schoorl noodig heeft te klein. De heer Kaag gaf in overweging om in samenwerking met andere gemeenten een vaste leening te sluiten. De voorzitter zou dit onderzoeken. Conform werd besloten. Voordracht van B. en W. om op grond van het bepaalde in art. 72 der L.O.-wet 1920, hun te machtigen aan het bestuur der bijz. lagere school te Catrijp een crediet te verleenen van 200 voor de aanschaffing van een 8-tal schoolbanken. Als voren. Voordracht van B. en W.: a. den minister van binnenlandsche zaken Andermaal te verzoeken den termijn van te werkstelling der werkloozen bij het Staats- boschbeheer ook gedurende de zomermaan den te willen verlengen, waartoe bereids door B. en W. spoedshalve de noodige stap pen werden gedaan; b. ingeval het verzoek onder a. niet mocht worden ingewilligd, B. en W. machtiging te evrleenen de daarvoor in aanmerking komen de werkloozen voorzooveel mogeiijk te werk te stellen in eigen werkverschaffing, waar van de wekelijksche kosten worden geraamd op 250. c. de uitgaven te dezer zake t.z.t. te rege len bij suppletoire begrooting en voor zoover noodig en mogelijk in den vorm van een cri- sisleening. De heer G u 11 e r vroeg, waarom B. en W. de werktijd voor de werkloozen van 6 op 7 hebben gesteld. Hij oordeelde dit in strijd met een raadsbesluit. Desecretaris las in verband hiermede een schrijven van B. en W. aan den minister, voor. Om financieele redenen had de regeering besloten de werkzaamheden in de Staatsdui- nen per 11 Juni stop te zetten en inmiddels het aantal werkdagen op 4 te stellen. B. en W. hadden met het oog op de moei lijkheden in samenwerking met andere ge meenten daartegen bezwaren ontwikkeld en er op gewezen, dat de seizoenswerkzaamhe den in Schoorl, waar het klein bedrijf be staat, niet bestaan. De voorzitter: Wij moesten beperken en een mijlpaal moest worden vastgesteld. Hij deed uitkomen, dat Schoorl reeds meer gedaan heeft dan de gemeenten aan de over zijde van het kanaal. Weth. B ij 1 betoogde nog, dat de besturen van vier gemeenten daarvoor bij elkander zijn geweest. Het bleek moeilijk vast te stel len, wie wel met 4 dagen toe kon en wie niet. In Koedijk en Warmenhuizen bleek voor het particulier bedrijf meer arbeiders noodig dan hier. De andere gemeenten hadden be zwaar het uit te zoeken wie 4 dagen en wie langer te werk gesteld moesten worden en daarom werd het voorloopig voor allen op 4 dagen vastgesteld. De heer G u 11 e r oordeelde, dat hierin de raad gekend had moeten worden. De vo o rz i t ter: Daarom hebben wij besloten de werkloozen van Schoorl weer 6 dagen te werk te stellen. De heer Duin was van oordeel, dat de werkverschaffing rijkszorg is en hij oordeel de, dat de arbeiders langer te werk gesteld konden worden, wanneer de regeering er zich niet tegen verzet had dat werkloozen bij boeren en tuinders met een toeslag te werk te stellen. Nu kon veel werk bij boeren en tuinders niet worden uitgevoerd omdat er geen geld is. en daardoor verwaarloosd het land. De voorzitter onderschreef dit be toog, doch men heeft zich nu eenmaal in het keurslijf te steken, dat de regeering wenscht. De heer Duin oordeelde, dat van de ge meente een protest moest uitgaan tegen de regeling van den minister. Aan het maar steeds onderwerpen heeft men niets. De voorzitter oordeelde, dat men geen eischen mag stellen, als men een ver zoek aan den minister richt om te helpen. Wat de heer Duin wil moet de Tweede Ka mer doen. Spr. hoopte de 50 pCt. voor de te werkstelling van het rijk te behouden en oor deelde 10 pCt. van de provincie te laag en zou willen verzoeken dit te verhoogen. De heer Schermer was ook van oor deel, dat de verschillende B. en W.'s hun boekje te buiten waren gegaan, door een on georganiseerde verandering voor de te werk stelling in het leven te roepen. Met plm. 9 kunnen de menschen niet toe. B. en W. be- hooren de besluiten van den raad uit te voe ren, tot dat een ander genomen wordt. Spr. is het met den heer Duin eens. In Schoorl is werk in overvloed, als men maar menschen bij particulieren te werk kon stel len. Zelfs Gefl. Staten kregen in dit opzicht de kous op de kop. Het laat ons koud of er een weg meer of minder in de duinen is, doch het laat ons niet koud, dat de particuliere bedrijven verwaarloozen. Spr. steunt het denkbeeld aan Prov. Staten een hoogere sub sidie te vragen. In hoofdzaak behoort de te werkstelling zoo lang te geschieden als de raad besloot. Devoorzitter zegt, dat B. en W. daar om ook het onder b voorgestelde voorstellen. Dit werd nog nader door wethouder Bijl toegelicht, d;e er op wees dat de r.k. georga niseerde omdat zij alleen konden trekken tus- schen Dec. en April, overgegaan zijn bij de R.K. Transportarbeidersbond en nu pas met Augustus kunnen trekken, odat ze een half jaar lid moeten zijn. De voorzitter zeide dat als de minis ter het onder a voorgestelde niet inwilligt B. en W. daarom verschillende werkjes willen uitvoeren en daarvoor machtiging vragen. De wekelijksche lasten zijn geraamd op 250 a 300 en B. en W. hopen van harte daarvoor de bijdragen van rijk en provincie te mogen ontvangen. Gelukt dit niet dan zal een crisis- leening moeten worden gesloten, waartegen Ged. Staten tot nog toe bezwaar maakten. De heer Schermer wilde dan ook met kracht bij de provincie op steun blijven aan dringen. Een wandelweg kan ook in uitzicht worden gesteld en voor het uitvoeren van productief werk heeft de provincie een potje. Aan B. en W. werd opgedragen bij de pro vincie pogingen te doen hiervoor gelden be schikbaar te stellen. De bedoeling van B. en W. is om, als de minister na Zaterdag de te werkstelling stop zet, de modern geerganiseerden te laten trek ken en de anderen te werk te stellen. De heer G u 11 e r wilde in ieder geval de regeling die eerder was vastgesteld uitvoeren. Met den heer Duin was hij van oordeel dat het beter is het geld in de gemeente te beste den. Aan het werk in de duinen heeft men weinig en er is werk genoeg in de gemeente. De heer Schermer wilde een ongelijken toestand voorkomen. De r.k. worden nu 6 dagen tewerkgesteld en de anderen hebben 10 steun. Spr. wilde hen dan ook maar te werk stellen. Weth. B ij 1 vond het beter de anderen dan een toeslag geven. B. en W. werden in dien geest gemachtigd en zullen daarover een bespreking hebben met de organisaties. Weth. B ijl betoogde, dat er menschen zijn die uit andere hoofden nog inkomsten hebben en spr. wilde machtiging vot B. en W. om zulke 4 dagen *e werk te stellen. De heer Schermer vom' dit gevaarlijk. De voorzitter: Voor B. en W. is het gemakkelijker allen te werk te stellen, doch noodig is het wel dat rekening gehouden wordt met de persoonlijke omstandigheden. De heer Duin ooHcelde dit ook nood zakelijk. Allen gelijk stellen is onbillijk. Het moet uitgezocht worden en ook de arbeiders zullen daarmede instemmen. Voorts vroeg spr. welke gevolgen een crisislcening voor de belastingbetalers zal hebben. Spr. oordeelde, dat financieel de gemeente alleen voor de werkvoorziening niet kan zor gen. Spr. wil drang uitoefenen op het rijk en de provincie. Het wordt eenvoudig hopeloos als de gemeente er voor moet zorgen. De voorzitter: Voorloopig zal het uit kasgeld betaald moeten worden en aan het eind van het jaar zal een crisisleening geslo ten moeten worden van 5 jaar. Het volgend jaar wordt het hetzelfde liedje tn het is dus een verplaatsing van de moeilijkheden. Spr. verwachtte nog wel iets van het streven om voor Schoorl iets te krijgen uit het potje voor productief werk. De secretaris wees er op, dat volgens de gemeentewet B. en W. aansprakelijk zijn voor gelden waarvoor geen dekking is en dit bedrag is reeds 10 a 15000. Men kan zoo kwakkelend niet doorgaan Spr. verwacht meer succes van een groot plan, b.v. een wandelweg van den Munniken- weg tot Camperduin. De overgangstijd onder b. is onvermijdelijk, doch overigens moet men binnen 2 maanden met een groot plan komen. De heer Schemer zegde toe een initia tief-voorstel te zullen doen voor het maken van een wandelweg. Wil men iets bereiken in den vorm van werkverruiming dan zal men spoedig moeten handelen. Spr. is dit met den heer Smits eens. De heer G u 11 e r bracht den raad dank voor de serieuse «handeling. Dat het vast zal loopen geloofde ook spreker. Alle ge meenten loopen vast, en het noodige zal ge daan moeten worden om iets van Rijk en provincie gedaan te krijgen. De voorzitter zegde pogingen in die richting toe. De onderhandelingen met het Broeders- schapshuis zullen moeten gaan in de rich ting, dat dit een paar Meter voor den te maken wandelweg afstaat. Weth. Van Lienen vroeg of de raad wenscht dat B. en W. bij de te werkstelling nog rekening houden moeten met (le persoon lijke omstandigheden. De heer Duin oordeelde dit noodig en zou gaarne zien, dat daarvoor B. en W. overleg plegen met de besturen van de orga nisaties. Besloten werd aldus te handelen. Voordracht van B. en W.: in afwachting van een nadere regeling v n de bestaande tarieven, voor grootgebruikers voorloopig te bepalen, een tarief voor gas van 8 cent per M3., voor meerder gebruik boven 609 M3. in eenig jaar afgenomen. Deze regeling alsnog te doen ingaan op 1 Januari 1932. De heer Schermer betoogde, dat de gascommissie met het voorstel is gekomen om een hooger verbruik te verkrijgen en het bedrijf rendabeler te maken. In hoofdzaak wordt beoogt de afname van verwarmingsgas. De heer Duin veronderstelde, dat het nog wel zal moeten komen tot het heffen van vast recht. Nu blijkt het bedrijf een groote strop. Besloten werd het voorstel van 1932 toe te passen en nader een nieuwe regeling onder de oogen te zien. Devoorzitter deelde hierop mede, dat hij den opzichter van het Staatsboschbeheer, den heer Jansen, moest rehabiliteeren, aan gezien hij inderdaad bij spr. was geweest over het wandelpad op het Jodenkerkhof. Spr. had verzuimd, dit in IJ. en W. te brengen en herinnerde er aan dat bij verkoop de raad heeft goedgevonden er een rijwielpad te maken. De heer Jansen is bereid om het in den ouden toestand te brengen, doch het is niet gewenscht omdat het een zeer mooi wandelpad is. De heer Schermer wenschte, ook met het oog op een dooi hem gewild wandelpad een bespreking met den houtvester. De voorzitter zegde toe daarvoor den houtvester te zullen uitnoodigen. De heer Duin constateerde, dat de op zichter Jansen de goedkeuring van den voor zitter had en is van meening. dat de houding van den voorzitter veel op kwade trouw ge lijkt en dit te meer omdat de gemeente opzichter den boschwachter heeii geassis teerd bij het uitzetten. Wethouder Van Lienen zei, dat de ge meente-opzichter op verzoek van den heer Jansen was mede gegaan. De heer Schermer oordeelde, dat de heer Jansen alvorens met het ingrijpende werk aan te vangen, eens naar het gemeente huis had behooren te gaan om te informeeren of hij met dit werk kon doorgaan. De voorzitter betreuide het. dat de heer Duin het ter goeder trouw niet aannam. Dit was voor hem een aanwijzing, om niet maar dadelijk op vragen in de rondvraag gedaan, te antwoorden. De heer Duin oordeelde, dat een pad dat zonder toestemming van den raad gemaakt was, behoorde te verdwijnen. De heer Schermer wilde hiermede wachten tot de bespreking had plaats ge had met den houtvester. Aldus werd besloten. De heer G u 11 e r had op de agenda een voorstel gemist om het electrisch net uit te breiden. Nu gebeurd dit bij het broeder- schapshuis. waar een ondergrondsch net ge maakt wordt, waardoor iemand de dupe wordt, die op uitbreiding van het boven- grondsch net had gerekend. Hij oordeelde, dat het broederschapshuis voor de meerdere kosten komt te staan. Wethouder VanLienengaf toe, dat het in den raad had behooren te komen. De commissie was echter vóór een onder- grondsche kabel daar aan te brengen. De secretaris bevestigde dit aan de hand van de notulen der commissievergade ring. Voor het andere huis van den heer Straus was er nog geen aanvrage ter tafel en de commissie was van oordeel, dat met het oog op het natuurschoon daar een ondergrondsch net noodig was. De heer Gutter oordeelde, dat de kabel er maar eens uitgehaald moest worden en gaf toe, dat zijn bezwaar voor een groot deel verviel als er voor het andere perceel geen aanvrage was ingediend. De heer Schermer: Wel heeft de archi tect over de aansluiting met den administra teur een ges-rek gehad. De heer G u 11 e r De administrateur is er met den architect geweest en heeft de plaats aangewezen, waar de aansluiting zou komen. De heer Schermer: Niet de adminis trateur, doch de commissie beslist. De heer Duin oordeelde het een geval voor de lichtcommissie.' Wethouder Var» Lienen oordeelde, dat de heer Straus inlichtingen had behooren in te winnen over de wijze van aansluiting van het broederschapshuis. De voorzitter gaf toe, dat de man voorbarig is geweest, doch tot nog toe was er geen ondergrondsche aansluiting in Schoorl. Het gekit hier een misverstand, waaraan Schoorl den laatsten tijd rijk is. De heer Kaag betreurde het bouwen van vele kleine huisjes in die omgeving. De voorzitter wil ook redden, wat is te redden. De advies-commissie heeft het echter goedgekeurd. Spr. wil haast maken met het uitbreidingsplan. Voortaan kunnen we aanvragen in verband met de nieuwe woningwet aanhouden. De voorzitter zegde op verzoek van den heer Kaag toe te zullen onderzoeken, of het mogelijk is, bij Hargen ten behoeve van de schipperij een privaat te maken. Hierna sluiting. Vergadering van het Polderbe stuur op 7 Juni. (Vervolg) De heer Wonder meende dat het bestuur er recht op had vergelijkende opgaven te hooren. De heer Kostelijk meende, dat men in deze den adviseur moest kunnen vertrouwen. De heer Wonder gaf dit toe, doch meende dat er nog een andere kant aan de kwestie was. Als straks de beslissing zou zijn geval len, zouden buitenstaanders vragen stellen en als men dan met den mond vol tanden stond en zou moeten zeggen: „dat weet ik niet", zou hij zich wei een beetje klein voelen. Hij meende dat men vrijer uitging als men alle opgaven wist Uit de hierna voorgelezen aanbiedingen bleek het volgende: Directe koppeling: Brons 28985.(te verhoogen met niet bij aanbieding ingesloten vacuumpompX Krom hout f 27.200.—; Stork 30.400.—; Tho massen: geen aanbieding; Werkspoor 28.450. Met tandradkoppeling resp. f 29.360. f 29.000.—; 27 000.—; f 34.000.—; 'f 29.250. (Bij beide aanbiedingen van Werkspoor tevens ingesloten stalen fundatie, die anderen niet hebben). Normaal getal omwentelingen per minuut resp. bij 200 P.K-as: 290; 260; 332 425; 350. Opvoerhoogte 3.58 M. Verzetting per mi nuut 125 kub. Meter. Grondslag berekening: olieprijs 4 cent per Liter. De heer Poland, nader informeerende naar de manier van smeeren, prees de geruisch- loosheid, waarmede cie motoren van Thomas sen loopen. De heer Oudeman wilde gaarne de kosten per maaluur over het geheel genomen, weten. I behooren Aspirin-Ta- I bietten, want op rail I staat U in 't bijzonder laan het gevaar van (kouvatten bloot. Let op oranje band en Bayerfcruis. Prijs 75 cts.> De heer Thierens antwoordde, dat Werk spoor kwam op 10.400 per jaar, gerekend naar 2000 .naaluren en 33.000 installatie- kosten, dus ongeveer 5 per maaluur. Bij Thomassen zou dit ongeveer 800 per jaar meer bedragen. De heer Konijn meende aldus begrepen te hebben, dat bij aanschaffing van Werkspoor de bemaling zou komen op 10.400 per jaar, bij voorkeur voor Thomassen op 11.200. De heer Thierens antwoordde, dat dit de benaderende cijfers waren. De heer Poland vroeg van welke capaciteit dan de machines waren. De heer Thierens verwees naar het bestek. (200 P K.) Op een nadere opmerking van den heer Poland, dat de tegenwoordige machines 210 P.K. zijn, deelde <e heer Thierens mede, dat drie firma's proeven hebben genomen en ge bleken was. dat nimmer meer dan 130140 P.K. gebruikt werd. 200 P.K. zouden misschien eens aange wend kunnen worden als men heel erg in den put zat en de velden overstroomd waren, zoodat de watertoevoer abnormaal groot was. Dit zou echter ten nadeeie van de ma chines geschieden. De heer Wonder -vas er van overtuigd, dat men 230—240 P.K. noodig zou hebben, aan gezien de heer Koolhaas bij het in gebruik- stellen van het stoomgemaal 210 P.K. ge- eischt had. De heer Thierens was er zeker van, dat de heer Koolhaas Ui thans ook niet meer zou eischen. Hij kon echter begrijpen dat men bij de indienststelling van het stoomgemaal er over verheugd was, dit er uit te kunnen halen. De voorzitter vroeg, of de heer Wijte niet eenige inlichting kon geven. Deze deelde mede, aat op de onderdeelen van de stoommachine 150 P K. stond. De adviseur zei, dat er daarom we! 200 uit kon worden gehaald, doch de watertoe voer gedoogde z.i. een dergelijk malen op den duur niet. De heer Poland wees nogmaals op de ver hooging van Scherm':boezem en de z.i. daar door noodige grootei capaciteit. De heer Thierens lichtte toe, dat door het verdwijnen van de Zuiderzee men geen reke ning meer zou hebben te houden met het op- loopen van water door N.W. storm. De heer Poland meende dat dit een vraag was, die de tijd zou moeten oplossen. De voorzitter was van meening, dat de pompen er slechts op berekend waren om een bepaald kwantum te verwerken. Bij verhoo ging van het aantal P.K. zou men ook de pompen moeten vergrooten. De heer Thiercrc zei, dat daar nog nim mer over gesproken \vas. Wel over verhoo ging van het peil in Schcrmerboezem en daar was in het bestek rekening mede gehouden. De heer Gootjes wilde zich in deze aan het advies houden. De voorzitter resumeerende, bracht naar voren, dat door alle belanghebbenden ge meend was, dat 200 P K. meer dan voldoende was. Wat gebeurde er vroeger, als we de stoommachines op grooter kracht dan nor maal lieten loopen. Er volgde grootere wa teruitzetting, doch heel spoedig was men verplicht weder op lager vermogen in te stellen, daar bleek dat watertoevoer en uit zetting dan niet met elkaar correspondeer den. Gevolg was dan allereerst dat men door niet voldoenden watertoevoer hooger moest opmalen. Op een desbetreffende vraag van den heer Poland volgde nog een uitgebreide uiteenzet ting dezer kwestie door den adviseur, waar van de conclusie luidde, dat men om nuttig effect van grootere machines te hebben in de allereerste plaats de toevoer geheel zou moe ten herzien. De heer Kostelijk zeide, dat het medewer ken aan de uitvoering van het besluit der vo rige vergadering voor hem een treurmarsch was, gezien de cijfers die men thans hoorde vergeleken met die van electrische bemaling m de vorige vergadering vernomen. Veel is gezegd over de bemaling, doch hij had nog niet gehoord de opmerking, dat de stoom machine langen tijd noodig had voor in werkingstelling, zoodat men als men begon met malen eigenlijk al op achter was. Dit werd door diesselbemaling ondervangen. De voorzitter stelde thans voor het be stuur te machtigen met Werkspoor nadere onderhandelingen aan te knoopen op de basis van de gedane aanbieding, om aldus tot een contract te komen, zooveel mogelijk in over eenstemming met de belangen van den tyj der. Dih werd aangenomen met 13 tegen 3 «tem men. De heer Poland stemde blanco. (Te^,' de heeren Wonder, C. van Langen en -v Boer). Algemeen werd goedgevonden een gew leening aan te gaan, maximum 35.000 ren* hoogstens 5 H pCt. Het dagelijksch bestuur werd bovendien gemachtigd de oude machinedeelen van rf» hand te doen. Op een vraag van den heer de Boer waar om steenen van 25 genomen werden, terwijl aanbiedingen van 22 en f 23 waren inge komen, antwoordde de voorzitter dat eerste aanbieding het gunstigst werd geacht De heer Konijn gaf nog eenige inlichtingen over de kromming in de Oostertocht en de verhooging van den bodem in dat gedeelte Hij noemde dit als object voor werkverschafi fing. Tevens bedankte hij den dijkgraaf voor de woorden in den aanvang tot hem gericht en sprak uit zijn wensch om naar beste willen en weten voor den polder werkzaam te zijn. De heer C. van Langen meende nogmaals de bocht in den Donkere weg te moeten te berde brengen, terwijl de heer Poland nog een schrijven voorlas van den heer Lap, be treffende het olieverbruik van de motor der polder Walenburg. Bovendien wilde bij punt 9 in den ver. volge van de convocatiebiljetten afgevoerd zien. De vergadering was echter met den voor- zifter van meening, dat het gewenscht was, dat voorstellen vóór een vergadering ter ken nis van het dag. best. werden gebracht om te voorkomen, dat belangrijke kwesties zonder voorbereiding werden besproken. Op een vraag van den heer Wonder volgde nog mededeeling, dat het geheele bestuur bij de proefbemaling zou worden uitgenoodigd, welke volgens de heer Thierens in September zou kunnen plaats vinden. Hierna sluiting. ZIIPE. De herijk van maten en gewichten zal dit jaar plaats hebben te Schagerbrug, in öe achterzaal van het café van den heer J, Modder, voor: 't Zand op Dinsdag 21 Juni, van 10—13 uur; Keinsmerbrug op Dinsdag 21 Juni van 141614 uur; Burgerbrug op Woensdag 22 Juni, van 912 uur; Sint Maartensbrug op Woensdag 22 Juni van 13—16 uur; Schagerbrug op Donderdag 23 Juni van 9—12 uur; Petten op Donderdag 23 Juni van 1314 uur. Wij vernemen, dat de Rijkswaterstaat voor de tweede maal binnen een kort tijds verloop is overgegaan tot sluiting van de Rijkswegen te Petten in deze gemeente. Uit protest tegen dezen maatregel hebben de hee ren dr. Abrams te Amsterdam en H. S. Eriks te Petten zich wegens verbreking van de gestelde afsluiting, een proces-verbaal be zorgd. Naar wij vernemen zal binnenkort wor den overgegaan tot plaatsing van luchtreser- voirs onder de pas gerestaureerde vlotbrug over het Noordhollandsch Kanaal te 't Zand in deze gemeente. Door dezen maat regel zal de draagkracht van de vlotbrug aanmerkelijk worden vergroot; de tegenwoor dige draagkracht is niet voldoende. EGMOND-BINNEN. Winkelsluitingsverordening. Het gemeentebestuur heeft de Kon. goed keuring verkregen op de winkelsluitings verordening, zoodat deze alhier thans van kracht is. Daar de gemeente onder de bad plaatsen valt, zullen gedurende de maanden Juni, Juli en Augustus alle. winkels op werkdagen geopend mogen zijn van 5 uur v.m. tot 9 uur n.m. Op Zondag zullen boven dien geopend mogen zijn van 9 uur v.m. tot 8 uur n.m. winkels waar in hoofdzaak of uit sluitend worden verkocht kunstvoorwerpen, prentbriefkaarten; brood, koek, banket, sui kerwerk en chocolade; fruit; belegde brood- jes, croquetten e.d.; melk en andere alcohol- vrije dranken; sigaren; badartikelen en speel goed. Voor de overige maanden is de sluiting om 8 uur n.m. op werkdagen en des Zondags voor bovengenoemde artikelen gelegenheid tot verkoop gedurende 4 achtereenvolgend' uren. Het bakaardbeienseizoen spoedt ten einde. Ondanks de hoogt Engelsche invoerrechten was het financiëel verloop bevredigend. Ook de pluk was goed Bij den heer Jb. Bus Sr., Benedenweg no. te St. Pancras, is een postduif komen aan vliegen met 3 ringetjes om de pooten, gemerkt F 790 39 23 31 Nurp; 665 P.H.S. 31 Nur» 299. Tunneltje hield zijn oogen dicht. Hij voelde zich naar beneden rollen. Het is met me gedaan, dacht ie. Ik heb niets meer te verwachten. Natuurlijk val ik onder de puinen neer, maar het is mijn eigen schuld. Plotseling werd ie door een schok getroffen. Eerst toen ie voelde, dat ie ergens op zat, deed ie zijn oogjes op spleetjes open en daar zag ie dat ie be neden op grond zat met het puntje van de toren naast zich. Het haantje stond er nog heelemaal op. 300- Nu de toren toch ingestort was, probeerde Tuimeltje met éatenUd!? uit te haJen- Hij had niet eens in d. voorrirtM hem 8t°nd CD "tte het Putttle lachend uP ,21'° hooff Het was net of het haantje hem end aankeek- Tuimeltje zei allerlei gekke dingen tegen het beestje e» ,0en kikker Karei hem bij zijn arm pakte, boog ie voorzichtig voorover en maakte allerlei grimassen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6