Aikmaarsche Courant. Amsiecdcmische Jieucs Honöeru fier en dertigste Jaargang. DONDERDAG 9 JUNI Gemeenteraad van Alkmaar van 9 Juni 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. BELASTIIOAAIGIFTEH. S. J. A. KEESOM, STEENENBRUG, TEL. 152. LEERAAR Mi. O. BOEKHOUDEN. - - ACCOUNTANT. 1932 Ho- 134 ne raad vergaderde hedenmiddag ^*.»7ifiArcphflrk vari rlAn lor.o-hlir- verontschuldigde Ineekomen zijn: Een besluit dd. 11 Mei 1932, nr. 43 n Gedeputeerde Staten dezer provin- tot verdaging hunner beslissing om trent het raadsbesluit van 21 April 1932 tot wijziging van de verordeningen op het beheer van de gemeentebedrijven. Aangenomen voor kennisgeving, b Een besluit dd. 11 Mei 1932, nr. 24 van hetzelfde College, tot verdaging hunner beslissing omtrent het raadsbe sluit van 17 Maart 1932 tot wijziging der gouw- en Woningverordening. Als voren. c. Een brief dd. 11 Mei 1932, nr. 72 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen voor zooveel noodig goed gekeurd raadsbesluit van 17 Maart 1932, nr. 23, tot het huren van het pakhuis Gedempte Baancloot nr. 16 ten behoeve van de inrichting van bereidplaatsen voor consumptieijs. Als voren. d. Een brief dd. 11 Mei 1932, nr. 73 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsi esluit van 21 April 1932, nr. 8, tot verkoop van bouwterrein nabij den Nieuwlandersin- gel, aan C. van Etten. Als voren. e. Een brief dd. 11 Mei 1932, nr. 82 van hetzelfde College, daarbij mededee- lende het raadsbesluit van 17 Maart 1932 tot verkoop van grond en het verleenen van voorschotten aan de Vereeniging voor Volkshuisvesting „Alkmaar" voor den bouw van 28 arbeiderswoningen en 2 winkelhuizen, voor kennisgeving te hebben aangenomen. Als voren. f. Een brief dd. 11 Mei 1932, nr. 83 van hetzelfde College, daarbij berichten de tegen de bij raadsbesluit van 21 Januari 1932 vastgestelde wijziging der verordening, regelende de rechtspos'tie van de ambtenaren in dienst der ge meente, geene bedenkingen te hebbon, voorzooveel betreft het personeel van den keuringsdienst voor waren. Als voren. g. Een brief dd. 11 Mei 1932, nr. 96 Vu,n hetzelfde College, daarbij de ont vangst berichtende van de bij raadsbe sluit van 21 April 1932 vastgestelde ver ordening op het verstrekker, van ster ken drank en/of van zwak-alcoholischen drank in het klein op den openbaren weg. Als voren. h. Een brief dd. 11 Mei 1932, nr. 75 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 21 April 1932, nr. 9, tot verhuur van perceelen weiland, gelegen in den polder Overdie en Achtermeer en ten Noord- Oosten van den Bergerweg. Als voren. t Een brief dd. 18 Mei 1932, nr. 86 van hetzelfde College, daarbij de ont vangst berichtende van de bij raadsbe sluit van 21 April 1932, nr. 11, vastge stelde verordening tot wijziging der Al- gemeene Politieverordening. (Verkoop al toholhoudenden. drank aan beschon- kenen). Ais voren. j. Een brief dd. 18 Mei 1932, nr. 63 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 April 1932 nr. 5 tot verkoop van een perceel bouwterrein gelegen aan de Juliana van Stolberglaan, aan H. Vos. Als voren. k. Een brief dd. 18 Mei 1932, nr. 41 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbesluit van 28 April 1932 nr. 7 tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1931. Als voren. 1. het beredeneerd verslag van het geen met betrekking tot verbetering der volkshuisvesting in de gemeente Alk maar gedurende het jaar 1931 is ver richt. Als voren. m. Een proces-verbaal van de opne ming van kas en boeken van den ge meente-ontvanger. Als voren. n. Een brief dd. 24 Mei 1932 nr. 44/9376, le afd. van den Voorzitter van Gedeputeerde Staten, in overweging gevende het raadsbesluit van 28 April 1932, nr. 9 B, tot wijziging der Algemee ne Politieverordening, eenigszins te wijzigen en daarna opnieuw vast te stel len. Dienovereenkomstig besloten. O- Een nota van opmerkingen van Gedeputeerde Staten dd. 27 April 1932, nr 175, ten aanzien van de gemeentebe- grooting voor 1932. De begrooting werd met inachtneming van die nota opnieuw vastgesteld waar van aan Ged. Staten mededeeling zal worden gedaan. P- Een brief dd. 30 April 1932 van het Bestuur van het Burgerweeshuis, ten Seieide van de rekening over 1931 en de Degrooting voor 1933. in handen van B. en W. gesteld om Dencht en raad. q Een adres dd. 12 Mei 1932 van het eeniUur ^er Arb©iders-woningbouwver- finan!.?g -.Rochdale", alhier, daarbij de vergif t medewerking der gemeente vati s? *en behoeve van den bouw zen Pn «k1 derswonin8en, 2 winkelhui- In h. ^r«Plaatsen. bericht n van B en W. gesteld om rlcnt en raad. Een brief dd. 10 Mei 1932 van Mej. T. Heijman, daarbij ontslag verzoekende als onderwijzeres aan de Gemeente school nr. 6. Het gevraagde ontslag werd eervol verleend met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. s. Een brief dd. 19 Mei 1932 van de Wed. J. E. Vos geb. Borst, alhier, ver zoekende in verband met de inwerking treding der winkelsluitingswet haar si garenwinkel op Zondagen, waarop mo torraces, draverijen, e.d. worden gehou den, gedurende enkele uren open te mogen houden. Afgewezen. t. Een brief dd. 26 Mei 1932 van J. W. Boersen, daarbij verzoekende aan den Omval een kermis te doen houden. Als voren. u. Een adres dd. 29 April 1932 van het Bestuur van de afd. Alkmaar van de R. K. Vereeniging tot bescherming van meisjes, verzoekende een jaarlijksch subsidie te willen verleenen. Te behandelen bij de gemeente-begroo ting 1933. v. Een adres, ingekomen 6 Mei 1932 van het Bestuur der Vereeniging voor Landbouwhuishoudonderwijs, verzoe kende ten behoeve van de cursussen van het landbouwhuishoudonderwijs voor 1933 een subsidie uit de gemeente kas te verleenen. Als voren. w. Een adres dd. 30 Mei 1932 van het Bestuur der afdeeling Alkmaar van het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies, verzoe kende voor het jaar 1933 een subsidie uit de gemeentekas te mogen ontvangen. Als voren. x. Een adres dd. 30 Mei 1932 van het Bestuur der Openbare leeszaal en boe kerij, verzoekende voor het jaar 1933 een subsidie uit de gemeentekas te mo gen ontvangen. Als voren. ij. Een adres dd. 30 Mei 1932 van het Bestuur der Vereeniging voor Kinder voeding, alhier, verzoekende voor het jaar 1933 een subsidie uit de gemeente kas to mogen ontvangen. Als voren. z. Een adres dd 3 Juni 1932 van het Bestuur van de Centrale van Hoogere Gemeente-ambtenaren, verzoekende maatregelen te nemen, opdat ook aan de Vereeniging van Hoogere Gemeente ambtenaren gelegenheid worde gegeven ten aanzien van de voor ambtenaren algemeen verbindende voorschriften haar gevoelen op reglementaire wijze te doen kennen. In handen van B. en W. gesteld om bericht en raad. Voorts waren adressen ingekomen waarin verzocht werd niet tot het stich ten van een Radiocentrale te besluiten. aa. Een brief d.d. 7 Juni 1932 van de auto busonderneming firma J. M. van Geelen en F. D. v. d. Berkhof te Heiloo, inzake wijzi ging van een post der exploitatie-rekening 1931 van den stadsautobusaienst. In handen van B en W. om bericht en raad. bb. Een adres d.d. 7 Juni 1932 van de Be sturen van de Alkm. Vereen, v. d. Handeldrii- venden en Industrieelen Middenstand en ae R.K. Middenstandsvereeniging „de Hanze", verzoekende het voorstel tot oprichting van een Gemeentelijk Radio-distributie-bedrijf niet aan te nemen. Te behandelen bij het betreffende punt. cc. Een brief d.d. 7 Juni 1932 van C. Bruin, alhier, verzoekende in verband met de inwerkingtreding der winkelsluitingswet zijn bloemenwinkel op Zondagen gedurende en kele uren open te mogen houden. Afwijzend beschikt Voorstel tot Benoeming van een scheikundige, plaatsvervangend Directeur voor den Keuringsdienst voor waren. De voordracht luidt: lo. Dr. F. Th. van Voorst te Utrecht; 2o. Dr. L. C. Janse te Leeuwarden. De heer K e ij s p e r besprak de wensche- lijkheid om dengene te benoemen, dien den directeur de beste acht. Die wordt nu gepas seerd en spr. oordeelde dit niet juist. Spr. en eenige zijner vrienden zullen stemmen op ir. Kalishoven. De voorzitter betoogde, dat ook B en W. zich op den directeur' beroepen. De gene, dien de heer Keijsper wil, zou den dienst vermoedelijk zeer spoedig gaan verlaten, omdat hij kans heeft directeur te worden De dienst is dus meer gebaat met de benoe ming van één der voorgedragenen. De ver vanging wordt alleen gedacht voor vacantie. Spr. adviseerde in de lijn van het advies te benoemen. Overigens is het college van oor deel, dat de beste benoemd moet worden, doch in dit geval is er kans, dat die gauw weg gaat. De heer K e ij s p e r had in de bijlage niets gelezen van een meerderheid e% een minder heid in het college en hij oordeelde dat de dienst de benoeming van den beste vordert. Spr. zal dan ook den heer Kalfshoven stemmen. De heer Westerhof oordeelde, dat men iemand die voor kapitein geboren is, geen luitenant moet maken. (Gelach). De minderheid in het college heeft er ove rigens geen prijs op gesteld, dat hare mee ning in de bijlage naar voren werd ge bracht. anders zou dit zijn geschied. Hierop werd benoemd met 14 stemmen no. 1 van de voordracht tegen 7 op den heer van Kalfshoven. Voorstel inzake de oprichting van een gemeentelijk radio-distributiebedrijf. B. en W. stellen den Raad voor: a. op te richten een gemeentelijk radio- distributiebedrijf, onder leiding van den Di recteur der lichtbedrijven, dat zal worden geëxploiteerd overeenkomstig nader vast te stellen bepalingen; b. B. en W. te machtigen de te Alkmaar bestaande particuliere distributiebedrijven voor de gemeente over te nemen voor de som van 132.500 in totaal, op de door dat College met de distribuanten overeengeko men voorwaarden; c. aan artikel 1 van de laatstelijk op 21 April j.1. gewijzigde verordening op het be heer der gemeentebedrijven (gemeenteblad nr. 418) toe te voegen „6o het gemeentelijk radiodistributiebedrijf" d. aan B. en W. ten behoeve van de bouwkosten van een radiocentrale met 4 pro gramma's en een reservelijn en het totstand- brengen van aansluitingen een crediet toe te staan van ten hoogste 277.500 (hierin be grepen overeengekomen contante uitkeering aan de distribuanten), een en ander nader te regelen bij suppletoire begrooting; e. het adres d.d. 2 November j.1. van den Bond van exploitanten van Radiocentrales voor keninsgeving aan te nemen. Wij publiceerde de bijlage no. 87 in ons nummer van Zaterdag in extenso. Bij dit punt komt ook in behandeling het adres van de beide middenstandsorganisa ties, waarin verzocht wordt, het voorstel niet aan te nemen. Dit adres publiceerden wij in ons nummer van Dinsdag. Nagenoeg alle leden gaven zich als spre kers over dit onderwerp op. De heer R i n ger s betoogde het volgende: Hoewel waardeerende de uitgebreidheid van het rapport over een Gemeentelijk Radio distributiebedrijf verwerkt in bijlage 87, be treur ik toch dat het College met dit voorstel is gekomen en waar hei college acht maan den noodig heeft gehad om het voor te berei den, de raadsleden maar zeven dagen krij gen. voor zij zich moeten uitspreken. Met het voorstel kan ik mij niet vereeni gen, in deze tijd, waar vele zaken noodlijdend zijn en zich niet kunnen handhaven is hier nog een enkel bedrijf dat winst afwerpt, komt de gemeenschap, om dat tot zich te trekken. Dat dit geschied met utiliteitsbedrijven als gas, water en electriciteit goed. uitstekend, doch dat de gemeente nu ook de verzorging van de radiouitzendingen tot zich moet nemen is niet noodig en kan men dat gerust aan het particulier initiatief overlaten. Het gaat van de gemeente thans toch een uitgaaf vragen van pl.m. 350.000, welke financier of koopman zal er ir deze dagen gevonden worden, om zulk een bedrag in een bedrijf te steken al schijnt het nog zoo gun stig speculatief is en dat de vraag zal blijven of het zal kunnen beantwoorden aan den opzet. Bovendien maken de cijfers van de bouw kosten op mij de indruk een weinig geflat teerd te zijn. De eerste post 28500 centrale kan ik zonder nadere gegeven niet beoordeel en. De tweede post kabelnet 68000 zal mijn in ziens gaan over een lengte van 50000 M want kennende de gedachte van den Raad en wetende dat de tegenwoordige radiocentra'e in alle hoeken der stad hun aansluitingen hebben, heb ik daarvoor geraadpleegd de begrooting van 1930 en gezien dat de gas leiding 50000 M. en de electrinteitsleiding 52000 M was zoodat als ik thans mijn bere kening maar op 50000 M. gezien de uitbrei ding na dien, niet te hoog zal zijn. De kosten van die 50000 M. zullen zijn 50 K M. kabel a 600 is 30000' 44 verdeelkasten met ar beid a 75 is 3300; 50000 M. ontgraven a 0.35 en bestraten vo'gens gemeentetarief a 0.75 per M. is 55000 alzoo te zamen 88300 of 20300 meer als in de raming uitgetrokken. Over betaling ritribufle wordt in het ge heel niet gesproken, doch als dat voor gas en electra noodig is dan toch zeker ook voor radio. De derde post Distributienet, gaat over 4200 aansluitingen, de kosten per aanslui ting vragen laschdoos 4, 20 M. loodkabel 5, verdeelvolumekastjes 6 arbeid aan sluiting 8, afbreken oude net én daaruit voortvloeiende reparatie 8 is te samen 33, maakt 4200 x 33 138600 of 10.000 gulden meer, zoodat ik voor 2 en 3 kom op een meerdere uitgaaf van 30.000. Komende tot de exploitatiekosten: deze staan m.i. geheel in het teeken dat bij de electriciteitsbedrijven het personeel geen vol le dagtaak heeft en er best voor een ander bedrijf nog iets bij kunnen doen, uit de prac- tijk weet ik echter dat keuring en aansluiting nog al eens op gewacht moet worden, het geen juist een andere richting uitwijst. Op die gronden meen ik dat de post sala rissen en inningkosten a f 7200 niet voldoen de zal zijn. Nemen wij aan dat aan de licht bedrijven 50 cent per abboné zal vergoed worden voor inningskosten en administratie is 4200 x 50 is 2100, blijft dus ter beschik king 5100. In de bijlage wordt op bladz. 6 reeds gesproken over de aanstelling van een technisch ambtenaar, zal daarvoor met kan toor- en bureaubehoeften dat bedrag niet mede weggaan en niemand zal toch kunnen aannemen dat die ambtenaar de geheele lei ding kan uitvoeren. Evenzoo is het gesteld met den post onder houd en diversen. Uit deze post zullen de werklieden moeten betaald worden, de be staande bedrijven hebben gemiddeld ieder 3 a 4 man personeel is te zamen 15 a 20 nu zal in de eerste jaren waar het een geheel nieuw net wordt niet zooveel personeel noo- diig zijn doch om alles naar de eisch te be handelen naar verhouding wel 8 arbeiders noodig zijn, hetgeen al een uitgaaf vraagt van 16000. Terwijl tevens uit deze post zal moeten bestreden worden de vernieuwing der lampen. Men moet rekenen bij een brandtijd van 17 uur per dag, op minstens zes maal per jaar een geheel compleet stel nieuwe lam pen, voor de versterkers komt een lamp al op 500. Voor vijf programma's dus 6 x 5 is 30 stellen nieuwe lampen, misschien kan de wet houder mij mededeelen hoeveel dat alleen al zal kosten. Bovendien mis ik eenige post voor afschrijving en verbetering in de eerste jaren, waaraan men ook niet zal ontkomen. Den Bosch, Arnhem, Dordrecht en 'Groningen konden zich eenige jaren geleden veroorloven Radiodistributie bedrijven op te richten, doch hoeveel zijn sinds dien de tijdsomstandigheden veranderd en zou Hilversum, indien zij er weer voor geplaatst werd dit avon tuur weer aangaan, bovendien wat zal het over vijf jaar zijn? Zal men dan nog zooveel aansluitingen hebben en zullen de aangeslotenen dan nog het abonne mentsgeld op kunnen brengen. Zal bo vendien dt techniek in die tijd niet zoo veel gewijzigd zijn dat men veel meer met eigen toestellen zal gaan werken, omrede de aanschaffingskosteu zooveel ■medkooper zijn geworden, wij zien 'hans reeds dat een vierlamps toestel, waarvan de prijs vroeger was 330, wordt aangeboden voor 130 en men dat dan beter Kan doen als 24 per jaar te betalen. Zoodat, M. de V., ik meen dat de ge meente er zich van dient te onthouden op deze wijze te gaan speculeeren Dat het gemeentelijk radiodistribu tiebedrijf inderdaad een speculatief ka rakter draagt, blijkt mijn inziens hier uit dat niet vast staat: A. dat de gemeente dus geen concur rentie zal ondervinden van zaken, die straks voordeeliger toestellen zullen gaan verhuren, dan de aansluiting aan het distributienet kost; B. dat de gemeente het abonnements geld van 24 per jaar zal kunnen hand haven, daar vele door bezuiniging, loon derving enz. die luxe die hen overi gens gaarne gegund is noodgedwon gen zullen moeten prijs geven; C. dat derhalve met geen enkele ze kerheid is te zeggen, dat de gemeente na het 5e jaar winst zal mogen verwachten. Resumeerendè, herhaal ik. dat het uit economisch oogpunt onverantwoordelijk is thans met de steeds schaarscher wordende geldmiddelen der gemeente een dergelijke speculatie te wagen en vertrouw ik dat er in dezen raad geen meerderheid voor bijlage 87 zal gevon den worden. De heer Vogelaar wijst er op, dat do vraag voor het eerst aai de orde wordt gesteld. Met een stok achter de deur is doorgedreven in principe, dat er moet zijn overheidsexploitatie. Er is ge zegd dat anders een andere overheid klaar stond om het morgen ter hand te nemen. Voor den raad was er toen geen keus. De bron voor het principe-besluit is vervallen. Het spook van het andere overheidsorgaan, blijkt een spook en spr. zal onder den invloed van dit spook zijn stem niet meer uitbrengen. Overheids- of particuliere exploitatie? Het is niet geheel een monopolistisch bedrijf. De exploitanten zijn gebonden aan voorschriften in het belang va^ de consumenlen. Oorspronkelijk zoi de ge meente 5 lijnen aanleggen, nu wordt het al 4 lijnen. Zijn de aangeslotenen in Arnhem al in het bezit van 4 lijnen? Het hoofdmotief komt in de bijlage aachteraan, namelijk het zoet winstje voor de gemeente. Dit lijkt spreker juist het gevaarlijke. Dit zou niet het geval zijn als de zaak werd overgelaten aan den directeur, die zou zorgen over 5 jaar een afgeschreven bedrijf te heb ben. Wij komen voor moeilijke jaren en voor de hand ligt, de zucht naar winst niet uit te stellen na 5 jaar. Dit brengt het gevaar mee dat men over 5 jaar zit met een half afgeschreven bedrijf, dat niet meer aan de eischen beantwoordt. Dan wordt het een speculatie en daar om zal spr. tegen stemmen. De heer Venneker zal niet zoo ver gaan en zich ook niet op technisch ter rein begeven. Wel heeft hij bezwaar. Ook hij herinert aan het geforceerde principe-besluit. Toen werd een bedrag genoemd. In besloten zitting, die daarop volgde, naar aanleiding van het adres van raadiohandelaren, zeide spr. da. het niet 150.000 moest kosten. Na 8 maanden later blijkt het 350.000 te moeten kos ten. De twee grondslagen voor het prin cipebesluit zijn weggevallen en de wet houder had dan ook verstandiger ge daan een nota in te dienen. Spr. vraagt hoe het komt dat in 8 maanden het bedrag voor overname meer dan verdubbeld is. Spr. oordeelt het argument „het is een algemeene behoefte", zeer zwak. Brood is ook een algemeene behoefte en toch zal niemand er aan denken gemeente lijke bakkerijen op te richten. De heer v. d. V a 11 Dat weet ik nog niet. De heer Venneker: In ieder geval zal daarvoor geen meerderheid in den raad worden gevonden. Voorts vraagt hij of het juist is, dat aan distribuanten verboden is met raaadsleden te praten en dat hen het mes op de keel is gezet. Uitvoerig besprak hij ook het argu ment dat het is een monopolistisch be drijf, welke bewering hij aan critiek onderwerpt, door er op te wijzen, dat de burgers eigen toestellen kunnen aan schaffen en dat nieuwe uitvindingen veranderingen kunen brengen Voorts citeerde hij hetgeen ni den Hilversum- schen raad, de soc.-dem. Meijer betoog- deo die op het risico voor de gemeente wees. Voorts vroeg spr. of de wethouder van (Ontvangen per draadlooze teleloon). Koers van beden te: STAATSLEEN1NGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4H Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Fatent Calvé Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unitever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr Kon Petr Perlak v Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber' Serbadjadi lnterc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn Gem. Eig. i Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Seoembab AMER. SPOORWEGEN. Atcbison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific W abasb •Exdividend. fEzclaim. Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m, 2.15 100s/s 973/i6 93 53 35'/, 43»/, 85 53'/,-4 35 43'/, 53'/, 20'/, 14 40 1% 85 55% 84'/, 39'/, 85 55'/, 85'/, 553/4-6 857,-6 56}-'/, 86'/, 1% 561-3/, 7 V» 8°/s 1'/» 10'/, 23/1 27'/, 4 13/s 108/3 8% 10% 8}.% ios-% 129% 68 49'/, 25 13 00 128 68 49 24 1281-30 130 8S7s 8 70 87 8 71 101 110% 54'/, 4Vio 3% 100 112-11} 1118/,.3 54-1/2 112}-3} 55 1123/,-5 26'/s 7'/z 8 6 1 xo 25'/, 7 8 6 251-s/, TV» 1 t>Vs lO'/s 35'/, 35V, 633/, 47/s 76 843/, 64 4 73 82 28% 5'/s 39«/i„ 1% 36'/, - PROLONGATIE Vorige koers 1 oCt. Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New-York Italië NIET OFFICIEEL 100 Vorige koers 9.05'/, 58.55 9.738/, 34,45 48.28 49^60 46.60 45.30 246.% 12.67'/, Koers op heden 2 uur 9.08 58.57'/, 9.73"/, 34.45 48.30 49.70 46.70 45.25 246.% 12 68

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9