£and: en Suw&otw £aatste éedchten 3ieck& Sxhaol tBucqetÜfke Stand JiatMeddUen de .58iwiwland AANSLAG OP DEN NEDERLANDSCHEN CONSUL tP HUELVA. C NIEUWE AANKLACHT TEGEN MADAME HANAU. f 459e STAATSLOTERIJ 'den drie inschrijvingsbiljetten onder bepaalde slagers verdeeld met uitslui ting van anderen waardoor ook weer voor een hooger bedrag kon worden in geschreven. Tenslotte werd ook geknoeid bij aanbesteding van de levering van bak kersartikelen, doordat aan de betrokken militairen 5 van het geheele bedrag werd gegeven, wanneer zij vertelden ■wat de laagste som was. waarvoor was ingeschreven, zoodat men daar juist on der kon blijven. De zaak tegen den bakker »V. werd het eerst behandeld. Tegen hem werd geëischt 500 subs. 3 maanden hech tenis wegens het aanbieden .ar- ge noemde 5 pet aan den luitenant G. J- van D. jn voor eenzelfde daad van om- kooperij tegenover den adjudant-onder officier AL. De officier van justitie mr. O. Graaf van Limburg Stirum, eischte voorts achtereenvolgens tegen den slager A. J. van der Goorbergh een onvoorwaarde lijke veroordeeling tot 1000 boete, subs. zes maanden gevangenisstraf en een voorwaardelijke veroordeeling tot vier maanden gevangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar en op de bijzondere voorwaarde, dat verdachte voor 1 Fe bruari 1933 aan den benadeelde, dat is de Staat der Nederlanden, een bedrag van 2472 uitbetaalt; tegen den winkelier J. A. Bastiaanse werd 100 gulden boete subs. 30 dagen gevangenisstraf geëischt; tegen den landbouwer A. C. van den Bliek 600 boete subs. drie maanden gevangenisstraf; tegen den grossier in vleeschwaren J. B. Weiten vrijspraak en tegen den sla ger H. R. M. van der Broek een onvoor waardelijke veroordeeling tot 300.— boete, subisidiair twee maanden ge vangenisstraf, benevens een voorwaar delijke veroordeeling tot een maand ge vangenisstraf met een proeftijd van 1 jaar en op de bijzondere voorwaarde, dat hij voor 1 Januari 1933 aan den Staat der Nederlanden 370 zal hebben terugbetaald. De uitspraak in al deze zaken zal pjqats vinden 23 Juni. TWEE DIEFSTALLEN ONDER KERKTIJD. Gisteren heeft de Bredasche rechtbank uit spraak gedaan In de zaak tegen den 19- jarigen metaalbewerker M. S. B. uit Til burg, die op Zondag 15 November j.1. bij den melkboer Ketelaars, terwijl de bewoners naar de kerk waren, ongeveer 600 uit een kast wegnam en daarna een diefstal pleegde ten nadeele van een winkelierster. Wegens diefstal met braak en inklimming was tegen verdachte 1 jaar gevangenisstraf geëischt, waarvan 6 maanden voorwaardeijk met af trek der preventieve hechtenis en 6 maanden voorwaardeijk, onder voorwaarde dat hij zich onder toezicht zou stellen van de R.K. reclas- seeringsvereeniging te Tilburg en dat hij binnen 2% jaar het gestolen geld aan den melkboer K. zal teruggeven. Verdachte is veroordeeld overeenkomstig den eisch. VERDUISTERING NEDERL. LANBOUWBANK. De beide dieven van de 60.000 voor de rechtbank. Heden hebben voor de 4e kamer der arron dissements-rechtbank te Amsterdam terecht gestaan de 28-jarige Th. J. M. Kok en zijn vriend, de 23-jarige J. J. M de Haas, die zich ten nadeele van de Nederlandscht landbouw- bauk den dag vóór Kerstmis met 60.000 uit de voeten hebben gemaakt. Op den avond van den Eersten Kerstdag heeft de directie van de genoemde bank bij dt politie aangifte gedaan, dat de hulpkassiei Kok met behulp van een gefingeerde order 60000 had verduisterd Kok, die reeos eerder dt bank voor ruim f 10000 had benadeeld door kleine verduis teringen met behulp van vervilschingen in de boeken, vertrok terstond naar het buiten land in gezelschap van zijn vriend de Haas Zij werden later te Marseille gearresteerd. Bij eerste onderzoek bleek, dat hij een kaartsysteem en eenige boeken had meege nomen, om verdere nasporingen te bemoei lijken en aldus een voorsprong op de politie te krijgen. Kok, die het eerste terecht stond, is ver duistering subsidiair oplichting en meer sub sidiair diefstal van 60000 ten laste gelegd, alsmede het voortgezet misdrijf van verduis tering van gelden der Nederlandsché land- bouwbank, gepleegd in de jaren 1927 tot 1931. Verdachte's verdediger mr. D. L. Fran kenhuis, vroeg ai dadelijk de niet ontvanke lijkheid van het O. M ter zake van het ten laste gelegde voortgezette misdrijf van ver duistering van niet afgedragen incasso gelden tot een totaal bedrag van 10000. Volgens den verdediger is Kok voor dit feit niet uk geleverd en dus kan hem dit achteraf nog eens niei ten laste worden gelegd. De president wees Kok op het feit. dat hij zelf heeft verzocht spoed met zijn uitleve ring te betrachten. Hij is dus feitelijk op eigen verzoek over de grens gebracht. Nadat het O. M. getracht had duidelijk te maken, dat de gevolgde gedragslijn juist is geweest, bleef de verdediger aandringen op niet-ont- vankelijkheid van den officie: ten aanzien van het vermelde deel der ten laste legging. Nadat de rechtbank in raadkamer is ge weest, deelt de president mede, dat het college geen termen aanwezig acht om het verzoek van den verdediger in te willigen. Hierna vangt het verhoor van Kok aan, die een volledige bekentenis aflegt. Hij had, toen hij met de zestig mille de bank verliet, er op gerekend, dat het misdrijf niet spoedig ont. dekt zou worden, daar een Vrije Zaterdag en de Kerstdagen voorbij zouden gaan eer een en ander zou worden geconstateerd. Ook geeft hij toe, een aantal boeken vafi de bank Te hebben meegenomen, zulks om met den in houd daarva neen zekere pressie op de direc tie der bank te kunnen uitoefenen, voor het geval een vervolging tegen hem zou worden ingesteld. Verdachte bevestigt te hebben gespecu leerd en wel eens wat te hebben verdiend. De kassier van de bank geeft hierop eenige fPUD2WCFABR.jH.'jr-I>OLj%K' GRONINGEN inlichtingen over de administratie van de wissels en de controle, die niet zeer scherp was. In zijn requisitoir zegt de officier van justitie, dat het hem onbegrijpelijk is, dat de accountant niets van de ge pleegde verduisteringen hebben ge merkt. Ware de controle beter geweest, dan zou het leven van il- jongen anders zijn gelooijen Ie zal dè rechtbank rekening houden. In het uitgebrachte re ordt er op gewezen, dat verdi< r-pronkelijk een nette fatsoenlijk v was, door speculaties is hij er tred dieper gezonken. Rekening houdende met de omstandigheden, eischte spr. wegens verduistering en diefstal een gevange nisstraf van 2 jaar en 6 maanden. Met een beroep op hetgeen verdachte Kok in de Fransche cel heeft moeten ondervinden, bepleitte mr. Frankenhuis ten slotte de uiterste clementie. Uitspraak over 14 dagen. Vervolgens staat de tweede verdachte in deze zaak terecht, de kellner J. J. de Haas. Hem is ten laste gelegd, ten eerste diefstal van de boeken, subs. medeplichtigheid aan 't wegbrengen van de boeken. Ten tweede ver bergen van de boeken, met het oogmerk om zich en den anderen verdachte straffeloos heid te verzekeren. Ten derde zou hij in Ne derland, Duitschland en Zwitserland op kos ten van den vorigen verdachte hebben ge leefd, wetende dat het geld van misdrijf af komstig was. De verdediger, mr. Frankenhuis, verzoext wederom niet-ontvankelijk-verklaring van den officier op dezelfde gronden als voor den eersten verdachte. Immers voor heling is geen uitlevering toegestaan, krachtens het verdrag betreffende uitlevering met Frank rijk. In raadkamer maakt de rechtbank uit, dat er van uitlevering ;n juridischen zin geen sprake was en dat verdachte zich niet kon beroepen op voordeden aan de uitlevering verbonden. Hierna wordt gepauseerd. De eisch tegen De Haas. De officier van justitie eischte ten slotte tegen de nkellner de Haas wegens diefstal in vereeniging, het verbergen van voorwerpen van diefstal afkomsti gom zich straffeloos heid te verzekeren en wegens heling een ge vangenisstraf van 8 maanden. DE MAKKUMERWAARD Na het gereedkomen van den af sl uitdijk door de jeugd in beslag genomen als voetbalterrein. Wij lezen in het Leeuwarder Nieuwsblad: De afsluiting van de Zuiderzee biedt on gedachte mogelijkheden en van den aan de golven ontwoekerden bodem zal zeker een veelzijdig gebruik worden gemaakt. Het is echter wel als een teeken des tijds op te vatten, dat in Friesland een der eerste vruchten van de afsluiting door de edele voetbalsport is geplukt. Vlak voor Makkum lag eertijds in de Zui derzee de Makkumerwaard, die bij eb droog viel. Men herinnert zich nog, dat dwars door deze waard een kanaal is gegraven voor de scheepvaart via Makkum naar bui ten. Reeds onmiddellijk heeft men begrepen, dat dit uitgestrekte slikveld voortdurend droog zou komen te liggen, zoodra de af sluitdijk voltooid zou zijn. Inderdaad is zulks dan ook het geval. Nu het peil van het IJsel- meer ongeveer oip A. P. gehandhaafd blijft, is de buitendijksche driehoek tusschen Mak kum en den afsluitdijk voorgoed droog ge vallen, waarmede de gemeente Wonseradeel haar grondgebied zonder er een cent voor uit te geven, ziet uitgebreid. Het is een plaat, die zich voor de voormalige kust eenige ki lometers in de zee uitstrekt. Wie is de eerste, die op dezen maagdelij ken bodem beslag legt? De landbouwer, de veehouder, de industrieel? Neen; het is de sportlievende Makkumer hoop des vader lands die dezen grond, welke eeuwenlang het onbetwist eigendom der zee was, aan den mensch heeft dienstbaar gemaakt. Totnogtoe hadden de Makkumer voetbal clubs niet de beschikking over een vast, be hoorlijk speelveld. Geen wonder, dat de jon gelui met verlangen hun oogen lieten gaan over de vlakke, onbegreppelde niemandsland, dat daar als de gave van een sprookjespnn- ses uit zee kwam oprijzen. Wat zou daar een ideaal sportveld van te maken zijn. Welnu voortvarend als onze hedendaag- sche jeugd is, men trok er met de spade op af, groef een geul, wierp een walletje op en ziedaar een sportterrein geschapen, dat vrij wel niets te wenschen liet. Zaterdagmiddag werd het ingewijd met de eerste officieele match tusschen een der Mak kumer clubs en een club van Ijlst, bij welke gelegenheid zelfs de feestelijke bloemenmand niet ontbrak. Het terrein is nog wat zwaar te bespelen, doch dit zal mettertijd door de aanwassende begroeiing wel beter worden. Dat komt van zelf in orde. Doch omtrent een andere zaak is de Makkumer sportjeugd nog niet gerust Zal men de claim, welke zij op dezen maag delijken bodem heeft gelegd, eerbiedigen? Het is te hopen, dat de autoriteiten in deze het, genomen initiatief zullen waardee ren en de sport het bezit van haar verove ring niet zullen betwisten Makkum heeft dan op zeer origineele wijze een prachtig, vlak sportterrein verkregen. gen te plattenlande, volgens welke behou dens bijzondere gevallen voor dezen steun niet in aanmerking personen die den leeftijd van 50 jaar hebben overschreden. NIEUWE HAVEN TE WORKUM GEOPEND. Gistermiddag werd de tengevolge van de afsluiting der Zuiderzee uitgediepte haven van Workum officieel in gebruik genomen. Op initiatief van Plaatselijk Belang" werd hieraan een feestelijk karakter gegeven. DE BRIEFKAART VAN DEN HEER VLIEGEN. Justitie onderzoekt hoe zij in han den van De Tribune kwam. Het onderzoek naar de oorzaken, die ertoe geleid hebben, dat het dagblad De Tribune in het bezit is gekomen van een briefkaart, die de heer Vliegen aan mr. Van den Bergh heeft gericht is met kracht aangepakt. De directeur van het Amsterdamsche postkan toor heeft de zaak in handen van de justitie gegeven. TARIEF VOOR BRIEVEN PER LUCHTPOST. Naar wij vernemen wordt voor den lucht postdienst op Indië voor brieven van 5 tot 10 gram een tusschentarief overwogen. MINISTERIEELE BELANGSTELLING. De minister van economische zaken en ar beid bezoekt morgenochtend en -middag in Friesland een aantal inrichtingen op het ge bied van veeteelt en zuivelbereiding. OPRUIMING KROTWONINGEN. De minister van binnenlandsche zaken heeft in zijn circulaire betreffende de steun voor opruiing van krotwoningen te platten lande om steun voor verbetering van wonin DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM. Men meldt uit Zaandam: Doordat de ingenieurs, die bij het werk de leiding hebben, het vermoeden hebben op een onderaardsche gang van 1.60 M. hoogte te zijn gestuit, begint er thans eenige spanning in de Zaandamsche schatgraverij te komen. Op het westelijke gedeelte van de begraaf plaats, waar deze plek zich bevindt, is men nu gaan graven. Men maakt een kuil van 8 bij 8 Meter, die trapsgewijze toeloopt. Om de werkzaamheden niet te laten lijden door de belangstelling van de toeschouwers, is er een schut om den kuil geplaatst. Mevr. Sylvia is steeds bij het graafwerk aanwezig om, als zij dit noodig oordeelt, nadere aanwijzingen te geven. DE NUTSSPAARBANK GEEN HANDELS1NSTELLINO. Mr. J. H. A., voorzitter der Spaarbank van het dept. 's-Gravenhage van de maatschappij tot Nut van 't Algemeen, te 's-Gravenhage, was door de Haagsche kantonrechter veroor deeld tot 1 boete subs. 1 dag hechtenis, wegens overtreding van de handelsregister wet, door de Nutsspaarbank niet als ban kierskantoor te doen inschrijven in het han delsregister. Het O.M. bij de rechtbank had in hooger beroep bevestiging van dit vonnis geëischt. De rechtbank heeft mr. A. gisteren vrijge sproken, overwegende dat niet gebleken is, dat de Spaarbank van de door hem vertegen woordigde stichting, welke volgens art. 1 harer statuten ten doel heeft het sparen te bevorderen, zulks doet hetzij geheel of ge deeltelijk door ten aanzien van de haar door de inleggers toevertrouwde gelden, het als gewoon bedrijf verrichten of doen verrichten van bankiershandelingen; dat door mr. A. is aangevoerd waarvan het tegendeel niet is gebleken, dat het beleg gen van de aan haar toevertrouwde gelden uitsluitend geschiedt ten einde overeenkom stig het doel der instelling aan haar inleg gers een bepaalde rente te verzekeren alsme de dat het overschot, hetwelk het bedrijf, na aftrek van de onkosten, oplevert, wordt aan gewend, niet tot uitkeering aan eenig per soon of lichaam, doch tot versterking van een reservefonds tot meerdere zekerheid dier rente-uitkeering; dat deze handelingen, waaraan de grondslag van het maken van winst ontbreekt, niet als bankiershandelin gen in den zin van het W. v. K., noch als koopmansdaden in den zin van den Handels registerwet, St. 1918 no. 493, zooals cieze se dert gewijzigd is, kunnen worden aange merkt en daarvoor evenmin in aanmerking kunnen komen eenige andere door mr. A. er kende handelingen der Spaarbank, als het verhuren van safe-loketten en het verleenen van bemiddeling bij het beleggen van gelden van inleggers, waar.deze handelingen, ge zien ook de minimale kostenberekening, blijk baar ondernomen waren, wederom ter bevor dering van het doel der instelling in het be lang der inleggers. Mr. de Jong trad voor de Spaarbank als verdediger op. VALSCHE MORF1NE-RECEPTEN. Naar het Hbld. verneemt, is de man, die blanco doktersrecepten gestolen heeft en zich daardoor in het bezit van morfine wist te stellen, thans gearresteerd en ter beschik king van de justitie gesteld. De dader is een 36-jarige „vertegenwoordiger", een morfinist, die reeds vroeger voor een soortgelijk delict tot voorwaardelijke gevangenisstraf werd veroordeeld. BRANDEN. Gebrek aan bluschwatet. Gisteren is bij afwezigheid van de bewo ners brand uitgebroken in de boerderij van den landbouwers J. van Lanen te Uden. Door gebrek aan water stond men machte loos tegenover de vuurzee. De boerderij be nevens inboedel en landbouwwerktuigen werden in korten tijd een prooi der vlam men. Een aantal kippen kwam in de vlammen om. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. Verzekering dekt de schade. Twee huizen in asch gelegd. Te Wanssum is brand uitgebroken in de bakkerij van den heer Pijpers. Het vuur greep snel om zich heen en had spoedig het geheele perceel, bestaande uit een bakkerij, winkel- en woonhuis in lichtelaaie gezet. De aangrenzende boerderij van van Dijck raakte eveneens in brand. De beide woningen brandden geheel af. De inboedel ging groo- tendeels verloren, terwijl eenige varkens ver brandden. De schade wordt geheel door ver zekering gedekt. KORTE BERICHTEN. Blijkens het antwoord van den minis ter van binnenlandsche zaken op een desbe treffende vraag van het Tweede Kamerlid van Rappard zal publicatie van het rapport der commissie-Weiter in den loop van deze maand tegemoet gezien kunnen worden. Gisteravond elf uur was in den toe stand van mr. Th. Heemskerk sinds den och tend geen verandering gekomen. HULPVERLEENING AAN DE VARKENSHOUDERIJ. Het betrekkelijke wetsontwerp heeft het departement verlaten. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid van Rappard: Kan de minister mededeelen of het onder zoek in zake steunverleening aan de varkens houderij, bedoeld in het antwoord van den minister van binnenlandsche zaken en land bouw op vragen van ondergeteekende, inge zonden 12 April 1932, thans is ten einde ge bracht en of binnenkort maatregelen tot leni ging van den steeds nijpender wordenden nood in dat bedrijf kunnen worden tegemoet gezien? heeft de minister van economische zaken en arbeid geantwoord: Het in de vraag bedoelde onderzoek is be ëindigd; een ontwerp van wet tot steun van de varkenshouderij heeft bereids het departe ment van den,ondergeteekende verlaten. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. Z. h. s. besloten, aan de agenda toe te voegen de interpellatie-Kupers be treffende de werkloosheid en de inter pellatie-Wijnkoop en betreffende loons verlaging voor het spoorwegpersoneel. Verschillende kleine wetsontwerpen en conclusies worden z. h. s. aangenomen. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp, ter uitoefening van de artsenijkunst. De heer v. Boetzelaer beeft verschil lende bezwaren, welke echter bij de be handeling der artikelen althans indien het zoover zou komen, nader kunnen worden besproken. Spr. betoogt, dat in dit wetsontwerp te veel wordt overge laten aan de algemeene maatregelen van bestuur. Spr. geeft den minister instelling van commissies van advies in overweging. De heer Van Voorst tot Voorst acht het ontwerp voor het platteland van groot nadeel. Spr. hoopt, dat deze wet niet tot stand zal komen. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Een brief aan den Personeelraad. Het oude voorstel thans gehand haafd. Na de verwerping van de gewijzigde voorstellen inzake de loonsverlaging van het spoorwegpersoneel door de or ganisaties van dit personeel, heeft de directie onderstaanden brief aan den Personeelraad gezonden: „Nu wij gisteren var. het Bureau van Uw Raad tot ons leedwezen hebben moeten vernamen, dat ook het gewijzig de voorstel betreffende de in te voeren verlaging van loonen enz. niet aanvaard kan worden, hebben wij ons genood zaakt gezien, den minister van water staat mede te deelen, dat ons oorspron kelijk voorstel, zooals U dit met onzen brief van den Uden April j.1. is ken baar gemaakt, onder d.c omstandi-'he- den gehandhaafd blijft. Met hevt oog op den naderenden datum van. invoering der wijzigingen, hebben wij den minister verzocht zijn beslis sing zooveel mogelijk te willen bespoe digen. BRANDSTICHTING. Zijn vrouw lag ziek te bed. De rechtbank te Assen veroordeelde heden Tieme Pool, arbeider te Amsterchmscheveld, thans gedetineerd, die aldaar zijn wonin» in brand heeft gestoken, terwijl hij wist datlijn vrouw ziek te bed lag tot één jaar gevange nisstraf. De eisch was 1 jaar en 6 maanden. HEDEN ZITTING VAN HET SENIOREN CONVENT VAN DEN PRUISISCHEN LANDDAG. Het Senioren Convent van den Pruisischen Landdag komt hedenmiddag te vijf uur bijeen om te beraadslagen over de vervroegde bijeen roeping van den Landdag. De „Völkische Beobachter" over de zitting. Onder het opschrift „Vóór de beslissing in Pruisen" schrijft de nationaal-socialistische „Völkische Beobachter" van heden: „Het besluit van het Senioren Convent van den Pruisischen Landda gover het voorstel den Pruisischen Landdag over het voorstal dag tot verkiezing van een ministerpresident kan van beslissende beteekenis worden. In dien ook deze laatste mogelijkheid tot verhel dering van den toestand overeenkomstig den wil van het volk door de houding van het Centrum te schande wordt gemaakt, dan zal in het welzijn van Pruisen geen anderen uit weg open blijven dan interventie van hw d of nieuwe verkiezingen". Kijk Toen de Nederlandselie consul te Hu.i„ (Spanje), de heer J. Bos, een inspectiebeS* bracht aan de werven van de Spaansch-Ned» landsche constructiemaatschapnij. waa 7* hij directeur is, werden onverwacht door P»n" Spaansch arbeider eenige schoten op hem «L lost, waardoor lnj niet ernstig aan het gez*h# gewond werd. Waarschijnlijk heeft men bi»! te doen met een wraakneming van een na e» staking, die onlangs-op de werf was uit*" broken, ontslagen arbeider. De rechter van instructie, die het onderzoe* leidt in de bedrog-affaire tegen Madame Hanau, heeft zich op grond van nieuwe gese vens genoopt gezien een nieuwen aanklacht wegens bedrog tegen de voormalige presiden tie van de „Gazette du Franc" aanhangig te maken. Het gaat thans om gevallen, die zii zou hebben bedreven in gemeenschap met den inmiddels van haar gescheiden echtgenoot Lazare Bloch en een directeur va nde Banqu» de 1'Union Publique, ten nadeeel van een aan tal beursmakelaars. De directeur van de bank is gisteren gearresteerd, terwijl tegen Lazare Bloch, wiens verblijfplaats momenteel onbe. kend is, een bevel tot aanhouding is uitge- vaardigd. EEN CHR. SCHOOL TE HEILOO? Het comité tot stichting van een christe lijke school te Heiloo heeft de koninklijke goedkeuring op de statuten ontvangen. Naar men ons mededeelde, is de stichting van e?n christelijke school zoo goed als zeker. TEGEN 9-JARIGE M.U.L.O.-SCHOOL' Het hoofdbestuur van de Vereen, voor M. U.L.O. heeft zich tot de Tweede Kamer ge wend met een adres, waarin verzet wordt aangeteekend tegen het plan in het ontwerp. Terpstra tot wederinvoering van de 9-jarige M.U.L.O. school. Het adres noemt de bezwa ren tegen dien maatregel en voorziet er een vermeerdering van het aantal kleine U.L.O. scholen van, wat niet in het belang van het onderwijs is en de kosten van dit onderwijs onnoodig verhoogt. ONDERTROUWD: Nicolaas van Vegten en Elisabeth van Well. Gerrit Witvliet en Maria Petronel- la' Kok. Alexander Maria Wouters en Godefrida Maria Buijs. Petrus Antonius de Boer en Gesina Maria Oud. Christiaan Bernardus Keijsper en Hermina Szakm&y. Jan Cloeck de Visser en Margaretha La- hovnik. Jacob Pieter Kasteleijn en Aaltje Wijje. GEBOREN: Gerrit, z. van Gerrit Koopmans en Mar garetha Afra Stoop. I Zaterdag a.s. zal er alleen van 11—11%J uur voorm. gelegenheid zijn voor het doen van aangiften voor den burgerlijken stand.' Niet-Officieel Trekking van Vrijdag 10 Juni 1932 5e Klasse 17e Lijst Hooge Prijzen: No. 12430 31.000 No. 17995 3000 Nos. 9297, 10342 elk 100 Prijzen van 70. 2474 2760 3096 4388 4894 5205 5813 6649 6837 7835 8106 8261 8538 13737 14877 15440 16763 18937 19656 20662 20675 NIETEN 372 740 933 1146 1176 1251 2156 2814 3743 4273 4431 5175 5192 5523 6285 6399 6669 6904 6954 7868 8244 8752 8766 8995 9042 9304 9329 9509 10571 10842 11183 11232 11411 11968 11997 12336 12663 12806 13181 13277 13480 13540 13847 14005 14344 14537 15099 15387 16023 16486 16582 16715 16864 16957 17400 17593 18837 18941 19098 19554 19598 20175 20586 20754 Verbetering 5e Klasse, 16e Lijst: 3213 3216. 6192 13782 2396 5543 8269 9722 12237 13680 16230 18607 20671 m. z. DE GRAANMARKT ALKMAAR, 10 Juni 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 200 H.L.'s aangevoerd, als: 38 H.L. tarwe 3-— 5; 85 H.L. gerst, chev. 6.50—7.1254; 10 H.L. haver 7; 24 H.L. boonen, wo.: bruine boonen 4—13, citroenboonen 4 13, duivenboonen 1325, witte boonen 1015; 2C H.L. karwijzaad 19.50 20; 15 H.L. blauwmaanzaad 318 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (groote) 23; grauwe erwten 20, vale erwten 25. Alles per 100 K G. Handel goed. VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, IC Juni 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 94 stapels, wegende 162C00 KG. Fabriekskaas: 46 stapels Kleine 26.50; 3 stapels Commissie 22. Boeren kaas: 17 stapels Kleine 26; 28 stapels Commissie 24. Alles met rijksmerk. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 10 Juni '32. Langendijker Groentenveiling. 6C00 K.G- TomatenA 33, B 29.40--/ 29.80, C 31.30, CC 16.40; 20000 K.G. Aardappe len: Schosche muizen 8.60—9.S0, Drie lingen 9—9.50 en Kleine 5.30—5-80, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 9 Juni 1932. Div. Iressefl 423 cent; Echis Umbellatum 213 cent; Longiflorum 12—16.50; Regails 4-— 7.50; Culla's 8—17; Ercmurrs 14-~ 20; div. rozen 0 18—1.80; Renonceis 8—30 cent; Anemonen 4—14 cent; Lathrus in div. kleuren 6—17 cent; Pyrethrums 14— 54 cent; Pioenrozen 22—78 cent; Margrie- ten 6—13 cent; Papavers 12—48 cent; Cen- tauria's 12—26 eert; dubb. Violieren 28— cent; enk. 5—17 cent.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10