fBituteftlund WAT KIKKER KAREL EN TUIMELTJE BELEEFDEN Odol-Tandpasfa Voor gevoelige tanden moet men de fijnkorrelige gebruiken. Ze reinigt gron dig, zonder het tandglazuur aan te tasten, en heeft een heerlijken, verfrisschenden smaak. Spr. bleef van gedachte over den finan- ciëelen opzet verschillen en de zaak specula tief oordeelen. De heer K e e s o m besprak nog nader het financiëele en betwistte, dat een jongste be diende de administratie af kan Een boek houder is noodig, omdat het 'n bedrijf wordt, waarvan een balans moet worden opgemaakt. In 1934 en 1935 komen de moeilijkheden met de financiën en die mag men niet verhoogen. Juist ar^in 1938 de electrische tarieven zul len stijgen, moet er reserve zijn om de stooten op te vangen. Alleen het electrisch bedrijf heeft een reserve van 91000 en het is hem een raad sel hoe 236000 uit de reserve kan worden ge| ut. De heer K e ijs p e r merkte op, dat de middenstandsadressen door den raad niet waren verdedigd. Hij vond het eigenaardig, dat de wethouder geen waarde hechte aan ter vergadering ingekomen telegrammen, terwijl een vorige maa' wel waarde werd ge hecht aan een ter vergadering ingekomen schrijven van de K. v. K. Spr. bleef tegen, doch gaf voor het innen van de gelden in overweging den ophaaldienst te benutten. Hij bleef van oordeel, dat de onderneming specu latief was. Hij voelde voor het idee-Stoutjes- dijk om per aansluiting van de exploitanten 2.50 te heffen. De heer Venneker deelde mede, dat de wethouder een groot deel van zijn bezwaren had weggenomen Met het mes op de keel had hij iets anders bedoeld er. wel, dat voor de overeenkomst werd gesloten, zij met niemand mochten praten. Door het antwoord van den voorzitter was spr. niet bevredigd. Hij had geen antwoord gehad hoe de zaak gefinancierd moet worden De heer S t o u i j e s d ij k was bevredigd over hetgeen de wethouder gezegd had over het innen der contributie. Spr. deed het voor stel om van iederen aangeslotene 2.50 te heffen. Men kan dan over 5 jaar weer zien. Mr. Langeveld oordeelde het noodig Jets te zeggen over de telegrammen. Wanneer menschen laat kennis nemen van een bijlage, eischt het tijd om die te bestudeeren en spr. is hen ter wille geweest met vermen ig vul cl igen, nadat ze waren verzonden, omdat de secreta ris vermenigvuldiging weigerde Deze mid denstanders konden met een telegram vol staan, omdat de middenstand reeds geargu menteerd geprotesteerd had. Ten aanzien van hetgeen de weth. van mr. Hellema had ge zegd, citeerde spr. een schrijven van dezen waarin staat, dat het college geen prijs stelde op onderhandeling, wanneer zijn cliënten zich met de burgerij in verbinding stelden. De wethouder: Dat erken ik. Mr. Langeveld: Dan is er pressie uit geoefend. Voorts was het naief om over een eventuëele belastingheffing zich met de P. T. T te verstaan, die wel ter goeder trouw zal hebben geantwoord. Spr. fractie oordeelde, dat het particulier bedrijf ten onrechte te niet wordt gedaan en las uit het schrijven van mr. Hellema, dat zijn cliënten het bedrijf wil len houden tegen een vergoeding van 2.50 per aansluiting. Spr. deed het voorstel de bijlage aan te houden. Dit voorstel werd verworpen met 12 tegen 9 stemmen. Voor d- heeren Vogelaar, mr. Langeveld, Keijsper, Hoijtink, Keesom, Geels, Govers, Stoutjesdijk en Ringtrs. De heer H o ij t i n k ging nog in op het betoog van weth. Bonsema aan zijn adres en betoogde, dat Maandag voor een week de zaak pas in de commissie kwam en besloten werd naar Arnehm te gaan. Over het bedrijf was spr. enthousiast, doch dit heeft met zijn standpunt hier niets te maken. Ook een der exploitanten hier toonde zijn bedrijf en daar over was hij ook enthousiast. Voorts veroor deelde hij het, dat in de commissie geen in lichtingen zijn verstrekt over de onderhande lingen met de exploitanten gevoerd. Spr. had zich zijn stem voorbehouden. Dat hij een maal niet aanwezig kon zijn was de schuld van den wethouder van financiën, die een vergadering van M. H. niet kon leiden, waarom spr. het doen moest. In Arnhem was hem opgevallen, dat dit bedrijf, zonder dat het met afkoop heeft te maken, zoo weinig winst maakte Waarom hebben B. en W. het noodig geoordeeld de menschen het recht te ontnemen in beroep te gaan? Naast de exploitanten zijn er duizen den burgers die dit recht kunnen uitoefenen. Spr. is overtuigd, dat men in Hilversum er niet toe zou zijn overgegaan, a's men ds praktijk had gekend. Voorts oordeelde hij dat de soc.-dem. a priori vóór zijn, omdat zij voor eiken stap zijn in de richting van de socialisatie. Ook hij was van oordeel, dat het particu lier bedrijf soepeler is tegenover afnemers. Spr. heeft groote waardeering voor het werk van den heer Hofman, doch dat wil niet zeg gen, dat ieder dit aanvaardt. In Tiel maalde hij ook een plan, dat men verwierp nadat men een 2en deskundige had gehoord. De heer Vogelaar betoogde nog eens, dat er geen drang van de provincie is. Het college had reëele politiek moeten voeren en overheidsexploitatie of exploitatie door parti culieren aan de orde moeten stellen. Waarom in de voorwaarden hen het recht om in be roep te gaan ontnomen? Weth. Bonsema :Omdat ze het eischten De heer Vogelaar: Is er niet gezegd, dat ze geen verdere uitbreiding zouden krij gen. Mij is verzekerd, dat één der distribu- anten aan het college de toezegging van de 2.50 heeft gedaan. De wethouder ontkende dit. De heer Vogelaar: Dan heeft de directeur het niet aan het college over gebracht en wensch ik dit onderzocht te zien De heer Woldendorp: Omdat één dit aanbood? Dit zegt niets. De heer Vogelaar betoogde het niet van belang te achten over te gaan tst invoe ring van de gemeentelijke radioi-distributie. Ook uit het schrijven van mr. Hellema bleek, dat de exploitanten 2.50 per aan sluiting wilden betalen. Weth. Bonsema zeide, dat dit in geen enkel schrijven vast ligt. Hij is er geen voor stander van, omdat het de uitbreiding zou hebben tegen gehouden. Hij weet echter niet of er al of niet met den heer Hofman over gesproken is. Spr. betoogde nog, dat het col lege bezwaar moest maken om aan de ex ploitanten, na de overeenkomst het recht te geven in beroep te gaan. Dit zou een te langdurige stagnatie geven. Een verwiit. dat de onderhandelingen niet goed zijn gevoerd wees spr. af. Hij heeft nooit van een bedrag van 150.000 gerept De heer Ringers: Dat is in besloten vergadering gezegd. Weth. Bonsema: Niet door mij- Voorts betoogde hij dat er lampen zijn met 2000 branduren. Het kapitaal dat de heer Ringers voor lampen noodig oordeelt is niet noodig. Het net wordt tot de 44 verdeelpunten onder- grondsch gemaakt en dat is in ieder geval beter. Met nadruk betoogde hij nog dat Hil versum niet vergeleken mag worden met Alk maar. Daar is men met 2 lijnen doorgegaan, en een toestel van 147 wordt met lampen enz. per jaar toch altijd duurder. Wat de balans enz. betreft, spr. zag geen bezwaar, dat dit door den boekhouder van de lichtbedrijven geschiedt, waar het bedrijf bij wordt ondergebracht. De heer Vogelaar: Dan moet er toch een bedrag voor worden uitgetrokken. Weth. Bonsema zegde den heer Keijs per nog toe te overwegen voor het innen van de gelden, gebruik te maken van den ophaal dienst en verdedigde nog nader de voorge stelde afschrijving. Het voorstel-Stoutjesdijk werd door spr afgewezen. Men moet eenmaal een standpunt innemen en op een bepaald punt gekomen, zeggen: „wij geven geen cent meer". Dit is geen pressie en heeft tengevolge gehad, dat men het voorstel heeft aanvaardt. Spr wilde wel naar Arnhem doch wenschte eerst vast te stellen, hoe de zaak principieel stond. De heer H o ij t i n k: Dat heeft u niet ge- Zef)e heer Sietsma: Dat is wel gezegd. De heer K e ij s p e r ontkende dit. Weth. Bonsema ging voort met zijn beantwoording. De heer Keijsper, die naar Leeuwarden moest, maakte zich klaar om te vertrekken, doch de weth. ging door en be toogde, dat er geen sprake is van de moge lijkheid om met de lichtleiding radio te bren- gen. De voorzitter betoogde, dat de radio een groote toekomst heeft en dat men mag aannemen, dat het aantal aangeslotenen grooter wordt. Dan wordt de winst ook grooter en men moet zich dus wel bedenken, om met louter principieele bezwaren aan de gemeente de mogelijkheid te ontnemen in de toekomst een belangrijke winst te maken. Hij acht de onderneming niet speculatief en voor 1938 zal het electrisch bedrijf de reserve niet noodig hebben. Ook wees hij op de kasmiddelen, die 800000 bedragen. Geld op korteren termijn is altijd te krijgen en na het sluiten van de vorige leening gewerd spr. een schrijven van n bank, waarom deze gepasseerd was, aangezien de bank een aanbieding had wil len doen. Wethouder Bonsema zeide nog, dat de burgemeester een warm voorstander van het voorstel was. Het voorstel hierop in stemming gebracht, werd hierop met 12 tegen 9 stemmen aange nomen. Tegen stemden de heeren Geels, Govers, Stoutjesdijk, Ringers, Vogelaar, Mr. Lange veld, Keijsper, Hoytink en Keesom. Na de beslissing stroomde de publieke tri bune leeg. Voorstel tot vaststelling van het ver slag inzake kindervoeding en kleeding. Voorgesteld werd, het verslag vast te stel len. Conform besloten. Voorstel tot verkoop van nabij den Nieuwlandersingel gelegen grond. Voorgesteld werd, a 10 per M2, aan den heer J. Hulskamp te verkoopen 270 M2 grond aan de ten Oosten van het R.K. Ly ceum loopende straat. Als voren. Voorstel tot opheiling van de onbe woonbaar-verklaring van de woningen Sandersbuurt 1 en Klein Nieuwland 10. Voorgesteld werd, om het raadsbesluit van 8 Mei 1931, voor zoover het betreft de woningen Sandersbuurt 1 en KL Nieuwland 10, op te heffen, aangezien deze woningen tot pakhuis zijn ingericht. Als voren. Voorstel tot het treffen van een rege ling inzake de inning van verpleeg- gelden van on- en minvermogende patiënten in beide ziekenhuizen. Gelijk bekend, moet aan het Centraal Zie kenhuis en het St. Elisabeth-Ziekenhuis voor on- en minvermogende patiënten worden vergoed een verpleegprijs van 3 per dag voor gewone patiënten en van 4 per dag voor ae barakken. Het verdient aanbeveling, voor de inning van deze bedragen een vaste regeling te treffen, waardoor de zekerheid zal worden verkregen, dat de aan de zieken huizen verschuldigde bedragen van de ver pleegden worden teruggevorderd, voor zoo ver die kosten niet komen ten laste van vei- zekeringsfondsen, spoorwegmaatschappijen e.d. De regeling kan hierin bestaan, dat aan een daartoe aan te wijzen ambtenaar wordt opgedragen, naar gelang van het inkomen van het gezin een bedrag te bepalen, dat we kelijks aan huis zal worden geïnd. Deze be taling zal moeten worden voortgezet tot de vordering geheel is voldaan. De meest eenvoudige en doeltreffende re geling achten B. en W. een opdracht aan den controleur om zich met de leiding te belas ten. Aan het bureau van den controleur zou een persoon kunnen worden toegevoegd, die zich tegen een percentsgewijze belooning (b.v. 3 pCt. van het ontvangen bedrag) be last met de inning van de verschillende ter mijnen der verpleeggelden. De controleur zal aan dezen persoon de noodige aanwijzingen geven en de administratie van de inning ver zorgen, naar nader door ons te geven voor schriften. B. en W. geven den raad in overweging, hun college te machtigen op dezen voet een regeling te treffen. Als voren. Voorstel tot het verleenen van gedeel telijke kwijtschelding van huur aan de Ver. Proef- en Schooltuin „Kennemerland." B. en W. stellen den raad voor aan de Vereeniging Proef- en Schooltuin „Kenne merland" gevestigd te Alkmaar kwijtschel ding te verleenen van de door haar over het Tube 35 ds. tijdvak 1 Maart 19321 Maart 1933 ver schuldigde huur voor het perceel grond aan den Helderscheweg, kadastraal bekend ge meente Alkmaar in Sectie C nr. 3171, tot een bedrag van 96. Z.hst. aangenomen. Voorstel tot tijdelijke verlaging van de wik- en weegloonen voor kaas. In bijlage 83, die wij in extenso publiceer den, stellen B. en W. den raad voor, te bepa len, dat met afwijking van artikel 2 der Ver ordening op het heffen van markt-, staan- en waagge'Jen (gemeenteblad nr. 666), gelijk deze verordening sedert is gewijzigd, gedu rende het tijdvak van 10 Juni 1932 tot en met 31 December 1932 voor het wegen ter stads waag van kaas zal worden geheven: van 1 tot en met 20 K.G. 8 cent, van 21 tot en met 40 K.G. 16 cent en zoo vervolgens met 8 cent opklimmende voor iedere 20 K.G. of gedeelte daarvan. Z.h.st. aangenomen. Voorstel tot aankoop van enkelt per ceeltjes grond en water, in verband met het uitbreidingsplan van den Bergerweg. Ingevolge raadsbesluit van 19 Februari 1931, heeft de gemeente van den Eendrachts- polder, alhier, aangekocht het Noordelijk ge deelte van de te dempen Houtvaart. Ónder dezen aankoop was niet begrepen een strook ter breedte van 2 M. van laatstgemeld per ceel, gelegen langs de Oostelijk daaraan grenzende kade. B. en W. stellen voor dezen grond aan te koopen voor den prijs van 0.50 per M2. De oppervlakte van het perceel grond be draagt ongeveer 1440 M2, zoodat de koop prijs plm. 720 bedraagt. De heer v. d. V a 11 betreurde het, dat het eene overheidsbedrijf niet voldoende mede werkte. De heer Govers zou den heer v. d. Vall in de commissie wel antwoorden. Z.h.st. werd het voorstel hierop aangeno men. Voorstel tot het verleenen van gedeel telijke kwijtschelding van huurbe taling aan een huurder der gemeente. B. en W. stellen voor aan C. Pranger Czn. te Oudkarspel, kwijtschelding te verleenen van een vierde gedeelte van de door hem over 1931 verschuldigde huur, ten bedrage van 80 per jaar, voor het perceel bouw land, kadastraal bekend gemeente Oudkar spel, sectie C. Nr. 79. Als voren. Voorstel betreffende het instellen van beroep tegen administratieve beslissingen. B en W. stellen den raad voor te bepalen, dat het recht van beroep tegen administratie ve beslissingen of het recht van reclame te gen handelingen der administratie, indien zulks door de wet aan het gemeentebestuur is toegekend door B. en W zal worden uit geoefend. Als voren. Voorstel betreffende de opheffing van het baanvak SchagenWar me n- huizen van den tramweg Alkmaar Schagen. Ingevolge een verzoek van de Directie der Ned. Spoorwegen, waarin medewerking ver zocht wordt voor de staking van den dienst en opbreking van het baanvak Warmenhui- zen—Schagen van den tramweg Alkmaar Schagen, stellen B. en W., om ae exploitatie van het meer rendabele baanvak Alkmaar Warmenhuizen te verbeteren, den raad voor, de gevraagde medewerking te verleenen. Z.h.st. aangenomen. Vi orstel tot goedkeuring van de sup- pletoire begrootingen, dienst 1931, van den Armenraad en van de ge meentelijke instelling voor Maat schappelijk hulpbetoon. B. en W. stellen voor goed te keuren de suppletoire begrooting, dienst 1931, van: a. den Armenraad, in ontvang en uitgaaf met een bedrag van 4650.70, met io«)£en ning van een nadere bijdrage van 49, b. de gemeentelijke instelling voor maat schappelijk hulpbetoon, in ontvang en uit gaaf met een bedrag van 15.619.34, met toekenning van een gelijk bedrag aan nader subsidie. Als voren. Voorstel tot aankoop van een aanleg steiger aan de Bierkade. Voorgesteld werd van de N V. Stoombootonderneming Nieuwediep Alk maarAmsterdam" te den Helder, den aan legsteiger in het N.H. kanaal aan de Bierkade voor 700 aan te koopen. Als voren. Voorstel tot verleening vin medewer king aan het verzoek van het bestuur der R. K. Meisjesscholen voor uit- voering van verschillende werken. Voorgesteld werd de gevraagde medewer king te verleenen voor de verandering der in richting van de Julianaschool voor gewoon lager onderwijs aan de Emmastraat en van het aangrenzend gymnastieklokaal der Julia- nascholen en de Mariaschool en de uitgaven daarvoor nader bij suppletoire begrooting te regelen. Als voren. Na vaststelling van deze hamerstukken (de andere werden aangehouden) werd de verga dering gesloten, nadat de voorzitter had me degedeeld, dat over 14 dagen weer vergaderd wordt. DE RELLETJES TE BOSKOOP. Men schrijft uit Boskoop aan de N.R.Crt. Het slachtoffer van de relletjes te Boskoop, een jonge gehuwde man uit Gouda, laat eeni- ge kinderen na. Ter versterking van de politie is een deta chement marechaussee gearriveerd. Een ver bod van samenscholing is uitgevaardigd. Voor het gemeentehuis stond Woensdag den geheelen avond een groote menigte nieuws gierigen. De bevolking is over het algemeen over het demonstratieve optreden van de werkloozen slecht te spreken, te meer omdat het gemeen tebestuur steeds, zooveel zulks in zijn ver mogen lag, aan de verlangens der werkloo zen is tegemoet gekomen. Het laat zich aan zien, dat binnen enkele dagen de rust her steld zal zijn, vooral omdat van de Boskoop- sche arbeiders slechts weinigen bij de com- munitische en O.S.P. zijn aangesloten. De groep werkloozen uit Gouda, die per rijwiel naar Boskoop waren gekomen, nam hoofdzakelijk de leiding. steenen gegooid, waardoor een politie-a?*,* aan het hoofd werd gewond. Deze loste een schot in de lucht, waarop de staker» J. rugweken. Vermoedelijk zal de politie met rijksveM wachters worden versterkt. GROOT WERK TE ROERMOND. Op het einde van 1929 kreeg het co!W van B. en W. te Roermond bericht, dat dóór den minister van waterstaat werd overwo gen de bouw van een viaduct in den rijks! weg Nijmegen—Maastricht onder de m. Roermond, ter plaatse waar debe rijksweg door dubbelspoor gekruist wordt. Door het gemeentebestuur van Roermond werd den minister verzocht aan dit pia„ voorloopig geen uitvoering te geven. De mi nister antwoordde hierop, dat hij de zaak zou onderzoeken Inmiddels werden nog cenige andere plannen onder de oogen ge. zien en thans heeft de minister van water- staat zich bereid verklaard te Roermond een tunnel te bouwen met aanleg van een bree- den weg voor het doorgaand verkeer aan de overzijde aan de Kapellerlaan in de richting van het station. De kosten voor dit werk zijn geraamd o» een half millioen gulden. De gemeente zal hierin moeten bijdragen 200.000 Door dit plan zal het nieuwe gedeelte van Roermond, het z.g.n. Roermondscheveld, uit zijn isole! ment verlost worden. Deze kwestie zal op de eerstvolgende raadsvergadering een punt van bespreking uitmaken. ZELFMOORDEN IN HET HUIS VAN BEWARING TE ASSEN. Het Tweede Kamerlid van der Heide heeft den minister van justitie de volgende vragen gesteld lo. Is het waar, dat zich sedert November 1931 twee gevallen van zelfmoord in het huis van bewaring te Assen hebben voorge daan? 2o. Zijn naar het oordeel van den minister de geruchten niet onjuist te achten, a's zou den tact en waakzaamheid, zoowel van dm directeur als van de bewaarders niet vol doende zijn, zoodat vastgesteld mag worden, dat het personeel op geen enkele wijze eenige schuld draagt aan deze zelfmoorden? DE STAKING AAN HET JULIANA- KANAAL. T weehonderd werkwilligen van elders aangekomen. Lag Maandag en Dinsdag het werk aan de kanaalwerken te Bom geheel stil, Woensdag en gister is het werk gedeeltelijk door werk lieden van elders hervat. Gistermorgen zijn vijf autobussen uit Weert en vier bussen uit België te Bom aan gekomen Alle bussen waren door maréchaus- sées bewaakt. De stakingsleiders mochten niet bij deze bussen komen en met het werk volk spreken. In verband hiermede heeft de stakingslei ding een onderhoud met den burgemeester gehad, doch een beslissing werd hierin nog niet genomen. De van elders gekomen arbei ders, 200 in getal, zijn allen aan 't werk ge gaan. Overigens is alles rustig. DE STAKING VAN STUKADOORS. Moeilijkheden te I/muiden. Een politieagent met steenworpen ge- wond. Eenige werkwillige stukadoors uit IJmui- den verrichten werkzaamheden te Haarlem. Eiken avond worden zij door een groot aan tal stakers thuisgebracht, waarbij zich reeds een paar maal handtastelijkheden hebben voorgedaan, ofscheen steeds een flinke poli tiemacht aanwezig was, om de werkwilli gen te beveiligen. Woensdag hebben stakers op den Hagelingerweg te Santpoort met EEN KWESTIE VAN GOEDE TROUW. Een conflict met den Postchèque- en Girodienst. In de Woensdag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel te Delft heeft de voorzitter, de heer H. W. Mauser, medegedeeld dat de heer Mulder te Delft aan de Kamer heeft medegedeeld, dat door hem aan en postcheque- en girodienst opdracht was gegeven tot het overmaken van gelden aan een firma te Londen. Genoemde dienst had voor dat doel. een wissel gekocht bij de firma Scheurleer Zoonen te 's-Gravenhage. Tengevolge van de moeilijkheden waarin de- ze firma verkeert werd deze wissel niet be- taald. De heer Mulder richtte uaarop een schrijven tot den girodienst en kreeg ten ant woord dat de dienst zich niet aanspr ikelijk verklaarde voor het feit, dat door hem (Mul- der) schade werd geleden, doordat de post chèque- en girodienst, bij overmaking van gelden naar het buitenland voor rekening van derden, gebruik maakte van de bendï deling der firma Scheurleer. De Kamer richtte te dezer zake een schrij ven aan het hoofdbestuur der posterijen en heeft een afschrift daarvan gezonden aan den Postraad. Daarop is ten antwoord ont vangen dat de dienst juridisch gelijk heeft Uit verdere correspondentie kwam vast te staan dat de dienst mede niets voelde voor moreele aansprakelijkheid. Verscheidene leden der Kamer konden zich met dit standpunt van den girodienst met vereenigen. De secretaris, dr. C. Visser, meende de vraag te moeten stellen wat er overbleef van de zoo hooggeroemde veiligheid van de gel den bij dezen dienst, wanneer deze zich niet verantwoordelijk stelt voor daden die eigen lijk neerkomen op goede trouw, zelfs al heeft hij juridisch gelijk. De Kamer besloot deze zaak niet te laten rusten. Getracht zal worden alsnog een an dere beslissing te verkrijgen. Verder zal dit onderwerp aan het oordeel van alle Kamer.' worden overgelegd. DE GROOTSTE ELECTRISCHE MACHINE, DIE OOIT IN NEDERLAND GEBOUWD IS. Het maken ervan opgedragen aan de firma Smit te Slikkerveer. Aan de firma Smit te Slikkerveer is opge dragen de levering van een turbogenerator de opwekking van draaistroom vaa 6300 volt en een vermogen van 25.000 K.W. of ca. 30.000 P.K. bij 3000 omw./min, be stemd voor de Prov. en Gem. Centrale te Utrecht. De omzetting van mechanisatie in electri sche energie geschiedt in deze machine met een rendement van bijna 96.5 pCt. Ofschoon de firma Smit reeds een 130-tal soortgelijke machines leverde, is dit toch de grootste elec trische machine, ooit in Nederland gebouwd. De machine wordt aangedreven door een stoomturbine van Gebr. Stork Co. te Hen gelo. HET ONGELUK ONDER EEN VIADUCT IN DEN BOSCH. De landbouwer C. Bouman, het slachtof fer van het ongeluk onder een viaduct in Den Bosch (zie ons blad van Woensdag) is aan de gevolgen overleden, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen. De man was ge huwd en vader van zes kinderen. 301. Het was intusschen al laat geworden en Tuimeltje ver langde na die vermoeiende dag erg naar zijn bed. Hij ging stil letjes het kasteel binnen en kwam in de keuken terecht, waar ie een zak meel zag staan. Zonder zich te bedenken, nam hij de zak mee en ging er alle slaapkamers mee binnen. In ieder bed strooide ie enkele handen vol en verdween toen naar zijn eigen kamer. 302. Den volgenden morgen werd ie echter gewekt door een geweldig lawaai. Op de buitenplaats van het kasteel hoorde ie niets dan hoesten en slaan. Het waren de arme kikkers, die vol meel zaten. Onder het maken van de gekste geluiden pro beerden ze van al dat meel af te komen, maar hoe meer ze klopten, des te grooter waren de stofwolken, die zich ver spreidden. - s

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6