Dxu^eÜiksch OaeczicfU DE ENGELSCH-IERSCHE BESPREKINGEN MISLUKT. Niet de minste overeenstemming bereikt. Over hervatting der conlerentie niets bekend. ^Buiteaiand De nieuwe noodverordening inzake sociale verzekering. Twee dooden. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL IN NOORD-FRANKRIJK. ONTPLOFFING IN EEN FRANSCHE MUNITIE-WERKPLAATS. Een doode, vele zwaar gewonden. NIEUWE ARRESTATIES INZAKE DE KREÜGER-AFF AIRE. DE AANSLAG OP DEN PRESIDENT VAN CUBA. Drie jongelieden gearresteerd. NIEUW7" MASSA O^EAANVLUCHI VAN DE ITALIAANSCHE LUCHTVAART. Vermoedelijk in Mei 193J GROOT-BRITANNIE EEN DOMINION? Jiactotetichten ^^VERKEERSONGEVALLEN. Door een auto overreden. fv 45.jarige J- J- Jacobs, uit Kessel, is Don- friaeavood, toen hij per fiets den weg zou steken, aangereden door een personen- °u> afkomstig uit Horn. Hij liep zware aUrwondingen op en werd door den auto- duurder naar het ziekenhuis te Venlo ge hecht Zonder tot bewustzijn te zijn ge- D"Ln is de man, die gehuwd was en vader 'an vijf kinderen, gistermorgen overleden. MR TH, HEEMSKERK. pe toestand van mr. Th. Heemskerk as gisteravond elf uur onveranderd Deze blijft evenwel zorgelijk. WETSONTWERP ARTSENIJ- BEREIDKUNST. De heer H. Koornneef, leeraar drogis- (en-vakonderwijs, heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gewend, waarin hij zijn bezwaren tegen het wetsontwerp op de artsenijbereidkunde uiteen zet. Adressant stelt o.m. de vraag, of de apothekers wel zoo'n onontbeerlijke schakel vormen in de geneesmiddelen voorziening. nu zooveel geneesmiddelen verpakt in den handel komen. Adres sant is het eens met het besluit van den Jninister, om een verplicht diploma voor drogisten in te stellen. Om echter toch de noodige controle aan te brengen stelt hij voor, het zoo goed werkende systeem van keuring van levensmiddelen ook uit te strekken over geneesmiddelen. FRAUDE. Op 1 Maart van dit jaar werd aan den secret.-penningmeester van de Nieuw- Vosmeersche polders (Zeeland) op zijn verzoek ontslag verleend. Dezer dagen heeft er een controle plaats gehad doch kort te voren was ten huize van den oud-secretaris-penningmeester brand óitstaan, waarbij eenige bescheiden zijn ve~ brand. Uit een thans nader inge steld onderzoek zou er een tekort zijn van ruim 7000. BRANDSTICHTER AANGEHOUDEN. Te Drunen, bij Waalwijk, hebben den laatsten tijd herhaaldelijk groote bosch- en heidebranden plaats gehad, welke veel schade hebben veroorzaakt. Thans is de zoon van den landbouwer S., die eenigen tijd in een krankzinnigenge sticht heeft doorgebracht, op heeterdaad betrapt en aangehouden. EEN ONEERLIJKE DIENSTBODE. En een geraffineerde truc. Omtrent den diefstal van 1679 door een dienstbode in een woning aan de Ceintuurbaan te Amsterdam, meldt het Hbl. nog: Maandagavond waren van het gezin de man en vrouw uitgegaan, achterla tende de dienstbode met de kinderen. In den loop van den avond wekte de dienst bode het oudste meisje, omdat ze bene den zoo'n gestommel hoorde. Samen zijn ze toen naar beneden gegaan, naar de huiskamer. Er was daar een chaos. Een kast stond open en de inhoud lag over den vloer. Klaarblijkelijk waren inbrekers aan het werk geweest. Toen de ouders van de kinderen thuis kwamen, werd de politie gewaarschuwd. Er bleek een bedrag van 1679 verdwe nen te zijn. De ontshteltenis was groot. Een nauwkeurig onderzoek van de politie in de woning bracht linnengoed te voorschijn, dat vroeger spoorloos was verdwenen. De 23-jarige dienstbode werd nu aan den tand gevoeld. Tenslotte viel zij door de mand. Zij had het geld weggenomen en de geheele zaak in scène gezet, alsof er inbraak was ge pleegd. Intusschen was reeds ruim 500 verdwenen. De dienstbode be weert, dit geld te hebben verscheurd. gangspunten, doch het was niet mogelijk tot overeenstemming te komen. De onderhandelingen werden na vier uren afgebroken en voor onbepaalden tijd ver. daagd. Kort na vijf uur verliet MacDonald het ge bouw. Hij keek ernstig. Hij werd gevolgd door De Valera, die opnieuw door de menigte luide werd toegejuicht. Hij is nog gisteravond naar Ierland teruggegaan onder strenge politiebewaking. In een tegenover de pers afgelegde verkla ring, zegt Thomas, dat de onderhandelingen in buitengewoon goede verstandhouding zijn gevoerd en dat alles een rustig verloop heeft gehad. Toen een Iersch journalist De Valera vroeg, wanneer de onderhandelingen zouden worden voortgezet antwoordde hij: Ik zou U willen adviseeren met den volgenden trein naar huis te gaan. Het verluidt, dat de Valera tijdens de on derhandelingen bleef aandringen op de* af schaffing van den eed van trouw, waarbij hij er den nadruk op legde, dat deze maatregel geenszins een schending van het Engelsch- lersche verdrag is. Hij gaf te kennen niet te kunnen afzien van zijn houding ieder com promis van de hand te wijzen, aangezien hem bij de verkiezingen nadrukkelijk mandaat was verleend den eed van trouw te doen afschaf fen. Aangezien aan den anderen kant de Brit- sche regeering evenmin tot toegeven bereid was, moesten de onderhandelingen wel mis lukken. Volgens de „Star" heeft de Valera tijdens de besprekingen te kennen gegeven, dat de Ier- sche politiek mogelijk aan een wijziging zal kunen worden onderworpen, wanneer Ierland te Ottawa gunstige voorkeursverdragen zal kunnen sluiten voor zijn producten. Het mislukken der onderhandelingen heeft in politieke kringen maar weinig verrassing veroorzaakt. In verband met de houding, die De Valera en zijn ministers voortdurend heb ben aangenomen ten aanzien van de eedswet, had men eigenlijk geen ander resultaat dan dit negatieve verwacht, en stond men van den aanvang af vrij sceptisch tegenover de con ferentie. De eenige hoop, die men op het oogenblik nog koestert op een gunstiger situatie voor de toekomst, berust op de hou ding van den Senaat, die zooals men weet de anti-ee^swet in principe heeft verworpen. Men had echter volgens de „Evening Post" verwacht, dat de onderhandelingen 00 een later tijdstip zouden worden voortgezet, doch er is hierover niets meegedeeld. Het bericht van de mislukking werd in speciale edities van de „Evening Post" be kend gemaakt. Overal heerschte groote opwinding, aange zien men niet verwachtte dat de onderhande lingen zouden worden afgebroken, doch wel de mogelijkheid onder oogen had gezien dat de besprekingen op een later tijdstip zouden worden hervat. Eindelijk hebben dan gister de besprekingen plaats gehad in Downingstreet tusschen de Britsche ministers MacDonald, Baldwin. sir Herbert Samuel, Thomas en lord Hailsham en den president en den vice-president van den uitvoerenden raad van den Ierschen Vrij staat, en ze zijn mislukt. De besprekingen hadden ten doel de moei hjkheden tusschen de Iersche Vrijstaat en de Engelsche regeering op te lossen, en ze waren voorbereid, toen de Engelsche ministers Thomas en Hailsham zich op verzoek van de Valera in het begin van deze week naar Dublin hadden begeven. De Valera had zich toen bereid verklaard de besprekingen over de moeilijkheden, ontstaan in verband met de conferentie te Ottawa te Londen voort te zet ten Men is evenwel niet tot overeenstemming kunnen komen. Na afloop der conferentie is om vijf uur gistermiddag het volgende officieele commu ne verspreid: srh/ j een bijeenkomst plaats gehad tus- den 1 v?n Pres'dent en den vice-president van Vrüo* '*voerenden Raad van den Ierschen nkwaat E JDf Val"a en Sean O' Kelly, mi- lord ^President Ramsay MacDonald, den winal ®n.' van den Raad, Stanley Bald- sir 'hp"'k "rlaister van Binnenlandsche Zaken, Domini^* Samuel, den minister voor de Oorlncr 18 Thomas en den minister van strekt t' T?rd Hailsham op 10 Downing- 1 uur ia UUJ 30- De bespreking werd om Èi wa« ^iïesc-iorst en een uur later hervat - een uitgebreide discussie over de uit DE STAND VAN ZAKEN IN DUITSCHLAND. De coalitiepogingen der mid- denpartijeu. Naar de D. A. Z. meldt, zouden de leiders van het Centrum en de Staatspartij voor het geval, dat tusschen de middenpartijen be halve het Centrum geen aaneensluiting tot stand mocht komen, voorbereidingen hebben gemaakt voor een samengaan in den verkie zingsstrijd hetgeen vooral zou bestaan in het opnemen van politici van de staatspartij op de rijkslijst van het centrum. De zitting van het bestuur der Duitsch nationale volkspartij. De Duitschnationale persafdeeling deelde gister het volgende mede: Het bestuur van de Duitsch nationale volkspartij is heden te Berlijn onder voorzitterschap van dr. Hugen- berg bijeengekomen in een vergadering, die op de eerste plaats de voorbereiding der ver kiezingen en het opstellen der kieslijsten ten doel had. Na een redevoering van den partij leider werd de vergadering gesloten, nadat nog een motie van vertrouwen was aangeno men. Scherpe redevoering van den Beierschen staatsraad Schaeffer. Tegen de nieuwe rijksregeering. Tijdens een massa vergadering van de Beiersche Volkspartij, die gisteravond in het Circusgebouw te München werd gehouden, werd het woord gevoerd dcor den partijleider Staatsraad Schaeffer over den toestand in het Rijk. Spr. zette o.m. uiteen, dat de eerste uit werking van de regeeringsverandering de verscheurdheid van het Duitsche volk is ge weest, verbittering en haat. De brutale macht moet de zware taak vervangen om door pres taties vertrouwen te scheppen. Met alle beslistheid moet men er zich tegen keeren, dat de rijksdagontbinding gebeurd is onder het motief, dat de rijksdag niet meer in overeen stemming was met den politieken w| van het Duitsche volk. Wat het volk wil heeft in den allerlaatsten tijd eerst de verkiezing van den rijkspresident bewezen, nl. 19 millioen wilden beslist niet, dat een partijheerschappij, een partijdictatuur van Adolf Hitier over Duitschland zou komen. Parlementen hebben zeker fouten, maar het slechtste parlement is duizendmaal beter dan welke camarilla ook. De leuze moet zijn: „Recht voor het Duitsche volk". „Weg met de camarilla". De eerste regeeringsverklaring heeft de doeleinden en plannep der nieuwe regeering volkomen verzwegen. Is de val van het kabi- net-Bruening reeds een ontzaggelijke, staats- politieke fout geweest, de ontbinding van den rijksdag en het uitschrijven van een nieuwen verkiezingsstrijd is in dezen tijd een zonde. De overwinning der nationaal-socialisten in den volgenden Verkiezingsstrijd zou niet an ders beteekenen dan den overwinning der inflatie. Vervolgens keerde spr. zich tegen het feit, dat het nieuwe rijkskabinet in de eerste plaats uit personen van adel was samengesteld en dat de burgerlijken eerst naderhand er bij gehaald moesten worden. De regeeringsverklaring heeft geen woord bevat over de verhouding van rijk en landen. Wat denkt de rijkskanselier te doen mei een riikshervorming. Het is wel begrijpelijk, dat de rijkskanselier zich mengt in de regerings vorming in Pruisen. Maar hij moet niet pro- beeren dit Pruisische voorbeeld eventueel ook in Beieren na te volgen en zich bezig te hou den met de Beiersche regeermgsvcrming e. d. Beieren heeft geen vertrouwensman in het nieuwe kabinet. In dezen tijd, waarin in Duitschland de volksrechten dreigen te ver dwijnen moeten de Duitsche landen voor deze rechten strijden. Het is noodzakelijk, dat de landen hun invloed in den rijksraad veel krachtiger doen gelden en aldua invloed uit oefenen op de politiek" vorming van wil in het rijk. Óp het oogenblik is het voor allen duidelijk, dat de landen de beschermers zijn van het volk en de volksrechten. „Der Deutsche" komt met een bericht van den persdienst der politieke vakverenigin gen, welke betreffende de nieuwe noodveror dening o.m.weet te berichten: De regeering von Papen is voornemens de essentiëele ge deelten van de noodverordening van ar. Bruening over te nemen. Wel is waar wordt een zekere wijziging in de werkloozenonder- steuning voorgenomen, doch het ligt niet in de bedoeling de werkloozenverzekering, de crisisondersteuning en de crisisvoorzorg met elkander te vereenigen. De werkloozenverze kering en de crisisvoorzorg zal verlaagd worden ten last van de crisissteun. Dit betee- kent voor de werkloozenverzekering een ge middelde verlaging van 23 pCt., doch in kleinere plaatsen gaat deze vermindering tot 50 pCt. toe. De crisisvoorzorg zal met 15 pCt. worden verlaagd. De organisatorische wijziging door een verkorting van den duur der ondersteuning in de werkloozenverzeke ring van 20 tot 13 weken en een overeenkom stige verlenging van de crisissteun tot 45 weken zal worden doorgevoerd en worden aangevuld met een verscherpt onderzoek naar de behoefte om steun. Het ligt in de be doeling ook voor de werkloozenverzekering dit onderzoek te verscherpen. Dit onderzoek zal evenwel eerst na 6 weken aanvangen. Be sluiten over deze kwesties zijn nog niet be kend. Naar „Der Deutsche" voorts meldt, heeft Rijkskanselier ven Papen er bij de onderhan delingen met de verschillende belanghebben den opnieuw er op gewezen, dat een volko men reorganisatie der sociale verzekering bij noodverordening zal plaats hebben. De Zuid-Duitsche landen en den Rijkspresident. Naar een persoonlijkheid welke het Baden- sche „Centrum"' na staat nopens dé conferen tie der Zuid-Duitsche staats- en minister presidenten te Berlijn en hun «tap bij den Rijkspresident mededeelt, zullen de staats- en ministerpresidenten den Rijkspresident niet alleen hun standpunt uiteenzetten nopens de algemeene kwesties der verhouding tusschen rijk en landen, doch zij zullen zich voor alles en met beslistheid keeren tegen het voornemen rijkscommissarissen in de landen te benoe men. Dit is volgens de meening der Zuid- Duitschers in strijd met de grondwet. Voorts zal de rijkspresident op de hoogte worden ge steld nopens de Zuid-Duitsche opvattingen ten aanzien van alle pventueele inflatiedenk- beelden. De Zuid-Duitsche staten eischen voorts opheldering beireffende de gronden en achtergronden van de regeeringswisselmg in het rijk. De stappen der Zuid-Duitsche landen zijn, naar verzekerd wordt, niet gericht tegen het rijk als zoodanig, doch beoogen integendeel de belangen van het geheele rijk te dienen. Bijeenkomst van den Prui sische Landdag 15 Juni a.s. In zijn gisteravond gehouden zitting heeft het seniorenconvent van den Pruisischen Landdag besloten den Landdag Woensdag 15 Juni a.s. bijeen te doen komen. De Landdag zal 15 en 15 Juni vergaderen. DE LINDBERGH-AFFAIRE. Het dienstmeisje van de fami' Morrow pleegt zelfmoord. Het dienstmeisje van de familie Morrow, de schoonmoeder van Lindbergh, heeft gister de hand aan zich zelve geslagen. Violet Sharpe, aldus heette zij, had reeds bij vroe gere verhooren toegegeven, dat zij1 in den nacht, dat de baby van Lindbergh ontvoerd werd, met haar zuster en twee onbekende jonge mannen een autotocht gemaakt had Nadat haar medegedeeld was, dat zij Vrijdag middag weer zou worden gehoord, ging zij naar haar kamer, waar zij cyaankali innam. Daarop ging zij weer naar beneden, waar zij in aanwezigheid van de familie Morrow in eenzakte en overleed. Zij kon, voordat zij stierf niets meer mededeelen over de redenen van haar daad. Het heeft er echter allen schijn van, dat er een nauw verband bestaat met de Lindbergh-affaire. De politie van New-Jerseywas zeer ver rast, toen zij van het gebeurde op de hoogte werd gesteld. De politie deelt in verband hiermede nog mede, dat het dienstmeisje Violet Sharpe van af den dag na de ontvoering voortdurend in het oog is gehouden. Tijdens een verhoor van Donderdag j.1. beweerde zij alleen den voor naam, Ernie, van een der mannen te ken nen, met wie zij dien nacht, denzelfden nacht dat het kind van Lindbergh werd ontvoerd, een autotocht had gemaakt. Zij weigerde mede te deelen, waar zij dien nacht geweest waren. Naar de politie verder vastgesteld heeft, had zij des middags vóór de ontvoering met dezen Ernie getelefoneerd. In een foto", die de politie haar toonde, herkende zij dezen z.g. Ernie. Zij was in den loop van het ver hoor buitengewoon nerveus, weshalve besloten was om bij het verhoor van Vrijdagmiddag een medicus aanwezig te doen zijn. De door Violet Sharpe herkende foto is die van een taxi-chauffeur, Ernie Brinkert genaamd, en woonachtig te New-York. Violet Sharpe is van geboorte een Engelsche. Scottland Yard had haar een voortreffelijk getuigschrift mee gegeven. Na den zelfmoord van het meisje heeft de politie hare bezittingen in beslag genomen. MIJNRAMP IN HENEGOUWEN. Gistermiddag heeft in de kolenmijnen te Querengon (Henegouwen) op een diepte van 923 M. een ernstig ongeluk plaats ge had Talrijke mijnwerkers bevinden zich nog onder den grond. Tot nu toe weet men niet hoeveel slachtoffers er kunnen zijn. In ieder geval is met stelligheid aan te nemeu, dat talrijke mijnwerkers om hetl even zijn geko men. Aangaande het ongeval in de kolenmijn te Querengon vernemen wij nader, dat- de iij- storting veroorzaakt werd door een plotse- inge gasontploffing. Het ongeval had plaats op net oogenblik dat de werkploegen zouden worden afgelost. Talrijke mijnwerkers bevon den zich reeds in de gaanderijen. Denkelijk ïeeft zich het grootste aantal hunner in vei ligheid kunen brengen. Zeker echter is het, dat twee werklieden onder het vallend ge steente werden bedolven en gedood. Verder wordt gemeld, dat men de werklie den heeft kunnen ophalen, evenals de lijken van de twee slachtoffers. Zooals te begrijpen is, heeft het ongeval in Queregnon en omgeving groote deernis ver wekt. Een ernstig auto-ongeval heeft in de nabij- leid van Nimes plaats gevonden. Een parti culiere auto, waarin 4 Italiaansche mannen en vrouwen zaten, raakte in een scherpe bocht aan het slingeren en vloog tegen een boom. De wagen vloog onmiddellijk in brand. Alle vier inzittenden werden gedood. MOEILIJKHEDEN VOOR DE NIEUWE CHILEENSCHE REOEERINO. Protest van vreemde mogend heden te Santiago de Chili. Naar uit Santiago de Chili wordt gemeld, lebben de diplomatieke vertegenwoordigers der vreemde mogendheden bij de Chileensche regeering geprotesteerd tegen de in beslag neming van bankdeposito's in vreemde munt eenheid en de uitbetaling in gedevaloriseerde peSos. De verordening, waarbij de inbeslag neming wordt afgekondigd, is nog niet van kracht, zcodat de buitenlanders nóg hopen, dat de maatregelen zullen worden gewijzigd of zullen worden ingetrokken. De V. S. weigeren de nieuwe regeering te erkennen. Uit regeeringskringen verluidt, dat de regeering der V.S. waarschijnlijk zal weige ren de nieuwe regeering van Chili te erken nen, daar zij de in beslag neming der trans- valututadeposito's beschouwt als een verbre ken van de belofte der junta-regeering. Deze belofte hield in, dat alle rechten van buiten landers en alle buitenlandsche bezit, evenals de verplichtingen aan buitenlanders zouden worden erkend. HET DIRECTORIUM VAN MEMEL- LAND BIJ DE LITTHAUSCHE REGEERING. Het nieuwe directorium van Memeiland heeft zich gister te Kowno voorgesteld aan staatspresident Smetona en minister presi dent Tubelis. Aan de ontvangst werd voorts deelgenomen door president Dr. Schreiber, de landsdirecteuren Szigaud en Waldahn, zoo mede door den nieuwer gouverneur van Memeiland, Gylys. VERVLAAMSCHING VAN HET ONDERWIJS IN VLAANDEREN. De Belgische Kamer heeft gister in eerste lezing het wetsontwerp aangenomen betreffen de de vernederlandsching van het onderwijs aan het volks- en middelbare scholen in Vlaanderen. De indiening van dit ontwerp had indertijd groote opgewondenheid ver oorzaakt. DE VALSCHE MUNTERSBENDE UIT DE OMGEVING VAN MAINZ. Zestien personen gearresteerd. Er zijn thans 16 personen gearresteerd, die medeplichtig zijn aan de vervaardiging en het in omloop brengen van valsche Markstuk ken. Er zijn thans drie werkplaatsen opge spoord. Bij het onderzoek is men een aantal smokkelaar van verdoovende middelen op het spoor gekomen. Van deze bende hebben twee mannen een gedeelte van het valsche geld in omloop gebracht. Voorts is de politie een dievenbende op het spoor gekomen, welke eveneens met de val sche munters in relatie stond. Van deze bende zijn reeds 6 personen ingerekend. In een der staatswerkplaatsen waar geschut en munitie wordt geprobeerd, is gisteren een 15.5 c.M. granaat ontploft, waardoor een arbei der werd gedood en drie anderen zwaar ge wond. Toen de dienstdoende opzichter en een aantal andere arbeiders kwamen toeloopen, volgde door onbekende oorzaak een tweede ontploffing, waardoor 7 arbeiders levensge vaarlijk werden gewond. Alle gewonden wer den terstond naar een ziekenhuis overge bracht. Zij hebben allen zware brandwonden, terwijl de toestand van eenigen hopelöos is. Slostrom, een der directeuren van het Kreu- gerconcern, die ongeveer 14 dagen in verband met de Kreuger-affaire was gearresteerd, is gisteren wegens gebrek aan bewijs weer in vrijheid gesteld. Inmiddels heeft de justitie op verzoek van de regeering een vervolging inge steld tegen een der andere Kreuger-directeuren Brosberg, die beschuldigd wordt van verduiste ring van gelden van een der Zwitsersche Kreuger-onder nemingen. De politie te Havana is gisteren een complot op het spoor gekomen, dat drie jongelui had den gesmeed tegen het leven van den presi dent van Cuba, Machado. Zij zouden een bom werpen in een straat waar de president tijdens een wandeling zou passeeren. Het complot werd slechts eenige minuten voor Machado voorbij zou komen ontdekt, en de jongelui werden dan ook op heeterdaad met de bom betrapt. Zij werden alle drie gearresteerd. Naar van welingelichte zijde wordt verno. men, is de Italiaansche minister van oorlog» generaal Balbo, die verleden jaar met een es. kader van 12 vliegtuigen een transatlantische vlucht naar Brazilië maakte, voornemens om in Mei van het volgende jaar een nieuwe oceaan- vlucht naar Amerika te maken als commandant van een eskader van 24 watervliegtuigen. een debat in het Lagerhuis over de 'onlangs door den Ierschen Vrijstaat ingestelde hooge tarieven, meldt het Hbld., heeft de minister voor de domi nions Thomas even een stormpje doen opsteken toen hij Groot-Britannië een dominion noemde evenals de Iersche Vrijstaat. Een conservatief vroeg of dit de nieu we benaming was voor Zr. Ms. regee- ring in Groot-Britannië. Thomas ver weerde zich met te zeggen dat Groot- Britannië binnen het Britsche Gemeene- best van naties toch zeker ook een do minion was, wat weer tot protesten aan leiding gaf. Op de vraag of Thomas bij zijn besprekingerr met De Valera ook over die nieuwe tarieven gesproken had, antwoordde deze, dat men er „een mil lioen mijlen" vandaan was gebleven. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 10 Juni 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 137, stapels, wegende 163801 K G. kaas aange voerd, waarvan de prijzen als volgt: Fa- briekskaas: 87 stapels Kleine 26.50, 8 sta pels Commissie 22. Boerenkaas: 17 stapels Kleine 26 en 25 stapels Commissie 24. Alles met rijksmerk. Handel goed ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 10 Juni 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 912; Aardbeien per doos 12—42 een; Andijvie per 100 stuks 1.80—5.80; Bloemkool le s. per 100 st. 15—21, 2e s. 8—12; Kropsla per 100 stuks 0.40—2.70; Komkommers le s. per 100 stuks 1214; Postelein per bakje 1534 cent; Peulen per 100 pond 2228; Rabarber per 100 bos 2— 5; Radijs per 100 bos 0.50—5.60; Selderie per 100 bos 1.103.10; Spina- zieperbak/1.03—1.61; Dubbele spercieboo- nen per 100 pond 4349; Wortelen per 100 bos 8—12. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 11 Juni 1932. Op de hedei gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 20 Paarden 90—225; 13 Melkkoeien 120—220; 27 Nuchtere ka1v„ slacht 3—13, fok 9—18; 40 Vette schapen 1016; 57 Lammeren 5—9; 40 Schrammen 813; 96 Big gen (10 weken) 37; 6 Bokken en gei ten 6fO. Handel matig. DE BOTERPRIJZEN. ALKMAAR, 11 Juni 1932. Op de heden gehouden Botermarkt werd betaald voor Fa- brieksboter le c. 0.470.60, 2e s. 0.40—0.47 VtEieren (groothandel) 2.503Eendeieren 2. PIEPKUIKENMAKKT. ALKMAAR, 11 Juni 1932. Op de heden gehouden Piepkuikenmarkt waren aange voerd 46 kisten en 5 korven. Prijs 8090 cent per K.G. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Juni'32. Langendijker Groentenveiling. 17400 K.G. Tomaten: A f 32.8033.40, B 28.80, C 32.20, CC 17.90; 21000 K.G. Aardappe len: Schotsche muizen 7.809.30, Drie lingen 7.60—9.10, Kleine 5.80— 6.10, alles per 100 K.G. BEVERWIJK. 10 Juni 1932. Postelein 2.506; Tomaten, binnenland 16 18. exportmarkt: A 16, B en C 15 en CC 10; Bakaardbeien 4080; Peulen 23—25.50; Doppers 21—22 50; Druiven 5153. alles per 50 K G.; As perges 19—48; Sninaie 615 per 100 K.G.; Wortelen 10—18: Rabarber 1.505; Radijs, Selderij en Uien f 1 6; Asperges: dik wit 3649 cent, dik blauw 2136 cent, dun wit 16—22 cent, dun blauw 13—19 cent per bos; dikke boonen 50 cent per pond; Komkommers 611!4 cent; Bloemkool 614—21 cent j^r stuk; Kropsla 0.506 per 100 krop. PURMEREND, 10 Juni 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urinerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen 2.753.25 per zak, 25 K.G.Peulen 4856 per zak, 50 K G.; Doperwten 2442 per zak, 50 K.G.Aardbeien 12 21 cent per doose, 2 ons; Komkommers 7 14 per 100; Tomaten: A 15—20 en C 1316 per 100 K.G.; Bloemkool 2 27 per 100; Spinazie 0.10—1.47 per mand, 6 K.G.; Postelein 6084 cent per mand, 1 K.G.; Sia /-0.50—2.80 per 100 krop; Andijvie 15—55 cent per kist; Radijs 1 2.80 per 100 bos; Pieterselie 3 9 per 100 bos; Selderij 410 per 100 bos; Rabarber 16 per 100 bos; Worte len 10—22 per 100 bos; Prei 1.60 3.20 per 100 bos; Slaboonen 1.04 1.12, Snijbooren 0.760.84 per K.G. ZAANDAM, 10 Juni 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 10—60 cent per kist; Andijvie 1096 cent per kist; Peen 15-—24 cent per bos; Bloemkool 219 cent per stuk; Pieterselie 1013 cent per bos; Selderi 2— 5 cent per bos; Sla (prei) 1543J4 cent per bos; Blomkool le s. 15—20 cent per stuk. 2e s. 12—15 cent per stuk; Raapstelen 34 et per bos; Schotsche Aardappelen 714 cent per 100 K G.; Citroenen 4 per 100; Peulen 24 —25 cent per pond; Komkommers 7—18 ct, per stuk; Rabarber 144 cent per bos; Spii nazie 0.80— 1.35 per kl. kist; Postelein 3047 cent per kl. kist; Tomaten 1014 ct, per pond; Aardbeien 57—74 cent per doosje (pond). WIJDENES, 10 Jur.i 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool le s. f 18—27,2e s 10—15, 3e s. 6-/8; Aardbeien f 1.08 1.19; Peulen 53 cent; Sla 1.10 2.80; Wortelen lf-f 13.80; Aard appelen 9.30—f 9.80; Rabarber 2—/ 4.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11