Alkmaarsche Courant. j>xoiunciaal Tlieuws £aud= en J-uinèouux Vtaaq. £ti Acut&od ZATERDAG 11 JUNI [HEERENBAAI BEVERWIJK. KOEDIJK. TEXEL. PROVINCIALE STATEN. Voor uitbreidingswerken van het P.E.N. 1.400.000 gevraagd. 1932 ^Wiert en derti9s,e ,aar9an9- ZekerTriexhc He&znbaai, maar dan ECHTE FRIESCHE K>*>aPf* ows Te Heiloo is Woensdag overleden ds. P. Proost em.-predikant. De overledene dien- véd. herv. predikant de gemeenten rwTvliet O- en W.-Blokker, Koog-Zaandijk, Oformerveer en Oude en Nieuwe Nyehaske. Ds Pr- was een zwa8er van de vr°egere Alkmaarsche luth. predikant, ds. J. F. Ter- nooy Apel. In de Donderdag gehouden vergadering »an kerkvoogden en notabelen is met meer derheid van stemmen besloten de pastorie der Ned. herv. gemeente aan den nieuwen burgemeester tot wederopzegging toe te ver huren. •Woensdagavond werd in hötel „Do £waan" te den Burg een ledenvergade ring gehouden van de Coöp. St Zuivel fabriek „De Eendracht" te Texel. Bij de opening wees de voorzitter, de heer C. Stoepker, op den treurigen toestand in 't zuivelbedrijf, gedurende de laatste maanden, doch met vreugde constateer de spr. dat de te verwachten regee- ringsmaatregelen nu reeds van invloed lijn op de prijzen. De leden werd een balans en rekening overgelegd, over 't afgeloopeu boekjaar. Namens de financieele commissie was van den heer Dokter (den bekenden specialist op dit gebied) een gunstig rapport ingekomen, de afschrijvingen waren voldoende en de financieele po sitie goed. Gebouwen en inventaris staan op de balans voor 82.900, terwijl aan de credietzijde de gebouwen van de voormalige fabriek te de Waal voor 40.000 staan. Uit de mededeelingen van den direc teur vernamen we, dat de melkaanvoer thans een ongekende hoogte heeft be reikt, nJ. 128.922 K.G. p. maand. Afgeleverd werden 5700 Ed. kazen en 1600 K.G. boter. De kwaliteit der boter was uitstekend en ook de kaas bracht, in vergelijking met andere kaas, goede prijzen op. Verder deelde de heer Boer mede, dat door de groote vraag in den laatsten tijd naar boter, van de Zuivelexport Mij. boter was bijgekocht. Deze mededeeling was oorzaak van een vrij langdurige discussie. De heer D. Dros oordeelde 't beter niet te verkoopen dan boter van minde re kwaliteit, doch de heer Boer beweer de dat de gekochte boter van prima kwaliteit was. Op een vraag van den heer Bouwsma deelde de directeur mede, dat bepaald was 80 doch thans kan men wel 100 bekomen. Een der leden infor meerde verder nof of de bond, waarvan de coöp. lid is, niets kan doen voor export naar de koloniën. De voorzitter zeide dat de Bond van Zuivelfabrieken alles doet om den uitvoer te bevorderen. Nadat nog eenige vragen beantwoord en eenige huishoudelijke zaken bespro ken waren, sloot de voorzitter de ver gadering. WARMENHUIZEN. Dezer dagen vergaderde het plaatselijk crisiscomité ten gemeentehuize. De voorzitter, burgemeester Nolet, opende de vergadering en memoreerde in het kort het vele goederdat door het comité, hetwelk niet naar buiten werkt, reeds is verricht. De werk zaamheden van het comité hebben tot heden bestaan in het verstrekken van kleeding en financieele hulp in die gezinnen, welke naar het oordeel van het comité het ergste van den tegenwoordigen crisis hebben te lijden. Van het nationaal crisis-comité werd ont vangen 20 ton eierkolen, 40 dekens, 23 dozijn kousen, 150 gulden in contanten, benevens 900 K.G. zwavelzure ammoniak. Verder is door het comité nog aangekocht 2100 K,G. ammoniak, hetgeen onder de daarvoor in aanmerking komende tuinders werd verloot. Aan verstrekking van kleeding en geld werd uitgegeven 420.19 en aan het nationaal crisis-coité afgedragen 49.80. De ontvang sten aan giften bedroeg 18 van een bridge- wedstrijd en aan busjes 498. Door de tuinbouwverecniging is door be: middeling van het nationaal crisis-comité nog een hoeveelheid kunstmest egen vermin derde prijs beschikbaar gesteld. Aan een 40-tal gezinnen werden bonnen verstrekt tot een bedrag van 2.50 per gezin te besteden in de gemeente. De vraag kwam verder naar voren hoe te handelen met het houden van de wekelijksche collecte. Het co mité moest tot haar spijt constateeren, dat verschillende ingezetenen zich onttrokken voor eene bijdrage in deze collecte. Besloten werd evenwel de wekelijksche inzameling te U'ijven houden en warm aan te bevelen bij de urgerij, waardoor het comité in staat blijft jnen 'n die gezinnen, waar de crisis- andigheden het ergste heerschen. Fen ernsti gbero-e pwordt bij dezen dan 0p de burgerij gedaan om de collectan- niet van de deur te sturen Elk offertje, dioh^rin^ 00'<' 's welkom. De erisis-omstan- st^.n toch ziin van di«n aard dat hulp en n°g steeds noodzakelijk zijn. UITGEEST. OoievaaenSd?^avond had in het h0,€l A plaats a'hier, een openbare uitvoering ?am? f.nV?/n de kinderoperette-vereeniging Kaat" dn riendschap. directeur de heer Jac. kinderÏÏr!uerd werd -Het Gouden fluitje", J. van dor i/ ln vier bedrijven, tekst van A. De heer 11?a,P' muziek van E. Koning, belkom jbp' opende den avond met een de zeer vele aanwezigen en dankte den heer Kaat voor het vele werk en de extra repetities die voor deze uitvoering noodig waren. Verder bracht spr. dank aan den heer en mej. Van 't Veer voor het vele werk en aan de anderen die hun hulp had den verleend. Het was een heel goed geslaagde avond waarop de heer Kaat veel succes heeft ge oogst. CASTRlCUM. Thans is door de Kroon goedgekeurd het raadsbesluit tot vaststelling van de af wijking van de winkelsluitingswet en wel op de Zondagen in het seizoen wat aanvangt op 15 Mei en eindigt op 15 Sept. van elk jaar. Dat deze ontheffing zeer wenschelijk is heb ben we in dit korte tijdsbestek al ondervon den. Naar wij vernemen zal de bestrating van den Rijksweg in de kom van het dorp een verbetering ondergaan. Een gedeelte van het wegdek vanaf het raadhuis tot aan de bocht bij van Benthem zal worden ver nieuwd. De bestaande klinkerbestrating zal echter worden gehandhaafd. Dit wijst er op dat de plannen van de verbetering en wijzi ging van het profiel van den weg nog niet zoover zijn dat deze kunnen worden uitge voerd. Dat de vernieuwing van het wegdek in de kom van het dorp zeer noodzakelijk is, zal ieder die dit gedeelte van den weg de laatsten maanden, we zouden haast zeggen jaren, heeft gereden, beamen. In de gemeente zal deze verbetering zeker worden toegejuicht al zal men wel eeniger- mate zijn teleurgesteld omdat men steeds wachtende was op de uitvoering van de plan nen tot algeheele vernieuwing van het weg dek, wat een veel omvangrijker werk is. Nader vernemen wij, dat binnenkort wel zal worden aanbesteed het maken van het nieuwe wegdek van den Rijksweg vanaf de Limmervoort tot aan den Kooiweg. Ter laat ste plaatse zal dan eenzelfde toestand ont staan als thans te Limmen, waar het nieuwe wegdek aansluit aan de bestaande klinker- bestrating. SCHAGERBRUG. Op 1 Juli a s. zal de heer Jb. Boonacker alhier 30 jaren werkzaam zijn geweest als klokkenist te Schagerbrug. EGMOND AAN DEN HOEF. Toen mej. R. van Egmond aan Zee zich Donderdagmorgen om ongeveer half 9 uur op haar motorfiets naar de school te Egm. a.d. Hoef begaf, werd zij op den hoek bij den heer Zoon aangereden door een melkauto, komende van de richting Bergen. Mej. R. ge raakte onder haar motor en moest bij den heer Z. worden binnengedragen. Haaf toe stand is niet ernstig. Dr. Belonje verleende geneeskundige hulp. Het voorwiel van de motor werd in elkaar gedrukt. Woensdagavond vergaderden de land en tuinarbeiders van St. Deus dedit. De va- cantiebons kunnen nu bij den penningmees ter der afdeeling worden ingeleverd. De le den werden tot spoedige inlevering aange spoord. Er was gecorrespondeerd over loons- verhooging. Gebleken was echter dat op geen succes in deze actie kon worden gerekend. De voorzitter meende ook, dat de arbeiders hier wel tevreden konden zijn, vooral als zij den toestand elders in aanmerking namen. Als het loon van 19.20 zou verhoogd wor den, zou ook zeker de arbeidsdag Ifcnger worden. Van het H.B. werd een schrijven voorgele zen, waaruit bleek, dat sommigen (.v. hou ders van groot vee, eigen-werkers) in geen geval voor werkloozenuitkeering in aanmer king komen. Aan inschrijvingen van nieuwe leden kan geen terugwerkende kracht gege ven worden. Wie na 6 Mei toetreedt, 'moet eerst 35 weken lid zijn, vóór hij kan trekken; wie op 1 Mei lid was, kan op 1 Dec. in aan merking komen, als overigens aan alle voor waarden is voldaan. De leden worden uitgenoodigd, om in de zomermaanden (dus na 1 April) ook bij den penningmeester op te geven als zij werkloos zijn, daar het Hoofdbestuur een statistiek wil aanleggen. Door den burgemeester is er op aange drongen, dat de arbeiders, die als werkloos staan ingeschreven, ook terstond bericht zen den als zij werk gevonden hebb-n. De voor zitter onderstreepte dit nog eens Het schijnt voorgekomen te zijn, dat de arbeiders eenig werk verrichten en toch stempelen. Hierop zal streng toezicht wor den gehouden, en zoo er hier den volgenden winter overtredingen mochten geconstateerd worden, zal daartegen krachtig worden op getreden. De voorzitter spoorde de leden aan flink propaganda te maken voor een aangekon digde protest meeting op den Adalbertus- akker, waarvoor de plannen nader zullen worden bekend gemaakt. Hij deelde mede, dat voor deze gemeente 1440 aan werkloozensteun was uitgege ven. Bij de rondvraag kwam de vraag ter spra ke, of zij. die nu aan den weg werken, ver plicht zullen zijn. als straks hulp noodig is in het bol'enbeclrijf, dit werk te aanvaarden. De voorzitter meende dat dit wel zal moeten, zeker als de bloemisten het dan contractueel geldende loon betalen. Ook werd er de aan dacht op gevestigd, dat hier nog een paar menschen zonder werk zijn, terwijl aan der, weg vreemden werken. In zijn sluitingswoord wees de voorzitter er op. dat wij ons hier gelukkig mogen ach ten door de werkzaamheden aan de wegver- breeding. Op andere plaatsen zijn er nog honderden werkloozen. Hij hoopte, dat ook voor den volgenden winter iets gevonden zal kunnen worden. SCHFRMFpHORN (Mei). Overleden: Pieter Kluit. 77 j., echtg. van P. de Groot (overl. te Alkmaar* Ged. Staten van Noordholland vragen bij suppletoire begrooting van het P E N. een som van 1.400.000 voor uitbreidingswerken. Deze werken blijken te bestaan in aankoop en opstelling van een derde turbine-installatie met toebehooren in de nieuwe centrale te Velsen-Noord voor 1 250.000 en een eerste termijn voor de stichting van een nieuw hoofdkantoorgebouw te Bloemendaal (onder bouw) groot 150.000. Wat de derde turbine aangaat, wordt opgemerkt, dat in de nieuwe centrale te Velsen twee turbine-aggregaten, elk met een normaal vermogen van 24.000 K.W. zijn opgesteld. Geconstateerd is inmid dels mogen worden, dat de verwachtingen, gebaseerd op de gebruikelijke stijging tfan electriciteitsafneming, nog aanmerkelijk zijn overtroffen, mede als gevolg vaq een hoogere afneming door Hoogovens en door de Neder- landsche Spoorwegen. Vóór den winter van 1933/34 zal de P E. N.-centrale bij Velsen moeten kunnen beschik ken over een derde turbine. Aangezien het derde turbine-aggregaat uitsluitend zal die nen om de noodige reserve te leveren, is thans een uitbreiding van het beschikbare ketelver mogen niet noodig. Het maakt nog een punt van overweging uit, of het niet geboden is, deze gelegenheid te benutten om een machine van een grooter vermogen te kiezen, waaraan voor de toe komst verschillende voor de hand liggende voordeden verbonden zijn (grootere reserve, hooger rendement van de in de centrale aan wezige ruimte, transportmiddelen, water-aan- en afvoerkanaal enz.), die vermoedelijk tegen de hoogere kosten ruimschoots zullen op- wegen. Het hoofdgebouw voor de administratieve en technische diensten te Bloemendaal is thans niet alleen geheel in beslag genomen, doch het is voor de tegenwoordige behoefte reeds onvoldoende. In verband met den verderen voortgang der lectriciteitsvoorziening zal in de toekomst nog aanmerkelijk meer ruimte noodig zijn. De stichting van een nieuw gebouw heeft dan ook reeds geruimen tijd en dringend de aandacht van de bedrijfsleiding gevraagd. De kosten van het bouwen complex worden geraamd op 890.000. Thans wordt als eer ste post een crediet groot 150.000 aange vraagd voor het maken van den onderbouw. In het totaal zijn niet begrepen de kosten van verschillende als gevolg van dezen nieuw bouw uit te voeren werkzaamheden als bijv. overbrenging van diensttelefoon, alsook de noodzakelijke aanvulling der stoffeering. Op het tegenwoordige hoofdgebouw en bij gebouwen hebben in den loop der jaren zoo danige afschrijvingen plaats gehad, dat de boekwaarde daarvan op 1 Januari 1932 23.433.50 bedraagt. De grond staat te boek voor 20.404.15 (zijnde rond 10 per M2.) WARMENHUIZEN. Chr. Boerenleenbank. Bovengenoemde boerenleenbank hield dezer dagen de jaarlijksche ledenvergade ring in het Patronaatsgebouw, onder voor zitterschap van den heer K. Molenaar. De voorzitter memoreerde de slechte tijds omstandigheden van de tuinders. Voor som mige van de leden der bank is het zeer moei lijk hunne bedrijven voort te zetten. In het kort ging de voorzitter na welke pogingen in het werk zijn gesteld om den nood der tuinders te verlichten. Ook werd nagegaan in hoeverre de katholieke Tweede Kamerle den hun woord hebben gehouden. Geconsta teerd werd dat men op hen ook niet veel kan bouwen. Bij dat alles werden de leden van de bank er aan herinnerd hoe in een tijd van enkele weken de veehouders door de re geering worden gesteund, en dat nu reeds steun voor de varkenshouders in overweging is genomen. Van steun aan de tuinbouwers hoort men nog steeds niets. Een verblijdend teeken is het volgens den voorzitter dat de financieele positie van onze bank in 1931 wederom sterker is geworden. Rekening en verantwoording 1931. Bij monde van den heer G. J. Mosch werd namens de rekening-commissie geadviseerd tot aanneming van de rekening en verant woording 1931. Op de balans staat een winst van 1.420.61. De reserve wordt 2280,23. Goedgekeurd. Jaarverslag 1931. Aan het jaarverslag ontleenen wij het vol gende: Het aantal leden per 1 Jan. 1931 bedroeg 161. Het aantal leden per 31 Dec. 1931 be droeg 168. Het aantal Spaarboekjes bedroeg per 1 Jan. 1931 341 stuks. Het aantal Spaarboek jes bedroeg per 31 Dec. 1931 332 stuks. Het aantal uitstaande voorschotten be droeg per 1 Jan. '31 121. Het aantal uit staande voorschotten bedroeg per 31 Dec. '31 170. Er zijn 22 bestuursvergaderingen gehou den waarvan 19 gecombineerd met den Raad van toezicht. De voorzitter bracht den kassier dank voor ziin keurig samengesteld jaarverslag. 'Tot bestuurslid is met groote meerderheid herkozen de heer K. Molenaar. A's lid van den Raad van Toezicht is met meerderheid van stemmen herkozen de heer K Tesselaar Pz. Ter voorziening in de vacature wegens overlijden van den heer C. Nannes is als lid van den Raad van toezicht gekozen de heer Ant Nannes. De voorzitter wijdde nog eenige waardee- rend« woorden aan de nagedachtenis van wij len den heer C. Nannes, die een van de pionniers is geweest in de moeilijke jaren van onze bank. De voorzitter sprak de hoop uit, dat de heer N. voor al hetgeen hij voor onze bank heeft gedaan zijn loon moge ont vangen. Het Bestuur stelde voor den volgenden ren testandaard: Voorschotten Debet 4 3/4 Spaargelden 3 1/4% I oopende rekening Debet 4 3'4 I.oopende rekening Credit 3 1/4% Aldus goedgevonden. jfn verband met de wet op de coöperatie was het noodig de statuten te wijzigen. Even eens goedgevonden. Daarna sluiting. DE REGELING VOOR KAAS BIJ DE CRISIS-ZUIVELWET. Bij de uitvoering der Crisis-Zuivelwet stuit men met het artikel kaas op belangrijke moei lijkheden. Gevolg van het uitblijven eener definitieve regeling is het ontstaan van aller lei fantasieën, waarvan sommige zoo sterk als juist worden aanvaard, dat een aanzien lijke invloed van uitgaat op marktprijzen. Men meldt ons thans van goed ingelichte zijde, dat op Dinsdag 1.1. een bespreking met een deskundige commissie heeft plaats gehad op het Dep. van Econ. Zaken en Landbouw. Het principe van een heffing op het botervet in de voor het binnenland bestemde kaas blijft gehandhaafd. Dit botervet zal tot zelfde hoogte worden belast als de boter. Echter zijn aan de heffing op binnenlandsche kaas tot een daardoor vrij belangrijke hoogte gevaren van terugloopende consumptie en moeilijk heden bij de uitvoering en de controle te duch ten, zoodat hiervan zal worden afgezien. In de plaats daarvan komt een heffing over alle kaas, welke heffing dan slechts tot 1/3 der hoogte behoeft opgevoerd te worden, gezien de verhouding 1 2 binnenlandsch verbruik en export. Het heffingsobject wordt daardoor 3 maal zoo groot. Bij een heffing op boter van 60 cent per K.G. zou de heffing op het voor het binnen land bestemde deel der kaas, d.i. 1/3 der pro ductie, voor volvette kaas pl.m. 16—18 cent per K G. worden. Deze heffing overgebracht op de geheele productie wordt dus 1/3 van 1618 cent is pl.m. 6 cent per K.G. Voor magere soorten evenredig minder. Met een heel eenvoudige regeling kan de heffing in het zelfkazend district bij den han delaar en in het fabriekmatige productiege bied bij de productiebron worden geïnd, waarbij, door èn deze heffing èn de latere toe slag aan de veehouders op het zelfde cijfer materiaal te baseeren, een tegenstrijdigheid van belangen voor de juistheid dier cijfers zorgt. Na dit heffingsexperiment is alle kaas vrij voor verhandelen in binnen- en buitenland. Geen vervocrverboden, merken enz. zijn dan noodig. Grondgedachte dezer regeling is, dat een zeer matige heffing over alle kaas, hoewel ook hieraan nadeelen kleven, minder gevaar voor vermindering van consumptie oplevert dan een hooge heffing op het binnenlandsche deel Daarnaast vereischt het bestaan van twee soorten kaas, voor het binnenland en voor export bes'emd, met een belangrijk prijsver schil, zeer ingrijpende maatregelen, wil de regeling niet tot knoeierij aanleiding geven en een gevaar worden voor den bonafide han del. Basis der regeling is, dat alle botervet ge lijkelijk moet bijdrage aan de potvorming, maar dan ook aan alle producenten, los van de door hen reeds verkregen prijzen voor hun diverse producten, een gelijke uitkeering wordt gegeven. Dit is een eisch van billijk heid, maar er ligt tevens de stimulans in tot het verwerken der melk op die producten, waarmede de hoogste opbrengsten zijn te be halen, een stimulans, die naast vele andere goede eigenschappen mede tot gevolg heeft, dat het de eventueele overgang bij beëindi ging der steunregeling vergemakkelijkt. STIJGENDE BOTERPRIJS. De Leeuwarder Commissienoteering is ge komen op 1.15 per Kg., hetgeen overeen komt met een détailprijs voor verpakte boter van 70 a 75 cents per pond. De Leeuwarder noteering bedroeg op 20 Mei 75 cents; 27 Mei 78 cents; 3 Juni 1; 10 Juni 1.15. In drie weken tijds is de prijs dus geste gen met 41 cents of wel 55k Zulk een fluctuatie is wel nimmer te voren voorgeko men bij menschenheugenis (mobilisatie bui ten beschouwing gelaten). Het Hbl. voegt hieraan toe: Dat deze prijsstijging wel degelijk het ge volg is van boter opslaan door handel en particulieren blijkt o.a. uit het feit, dat Ko penhagen gister 10 kronen lager afkwam. GEBRUIKSWAARDE LANDERIJEN. Ten behoeve van vermogensbe lasting. Op de vragen van het lid der Tweede Ka mer den heer Van Rappard betreffende het rekening houden met de verminderde ge bruikswaarde van landerijen ten behoeve van de aanslagen in de vermogensbelas ting, antwoordde de minister van Financiën, dat het hem bekend is, dat, hoewel vele on roerende en roerende zaken op het oogen- blik een geringe geldelijke opbrengst geven en vermoedelijk ook in de naoste toekomst zullen geven, in de daling, welke in de prij zen van die zaken is ingetreden, de vermin dering in opbrengst niet ten volle tot uit drukking komt. Het is hem echter niet bekend, dat, bij aankoop van landerijen door niet- landbouwers, prijzen worden besteed, welke hooger zijn dan die, waarvoor landbouwers of anderen dergelijke landerijen zouden wil len afstaan. De minister is van meening, dat bij het bepalen van de inkoopwaarde van onroerenu goed iin het algemeen niiet gelet moet wor den op één enkele op zichzelf staande trans actie. Voor zoover hem bekend is, wordt dit bij de schattingen ook zooveel mogelijk ver meden. Een aanwijzing voor de belastinginspec teurs schijnt overbodig, in zoover met de sterk verminderde gebruikswaarde reeds rekening wordt gehouden, en onraadzaam, in zoover bij grond evenzeer als bij andere vermo- gensbestanddeelen naast de momenteele gebruikswaarde ook andere elementen, als Ce veiligheid van de belegging en de verwach tingen voor de toekomst, ini de waardeschat ting tot uitdrukking behooren te komen. HULP AAN TUINDERS IN NOORD- HOLLAND. Verdubbeling van het rijksvoor schot. Ged Staten van Noordholland stellen voor hen te machtigen aan gemeenten in Noordholyand bijdragen te verleenen in de kosten van uitvoering van regelingen tot het verstrekken van steun aan zelfstandig wer kende tuinders, die in hun eigen bedrijf aan den arbeid blijvenen hen te machtigen voor schotten tegen eene nader te bepalen rente, welke niet hooger zal ziin dan de rente, die de provincie zelf te betalen heeft en met een nader te bepalen aflossingstermijn te ver strekken aan gemeenten in Noordholland, ten einde deze in staat te stellen deel te nemen aan de regeling, van rijkswege getroffen in zake het verleenen van credieten ten behoeve van den groven tuinbouw in dit gewest. Ged. Staten merken hierbij op, dat inge volge de wet van 11 Februari 1932 uit 's rijks kas een bedrag van 700.000 wordt beschikbaar gesteld ten behoeve van vijftig gemeenten tot het verleenen van voorschot ten aan de noodlijdende tuinders m West- friesland, onder voorwaarde, dat deze 30 ten honderd van elk aan tuinders te verleenen crediet zouden bijpassen. De regeering heeft aan Ged. Staten medegedeeld, dat een ver dubbeling van genoemd bedrag in overwe ging is; tevens heeft zij de medewerking der provincie ingeroepen, opdat deze, nu de in aanmerking komende gemeenten zelf veelal in financieele moeilijkheden verkeeren en daarom de vereischte bedragen niet kunnen bijeenbrengen, in de credietverleening zal deelnemen. Reeds eerder hadden verschillen de gemeentebesturen een beroep gedaan op Ged. Staten tot het verkrijgen van de gelden, die zij voor dit doel zullen moeten beschik baar stellen. Ged. Staten zijn van oordeel, dat de pro vincie, nu deze wegens de in vorige jarefi verleende voorschotten nog voor groote be dragen garant is, thans niet opnieuw aan een credietverleening rechtstreeks aan de tuinbouwers kan deelnemen. Wel zou de pro vincie aan de deelnemende gemeenten, indien deze niet in staat blijken zich de voor dit doel noodige geldmiddelen op andere wijze te verschaffen, daartoe voorschotten kunnen verstrekken tegen de rente, die de provincie zelf te betalen heeft, en met gemakkelijke af- lossingsvoorwaarden. DE TARWEPRIJS VAN DEN OOGST 1932. Voor de tarweoogst-1932 zal de richtprijs worden verlaagd tot 12, echter met dien verstande, dat geenszins zekerheid zal be staan, dat deze prijs bereikt zal worden, aangezien broodverbruik en vrije marktprijs thans invloed zullen uitoefenen. (Uitsluitend 2e hands artikelen). Van 1—5 regels 60 cent bij vooruit- betaling te voldoen. Weer voorhanden een prachtige col lectie 2e hands FORNUIZEN, gegoten en geëmailleerd, bij Jb. VAN DER HOEK, Smederij, Achterstraat. TE KOOP GRASMACHINE wegens afschaffen van gazon. Adr. Kennemerstraatweg 171, Alkmaar. KINDERWAGEN TE KOOP n.m. bl. gr. NIEUWPOORTSLAAN 162. Radio. Pracht 5 lampstoestel met luid spreker te koop wegens overcompleet, heeft gekost 320, nu spotkoopje, moet weg 100, deskundig onderzoek zeer gaarne toegestaan. J. L. SOSTMAN Jr., Ridderstraat 10. Penantkastje 5, eiken Ladekastje 12.50, 6-deelig 2 pers. Kapokbedstel 17.50, prima Divan 10, beste linnen mangel 17.50, z. g. a. n. J. L. SOST MAN Jr„ Verkooplokaal Riderstraat 10. Emaille Kolenfornuis prima 12.50, best 2 pers. veerenbed peluw en 2 kus sens 15, eiken modern Dressoir 18.50, Ledikant met spiraal 7.50, z. g. a. a. J. L. Sostman Jr„ Verkoopl. Ridderstr. 10 TE KOOP EEN RADIOTOESTEL met luidspreker en een WASCHMACHINE- MOTOR 1/4 P K. BAANSINGEL 7 B. TE KOOP modern TUINAMEUBLE- MENT, vier fauteuils en tafel. Adres Kaarsemakersgracht 1, Alkmaar. TE KOOP EEN KINDERWAGEN. HEKELSTRAAT 24. TE KOOP GEVRAAGD EEN RIJWIEL- BELASTIGPLAATJE tot 1 Augustus. STUARTSTRAAT 14. TE KOOP zoo goed als nieuw EET KAMER-AMEUBLEMENT, mahonie i. d. was. Brieven lett. Z 477 bur. v. d. blad. TE KOOP 2e hands HEERENRIJWIEL 8.50. Te bevr. NIEUWPOORTSLAAN 96. Een goed ORGEL TE KOOP. NOORDERKADE 45. Een goed onderhouden KINDER WAGEN TE KOOP. TESSELSCHADESTRAAT 12. TE KOOP KINDERWAGEN, DRAAG- WIEGJE en PATHÉFOON met platen. Te bevr. Jb. HARTOG, Messenhuis, H uigbrouwerstraat. TE KOOP FORNUIS met bordenrek geschikt voor pension, 10. Wilhelminalaan 23, Bergen. TE KOOP F. N. MOTOR 1930, 5 P.K. K.K., in goeden staat. OVERDIESTRAAT 69. TE KOOP een gesloten DUWWAGEN. prima staat. G DEN DAS, Hensbroek. Voor 2e hands INVALIDEWAGEN TJES is je adres J. MET, Kanisstraat 13, Alkmaar. Canapé met 4 stoelen 17.50, Kapok- bed 7.o0, Pracht wit geëmailleerde Badkuip 30, Leuningstoel 7.50, Ge makskoffer met pot 7.50. DEKKER, Laat 182. TE KOOP 3 KAASSTELLINGEN we gens vertrek, lang 12 M„ hoog 2.60. Druivenlaan No. 15, AlKmaar. TE KOOP GEVRAAGD niet te zware SLOOPERSAUTO. brieven onder letter IJ 476 bureau van dit blad,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9