tBUimnland £atids en OUD-MINISTER HEEMSKERK OVERLEDEN. DRIE PERSONEN VERDRONKEN. Roeibootje omgeslagen. verlichting te geven in den noodtoestand, waarin de tuinbouw verkeert. Ged. Staten stellen n.1. aan Prov. Staten voor hen te machtigen bijdragen te verkenen in de kosten van uitvoering van regelingen tot het ver strekken van steun aan zelfstandig werkende tuinders, die in hun eigen bedrijf aan den arbeid blijven. Er blijkt intusschen niet uit, of deze bijdragen betrekking hebben op een re geling, die thans tot het verleden behoort zooals in St. Pancras cn Koedijk, of wel of deze bijdragen zullen dienen voor door de gemeenten nog te treffen maatregelen Bij den tegenwoordigen stand van zaken verdiende het alleszins aanbeveling, als die bijdragen ook werden verstrekt voor nog te verleenen steun aan zelfstandig werkende tuinders. Ged. Staten wenschen ook gemachtigd te worden, voorschotten te verstrekken aan ge meenten in Noord-Holland, ten einde deze in staat te stellen, deel te nemen aan de rege- ling, van rijkswege getroffen inzake het ver- leenen van credieten ten behoeve van den groven tuinbouw in dit gewest We meenden, dat alle gemeenten, die de bekende 30 procent uit eigen middelen moesten bijpassen voor de verleerde rentelooze voorschotten, daar toe de noodige financiën reeds hadden ver kregen. Zoo dit niet het geval is, zullen het er in ieder geval weinige zijn, voor welke de vooretellen van Ged. Staten noodig zijn. Zou men echter mogen verwachten, dat, dit voorstel eenmaal aangenomen zijnde, kan dienen voor de mogelijkheid van uitvoering, zoogenaamde tweede millioen. Voor onze noodig bij eventueele verstrekking van het tuinders zou dit van beteekenis zijn. Immers, als straks dat tweede millioen zou worden verstrekt, zullen er vele gemeen ten zijn, die niet de noodige middelen hebben om de 30 pCt. bij te passen en ook niet in de mogelijkheid zullen zijn, dat benoodigde bedrag te leenen. Bleef dan de regeering bij haar eerst ingenomen standpunt, om zelf niet meer dan 70 pCt. bij te dragen, dan was, bij aanneming van het voorstel van Ged. Staten, de moeilijkheid voor de gemeenten, om aan het benoodigde kapitaal te komen, meteen opgelost. Toch bleef dan nog dit groote bezwaar be staan, dat de gemeenten, die het «zwaarst door de crisis in den tuinbouw zijn getroffen, zich door aanvaarding van die regeling een zoo zwaren last oip de schouders leggen, dat die, blijven de huidige omstandigheden nog lang voortduren, haast niet te dragen zal zijn. Wij hadden kort geleden van gezagheb bende zijde vernomen, dat bij verdere ver strekking van steun, de Provincie voor 20 der financieele bijdrage zou zorgen, zoo- aat voor de gemeente maar 10 viel bij te passen. Deze regeling zou voor de gemeen ten veel beter te aanvaarden zijn en verdeelde het risico op een wijze, die de mogelijkheid ijihield, voor ieder lichaam te dragen te zijn. De tuinders wachten intusschen af, en ho pen, dat nu het Rijk tot nu toe niet met ver dere steunmaatregelen komt, in de a.s. ver gadering van Provinciale Staten voorstellen zullen worden aangenomen, die eenige ver lichting in den noodtoestand der tuinders Vullen beteekenen. GIDS VOOR SANTPOORT EN OMSTREKEN. De vereeniging „Santpoort's bloei" heeft een aardig gidsje uitgegeven, dat in korte trekken veel van het moois in die gemeente vertelt en bij goed geslaagde kiekjes eenige wandelingen aangeeft, die zeker voldoening zullen geven. Een historisch overzicht, waarbij natuurlijk de ruïne van Brederode niet is vergeten, en. mede- deelingen voor hen, die zich in Santpoort wil len vestigen, is aan het boekje toegevoegd, evenals een drietal kleine kaartjes. ONTSLAGEN AAN DE HEMBRUG. Wegert communistischen cellenbouw Aan de artillerie-inrichtingen aan de Hem- brug te Zaandam zijn Zaterdag 18 arbeiders wegens reorganisatie van den dienst ont slagen. Naar men vermoedt houdt dit ontslag ver band met de onlangs in de Tweede Kamer gehouden interpellatie betreffende commu nistischen cellenbouw. Onder de ontslagenen zijn arbeiders met tientallen dienstjaren. ONGEVALLEN BIJ HET ONTRATTEN VAN DE MARNIX VAN ST. ALDEGONDE. Vele bewusteloozen, een doder spoorloos verdwenen. Het m.s. „Marnix van St. Aldegonde" van de Mij. Nederland, dat aan de Javakade te Amsterdam ligt, is gister het tooneel geweest van ernstige ongevallen. Door den G.G.D. werd het schip ontrat. Zooals men weet heeft de G. G. D. hiervoor een speciaal vaartuig. Er wordt uit dit schip blauwzuur in de ruimen en andere deelen van het schip toegelaten om langs dezen weg de ratten te dooden. De be ambten van den G.G.D. treden daarna deze ruimten met gasmaskers binnen; dit ge schiedde ook nu volgen de voorschriften. Tij dens het gassen werd de beambte Beukelaar onwel en begaf zich naar de breek van het schip om frische lucht te krijgen. De breek in het schip is de plaats waar men van den wal op het schip komt. Inplaats dat de toe stand van dezen beambte daar verbeterde, werd hij erger, de man viel zelfs bewusteloos neer. Naderhand is gebleken dat op die plaats geen versche lucht was, maar een stroom van blauwgas. Dit kwam uit een daarnaast lig gende hutten. Daar was vermoedelijk door het dichtslaan van een deur een ventillatie- luikje opengegaan. Door deze opening stroomde het giftge gas naar den breek, on geveer op schouderhoogte. Beukelaar werd daar gevonden door dr. Hofman, die met dr Levie, beiden verbonden aan het Koloniaal Instituut, als gasten het werk van den G.G. D. aan boord bijwoonden. Dr. Hofman kniel de bij Beukelaar neer en gai hem een injectie. Toen dr. Hofman opstond, kwam hij in het zelfde geval te verkeeren als de beambte B. Hij ademde eveneens giftige gassen in en is toen ook neergevallen. Zoo zijn daar op die plaats een zevental beambten van den G.G. D. met het blauwgas in aanraking gekomen en buiten kennis geraakt. Personeel van de Mij. Nederland en van den havendienst heeft toen bemerkt wat er aan de hand was en een anderen ploeg,die elders op het schip bezig was met ontratten, gewaarschuwd. In aller ijl zijn toen de bewusteloozen op den wal ge bracht, waarbij de leider van den G.G.D. dr. Peters ook nog onwel werd. Plotseling miste men dr. Hofman. Vermoedelijk is hij van het dek dat hier geen verschansing heeft, in het water gevallen. Men heeft hem niet weer ge zien. Ook dreggen heeft nog geen resultaat opgeleverd. De beambten van den G.G.D. waren spoe dig bij kennis, behalve Beukelaar. Deze laat ste heeft men naar het O.L. Vrouwen gast huis vervoerd. Zijn toestand was gisteravond bevredigend. DE KONINGIN NAAR FINLAND? Uit Helsingfors wordt aan de Weser Zei- tung gemeld, dat de koning van Nederland dezen zomer een bezoek aan Finland zal brengen. DOVERCALAIS OP EEN WATER FIETS. Naar Reuter uit Dover meldt is de Rotter dammer, de heer Schilperoord, 51 jaar oud, er Zaterdag in geslaagd het kanaal van Do ver naar Calais op een waterfiets in 13 uur over te steken. In het Diaconessenhuis te Utrecht is gistermiddag om half twee op 79-jarigen leeftijd overleden mr. Th. Heemskerk, minister van Staat, oud-mini.iter van justitie. Mr. Theodorus Heemskerk, oud-mi nister van justitie, minister van Staat, lid van de Tweede Kamer, werd 20 Tuli 1852 te Amsterdam geboren. Hij bezocht de H. B. S. te Amsterdam en Den Haag. In 1868 werd hij student te Delft, in 1870 ging h- rechtswetenschappen studeeren aan de universiteit te Leiden. In 1876 promoveerde hij aan die hoogeschool tc doctor in de rechten op een disserta tie „Huwelijken van Nederlanders bui tenslands". Van 1876 tot 1901 was hij advocaat te Amsterdam. In 1883 werd hij gekozen tot lid van de Provinciale Staten van Noordholland, in welk college hij tot 1908 zitting had. Gedurende denzelfden tijd was hij lid van den gemeenteraad van Amsterdam. Van 1889 tot 1895 en van 1900 tot 1908 was hij wethouder van financiën en van de bedrijven te Am sterdam. In 1888 werd hij voor het eerst lid van de Tweede Kamer, waarin hij zitting had tot 1897, daarna weer van 1901 tot 1908 en daarna weer in 1925. In 1908 werd hij minister van binnenlandsche zaken, welk ambt hij bekleedde tot 1913. Van 1913 tot 1918 was hij lid van den Raad van State. In 1918 werd hij minister van justitie, welk ambt hij bekleedde tot 1925. In 1926 viel hem de hooge onderschei ding van benoeming van minister van Staat ten deel. Naar wij vernemen zal het stoffelijk over schot van mr. Heemskerk Donderdag a.s. op de algemeene begraafplaats te Den Haag ter aarde worden besteld. DIPHTHERITIS-EPIDE MIE TEISTERT WERKENDAM. Dertig schoolkinderen het slachtoffer. Wij lezen in de Crt. Het plaatsje Werkendam, gelegen aan de Boven-Merwede tegenover Hardinxveld, is gedurende het laatste halfjaar geteisterd door een diphtheritis-epidemie, die talrijke slachtoffers, speciaal onder de schoolgaande jeugd heeft geëischt. In deze eenvoudige ge meente, die daar als het ware geïsoleerd ligt, naast de Brabantsche Biesboscn, is door ge meentebestuur en geneesheeren een zware strijd gestreden, waaruit zij ten slotte als overwinnaars zijn te voorschijn getreden. Want, al mag nog niet gezegd worden dat men den toestand volkomen meester is, het laat zich toch aanzien, dat het zwaarste leed geleden is. Het zal zoo ongeveer in November of De cember van het vorige jaar zijn geweest, dat op twee chr. scholen, n.1. de herv. school en de Rehoboth-school talrijke gevallen van diphtheritis voorkwamen. Men had toen echter nog niet het vermoe den, dat deze ziektegevallen de voorboden van een hevige epidemie met vele gevallen van doodelijken afloop waren. Toen evenwel in het laatst van het vorig jaar de gevallen nog talrijker werden, achtte de overheid het beter ter voorkoming van uit breiding de scholen te sluiten. Na de slui ting nam het aantal patiënten voortdurend af, met het gevolg, dat na geruimen tijd de scholen weer werden geopend. Doch nog maar enkele weken waren de kinderen weer bij elkaar of de epidemie brak in verdubbelde hevigheid los en de beide geneesheeren kre gen handen vol werk. Op zekeren dag waren er meer dan honderd gevallen. Toen werden de scholen weer gesloten. Er waren bijna driehonderd kinderen aangetast, zoodat in sommige straten bijna geen gezin was, waar niet een kind besmet was. De beide doktoren, dr. Bresier en dr. Mijn- lief, konden ten slotte na onvermoeid werken de uitbreiding der ziekte niet alleen tot staan brengen, doch (na verscheidene maanden) ook het aantal patiënten sterk terugbrengen. Het eigenaardige was dat de besmetting alleen ontstond in de twee bewuste scholen en andere scholen daarvan geheel vrij bleven Noch de school in de Biesbosch noch die in De Werken of in Sieeuwijk had diphtheriti- gevallen. Vooral in De Verken was dit zéér opmerkelijk daar dit gedeelte der gemeente pal tegen het dorp aanligt, ja op sommige plaatsen zelfs om het dorp heen loopt. De ziekte was echter zuiver plaatselijk. Evenwel bleef de bewaarschool ook geheel vrij, hetgeen zeer bijzonder was, omdat de jongste kinderen voor diphtheritis het meest vatbaar zijn. Dp ziekte kwam daar slechts ook voor bii kinderen van 213 jaar en dikwijls met doo delijken afloop. In eéri gezin stierven twee kinderen van 3 en 7 jaar binnen enkele da gen, terwijl een ander gezin zes kinderen zwaar ziek had liggen. Twee daarvan zijn gestorven, terwijl de vier anderen nog steeds ziek zijn. In totaal zijn tot nog toe 30 kin deren bezweken. Zooals reeds gezegd is het ergste nu voorbij en komen de meeste pa tiëntjes weer uit bed. Hierdoor kwam men voor nieuwe moeilijk heden te staan, want 5 tot 600 kinderen den geheelen dag op straat beteekende een plaag voor het dorp. Daarom heeft het gemeente bestuur op een weide een schommel en een wip neergezet, waar de kinderen zich kunnen bezighouden totdat de scholen weer veilig opengesteld kunnen worden. Men is bij het vaststellen van dezen datum nog zéér voorzichtig, doch de overheid heeft voorloopig bepaald, dat, als de toestand zoo vooruitgaande blijft, het onderwijs weer met ingang van 6 Juli a.s. gegeven mag worden. Helaas zullen dan talrijke bankjes in de klasse leeg bijven as een droeve herinnering aan wat is gebeurd. Ondanks de ernstige waarschuwing om bezoeken af te leggen heeft een ouderpaar uit Hardinxveld doch Werkendam bezocht en is waarschijnlijk door dit bezoek de besmetting ging hij rechtswetenschappen studeeren n.1. een viertal gevallen waargenomen, ver spreid over de openbare scholen in die ge meente. De burgemeester heeft evenwel di rect alles in het werk gesteld om uitbreiding te voorkomen. Sluiting der scholen oordeel de men daar nog niet noodig, doch de ouders van kinderen die de scholen bezoeken, zijn gewaarschuwd. Men hoopt daar met mede werking van de geheele bevolking het gevaar te kunnen keeren. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Nauwelijks hebben we eindelijk een paar mooie dagen en lijkt het wel zomer te zullen worden, of reeds komen er berichten van het verdrinken van zwemmers. Laat men toch voorzichtig zijn! Nabij de zweminrichting „Het Witte Huis" in de Boomhoek te Nieuw-Loosdrecht is een negentienjarig jongmensch uit Utrecht, wiens naam tot nog toe nog niet bekend is, die, hoewel bezweet zijde, was gaan zwem men, onwel geworden en verdronken. Twee 17-jarige jongens, A. v. d. W. en J. B. uit Boxtel, zijn bij het baden in de Dom mel verdronken. De 25-jarige H. Huisman uit Amsterdam is bij het baden in het IJselmeer nabij het Muiderbergsche strand onwel geworden en verdronken. Het slachtoffer was ongehuwd. In de badinrichting „Betlem" te Muiden heeft Zondag een droevig verdrinkingsonge val plaats gehad. De 31-jarige Holshuizen uit Amsterdam is namelijk bij het zwemmen plotseling in de diepte verdwenen en ver dronken. Zijn vrouw en zijn beide kinderen waren getuige van het ongeluk. GEEN OPSCHORTING VAN KRUISERBOUW. Minister De Graaff heeft in de memorie van antwoord naar aanleiding van de aan vullende Indische begrooting medegedeeld, dat de regeering geen vrijheid kan vinden toe te geven aan den drang tot opschorting van den bouw van den derden kruiser. DE PLECHTIGE VAANDELUITREIKING AAN LANDSTORMCORPSEN. Zaterdag had te Ede de plechtige vaandel uitreiking plaats aan 14 landstormcorpsen. De uitreiking geschiedde door mr. dr. L. N. Deckers, minister van defensie. Mede dank zij het prachtige zomerweer was de belang stelling zeer groot. Naar schafting waren ongeveer 8000 personen op het terrein aan wezig. Overal wapperde de nationale drie kleur en velen hadden zich met oranje ge tooid. Onder de aanwezigen bevonden zich een grcot aantal militaire en civiele autori teiten. N^ de vaandeluitreiking- heeft de minister van defensie vier koninklijke onderscheidin gen uitgereikt aan vrijwilligers van den B. Ver'okt door het prachtige zomerweer, be gaf zich Zondagavond een 6-tal jonge man nen, wonend te Dantumawoude, uit roeien op het Zwemmer-kanaal. Bij de hooge brug onder Zwaagwesteinde schijnen zij omstreeks half tien vanuit hun bootje met steentjes naar op den wal zittende hengelaars te heb ben gegooid, met het gevolg, dat het bootje kantelde en het 6-tal inzittenden in de diepte verdween. De 19-jarige hulpbesteller Feitske Zuidema werd gered, doordat men hem van af den wal een hengel kon toereiken. De 18- jarige Romke Wybenga, die zwemmen kon, werd zoodanig door den 18-jarigen D. Bos- graaf omklemd, dat beiden verdronken. De 18-jarige Freek van Meekeren en de 18-jari- ge Fye Kasperma wisten zich met veel moei te te redden. De laatste had veel water binnen gekregen en was hedenmorgen nog onder dokters be handeling. Bij den 18-jarige veehouder Douwe Wiegersma, bij wien men aanvanke lijk nog teekenen van leven meende te be speuren, is tot één uur 's nachts kunstmatige ademhaling toegepast, echter zonder resul taat. De drie lijken werden door een passee- rende motorboot overgenomen, en later door een auto naar de ouderlijke woningen ver voerd. Tot diep in den nacht waren vele dorpelingen nog op de been om het ongeval te bespreken. staat den anderen auto niet zien aakomen. De botsing tusschen beide autos was vrij hevig. De inzittenden van den aangereden auto, een man, een vrouw en een kind, werden gewond en moesten naar het O. L. Vrouwe gasthuis worden overgebracht. Hier hleex, dat de verwondingen van den man en het kind niet noemenswaard waren. De vrouw had echter inwendige kneuzingen bekomen en is ter verpleging opgenomen. De vader en het kind konden huiswaarts keeren. De beide auto's zijn vrij zwaar beschadigd. Doodelijk motor .ongeluk Gistermiddag wilde de 24-jarige motorrij der P. Delsing uit Echt, op den weg te Dier gaarde onder die gemeente, een voor hem uit rijdende autobus met groote snelheid pas- seeren. Hij week echter te veel naar links uit, waardoor hij de macht over het stuur verloor en van den weg geraakte. Hij kwam met zijn motor in een greppel terecht waarbij hij over den kop sloeg. D. werd op slag gedood. Het slachtoffer was volgens de Crt. ongehuwd. Te ver uitgeweken. Gisteravond ongeveer 10 uur reed een wit- te-band taxi, komende van het Centraal Sta tion in de richting van de Kalkmarkt op de Prins Hendrikkade te Amsterdam toen een motorrijder met duopassagier, die ter hoogte van perceel 136 stond, startte. De chauffeur van de taxi aarzelde een oogenblik en week toen geheel links uit, waardoor hij geheel aan den walkant terecht kwam. Hier liepen een man en een vrouw. De chauffeur poogde ook nog voor deze voetgangers uit te wijken, doch ging te ver, zoodat de voorwielen over den walkant heen kwamen en de auto, half hangende, half op een daar liggende vracht schuit terecht kwam. In den val werden de voetgangers meegesleurd. De man kreeg een ernstige hoofdwonde en vermoedelijk een lichte hersenschudding. Hij is naar het Bin nengasthuis overgebracht. De inzittenden van de Witte Band-taxi, een man, vrouw en drie kinderen, kwamen er beter af. Een achtjarig meisje kreeg een kniewonde, de overigen, waaronder de chauffeur, slechts schaafwonden. De auto is vrij zwaar be schadigd. Motorongeluk. Twee ernstig gewon den. Zaterdagavond tusschen elf uur en half twaalf seeds een bespannen voertuig op den Delftweg te Overschie in de richting Rotter dam. Er naderden twee motorrijwielen met duo-passagiers met zeer groote vaart en deze wilden elkaar juist bij den wagen passeeren. De meest links rijdende motor botste tegen het paard aan en zwenkte toen naar rechts, zoo doende de andere dwingend ook naar rechts te gaan. Beide motorrijders kwamen in het zand naast den weg terecht, dat daar ligt ter verbreeding van de straat. Beiden vielen Twee personen, een heer en een dame, moes ten naar een ziekenhuis te Rotterdam worden vervoerd. Hun toestand is ernstig. Auto tegen boerenkar. Op den weg tusschen Doorn en Leersum is Vrijdagavond een boerenkar bij het over steken van den weg door een snelrijdende auto in de flank gereden. Het paard werd van de kas losgerukt en gedood. De boer kwam e. vrij goed af. De auto reed in het struikgewas en werd daar vernield. Twee der inzittenden werden zwaar gewond. BRANDEN. Kindje verbrand. Vrijdagmiddag is in de IJselstraat te Velp een binnenbrandje uitgebroken, vermoedelijk tengevolge van het omvallen van een inhaleer toestel. Een kindje van vier weken van de familie Hoevers is daarbij verbrand. In een kippenfokkerij. Tengevolge van het in brand geraken van een kunstmoeder, ontstond brand in het kip penfokkerij van de wed. H. Bosma te Zwaag westeinde (Fr.) Terstond is de brandspuit ontboden, doch de brandweer kon niet ver- hinderen, dat het geheele hoenderpark uit brandde. Honderden kippen en kuikens kwa men in de vlammen om. Dubbel woonhuis afgebrand. Hedenmorgen ontstond brand' in het dub bele woonhuis van de gebroeders van S. te Mijdrecht. Het achterhuis brandde geheel uit en het voorhuis kreeg aanzienlijke brand- en waterschade. De brand is ontstaan door een onvoldoende beschermd gasfornuis. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing tusschen twee auto's. T wee licht gewonden, één ernstig. Gisternacht ongeveer kwart voor één is een auto, komende uit de Sumatrastraat te Amsterdam en rijdende in de richting van de spoortunnel aldaar, aangereden door een auto, komende uit de tunnel en rijdende in de richting Javaplein. Deze laatste auto had den eersten den voorrang behooren te geven, maar de chauffeur heeft naar zijn zeggen door een klein transformatorhuisje dat daar KORTE BERICHTEN. De bond van notarisklerken heeft Za terdag zijn congres gehouden te Rotterdam. Zaterdag heeft de Algemeene bond van forensen zijn jaarlijksche vergadering te Hilversum gehouden onder presidium van mr. van Houten. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond van Transportarbeiders heeft er bij den ministerraad op aangedrongen om de verde re inpoldering der Zuiderzee door te zetten en de verschillende belanghebbende bedrij ven te behoeden voor werkloosheid en om ge bruik te kunnen maken van de nu verkregen ervaring en scholing van ingenieurs en ar beiders. De Nederlandsche vereeniging tot be vordering van den arbeid voor onvolwaar dige arbeidskrachten heeft Zaterdag in den Dierentuin in Den Haag een algemeene le denvergadering gehouden, gepresideerd door den vice-voorzitter, dr. N. M. Josephus Jitta zitter van den Gezondheidsraad. De schilder W. v. d. Schaaf te Grouw, die bij het schilderen van een motorbootje doordat dit kantelde, eronder geraakte en ernstig werd verwond, is in het diaconessen- huis te Leeuwarden aan de gevolgen overle den. Vrijdagnacht hebben ongenoode gas ten m de sigarenfabriek van De Bekker te Empel ongeveer 2500 sigaren gestolen. Te Amsterdam is weer eens ingebro ken in twee scholen, n.1. aan de De Witten straat en de De Wittenkade. In eerstgenoem de wordt niets vermist, in de andere zijn 3 spaarbusjes met plm. 6.50 en een spaar bankboekje gestolen. Prins Hendrik is voornemens op 30 Juli de opvoering van het openluchtspel S. P. Q. A. 32 bij te wonen, dat wordt gegeven ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van i de universiteit van Amsterdam. n Zaterdagmiddag is te Amsterdam Rembrandttentoonstelling geopend ir. a kervleugel in het Rijksmuseum.' Zij stvï?" de officieele opening van de zomerfeest*3 geven ter gelegenheid van het 300-S\te staan der universiteit te Amsterdam De koninfein heeft een bedra* 5000 beschikbaar gesteld voor Van der A.M.J.V m Nef..|„dit ta de Europeesche werkloozen. an Prinses Juliana zal voor eeniire Ha naar Duitschland gaan tot het brengen een familiebezoek. s u Van De staking der taxi-chauffeurs te rv Haag zal nog voortduren, daar de weru mers het voorstel van den rijksbemiddeSt mr. de Vries hebben afgewezen. De werk* vers hadden het aanvaard. ge" SCHAPEN NAAR FRANKRIJK. Oeen onjuiste verdeeling der certi ficaten. Op de vragen van het Tweede Kamerlid Van den Heuvel in verband met de toewijzing van consenten voor den uitvoer van schapen naar Frankrijk, heeft minister Verschuur Vg. antwoord dat het percentage van het totaal der certificaten voor den uitvoer van schapen- vleesch naar Frankrijk, hetwelk overeen- komstig de voor die verdeeling geldende rege ling aan de leden der commissie geldende regeling aan de leden der commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van vleesch en vleeschaweren en de aan die leden gelieerde belangen toekomt, op dit oogenblik nog niet I bedraagt. De minister voegt hieraan toe, dat alle twijfel omtrent een juiste verdee ling der certificaten uitgesloten is. De minister erkent het bezwaar, gelegen in de bevriezing van den handel, hetwelk de ge- nomen uitvoermaatregelen met zich brengen. Het is echter niet mogelijk daarin verandering te brengen, daar onder de voorwaarden, waar op door Frankrijk aan Nederland de verdee- ling van het toegestaande contingent is toe- gestaan, ook valt de eisch, dat bestaande han delsrelaties behouden moeten blijven. Hieruit volgt, dat ook in casu de certificaten slechts kunnen worden toegewezen alleen aan die ex porteurs, welke zicljook vroeger met den uit voer van schapenvleesch naar Frankrijk bezighielden en tot een zekere percentage van hun vroegeren uitvoer. VERTROKKEN PERSONEN. M. G. M. Luts, R.K., strijkster, van Stu- artstraat 68 a naar Den Helder. M. G. van Velthoven, geen, van Heiligland 15 n. Amsterdam. E. J. Feldmann, R.K., db., van Langestraat 82 naar Duitschland. Wed. W. J. Hoogland, R.K., van Oudegr. 172 naar Egmond aan Zee. A. J. Everts, H.L., vertegenwiordigyf en echtgenoote, NH. en zoontje H.L., van,-Dahliastraat 1 naar Rotterdam. J. H. Bast, N.H., boormees ter, en echtgenoote, van Mr. P. J. TroeJ- strakade 20 inw. naar Overschie. L. M. Kootje, geen, z.b., van van Leeuwenhoek- stjraat 5a naar Schoor!. N. Hartog, N-HW vinkéljufffouw, van Uitenboschstraat 69 n. Amsterdam. J. Bleeker, R I<„ slagerskn,'. van Oosterburgstraat 15 naar Enknuiizen. M C. Krapels, geen, z.bvan C. W. Bruinvisstraat 41 naar Hilversum. A. Blaauboer, N.H., z.b., en echtgen., van Em- mastraat 63 naar Winkel. H J. Scbwar- zer, N.H., handelsagent, en echtgen. en kin deren, van Stationsweg 33 naar Bergen. N. de Flart, geen, meubelmaker, en echtgen, en kinderen van le Landdwarsstraat 16 n. Rheden, Velp. A. Praat, R.K., van Bier kade 1 naar Oudorp. H. G. Otto, N.H., analyste, van Lindenlaan 115 naar Nieu- wer-Amstel. M. Sallawitz, db., D E, van Nassau-plein 7 naar Haarlem. A. M Pa ter, R.K., z.b., van Hekelstraat 20 naar Ha renkarspel. R. E. W. Hieck, E.L., musi cus, van Laat 120 naar Heerlen. J Sei- del, EL.musicus, van Laat 120 naar Heer len. H. F. van Ringen, N.H., koopman in motoren en rijwielen, van Nieuwesloot 38 n. Emmen. H. Broesder, N.H., z.b., van St. Anthoniusstraat 2 naar Winschoten, -r- J. Frederiks, R.K., poelier, van Ridderstraat 17 naar Oudorp. C. A. M. Kraakman, R.K., leerares N. O., van Verdronkenoord 104 naar Bergen op Zoom. E. J. Schuur hof, N.H., leerling-verpleegster, van Varne- broek 1 naar Medemblik. A. M. Duin, R.K., z.b., van Houtweg 15 naar Amster dam. INGEKOMEN PERSONEN. Ij. Wittenberg, geen, z. b-, en echtg., Wes- terweg 159, van Koedijk. M. Schouten, N.H., verpleegster, Wilhelminalaan 11, van Barsingerhorn. C. v. Netten, G.K., dienst bode, Wilhelminalaan 11, van Sneek.D. Griepsma, G.K., dienstbode, Wilhelminalaan II van Sneek. H. Mosfciech, R.K., dienst bode, Stationsweg 106, van Hoogkarspel. P. Streefkerk, geen, brugwachter, en gezin, Kanaaldijk 28, van Schoonhoven. P. de Boorder, N.H., boerenknecht, Westdijk 10, van Zuid- en Noordschermer. J. Smit, R.K boerenknecht, Zeglis 61, van Oudorp. H. E. Rijsdijk, N.H., buffetjuffrouw, Mo lenbuurt la, van Amsterdam. L. Blokker, N.H., echtg. Johannes Koster, Hekelstraat 23a, van Akersloot. P. Kos, R.K Achter om 15, van Amsterdam IJ P. Hop, geen, kapper, Heul 3a, van Haarlem. G. M. de Koning, R.K., religieuse, Emmastraat 12, van 's-Gravenhage E. G. Bakker, R.K-, echtg. C G den Nijs, 2e Landdw.str. 7, van Heiloo. Wed. C. de Haas, N.H., z. b-, en dochter, Spoorstraat 68, van Dordrecht. G. Schouten, R.K., en kinderen, Verdron kenoord 103, van Den Helder. O- ®e Vries, geen, z.b., Scharloo 5a, van Den Hel* der. H. Hoekzema, R.K., z. b, Comanstr- 25, van Haarlem. R. H. v. d. Mol®» N.H., Parkstraat 2 van Soerakarta (N- y- I.) G. T. A. M. Schut, N.Hkellnenn, Uitenboschstraat 30 van Brussel. H. r,n" kenberg, E.L., aass. huishouding. straatweg 73 van Duitburg-Hamborn (Dia t S. Admiraal, R.K., Forestusstraat 29, van Limmen. P. A. Looijmans, R-K., schoen maker, Laat 34, van Tilburg. A. Hartunfc R.K., buffetjuffrouw, Laat 99, van Amst E. M. Weel, R.K., dienstbode, Nieuwpooj, steeg 1 van Uitgeest. A. Kroon, N-™.*» schippersknecht, en gezin, St. Jacobstraat i» van Amsterdam. J. de Wit, R.K., ro*cüf nist, en echtg.. Geest 30. van Curacao.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10