Agenda ^Binnenla 'fxcmnciaal 'nieuws ^BncgetlijAe Siand £uchtvaact JhheepstijdUtQen Siad m Omgeving WtecBecicfo, ONGELUK BIJ WEGRACFS IN ZUID-DUITSCHLAND. DE TOESTAND IN CHILI. Davila uit de Commissie van Drie. IDe toestand zeer verward. De inbeslagneming in Chili. Over de reeds gemelde inbeslagnemin gen van buitenlandsche deviezen- en goudvoorraden door de Chileensche re geering, worden nog de volgende bijzon derheden bekend. BOTSING VAN STAKERS MET DE POLITIE TE BUENOS AIRES. fDrie dooden, acht gewonden. PARLEMENTSVERKIEZINGEN IN NEW FOUNDLAND. i De regeering verslagen. Holland-Amerika-lijn. KATER m'ïents*' Maandag 13 Juni. 48 uur, De Unie, ledenvergadering Oranje vereniging. 1 7.30 uur, Cinema Americain: Vadertje Langbeen (rom.); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het meisje uit Havanna (rom.); 2. Mis dadigers voor de wet (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: M, het geheim zinnige teeken (sens): boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: De slag bij Bademünre (milit. klucht); voor eiken leef tijd. Kermis te Schoorl. Harddraverij. Dinsdag 14 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Vadertje Langbeen (rom.); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het meisje uit Havanna (rom.), 2. Misda digers voor de wet (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: M, het ge heimzinnige teeken (sens boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: De slag bij Bademünde (milit. klucht); vöor eiken leef tijd. Kermis te Schoorl. pensioentje, als een oude, treurige, gebroken man. Met zijn verjaardag ontving hij geluk- wenschen van Bondspresident Miklas en den burgemeester van Weenen, Seitz. „Maar de menschen zijn mij al vergeten", 100 verklaarde Slatin aan reporters, „zij zul len verbaasd zijn te hooren dat ik nog leef". f Bij de wedstrijden om het Zuid-Duitsche wegkampioenschap wielrennen van den bond ,van Duitsche wielrenners is gister in de na bijheid van Offenburg een renner door een auto, die gee vaart minderde, overreden en gedood. Carlos Davila, de vroegere Chileen- sche gezant te Washington, is op aan stichting van overste Grove, die ook lid jis van de Commissie van Drie, uit deze kommissie gegaan. Grove acht Davila liet radicaal genoeg. Davila werd gedu rende den laatsten tijd in de pers heftig langevallen wegens zijn groote vrien delijkheid tegenover buitenlanders. Volgens berichten in de New Yorks- che bladen is de toestand in Chili zeer ^erward. De leider van de luchtstrijd krachten Benitez heeft geweigerd te Voldoen aan den eisch van Grov~ om Ontslag te nemen. De effectenbeurs en alle juweliersza ken in Santiago werden door gewapende carabiniers bezet en doorzocht. Alle zich op de effectenbeurs bevindende deposi to's in buitenlandsche valuta werden in beslag genomen, waarvoor de eigenaars quitanties ontvangen, waarvoor zij het bedrag van de inbeslag genomen devie zen in pesos tegen den huidigen wissel koers kunnen ontvangen. Verder wer den alle wapens, die zich in het bezit bevonden van beursmakelaars, in beslag genomen. Tot dusver werden in onge veer 55 juwelierszaken goud en gouden voorwerpen ter waarde van ongeveer een millioen pesos, in beslag genomen. De minister van financiën Lagarrigue verklaarde dat hij scherpe maatregelen zal nemen tegen alle bankinstellingen, die weigeren de buitenlandsche deposi to's of te geven. Tusschen de stakers in de suikerin dustrie van Tucuman te Buenos Aires en de politie is het tot een heftige bot sing gekomen. Drie personen werden ge dood en acht gewond. Bij de verkiezingen voor het Parlement in «New Foundland werd, volgens de tot nu toe ontvangen berichten, de regeering verslagen De regeering had totd usver in het Parlement 28 van de 30 zetels, tegen 12 voor de oppo sitie. De verkiezinges in New Foundland werden dit voorjaar uitgeschreven als gevolg van de ernstige onlusten tijdens welke het Parlement werd bestormd. De minister-presi dent Richard Squires, moest destijds vluchter- Hij en verscheidene van zijn collega's werden ervan beschuldigd gelden te hebben aange nomen en regeeringsdocumenten te hebben vervalscht. v NA DE DEBACLE DER KON. VEREENIGING. Naar wij vernemen, is Mr. Dr. Benno J. Stokvis, ten dezen optredend voor de N.V. Hollandsche Schouwburg, in appèl gegaan van de door de Arr. Rechtbank alhier gewe zen afwijzende beschikking op de aanvrage tot failliet-verklaring van de heeren Louis Saalborn, Dirk Verbeek, J. W. F. Werumeus Buning en Eduard Verkade, zulks op grond van hun hoofdelijke aansprakelijkheid voor de schulden van de Kon. Vereeniging aan den Hollandschen Schouwburg. AGENT DOOR CHAUFFEUR MISHANDELD. f In den afgeloopen nacht is in de Previnai- re straat te Haarlem een agent van politie door een chauffeur ernstig mishandeld. Deze chauffeur zat met een minderjarig meisje in een auto welke aan den kant van den weg was geplaatst. Het viel een agent van politie op, dat de beide nummerborden van den auto een verschillende nummer droegen. Toen de agent den bestuurder hierover wilde onder houden, is waarschijnlijk twist ontstaan. De agent werd althans eenigen tijd later in be- wusteloozen toestand aangetroffen. Hij werd naar het St. Elisabethsgasthuis overgebracht waar een hersenschudding benevens een 5-tal hoofdwonden werden geconstateerd. Nog denzelfden nacht is de vermoedelijke dader van deze mishandeling, de 22-jarige chauf feur S. uit Haarlem, van zijn bed gelicht en naar het politiebureau overgebracht. Ook het minderjarige meisje is aangehouden. De toe stand van den agent is niet zonder gevaar. Een verhoor kon hem nog niet worden afge nomen. t* VERKEERSONGEVALLEN. Door een auto gegrepen en gedood. Gistermiddag is de 37-jarige wielrijder W. K. P. op den rijksweg Enschede—Hengelo onde de grmeente Lonneker. toen hij plotse ling den weg wilde oversteken, door een auto gegrepen. Hij werd met een ernstige schedelbreuk naar het R-K. ziekenhuis te Enschede overgebracht waar hij heden aan de gevolgen is overleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. „NEDERLANDSCHE RADIOWERKEN" CONTRA PHILIPS. De Directie van de „Nederlandsche Radio werken" deelt ons mede: Nadat in December 1.1. prof. mr. Ribibus, mr. Masthoff en wijlen mr. de Koe als arbi ters de N. V. Philips veroordeeld hadden tot betaling van omstreeks 45.000 wegens on rechtmatige daad als schadevergoeding aan de Nederlandsche adiowerken te voldoen en wegens kosten, heeft de N.V. Philips op ver schillende wijze vergeefs getracht deze beta ling te ontgaan. Allereerst werd een verzoek der N.V. Phi lips tot beslag onder zichzelve uit hoofde eener ingestelde tegenvordering door den president van de rechtbank te 's-Hertogen- bosch afgewezen. Eveneens werd afgewezen een soortgelijk verzoek, door een andere tot eht Philips con- corn behoorende N.V. Ingediend, tot conser vatoir beslag onder N.V. Philips' Radio. Inmiddels werden ook de bedoelde gepre tendeerde tegenvorderingen alle in hun geheel afgewezen met veroordeeling der N.V. Phi lips in alle kosten. T enslotte ging toen N. V. Philips bij de rechtbank in verzet, en eischte vernietiging van het arbitrale vonnis, subsidiair verminde ring met een bedrag van 800, hetwelk vol gens N.V. Philips meer zou zijn toegewezen dan door de Nederlandsche Radiowerken was geëischt. De Amsterdamsche rechtbank, dezer dagen hierover uitspraak gedaan hebben, heeft ook deze vordering ontzegd, zoodat het arbitrale vonnis, waarbij Philips wedr veroordeeld, is bevestigd. KORTE BERICHTEN. De èond Heemschut heeft Zaterdag te 's-Hertogenbosch zijn algemeene ledenverga dering gehouden. Voorzitter was mr. J. A. van Sonsbeeck uit Amsterdam. De knecht van den schoenmaker Koster aan de Havenstraat te Rotterdam heeft zich Zaterdag door het uitglijden van het mes zoodanig in de borst gewond, dat hij in zorg- wekkenden toestand in een ziekenhuis moest worden opgenomen. TEXEL. Door de directie van Tex. Eigen Stoom bootonderneming is thans een programma samengesteld voor de viering van haar 25- jarig jubilé. 't Zal een feestdag worden, in de eerste plaats voor alle schoolkinderen van geheel Texel, niet alleen voor de leerlingen der lagere scholen, doch ook van Zeevaart en Landbouwschool, en zelfs die der bewaar scholen. Bovendien worden de ouden van da gen niet vergeten. De dag wordt ingezet met een rondgang der schoolkinderen van Den Burg, voorafge gaan door het Tex. Fanfarecorps, hierna worden sportwedstrijden gehouden. Alle kin deren worden behalve door een flinke trac- tatie, onthaald op een voorstelling van een goochelaar en de poppenkast. Daar de voorstellingen gegeven worden in hotel Te xel te Den Burg worden de kinderen, buiten dit dorp woonachtig per auto's naar Den Burg gevoerd. Daar de zaal niet alle kinde ren kan bevatten, wordt de voorstelling drie maal gegeven, 's Avonds wordt aan ver schillende genoodigden een diner aangebo den, terwijl den dag met een concert beslo ten wordt. De directie heeft tot de burgerij het ver zoek gericht om dien dag de vlaggen uit te steken. Het spreekt vanzelf, dat de booten der ondernemig eveneens met vlaggen ge tooid zullen zijn. HEILOO. Woensdagavond om half 8 zal de gemeen teraad bijeenkomen. De agenda vermeldt o.a. benoeming twee commissie van toezicht I.O.; wegenverbetering in verband met werkver ruiming; verkoop bouwterrein. Aan de veiling „St. Willebrordus' wer den Maandagochtend de eerste aardbeien (Deutsch Evern) van den kouden grond aan gevoerd. Er waren reeds een 6-tal aanvoer ders De prijs voor de eerstelingen was 47 a 51 cent per pond. Door B. en W. is op Zondag 19 Juni ter gelegenheid van den Landdag van den Radio- omroep van de V. A. R. A. de winkelsluitings wet opgeheven van 's morgens 9 uur tot na middags 8 uur. Alle winkels mogen dus oppn zijn. Door B. en W. is het aantal vergunnin gen bepaald op 5. Nog zijn vergunningen aangevraagd door N. J. Hoebe. K. Ruiter en J. J. van Tongeren. SINT-PANCRAS. Bij het Vrijdag van het Amsterdamsche Conservatorium gehouden eindexamen slaag de de heer Zeegers uit St. Pancras, voor 't hoofdvak viool, ZIJPE. Bij beschikking van den minister van de fensie is aan den heer L. Meijer te Sint Maar tensbrug in deze gemeente vrijstelling ver leend van de herhalingsoefeningen, waarvoor hij dit jaar zou moeten opkomen. LANGENDIJK. De vereenigingen van transportarbeiders van Langendijk en omstreken hebben naar de N. R. Crt. meldt, met de Vereeniging van groothandelaars en exporteurs van groenten en aardappelen een collectief contract aange gaan, waarbij de loonen met ongeveer 10 pCt. zijn verminderd. Het uitplanten van de winterkool is hier in vollen gang. Toch heerscht er nog groote werkloosheid. Dit is ede toe te schrijven aan de omstandigheid, dat er dit jaar veel min der kool wordt uitgeplant in de polders bui ten Langendijk, zooals Anna Pauwlownapol- der, Waard en Groet en Beemster. Als ge volg van de slechte uitkomsten in de laatste jaren is daar door Langendijker tuinders een handelaars veel minder kool gecontracteerd. Gingen verleden jaar een drietal autobussen met arbeiders daarheen, thans rijdt er maar een enkele bus. Men mag dus aannemen, dat de oppervlakte met winterkool beplant dit jaar veel kleiner zal zijn dan voorgaande ja ren. UITGEEST. Bestuur Coöp. Boerenleenbank. In de vergadering van de Coöp. Boeren leenbank aangesloten bij Eindhoven is de heer W. Groot gekozen tot besturuslid in de vacature W. H. de Wildt en tot lid van den raad van toezicht de heer N. G. Terra terwijl de heeren C. Groen Jnz. en N. Groen Jbz. als zoodanig werden herkozen. GEBOREN: Hendricus Petrus z. v. Nicolaas Berger en Petronella Appel. Hendrik z. v. Lubertus Peereboom en Rosa Kouba. Pieteer Dirk Jan z. v. Pieter Kommer en Johanna van der Zwaard. Neeltje d. v. Johannes van Maarle- veld en Cornelia Wagendrever. Jantina Cornelia d. v. Johannes Spaans en Maria Langenberg. OVERLEDEN: Petrus Kuijs 57 jaar. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Het postvliegtuig Ekster is Zaterdagmid dag om 14.45 op Schiphol geland. De Duif (uitreis) is Zaterdag te Bagdad aangekomen uit Caïro (tusschenlanding te Gaza). Zondag ging het verder tot Djask na een tusschenlanding te Bushir. De Ijsvogel (terug) is gister uit'Bangkok vertrokken en na tusschenlading te Rangoon, gearriveerd te Calcutta. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee dooden. Op het vliegveld Hertnannshof is Zondag een vliegdemonstratie gegeven, waarbij een noodlottig ongeluk heeft plaats gevonden. Na het einde van het programma werd een parachute-daling met een pop getoond Hier bij geraakte het vliegtuig echter aan het rol len, zoodat het van een hoogte van 400 M. neerstortte. De machine boorde zich ongeveer 1V* in den grond. Beide inzittenden vonden den dood'. 9 PRINS HENDRIK GAAT MET DE ZEPPELIN MEE. Naar wij vernemen, heeft prins Hendrik besloten aan de uitnoodiging van de Rotter- damsche aeroclub om een der tochten van het luchtschip Graf Zeppelin op 18 Juni a.s. mee te maken, gevolg gegeven. De prins heeft de zgn. rondvaart gekozen, den tocht van het vliegveld Twente over Hamburg. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Boskoop (uitr. 7 Juni v. Cristobal n. Buena- ventura. Fauna 10 Juni Huelva n. Lissabon. Hebe 10 Juni v. Kopenhage n. Amsterdam. Iris 10 Juni v. Amst. te Kopenhagen. Jason (uitr.) 9 Juni te Valparaiso. Orpheus 10 Juni v. Oran te Oporto. Tiberius 11 Juni v. Rott. n. Tanger. Ulysses 11 Juni v. Rotterdam n. Algiers. Binnendijk 9 Juni v. Rott. te Newport News. Delftdijk 9 Juni v. Vancouver n. Rotterdam. Leerdam, New Orleans n. Rotterdam, 11 Ju ni v. Santander. Lochmanar 9 Juni v. San Francisco n. Rott. Veendam 11 Juni v. New York n. Rott. Volendam, Rotterdam n. New York, 11 Juni v. Boulogne. Stoomvaart Mij. Nederland Poelau Roebiah (thuisr.) 10 Juni te Suez. Poelau Laut (uitr.) 11 Juni v. Napels. Johan van Oldenbarnevelt (uitr.) 9 Juni te Colombo. Poelau Roebiah (thuisr.) 11 Juni v. P. Said. Chr. Huygens (thuisr.) 10 Juni v. Singa- Eore. an van Oldenbarnevelt (uitr.) 9 Juni v. Colombo. P. C. Hooft (uitr.) 10 Juni v. Southampton. Rotterdamsche Lloyd. Kota Inten 11 Juni v. Rotterdam n. Hamb. Baloeran (thuisr.) 10 Juni v. Port Said. Kertosono (uitr.) 11 Juni te Antwerpen. Kota Tjandi (thuisr.) 10 Juni v. Napels. Tosari 11 Juni v. Rott. te Batavia. Emzetco Liin- Jonge Anthony Carthagena/Lond. pass. 10 Juni Dover. Jonge Johanna 9 Juni v Genua n. Palma (Mallorca). SilverJava Pacific Lijn. Bintang, Calcutta n. Los Angeles. 10 Juni v. Singapore. Kota Gede, Los Angeles n. Calcutta, 10 Juni v. Belawan. Kon. Holl. Lloyd. Bahia (uitr.) 9 Juni te Porto Alegro. Stoomvaart Mij. Oceaan. Eurymedon, Bat. n. Amst. 10 Juni te Cadix. Calchas 11 Juni v. Rott. n. Kopenhagen. Holland—Oost-Azië-Lijn. Meerkerk (uitr.) 11 Juni te Genua. Oostkerk 10 Juni v. Rott. te Yokohama. HET GEDENKBOEK VAN HET BURGEMEESTERSJUBILEUM. Het gedenkboek van het burgemeesters- jubileum uitgevoerd door de firma Jung en Van der Hoek is in alie opzichten een keu rig verzorgd en interessant boekwerk ge worden. Den burgemeester is daarvan Zaterdag een lustre editie aangeboden met fraai bewerkten leeren band in een gelijksoortig bewerkt le deren étui door een Amsterdamsche onder neming uitgevoerd. Het boek zelf is onder leiding van den ge meente-secretaris, mr. A. Koelma, tot stand gekomen en mej. Cohen heeft daarbij voor versiering en typografische uitvoering van advies gediend. Het geeft de geschiedenis van Alkmaar in het burgemeesterstijdvak van mr. Wendelaar weer en is volgens de opdracht den burgemeester bij zijn 123^-jarig ju bileum aangeboden door de hoofden van tak ken van dienst. Na een algemeen overzicht door mr. Koel ma en een overzicht van de belangrijkste raadsbesluiten uk het hier herdacht tijdvak wordt mr. Koeima een beschouwend over zicht van de Alkmaarsche gemeentesecretari' gegeven waarin tot uiting komt hoe dit ge woonlijk weinig bekende onderdeel onzer ge meentelijke huishouding functionneert. De heer N. J. M. Dresch heeft daarna een be schouwing over Archief, Museum, Museum bibliotheek en Prentenverzameling, de heer G. Vos over het Bouw- en Woningtoezicht, de heer Ed. M. J. W. van den Heuvel over het Bureau voor Sociale Zaken, de heer R. J. Schierbeek over het Gemeentelijk RBureau voor Verificatie en Contröle, de heer D. G. G. Margadant over het Bedrijf van Gemeente werken, dr. D. Mol over den Keuringsdienst voor Waren in het gebied Alkmaar, de heer A. J. Th. Hofman over de Gemeentelijke Lichtbedrijven, de heer D. Schenk over Marktwezen, Grondbedrijf en Sportpark, de heer L. van der Vegi over de Gemeente- financiën, de heer B. Hoek over de Gemeen telijke Plantsoenen, de heer C. A. Groote- goed over de Gemeentereiniging, de heer W. Voorthuijsen over „Burgemeester Wendelaar en het Slachthuis" en de heer A. K. Dijk huizen over Gemeentelijke Geneeskundige of Gezondheidsdienst en het Centraal Zieken huis. MOTOR-ONGEVALLEN ,OP HOUT- RUST BIJ DEN HAAG. De motorrenner Vermeulen uit Alk maar gevallen en met een lichte her senschudding opgenomen. Men seint ons uit Den Haag: Zondagmorgen kwam de motorrijder V. uit Alkmaar tijdens de motorwedstrijden op Houtrust met zijn motor te vallen. Hij be kwam een lichte hersenschudding doch kon na in het Roode Kruisziekenhuis te zijn ver bonden, huiswaarts keeren. De Alkmaar der Th. van Latum ge slipt en gevallen; de motor liep door en kwam tusschen het publiek; drie gewonden. Tevens kwam de motorrijder Th. van L., eveneens uit Alkmaar, met zijn motorrijwiel bij het passeeren in de bocht, doordat hij slipte of tegen een anderen motorrijder aan reed, te vallen. Het motorrijwiel reed daarop zonder bestuurder in 't publiek, dat zich ach ter de barrière bevond, tengevolge waarvan een drietal toeschouwers van wie er een, de 29-jarige P. K. R. B., vrij ernstig in het bek ken werd gewond. De Crt. deelt over bovenbedoelde ongeval len nog het volgende mede: In den wedstrijd voor Juniores kwamen de renners Vermeulen en v. Latum direct na den start met elkaar in aanraking, waardoor de laatste van zijn machine werd geworpen. De machine echter, die al een vrij groote snelheid had bereikt, bleef zonder zijn berij der kaarsrecht doorsnellen en kwam met een grooten sprong na door de balustrade te zijn gebroken midden tusschen het publiek terecht. De heeren Lans en Binda, beiden uit Den Haag, werden hierdoor zoodanig ge wond, dat ze naar het ziekenhuis moesten worden gebracht, de eerste met twee gebro ken ribben en vrij ernstige inwendige kneu zingen, de tweede met een dijbeenbreuk en een hoofdwonde. Verder bekwam de heer Jac Koppers, eveneens uit den Haag, een spier- scheur en een ontwrichte knie, hij kon echter naar huis worden getransporteerd. Het be stuur deelde ons mede, dat genoemde perso nen reeds tweemaal door de controleurs wa ren gewaarschuwd dat ze zich daar niet mochten bevinden. Ze wilden echter niet wee- gaan wat hun wel duur te staan is eeko- men. Opvallend was, dat er geen politie op het terrein aanwezig was, om de orde te handhaven. Later kwam de rijder Vermeulen weer te vallen met het gevolg dat ook hij wegge bracht moest worden. GEEN BUURTVERKEER NAAR HAARLEM EN DEN HELDER De Nederlandsche Spoorwegen hebben afwijzend beschikt op de verzoeken van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te A'k- maar en het gemeentebestuur van Bergen om invoering van het tarief voor buurtverkeer on £nbrnan Ailken Alkma^-resp. Be^ge" g Hoorn-Alkmaar en Alkmaar-Den Helder zulks in verband met de tegenwoordig™, standigheden en in verwachte vermindering van ontvangsten, eruig naar waarnemingen, verricht in den mor»»- van 13 Juni. n Medegedeeld door het Kon. Nederl vu Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.9 mM Lerwick. Laagste barometerstand 759.1 mM j, Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van U Juni: Zwakke tot matige meest Noord Oostelijke wind; helder tot licht bewolkt; droog warm weer; behoudens kans op onweer. Overzicht- Het gebied van hoogen druk, dat Zater- dagochtend over het Oostzeegebied lag en voor onze streken wind uit Oostelijke rich tingen deed komen, is in beteekenis toegeno- men, doch daarbij heeft het zich oostwaarts verplaatst, terwijl uit het Noordwesten snel een nieuwe drukstijging naderde, waardoor een nieuw gebied van hoogen druk ontstond dat ten Westen van de Noorsche kust ligt en zich verder oostwaarts schijnt te ontwikke- len, waarbij in onze streken opnieuw meest noordoostelijke wind is te verwachten. Tus schen de beide benoemde gebieden van hoo gen druk bewoog zich de depressie uitloopen- de, die Zaterdagochtend ten Zuidwesten van IJsland Zondag over het Noordzee-gebied lag en vanochtend sterk afgenomen in het noorden van Scandinavië is terug te vinden. Ofschoon bij de groote temperatuursverschil- len tusschen zee en land en de snelle veran deringen in windrichting, die bij deze druk- veranderingen optraden, sterke storingen in het weer niet uitgesloten waren, bleven deze naar het schijnt tot plaatselijk onweer en kortstondige windverheffingen beperkt. Van de hoofdstations in ons land had alleen Maastricht een lichte onweersregen. Voor morgen is weer warm weer te verwachten met de daaraan in dezen tijd van het jaar vrijwel steeds verbonden kans op plaatseelijke onweersbuitjes. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. Hoog water. Laag water, v.m. nam. v.m nam. O.Tl 8.18 9.00 0.41 1.16 9.22 10.03 1.44 2.17 10.22 11.03 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd) dat 14 15 16 f Juni. dat. Hoog water. Laag water. v.m. nam. v.m nam. 14 0.08 8.06 8.48 15 0.38 1.13 9.10 9.51 16 1.41 2.14 10.10 10.5/ t BALDADIGHEID. Zondagmiddag gooide een 6-jarige jon gen met een steen naar een auto, die door de Dorpstraat te Bergen reed, met het ongeluk kig gevolg, dat de steen een glas versplinter de van het lorgnet der chauffeuse, die naast haar moeder zat. De verwonding was zoo danig, dat zij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. Gelukkig bleek, dat het oog behouden kan blijven. HET WATER VAN DE ZWEM INRICHTING WEER GOEDGEKEURD. Het water van de bad- en zweminrichting, dat dezer dagen wegens verontreiniging werd afgekeurd, is heden bij een hernieuwd onderzoek weer geschikt bevonden. Heden middag om 3 uur is de zwemschool weer ge opend. DE EERSTE DOPERWTEN AANGEVOERD. Door den heer J. Kamp van Heiloo zijn heden op de Alkmaarsche Exportveiling de eerste doperwten aangevoerd. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Op de Alkmaarsche exportveiling werden heden de eerste roode bessen aangevoerd door den heer Jb. Mooi te Schoorl. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De opbrengst van de gehouden bloempjes dag ten bate voor het T.B.C.-fonds „Draagt Elkanders Lasten" is bruto 259.79, netto 234.59. BORDEN EN TEEKENING-LANTAARN GEEXPOSEERD. De fraaie wandborden van den burgemees ter, Zaterdag door de ambtenaren aangebo den, zijn heden geëxposeerd in de etalage van den heer P. Smit, kunsthandel op het Ver- dronkenoord, door wiens bemiddeling zij in de bekende fabriek „De Porseleyne Fles" waren vervaardigd. Een afbeelding van de monumentale lan-; taarn den burgemeester door de burgerij aangeboden, werd heden in de etalage van de firma voorheen K. ter Burg geplaatst. EEN MOOI SUCCES VOOOR HET DAMESKOOR „PRO ARTE". Op de internationale zangwedstrijd voor onderlinge oefening te Amsterdam behaalde bovengenoemd koor onder lei ding van den heer Jac. Jansen in de le afdeeling een derden prijs. Waar „Pro Arte" nog nooit op een wedstrijd uitkwam, en voor de eerste maal den moed had in de le afdeeling uit te komen, kreeg zij al dadelijk een

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2