ARNHEM 3iidschciftett Jiunst m Wetenschap Halve maatregelen deugen niet. fBaeketi Jnyezonden Stukken Wekelijksch Overzicht n VT" LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V, ff JF* Een polls der Is de beste geldbelegging. 95 i VERDUISTERING EN VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De politie te Kerkrade heeft een persoon aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan valschheid in geschrifte en verduistering ten bedrage van plus minus 2000. De man is. naar Maastricht overgebracht. v SARRASANI. m Het conflict, dat het cirscus Sarrassani had met het gemeentebestuur van Leeuwarden is opgelost. Het bedrag ad 742 voor herstel van straten en terreinen is aan het gemeente bestuur overgemaakt, zoodat het beslag op de vier-.wagens is opgeheven, r# EEN ROOFOVERVAL. Bejaard echtpaar neergeslagen en f 500 gestolen. Vrijdagnacht zijn drie gemaskerde mannen de boerderij van den heer W. Aman, wonen de in de Pollen, onder de gemeente Vriezen- veen, binnengedrongen. Zij zijn door een raam binnen gekomen en overvielen de bewo ners in hun bed. Beiden werden ernstig mis handeld. De man bleef bewusteloos met een groot gat in het hoofd liggen. Ook de vrouw .werd ernstig gewond. Daarna hebben de in dringers alles in huis doorzocht en uit een kist 500 gestolen. Toen de onverlaten met medeneming van •het geldkistje vertrokken waren, heeft de vrouw met moeite de politie gewaarschuwd Deze was tegen vier uur in den nacht ter plaatse. Waarschijnlijk zijn de mannen per rijwiel bij de woning gekomen, daar de ge vonden sporen bij den weg ophielden. AANHOUDING VAN EEN NEDERLANDER TE BERLIJN. Wegens overtreding van de deyie- zenvoor schriften. Men meldt uit Berlijn aan de N.R.Crt.: De Nederlandsche koopman S. is te Berlijn, waar hij verscheidene huizen bezit, in hechte nis genomen wegens overtreding van de devie- zenvoorschriften. Het is de eerste maal, dat een buitenlandsch huisbezitter wordt ver volgd. Volgens de geldende bepalingen moe ten de buitenlandsche huisbezitters de ge ïncasseerde huurgelden storten op het zooge naamde Sperrconto of wel in Duitschland plaatsen. DE STAKING AAN HET JULI ANAK ANAAL. Spijkers als verweermiddel der stakers. De Belgische autobus, vergezeld van drie auto's, verscheen Vrijdag weer om de Belgi sche arbeiders af te halen. Een der auto's was geheel bezet met maréchaussees, in de beide andere wagens zaten twee maréchaussees. Bij het kapelletje te Horn lagen spijkers op den weg om de Belgische bus pandenbech te laten oploopen. De maréchaussee heeft dit echter bemerkt, zoodat de spijkers nog konden verwijderd worden. Toen de Belgische bus het station passeer de, gooide een jongen een steen naar de bus. •Hij werd direct gegrepen; in de kazerne is procesverbaal tegen hem opgemaakt. DE RELLETJES TE BOSKOOP. Twee arrestaties. Een der leiders van de demonstratie te /Boskoop een zekere B. B., is wegens gepleegd verzet en geweld tegen de politie Vrijdag avond gearresteerd en naar Den Haag over gebracht. 'n Tweede leider, degene, die de z.g. knokploeg uit Gouda ontboden heeft, is nog geheel overstuur. Hij was een der eersten, die naar huis rende, toen de politie een charge uitvoerde. De persoon, die meer als de geestelijke lei der is aan te merken, schijnt in de omgeving propaganda te voeren; te Boskoop wordt hij weinig gezien. Zaterdagmiddag is te Gouda gearresteerd de voorzitter van de plaatselijke afdeeling^Ler communistische partij W. S., verdacht TOn verzet en geweldpleging bij de Woensdag te Boskoop plaats gehad hebbende ongeregeld heden. Hij is naar den Haag overgebracht er. daar ter beschikking van den officier van justitie gesteld. De begrafenis van den bij de relletjes ge- dooden arbeider J. de Jong zal hedenmiddag op de Algemeene Begraafplaats te Gouda geschieden. De heer Wijnkoop vraag bestraffing van den politie-agent en van den Boskoopschen burgemeester. Het Tweede Kamerlid Wijnkoop heeft den ministers van binnenlandsche zaken en van 'justitie gevraagd: Is het de regeering bekend, dat de Boskoop- sche politie op Woensdag 8 Juni j.1. een groep arbeiders en tuinders, die op volkomen orde lijke wijze een op een vergadering ter plaatse aangenomen motie aan den burgemeester van Boskoop had aangeboden, plotseling heeft overvallen, en dat wel zonder eenige vooraf gaande waarschuwing, en dat het zoodoende tot het neerslaan van verscheidene ongewa pende burgers en tot den dood van een der werklooze arbeiders is gekomen? Welke bestraffing is de regeering van plan de politie en het hoofd der politie, den burge meester, voor dit optreden met bloedigen af loop te doen toekomen? BRANDSTICHTER BETRAPT. Te Drunen, bij Waalwijk, hebben den laat ste n tijd herhaaldelijk groote bosch- en heide branden gewoed. Groote uitgestrektheden bosch en heide zijn reeds een prooi van het (vernielende element geworden. Thans is het der politie gelukt, den dader op heeterdaad te arresteeren. De man heeft eenigen tijd in een krankzinnigengesticht doorgebracht LOONSVERLAGING IN DE MANDENINDUSTRIE. Zestien procent. De arbeiders, werkzaam in de mandenin dustrie te Vlijmen, hebben thans de voorstel len van de patroons om een loonsverlaging van 16 pCt. te aanvaarden, aangenomen. Vandaag zal reeds met de werkzaamheden worden begonnen. ZIEKTEVERZEKERING VAN WERKLOOZEN. In verband met een adres, waarbij ver zocht wordt de premiebetaling voor werkloo- zen wegens vrijwillige verzekering voor re kening der gemeente te nemen, hebben B. en W. van Rotterdam de meening der regeering gevraagd, omdat, wat de werkloozenzorg betreft, geen maatregel mag worden geno men alvorens het gemeentebestuur zich heeft w gewist van hei standpunt der regeering. Van den minister is daarop antwoord in gekomen, dat boven de steun uitkeer ing geen premie voor ziekteverzekering mag worden vergoed. TWEE ARTSEN AANGEHOUDEN. Een hunner werd opgenomen in een ziekenhuis en is toen gevlucht naar het buitenland. Te Amsterdam zijn in opdracht van de justitie dezer dagen twee artsen gearres teerd, verdacht van het misdrijf, omschreven in art. 25Ibis W. v. S. Een van hen is na verhoord te zijn naar het huis van bewaring gebracht. De andere heeft door tusschenkomst van een medicus en een advocaat vergunning verkregen zich in verband met zijn gezondheidstoestand te doen opnemen in een van de ziekenhuizen, doch van deze gelegenheid heeft hij gebruik gemaakt om naar het buitenland te vluch ten. MINISTER VERSCHUUR IN FRIESLAND. Gisteren heeft de minister van economische zaken en arbeid, mr. Verschuur, zijn aange kondigd bezoek aan Friesland gebracht. Te Leeuwarden -bezocht hij, vergezeld van den heer N. H. Blink, handelsconsulent van de Friesche maatschappij van landbouw, de coöp. stoomzuivelfabriek aan de Emmakade De Lijempf en de gebouwen van de Friesche coöp. zuivelexportvereeniging, na afloop waarvan hij confereerde met voorzitter en secretaris van den bond van coöperatieve zui velfabrieken in Friesland. Vervolgens be- zochtmr. Verschuur de proefboerderij van de Friesche maatschappij van landbouw te Rij- perkerk, de coöperatieve exportslachterij te Akkrum, de boerderij van het old-burger- weeshuis te Sneek en de fabriek van de Kon. Mij. van kaas- en roomboterfabrieken aldaar. In den loop van den avond is hij vertrokken. GIDS VOOR EPE. Een gidsje is verschenen voor Epe, het in teressante oude dorp op de mooie Veluwe. Na een korte geschiedkundige herinnering volgt een en ander over Epe met zijn heerlijk stille zandwegen en boschpaden, die eiken dag een nieuwe keuze van wandeling bieden. Bij fraaie kiekjes worden tal van bijzonder heden medegedeeld over kerken, kasteelen, villa's enz., waarbij eenige wandelingen worden beschreven. Voorts worden eenige fiets- en autotochten aangegeven. GEDENKSTEEN VOOR PEARY. Den lOden Juni i, de schoener „Morissey", onder kapitein Bartlett, den metgezel van Peary op zijn Noordpooltochten, naar Groen land vertrokken, met een gedenksteen aan boord, die zal worden geplaatst op het Noor delijkste punt van kaap York. Op dezen steen is Peary vermeld als ontdekker van de Noord pool (1909). Een dochter van Peary en haar twee zoons bevinden zich aan boord. Deze dochter werd binnen den poolcirkel geboren. De Eskimo's doopten haar „sneeuwkind". L. SIMONS. t De heer L. Simons, oud-leider van de We reldbibliotheek, is Zaterdagmorgen te 's-Gra venhage overleden. Bij het 25-jarig bestaan der Wereldbiblio theek heeft een Gedenkboek, uitgegeven in samenwerking met de later gestichte Maat schappij voor Goede en Goedkoope Lectuur, een karakteristiek gegeven van Simons' men taliteit en arbeid en zijn belangrijk werk ge waardeerd. Op 1 Augustus 1862 te 's-Gravenhage ge boren, heeft L. Simons daar een H B. S. ge volgd, waar hij Vondel, Potgieter en Multa- tuli leerde waardeeren. Achttien jaar oud pu bliceerde hij reeds in het tijdschrift Nederland een feilen aanval op den vaderlandschen Jap Salie-geest. Na zijn eindexamen ging hij naar de Kensington Art. School te Londen, om zich in het teekenen te bekwamen. Vervolgens volgde hij lessen van de Teekenacademie te s-Gravenhage en de Polytechnische School te Delft, doch zijn liefde voor de literatuur ovenvon. Hij ging Nederlandsche taal en let terkunde studeeren, volgde colleges aan de Leidsche universiteit en behaalde in 1884 de middelbare acte. Het leraarschap trok hem echter minder aan. Weldra was hij kunstrefe rent, in het bizonder tooneelcriticus, te Am sterdam voor de Oprechte Haarlemsche Cou rant, terwijl hij aan verscheidene kranten en tijdschriften medewerkte. Hij was redacteur van Het Tooneel en gaf ook lessen aan de Tooneelschool. In 1893 trok hij weer naar Londen, waar hij verbonden werd aan de uitgeverij Henry Co. (J. T. Grein). Hij was inmiddels gehuwd met de tooneelsciirijfster Josine Mees. Na zijn terugkeer uit Londen heeft hij zijn plannen kunnen verwezenlijken door stichting van de Wereldbibliotheek, geen handelszaak, maar bedoeld als een ideëele onderneming tot bevordering van de ontwikkeling des volks. De stichting van deze onderneming hield zijdelings verband met de toen voorbereide Dan blijft het sukkelen. De eischen, die tegenwoordig aan lichaam en geest gesteld worden, zijn te zwaar, dat onze gewone voeding deze voldoende kan aanvullen. Ge volg moeheid, matheid, zenuwachtigheid en overspanning. Maar neemt U dan eens Ovomaltine. Dat versterkt. Bovendien, het smaakt goed. Werkelijk, Ovomaltine be hoort thuis op elke ontbijttafel. Het is de oehtenddrank bij uitnemendheid. Om U een cijfer te noemen: Anderhalve dessertlepel Ovo in een kop drinkwarme melk verhoogt de voedingswaarde der melk met 80 °/o. Dat zegt toch wel iets. Ovomaltine is een krachtvoedsel, een extract uit de beste natuurproducten. Ovomaltine versterkt iedereen. Voor 70 ct. heeft U reeds een busje. viering van het eeuwfeest van Jacob van Lennep's geboorte. Een kleinzoon wilde diens nagedachtenis eeren door het oprichten van een standbeeld, doch Simons kwam met het voorstel, liever Van Lennep's werken in een mooie volksuitgave bereikbaar te maken. Van dit voorstel kwam weliswaar niet veel, doch het heeft den stoot gegeven tot de op richting van de Wereldbibliotheek. Tegen verzet in groeide de onderneming, waarvoor o.a. reizende tentoonstellingen propaganda maakten. „De Wolfsmenschen", door Frank Powell, bij Kemink en Zoon N.V. te Utrecht. „Een verhaal van verbazingwekkende avonturen in de onderwereld", heet het in den ondertitel en inderdaad, een boek met zooveel doodsgevaren en gelukkige ontsnap pingen op het laatste oogenblik hebben we nog niet eerder gelezen. De befaamde Jules Verne kan het als auteur van avonturen-ver- halen op geen stukken na halen bij Frank Powell. Deze laat, evenals Jules Verne deed, on derzoekers afdalen tot de ingewanden der aarde, per onderzeeër, maar hun avonturen zijn meerder in aantal en het levensgevaar is vee! ernstiger dan voor de helden van eerst- genoemden schrijver. Zij wandelen in bosschen van lichtgeven de zwammen, waarvan een soort eetbaar is; zij zien en ondervinden de kracht van voor wereldlijke dieren van ontzaglijke afmetin gen; zij raken in gevechten met een op wol ven lijkend menschenras, waarbij zij gevan gen genomen worden en op verschrikkelijke wijze kennis maken met de reusachtige spin Rahee; zij ervaren ook op andere wijzen de geslepenheid van de wolfsmenschen en hun opperpriester en zij zouden zeker verloren zijn geraakt, als zij niet hadden kennis ge maakt met den reusachtigen Chenobi, den eenigen blanke in de onderwereld, wiens ge slacht daar geregeerd had. maar met alle andere blanken uitgemoord was door de wolfsmenschen, zoodat hij nu nog alleen leeft in de verlaten stad, die op vele wijzen getuigde van vroeger beschaving. Uit dit korte aanstippen van enkele pun ten uit het boek blijkt wel voldoende hoe spannend het is. We twijfelen er dan ook geen oogenblik aan, dat het vooral in den aanstaanden vacantietijd door zeer velen en niet alleen door de op het lezen van avon turenverhalen beluste jeugd zal worden ter hand genomen en met graagte gelezen. t. H. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname m de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). ALBERT SCHWEITZER - JAN ZWART Allicht schudden sommigen het hoofd, als zij deze beide namen zoo maar vlak naast elkaar zien afgedrukt. En toch liet ik dit wel bewust doen. Omdat ik van harte wenschte, dat meerderen met mij deze twee orgel-mees ters eens zoo van nabij hadden kunnen mee maken, als mij dat voorrecht te beurt viel bij hun beider laatste bespelingen van het orgel in Alkmaar's Groote of Laurens Kerk. Alle bei met werken van dezelfde componisten Ja zelfs ook van een en dezelfde Toccata en Fuga, n.1. die in D-dur, van Bach. Want terwijl die prachtige kathedralen, hier in Nederland nog in 't bijzonder met hun wereldberoemde orgels, daar maar on veranderd staan in serene rust, de eeuwen door, onverschillig of nu en dan eens 'n paar, of 'n honderd,„of 'n paar duizend-tallen men- schenkinderen tegelijk er rondwandelen of neerzitten, enkele oogenblikken of misschien ook wel een uurtje, verschijnen sommige da gen binnen in het orgel de levende kunste naars van ieder nieuw geslacht uit alle dee- len der wereld, om gedurende enkele uren met 'n kleinen uitverkoren staf van meewer- kers al hun aandacht en vaardigheid en ener gie aan dat wondere pijpen-bouwwerk te wij den, en daaruit de scheppingen van de on sterfelijke muziekmeesters der menschheid telkens opnieuw weer te doen herleven voor de enkelen of ontelbaren, die dan toevallig op het ommuurde steenen plein beneden bij een zijn. Deze gedachten kwamen in mij op, nadat ik op 21 Mei j.1. van Albert Schweitzer over dag zou voorbereiden en 's avonds hoorde zijn enkele orgelbespeling op het beroemde, ook door hem weer zoo geprezen groote Alk- maarsche Kerk-orgel en nu Donderdag avond j.1. mocht zien en hooren Jan Zwart °P datzelfde instrument geven de eerste van zijn serie orgelbespelingen, die hij dezen zo mer, nu telkens aan een paar andere toon kunstenaars gewijd, weer om de veertien da gen met de van hem ook zoo bekende meester lijke nauwgezetheid hoopt te verzorgen. Als eigenlijk altijd was ik op de genoemde avonden weer diep onder den indruk van het wondere werk van den orgelist. In de kerk is alles precies als immer. Machtig en onbewe gelijk staan daar de muren en pilaren, de vensters en het orgel, de banken en de stoe len, waarop zich hier en daar, of zij aan zij opeengehoopt, menschjes hebben neergezet Bij een orgelbespeling ziet trouwens nie mand eigenlijk iets anders gebeuren, dan, dat die kwamen en zich neerzetten, na afloop ook weer stil opstaan ui.tp_p.njraan Optreden erbij met 'n rede van den kansel zooals op den genoemden Schweitzer-avond is iets zeer buitengewoons. Maar alleen daar boven, binnen voor de speeltafel van het geweldige onbewegelijke pijpengebouw, daar is 't een en al leven al de minuten of seconden bijna al den duur v zulk een orgelbespeling door! Daar bedient de meester dan de vier klavieren met telkens vliegende vingers en voeten waarlijk „in zweet zijns aanschijns" en onderwijl nog telkens bevelen gevend aan zijn registreer- ders, wier aandacht ook geen oogenblik alge- leid mag worden van de tientallen register knoppen en de muziek op de lessenaar, ter wijl zoo de bruisende klankenvloed wordt uitgestort in de machtige kerkruimte en neer daalt op de gemeente, volkomen onverschil lig of die groot of klein is. Nu jubelend, dan klagend, soms onheilspellend, dreigend, wan hopig maar dan ook weer gelouterd en tot weldadige rust kalmeerend, of met een over winningsfanfare eindigend.... Wel behoort gij onder de kunstenaars bi] de gratie Gods! Gij, orgelisten, die uw mach tige taak altijd zoo ongezien vervult, dat werk dat steeds voor een groot deel ook is: prediking en stichting, zij het zonder woor den. Enkel bij bijzondere gelegenheden, dan wordt gij terecht eens gehuldigd door een duizend-koppige schare voor één keer bij een gekregen (of gedreven?) onder wie dan ver der mag worden gediscussieerd, wie of nu eigenlijk wel het allermooiste speelt, wereld kampioen moest heeten? Gewoonlijk zijt gij en zult ook moeten te- vree zijn met het enthousiasme, waarmee uwe enkele getrouwen, nadat het publiiek even ongemerkt uiteenging als 't samenkwam, zich onder elkander verlustigen, over de kleine of groote passages, waarin de mees terwerken dit keer nog weer mooier klonken dan vorige malen! Dat al meerderen in Alkmaar en omgeving door gebruik te maken van bet bijzondere voorrecht in 't orgel-hooren te worden opge voed als door de jaarlijksche zomer-orgel-be- spelingen door Jan Zwart tot die steeds dankbaarder en steeds verrijkte getrouwen mochten gaan behooren! Schoorl. A. J. P. BOEKE N.B. Nog worde hieraan toegevoegd, hoe volkomen onze Nederlandsche orgelkenner als weinige anderen, Jan Zwart, van harte instemt met wat Prof. Schweitzer schreef m het bezoekersboek der Groote Kerk, hoezeer te wenschen is, dat het orgel daar toch een grondige restauratie mocht ondergaan opdat het ook eens met zijn prachtige kwaliteiten in volkomen schoonheid mocht weerklinken als nog nooit tevoren. Daarom behoorde er naast het restauratiefonds voor de kerk, ook een afzonderlijk orgelfonds te worden gesticht. M. de Redacteur, De besturen der af deelingen Texel en Eierland van de Hollandsche Maatschappij van landbouw hebben de eer het volgende onder Uw aandacht te brengen: De economische wereldcrisis, die in zijn gevolgen steeds verder om zich heengrijpt, wordt in tegenstelling met de economische depressie van 1884 en volgende jaren niet meer zoogenaamd „uitgeziekt", doch bestre den door nationale maatregelen. Deze na tionale maatregelen, hoe noodig ook vaak om groote groepen van de bevolking voor onder gang te behoeden, hebben meerendeels de tendenz de moeilijkheden te verplaatsen en vooral te verergeren, waar ze den internatio nalen handel belemmeren, zooals dit ge schiedt door invoerrechten, invoerverboden, contingenteeringen, deviezenregeling, valuta verzwakking, enz. Nederland en in 't bizonder de Nederland sche landbouw, tuinbouw en veeteelt, hebben het grootste belang bij een ongestoorden in ternationalen handel. Er is geen land ter wereld dat per hoofd der bevolking zoo'n grooten buitenlandschen handel heeft als juist ons land. Afbraak van het vrije verkeer tusschen de staten onderling moet dus juist voor ons land de ernstigste gevolgen met zich brengen. Economische oorlogen (zelfs met een land als Duitschland, dat wel ABSO LUUT meer in Nederland invoert, dan het uit ons land aan kunnen belang, HOOFD DE$ BEVOLKINGVel h-PE* naar ons land exporteert, dan wij*!"^ van onze bevolking naar Duitschland B teeren) zullen daarom juist voor onsL2P°N ernstige economische verwarring venwT en de welvaart door ons in de laatst ?ken eeuw opgebouwd, weer vernietigen. lvt Het komt ons daarom voor, dat het <vi. en in de eerste plaats op den weg Nederland om onder de volkeren met Van Europeesche beschaving het initiatief nemen tot het treffen van maatregelen itnernationaal de crisisoorzaken bestriid de belemmeringen in het vrije verkeer schen die staten wegnemen. Het schijnt onnoodig en onverantwoord te wachten of v,"S initiatief misschien eens mocht willen konT* van een of anderen grooten staat waar^1 deze laatste staten nog te veel 't denkbJ2 overheerscht, dat men de moeilijkheden der internationale samenwerking zelf kunnen oplossen en waar voorts Nederland als „neutrale" staat met voorstellen kan U men, die redelijkerwijs niet politiek verdacht kunnen worden gemaakt en die trouwens zul len moeten steunen op het welbegrepen eigen belang der samenwerkende staten. Tot de maatregelen, welke zouden worden genomen in het algemeen rekenen wij: le. Het schrappen der oorlogs- en her stelschulden of het vaststellen dezer schulden op een zoo laag mogelijk hoogte. 2e. Het regelen der andere internationale schulden van die landen, welke mede door de werelddepressie boven de draagkracht der betreffende landen zijn gestegen. 3e. Het internationaal valoriseeren der bt- langrijkste stapelproducten van den land. bouw door middel van het oprichten van in. ternationale goederenschappen (systeem ft Dijt). 4e. Het internationaal valoriseeren der fc. langrijkste industrieele stapel producten door middel van internationale kartels van produc- ten onder internationale regeeringscontrole 5e. Het internationaal vaststellen van de economische politiek tegenover landen, met een afwijkend productiestelsel als Rusland 6e. Het afbreken der tolmuren en handels belemmeringen tusschen de samenwerkende staten onderling. Mocht U het met ons eens zijn, dat de cata- strophale wereldcrisis door internationale samenwerking dient te worden bestreden en dat Nederland uit een welbegrepen eigenbe lang het initiatief dient te nemen om tof posi. tieve internationale samenwerking te geraken, dan verzoeken wij U beleefd ons dit te laten blijken door Uw adhaesiebetuiging en met ons alle oogingen in het werk te willen stellen om door een georganiseerd optreden de No derlandsche regeering van de dringende ur gentie van een dergelijk initiatief te overtui gen- Opdat overwonnen zal worden de telkens weerkeerende en steeds heftiger optredende paradox, die door de rede nauwelijks omvat kan worden, dat algemeene overproductie leidt tot algemeene aïmoede. In het belang van den Nederlandsche land bouw, van het geheele Nederlandsche volk en in het algemeene wereldbelang. Namens het bestuur der afd. Texel voornoemd, C. KEITSER Hz., Voorz. A. J. KÈIJSER R.Jz., Secr. Namens het bestuur der afd. Eierland, voornoemd, R. W. STOEPKFR Cz., Voorz. C. J. GEENSE, Secr. Het bestuur der afdeeling Texel van de Algemeeen Vereeniging voor Bloembollen cultuur en het bestuur der afdeeling Texel van het Hollandsch Bloembollenkweekers- Genootschap onderschrijven het bovenstaan de adres ten volle. Namens de besturen: Afd. Texel van de Alg Ver. v. B B C H. LEBER, Voorz. M. D. DIJT, Secr. Afd. Texel van het H.B G.; W. F. SCHUMAKER, Voorz. S. J. FLENS Secr, Adres voor adhaesiebetuiging, b.v. pet briefkaart: A. J. KEIJSER R.Jzn., secr der afdeeling Texel der Holl. Mij. van Land bouw, den Burg, Texel. FONDSEN. 6 obl. Nederl. 1000 iX idem 1000 4 idem 1000 6 O.-lnd 1000 6 idem 100 5X idem 1000 5 idem 1000 4K idem 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank Ned. Handel Mij. Cert. v. Alg. Kunstzijde Unie v. Berkel's Patent Küchenm. Acc. Calvé Delft Cert. Nederl. Ford Ned. Kabelfabr. Philips Gem. Bezit Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service Studebaker U. S. Steel U. S. Leather Cult. Mij. Vorstenl. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong Dordtsche Petr. gew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi Holl. Am. lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacific Union Pacific Prolongatie j 1922 17 31 22 '23 21 D 17 30 II 1000. 6 Juni 7 Juni 8 Juni 100* 93 81l 70* 86l 78* 38 43 54 22% 160 95 89# 12% 2% 26* 131* 71 90# 8 69 116* JVie 27 27 38} 36* 69* 80* 4| 90 12* 44 1 IOC/is 97* 93 8» 71* 75* 78 f 35 f 44* 53 21* 14* 41* 1% 83 160 57* 87* 9* 11* 21 30% 15 25* l30f 66 88* 102 114* 3* 27* 36* 33* 65* 76* 4* 87 11* 41* 1 lOO'/is 82* 71* 75* 88* 78* 35* 43* 53 20* 14 40 1% 85 160 5=9/l6 84* 8% 10* 2% 3* 281 l7/lö 25 129* 68 88| 70 101 110* 3^/ifi 26* 6 26 35* 32 63* 84* 10* 3% 1 9 Juni 10 Juni 1007/16 9ö| 92* 81* 70* 74* 88* 77* 33* 43 53* 22* 14* 39.' 1% 85* 164 56* 86* 8% 10% 2 3* 271 J6A6 24* 128 68 86* 70 112* 3* 25* 21* 35# 33 63* 73* 80* 9* 37* 1 100* 95 92* 82 70* 7b 87* 77 35* 45 54 22* 14* 40 1 86 164 54* 86* 8* 10* 2* 4 267/16 15/10 25 132* 68 86* 101* 113* 3t 255/16 4j 36 33 65} 5 .21 9* 37* 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8