Aqmda JUéiicaties ^Binnenland. £aatste A Jlheepstiidingen !Bucgedijke Stand Siad en Om DE MOORDZAAK TE PUTBROEK. De overwegingen van het vonnis. AAN ALKMAARS BURGERIJ. Dinsdag 14 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: Vadertje Langbeen (rom.); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het meisje uit Havanna (rom.), 2. Misda digers voor de wet (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Vidoria-Theater: M, het ge heimzinnige teeken (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: De slag bij Bademünde (milit. klucht)voor eiken leef tijd. Kermis te Schoorl. Woensdag 15 Juni. 8 uur, hotel Proot, alg. ledenvergadering „Liefdadigheid naar Vermogen". 7.30 uur, Cinema Americain: Vadertje Langbeen (rom.); alle leeftijden. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Het meisje uit Havanna (rom.), 2. Misda digers voor de wet (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: De slag bij Bademünde (milit. klucht); voor alle leeftij den. VERANDERING JULIASCHOOL EN GYMNASTIEKLOKAAL. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat de Raad Hier gemeente in zijne vergadering van 9 Juni 1932 heeft vastgesteld het navolgend 'besluit: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het adres. d.d. 30 Maart j.1., van het Bestuur der R.K. Meisjesscholen te Alk maar, optredende voor de Ö.L. Vrouwestich ting te Amersfoort, verzoekende gelden uit de gemeentekas beschikbaar te willen stellen voor de verandering der inrichting van de Juliaschool voor gewoon lager onderwijs en voor uitgebreid lager onderwijs aan de Em- mastraat en van het aangrenzend gymnas tieklokaal der Juliascholen en der Maria- school Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 94 tot het verslag van 's Raads handelingen; Overwegende, dat de aanvrage voldoet aan de in artikel 73 der Lager Onderwijswet 1920 gestelde eischen; Gelet op de artikelen 72 en 75 dier wet; Besluit: A. naar aanleiding van bovenaangehaald verzoek medewerking tot verbouw te verleen en B. de uit het besluit sub. A. voortvloeiende uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting Binnen dertig vrije dagen, te rekenen van heden, kan ieder ingezetene en het schoolbe stuur van dit besluit in beroep komen bij Ge deputeerde Staten van Noordholland. ALKMAAR, 14 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HET MATUSCHKA-PROCES. Woensdag begin van het proces- In de groote zaal van de Weensche recht bank begint Woensdag onder leiding van rechter Zeidler het proces tegen den spoor- wegtnisdadiger Sylvester Matuschka. De belangstelling van het publiek voor deze zaak is zoo groot, dat reeds thans alle beschikbare plaaatsen in de rechtzaal zijn ge reserveerd. Daar volgens de rechtspraak in Oosten rijk slechts de beide spoorwegaanslagen bij Anzbach kunnen worden ten laste gelegd, heeft Matuschka zich te Weenen uitsluitend te verantwoorden wegens het misdrijf van openbare geweldpleging, gepleegd door boosaardige handelingen onder bijzonder ge vaarlijke omstandigheden. De beschuldiging van den Officier van Justitie, dr. Nahrhaft, berust op de desbetref fende paragrafen van de Oostenrijksche straf wet, waarbij veroordeeiing tot kerkerstraf van één tot vijf jaar en, naarmate van de „grootte der misdadigheid en het gevaar" ook tot tien jaar mogelijk is. In deze zaak zijn 23 getuigen, onder wie de vrouw van den beklaagden en den psychiater gedagvaard. De psychiater heeft Mataschka volkomen toerekenbaar verklaard. In het proces, dat waarschijnlijk vier dagen zal duren, zullen ook de rapporten van het door de Duitsche en Hongaarsche politie in gestelde onderzoek worden voorgelezen. Met dit proces is echter de verantwoording van Mataschka voor het gerecht niet ten einde. Hoezeer zijn verdedigers dr. Ettinger en dr. Grauaug zich ook inspannen om een andere beslissing te verkrijgen, blijft de rechtszaak te Weenen slechts een voorspel, waarop later de uitlevering naar Hongarije zal volgen. Ook Duitschland heeft de uitlevering van Matusch- gevraagd. Daar hij echter Hongaarsch onder daan is en het verzoek om uitlevering van Hongarije bovendien nog vroeger was inge diend, zal in Hongarije het definitieve vonnis worden uitgesproken, daar dit land zijn on derdanen niet meer uitlevert. Een proces in Duitschland in verband met den aanslag bij Jüterborg zou dus zonder Matuschka gevoerd moeten worden. De door Matuschka gepleegde aanslagen zijn de volgende: De eerste aanslag pleegde hij in de och tenduren van 1 Januari 1931 bij Neuleng- bach in de nabijheid van Anzbach. Hier wa ren de verbindingsstukken der rails losge schroefd. Een boemeltrein reed over de be wuste plek, doch er gebeurde niets. Gecon stateerd werd echter, dat hier een misdadige aanslag had plaats gehad. Op 30 Januari 1931 werd preices op dezelfde plaats een nieuwe aanslag op den D-trein Weenen-Pas- sau gepleegd, waarbij de locomotief ont spoorde. Een aantal spoorwegbeambten werd licht gewond. Hier was een 1.70 Meter lange ijzeren staaf dwars over de rails gelegd en met drie schroeven vastgemaakt, de plaats van den aanslag was zoo gekozen, dat de trein in geval van ontsporing van den 8 Me ter hoogen spoordijk had moeten vallen. Een onmiddellijk onderzoek leverde hier de eerste aanwijzingen op in de richting van den da der. Toen ging Matuschka naar het buiten land. naar Duitschland en Hongarije. Op 8 Augustus pleegde hij den aanslag op den D- trein Bazel-Frankfurt bij Jüterbog, in het einde van een groote bocht naar links, op den 10 Meter hoogen spoordijk. De wagens gens van den trein werden ernstig gescha- digd en in totaal werden 109 personen ge wond, van wie 4 ernstig. Spoedig daarop, op 13 September 1931, viel de sneltrein Boeda- pest-Weenen op de lijn Boedapest-Hegyecha- lom op de bij Bia Torbagy gelegen dalbrug aan een misdadigen aanslag ten offer. Bij deze catastrophe stortte de locomotief, de tender, een goederen-, een slaap- en drie per sonenrijtuigen van een hoogte van 25 K Meter in de diepte. Een geweldige ontplof fing had bij deze catastrophe plaats, waarbij 22 menschén om het leven kwamen. De hou ding van den bij dezen aanslag schijnbaar eveneens licht gewonden Sylvester Matusch ka was zeer opvallend. Hij werd op 7 Octo- ber 1931 voor de eerste maal als verdachte gehoord, en heeft, nadat zijn vrouw bezwa rende verklaringen had afgelegd, eenige da gen later zijn misdrijven bekend. ZAL LOTISICO VERDWIJNEN? Spoedige beslissing noodzakelijk. Wij lezen, zegt het Vad., in het Handels register van de Kamer van Koophandel, dat de Maatschappij tot verzekering van Risico in Loterijen, maar bekend in den volksmond als de Maatschappij Lotisico, met 9 Juli aan staande dertig jaar bestaat, waardoor dan deze Maatschappij zou ophouden te bestaan, daar zij voor 29 jaar en eenige maanden is opgericht. Nu is ophouden van bestaan van Lotisico, deze populaire Loterijmaatschappij, als het ware ondenkbaar. Bij informatie bleek ons dan ook, dat het bestuur en directie reeds lang te voren verlenging van vennootschap hebben aangevraagd, n.1. in October 1930. Gelijk te begrijpen is, heeft Lotisico er op gerekend op bezwaren te stuiten, omdat de stemming tegen het loterijyvezen hoe po pulair ook bij de massa blijkens de nog pas verschenen circulaire eer toe. dan af schijnt te nemen bij onze regeering. Maar daar Lotisico zich zoo heeft inge werkt bij onze bevolking en het algemeen vertrouwen geniet, zou het weigeren der ver lenging een publieke ramp beteekenen. Het bestuur van Lotisico kan zich niet indenken, hoe een en ander tot afwijzing der statuten- verlenging zou kunnen leiden. Nu deze toestemming steeds maar uitblijft, begint ook groote onrust te ontstaan onder de duizenden agenten en hoofdagenten, die bij Lotisico een stevig stukje brood verdienen en zich langzamerhand sterk bedreigd voelen. Niet ten onrechte vragen zij zich af, wat er van hen en hun gezinnen moet terecht komen. Moeten zij het corps werkeloozen gaan ver meerderen? De minister behoeft nóch te weigeren, nóch zijn toestemming te geven tot verlenging der vennootschap, waardoor Lotisico dan van zelf in den toestand van Liquidatie treedt. Maar o.i. gaat dit niet aan. Verlangd mag worden dat de minister in een of andere richting een besluit neemt. We houden ons nu maar aan de practische overwegingen, die zouden zijn aan te voeren om Lotisico te laten voortbestaan Enkele hebben wij reeds hierbovenge- noemd, zooals de populariteit van deze wet tig geoorloofde loterij-onderneming, de tien duizend menschen die er hun brood bij heb ben met hun gezinnen, enz. enz. Maar daarnevens komen ook door deze gedwongen liquidatie de belangen van de po lishouders in het gedrang. En ook hierbij gaat het om geen gering feit, want er zijn zeker een 28.000 polishouders, die bij liqui datie ieder voor zich recht hebben op 100 zoodra de vennootschap in liquidatie treedt. Dit vertegenwoordigt een bedrag van 2.800.000 of bij de drie millioen en nu is dit bedrag in de boeken wel aanwezig, maar daarmee is niet gezegd, dat bij gedwongen liquidatie de bezittingen het volle zouden op brengen. Vooral onder tegenwoordige crisis omstandigheden niet. Maar nog eens, in wezen gaat het hierom niet. Veel meer gaat het om de velen, die door Lotisico een middel van bestaan heb ben en daarnaast om het vaststaande feit, dat de nemers van Lotisicobriefjes het Hol- landsche geld helpen houden in het Hol- landsch bezit. Talrijke buitenlandsche loterij-ondernemin- fen azen op de Hollandsehe guldens. Met weepstake zijn reeds millioenen guldens het land uitgegaan. De Cinema, de Lach, en andere min of meer poulaire weekbladen, bevatten geregeld groote advertentiën van allerlei buitenland sche loterijen, zooals de Saksische, de Deen- sche, enz. Nog pas is daartegen een circu laire verschenen. Moet Loticiso verdwijnen, ons is het goed. Maar niet zonder den uitgesproken wil des ministers. Niet door eenvoudig den tijd tot verlenging der statuten, welke verlenging tij dig en op behoorlijke wijze is aangevraagd te laten verloopen. Daarvoor gaat het hier om een te groot volksbelang. Lotisico is populair, omdat aan alle be hoorlijke eischen wordt voldaan. Het is bij de wet geoorloofde onderneming, gelijk door talrijke processen tot in hoogste instantie is uitgemaakt. De minister moge dit verstaan. Ongecorrigeerd. TWEEDE KAMER. In de aanvangsvergadering van heden heeft de voorzitter wijlen mr. Heemskerck herdacht. De voorzitter zeide, dat met mr. Heems kerck een stuk uit het leven van de Kamer is heengegaan. Hij vond in de Kamer een groot deel zijner levensbevrediging, waartegenover hij een gave edele en rijke persoonlijkheid heeft gegeven. Onvermoeid stond hij altijd midden in den parlementairen arbeid. Als voorzitter van de comissie voor privaat- en strafrecht was in de latere jaren aan hem de bekwaam gevoerde leiding der juridische wetgeving toevertrouwd. De voorzitter wees er verder op, dat in het leven van vader en zoon een belangrijk stuk van onze Nederlandsche politieke historie zich heeft afgespeeld en dat hun sterke talen ten op haast ieder terrein van he publieke le ven geschitterd hebben. Met hem is dan ook een stuk van het leven en de lijster der Kamer heengegaan. Mr. Ruijs de Beerenbrouck zegt, dat de re geering met grooten eerbied en diepen wee moed deelt in den rouw der Kamer over een harer meest begaafde leden. De heer Heemskerck was een der voortref felijkste zonen van ons vaderland Aan een scherp juridisch vernuft paarde hij een groo ten werkelijkheidszin. Spr gewaagt van het warme vrienden hart van den overledene, van zijn strijdbare natuur en zijn ridderlijkheid. In 's lands ver gaderzalen had zijn woord een gezag, dat in moeilijke oogenbhkken ons volk vaak ten zegen is geweest. Nu het God behaagd heeft dezen christelijken staatsman, wiens manne lijk geloof geen tegenspraak vormde met zijn mannelijke wijsheid, tot zich te nemen, past het ieder eerbiedig het hhofd te buigen voor zijn nagedachtenis. De vergadering heeft beide redevoeringen staande aangehoord. Evenzoo hebben zich de aanwezige ministers Ruys de Beerenbrouck, Deckers en Terpstra tijdens het uitspreken van hunne zetels verheven. Voortgegaan werd met de behandeling van het wetsontwerp „Regelen betreffende uit oefening van de artsenijbereidkunst. Mevr. De VriesBruins betoogde dat er goede geneesmiddelen in den handel moeten worden gebracht. Tegenwoordig staat winst bejag te zeer op den voorgrond. Spreekster noemde de rede van den heer Marchant be- leedigend voor de apothekers. In haar vonnis overwoog de rechtbank dat niet bewezen is, dat de beide ver dachten èn te zamen èn in vereeniging Willem Kersten opzettelijk van het leven hebben beroofd. Van deze aan klacht werden zij dan ook vrijgespro ken. Wat vader v. d. Elzen betreft is de rechtbank overtuigd en acht zij bewezen, dat verdachte in den nacht van 27 op 28 November 1931 omstreeks half één te Putbroek opzettelijk Willem Kersten van het leven heeft beroofd, door uit een met hagelpatronen geladen geweer op korten afstand twee schoten te lossen, waarvan een den linkerbovenarm heeft getroffen en het tweede de rechterzijde van den rug, welke verwondingen den dood kort daarna hebben veroorzaakt. Verder acht de rechtbank bewezen wat vader v. d. Elzen betreft dat hij in den nacht van 27 op 28 November 1931 om streeks half een te Putbroek opzettelijk Franciscus Hubertus Wehrens en Mat- thias Kersten van het /even heef: be roofd, door uit een met hagel patronen geladen jachtgeweer op zeer korten af stand drie hagekchoten op hen te los sen tengevolge waarvan Fransiscus Wehrens door drie hagelschoten is ge troffen. Tengevolge van de twee laatste schoten is de dood kort daarna ingetre den. Matthias Kersten werd getroffen door 4 hagelschoten, waarvan de beide laatsten doodelijk waren. De rechtbank overwoog verder, dat uit de bewijsmid delen telkens volgt het bewijs va1 den opzet, om de drie pefsonen van het lev<m te berooven, en dat zij tengevolge van handelingen van den verdachte zijn overleden. Voorts overwoog zij, dat de schoten in kort tijdsbestek zijn gevallen, en dat de drie personen in elkanders nabijheid waren, zoodat de rechtbank oordeelt, dat al die strafbare handelin gen door een voornemen werden be streken en moeten worden beschouwd als het voortgezet misdrijf van doodslag. De rechtbank oordeelt, dat de handelin gen van verdachte van een groote wreedheid getuigen, daar hij niet min der dan 9 schoten op zeer korten afstand lost. Zij legde dan ook de maximum straf van 15 jaar gevangenisstraf op. Verder overwoog de rechtbank, wat den tweeden verdachte M. v. d. Elzen be treft, dat zij rechtsgeldig bewezen acht, da. hij in den nacht van 27 op 28 No vember 1931 omstreeks half één te Put broek om Willem Kersten van het leven te berooven uit een met kogels geladen parabellum drie schoten op Willem Kersten heeft gelost, waarbij de uitvoe ring van het misdrijf alleen niet vol tooid werd door een van zijn wil onaf hankelijke omstandigheid. De rechtbank qualificeerde het misdrijf van dezen verdachte als poging tot doodslag. Bij de oplegging overwoog de rechtbank, den grooten ernst van het feit, en van den anderen kant den nog maar jeugdi gen leeftijd van den verdachte, die on der invloed van zijn vader handelde. Een en ander overwegend is de recht bank van opinie, dat dezen verdachte niet het maximum, zijnde 10 jaar ge vangenisstraf, moet worden opgelegd, maar 8 jaar. Het verder aan dezen verdachte ten laste gelegde acht de rechtbank niet be wezen en zij spreekt hem daarvan vrij. Voorts beval de rechtbank dat de kleeding, schoenen, schoppen en wa pens aan den eersten verdachte zullen worden teruggegeven en aan vrouw Kersten een zaklantaarn, die bij haar in beslag was genomen. Voorts beval de rechtbank vernietiging van het jacht geweer en het parabellum waarmede de misdrijven zijn gepleegd. De beide verdachten hoorden de uit spraak van de rechtbank kalm en on bewogen aan. UITZENDING NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. Het bestuur van het Ned. Olympisch Co mité heelt gisteravond een definitief besluit genomen over de uitzending naar Los Ange- les. Tengevolge van ongesteldheid van den voorzitter, mr. A. baron Schitnmelpennick van der Oye, is de heer G. van Rossem als algemeen leider aangewezen. De ruiter-equipe bestaat uit de luitenants Pahud de Montagne, jhr. van Lennep en Schummelketel met hun paarden Macroix, Lustikus en Duiveltje en als reserve Henk. Op grond van de verkregen adviezen van de daarbij betrokken bonden zijn voor uitzen ding in aanmerking gebracht: Athletiek: de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 14 Juni. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 771.8 te Nordö- jan. Laagste barometerstand 757.8 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 15 Juni: Matige tot zwakke Noordelijke tot Noord- Oostelijke wind; helder tot licht bewolkt; droog behoudens vooral in het Zuiden kans op onweer; in het Noorden iets warmer; warm weer in het Zuiden. Overzicht. In ons land bleek gisteren een groot ver- Noorden en Zuiden daar de Noordelijke of Noord-Noordoostelijke wind in de Noordelij ke provincies lucht van de Noordzeetoevoer die ongeveer 14 a 15 graden Celsius was, doch in het Zuiden van het land gekomen, tot 25 a 28 graden was verwarmd. Het aanhou den van dezen Noordelijken luchtstroom was het gevolg van het feit, dat de verdere ont wikkeling naar het Oosten van de uit het Westen opgekomen hooge druk over het Noordzeegebied beneden de verwachting bleef. Daarbij bleef n.1. over Denemarken een onbelangrijk minimum achter, dat ook vanochtend nog een inbochting boven het Zuiden van Noorwegen in het 770 gebied te zien geeft. Als deze bocht die bezig is op te vullen verdwijnt waarbij in onze streken de wind naar het Noordoosten zal omloopen, zal ook het temperatuursverschil tusschen de deelen van ons land afnemen. Welke koers de depressie op den oceaan zal nemen, laat zich nog niet zeggen. Een flinke daling op IJsland schijnt erop te wijzen, dat deze koers een vrij Noordelijke zal zijn. Onweer werd uit enkele stations in Noord-Frankrijk gemeld Rennes had 52 mM. regen. HOOG EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomeriijd). Juni. Hoog water. Laag water, dat. v.m. nam. vm. nam 15 0.41 1.16 9.22 10.03 16 1.44 2.17 10.22 11.03 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. Hoog water. Laag water, dat v.m nam. v.m nam. 15 0.38 1.13 9.10 9.51 16 1.41 2.14 10.10 10.51 heer Berger en de dames Schuurman en Gi- solf. Hangende is nog de uitzending van een estafetteploeg. Moderne vijfkamp: eerste luite nant der mariniers van Rhijn, die tevens aan de schietwedstrijden zal deelnemen. Roeien: Jhr. Röell en Roelofsen met als coach dr. Wehlburg. Schermen: mej. de Boer, terwijl tevens zullen worden aangeschreven de in Amerika vertoevende Nederlanders D. de Jong en P. Meijer. Wielrennen: twee renners, wier na men op verzoek van de Nederlandsche Wiel- ren-unie thans nog niet kunnen worden ge noemd, zullen worden begeleid door den heer Zwaab de Beer. Z e i 1 e n: J. en B. Maas. Zwemmen: de dames Philipsen— Braun, Den Ouden, Laddé, Oversloot en Vierdag, die xvergezeld worden door de dames Wijkhuize en Bruan. NAAR GENEVE. De minister van buitenlandsche zaken, jhr. mr. Beelaerts van Blokland, is heden naar Genève vertrokken. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Ariadne 11 Juni v. Amsterdam n. Hamburg Nereus 13 Juni v. Amsterdam te Odense Rhea 12 Juni v. Aalborg te Amsterdam. Stella 13 Juni v. Algiers te Amsterdam. Stella 13 Juni v. Algiers te Amsterdam Titus 11 Juni v. Lissabon n. Cadix Venezuela, thuisr.', 13 Juni v. Plymouth n Havre. Vulcanus 11 Juni v. Barcelona n. San Carlos Amazone 13 Juni v. Napels te Catania. Ariadne 12 Juni v. Amst. te Hamburg. Boskoop, uitr., 11 Juni v. Buenanntura. Brion 12 Juni v. Amst. te Kopenhagen Haarlem 13 Juni v. Hamburg te Delfzijl. Mars, thuisr., 13 Juni v. Havre n. Londen Bacchus 12 Juni v. Lissabon te Amsterdam Berenice 11 Juni v. Malta n. Algiers Clio 12 Juni v. Hamburg te Amsterdam Colombo 12 Juni v. Hamburg te A'dam Fauna 11 Juni v. Huelva te Lissabon Hebe 12 Juni v. Kopenhagen te Amsterdam Iris 11 Juni v. Kopenhagen n. Glynia Jason, uitr., 10 Juni v. Valparaiso n. San An- otnio. Luna 10 Juni v. New York n. Haiti. Merope 12 Juni v. Catania n. Ventië. Oranje Nassau 10 Juni v. New Dork n Port- au-Prince. Orestes 12 Juni v. Alexandrië n. Piraeus Holland—Amerika Lijn. Delftdijk 10 Juni v. Vancouver te Seattle Statendam 11 Juni v. Rott. te New York Binnendijk 11 Juni v. Newport News n. Rott. Leerdam 13 Juni v. N. Orleans 1 v Co- runa te Rott. I.ochgoil, Rott./Vanc., 11 Juni te Curacao Lochmonar, Vanc./Rott., 11 Juni te Los Angeles. Rotterdam 12 Juni v. N. York te Rotterdamsche Llovd 0tt Bondowoso 12 Juni v. Rotterdam n Hamk. Kola laten12 juni Rott ÏKSf"» Hoiland—Britsch-Indië Llin Bengalen, uitr., 13 Juni te Karachi Stoomvaart Mij. Nederland. v Chnstiaan Huygens, thuisr., 12 i„„; Sabang. J ni j Johan v. Oldenbarnevelt, uitr., 12 T,i„i Sabang. Juni Poelau Tello 11 Juni v. Batavia n Amst Tawali, thuisr., pass. 12 Juni Gibraltar Emzetco Liin. Jonge Anthony 11 Juni v.Carthagena Londen. 6 lt Jonge Johanna 11 Juni v. Genua te Palma Holland—West Afrika-Lijn IJstroom, uitr., 10 Juni v. Calabar Rotterdam—Zuid-Amerika-Lijn Alcyone, thuisr., 11 Juni v Buenos Ai'ri* HollandAfrika-Lijn. Heemskerk, uitr., 11 Juni v. Lorenzo Marau» Nijkerk, thuisr., 13 Juni v Port Said d Genua. Kon. Paketvaart-Mij. N. Zeeland 10 Juni v. Melbourne te Singa. pore. 8 Sigli 11 Juni te Belawan. Houtman 11 Juni v. Batavia n. Kaapstta Stoomvaart Mij. Oceaan. Antenor, Jaoan-Rott.; 10 Juni Marseille. Diomed, Japan-Rott., 11 Juni v. Shanghai. Eurylochus, Java-Amst., 11 Juni te Marseiilt GEBOREN: Johannes Cornelis z. v. Hendricus Huij. bers en Maria Besteman. Gerke Johanne» z. v. Reinder Dijkstra en Johanna Kelholt Cornelis z v Johannes Boots en Anna Bu- ter. OVERLEDEN: Klaasje Rond 30 jaar. Wijnanda Engelina Maria van der Krogt 29 jaar. Het feest, dat Alkmaar mij ter ge legenheid van mijn jubileum heeft be reid, heeft behalve op mij, een onver- getelijken indruk gemaakt op mijne echtgenoote, onze kinderen en onze verdere aanwezige familie. Het is mij een behoefte om ieder die daaraan op eenigerlei wijze heeft medegewerkt reeds dadelijk op deze wijze onr aller warmen dank te brengen. Ik heb genoten van zoo veler hartelijkheid en sympa thie en bovendien van Alkmaars eensgezindheid op dien dag. WENDELAAR, Burgemeester van Alkmaar. 14 Juni 1932. HET ONGELUK BIJ DE MOTOR RACES OP „HOUTRUST". Den Motor-renner Vermeulen die bij de races Zondag is gevallen heeft 's avonds om 9 uur het Roode Kruis Ziekenhuis weer kun nen verlaten. Hij heeft niet het minste letsel tengevolge van den val bekomen. ONHANDIG FIETSER. Gistermiddag pl.m. half 5 is de 10-jarige wielrijder W. de V., wonende alhier, op den hoek KruislaanWilhelminalaan aangere den door een vrachtauto, bestuurd door L. W. M., uit Haarlem. Het jongetje kreeg een wonde aan de rechterknie en is geneeskundig behandeld. Een zekere J. S„ die op den bagagedrager had gezeten, was gevallen, hii bezeerde zich niet. Het ongeval is te wijten aan onhandig manoeuvreeren met de fiets. De chauffeur had zoo hard geremd, dat de voorremmen gebroken waren. Waarschijnlijk heeft hij hierdoor een ernstiger aanrijding voorkomen. EEN AANRIJDING. Gisteravond reed de heer v. d. Berg uit Egmond per motor uit Oudorp naar Alk maar. Nabij de Zeswielen ontmoette hij een driewielde motor-groentenwagen. Bij het passeeren schijnt hij een paar bakken van dien wagen te hebben geraakt, waardoor hij begon te slingeren en tegen een paal der electrische geleiding botste. Deze werd deer lijk gehavend en moest gestut worden. De motorfiets werd ernstig beschadigd en is naar de garage der firma Met gebracht. De rijder zelf kwam er zonder verwondingen af ORANJEVEREENIGING. Maandag vergaderde de Oranje-vereenl1 ging in het gebouw De Unie in de Koor straat. De vergadering werd geleid door den heer G. C. Dun, vice-voorzitter der vereeni ging, in verband met de omstandigheid, dat de heer mr. P. Langeveld wegens drukke werkzaamheden als voorzitter ontslag had genomen. De wnd. voorzitter herinnerde aan het vele, dat mr. Langeveld voor de vereeni ging gedaan heeft en bracht hem daarvoor dank. Na vaststelling der notulen werd over gegaan tot verkiezing van een nieuwen voor zitter. Met algemeene stemmen werd als zoodanig benoemd de heer R. H Goettsch. leeraar aan de R. H. B. S alhier. Niets meer aan de orde zijnde sloot de wnd. voorzitter onder dankzegging voor de opkomst de ver gadering. ORGELCONCERTEN. De bekende Alkmaarsche organist, de hcel W. H. Slinger, zal vanaf Vrijdag tot half Sep tember elke week van half twaalf tot twaan uur het orgel in de Groote Kerk bespelen, o£ dat liefhebbers onder de hier vertoevende vreemdelingen het prachtige orgel kunnen bewonderen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2