WAT KIKKER KAREL TUIMELTJE BELEEFDEN De onvergelijkelijk* bekoorlijkheid van een mooie vrouw - Prins Hendriklaan-hoek Jan Oldenburglaan niet toe te juichen. De voorzitter zeide, dat de omwonen den er genoegen mede namen, dat er tot 1 'Juli een proef genomen wordt. In een richtingwijzer „Naar Bergen" bij de Vlotbrug, waar de heer Voute om vroeg, bleek reeds te zijn voorzien. s Mevr. Dekker bracht nog haar ter oore gekomen klachten over dienstklopperij door de politie ter sprake, welke geruchten door den voorzitter als onjuist werden ge kwalificeerd er wordt echter streng opgetre den tegen het plukken van bloemen in de bosschen e.d. Hierna ging de voorzitter om circa nait twaalf over tot sluiting. JlechtstzaAm KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 10 Juni 1932. J. P. Ez. te Alkmaar, loopen verboden rond en valsche naam, 8 en 20 boete of en 20 dagen hechtenis. M. D. te Boven karspel, straatschendri], if 4 boete of 4 dagen hechtenis, P. A. te Heiloo, J. v. d. M. te Achtkarape- len, dronkenschap, de le 3 dagen hechtenis en 3 maanden opzending, de 2e 4 boete ot 4 dagen hechtenis. J. K. te Bergen, overtreding trekhonden- wet, vrijspraak. 'C. K. te Egmond aan Zee, loopen verboden grond, 4 boete of 1 week tuchtschool. P. A. M. S., G. C. S. te Amsterdam, W. K. te Graft, overtreding visscherijwet, ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, met terug gave hengels. C. W. 1. te Haarlem, P. L. B. te Bergen, K. ,V. te Heiloo, A. B. te Arnhem, A. N, te Gro ningen, B. W. B. te Hoorn, G. J. te Nieuwe Niedorp, G. F. A. M. te Amsterdam, W. B., C. J. V.. E. R., K. S., F. A. K. te Alkmaar, overtreding politieverordening, de le, 4e, 9e en 12e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e en 3e ieder 4 boete of 4 dagen hech tenis, de 5e 1 boete of 1 dag hechtenis, de 6e en 8e ieder 5 boete of 5 dagen hechte nis, de 7e 8 en 4 boete of 8 en 4 dagen hechtenis, de 10e en 11e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 13e 8 boete of 8 da gen hechtenis. L. H. v. H., A. K., J. H. B. te Bergen, H. G. te Beverwijk, T. J. K O. T. te Castricum, T. C. v. S., P. N. te Heiloo, W. K. te Bree- zand, W. L. te Rotterdam, J. Y., P. C. B., T. 'v. L te Oudkarspel, M. K. te Assendelft, C. y/J. te Zuidscharwoude, R. R. te Anna Pau- jlowna, W. J. K., W. T. v. P. te 's-Graven- ■hage, R. H. H. te Wedderweer, C. G. te Koe- kangen, G. v. D. te Callantsoog, E. N. V„ S. R. te Amsterdam, W. de G. te Schagen, J. O. te Nieuwe Niedorp, Th. A. S. te Zijpe, C. J. te Haarlemmermeer, W. S. te Oudorp, N. B., j. A. T., J. K. te Alkmaar, overtreding motor en rijwielwet, de le, 2e, 4e, 14e, 15e, 21e en 22e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 3e, 5e, 6e en 31e ieder 10 boete of 10 da gen hechtenis, de 7e 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 8e. 25e, 28e, 29e en 30e leder ■f 8 boete of 8 aagen hechtenis, de 9e 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 10e 30 boete of 30 dagen hechtenis, met 6 maanden ont zegging, de 11e en 13e ieder teruggave ouders, de 12e 2 boete of 1 week tucht school, de 16e 2 boete of 2 dagen hechte nis, de 17e, 20e en 26e ieder 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 18e, 19e, 27e ieder 15 boete of 15 dagen hechtenis, de 23e 30 boete of 30 dagen hechtenis, de 24e 0.50 boete of 1 dag. VOOR DEN POLITIERECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Maandag 13 Juni 1932. DE LISTIGE PETROLEUM- LEVERANCIER. De eerst ronde in den justitieelen ring werd gepresenteerd door den 40-jarigen petroleum- venter Petrus G. uit Hoorn, een huisvader ^met vrouw en 4 kinderen, die zich in gevaar Jiad gesteld door mej. A. de Greeuw, gehuwd met A. Zandberg te Zwaag, te leveren in bussen van zoogenaamd 4 liter petroleum, idoch waarvan hij geregeld een halve liter af zonderde, zonder mej. Zandberg met deze kunstgreep in kennis te stellen. Natuurlijk üet hij de afneemster ijskoud voor 4 liter be talen, tot op 22 April de „bedriegerij" aan 't Jicht kwam. De man ontving al direct ziki straf door ontslag als petroleum-agent en jwend voor de rest door den politierechter en .jofficier moreel aan brandhout gehakt Voor al omdat nog bleek, dat de verdachte niet geheel afkeerig was van een „spatje", om de petroleumgeur te maskeeren. Eisch 3 maan den gevangenisstraf. Nader onderzoek te ver richten door den reclasseeringsambtenaar gelast. Alzoo 12 September voortzetting, h EEN LOSHANDIGE WINKELIER EN HUURINCASSEERDER. De winkelier-incasseerder Dirk de Gr. te Anna Paulowna, is een forsche persoonlijk heid en gaf op 13 April blijk van zijn bewus te kracht door een onwilligen huurder, den .heer P. C. Leur, van wien hij nogal eenige achterstallige huurpenningen nad te vorde ren, te onthalen op eenige stevige stompen op oog en maag. De politierechter bracht den verdachte op het lumineuze idee den huis eigenaar voor wien hij zoo agressief was op getreden, voor te stellen de helft der even tueel opgelegde boete te betalen als blijk van erkentelijkheid, 't Was ook dom, dat hij dit niet eer had bedacht! Gevorderd werd slechts 5 boete of 5 dagen hechtenis. Uitspraak conform. Dat is dus één riks voor huisbaas! DE BRIDGECLUB VAN OOM SORRY. De under no. 3 der strafrol aangeduide strafwet-overtrederszaken betrof de heeren Jan Hendr. B., Petrus Jac. Ivo. St., Simon en Joh. O., waaronder wij tot onze voldoe ning niet minder dan twee naamgenoten aantroffen. Ja. wij kennen dit illustre ge slacht, blij van geest en krachtig van hand! Dit levenslustig kwartet, wonende te Schoorl. had zich in den nacht van 24 op 25 April verdienstelijk trachten te maken door de kiosk van den heer David de Groot, den bekenden ijscohandelaar te Bergen, van zijn voetstuk af te rukken en aldus te beschadigen Deze schade bedroeg f 27 90. doch was tot dusver door de „vereerugde krachtmenschen nog niet geheel betaald. De heer de Gro:t had nog f 21.90 te vorderen. De officier noemde de heeren „kioskgeweldenaren en vorderde tegen St., die betaald had. 15 boete of 15 dagen hechtenis en tegen B en S O. ieder f 25 boete of 25 dagen hechtenis. Vonnis J. S. 10 boete of 10 dagen hechtenis De gebroeders O. en J. B. ieder 20 boete of 20 dagen hechtenis, benevens betaling der gevorderde schade, berekend voor ieder per soonlijk op 7.30. De veroordeelden namen genoegen met deze uitspraak. DE NESTOR VAN DE VERDACHTEN. De 73-jarige tuinder Corn. H. te Oudkars pel is tamelijk hardhoorend, doch blijkbaar nog rap van tong, zooals kon worden gedis tilleerd uit het feit, dat hij op 2 Mei zijn schuldenaar Cornebs de Vet, van wien hij 100 had te vorderen, had toegevoegd, dat hij een leelijke gemeene slechte schooier en luiwammes was. De heer de Vet beschouwde zijn crediteur niet als de beste vriend, die hem zijn feilen toonde, doch deed aangifte wegens belcedi- ging. Het verhoor ontaardde in een geweldig geschreeuw en gekakel, voor een geluidsfilm onbetaalbaar, doch minder passend in dit deftig millieu. Gevorderd werd ten slotte 20 boete of 20 dagen hechtenis, terwijl de uitspraak luidde f 15 boete of 15 dagen hechtenis. BUURMAN AFGEDROOGD. De stevige 35-jarige landbouwer Jan Aris van St. te Heerhugowaard kreeg op 29 April met zijn buurman Jan van Stralen een kwes tie, te langdradig om hier verder te vertellen en geraakte alstoen zoo in vuur dat hij zijn handen niet langer thuis kon houden en hij aan buur Jan eenige slagen of stompen uit deelde. De belanghebbende heeren hielden heden ieder hun lezing van het gebeurde, aan gevuld door commentaren, overeenkomstig het standpunt, door elk hunner ingenomen. Buurman had een stomp tegen zijn buik ontvangen, waardoor hij draaierig was en het Hhem zwart werd voor de oogen, klaagde hij Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Jan Aris vond het wel wat hoog, wel 'n bewijs dat hij nog een nieuweling was en geen ver stand had van het tarief. In den eisch werd dan ook geen verandering gebracht. Er kan hier niet voor niets worden gewerkt. EEN GLAS VERNIETIGD IN EEN TEMPEL VAN BACHUS. Een bruingebrande schipper uit Breezand, de 31-jarige schipper Joh Jos. B., had zich op 17 April de luxe gepermiteerd om ter evenwichtsherstelling van zijn gestoorde ge moedsrust een glasruit te vernielen in het café van den heer J. Borst, alwaar hij den avond „gezellig" had doorgebracht. Het voorspel, voorafgaande aan deze gewelddaad bestond uit ruzie maken, onder het kaart spelen, waarna de onrustige schipper het café werd uitgeworpen. Het bleek, dat verdachte, die nu de aller zoetste broodjes stond te bakken, al eens ver oordeeld was tot 3 jaar gevangenisstraf ter zake bedreiging met een geladen geweer. Dit was echter al 10 jaar geleden. Gevorderd werd 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak conform. DE EERSTE KLAP VERTEGENWOORDIGT DE WAARDE VAN 1.50. Een 24-jarige arbeider te Anna Paulowna, Jacob K, maakte zich in den nacht van 23 op 24 April zoo geweldig overstuur met betrek king tot een gestolen fiets, waarvan hij naar zijn meening ten onrechte was beticht, dat hij den gedupeerden wielrijder D. C. Geerlings een watjekou toediende. Voor dit „mis plaatste" verweer werd heden gevorderd 20 boete of 20 dagen hechtenis. Vonnis 15 boete of 15 dagen hechtenis. VREEMDSOORTIGE APPRECIATIE. Een ieder normaal burger is allerminst ge steld op een korter of langer verblijf op een politiebureau, niet alzoo echter de 23-jarige beroepsfotograai Nathan S. uit Amsterdam, die op 5 Mei te Enlehuizen zich zelfs niet op de herhaalde vordering van den wachtcom mandant Ubbels uit het politiebureau wilde verwijderen. Eisch en vonnis f 10 boete of 10 dagen hechtenis ter zake „Huisvredebreuk" verbeeldt u! OPRUIING TOT KEURINGSWEIGERING. Een drietal niet verschenen verdachten, Dirk K-, Maartje P. en Hendr. Z. was ten laste gelegd, dat zij op 27 April in het café van de wed. Zwager fe Schagen hadden uit gereikt geschriften, behelzende een aanspo ring aan toekomstige militieplichtigen niet voor den keuringsraad te verschijnen. In deze zaak waren gedagvaard 3 getuigen, J. Scheltus, H. Orsel en C. Volder, doch slechts Jan Scheltus, arbeider te Wieringen, was aanwezig. Op het pamflet stond o.m. Hengsten en stieren laat men keuren, doch menschen niet. Het was zeer interessant. Eisch tegen ieder der anti-keuringspropa gandisten 35 boete ot 35 dagen hechtenis Vonnis conform eisch. OVERTREDING INKWARTIERINGS- WET. Cassatieberoep van ds. Faber ver worpen. De Hooge Ra*'1 ees arrest in de zaak var. ds. J. F. Faber, \curheen predikant te Zut- phen, thans lid van de Twfeecie Kamer, die voor het kantongerecht te Zutphen heeft terechtgestaan wegens overtreding van de in- kwartieringswet, door bij legeroefendagen in kwartiering te weigeren. De kantonrechter had ds F. ontslagen van rechtsvervolging, doch in hooger beroep veroordeelde de recht- bank in Zutphen hem tot een geldboete van 75, subs. één maand hechtenis. Overeenkomstig de conclusie van den advo caat-generaal, mr. Wijnveldt, heeft de Hooge Raad heden het cassatie beroep verworpen. EEN VERBODEN DEMONSTRATIE. De afd. Rotterdam van den Roode-front strijdersbond heeft op den Scheveningschen Boulevard een optocht gehouden, dien de politie had verboden. Toen aan de bevelen der politie niet werd voldaan, ontstond een vechtpartij, waardoor twee demonstranten met de justitie in aanraking kwamen wegens mishandeling, wederspannigheid en beleedi- ging van ambtenaren in functie. In hooger beroep veroordeelde het gerechtshof te 's-Gravehage ieder tot 2 maanden gevange- witte en goed ver zorgde tanden!.... De 0DOL-tandpasta maakt de tanden zoo blank als parelen. Gebruikt ze iederen dag. nisstraf, tegen welk arrest beide verdachten cassatie aanteekenden. Hun cassatieberoep heeft de Hooge Raad verworpen. HET DRAMA TE PUTBROEK. Vader en zoon veroordeeld tot resp. 15 en 8 jaar. De rechtbank te Roermond deed heden morgen uitspraak in de zaak tegen H. v. d. Elzen (vader) en M. v. d. Elzen (zoon), bei den jachtopziener te Posterholt, de eerste verdacht van moord tweemaal gepleegd, de tweede verdacht van poging tot moord, en veroordeelde den vader wegens het voortge zet misdrijf van doodslag tot 15 jaar gevan- jaar. ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 14 Juni. UITSPRAKEN VORIGE ZITTING. Hendr. Theodorus K. Alkmaar, poging tot diefstal, 3 maanden gevangenisstraf. Pieter K., Oterleek. hooger beroep vonnis, overtreding art. 22 B Motor- en Rijwielwet, vrijgesproken. Pieter B., Venhuizen, hooger beroep von nis, overtreding art. 22 A en B. Motor- en Rijwielwet, aangehouden tot a s. week. Joh. J., psychopaat te 's-Hertogenbosch, gedetineerd, diefstal 2 ma.1 gepleegd, 1 maand gevangenisstraf. !BUuwdand PER WATERFIETS OVER HET KANAAL. F. en waterfiets is geen zeeschip. Nederlandsche polderjongens in een Fransche zeehaven. De heer Schilperoort, de Rotterdamsche schipper, die, gelijk wij reeds hebben gemeld, er in is geslaagd per waterfiets het Kanaal over te steken, heeft op den avond voor zijn vertrek naar Calais een brief geschreven, over zijn wederwaardigheden op zijn reis van Rot terdam naar Calais, aan welken bief het vol gende is ontleend: Woensdag ben ik, zoo schrijft hij, met een stoomschip van Rotterdam naar Duinkerken vertrokken, waar wij Donderdagmorgen om 6 uur aankwamen. De Fransche douane vroeg voor mijn waterfiets een cauti van 11 francs per kilo; de fiets weegt 100 K G. en ik had niet genoeg geld bij me. Na heel wat geharre war ben ik naar den Nederlandschen consul gegaan en die was dadelijk heel hulpvaardig. Hij heeft met de douane onderhandeld en hij is toen voor mij borg gebleven. Van Duinkerken moest ik op mijn waterfiets naar Calais. Het schip had mij tusschen de sluizen gebracht en toen ik op mijn fiets voor de sluis verscheen, wilde de sluiswachter mij niet schutten, omdat mijn waterfiets geen zee schip is en hij de sluis alleen voor zeeschepen opent. Ook dat gaf weer heel wat moeilijkheden, vooral ook, omdat ik geen Fransch ken. Op nieuw heb ik mij toen in verbinding gesteld met den Nederlandschen consul, die de zaak voor me in orde bracht. Maar inmiddels was het zóó laat geworden, dat toen ik aan het einde van de één kilometer lange Buitenhaven kwam, het donker begon te worden en het tij was verloopen. Aan den havenmond stond een eenzame hut. Daar ben ik naar toe gegaan en ik trof daar een heel gezelschap Neder landsche polderjongens uit Werkendam, die daar in verband met bagger werk werkzaam zijn. Zij namen mij liefderijk op en dien nacht logeerde ik in hun hut. Den volgenden mor gen dus Vrijdag ben ik, zoodra het tij gunstig was gestart naar Calais, een afstand van ongeveer 20 mijl, wat een mooie training voor mijn beteekende. Het was goed weer, maar er stond veel deining. Toen ik twee uur onderweg was, geraakte ik in een school bruinvisschen. Daar waren geduchte knapen bij en een oogenblikje werd ik toch wat bevreesd, want ik zit op mijn fiets zoo heel laag op het water. Ik hield mijn pik- haakje klaar, om als er eentje te dicht bij mocht komen een prik te kunnen geven Maar het liep gelukkig goed af en na zes uur ped delen kwam ik onder enorme belangstelling te Calais aan. Het zoute water had het ijzer werk van de fiets wel wat aangetast, maar voorts was alles in puike conditie. Als het weer goed blijft, hoop ik morgenochtend om 7 uur (dus Zaterdag) den tocht naar Dover te ondernemen. Nu ik er voor sta, blijkt het toch wel een heele onderneming te zijn: Het Kanaal is geen slootje en er staan veel krach tige stroomen. Maar als het lukt, dan za! ik, bij terugkomst in Nederland wel voor mijn eigen onderhoud kunnen morgen en dat is toch heel wat beter en prettiger, dan van de steun te moeten leven Tot zoover de brief van den heer Schil peroort, zooals men weet, is hij er inderdaad in geslaagd, het Kanaal op zijn waterfiets over :c teken. TEGEN HET WETSONTWERP INZAKE ARTSENIJBEREIDKUNST. Protestvergadering van de dro gisten. De Alg. Ned., de R. K. en de Ned. Chr. Drogistenbonden hebebn gisteren, in de groo- te zaal van den Dierentuin, te 's Gravenha- ge, onder leiding van den heer J. Zon, een vergadering gehouden in verband met het wetsontwerp betreffende de uitoefening van de artsenijbereidkunst. Mr. Van Haastert, secretaris van den r.-k. Boeren- en Tuindersbon d, zette de bezwaren uiteen, welke bijzonder voor het platteland tegen het ontwerp gelden. De heer A. Rom Colthof, secretaris van het Verbond van Werkgevers, schetste de be zwaren die dit verbond heeft tegen het betref fende ontwerp. De heer A. Bos, tweede voorzitter van den Chr. Middenstandsbond, constateerde o.m. dat de toestand van de tegenwoordige wet meer dan 50 jaren heeft bestaan. Indien de bedoeling van het ontwerp juist is, dan zou dit streklcen in het belang van de volksge zondheid; maar dan zouden de drogisten 50 jaren lang schade aan de volksgezondheid hebben berokkend. De werkelijkheid is in- tusschen, dat het sterftecijfer in die halve eeuw in ons land van jaar tot jaar is afgeno men. Dit rijmt dus al heel slecht met de mofi veering van het wetsontwerp Tenslotte werd een resolutie aangenomen met algemeene stemmen. De inhoud luidt: De vergadering enz., gehoord de bezwaren, van oordeel, dat een wet als de onderhavi ge geenszins noodzakeijlk is in het algemeen belang, integendeel, schade zal berokkenen aan de volkswelvaart, doordat het ontwerp, eenmaal aangenomen, een behoorlijke distri butie van goede en goedkoope geneesmidde len onmogelijk zal maken; dat de belangen van talrijke groepen van burgers door dit ontwerp in ernstige mate worden bedreigd; dat de geneesmiddelenvoorziening in het algemeen en in het bijzonder op het platte land door de aanneming van het wetsontwerp practisch onmogelijk wordt gemaakt; dat door aanneming van dit wetsontwerp niet alleen aan vele duizenden drogisten en hun gezinnen hun voornaamste middel van bestaan zal worden ontnomen, maar dat met zekerheid mag worde aangenomen, dat het groote aantal werknemers, actueel in hun dienst tot werkloosheid zal worden gedoemd dat in schrille tegenstelling met het aan den drogist door de bestaande wet volgens art. 1 en art. 30 gewaarborgd recht tot ver koop van geneesmiddelen een toestand van absolute rechteloosheid wordt geschapen; dat tegen al deze nadeelen geen enkel be lang van algemeenen aard kan worden ge noemd; besluit met klem bij de Tweede Kamer er op aan te dringen, het aanhangige wetsont werp niet aan te nemen. NA DE RELLETJES TE BOSKOOP. Orcote belangstelling bij de ter aardebestelling van het slacht offer. Gistermorgen is op de algemeene be graafplaats te Gouda ter aarde besteld het slachtoffer van de ongeregeldheden te Bos koop, P. F. de Jong. Uit tal van plaatsen waren communistische afgevaardigden ge komen. Ook de Roode Frontstrijders waren in khaki met onderscheidingsteekens tegen woordig. De lijkbaar was bedekt met ver schillende kransen. Na vijf volgrijtuigen volgde de stoet van ca. 700 mannen en vrouwen. Banieren werden medegedragen, doch niet ontplooid. De commissaris van politie had voorzorgsmaatregelen getroffen. EVENREDIGE VRACHTVERDEELÏ^? IN DE BINNENSCHEEPVAART Fen wetsontwerp in voorbereidlnt Bij het departement van economisch# ken en arbeid is in verren staat van vooi2" reiding een wetsontwerp voor tijdelijke ma=!' regelen ter bevordering van een evenredK vrachtverdeeling in de binnenscheepvaart PROTEST VAN VOLKSONDERWIJS AANGEEODEN In particulier onderhoud heeft it voorzitter van de Tweede Kaniei Vrijdag het dageiijksch bestuur van het comitf van Actie tegen het wets-ontwern Terpstra, welk D. B. bestaat uit de heel ren Klaas de Vries, J. P. W. v. d. Sluv* en S. de Vries Jzn., ontvangen tot aan- bieding van de in 332 openbare verga deringen door 37.622 personen gedana uitspraak tegen onderscheidene punten van het ontwerp, in eveneens 332 moties belichaamd, onder opgaaf van de bezut. nigingen, die de samenwerkende orga- n'saties zonder de vitale belangen van het onderwijs te schaden ver wezenlijkt wenschen te zien. De voorzitter van het comité, de heer Klaa- de Vries, deed in een korte rede uitkomen, dat de wijzigingen in het ontwerp, thans alsnog door minister Terpstra aangebracht en in hoofdzaak betrekking hebbende op de vervanging van de uniforme leerlingenschaal door een gedifferentieerde (dit dankbaar door het Comité aanvaard) zeer onvoldoend# aan de wenschen van de samenwerken de organisaties zijn tegemoet gekomen. Hij betoogde mede aan de hand van een met prijzenswaardige snelheid door het R. K Bureau voor Onderwijs en. Opvoeding opgemaakten en gepubliceer- den staat dat deze wijziging in verhou ding tot het aantal scholen, dat daar door eenige verlichting zou krijgen, een veel te groot aantal in nog ernstiger moeilijkheden zou brengen. Ook het wegnemen van den overgangsmaatregel van 10 jaren respijt voor de klein» scholen, werd zeer betreurd De voorzitter van de Tweeóe Kamer \vee« er in zijn antwoord op, dat hij daartoe ge leid door de groote beteekenis van het ont werp, het zijne had ged2an om de behand©. ling ervan door óe Volksvertegenwoordiging niet overhaast te doen geschieden, wat naar zijn meening wel in den geest van het Comité zou zijn. hetg-on grif werd beaai-d De 332 moties, in een daarvoor vervaar digde cassette aangeboden, werden daarop ctoor den voorzitter aanvaard, onder mede- deeling, dat de inhoud daarvan, zoowel als het feit der aanbieding, ter kennis van d# Kamer zou worden gebracht. BLOEDIGE VECHTPARTIJ. Gisternacht is in de Bosschestraat te Osl hevig gevochten door verschillende perso nen. Daarbij werd een zekere Weigergar» door een onbekend gebleven persoon met cm mes in de torst gestoken Een long is door boord. De man is in levensgevaarlijken toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. EEN DÉRAILLEMENT. Opzet in het spelt Zaterdagavond omstreeks half tien zijn op de spoorlijn tusschen Spekholzerheide en dé Domaniale mijn te Kerkrade van een goe derentrein drie wagens en een locomotief ont spoord De wagens werden zwaar bescha digd. De machinist kon door remmen den trein niet meer houden. Vermoedelijk hebben onbevoegden den wissel verlegd, hetgeen echter met geweld moet zijn gedaan, daar deze met een slot is afgesloten. De schade is vrij aanzienlijk. NIC. VINKE f- Te Nieuwersluis, waar hij sinds eenigen tijd woonde, is 53 jaar oud, overleden üe heer Nicolaas Vinke, directeur van de Stoom vaart Mij. „Oostzee" en firmant van het car gadoorskantoor Vinke en Codat o.a. direc trice is van de Stoomvaart Mij. „Hilligers- berg". De heer Vinke was voorts firmant van de firma's Duinker Goedkoop en Duinker, Goedkoop en Co., alsmede commissaris van de N V. „Houtvaart". BOND VAN TRANSPORTARBEIDERS. T wee-jaartijksche vergadering tl Amsterdam. Gistermorgen is in het Concertgebouw te Amsterdam de twee-jaarliiksche algemeene vergadering begonnen van den Centralen bond van Transportarbeiders. Bij de opening heeft, nadat de heer J v d Meulen namen» de afdeeling Amsterdam de aanwezigen had verwelkomd, de voorzitter van den Bond, de heer Joh Brautigam, een rede gehouden, waarin hij gewag maakte van de lasten, die, zooals de spreker dit formuleerde, veroor zaakt door het wanbeheer van het kapitalis me, op de arbeiders drukken en van den aan val van de werkgevers op het loonpeil van de arbeiders. In dit verband prees de heer Brautigam het aan, dat de Transportarbei- t dersbond door middel van staking zijn wil lj kracht zal bijzetten en bracht een eeresaluut aan dappere mannende stakers in de Rijn vaart en de Haagsche taxi-chauffeurs. Hierna werd begonnen met de behande ling der agenda voor deze vergadering, waar mee drie dagen gemoeid zullen zijn. EEN BURGEMEESTER VERMIST. De heer Jongbloed, burgemeester der ge meente Vries, is sedert het midden der vori ge week uit zijn gemeente vertrokken en tot nu niet teruggekeerd. 307. De groote vliegmachine werd uit de garage gehaald en iedereen deed zijn best om te helpen. Een chef van de vlteg- school zou Tuimeltje zelf wegbrengen, want het zou een groote reis zijn en men wilde niet dat Tuimeltje zou verongelukken. Al die bedrijvigheid maakte het voor Tuimeltje nog maar moeilij ker. Met zijn handen voor zijn gezicht liep hij rond. 398- K'kkerKare^wa^e^ïe^^s^iar^oëmi^^r!oo^z!)n besta vriend. Ik zal je een portret van me meegeven, zei ie tegen Tuimeltje en als je weer in je eigen land terug bent, denk dan nog eens aan me. Tuimeltje kon niets terug zeggen. Hij omhelsde kikker Karei alleen en'rolde het portret dat bü kregen had op.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6