Alkmaarsche Courant. Natuurboter duurder/ bezuinigt buitenhuid binnenhuid nondertf der en dertigste Jaargang. VRIJDAG 17 JUNI Haagsche brieven. Voor de Huisvrouw. Groote brand te Bakel. 141 1932 jn het hoofdgebouw van de Indische ten toonstelling is de achterzaal, die, welke ach ter de groote hall, recht tegenover den hoofd ingang ligt» ^n rustige en aandachtige be schouwing overwaard. Hier immers vinden we de uitgebreide en belangrijke inzending van het Koloniaal Instituut, een collectie voorwerpen van kunst en kunstnijverheid, zooals die gevonden wordt in de verschillen- <Je deelen van Indië, die we werkelijk niet alleen maar met een oppervlakkigen blik mogen voorbijgaan. De zaal, die, zooals ik reeds terloops op merkte, in acht kamers is verdeeld, is over de geheele lengte versierd met een zestal tempel- beelden, Boeddha's in verschillende houdin gen, die van de zegening der aarde, van de gunstverleening, van meditatie. De laatste is het meest bekend door de tallooze reproduc ties, die er van gemaakt worden; in koper, in brons, in gips, in steen. Zelfs degenen, die nimmer iets met Indië of het losten te maken hebben gehad, kennen den peinzenden Boeddha. Een van de zes beelden stelt de gemalin van Boeddha voor. En van allen gaat, met alle primitiviteit, die de uitbeelding heeft, een zoo groote rust en wijding uit, dat het goed doet er even voor te blijven stil staan. Het zijn immers gaven, die wij Euro peanen in ons jachtende, voortrazende leven zoo in het geheel niet meer kennen, dat we ze nauwelijks ontberen De acht kamers bevatten, naast al het andere bezienswaardige, waarbij we straks wat nader zullen stilstaan, een aantal tem- pelreliefs, die de komst op aarde en de levens geschiedenis van Boeddha verbee'den, tot op het oogenblik, dat hij begint zijn leer te ver kondigen. Wie ze volgen wil, moet beginnen dadelijk rechts van den ingang, dan eerst de vier kamers aan die zijde nemen, aan het achtereinde der zaal oversteken en dan zoo verder gaan, weer naar den ingang toe. Als we dan in die laatste kamer staan, kunnen we gevoegelijk daar weer beginnen dn vitrines te bezichtigen en dan het traject nog eens te nemen :n omgekeerde richting Daarbij moeten we vooral niet de prach iïo-e batikdoeken aar de wanden vergeten, zco zeldzaam mooi van kleur, zoo fantastisch vaak van teekening, dat we ze telkens nog eens even wi'len bezien Daar zijn een paar b'auwe en bruine doeken, zoo sierlijk van liin en door den tijd zoo warm en rijp van tint, dat ze niet genoeg te bewonderen ziin De hier tentoongestelde batiks behooren trouwens tot het mooiste, wat het Koloniaa Instituut op dit ^ebied bezit In den hoek van het eerste vertrek staat een levensgroote Papoea in feestdos. Armbanden van dierentanóen en Ven, over de borst ge kruiste banden vair kralen en schelpen, een soort galon van wit en zwart vormend, Sieraden van schelpen, een flin stuk been door den neus, er ontbreekt niets aan. Het tvpe zal ook we' een getrouwe afbeelding zijn en wonderlijk genoeg, het maakt in al zijn wilde krijgshaftigheid lang niet zoon woes- ten, haast griezeligen indruk, als dat van d- Batak op het oorlogspad, in het miciden dei zaal, die hoewel veel fijner e- tengerder van bouw, in zijn 'oerende wreedheid, met de starende oogen en den vooruitgestoken mond, iets angstaanjagends heeft. In de kamer, waar Je Fap ea staat alsof hi] daar de verzamelde schatter bewaakt, vinden we mooi vlechtwerk -'an Celebes en de Molukken, tasschen met vogels en bloemen versierd, zoo fijn van bewerking, dat een Europeesche dame er graag haar zakooekje, poederdoosje en verdere snorrepijperijen in zou willen bergen. Verder doozin en mand jes, alles even fijn en sierlijk. Verder zijn er van Noord-Guinea armbanden en speren, beenen messen, kralenvlechtwerk, amuletten, sierwapens en mu iekinstrumenten In de derde kamer vinden we weer vlecht werk, beschilderd en gesneden bamboe en houtsnijwerk, uit het oostelijk deel van den Archipel. De beide laatste kamers zijn gewijd aan de Javaansche wajang poppen. In het eene bevindt zich de zoogenaamde wajang golék, in het andere de wajang koelit. De eerste zijn poppen voor het mario nettenspel; er is een groote verzameling van bijeen gebracht, van onderscheidene grootte en beteekenis. Daar zijn koningen en prinses sen, duivels en booze geesten, dienaren en krijgslieden, alle uiterst fantastisch gesneden en versierd met bont schilderwerk. Daar zijn duivels met roode gezichten en prinsen van goud en van zilver bruine dienaren, donkere, spookachtige verschijningen. Het is alleen jammer, dat door de beperkte ruimte de pop pen heel dicht op elkaar staan, zoodat ze af zonderlijk niet volkomen tot hun recht ko- me. Men kan er alleen maar 'n globalen in- van de wa- en Het groote diorama in de buitenlucht, de Kloof van Harau, is au ook gereed gekomen Het is een vernuftige combinatie van natuur en kunst. Steille blauw en bruine rotswanden, die zich hemelhoog schijnen te verheffen (eer! beetje fantasie is er bij noodig, lieve lezers(!) sluiten de kloof in, waar water stroomt (echt, uit de ijver om het Westbroekpark), waar in! landers wandelen (niet echt, panopticum), waar tropische planten groeien en waar in de verte een kleine dessa ligt (ook poppen en poppenhuizen). Het is knap verzonnen en knap gedaan maar toch... toch., het Westbroeksche- parkgras en de Westbroeksche boompjes hier en daar vermogen niet, zélfs niet met de hulp van wat palmen e- andere tropische gewas sen, de tropische sfeer te wekken. En een bleeke Junihemcl, een Noordenwind en een slap zonnete op de rotsen, wier kleur bere kend is op moordende zonnegloed, maken het zelfs den meest romantisch gestemden toe schouwer wel heel zwaar. Ik voor mij vind het diorama van den Preanger, dat zich in de achterzaal bevindt, tusschen de wajang poppen, oneindig meer sfeer geven en stem ming wekken. Maar een brandweerman op zijn tonde, die wel eens een praatje wou maken, vertelde me, dat de kloof 's avonds bij maanlicht en onder den donkeren avondhemel een buitengewone, sprookjesachtige bekoring heeft. Dan is het wonderliik-wonderlijk mooi, zei hij. en het was te merken, dat hei maanlicht op de rotsen en het water, de erdoczeling van lijnen en vormen, hem de imoressie had den gebracht, die de schilder Eland heeft trachten te geven. En ik kan me óók voorstellen, dat een gloeiende Augustuszon, die het gras zal doen schroeien, die zal branden op de rotsen, die den hemel zal doen tintelen van he* diep ste v'°uw, ook de juiste atmosfeer zal kun nen Vppen Dan "a ik stellig de k'oof van Harau nog eens kijken. W P. SNL50-0309' sen om den hais op en breit 20 naalden I probleem der valuta moeten omvatten. Spr in het zelfde ribbetje: 2 recht, 2 averecht, j was van meening, dat de verandering in de Naai dan de naden dicht en sluit de de hoon en het celoof rechtvaardigen dat uit halsopening met drukknoopjes Vervolgens breit u de broek: zet voor het boord 84 steken op; brei 16 naalden het ribbetje 2 recht, averecht. Daarna is het patroon gelijk aan dat van de blouse: 1 recht, 1 averecht, met om de beurt verspriogen Brei zoo 78 naalden. Brei op de volgende naald 40 steken; dan 1 steek meerderen; 4 steken, 1 st. meerderen; 40 steker,; 1 naald over- breien; volgende naald 40 st.; 1 st. meer deren; 6 steken; 1 st. meerderen; 40 st.; 1 naald overbreien; zoo doorgaan tot er 24 steken tusschen de meerderingen zijn. Deze 24 steken afkanten en elk pijpje apart verder breien; werk 10 naalden voor één pijp en dan nog 8 van het rib betje 2 recht, 2 averecht; dat dient voor den boord van de pijp Kant nu af. De andere pijp natuurlijk precies eender. Naai vervolgens de naden dicht en zet bovenaan groote parelmoeren knoopen voor de bretels. Om het uithangen van het broekje te voorkomen, moet u tegen den boord een uk je band naaien; dat geeft stevigte De bretels worden ge haakt; de breedte is 8 vaste steken; de lengte moet u zelf afmeten Op den rug worden deze banden vastgenaaid; dan gekruist en over de schouders geslagen en van voren bevestigd met in den band gehaakte knoopsgaten aan de knoopen op de broek Het jasje wordt over de broek gedragen. de hoop en het geloof rechtvaardigen dat uit wereldtoestanden ea de veranderde betrek kingen in het Britsche Gemeene Best beiden de hoop en het geloof rechtvaardigen dat uit de conferentie een lichaam zou kunnen voort komen, dat alle dominions zou vertegen woordigen en dat dagelijksch contact zou kunnen houden. De politiek der regeering is van dien aard dat zij absoluut vrij eu onbelast met open geest naar Ottawa gaat, bereid ieder pro- b eem op eigen waarde te onderzoeken en bereid de problemen aan te vatten zonder eigen verantwoordelijkheden en verplich tingen te vergeten, maar tevens met open oogen voor een breederen kijk op den toe stand. Wanneer men met, een algemeene overeenkomst de uiteenloopende belangen zou kunnen verzoenen, zou dit een groot voordeel voor den wereld vormen. druk van meenemen. De poppen van de jang koelit dienen voor 't schimmenspel zijn daardoor ook heel anders van construc tie, silhouetten zonder relief, maar wel in kleuren, wat heel typisch is, omdat de schimmen toch niet anders dan zwart op het doek komen. Op de wajangpoppen volgen nu nog drie yertrekken, waarvan er nog één aan Celebes 's gewijd. Het andere bevat voorwerpen van kunst en kunstnijverheid op Bali. Daaronder 2']n ook een aantal vocrouderbeelden en euipelwachters, fantastisch gesneden en met ro°d en goud beschilderd. Wat Bah voortbrengt op dit gebied is, evenals he de sieraden, het smeedwerk, veel st^ek Cr uitvoering dan van a rC Wel*' laatste vertrek is aan Sumatra gewijd; Ier v" l er n°g een Paar verkleinde model M'na i uizen' waaronder ook een van een aU p,.n^ auwseh huis met rijsthuisje, zoo- lerr,..n werkelijke grootte ook één op het «Jn staat. zo» der deze zaal vooral niet verlaten deelPn n °P de mooie beschilderde ken en die hoven den ingang Pf'1- e een te haastige bezoeker misschien Ja, het is zooals ik verwacatte: nie mand heeft ooit van gebreide badcapes gehoord noch handvverkonderwijzeres- sen, noch in handwerkwinkels kon men mij hiermee terecht helpen. Het spijt mij zeer Nu het beloofcle strandpakje voor 23- jarige jongetjes. Dit bestaat uit een broekje met bretels en een manteltje of jasje of jumpertje, hoe u het noemen wilt! Het voordeel hiervan is, dat u het broekje ook met eer zijden of ander dun blousje kunt laten dragen op warme dagen, terwijl u dan het wolion jasje be schikbaar heeft, als het plots weec kou der wordt, wat in de laatste zomers nog al eens voorkwam! U kunt breien met aluminium naal den No. 2 en liefst in 2 kleuren b v. witte blous of roode broek of blauwe op bruin; de tinten moet u zelf maar kiezen, zoo als het beste bij uw jongetje past. Be ginnend met 't jasje zet u 80 st. op Denk er om, wat ik u in mijn vorigen brief schreef: u moet een klein eindje proef- breien en dat eens even passen, want misschien heeft u iets andere maten noodig en moet u dus wat meer of min der steken opzetten. Het patroon is: 1 recht, 1 averecht met om de naald verspringen; dus: 1 naald, 1 recht, 1 averecht; de 2de 1 averecht, 1 recht. Zoo breit u 56 naalden; dan zet u de steken op 2 naalden voor het split en breit beide helften verder apart. Afin het split 6 steken bijheften, om later de knoopjes op te bevestigen en dan 10 naalden ver der breien. Vervolgens voor de mouw aan het armsgat 10 steken bijheften; 1 naald overbreien; nog eens 10 steken bijheften; weer 1 naald ocverbreien. Zoo moet u doorgaan tot u voor de mouw 60 steken heeft bijgemaakt. Met deze 106 steken 36 naalden breien. Nu aan den halskant 22 steken afkan ten; de naald afbreien en nog 4 naalden breien. Zet vervolgens de steken op een hulpnaald en brei de andere helft net zoo bij- doch nu natuurlijk geen steken bijmaken aan het splitje; want dit wordt de overslag. Zet daarna weer ken op, 1 naald met 38 steken schenin bijgezet voor den hals. Dan zijn het ta totaal 200 steken, waarmee u 36 naalden verder breit; daarna moet u be- overbreien; 1 mïf Sïbdannriog 66 naalden. Kant af. Nu v5r "ia"n °PnemM DE UITKEERING AAN DE OUD-STRIIDERS IN DE VER. STATEN. De financiëele senaatcommissie fegen. De financieele commissie van den Senaat van de V. S. heeft het voorstel, waarbij ge- eischt wordt de oorlogsuitkeeringen direct uit te betalen, verworpen met 14 tegen 2 stem men. Zooals bekend, heeft W.oensdag het Huis van Afgevaardigden dit voorstel goedge keurd. Voor kleine kleuters is in het over gangsseizoen de kousenbroek een onmisbaar bezit Hiervoor zet u 74 steken op. De boord breit u in 2 recht, 2 averecht: 8 naalden; 'bij den 9den naald maakt u gaatjes om er later het koord door te rijgen. Dan breit u nog 10 naalden 2 recht, 2 averecht. Het verdere patroon is geribbeld; dat moet u dus aldoor recht breien: heen en terug. Eerste naald: 6 steken heen en terug. Derde naald: 12 st. heen en terug. Vijfde naald: 18 st. heen en terug. Zevende 24 heen en terug. Negende net zoo; 11de 30 st. heen en terug; 13de net zoo; 15de 36 st. heen en terug; 17de net zoo; 19de 42 st. heen en terug; 21ste net zoo; 23ste 48 st. heen en terug; 25ste net zoc 27ste 54 st. heen en terug; 29ste net zoo. Dan nog 56 naalden. Vervolgens bij het be gin van elke naald 1 steek minderen, tot er nog maar 44 steken overblijven; daarna nog 38 naalden breien. Met de 14 middenste steken 24 naalden breien; dan aan beide kanten de lussen opne men; nu heeft u dus 72 steken; werk daar nog 16 naalden mee en kant af. Werk dan de 2de helft van de kousen broek precies gelijk aan de eerste en naai ze aan elkaar. Voor heeren Als u moeite heeft de knoopen van stijfgesteven manchetten door hun knoopsgaten te duwen, be vochtig dan even de achterzijde van het knoopsgat met één druppel water en uw knoop vliegt door zijn doel! PROCES TEGEN DEN EX-KEIZER. 100.000 ir. schadevergoeding gevraagd. Voor de rechtbank te Peronne is, meldt het Hbld., eer; eisch tegen ex- keizer Wilhelm II ingediend door de familie Linden, van wie in 1916 een kindje van 9 jaar door een granaat werd gedood. De advocaat van de fami lie Linden heeft de veroordeeling van den ex-keizer tot 100.000 frs. schade vergoeding gevraagd. DE CONFERENTIE VAN OTTAWA. Uiteenzetting van Thomas. In het lagerhuis is gister de a.s. conferentie van Ottawa ter sprake gekomen. De minister voor de dominions, Thomas, zeide, dat het de plicht der ministers was, wanneer zij elkander ontmoeten en tezamen een vierde gedeelte van de bevolking der SBARDELLOTTO TER DOOD VEROORDEELD. Het bizondere gerechtshof tot bescher ming van den staat heeft in het proces tegen Sbardellotto, den man die een aanslag op het leven van Mussolini had beraamd, klaagde tot den kogel veroordeeld. DE DIAMANTNIJVERHEID IN ZUID-AFRIKA. De werkzaamheden bij Rosefatï hervat. Als resultaat der onderhandeling® tus schen Roselaar en het ministerie zulten de diamantslijpers het werk hervatten. secretaris^^^^ wereld vertegenwoordigden met alle klassen, I laten, door een éenigszins verdwaasden, ge- gelooven en politieke richtingen, de middelen wezen graanhandelaar een aanslag ge- te zoeken om hun energie te richten op het verkrijgen van een grooteren en vrijeren handel. De moeilijkheid zal gevormd worden door het in overeenstemming brengen -van de verschillende belangen. De eerste kwestie, die behandeld zal moe ten worden is de middelen te vinden met de welke tusschen de verschillende dominions onderling voordeel kan worden verkregen voor den handel. Da-; alleen reeds omvatte een groote reeks onderwerpen, waarbij defi nitief de kwestie der tarieven aan de orde komt en tegelijk daarmede het probleem der rijkspreferentie. Engeland heeft veel bijge dragen voor den goeden wil dooqr zijn eigen actie in dezen en de hoop bestaat dat dit ge baar een wederkeerig zal opwekken. Betref fende de secundaire industriën in de Domi nions stelde Thomas voor, dat, waar ver schalende artikelen die niet in de Dominions werden gemaakt en die beter en goedkooper in Brittannië gemaakt kunnen worden, der gelijke goederen zouden worden onder- DE PRESIDENTSVERKIEZINGEN IN DE VER. STATEN. /A Hoover candidaat gesteld voor het presidentschap. Het partijcongres der republikeinen heeft gistermiddag president Hoover opnieuw candidaat gesteld voor het presidentschap der Vereenigde Staten. De candidaatstelling geschiedde bij de eerste stemming. Hij ver kreeg 1126)4, Coolidge 4H, senator Blaine 13, ex-senator Joseph France 4, Dawes 1 e» Wadsworth eveneens een stem. Cnrtis candidaat voor het vice- presidentschap. Het republikeinsche congres heeft gister middag den tegenwoordigen vice-president Curtis wederom candidaat gesteld voor het vice-presidentschap bij de a.s. presidentsver kiezingen. Hoover neemt zijn candida- tuur aan. President Hoover heeft zijn candidatuur voor het nieuwe presidentschap der U.S.A., welke hem door de republikeinsche conventie te Chicago is aangeboden, aanvaardt, even als Curtiss de hem aangeboden candidatuur voor het vice-presidentschap. DE VROEGERE KEIZER NOG NIET GEVANGEN GENOMEN. Naar uit Addis Abbeba gemeld wordt, is de officieele mededeeling van de Abessynische regeering volgens welke de ontvluchte vroe gere keizer Lidji Yassoe weer gearresteerd zou zijn, onjuist. Hij bevindt zich in den berg- achtigen en uiterst ontoegankelijke streek van Gojjam, waar hij een toevlucht heeft gezocht. Onder bevel van den minister van oorlog zijn troepen uitgezonden om hem weer in arrest te stellen. Er bestaat echter vrees, dat enkele troepenafdeelingen naar den ex-keizer zullen overloopen. Regeeringstroepen bewaken de uitgangen van de hoofdstad Addis Abbeba, teneinde het uitwijken van aanhangers van Lidji Yassoe te verhinderen. be- MISLUKTE AANSLAG OP DEN ZWITSERSCHEN MINISTER VAN FINANCIEN. Gistermiddag is op den Zwitserschen bondsraad Musy, den leider van het minis terie van financien, toen hij juist met zijn het parlementsgebouw wilde ver een pleegd. De man, wiens naam geheim wordt gehouden, bedreigde den minister met een geladen revolver. Bondsraad Musy verloor geen oogenblik zijn tegenwoordigheid van geest en sprong achter een pilaar, teneinde zich te dekken. Hierop Wn de man ijlings de vlucht. Hij werd echter achterhaald en gearresteerd. DE AMNESTIE IN PRUISEN. De Pruisische landdag heeft gistermiddag het sociaal-democratische voorstel betreffen de kwijtschelden van straf aangenomen in den volgenden door de Duitsch nationalen veranderden vorm: Tot aan het in werking treden van de door de schuld der soc-dem. fractie op 16 Juni nog niet gereed gekomen, door de meerderheid van den Pruisischen landdag klaarblijkelijk gewenschte amnestie wet, wordt het ministerie van Justitie ver zocht onmiddellijk een onderbreking van de straf, resp. een uitstel daarvan te doen in- M politieke treden bij die politieke gevangenen, wier worpen^aan een proces van rationalisatie en 1 strafdaden noch volgens hun aard, noch vol- overeenkomsten tusschen de verschillende gens de ingetreden gevolgen bijzonder Dominions. werpelijk of zwaar schijnen. Na Jen handel en jaarmede in verband 1 Voor dit voorste' ver- DE TOESTAND IN CHILI. Een tegenrevolutie7 Volgens berichten in de Amerikaansche dagbladen zou gisteravond te Santiago de Chile een contra-revolutie zijn uitgebroken, die een volledige overwinning zou hebben behaald, zoodat de socialistische regeering onder Grove reeds zou zijn afgetreden en zelfs een nieuwe regeering onder leiding van een hoog marine-officier zou zijn gevolgd'. Volgens deze berichten zou reeds gisteravond de revolutie zijn begonnen, toen een delegatie van officieren het regeeringspaleis te Santia go betrad om een onderhoud te hebben met Grove. Grove had reeds van te voren het re- geeringsgebouw laten bezetten door eenige machinegeweer-afdeelingen, cavalerie en in fanterie. Toen de infanterie uit San Bernar- I do te Santiago aankwam ontstonden de eerste bloedige botsingen. Tegen middernacht maak te de stad den indruk van een slagveld. Het geratel der machinegeweren bracht de bevol king in een ware paniekstemming. Lichtko- gels werden afgeschoten. Door de straten trokken groote troepen communisten, zonder dat men kon vaststellen of zij voor of tegen de regeering demonstreerden. Troepen uit Noord- en Zuid-Chili zijn op weg naar de hoofdstad. De hoofdaanval op de stad wordt uit het Zuiden verwacht. De Amerikaansche j bladen weten er nog aan toe te voegen, dat een gedeelte van het garnizoen te Santiago naar de contra-revolutionnairen is overge- loopen. Directe berichten uit Santiago ont- j breken. De verdere berichten krijgt men nog slechts telefonisch uit Buenes Ayres. Volgens een van deze berichten zou zooals reeds werd gemeld, de junta onder leiding van Grove reeds zijn afgetreden. Andere berichten uit Mon* tevideo. In tegenstelling tot de berichten uit New- V ork wordt uit Afontevideo in Uruguay ge- I meld, dat volgens daar ontvangen niet gecen sureerde telefonische berichten uit Santiago de Chili de regeering-Grove haar positie voortdurend hechter bevestigd en dat haar maatregelen het land meer en meer onder een waarlijk communistische controle brengen. Zes huizen in de asch gelegd. Twintig personen dakloos. Hedenmorgen omstreeks 4 uur is in het dorp Bakel bij Helmond een ernstige brand uitgebroken, in de boerderij van den landbouwer J. v. Neerven. De brand breidde zich door den tamelijk sterken wind spoedig uit en tastte het dubbele woonhuis van den heer J. v. d. Laar aan. Vervolgens sloeg het vuur ov^r naar de andere zijde van den weg, waar een blok van drie huizen vlam vatte. Deze drie huizen werden bewoond dooi de gezinnen A. Joosten, H. v. d. Laar en J. Adriaan. Ook de schuur van den heer J. Manders vloog in brand. De bewoners wisten zich nog bijtijds in veiligheid te stellen, al zijn velen aan een groot gevaar ontsnapt. De heer J. v. d. Laar bekwam bij het redden van zijn kind ernstige brandwonden aan handen en voeten. De plaatselijke brand weer, die slechts over een handspuit beschikt, kon weinig of niets tegen de vuurzee uitrichten. Toch slaagde zij er in een aider door het vuur bedreigd huis te sparen. Door den burgemeester werd onmid dellijk de brandweer van Helmond ge- requireerd, die met vol materiaal, be staande uit drie auto-motorspuiten, spoedig ter plaatse verscheen. Aan haar krachtdadig optreden is het te danken dat het vuur ten slotte werd gestuit. In totaal zijn 6 woningen verbrand, te we ten de drie huizen van de reeds ge- nogemde gezinnen Joosten, v. d. Laar en Adriaan, het dubbele woonhuis van J. v. d. Laar, waar tevens woonde de we duwe Martens en het alleenstaande huis van dén heer van Neerven, waar het vuur is ontstaan. Bij laatstgenoemde kwamen een paard en twee kalveren in de vlammen om. Van de inboedels kon I weinig worden gered. Verzekering dekt slechts gedeeltelijk de schade. Omtrent den oorzaak van den brand tast men in het duister. Twintig personen, nagenoeg

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 19