Agenda Vaart per ALKMAAR PACKET ï^eecéeaeft/ JUMicaties Stad w Omgeving. £aatste Aecichten [Provinciaal 'flieuws dagelijks naar DE ZAAN en AMSTERDAM. Voor kleine tuinen. BERGEN. EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Maandag 20 Ju.nL 4,7-30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2 Russische samen zweerders (dram.); boven 14 ja-ar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circus-schaduwen (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Den uur bi] jou (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Op Inspec tie (milit. humoreske); alle leeftijden, i Dinsdag 21 Juni, 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2. Russische samen zweerders (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circusschaduwen (sens.); boveoi 18 jaar. f 7.30 uur, Victoria-Theater: Een uur bi] jou (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Op inspec tie (milit. humoreske); alle leeftijden. 8 uur, café Central, ledenvergadering 8- Octobervereeniging „Alkmaar Ontzet 8 uur, De Unie, lezing met lichtbeelden over de bestralingsgeneeswijze- STEÜN A'A-N MELKVEEHOUDERS. M Ingevolge artikel 22 der Crisiszuivelwet ffellen aan melkveehouders geduren- de ten hoogste drie weken uitkeeringen kunnen worden verstrekt, berekend naar een bedrag ?hn 0.75 per melkgevende koe per week fcius droogstaande dieren niet medege- I Dé melkveehouders in deze gemeente, die aanspraak meenen te leunen maken op de hier- 'voren bedoelde uitkeering, worden in verband daarmede opgeroepen persoonlijk ter secre tarie der gemeente opgaaf te doen van de op iö Juni 1,932 in hun bedrijf verzorgd worden- (■melkgevende koeien, onder mededee- »rng o.a. van de totale melkproductie over het Haar 1931, alsmede van die in de week van 12 en met 18 Juni 1932, benevens van de in Wedc geproduceerde kilogrammen boter fof kaas en afgeleverde melk. Tot het doen dezer opgaaf bestaat ter secre- ie gel^enheid voor de personen wier fami- jiaam begint met de letters AI op Don- uerdag, 23 Juni a.s. en voor hen wier familie naam begint met de letter JZ op Vrijdag 24 d.a.v., telkens des namiddags tusschen 1X én 4X uur. Het verstrekken van een onware opgaaf is Ingevolge art. 225 van het Wetboek van Strafrecht, strafrechtelijk vervolgbaar. Alkmaar, 20 Juni 1932. I' Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. MKATER SikgKéSS UJET1 OVERLIJDEN VAN FRED. VAN ft EBDEN. In het sterfhuis van Frederik van Eeden hebben gister vele bezoekers hun opwachting gemaakt. In de werkkamer is de doode opge baard; zij staat vol van bloemen. Er is een stroom van brieven gekomen, o.a. van mi nister Terpstra. Er is verlof gegeven om aan het graf te spreken. Er hebben zich vier spre- kers opgegeven. ln tegenstelling met de ver- fÊttJBt- wachting werd er aan de groeve riet gesproken. 9.15 is het stoffelijk overschot van Frederik van Eeden uitgedragen. Aan de lijkkoets waren kransen bevestigd o.a. van de Vereeniging van Nederlandsche Letterkundi- ■gen, de uitgevers Munster en Versluys, An ten Haverkamp en Jan Ruys. t In de vier volgrijtuigen zaten de familie leden, twee verpleegsters een eenige intimi o.a. Henri Borel. v. Tegen tien uur kwam de stoet in de St. Vituskerk aan. In de kerk te Bussum werd de heilige mis van requiem opgedragen door pastoor Beu- mer, daarbij geassisteerd door een diaken en subdiaken. De heilige mis werd door het kerkkoor gezongen, hetwelk daarbij versterkt was door 8 leden van het Amsterdamsch zangkoor te Krijtberg. Om 12 uur bereikte de stoet het r.k. kerkhof, waar zich een groot aantal belangstellenden verzameld had. O.m. merkten wij op de heeren C. Vet en S. v. Praag, C. Th. v. Dam, J. London, prof. G. 'Brom, dr. E. Brom, pastoor dr. de Jong, Fr. Bastiaansche, Albert Verwey en N. Dyldert, prof. HinloopenLabberton en nog vele 'anderen. Nadat de kerkelijke plechtigheden war enverricht, trad, daar niemand zich als spreker opgaf, de heer Hugo van Eeden naar voren, die namens de familie dankte voor de belangstelling. Een zoon van den overledene, Hans van Eeden, sprak nog een persoonlijk woord, waarin hij in gevoelvolle woorden zijn erkentelijkheid betuigde voor al hetgeen 'de vader voor hem had gedaan. Familieleden en vrienden strooiden bloemen op het graf. Hiermede was de plechtigheid afgeloopen. EEN DER SLACHTOFFERS OVERLEDEN. In het Stadsziekenhuis alhier is Zaterdag de 83-jarige heer M. Osinga overleden. Hij werd, zooals men zich zal herinneren, enkele weken geleden ernstig gewond toen hij met familie-leden een autotocht naar de Zuider zeewerken maakte, waarbij de auto op den Balgweg bij Anna Paulowna in een bocht van den weg in een sloot raakte en vernield werd. De heer Dekker, diens echtgenoote en de thans overleden heer Osinga werden ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Laatstgenoemde, die een dijbeen brak en een hoofdwonde oolieo. is thans aan de gevolgen van dat ongeval overleden. Naar wij vernemen heeft de echtgenoote van den heer P. Dekker, die met een gebro ken arm en een hoofdwonde werd opgeno men, het ziekenhuis inmiddels verlaten. Het oud-raadslid de heer P. Dekker, die bij het ongeval zijn knieschijf heeft gebroken zal nog eenigen tijd in het ziekenhuis verblijf moeten houden. t. MOTORRIJDER TEGEN EEN BOOM GEREDEN. Zaterdagavond ongeveer kwart voor zeven reed de motorrijder F. O., wonende alhier, op de Oudegracht tegen een boom. De botsing kwam zoo onzacht aan, dat de heer O. ge wond op straat bleef liggen. Hij werd bij een dokter binnengedragen en daarna per zieken auto naar het stadsziekenhuis vervoerd ter verdere behandeling. Het ongeluk schijnt geheel te wijten te zijn aan den bestuurder zelf. BINNENBRANDJE. Zondagavond te ongeveer half acht is een klein binnenbrandje ontstaan in het pakhuis van de firma Stendert Groot aan den Ko ningsweg alhier. Vermoedelijk is er een vonk van een motor, welke men bezig was schoon te maken, in aanraking gekomen met stroo en emballage en dit stond weldra in volle vlam. Met een paar emmers water ge lukte het de politie en een brandwacht ech ter het vuur te dooven, zoodat de materieele schade gering bleef. TP* ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Een gewonde naar het ziekenhuis. Hedenmorgen te ongeveer half twaalf heeft op den hoek WilhelminalaanKruislaan een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een vrachtauto een zware 6-tonner kwam uit de richting Alkmaar en wilde naar Hei- loo. Door te groote snelheid kon de bestuur der de bocht niet behoorlijk nemen en de wa gen vloog uit de bocht Het zware vehikel kwam recht op een bank af, waarop een ijs man en een fietser gezeten waren. Beiden werden door den wagen gegrepen en ge wond. De ijsman, de heer S. alhier, klaagde hevig en werd naar het Stadsziekenhuis ver voerd. Daar bleek, dat hij behalve enkele schaafwonden geen enkel letsel had bekomen. De fietser had een middenhandsbeentje ge broken. De bank werd geheel vernield en van de fiets, die pas enkele dagen oud was, bleef bijna niets over. Tegen den bestuurder zal proces-verbaal worden opgemaakt. HET CARILLON VAN DEN WAAGTOREN. De carillons van Groote Kerk en Waag- toren spelen sedert eenige dagen nieuwe lied jes. Voor de Groote Kerk is dit als volgt: Heel uur: Beleg van Bergen op Zoom. Half uur: Wilt heden nu treden. Beiden uit Valerius' Gedenkklanken. Voor den Waagtoren is dit: Heel uur: Lied van het Alg. Nederlandsch Verbond. Half uur: Padvinderslied. DE EERSTE FRAMBOZEN. Aan de Alkmaarsche exportveiling zijn he denmorgen de eerste frambozen aangevoerd door den heer J. Blom Jzn. te Schoorl, EEN KALF TE WATER. Zonder het zelf te wenschen geraakte hedenmorgen een kalf in het water van den Voordam. Het verblijf daarin was echter niet van langen duur, want hulpvaardige handen hielpen het dier spoedig op het droge, ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 13 Juni tot en met 19 Juni werden door heeren 672, dames 583, kosteloos jon gens 386 en kosteloos meisjes 294 baden ge nomen. Totaal 1935 baden. Hoogste tempe ratuur 72 graden. REIZEN PER TOURINGCAR. Het reizen per touringcar gaat meer en meer behooren tot een uitverkoren gelegen heid voor het maken van uitstapjes. En lang niet altijd blijft men vlak in de buurt, inte gendeel, steeds verder trekt men, juist omdat men behagen schept in die manier van rei zen: men vindt dat de intimiteit er sterk door bevorderd wordt, terwijl de kosten bo vendien iederen deelnemer meevallen. Thans, nu het reisseizoen is aangebroken, gaat er geen dag voorbij of men ziet vacantiegangers per touringcar uittrekken naar heinde en verre. De Indische tentoonstelling, thans te Den Haag (eigenlijk Scheveningen) gehouden, blijkt een attractie te zijn voor velen. Verle den Zondag ging een honderdtal menschen vanuit Alkmaar met touringcars van de fa. Kok, Tuinman en Wilken en Ten Bruggen- cate) daarheen er gister waren er al weer twee groote wagens vol, ofschoon ook in den loop aer week nog een rit was gemaakt met een aantal liefhebbers. Het bevreemdt ons niet, dat er steeds weer reislustigen zijn. De wagens met hun flinke ruime zitplaatsen vermoeien de passagiers niet, de tocht gaat langs mooie wegen, voor 'n groot deel geasphalteerd (been over Noord wijk, terug over Hillegom); het bezienswaar dige onderweg wordt aangewezen en ver klaard. Maar wat het mooiste isde reizigers worden bij het eindpunt gekomen, niet aan zichzelve overgelaten. De leider van het ge zelschap blijft ook op het tentoonstellings terrein als leider en gids optreden, zooaat ook zij die waarschijnlijk nooit in Indië zui len komen, met veel van de gebruiken en cultures en den volksaard in tropisch-Neder- land op de hoogte te komen. Onder „gebrui ken" zij ook begrepen de rijsttafel, een at tractie voor ons Westerlingen, hoewel niet allen die op hoogen prijs stellen. 1 Na het bezoek aan de Indische tentoon stelling (zeer bezienswaardig, aan iedereen zij een bezoek aanbevolen!) gaat men, des- verkiezende ook gezamenlijk, een strandwan deling maken, waarna de wagen weer voor komt en de afrit naar de residentie plaats heeft, waar weder een uur gepauseerd wordt, te benutten hetzij voor een wandeling door de stad, hetzij voor diner. En weder staat de leider gereed om mee te gaan, opdat in den korten ten dienste staanden tijd zooveel mogelijk kan worden gezien. Om half zeven wordt de terugreis aan vaar langs den bovengenoemden weg (terug in Alkmaar circa 9.5 uur 's avonds), is het wonder dat alle passagiers voldaan zijn over het verloop van den dag en daarvan blijk gaven in enthousiaste gesprekken? Van Alkmaar 6'- 8.30* 11.- 2.- 4.-* 6 uur Alleen op Zondag. VERTROKKEN PERSONEN. M. Pranger, N.H., hulp in de wasscherij, van Wilhelminalaan 11 naar Noordschar- woude. A. Popken, N.H., kellner, en echtg., R.K., en kinderen, van Dahliastraat 19a naar Oudorp. C. A. Sijm, R.K., z.b., van Koningsweg 68 naar Westwoud, Zwaag- dijk. K. Roersma, N.H., z.b., van Kre- lagestraat 33a naar Bergen (N.-H.) D. Kaan, G.K., z.b., van Nassauplein 2 naar Bergen (N.-H.) M. J. van Ommen, R.K., bedrijfsleidster, van Houttil naar Amsterdam. A F. Rozek, R.K., dienstbode, van Laat 188 naar Duitschland. J. Smit, D.G., ober- kellner, van Laat 152a naar Driebergen, Rij- senburg. W. N. Bos, N.H., 2e stuurman ter koopvaardij, van Oudegracht 271 naar Ned. Oost-Indië. J. Kieftenburg, R.K., sla ger, van Oudegracht 72 naar Medemblik. J. P. van der Waall, N.H., z.b., van Kruislaan 2 naar Zeist. J. A. Zonderhuis, R.K., win kelbediende, van Julianastraat 36a naar Den Helder. H. M. P. Peeters, R.K., winkelbe diende, van Breedstraat 23 naar Leiden. A. Pruimboom, E.L., kleermaker en echtg., D.G., en dochter, van Oudegracht 153 naar Hoorn. R. ten Hoeve, N.H., boekbinder, van Spoorstraat 6la naar Aïngwirden, Tjal- leberd. A. M. M. Boon, R.K., winkeljuf frouw, van Emmastraat 35 naar Amsterdam. INGEKOMEN PERSONEN. E. Prins, H. A., Ridderstraat 9, van Düs- seldorf. F. v. Rossum, opzichter Prov. Waterstaat, geen, Fontein Verschuurstraat 3, van Haarlem. Echtg. van Nijen, z. b., N.H C. W. Bruinvisstraat 27, van Assen. N. J. W. Meijer, N.H., arbeider N. S., Druivenlaan 34, van Winterswijk. Kn. Veerman, N.H., kinderjuffrouw, Emmastr. 1, van Sijbecarspel. J. M. der Kinderen, geen, dienstbode, Keizerstraat 26A, van Haarlem. J. de Zeeuw, R.K., fabrieksar beidster, Stationsstraat 61, v. 's-Gravenha ge- C. F. Hulskamp, R.K., kantoorbedien de en dochter, Baansingel 16, v. Heiloo. J. P. den Hartog, R.IC, waterbouwkundig opzichter prov. waterstaat, Kanaalkade 41, v. Haarlemmermeer. G. J. Langelaar, spoorwegbeambte, N.H., Spoorstraat 61a, v. Apeldoorn. C. J. Boot, geen, z.b., Oude gracht 273, v. Doetinchem. F. Flisijn geen, magazijnbediende, Oudegracht 104, v' Beverwijk. N. J. M. Vennik, D.G., buffet juffrouw, Houttil 5, v. Amsterdam. H. A de Vries, z.b., N.H., Payglop 3, v. Schie dam. C. Ruiter, geen, z.b., Nieuwpoorts- laan 12, v. Hilversum. P. de Zeeuw, R.K. grondwerker en echtgen. en kinderen, Stati onsstraat 61, v. Heemskerk. J. Corne- foor, spoorwegarbeider, N.H., en echtgen. ikelenbergstraat 37, van Heiloo. Tr. Modder, N.H., dienstbode, Hekelstraat 7, v. Schoorl. C. Verlaat, R.K., stalknecht, Hei ligland 28, de Rijp. G. Nagelhout, R.K., huishoudster, Vondelstraat 4a, v. Gaaster- land. M. Timmerman, N.H., z.b., Stati onsweg 35, v. Purmerend. L. Wielenga, G.K., dienstbode, Lindegracht 4, van St. Pancras. B. Eekhof, koopman, N.H., Bergerweg 2, van Amsterdam. C. J. C. de Groot, R.K., z.b., Dahliastraat 32, van Veur. J. J. Meijer, R.K., fabrieksarbeider, Ken- nemerstraatweg 64, van Wormer. N. E. P. Schniedewind, N.H., buffetjuffrouw, Ken- nemerstraatweg 1, van Amsterdam. N. Weel, R.K., metselaar, en echtgen. en doch ter, Luttik Oudorp 57a, van Eindhoven. - G. Imanse, werkster, geen, Eikenbergstraat 37, van Heiloo. C. Opmeer, geen, kapper, Langestraat 64, van Hoorn. R. Frenkiel, N.I., fabrieksarbeidster, Ingelandstraat 9, v. Amsterdam. G. H. van der Molen, geen, boekhouder, Stationsweg 186, van Anna Paulowna. C. v. Wijngaarden, geen, be drijfsleider autobedr., en echtgen. en zoon, van Houtenkade 45, van Amsterdam. G. de Boer, G.K.,onderwijzeres bz. l.o., Stuart- straat 80, van Amsterdam. Wed. J. Peet oom, N.H., z.b., Lamoraalstraat 2 I, van Nieuwe Niedorp. D. Veld, N.H.. reiziger, Verdronkenoord 31, van Den Helder. FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de uitdeelingslijst in het faillissement van H. A. Mecht, handelende onder den firmanaam gebrs. Mecht, hande laar in landbouwwerktuigen te Uitgeest (cu rator mr. G. A. de Lange) metgeene uitkee ring aan concurrente schuldeischers. Ongecorrigeerd. HET CONGRES VAN HET N.V.V. Te Den Haag is vanmiddag in de groote dierentuinzaal een 4-daagsch congres van het N.V.V. aangevangen Aanwezig waren verte- gaiwoordigers van het hoofdbestuur der S.D.A.P., leden der soc.-dem. Eerste- en Tweede Kamerfracties, afgevaardigden can cultureele organisaties en van buitenland- sche vakcentrales. De heer Kupers hield een openingsrede, waarin hij uiteenzette, dat sterker dan ooit in de arbeidersklasse de noodzakelijkheid van eenheid zich doet gevoelen, om daardoor krachtiger te staan tegenover de reactie, die in alle landen steeds driester den kop op steekt. Spr. constateerde een stiiging van h* Iris, een mooi planten geslacht Een bijzonder plantengeslacht voor onze sier- tuin is Iris. Veel soorten bloeien thans, en een tuin waarin veel Irissoorten en variëteiten zijn aangeplant, maakt een aparten indruk. Eers tens al door de zwaardvormige, stijve bladeren, welke, indien op de juiste wijze aangeplant, een mooi vormcontrast maken met het loof van andere planten. Inzonderheid zijn het echter de bloemen welke opvallen door hun sierlijke, los se vormen en de veelal zeer mooie kleuren wel ke varieeren van wit, geel, blauw, lila tot don kerbruin. Ook als snijbloemen zijn Irissen prachtig en bovendien sterk, daar ook de knop pen goed openkomen. Sommigen meenen dat men elke Iris op 'n vochtige plaats moet zetten en dat komt waarschijnlijk omdat we in onze omgeving de in het wild groeiende gele lisch I. pseudacorus, aan den waterkant zien groeien. De meeste soorten verlangen echter een meer droge standplaats. Vooral de thans bloeiende variëteiten van I. germanica verlangen een be trekkelijk droge en zonnige standplaats. Het meerendeel der Irissen die we in de tuinen zien, behooren tot deze groep. De laagblijvende, uit de bergen afkomstige I. pumila wenscht een zelfde standplaats. Ook deze bloeit nu. Deze soort heeft violette bloemen, en hiervan heb ben we hybriden met witte, gele en blauwe bloemen. Aansluitend aan den bloeitijd van I. germanica bloeit I sibirica, waarvan alleen blauwe en witte variëteiten voorkomen. Dit is een hooger groeiende Iris met smalle bladeren, welke een vochtige standplaats wenscht. De bloemen zijn kleiner, maar vooral de blauwe variëteiten zijn bijzonder mooi van kleur. Een der mooiste Irissoorten is I. Kaempferi of Ja- pansche Iris. Deze heeft groote, vlakke bloe men in uiteenloopende prachtige tinten. Ook deze Iris wil veel vocht en kan zelfs in ondiep water worden geplant. In den winter moeten ze echter tegen vorst worden gedekt, zoodat het verzorgen dezer soort niet zoo eenvoudig is. Behalve bovenstaande soorten, die allen een knolvormigen wortelstok bezitten zijn er ook bol-irissen. De meest bekende zijn: Spaansche Iris (I. Xiphium) en Engelsche Iris (I. Xiphio- des). Ook van deze Irissoorten bestaan veel variëteiten in tal van kleuren. Eerstgenoemde verlangt een eenigszins vochtige, laatstgenoem de een droge standplaats. De bollen van bei den worden in den herfst geplant en des win ters gedekt met droge turfmolm. De andere Irissoorten planten, verplanten en scheuren we kort na den bloei, in den rusttijd, dus geduren de den zomer. ledental van het N.V.V., dat op 1 April j.1. de 328.500 bereikte. Spr. critiseerde de na latige houding van de op volgende regeeriu- gen en betoogde, dat indien geluisetrd was naar de adviezen, door het N.V.V. reeds 10 jaren geleden men er thans heel wat beter zou voorstaan. Spr. richtte dan ook een drin genden oproep tot de regeering er niet alleen voor te zorgen, dat de verzekeringen niet in eenstorten, maar dat bovendien de kassen in staat worden gesteld hun reserve aan te hou den. In dit verband protesteerde spr. tegen de z. i. schandalige wijze, waarop de regeering de werkloozenkassen der bouwvakarbeiders in den steek laat. Na deze rede volgde een aan tal begroetingstoespraken, o.a. van den heer Oudegeest, namens het partijbestuur en "de Eerste Kamer-fractie, van den heer Albar- da namens de Tweede Kamer-fractie en van den. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. De zaak van den notaris M. te Amsterdam. De Vierde Kamer der arrondissements rechtbank te Amsterdam behandelde heden de strafzaak tegen den 25-jarigen oud bank bediende J. C F. H. De man wordt ervan verdacht, dat hij zich op 21 December 1926 tezamen en in vereeniging met notaris mr. L. A. M. heeft schuldig gemaakt aan valsch- heid in geschrifte. Vervolgens wordt hem ge bruikmaking van dit vervalschte schrift ten laste gelegd. Subs. staat hij terecht wegens oplichting subsidair medeplichtigheid aan oplichting. Hij zou op genoemden datum een verklaring hebben geteekend, dat hij op 10 December 1919 door bemiddeling van de effectenfirma R. en Co. voor 800.000 R.M obligaties van de gemeente Keulen had ge kocht en dat deze stukken sindsdien ononder broken in zijn bezit waren gebleven. De notaris legaliseerde deze verklaring en ver klaarde de juistheid hiervan uit de boeken van de firma R. te hebben geconstateerd, ter wijl hij wist of moest weten, dat dit onwaar was. Vertrokken personen W. P. Stadegaard, R.K., veehouder, naar ipendam. P. Wartenhorst en gezin, N.H., landbouwer, naar Heiloo. E. Rus, N.H., Z-b„ naar Beemster. C. Veenis, N.H., z.b., naar Graft. J. Schut, N.H., arts, naar Alk maar. W. van Mameren, N.H., z.b., naar Amsterdam. J. Hofma en echtgenoote, G. K., arbeier naar Wijchen. M. Hofma, G.K., z.b., naar Heiloo. P. J. Kruijer en echtg., R.K., veehouder, naar Heerhugowaard. J. H. H. Kambeel, geen, banketbakker, naar Alkmaar. M. J. Schouten, R.K., z.b., naar Amsterdam. W. C. Kofman, N.H., z.b, naar Aalsmeer. Johs. Mosch, R.K., slager, naar Wervershoof. W. J. Sangers, N.H., boomkweeker, naar Frankrijk. R. a' Hoogland, N.H., banketbakker, naar Ziioe (Na). A. Witteraan, R.K., geitel, zus ter, naar 's-Gravenhage. M. A van Rooijen, idem. J. Wittenberg, geen z b naar Koedijk. H. Heinike, R.K. bóeren knecht, naar Duitschland. A. P. M. Besse N.H., z.b., naar Oudorp (N.H.). A We' lagen, R.K., z.b., naar Assendelft. MA C. Schmidt, R.K., onderwijzeres, naar Span broek. J. A. Blom, R.K., z.b., naar 's-Gra venhage. H. G. Spijkman, G.K., bloemist, naar oevorden. - C T. Min, R.K,, z.b., naaó s-Gravenhage. G. Moerbeek, NH zb naar Alkmaar. - G. J. Bos, N.H., naaó Bar' R Eï Mieck' E L-> violist, naar Alkmaar - J. Seidel, E.L., z.L naax Alkmaar. S. Altenburg, R.K arbeider naar Heerhugowaard. - Altenburg R K^ arbeider, naar Heiloo. - A. C. Bos DG z.b., naar Amsterdam. A. M. M „aar «aamemmge^verrkht i„ den m,gn Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768,i m]v\ t/ Ingö. Laagste barometerstand 756,1 mM u Skagen. v w Verwachting, geldig tot den avond van 21 Juni: Zwakke tot matige Noordwestelijke toi Westelijke of Zuidwestelijke wind*, zwaa: bewolkt of betrokken; waarschijnlijk eeniv regenweinig verandering in temperatuur Overzicht. De depressie in het Oostzeegebied werd iets dieper en ontwikkelde zich thans tot een stationnair minimum, dat een weerstoestand in onze omgeving bleef beheerschen, en teza men met het stationnaire gebied van hooge luchtdruk in het Noordwesten een koele luchtstroom onderhoudt van de Noordzee tot in de golf van Biscaye. De depressie vormt thans een geheel met een secundair minimum over Zuid-Frankrijk. Aan de Zuid-Oostzijde van deze strook van lagen druk wordt warm te gevonden. In Zuid-Frankrijk vielen zware regens, evenzoo langs de BÓthnische golf. In Noord-Scandinavië en in Spanje is de luchtdruk stijgende. Het laat zich aanzien, dat het minimum boven Zuid-Zweden zich nog een weinig naar het Westen zal ver plaatsen en dat de hooge druk in het Noord westen zal afnemen en die in het Zuidwesten toenemen, waardoor de wind geleidelijk meer naar Zuidwest zal gaan en de temperahnr weer iets zal stijgen. HOOG- EN LAAG WATER Tt BERGEN AAN ZEt. (in Zomertijd). 1 Q i. Hoog watii. Laag water. dat v m nam. v m nam. 21 5.59 6.32 230 2.51 22 6.49 7.17 3.16 3.37 23 7.36 8.03 4.01 4.20 24 8.23 8 49 4 45 3.04 25 9.12 9.37 529 5.50 26 10.04 10 33 6.16 6.41 27 1102 11.77 7.07 7.38 HOOG EN LAAO WATfcR u n dat. Hoog water. Laag water. v m nam. v n> mA 21 5.56 6.29 2 18 2J 22 6.46 7.14 3.04 3.25 23 7.33 800 349 4.08 24 8.20 8.46 4.33 4 52 25 9.09 9 34 5.17 5.38 26 10.01 10.30 6.04 6.2Ï 27 10.59 1134 6 55 7.26 Hees, R.K., z. b., naar den Helder. R de Jong, geen, onderwijzer, naar Amsterdam H. Hemmenstatd, N.H., z b., naar Am sterdam. C. A. C. Corbeel. N.H., buis houdster, naar Eergen op Zoem. A M. A J. de Groot, R.K., z. b., naar Amsterdam C. G J. de Groodt, N.H.. ass. buish., naar Hurwenen. P. J. de Groot, R.K., exc - knecht, naar Amsterdam. V. B Bost, N. H., z. b., naar België. C. Weijde, geen, metselaar, naar Amsterdam. K. G. neid- stra, G.K., arbeider, na.r Alphen a/d. Rijn- H. G. P. M. C. A. Henneman, R.K z naar Ooltgensplaat. A. M. Bakker (echtg G. Bek, z. b„ naar Oudorp. L. C van der Spiegel (echtg. J. H. Brouwer), N.Hz. b naai Bloeir.endaal. M E. Strik, N.H, (wed. P. Boschman) N H z. b., naar Alk dienstbode, naar Hengelo N. de Boer maar. N. H. H. J Monné, N.H., electri- ciën, naar Amsterdam. B Tiebie, R KZ- b., naar den Helder. HEILOO. De Bloemisten-Pati oonsver. Alkmaar en Omstreken hield Vrijdagavond vergadering in café van Gemeren. In bespreking kwam de Floraliatentoonstelling te Alkmaar Uitgege ven zijn plm. 3600 planten en van meerdere onderwijzers waren dankbetuigingen ont vangen voor de afgeleverde planten. In de vorige vergadering was besloten om na uit gifte den datum van tentoonstelling vast stellen Bepaald werd in September Met de commissie en onderwijzers zal de juiste da tum worden bepaald. Zoo mogelijk zal de tentoonstelling in den muziektuin plaats heb ben. Daarna kwam aan de orde inzending Landbouwtentoonstelling in September. De voorzitter zeide, dat de commissie meerma len vergaderde om het vraagprogram in el kander te zetten en daarna was een onder houd aangevraagd met het bestuur van d« Holl. Mij. van Landbouw, onder wiens auspi ciën de commissie werkzaam is. Vreemd ke ken we op, toen bij ons (d.w.z. de commissie) op 31 Mei een schrijven van de H. M. v. L. binnenkwam, waarin men prijs stelde op een onderhoud, doch zonder vertegenwoordiger van onze organisatie. Spreker aie op uit drukkelijk verlangen van ons en de commis sie het secretariaat op zich had genomen, had, toen bedoeld schrijven binnenkwam, on middellijk bedankt en ook de andere com missieleden meenden en bloc voor hun fu*" tie te moeten bedanken. Spreker had huil ver zocht om aan te blijven, wat ze na eemg aarzeling deden. j In de vergadering met de besturen 0 H. M. v. L. en de commissie kwam tot uiting dat men het beter achtte om ons uit te®cn kelen, het bestuur w niet» sproter cvoimm tegen onze organisatie, wu wai

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2