Spoct ceelen, die door een onafgebroken vuurregen aan groot gevaar waren blootgesteld. De om liggende woningen bleven daardoor ge spaard. De oorzaak van den brand is onbe kend. Gistermiddag, terwijl de bewoners aan tafel waren, brak een hevige brand uit in de kapitale boerderij van den landbouwer W. Wijers. In een ommezien stond de geheele boerderij, die met riet bedekt was, in lichter laaie. Het vee was meerendeels buitenshuis. Een aantal varkens konden nog gered wor den. Ook het eigendom van een paar ouden van dagen, die in de boerderij inwoonden, ging in de vlammen verloren en was niet ver zekerd. Overigens was de inboedel verzekerd. De brandweer, die spoedig ter plaatse was en krachtig optrad, kon uitbreiding voorkomen. De hulpspuit van de N.V. Waterleiding Berg en Dal heeft nog hulp verleend. De oorzaak van den brand is onbekend. NAAR ECONOMISCH VERVOER. Onder voorzitterschap van den heer W. B K. Verster, directeur der N.V. Reederij v. d. Schuyt, werd dezer dagen opgericht het Cen traal Comité voor Economisch Vervoer, waarin een samenwerking tot stand is ge bracht tusschen de verschillende groote groe pen van het binnenlandsche transportbedrijf in Nederland, t.w. de Nederlandsche Spoor wegen, de Tramwegen, de Bedrijfsautohou ders en de Binnenscheepvaart Dit Centraal Comité voor Economisch Ver voer heeft overwogen, dat in het binnenland sche transportwezen reeds een teveel aan ver voerscapaciteit bestaat, terwijl ondanks de tegenwoordige vermindering van het vervoer steeds meer nieuwe transportmiddelen, in hoofdzaak in den vorm van motorvoertuigen in het verkeer worden gebracht, waardoor een chaotische toestand in het binnenland sche transportwezen is ontstaan. De ongelijke voorwaarden, waaronder de oude en nieuwe transportmiddelen geëxploi teerd worden, dragen bij tot het verergeren van den verkeerschaos. Deze omstandigheden dragen er toe bij, dat van het samenstel van transportmiddelen te water, per rail, en over den weg, een oneconomisch gebruik wordt gemaakt. Naast de exploitatie-verliezen voor be staande onmisbare transportondernemingen te water en te land, waardoor deze in haar bestaan worden bedreigd, bloeien ook blijven de omvangrijke kapitaalsver! iezen ten laste van de gemeenschap, uit deze desorganisatie var het binnenlandsche vervoerswezen meer en meer voort. Het comité heeft besloten een krachtige actie te voeren, teneifcde de aandacht van overheid en publiek op deze voor de gemeen schap zoo belangrijke zaken te vestigen, met het doel in het algemeen belang de ontwrich ting van het binnenlandsche vervoerswezen tegen te gaan, en een economisch gebruik van de verschillende transportmiddelen te water en te land te bevord en In dit Centraal Comité voor Economisch Vervoer hebben zitting genomen namens de Nederlandsche Spoorwegen jhr. dr. E. L. Elias, secretaris der directie der N. S., A. G. 'Jagt, chef van der dienst van handelszaken der N S.; namens de Ned. Vereeniging van Locaalspoor- Tramwegen jhr. ir. J. Roëll, voorzitter, ir. D. H. Stigter, administrateur; namens den Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland A. J. ten Hope, algemeen voor zitter, J. W. H. König, lid van het hoofd bestuur; namens A. T. O -Van Gend Loos R G. M. A. Heg, directeur; namens de Bin nenscheepvaart (Nederlandsch Binnenvaart- bureau) J. A. Brouwer, secretaris Ned Bin- nenvaartbureau, T. P. Keyzer, secr. hoofd bestuur „Schuttevaer", J. Koelman, secr. Binnenbeurtvaartvereen. Rotterdam, W B. K. Verster, directeur N. V. Reederij v. d Schuyt. Als secretaris van het Comité zal optreden de heer S. A. Reitsma te Utrecht. AUTGMOBIELFEEST IN HET Vondelpark. Het bestuur van het Vondelpark te Am sterdam had Zaterdag het geheele pa-k afge sloten ten behoeve van <ie Kon Ned Auto mobiel Club, die met medewerking van de r. A. I. binnen de hekken van dit mooie stukje Amsterdam -haar jaarlijksche automo- bielfeest, dat anders gewoonlijk in Augustus te Scheveningen wordt gehouden, had geor ganiseerd met het doel, de baten ten goede te doen komen aan het Nationaal Crisis Comité. De grootste belangstelling van het publiek, dat echter bij lange niet in die mate was opgekomen, zooals men had verwacht, con centreerde zich in de onmiddellijke omgeving van het Paviljoen Vondelpark, waarvan een gedeelte was gereserveerd. Vóór den ingang ■van het paviljoen was voor de ontvangst van de koningin een uitbouw gemaakt. Een be langrijk onderdeel van het feest was het con cours van in serie gemaakte koetswerken, zulks in tegenstelling met vorige jaren, toen een concours voor speciale koetswerken ge houden werd. Het was bij dit concours, dat speciaal de handel gelegenheid heeft gekre gen, de sinds kort uitgekomen nieuwe mo dellen aan het publiek te toonen. Behaive het concours zeif, was er vooral in het park een openluchttentoonstelling van al deze in ons land geïmporteerde merken, waardoor de be zoekers een volledig beeld konden krijgen van den huidigen stand der moderne auto mobielconstructie. Te ruim vier uur arriveerde in een open hofauto, welke de koninklijke standaard droeg, de koningin. Zij werd dooi het publiek met hartelijk gejuich ontvangen. Na een bloemenhulde in ontvangst te hebben geno men, nam Hare Majesteit met de verschillende leden van het gevolg, dat eveneens per auto gekomen was, op den voor Haar bestemden zetel in den uitbouw plaats. Nauwelijks had de muziek het „Wilhelmus" ten einde ge speeld of de eerste auto van het tweede ge deelte van het programma, het bloemencorso, kwam in zicht en stopte even later vóór het paviljoen. De voorzitter van de K. N. A. C., dr. E. L. Schiff. gaf Hare Majesteit inlichtin gen over de bijzonderheden van het con cours en zoo trokken achtereenvolgens acht open en vijf gesloten auto's, de een op nog sprookjesachtiger wijze dan de ander met een schat van alle soortep bloemen uit Aals meer's tuinen versierd, voorbij en evenzoo ge schiedde kort daarop met de in serie ge bouwde auto's van den show, waarvan de prijswinnaars een kaart en een strik op den radiator droegen. Ook de auto's van het con cours d'élégance reden, speriaal voor Hare Majesteit, nog éénmaal langs het paviljoen. Inmiddels was ook de burgemeester der hoofd stad, dr. W. de Vlugt, die in verband met an dere festiviteiten in de stad niet eerder had kunnen komen, per auto gearriveerd Hare Majesteit die zich kort daarvoor met een der andere hooge gasten van den middag, jhr. mr. dr. A. Röell, commissaris der koningin in No:rdholland, eenige oogenblikken onder houden had, liet den burgemeester verzoeken, naast Haar plaats te willen nemen. Het slot van het feest, waaraan enkele malen een bui regen vooral op den laten middag afbreuk trachtte te doen, voltrok zich met de uitreiking der prijzen kunstvoor werp en een strik van verschillende kleur aan de gelukkige bestuurders en bestuursters van de daarvoor uitvekoren auto's. Te ongeveer half zes vertrok Hare Majes teit, waarna de afzettingen werden opge heven. Naar wij vernemen heeft het automobiel feest aan entrée-gelden ruim drie duizend gulden opgebracht, welke aan het Crisis comité zullen worden afgedragen. EEN DRAMA TE AMSTERDAM. Een 24-jarige werklooze verwondt twee buren. En springt daarna uit het raam. In een perceel aan de Tweede Wittenbur- gerdwarsstraat heeft zich gistermorgen tus schen tien uur en half elf een drama afge speeld. De derde etage van dit perceel wordt bewoond door een moeder met twee zoons. De oudste, een jongen van 24 jaar, die reeds ge- ruimen werkloos is, is in verband hiermede voortdurend min of meer prikkelbaar ge stemd. Ook gistermorgen kreeg hij weer een driftbui, waarbij hij in het wilde weg om zich sloeg. In haar angst riep zijn moeder luidkeels om hulp, met het gevolg dat er twee manne lijke buren kwamen toeloopen. De jongen, die zeer overstuur was, greep daarop een broodmes en keerde zich tegen de twee mannen van wie er een door een steek in den hals werd verwond, terwijl de ander door den woesteling aan den rug werd verwond Eerstgenoemde was zoo deerlijk geraakt, dat hij per auto van den G.G. en G.D. naar het Binnengasthuis moest worden vervoerd; de tweede man kon, na verbonden te zijn, zich naar huis begeven. De aanvaller zelf, die blijkbaar niet meer wist wat hij deed, liep na de steekpartij naar een raam aan de achterzijde en sprong van drie hoog naar beneden, waar hij terecht kwam op een binnenplaats waarvan de vloer uit cement bestaat. Zeer zwaar gewond is hij in zorgeliiken toestand eveneens naar het Binnengasthuis vervoerd. Het gebeurde verwekte in deze volkrijke buurt uiteraard een geweldige opschudding; urenlang stonden groepjes personen met elkaar dit drama te bepraten. Nader meldt men ons: De toestand van den 24-jarigen werklooze, die gisteren uit de derde étage van een wo ning op Wittenburg is gesprongen na twee personen met een mes te hebben gewond, was hedenmorgen nog zorgelijk. Van één der ge- stokenen, die evenals de dader in het Binnen gasthuis wordt verpleegd, is de toestand re delijk wel. ONBEWAAKTE OVERWEG. Op een onbewaakten overweg tusschen Zei- hem en Ruurlo kwam Zaterdag tegen 12 uur een vrachtauto in aanraking met den trein uit Twente. De chauffeur kon nog juist bij tijds uit de cabine springen; het voorste ge deelte van den vrachtauto werd geheel ver nield. Het uitzicht ter plaatse is goed. De chauffeur die materiaal voor wegverharding in zijn wagen had en dezelfden rit den laat- sten tijd reeds vele malen had gemaakt, ver voerde juist zijn laatste vrachtje. DE NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING STICHT EEN FONDS VOOR WEDUWEN- PENSIOEN. Het bezoek van den Nederlandschen Jour nalisten Kring van Friesland, dat in het voornemen lag, is thans definitief vastgesteld op 2 en 3 Juli a.s. Den eersten dag houdt men te Leeuwarden verblijf, den 2en dag wordt een excursie ondernomen naar Grouw, Idaarderadeel, Sneek en Heerenveen. Het Kringbestuur heeft zich Zaterdag ver- eenigd met het voorstel der betreffende com missie voor het oprichten van een fonds ter invoering van weduwenpensioen voor gewo ne leden van den kring. De jaarvergadering zal op 15 October in Den Haag worden ge houden. DE GEARRESTEERDE BANKDIRECTEUR. In het Paleis van Justitie te Den Haag is de verificatievergadering gehouden in het faillissement van den dezer dagen te 's-Gra- venhage gearresteerden bankdirecteur. De curator bracht verslag uit, waarbij bleek, dat er een actief van omstreeks 5000 is plus eenige uitstaande vorderingen, waar tegenover staat echter een passief van 290.000, zoodat er voor de concurrente vor deringen zeer weinig zal overblijven. OPLICHTING. Na een uitgebreid onderzoek heeft de Wassenaarsche politie gearresteerd als ver dacht van oplichting P T. G. aldaar, die zich uitga! voor doctor in de handelsweten schappen en directeur-hoofdredacteur van 't maandblad De wereld in woord en beeld, de gulden maandillustratie". Hij plaatste in ver scheidene bladen een oproep voor de betrek king van adjunct-directeur van een N.V., uitgeversmaatschappij met voornaam perio diek, waarbij hij een borgstelling eischte, ook advertenties voor abonné's, met vooruitbeta ling van het abonnementsgeld op voornoemd blad. De man, wiens administratie in beslag is genomen, is in bewaring gesteld en na voorgeleiding voor den officier van justitie opgesloten in het huis van bewaring in Den Haag. VERKEERSONGEVALLEN. Tusschen auto's bekneld geraakt en doodgedrukt. Zaterdagmiddag omstreeks half zes fietsten twee jongelui vanuit Rotterdam in de rich ting Delft. Ter hoogte van de zandlossing van de Amsterdamsche Ballastmaatschappij wilden zij oversteken naar het fietspad; door een vrachtauto, die voor hen reed, werd hun echter het uitzicht benomen. De 18-jarige J. Bom geraakte bekneld tusschen twee auto's, die elkaar uit tegenovergestelde richting na derden. Hij werd zoo ernstig gewond, dat hij spoedig overleed. De heer A. W. van Bom, die, toen hij per fiets uit een zijweg kwam, op den Meppeler- weg te Zwolle door een auto uit Groningen werd aangereden, is overleden. Vrijdag reed te St. Michielsgestel een vrouw per rijwiel in de richting Stokhoek, toen een zware vrachtauto met aanhang wagen van de maatschappij „Lacto" pas seerde. De fietster wilde voor den wagen uitwijken en kwam in het mulle zand terecht, waardoor zij de macht over het stuur ver loor. Zij kwam onder den aanhangwagen te recht en bezweek kort daarop aan de beko men verwondingen. Woensdag werd op de Meppelerweg te Zwolle de heer A. W. van Born, 75 jaar, toen hij per fiets uit een zijweg reed, door den auto van Notaris Buisman uit Groningen aangereden Het ongeluk liet zich aanvanke lijk niet ongunstig aanzien, maar bij nader onderzoek bleek de heer v. B. een ernstige bekkenbreuk te hebben gekregen. Vrijdag is hij overleden. Hedenmorgen reden de dochtertjes van de families Govaert tezamen op een rijwiel ko mende uit de Rootselaarstraat naar den Leus- derweg te Amersfoort. Zij weken uit voor een auto en zagen daardoor een vrachtauto niet naderen waardoor een aanrijding ontstond, met het noodlottig gevolg dat het oudste (12 jarige) meisje op slag werd gedood. Haar zusje werd aan de knie gewond en is door de politie verbonden. Een onderzoek naar de oorzaak van het noodlottig ongeval wordt in gesteld. DE MINISTER VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN TERUG. De minister van buitenlandsche Zaken is uit Genève teruggekeerd en heeft heden zijn ambtsbezigheden hervat. EEN BELANGRIJKE CONVENTIE GEPARAFEERD. Van het departement van Buitenlandsche Zaken ontvangen wij de volgende mededee- ling: De vertegenwoordigers der Neder landsche, Belgische en Luxemburgsche regee ringen hebben te Ouchij na overleg met de betrokken ministers van Buitenlandsche Zaken een conventie geparafeerd voor de wederkeerige en geleidelijk voortgaande ver laging der economische slagboomen, welke conventie zij onverwijld aan hun betrokken regeeringen ter definitieve goedkeuring zul len voorleggen. De conventie is gebaseerd op beginselen, welke bij verschillende gelegen heden door den Volkenbond zijn geformu leerd. De voordeelen, welke zij toekent blijven ge reserveerd voor de Staten, die er aan deel nemen. De conventie staat open voor vele staten. Zij wordt voorafgegaan door een in leiding, waarin de contracteerende staten ver klaren „overtuigd te zijn, dat de geleidelijke verwezenlijking van een grooter vrijheid in het ruilverkeer een der onmisbare voor waarden is voor de wereldwelvaart". Zij zeggen „in dezen zin een geconcentreerde actie te willen ondernemen, waaraan alle staten kunnen deelnemen en hierdoor te willen bijdragen aan het herstel van den algemeenen economischen toestand". Zij verbinden zich in hun wederkeerige betrekkingen geen nieuwe rechten in het leven te roepen en om door een jaarlijksche vermindering van 10 over te gaan tot verlaging der bestaande rechten tot aan een zeker peil. Zij verbinden zich bovendien onder elkaar geen enkele nieuwe maatregel van beperking van in- of uitvoer toe te passen, behoudens in speciale bepaalde gevallen. Elke derde staat zal be voegd zijn tot de conventie toe te treden op voet van gelijkheid met de andere onderteeke- nende staten. HET WERK NEERGELEGD. De te werk gestelden uit Nijmegen aan de Rijkswerkveischaffing in Enter hebben op 4 na het werk neergelegd. De redenen van dit optreden zijn bij het Dep. van Binnenlandsche Zaken niet bekend. Nóch van de zijde der vakcentrales, nóch van die van de arbeiders is eenig bericht ter zake ingekomen. De minister heeft het Gemeente bestuur geseind, dat de arbeiders voor onbe- paalden tijd worden uitgesloten. KORTE BERICHTEN. Vrijdag is te 's-Gravenhage, overleden, 80 jaren oud, de heer J. Chr. Ramaer, oud inspecteur-generaal van den rijkswaterstaat, ridder in de orde van den Nedelandschen Leeuw en commandeur in de orde van Oranje-Nassau. De gemeenteraad van Weesp heeft - be sloten op de loonen der gemeente-ambtenaren en -werklieden de voorgestelde drie procent niet te korten. De Vereeniging van liberale leden van gemeentebesturen heeft Zaterdagmiddag te Utrecht een openbare crisisvergadering ge houden, welke gewijd was aan een bespreking van de financieele moeilijkheden der gemeen ten. Zaterdagavond is bij Lekkerkerk in de Lek verdronken de 30-jarige dekknecht Sie- bereen van der Let, van de motorboot Stad Leeuwarden, afkomstig uit Leeuwarden. Peters en de Olympische Spelen. De Crt. verneemt, dat de leden van den Zwolschen gemeenteraad, Houtsma en Oos- terwijk, een voorstel ingediend hebben, om van gemeentewege duizend gulden beschik baar te stellen, teneinde den hink-stap-sprong kampioen van Nederland, den Zwollenaar Peters, alsnog naar de Olymp. Spelen te kunnen afvaardigen. Baars Steineman t Zaterdagavond 8.15 uur is in het Wilhel- mina-Gasthuis te Amsterdam op 34-jarigen leeftijd overleden de bekende lange-afstand- looper N. C. Baars Steineman, die, zooals bekend, den vorigen Zondag bij de wedstrij den in het Stadion een zonnesteek had opge- loopen. Turnen. Zwemmen. In het zeer fraaie bad te Assen zijn de Ned. zwemkampioenschappen verzwommen Er hadden geen record-verbeteringen plaats, terwijl de tijden eigenlijk onder de verwach ting bleven. De uitslagen luiden: 19° «Se slag (dames): 1. W. den Ouden (R.D.Z.) in 1 min. 11 sec.; 2. C. Lad- 7 1 min; l?-3 3 J- Selbach (A.D.Z.) in 1 min. 14.4 sec.; 4. M. Vierdarr (het IJ): 5. D. Hüsken (A.D.Z.). g 100 M. vrije slag (heeren): 1. R. G. Ingen- luyff (H.Z. en P.C.) in 1 min. Ó.5 sec 2 G v. Voorst (A.Z.) in 1 min. 5.4 sec.; 3' H v Essen (Het IJ) in 1 min. 0.9 sec.; G Reeter (R.Z.C); 5 W. Delwei (R.Z.C.); 6. Bannen' berg (A.Z.). 1 "d rv? wxr wisselslag estafette (dames): 1. R.D.Z. I (T. Baumeister, G. Brouwers, W. den Ouden) in 1 min. 52.4 sec.2 H D 7 in 1 min. 59.2 sec.; 2. H.D.Z. in 1 miri 59 2 sec 3. Het IJ; 4. S.Z.C.; 5. R.D.Z. S 3 x 50 meter wisselslag estafette (heeren): 1. H Z. en P.C. (Schrieder, v. Aelst, Inge- ry 1 7i AmM' i2 ff^Haariem; 3- UZ. Het IJ H.V.G.B.; 6. Dolfijn; 7. &h°o^pri|«en terg,: 1 J. l. stoj«a (H. 11798 p Lotgering (Het IJ) 100 meter rugslag (dames): 1. M Philio- sen-Braun (O.D.5 in 1 min. 23.4 sec T. Baumeister (R.D.Z.) in 1 min. 26.1 sec.; 3. M. Oversloot (O.D Z in i J. H Scheffer (D.J.K.) in 1 min 20 3 f*'1 2- J C F. Wolters (V.ZG.) in 1 min 2n 3' A' H d. Meer (Haarlem); 5. Faure (H '7 4 v' 6. Ambagtsheer (a'z.); 7 v d R en PcJ fijn); 8. Terpstra (z.c.z.).' (Dol! 4 x 100 meter vrije slag estafpM 1. R.D.Z. I (G. Klapwijk rf r e (da®esV Baumeister, V Ho&S' *1' sec.; 2. A.D.Z. in 5 min. 261 L 5* 15j in 5 min. 29 sec.; 4. R.DZ II Hel jj 4 x 100 meter vrije slap estafpH» n. 1. A.Z. (Wegenaar, Zeegers r! ^eer«n) Voorst) in 4 min. 39.4 sec 2 in 4 min. 42.2 sec.; 3. Het IJ 'jn 4T,01 PC| «c; 4. H.P.C.; 5. Ooifijn;^6. R.z.g? «4 400 meter vrije slag (dames! 1 u n, sen—Braun (O.D.Z.) in 5 min 54^' M. Oversloot (O.D.Z.) in 6 min 144 Olsen (R.D.Z.) in 6 min. 57.3 sec 3 400 meter vrije slag (heeren)- 1 Hemsbergen (Haarlem) in 5 min <Uo' Va° 2. J. C. Laddé (D.J.K.) in 6 min 2?2 s?'' Wielrennen. In het Olympisch stadion zijn de natinn le kampioenschappen weer verreden en 7 als de traditie het nu eenmaal schijnt te wf len, was het weer niet bepaald aanlokkebit voor wielerwedstrijden. '1* De strijd zelf heeft eigenlijk geen verra*. singen gebracht. De sterksten wonnen AJ leen (ofschoon ook reeds verwacht!) wsrli Moeskops in de kampioensfinale gekw door v. Egmond. 8 De uitslagen zijn: Sprintweastrijden (amateurs): 1. v F» mond; 2. B. Leene; 3. v. d. Linden. Sprintwedstrijden (onafhankelijkên)- 1 d. Heuvel; 2. v. d Leur; 3. Hoevers Sprintwedstrijden (profs): 1. Moeskops Meijer; 3. Pijnenburg. Kampioensmatch: 1. v. Egmond; 2. Moes. kops; 3. v. d. Heuvel. Wedstrijd met motorgangmaking (2 man ches): 1 Snoek, 3 p.; 2. v. d. Wulp, 5 p de Graaf, 7 p.4. Schlebaum, 7 p 5 Riek#» molen, 10 p.; 6. Leddy, 10 p. Na deze resultaten werd besloten v Eg- mond en B. Leene uit te zenden naar dé Olympische Spelen. A th 1 etiek In Antwerpen zijn gisteren athletiekweo strijden gehouden, waaraan tal van interna tionale cracks deelnamen. Onze Nederland sche vertegenwoordigers hebben er aardige successen behaald door de estafette de 200 M. en het ver-springen te winnen. Het was weer Berger, die alles sloeg- De Pool Kusorinsky verbeterde het record 3000 M., dat op naam van Nurmi stond, met 1 1/5 sec. De voornaamste uitslagen luiden: 400 M. horden: I. Lord Burgnley (Eng.) 55 2/5 sec.; 200 M. 1. Berger (Ned.) 22 sec. (v. d. Berge werd 5de), 3000 M. 1. Kusorinsky (Polen) 8 min. 18 4/5 sec. (nieuw wereldrecord); discuswerpen 1. Do- nogan (Hong.) 47.27 M. (de Bruijn (Ned.) werd 3de). Verspringen 1. van Welsenet (Ned.) 6.93 M. Kogelsiooten 1. Daranyi (Hong.) 15 12.70 is 27.70 M. (rechts en links), de Bruijn (Ned.) werd derde met 22.74 M. Speerwe-pen 1. Herremans (Belg.) 59.33 M., Visser (Ned.) werd derde met 52.28 M. Estafette 800, 400, 200 en 200 M.: 1 Ned. 3 min. 35 sec. Bridge. Wedstrijd te Bergen. Op verzoek van vele liefhebbers is de da tum voor den Bridgewedstrijd in het Oranje- Hotel veranderd, aangezien voor velen de Zaterdagavond minder geschikt was. De wedstrijd is nu bepaald op Donderdag 30 Juni 7.45 uur. Aanmelding tot den Woens dag daarvoor. Postduiven. Bovengenoemde vereeniging hield op Zon* dag 19 Juni een wedvlucht met oude duiven vanuit Creil (Frankrijk). Gelost om 6 uur met Noordenwind; aankomst als volgt: F. H. C. Dingerdis 3.30.24 H. Mooij 3.5^1-01 Idem 3.55.04 Idem C. J. Paulisse 4.04.56 H. Mooij 404.40^ Bovengenoemde vereeniging hield een wea- vlucht met oude duiven van uit Point 5"» Maxanse Afstand 402 K M. Wind Noord. De uitslag is als volgt: H. Machielse H. J. Caarls F. Melis H. Machielse C. J. de Moei J. Kaper S. Dingerdis C. H. Noome B. Termaat H. Machielse L. v. Vuure Th. v. Gijzen L. van Vuure H. Machielse H. J. Caarls P. H. Ranzijn J. Kaper C. G. de Nijs L. v. Vuure H. J. Caarls H. J. Struijs C. G. de Nijs C. J. de Moei H. J. Struijs B. Termaat C. H. Noome N. J Meijer H. J. Caarls H. J. Struijs Idem 6.47.54 6.55.16 7.09.50 7.13.07 7.15.45 7.15.44 7.1645 7.18.51 7.21,15 7.22.48 7.25.31 7.2652 7.29.46 7.31.33 7.32.43 7.31-04 7.36.01 7.37.15 7.37.57 739.12 7.38.27 7.38.46 7.39.25 7.39-14 7.40.05 7.42.49 7.45.55 7.48-51 7 50.19 7310° Boerderij afgebrand. Georganiseerd door de K. N. A C./net medewerking van de R. A. Hare Majesteit de Koningin crtder de gasten. Opbrengst drie mille Eietsrijdeer doodgereden. Door een aanhangwagen gedood. Aan de gevolgen overleden Door een vrachtauto gedood. Kleutermiddag in den Muziektuin. Zondagmiddag werd in onzen mooien stede lijken Muziektuin de kleutermiddag gehouden door den Turnkring „Alkmaar en Omstreken georganiseerd voor de bij dezen kring aange sloten Turnvereenigingen, speciaal voor de adspiranten-afdeelingen jongens en meisjes on der de 12 jaar. Het weer was deze keer gelukkig goed, beter dan het vorige jaar, toen de regen heel wat af breuk aan de kinderpret deed, en te pl. m. half twee was op het Stationsplein dan ook al een flinke schare kleine gymnasten, die onder trom geroffel en met ontplooide vlaggen naar den Muziektuin optrokken. Daar aangekomen werd direct begonnen het programma af te werken. Allereerst waren het de meisjes van 8 jaar en jonger, die een 5-tal vlaggetjes moesten plaatsen in een rekje. Daarna de jongens van denzelfden leeftijd, die een 5-tal houtjes moesten deponeeren in een daarvoor bestemde bak. De kleine deelnemer- tjes deden bun werk met zeer veel animo. Hierna gaf de bekende goochelaar Moretti een zeer in den smaak vallend nummer ten beste. Op werkelijk verbluffende wijze wist hij met verschillende voorwerpen te tooveren, door ze dan weer te voorschijn te laten komen, en op even onverklaarbare wijze weer te laten verdwijnen. In de toen volgende pauze werden de kinderen onthaald op een heerlijk glas Ran ja en een koek, waarna wederom Moretti een voorstelling gaf, die zijn eerste optreden nog overtrof. De kleinen stonden echt verbaasd te kijken, toen een eerst verdwenen duifje even later de gebakken tulband bleek te zijn. Een dankbaar applaus was dan ook zeker verdiend. Nu waren het de meisjes van 9 tot 12 jaar, die 5 knotsen moesten plaatsen op een ton netje. Een zeer vermakelijk nummer, die din gen wilden allemaal te graag liggen. De jongens van denzelfden leeftijd moesten een tonnetje rollen, ook al een lastig karwei, daar ze altijd een anderen kant uit wilden dan degene die ze rolde. Te pl.m. 5 uur kon de Kringvoorzitter, de heer Reurslag dan ook na een dankwoord te hebben gesproken aan allen, die voor het sla gen van dezen middag hadden geholpen, be ginnen met het uitreiken der prijzen, welker uitslag is: Meisjes tot 9 jaar, vlaggenrace, prijzen ge- worfnen door: J. Groot, B. Vlam, G. Mink, allen van D. A. S. K. O. te Warmenhuizen, en G. Dekker en A. Kolk van Voorwaarts, Stompe- toren. Jongens tot 9 jaar, houtjesrapen, prijzen ge wonnen door: G. Donia, D. Zevenhuizen van D. A. S. K. O. Warmenhuizen, R. Wijker van Achilles, Eg- mond aan Zee, F. Bruin van Turnlust, Alkmaar. Meisjes van 9 tot 12 jaar, knotsenrace, prij zen gewonnen door: G. Kolk, N. Tromp, T. v. d. Wal, van Voorwaarts, Stompetoren, A. Keizer, C. Tesselaar, N. v. Leyen, D. Blauw, T. Heide- man van Turnlust, Alkmaar. M. Gul, G. de Vrij, K. Dekker, A. v. d. Pol, B. Krab, Achilles Egmond aan Zee, G. Gelder, M. v. d. Molen, „U. d. I. Hensbroek, en A. Kalverdijk van D. A. S. K. O., Warmenhuizen. Jongens van 9 tot 12 jaar tonrollen, prijzen gewonnen door: H. Groen, D. Visser, W. San- der, G. Dekker, P, Dekker, E. Blok, allen van Achilles, Egmond aan Zee, G. Donia, P, Vlam, van D. A. S. K. O. Warmenhuizen, A. Kooij, W. de Geus, van Voorwaarts, Stompetoren, P. Schotsman, Turnlust Alkmaar en A. v. Leyen van U. d. I., Hensbroek. Nationale kampioenschappen te Assen. Nederlandsche kampioenschappen Ned. successen in Antwerpen. Postduivenvereeniging Steeds in spanning". Postduiven-Vereen. „Alcmaria Victrix

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8