Agenda Jieck ÓL School IDeecéecicht £uchtvaact Rechtszaken Stad m Omgeving. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE K. L. M. EN HET ZEPPELIN- BEZOEK. HOEVEEL MENSCHEN DE ZEPPELIN TROK. MRS. EARHARTPITNAM TE NEW-YORK. I Dinsdag 21 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom); 2. Russische samen zweerders (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circusschaduwen (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een uur bij jou (rom.); boven 18 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Op inspec tie (milit. humoreske); alle leeftijden. 8 uur, café Central, ledenvergadering 8- Octobervereeniging „Alkmaar Ontzet". 8 uur, De Unie, lezing met lichtbeelden over de bestralingsgeneeswijze. Woensdag 22 Juni. 2.30 uur, bioscoop Harmonie: De reis om de wereld in 18 dagen (derde acte). 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2. Russische Sa menzweerders (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circus-schaduwen (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een uur bij jou (rom.); boven 18 jaar. 8.30 uur, tuin van Gemeren te Heiloo, con cert fanfarecorps Harmonie, vanwege V.V.V. Donderdag 23 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2. Russische samen zweerders (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circus-schaduwen (sens.); boven 18 jaar. 1 7.30 uur, Victoria-Theater: Een uur bi] jou (rom.); boven 18 jaar. Zondag 26 Juni. 2 uur en half 8, Sted. Muziektuin, provin ciaal zangersfeest Bond van Arb. Zangver- eenigingen. Donderdag 30 Juni. 7.45 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge- wedstrijd. 9.851.173 zonder berekening van loopende interest. Voorts bezat de Centrale onroerende goe deren tot een boekwaarde per uit. Dec. 1931 van 361.978. De extra reserve komt op de balans voor met 377.209. De heer J. Oudegeest werd als commissa ris herkozen. DE DAGERAAD. Vrijdenkerslanddag te Amersfoort. In het openluchttheater van het bosch ïirkhoven te Amersfoort heeft de vrijden- cersvereeniging De Dageraad een zeer druk bezochten landdag gehouden. De heer Bosman behandelde het onder werp: Heeft de Dageraad nog doel? Daarna sprak de heer Constandse overSpinoza en iet atheïsme. Ten slotte heeft de vereeni- gingsvoorzitter, deh eer Hoving, het woord gevoerd over: Eenheid. Mevrouw Johanna Obdam declameerde in de pauzes tusschen de redevoeringen. BEROOVING TE OSS. Gisternacht is de 58-jarige J. Kusters in de Kromstraat te Oss door twee of drie man nen aangevallen en met knuppel op het hoofd geslagen. De man viel op den grond, waarna de aanvallers hem een portefeuille, inhoudende 900, ontrolden. Kusters heeft na den aanslag nog gepoogd de mannen achterna te gaan, doch is er niet in geslaagd hen terug te vinden. Ook was hij niet in staat een signalement op te geven. riep den krachtigen steun in van het N.V.V- Bij de innige samenwerking van het N.V.V. met de R.K. vakbeweging in sommige gedeel ten van ons land mag ook wel eens de vraag naar voren komen of dit niet funest is voor den strijd tegen de confessioneele organisa ties in het Zuiden. De bondssecretaris, de heer S. de la Bella beantwoordde vervolgens de verschillende sprekers en hun opmerkingen Overal vond spr. de grootste saamhoorig- heid en solidariteit. De heer S. F. Noordhoff beantwoordde eenige opmerkingen, gemaakt in verband met de tuberculose-bestrijding. Vervolgens sprak de bondsvoorzitter Ku- pers. Wat de tarwewet betreft, meende de her Kupers, dat er van beide zijden wel eenige ovrdrijving schuilt. Wij zien hoe omtrent de juiste werking dier wet ernstige twijfel is ontstaan. In elk geval is het tarwe-areaal verdubbeld, in absoiuten strijd met de bedoeling van de wet en de regeering. Wannee»- er echter maatregelen ge nomen kunnen worden om de landarbeiders te helpen, zuil ende arbeiders uit de steden en uit de industrie gaarne solidariteit bewijzen Vervolgens werd het verslag zonder stem ming goedgekeurd, evenals het financieel verslag over de afgeloopen drie jaren en de redactie van „De Strijd" en „De Vakbewe ging". Een controle-commissie voor de financien Een controle-commissie voor de financiën werd benoemd, waama de onbezoldigde le den van het verbondsbestuur werden herko zen. De heer F. S. Noordhoff werd definitief benoemd tot bestuurslid. De vergadering werd geschorst tot heden ochtend. MALAISE. Nu geen contingenteerings- of steunmaat regelen van de regeering te verwachten zijn, heeft de glasfabriek Leerdam ingrijpende bezuinigingsmaatregelen moeten nemen. Het bedrijf zal tot kleine proporties terugge bracht worden. Er blijven slechts circa 500 a 600 van de 1400 personen in het fabrieks- verband. SCHIETPARTIJ AAN DE GRENS. In het Nederlandsch-Duitsche grensgebied fcijn Zaterdag en Zondag wederom eenige he vige schietpartijen voorgevallen. 'Bij Brucht trachtte een groote gepantserde smokkelauto met groote snelheid de grens te passeeren. De douanebeambten openden het vuur op den wagen, doch dit werd onmid dellijk van uit den auto door twee schutters beantwoord. De douaniers waren genood zaakt oogenblikkelijk dekking te zoeken, zoo dat de auto kans zag te ontkomen. Bij Viersen stuitte een douanepatrouille op een vrachtauto, die regelmatig eenige ma len per week de grens passeerde. Toen de be ambten den bestuurder sommeerden te stop pen, gaf deze vol gas en trachtte te ontko men. Door het vuur van de kommiezen werc de auto tenslotte tot stilstand gebracht. Er werden 1000 sigaren, 56.000 sigaretten 20.000 pakjes sigarettenpapier benevens een partij koffie en tabak in beslag genomen. De vijf inzittenden van den auto, waarvan er drie gewond waren, werden gearresteerd. BRANDSTICHTING? In het huis van bewaring te Leeuwarden fs opgesloten een weduwe uit Nyehorne, ver dacht van brandstichting in haar woning die geheel in vlammen opging. CENTRALE ARBEIDERS VERZ. EN DEP. BANK. In de gisteren te 's-Gravenhage gehouden faarlijksche algemeene vergadering van aan deelhouders en verzekerden van de N.V. Cen trale Arbeiders Verzekerings- en Deposito- bank heeft de directeur verslag over het 28ste boekjaar uitgebracht. De stand van het verzekerd kapitaal eigen risico bedroeg uit. Dec. 1930 77.202.8 en uit. Dec. 1931 82.131.477. De wiskundige reserve eigen rekening steeg van 8.541.760 tot 9.710.622. „De Centrale'' bezat, na afschrijving van de koersverschillen per uit. Dec. 1931 aan in Nederl. valuta luidende waarden KORTE BERICHTEN. Te Amersfoort is aangehouden de on derwijzer E. die verdacht wordt van onzede lijke handelingen met leerlingen. E. heeft be kend en zal ter beschikking gesteld worden van den officier van justitie te Utrecht. Ingediend is een wetsontwerp tot verze kering van mijnarbeiders tegen geldelijke ge volgen van invaliditeit en ouderdom. In den ouderdom van 78 jaar is te Haar- lam overleden gep. generaal-majoor tit. der inf. van het O.I.-leger W. Stoutjesdijk. De Broederschap van notarissen heeft een algemeene vergadering gehouden te Maastricht. v In de gister gehouden zitting van den raad der gemeente Arnhem is besloten de vermakelijkheidsbelasting voor de biosco pen, welke tot nu toe nog 25 pCt. bedroeg, te verlagen tot 20 pCt. De minister van buitenlandsche zaken is uit Genève teruggekeerd en heeft zijn ambts bezigheden hervat. De heer J. C. Fischer te Jukwerd heeft het beroep als hulpprediker oij de herv. gem te Wieringermeer-Slootdorp aangenomen. Pastoor A. F. C. van Noort van de pa rochie van de H. Familie te Heerhugowaard Zuid is door den bisschop van Haarlem be noemd tot pastoor te Heemstede, in de pa rochie van O. L. Vr, Hemelvaart. TENTOONSTELLING HUISHOUD- ONDERWIJS. Zaterdag en Zondag werd in „Concor- dia" te Noordscharwoude een tentoonstel ling gehouden van landbouwhuishoudonder- wijs, waar het werk der leerlingen van de school te Alkmaar was te bezichtigen. Door verscheidene personen werd hieraan gevolg gegeven, hoofdzakelijk Zondag. Een en ander was wel de moeite waard, zoodat het beoogde doel, n.1. om met dit onderwijs eens nader kennis te maken, wel geslaagd is RIJKSKWEEKSCHOOL TE ALKMAAR. Examen Handwerken Gister werden geëxamineerd 5 candidaten, die allen slaagden, n.1. de dames A. van Schaick te Alkmaar, C. Vogelenzang te Ber en, C. Kuiper te Enkhuizen, A. de Jong te n Helder en H. van den Berg te Bergen t de te en on pacifistische deel van ons Nederl. volk on waardig vertegenwoordigt. Deze motie zal aan de regeering en de Ned delegatie worden bekend gemaakt. Verder zal zijn vertaald, aan verschillende buitenland sche bladen en aan de leden der Ontwape ningsconferentie te Genève worden toegezon den. Oorlogs-illustraiies. Naar aanleiding van een voorstel-Assen nam de vergadering een motie aan van den volgenden inhoud: De Vereeniging „Kerk en Vrede" enz., constateerende het feit, dat in de Ned. Pers telkenmale illustraties worden opgenomen be treffende oorlogen en oorlogstoerustingen, waardoor oorlogsgedachten worden gewekt en wakker gehouden: aanvaardende het ver- angen van de pers, het publiek ook aangaan de deze feitelijkheden door illustraties in te lichten; doet een ernstig beroep op de redac ties van groote en kleine bladen, zich bewust te zijn van de verantwoordelijkheid die zij door het geven van deze illustraties en niet minder door de onderschriften daarbij op zich nemen; verzoekt de Ned. Dagbladpers drin gend, de consekwenties van het door haar met zooveel resultaat gehouden ontwane- ningspetitionnement indachtig te zijn, en der halve er toe mede te werken dat ook door illustraties en onderschriften het publiek steeds meer er van doordrongen worde dat oorlog en oorlogstoerusting met de funda- menteele begrippen van christendom en men- schelijkheid in fragranten strijd zijn; en be sluit deze motie ter kennis te brengen van de pers. De derde kruiser. Voorts werd besloten een telegram te zen den aan de regeering, wairin geprotesteerd werd tegen den aanbouw van den derden kruiser in een tijd, waarin een groot deel van ons volk en der volken naar ontwapening snakt. Tegen de v redescollecte van hel Roode Kruis. De afd. Leiden had een voorstel ingediend, waarin het H. B. verzocht werd een brief te richten tot het hoofdbestuur van de Ned. Ver. „Het Roode Kruis", waarin verzocht wordt de jaarlijksche „Vredescollecte" niet langer te houden en zich uitsluitend te beperken tot haar oorlogstaak. Het H.B. van „Kerk en Vrede" was van meening, dat bovenbedoeld verzoek doelloos was. Wel achtte het H.B. het van groot be lang, dat in het orgaan en in lezingen de leden en het publiek omtrent het ware karak ter van het Roode Kruis en zijn Vredescollec- ten worden voorgelicht. De redeloosheid en onmogelijkheid van be scherming van de burgerbevolking tegen veilt, giftgasaanvallen zal door de afdeelin- gen waar en wanneer dit wenschelijk en mo gelijk is, onder de aandacht van de gemeente raden worden gebracht. hangen met betrekking tot leer.ïngjverpleeg- sters, die daar inwonend zijn. De kantonrechter te Breda heeft het ver weer van verdachten aanvaard en haar ont slagen van rechtsvervolging op grond dat het hier niet betrof personen, werkzaam op arbeidsovereenkomst, maar die werkzaam waren om een cursus in verpleging te volgen. De rechtbank te Breda vernietigde het von nis en sprak een veroordeeling uit. De Hooge Raad heeft zich nu met het von nis van den kantonrechter vereenigd en het bewezene niet strafbaar verklaard. KERK EN VREDE. De jaarvergadering van Kerk en Vrede heeft tot hoofdbestuursleden herkozen prof Heering en ds. Wartena en gekozen de hee ren v. d. Ban en Fedde Schurer. Het doel der vereeniging werd als vol omschreven De vereeniging stelt zich ten doel, Christenheid, in het bijzonder de kerken, doordringen van het besef, dat evangelie oorlog (ook de verdedigingsoorlog) een -.. verzoenlijke tegenstelling vormen en dat Goc van ons eischt, ons van deelneming of steun aan oorlog te onthouden. Uit deze doelstelling volgt: a. het persoonlijk streven van elk harer leden naar een levenshouding in overeen stemming met haar beginsel b. strijd om nationale ontwapening, at- schaffing van militaire dienstdwang en van elke militaire organisatie; c. strijd voor intern, ontwapening en steun aan den Volkenbond uit den geest onzer vereeniging.' De Ontwapeningsconferentie. Voorts werd de volgende resolutie aange nomen: De jaarvergadering van „Kerk en Vrede" enz., met groote droefheid constateerend dat de Ontwapeningsconferentie te Genève met miskenning van het groote uur en van de ontzaggelijke levensbelangen der volken tot nu toe heeft nagelaten de vreeselijke onge rechtigheid van den oorlog te plaatsen in het licht van het Evangelie van Jezus Christus, er daardoor niet in geslaagd is tegenover het oorlogsvraagstuk een principieel standpunt in te nemen, zoodat de bespreking is uitge- loopen op een nuttelooze en belachelijke dis cussie van militair-technische deskundigen; spreekt haar diep leedwezen uit over het feit, dat ook onze Nederl. delegatie tot nu toe een positief christelijk geluid niet heeft laten hooren, zich eenvoudig geconformeerd heeft aan haar omgeving, op kleine en angstval lige wijze de Nederl. bewapening heeft vast gehouden, en dientengevolge het werkelijk- BEROOVING. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft gisteren H. J. G van L., 21 jaar en A B. A. van L„ 20 jaar, kooplieden te Helmond, ver dacht op 29 Januari den wisselloooper M. van Bragt beroofd te hebben van een acte- tasch, inhoudende 1230, resp. wegens dief stal en heling' veroordeeld ieder tot een jaar en 3 maanden gevangenisstraf. VALSCHE MUNTERIJ. De Vierde Kamei der Amsterdamsche Rechtbank heeft gisteren de behandeling voortgezet van de zaak tegen den goudsmid, die valsche rijksdaalders heeft vervaardigd en in omloop gebracht. De behandeling was indertijd geschorst om een onderzoek in te stellen naar verdachtes geestvermogens. Daarover is thans rapport uitgebracht. De verdachte werd toerekenings vatbaar verklaard. De officier eischte een jaar en zes maan den gevangenisstraf. De verdediger mr. J. van Dijk pleitte cle mentie in den vorm eener voorwaardelijke veroordeeling. VERDUISTERING DOOR EEN AMBTENAAR. Voor de rechtbank te Maastricht heeft gis ter terecht gestaan L. T. J. N., gewezen ambtenaar ten stadhuize, aldaar, ter zake van verduisteringen, door hem gepleegd, tot een bedrag van 2432. Het O M. eischte acht maanden gevange nisstraf. De Ibis (uitreis) is gister van Djask naar Jodhpoer gegaan (lusschenlanding te Ka- rachi). De Uil (thuisreis) kwam aldaar aan uit Calcutta (na een tusschemanding te Allaha- bad). Volgens opgave van den luchthavenmeester zijn op Zaterdag 18 Juni, den dag van de landing van de Zeppelin, op het vliegveld Waalhaven geland 126 vliegtuigen, terwijl 117 opstijgingen plaats hadden. Uit het bui tenland kwamen 16 sportvliegtuigen. Van de andere luchthavens (Amsterdam, Twente, Vlissingen, Haamstede en het buitenland) passeerden van de K.L.M. 137 betalende pas sagiers en na afloop vertrokken wederom 131. Aan de rondvluchten boven Rotterdam en de begeleidingvluchten van de „Graf Zep pelin" namen 655 personen deel, waartoe de K.L.M. geregeld 6 vliegtuigen in de lucht had. Op het vliegveld Twente namen 156 per sonen aan de rondvluchten en de begelei- dingsvluchten deel. Hoevelen er Zaterdag op het vliegveld Waalhaven zijn geweest om de Zeppelin te zien landen, is officieel nog niet uitgemaakt. Er valt uit de cijfers van veerdiensten en eenige particuliere bootondernemingen al wel een indruk te construeeren. Het wagen veer Parkkade—Charlois vervoerde 30.000 personen meer dan op andere Zaterdagen De havendienst Spido en de reederij Van der Schuyt vervoerden tezamen rond 20.000 pas sagiers. Op de parkeerterreinen zijn 4000 auto's ge borgen geweest. Mrs. Amelia Earhart—Pitnam, die on langs als eerste vrouw alleen den Oceaan overvloog, is gister, vergezeld van van haar echtgenoot per „Ile de France" te New-York aangekomen. Hedenmorgen vertrekt mrs. Earhart per vliegtuig naar Washington, waar zij door president Hoover zal worden ontvangen. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE. In den zaak van den oud-bankbediende te Amsterdam die in vereeniging met den no taris M. aldaar, in de kwestie van obligaties der gemeente Keulen, valschheid in geschrif te had gepleegd v na getuigenverhoor een jaar gevangenisstraf geëischt. LEERLING-VERPLEEGSTERS EN DE ARBEIDSWET. De Hooge Raad heeft arrest gewezen in zake het beroep van bestuurders van het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda, wie ten laste was gelegd het niet voldoen aan art. 64 van de Arbeidswet door geen arbeidslijst op te CORRESPONDENTIE. Coba H., alhier. De gekleurde plaatjes moeten worden ingezonden, wanneer het ver haal binnenkort geëindigd zal zijn. Red. Alkm. Crt. T. O. te Sint Pancras. Boris Raptschinsky is een vaste medewerker aan een combinatie van dagbladen waartoe ook onze courant be hoort. Toen C. van A. over den arbeid van dezen medewerker eenige opmerkingen wenschte te maken zijn zienswijze in het kort daartegenover wenschte te stellen hebben wij hem daarvoor gelegenheid ge geven. Het zou onverstandig zijn om verder te gaan en op deze critiek weer critiek van ande re lezers te laten volgen. U begint reeds met een zoo uitvoerig en diepzinnig betoog, dat wij het niet over ons hart kunnen krijgen on ze lezers daarop te vergasten. Waar zou het eind zijn? Reeds hedenmor gen heeft een anonymus ons een brief gezon den waaruit bleek, dat ook hij niet ongene gen is zich met de kwestie te bemoeien. Voeg daarbij het onderwerp zelf Rusland en Rus sische toestanden waarover tusschen onze le zers een hopeloos verschil van meening en een eindelooze discussie mogelijk is en U zult het wellicht beter kunnen begrijpen, dat wij U met dank voor de inzage, Uwe be schouwing retour zenden. Red. Alkm. Crt. naar waarnemingen, verricht in den morwn van 21 Juni. 8 Medegedeeld door het Kon Nederl. Mei Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 766.2 mM. te Torshaven. Laagste barometerstand 757.2 mM fe Marseille. Verwachting, geldig tot den avond van 22 Juni: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Noordelijke wind; half tot zwaar bewolkt- weinig of geen regen; weinig verandering in' temperatuur. Overzicht De depressie in het Oostzeegebied en i& het Zuidoosten wordt van steeds minder be- teekenis. Het gebied van hoogen druk in het Noorden is eveneens iets afgenomen, dat in het Zuidwesten iets toegenomen. Beide ver- toonen een neiging, zich over Ierland tot een geheel te vereenigen, dat het geheele Westen beslaat. De oceaan-depressie, die zich giste ren ver in het Westen vertoonde, trok naar het Noorden en deed op IJsland den baro meter dalen. Het luchtdruk verval over de kustlanden is nog steeds naar het Oosten, doch is sterk afnemende. Over den zwakken Noordelijken wind in de onderste luchtlagen heerscht vermoedelijk een systeem van Wes telijke winden, in Zuid-Frankrijk en de Al» j>en vielen zware onweersregens, te Lugano 60 mM. Het is te verwachten, dat de Noor delijke tot Westelijke luchtstrooming nog eenigen tijd zal aanhouden met bewolkt en betrekkelijk koel weer met kans op lichte regenbuitjes overdag en koele, heldere nach ten. HOOG EN LA AG WATER Tt BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). HET VERKEERSGEVAAR. Men vestigt er onze aandacht op, dat het verkeer bij den hoek van de Groote kerk, dank zij de vluchtheuvels veel beter en veel min der gevaarlijk is geworden. Evenwel weten degenen die zich van de Langestraat naar het Zevenhuizen begeven die rechts van den weg moeten loopen en zich dus tusschen beide vluchtheuvels bevin den nimmer of een hen achterop komende auto het Zevenhuizen dan wel de Paternos terstraat zal inrijden. Zij gevoelen zich dus hier allesbehalve veilig en men wijst er ons op, dat het publiek er zeker door gebaat zou zijn wanneer alvast tusschen beide vluchtheuvels, ter afscheiding van den linker en den rechterweg een streep werd getrok ken. Op een bepaald onderbroken gedeelte van deze streep zouden dan de auto's kunnen oversteken die van Langestraat en Koor straat naar het Zevenhuizen en van Pater nosterstraat naar Koorstraat en Langestraat rijden RADIO-STORING. Een bewoner van de Hofdijkstraat alhier heeft zich bij ons beklaagd, dat hij voor namelijk wanneer hij Hilversum aanzet een sterke storing ondervindt. Het is natuurlijk buitengewoon moeilijk de oorzaak van die» storing op te sporen. Wij kunnen voor den betrokken luisteraar slechts een beroep doen op de omwonenden en hen er aan herinneren, dat electrische apparaten op eenvoudige wijze storingsvrij kunnen worden gemaakt. GESLAAGD. Voor het Vrijdag gehouden toelatings examen van het Amsterdamsch Conserva torium, slaagde voor piano en theorie de heer Gerard Pranger. Onze stadgenoot de heer J. Kieft is giste ren te Amsterdam geslaagd voor apothekers assistent. EEN MOTIE VAN DE BOUWARBEIDERS. De afdeeling Alkmaar van den Alg. Ned. Bouwarbeidersbond belegde Vrijdagavond een ledenvergadering, waar werd besproken de houding der politie te Den Haag tegen over de demonstreerende bouwvakarbeiders. Besloten werd een telegram te zenden aan Juni. 1 Hoog water. Laag water. dat. v.m. nam. v ro nam. 22 6.49 7.17 3.16 3.37 23 7.36 8.03 4.01 4.20 24 8.23 849 4.45 5.04 25 9.12 9.37 5.29 5.50 26 10.04 10.33 6.16 6.41 27 11.02 11.27 7.07 7.38 28 0.01 805 8.44 29 0.32 1.09 9.08 9.45 30 1.34 2.09 10.05 10.41 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. t dat. Hoog water. Laag water. v.m. nain. v.m nam,. 22 6.46 7.14 3.04 3.25 23 7.33 8.00 3.49 4.08 24 8.20 8.46 4.33 4.52 25 9.09 9.34 5.17 5.38 26 10.01 10.30 6.04 6.29 27 10.59 11.24 6.55 7.26 28 11.58 7.53 8.32 29 0.29 106 8.56 9.33 30 1.31 2.06 9.53 10.29 den hoofdcommissaris te Den Haag van den volgenden inhoud: De leden van den Alg. Ned. Bouwarbeiders- bond, afdeeling Alkmaar, in huishoudelijke vergadering bijeen, gelezen het brute op treden Uwer politieagenten tegenover de demonstreerende werklooze bouwvakarbei ders op Donderdag 16 Juni, protesteeren met verontwaardiging tegen een dergelijk op treden. HET OVERLIJDEN VAN DEN HEER OZINGA. Men verzoekt ons mede te deelen, dat di heer Ozinga niet gestorven is aan de gevol gen van het auto-ongeluk, waardoor hij in het stadsziekenhuis werd opgenomen, maar aan een hartkwaal, waaraan hij sinds gerui- men tijd lijdende was. THEORIE EN PRACTIJK. Wij hebben in ons vorig nummer een be» schouwing opgenomen over de regeling van de uitoefening der Artsenijbereidkunst. Het betreffende artikel was ons reeds eeni gen tijd geleden toegezonden en was reeds gezet, maar kon door plaatsgebrek geruim'n tijd niet meegenomen worden. Gister heeft de zetterij daartoe kans gezien, maai het ontwerp is, zooals bekend, inmiddels reedc in de Kamer besproken Wij moeten aan de gister gepubliceerde be schouwing dus nog toevoegen, dat het ont werp voorloopig door den minister terug genomen is. Of het onder diens ambtsperiode weer op de agenda zal verschijnen, mag ten zeerste betwijfeld worden. ORGELBESPELINGEN GROOTE KERK. De 2e orgelbespeling door den heer Jafl Zwart in de Groote Kerk zal gegeven wor den Donderdagavond 23 Juni a.s. van 8—9 uur. De toegang is vrij. Programma 10 ets. Collecte voor het Restauratiefonds der Kerk. „ZONNESTRAAL"-DAG. DE STERKEN VOOR DE ZWAKKEtf- Man schrijft ons: Zaterdag komt „Zonnestraal", het Sana torium voor Arbeidstherapie voor t.b.c.-hj* ders, haar jaarlijksch beroep doen op de of fervaardigheid van ons volk. Onder de leu ze: De sterken voor de zwakken, vraagt het dan van een ieder een klein offer ten ha

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2