JUctUsmken fuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. arrondiiiementsrkhtbaS55 z,ttin8 van baonebestuurder steeds als een eere baantje werd beschouwd. Hij zag in het voorstel weer een ontneming van het kleine beetje zelfstandigheid, dat het platteland heeft en gaf een overzicht van het werk der banne Beikhout sinds 1500 en eindigde met het uit spreken van den wensch, dat de groote meer derheid zich zal uitspreken tegen opheffing en dat deze uitspraak ter kennisse van Ged. Staten zal worden gebracht. (Applaus). De heer P ij p e r, Opperdoes, betoogde, dat de circulaire veel stof heeft doen op waaien in N.-H. en nog veel meer was dit 'het geval met de wetenschap, dat het bestuur zonder de vergadering daarin te kennen, zich daarmede had vereenigd. Hij huldigde onze voorouders, die de moed hebben gehad om met de spade en de krui wagen de dijken te maken en de polders droog te leggen en dit alles zonder over heidsgezag. De besturen gevoelen er voor om dit mooie werk te onderhouden en zij doen dit bijna voor niets. Spr. oordeelde, dat de bannen moeten Wijven bestaan. Spr. heeft hierover een bevredigend onder houd gehad met Ged. Staten en is tot de over tuiging gekomen, dat Ged. Staten tot de over tuiging zijn gekomen, dat het mooie werk van de bannebesturen niet door gesalarieerde ambtenaren kan worden verricht. (Krachtig applaus). i De heer Kuiper, Enkhuizen, oordeelde eveneens, dat het bestuur buiten zijn boekje was- gegaan door zich met het voornemen van Ged. Staten te vereenigen, zonder daarin de vergadering te kennen. Ook spr. wilde het mooie werk van de polders niet m handen van ambtenaren stellen. Spr. ondersteunde het betoog van den heer Pijper en sprak den wensch uit, dat het voorloopig overleg tusschen het comité uit de voormannen van de bannen, tot blijvend overleg zal leiden. (Applaus). De voorzitter verdedigde het be stuursbeleid en merkte op, dat Ged. Staten het gevoel van het bestuur hadden gevraagd. ■Het bestuur wist, dat het veel stof zou op doen waaien, doch durft voor zijn meening uitkomen, ook al weet het, dat die meening niet door de leden gedeeld zal worden. 'Er bestaat op dit gebied een groote ver snippering en er zijn vele waterschappen be neden 100 H.A. Het is verklaarbaar, dat de provincie naar yareenvoudiging streeft. Het bestuur meent dat streven te moeten steunen en stelt zich op het standpunt, dat het nuttig is om na te gaan of opheffing of samengaan noodig is. Ieder geval dient op zich zelf te worden be oordeelt. De heer Kuiper oordeelde, dat Ged. jStaiten het bestuur om advies heeft ge vraagd als bestuur van de vereetriging en hij stond dan ook op het standpunt, dat het bestuur, alvorens advies uit te brengen, de vergadering had moeten hooren. Het bestuur vertegenwoordigt de vereeni- ging, doch niet als het een meening naar voren brengt die niet die der meerderheid Is De heer Stapel betoogde, dat het ook de wensch is van de Vier Noorder Koggen dat 1de bannes blijven bestaan. De administratieve rompslomp is van boven af gekomen, i, (Applaus). De heer Bakker, Venhuizen, protes teerde eveneens tegen opheffing van de ban nen. Ook hij schetste het vele belanglooze werk, wat door de bannebesturen in het be lang van de ingelanden is verricht. Het is noodig voor de vruchtbaarheid in de polders, dat de bannen blijven bestaan. (Applaus). De heer Groot, burgemeester van An- dijk oordeelde, dat er niets tegen was om de yraag opheffing of samenvoeging onder de pogen te zien. Laten de besturen hun be zwaar kenbaar maken. De heer V. K a a ij, Hauwert, had het zoo aangevoeld, dat het bestuur opheffing en sa menvoeging heeft willen bevorderen. De hee- ren nemen nu een draai, doch spr. blijft de zaak anders zien als de heer Groot. Hij wijst er op, dat de bestuurskosten van jtfe bannen gemiddeld 57 cent per H.A. be dragen en betwistte, dat die lager zullen worden als anderen het doen. Daar waar de jbannebesturen samenkwamen verklaarde tnen zich tegen opheffing. De vergadering mocht zich niet met de in- ierne aangelegenheden van het Hoogheem raadschap bemoeien, doch mocht het bestuur dit dan wel doen met de interne aangelegen heden van de bannebesturen. Spr. verzekerde, dat de meeste administratieve rompslomp door de ambtenarenwet is gekomen. Ten plattelande wil men echter onverkort het recht van de bannen handhaven. De rechten yan eeuwen dienen gerepecteerd te worden. (Applaus). De heer Bruin, banne Purmerend, gal het bestuur in overweging het advies terug te •nemen en geen stemming uit te lokken, want stemming verliest het bestuur het toch. plaus). ^voorzitter vroeg welk voorstel het bestuur gedaan had. Spr. persoonlijke mee- ,ning is, dat hij als bestuurder van een banne yan 1600 H.A. met een 10-jarige ervaring, zich wel een oordeel heeft kunnen vormen. Naar zijn meening worden de bezwaren te hreed uitgemeten en de kosten van eigen beheer te gunstig voorgesteld, terwijl men zonder argumenten de toekomstige las ten te hoog stelt. Hij geeft de cijfers van het eigen beheer van de banne Wognum en oordeelde, dat door samenvoeging wel degelijk besparing kan worden verkregen. De administratieve kosten kunnen door overname worden ver minderd Per H.A. zijn de bestuurskosten bij de groote waterschappen lager dan bij de klei nen. Slechts de grootere waterschappen kunnen voldoen aan den eisch van goed onderlegd personeel. Spr. gaf de tegenstanders in over weging in het belang van de verlaging aan de kosten van de ingelanden, hun standpunt te herzien. Hij vertrouwde, dat Ged. St. door den tegenstand niet van standpunt zullen ver anderen en dat er wel degelijk ook in de ban nebesturen wel voorstanders zitten. Hij ver wacht van het streven van Ged. St. een ver eenvoudiging en een gewenschte besparing. De heer Mol, Berkhout, bestreed het be toog van den voorzitter en wees er op dat Ged. St. o:k niet hebben aangegeven hoeveel het zal kosten. Het fabriek-team heeft de Adac-driedaagsche in den Harz voor de derde maal, en wel in 1930. '31 en '32, glansrijk beëindigd. Een gi. gantische prestatie! N. S. U. ontving daarvoor de hoogste onderscheiding: 3 gouden medailles bovendien de Adac-eereprijs. Op de races van Kesselberg maakte Bullus op N. S. U.S. S met Königswelle de beste dagtijd van alle wa gens en motorklassen. Een nieuw bewijs voor de superieure kwaliteiten der N. S. U. Alle deelnemende motoren waren serie-machines met Continental banden, die als overal buiten gewoon voldeden. Hij wees er op, dat er tegenwoordig veel met mechanische kracht gevaren wordt en stelde in het licht, dat de banne Berkhout heel wat meer te doen heeft dan de banne Wognum. De voorzitter wil daarom dan ook ieder geval op zich zelf beschouwen en bleef van meening, dat in het denkbeeld van Ged Staten voor de bannen voordeel zit. De heer P ij p e r oordeelde, dat niet ten onrechte verzet tegen de circulaire was ge komen. Van de centrale lichamen had spr. geen voordeelen gezien. (Applaus). De besturen van de bannen hebben steeds voor de zaak gewerkt en spr. vreest, dat bij de anderen de zaak er voor hen zal zijn. Hij gaf een voorbeeld van duur werken van een centraal lichaam. Het P. E. N. berekende voor het verzetten van vier palen aan de Noorderkoggen 140. (Applaus). De voorzitter verzocht cijfermateriaal en oordeelde het voorbeeld van den heer Pij per niet gelukkig. De heer Bakker, Venhuizen, oordeelde, dat het electriciteitsbedrijf wel bewezen heeft, dat het een handelslichaam is, dat neemt wat het kan krijgen en allesbehalve een vader schap is. Hij gaf ook voorbeelden van om slachtig werken door centrale lichamen. Der gelijk werk kost meer voor menschen, die ko men kijken, dan voor menschen die het uit voeren. (Gelach). De heer V. K a y Hauwert, bestreed krach tig de zienswijze van den voorzitter en hield staande, dat een uitvoering met ambtenaren stellig meer zal kosten. Voorts betoogde hij, dat de hoofdingelan den er voor passen, het werk dat zij thans belangloos doen, ook belangloos als knecht jes uit te voeren. De banne Wognum is vermoedelijk een du- r^, doch gemiddeld kosten de administratie kosten per banne niet meer dan 57 cent. Spr. bleef overtuigd van de wenschelijkheid van het behoud van de bannen. (Applaus). De heer De Wit, polder Hensbroek, had in zijn polder er op aangedrongen eerst de vergadering in Amsterdam af te wachten. Hij oordeelde eveneens, dat centraal beheer duur beheer is. De heer Stapel Bobeldijk oordeelde eveneens, dat het bestuur onjuist had gehan deld. Hij verzocht de argumenten waarop be zuinigd kan worden, af te wachten. De heer K o o ij m a n, lid van Ged. Staten, deelde mede, dat Ged. Staten bekend zijn met de gehechtheid van de bannenbesturen aan hun zaak en hij oordeelde dit gelukkig, al is die een enkele keer wel een beetje lastig. Ged. Staten willen zooveel mogelijk met de ge hechtheid rekening houden en de plaatselijke belangen plaatselijk laten verzorgen. Laat men eenig vertrouwen hebben in Ged. Staten dat zij zooveel mogelijk rekening zul len houden met de wenschen en verlangens van de ingelanden. Spr. gaf in overweging het bestuur over leg te laten plegen met Ged. Staten. Zooals het nu is kan het echter niet blijven. Spr meende dit met nadruk te moeten zeggen. De heer Stapel, Vier Noorder Kogge, had als ingeland de werken van de bannen besturen gadegeslagen en gezien, dat zij hun taak naar behooren vervullen. Vereenvoudiging in de financiën is mis schien mogelijk, doch schuif de werkzaam heden niet op andere menschen, omdat het van groote waarde '/oor de ingelanden is, dat zij geholpen worden door omwonenden. voorzitter bracht oen heer Kooij- man dank en gaf de vergadering in overwe ging om vertrouwen in Ged. Staten te stellen en de verlangens niet prijs te geven. Hierop ging hij over tot de bestuursverkie zing. Aftredend J. Hoek Spaans,, dijkgraaf van Drechterland en C. G. de Jongh, voorzitter van de Gooische Zomerheide, die beide als no. 1 werden aanbevolen, terwijl als no. 2 werden aanbevolen S. Zijp Tz., dijkgraaf van de Vier Noorder Koggen en E. Leeden, voor zitter van Stad en Lande van Gooiland. Gekozen de aftredende met groote meerder heid. De overige stemmen werden verdeeld uitgebracht, terwijl een groot aantal stem men blanco was uitgebracht. Hierop werd de vergadering gesloten. VOOR E«EN POLITIERECHTER. Openbare zitting van Maandag 20 Juni. KLEINE OORZAKEN, GROOTE GEVOLGEN. Toen op Woensdag 2 Maart de ver keersagent Wijnberg op den Dijk den chauffeur Martinus R. van Wognum ge lastte een naar zijn meening gevaar ople verende lading steigerhout af te laden, had hij voor zeker niet kunnen denken, dat deze betrekkelijk onbeduidende muis zulk een ab normaal langen staart zou krijgen. De chauf feur toch toonde zich aanvankelijk genegen aan het bevel te voldoen, doch op instigatie van zijn vader, den aannemer F. R., die zich ook in de cabine bevond, reed hij plotseling door, zonder zich te storen aan den ter be waking achtergebleven agent Heidentrijk, welke ambtenaar zelfs ten einde deze hande- ing te beletten, zijn gemeentelijk rijwiel voor den auto had geworpen. Dit recalcitrant op treden van den jongen R. bezorgde hem thans ook nog een strafvervolging ter zake het op zettelijk niet voldoen aan een ambtelijke vor dering en de chauffeur stond voor dit feit op den 3 Mei terecht. Op verzoek echter van den verdediger mr. C. A. de Groot, werd de zaak aangehouden tot 20 Juli, opdat inmiddels de kantonrechter zijn oordeel omtrent de oorspronkelijke overtreding der motor- en rijwielwet zou hebben uitgesproken. Dit von nis was echter nog altijd niet gewezen, om dat deze zaak was geschorst op grond van een gewezen verdenking wegens meineed te gen een der getuigen a décharge, den vader van den hierboven gemelden chauffeur. Niet temin werd de behandeling van de aan den zoon tenlaste gelegde belemmering heden middag toch voortgezet en zou de wapenstil stand omstreeks half 2 uur opgeheven wor den. Doch op grond van de nog niet afge handelde kantongerechtzaak werd opnieuw uitstel verleend en wel tot 19 September a.s. EEN WERK DER DUISTERNIS De niet-verschenen Wilhelmus Anth. van D. uit Castricum had in den nacht van 8 op 9 Mei de treurige aardigheid om een der waarschuwingslantaarns, geplaatst op den Kennemerstraatweg te Alkmaar, die thans wordt vernieuwd, om te trappen en te vernie len. De agent Agricola was zoo gelukkig, den dader op heeterdaad te betrappen. Eisch 35 boete of 35 dagen ter zake deze kinderachtige en gevaarlijke vernieling. Von nis overeenkomstig eisch. ONVERBETERLIJK GEACHT. Een levenslustig jongmensch uit de Streek, Cornelis Wilhelmus P., van Wester- Blokker, was op 29 Febr. onder meer veroor deeld tot 1 maand voorwaardelijk met 2 proefjaren, wegens vernieling van een ruit van een lichtgëvenden verkeersaanwijzer te Hoorn, doch was op 28 Maart zoo onbenul lig geweest, een dorpsgenoot 'n slag op zijn gezicht toe te dienen, voor welk feit hij op 9 Mei terecht stond. Natuurlijk kwam toen de voorw. veroordeeling op de proppen, maar om hem nog een laatste kans te geven, werd de verdere behandeling uitgesteld tot heden 20 Juni. Gehoord werd opnieuw de heer Wig- ger, die diepbedroefd moest mededeelen, dat de proefstoomende Cornelis nog altijd niet de kracht had kunnen vinden het cafébezoek te staken en zich voorts aan ijdel dansgenot had overgegeven. Met dezen stand van zaken kon de heer Wiggers zijn gunstig advies niet handhaven. De officier vorderde 20 boete of 20 da gen, ongeacht de dreigende vordering tot ten uitvoerlegging der voorwaardelijke straf. Uitspraak 25 boete of 25 dagen. OPNIEUW 'N PETROLEUM- GOOCHELAAR. In deze zitting werd alweer 'n knoeier met petroleum in Automaatbussen onder handen genomen. Ditmaal was het de 50-jarige pe- troleumventer van de maatschappij „De Automaat" Willem Z. te Hoorn, die al sinds jaren aan zekere mej. Koning geb. Wiggelo, welke dame de eer genoot al sinds jaren tot zijn cliënten te behooren, had afgeleverd een bus inhoudende 4 liter petroleum, terwijl slechts 3Yi liter in het bezit van mej. Koning kwam. Natuurlijk werd steeds en daar zat 'm de kneep, voor de volle maat betaald. Vol gens den verdachte was er geen kwaad op zet in 't spel, doch het tekort moest worden toegeschreven aan een ongeluk. Het was hem niet bekend dat sommige bussen slechts 3% liter inhielden! Bij de politie had echter de Automaat-vertegenwoordiger een erkentenis afgelegd, zoo uitvoerig als men slechts kan wenschen. Deze erkentenis schreef de ver dachte echter toe aan zijn zenuwachtig heid. Daar echter romanschrijverij niet aan de Hoornsche politie kon worden toegeschreven, was de politierechter zoo vrij op dezen terugtocht geen acht te slaan. On der het ietwat stormachtige verhoor kwam voorts vast te staan dat de verdachte bespre kingen had gehouden met den petroleumven- ter G., die op 12 Juni ter zake een dergelijke oplichterij terecht stond en wiens zaak op 12 September zal worden hervat. De rechercheur de Monnik handhaafde echter zijn proces verbaal. De verdachte had alles uit eigen initiatief zeer uitvoerig gereleveerd. Ook deze man had reeds een ernstige correctie te pak ken in den vorm van zijn ontslag bij de Maat schappij. Mevr. Koning, die niet verschenen was, zal zich vermoed#!ijk nu ook voor den straf rechter moeten verantwoorden. Dat weder rechtelijk wegblijven van gedagvaarde ge tuigen begint angstwekkende vormen aan te nemen. Op advies van mr. Dwars, toonde de verdachte zich ten slotte bereid enkele feiten te erkennen. De officier, die in zijn requisitoir onbewust een variant gaf van de oude voordracht: „Dat kan men niet zien, dat mag men niet zien, maar toch is het zeer interessant", bleek voorts ten opzichte van dezen ongelukkigen petroleum-magnaat niet vriendschappelijk gestemd te zijn en evenmin genegen 'n an dere straf te vorderen dan 2 maanden cel straf. De verdachte gaf de voorkeur aan een voorw. straf of een geldboete. Hij bood niet te hoog, maar zijn bod was gemeend! Mr. Dwars, verdediger van verdachte, noemde het feit laakbaar, doch niet straf baar. Naar meening van verdachte betrof het hier geen bedrog, doch verduistering, die niet tenlaste was gelegd. Pleiter argumenteerde zijn betoog met het aanhalen van een arrest van het Haagsche gerechtshof. Ten slotte KSPRUTOL Pot 90ct.Tube50ct.2eep60ct Bi|alle drogfsten. concludeerde pleiter ontslag, vrijspraak, sub sidiair clementie. Waarop volgde een aangenaam debat als naar gewoonte. Uitspraak bij breed gemoti veerd vonnis 25 boete of 25 dagen en 3 maanden gev. voorwaardelijk met 3 proef jaren. EEN MINDER AANGENAME RECLAME! De thans voor den politierechter comparee- rende Sybrand H., vertegenwoordiger van een consumptiemaatschappij, wonende te Alkmaar, had zich te verantwoorden ter zake verschillende beleedigende praatjes, die hij tegen diverse personen had gedebiteerd om trent zekeren heer en concurrent K. Door geest, koopman te Hoorn. Zoo had hij te Hoorn, Venhuizen en Enkhuizen medege deeld, dat gemelde heer 1000 had ont vreemd, dat het te zijnen huize een vuile boel was, dat hij zijn klanten oneerlijk be handelde en ten slotte dat hij zijn kinderen afranselde. De heer Doorgeest, wien deze achterklap ter oore kwam, diende daarop een klacht in bij den commissaris van politie te Hoorn. In deze onbeduidende kletszaak moesten 6 getuigen worden gehoord, resp uit Enkhuizen, Venhuizen en Hoorn, 'n ware ruïne voor het justitieele boetepotje. Eisch 25 boete of 25 dagen. Verdachte werd daarop veroordeeld ter zake smaad, meermalen gepleegd tot de gevorderde straf. MET DEN MATTENKLOPPER GEMANOEUVREERD. De met den heer Jan v. d. M. te Helder ge huwde mej. Maartje K. had op 27 April den 15-jarigen loopjongen F. Jasper eenige tik ken toegediend met een mattenklopper. De juffrouw was ontstemd over dit jonge mensch omdat hij op hinderlijke wijze in de buurt had gevoetbald. De mattenklopper had evenwel behoorlijk zijn rente opgebracht, want de juffrouw had nadien geen last meer van voetballen gehad, zooals de politierechter met voldoening op merkte. Eisch 5 boete of 5 dagen. Vonnis conform eisch. EEN ONAANGENAAM BEZOEK. DE FISCUS IS NOOIT WELKOM. De heer Joh, B., caféhouder te Uit geest, en diens echtgenoote Doortje B., hadden op 11 Mei den assistent bij de direc te belastingen David Stelpstra of Terpstra beleedigd. De caféhouder was van meening dat Stelpstra een h chelaar was en mej. Doortje dikte de stemming nog wat aan door het onhebbelijke woord „schurk" te bezigen. Volgens verklaring van mej. B. wilde de heer Stelpstra persé den boel maar opschrijven. De ambtenaar verklaarde niet anders te heb ben gedaan dan zijn plicht en steeds consi deratie te hebben betracht. De zaak werd daarop aangehouden ten einde den rijksveld wachter van Es alsnog te hooren. EEN BUURTRELLETJE TE HELDER. De heer Sybrand K. en diens echtgenoote Neeltje K., moesten gemeenschappelijk te recht staan. Laatstgenoemde dame was ech ter niet verschenen, omdat een kind uit het gezin geopereerd moest worden. Aan dit echtpaar was dan tenlaste gelegd mishande ling van een buurvrouw mej. Zwaantje Bun- ning, huisvrouw van den heer K. Bakker, ge pleegd op 8 Mei j.1. Mej. Bakker had van den eersten verdachte een klap gekregen en van mej. Neeltje een tik met een bijl op den on derarm. Er werd nog een bijl in dit eenigs- zins Indiaansche incident gebezigd, doch ge lukkig had het gebruik van dit wapen geen strafrechterlijke gevolgen. Eisch 10 boete of 10 dagen tegen ieder der verdachten. Von nis overeenkomstig eisch. De heer K. ging er niet mede accoord en overweegt hooger be roep. EEN ONRUSTIGE COURANTEN BEZORGER. De pers brengt nogal wat sensatieHeden stond weer terecht de sportief gekleede jon genheer Leendert C„ cou^antenbezorger te Den Helder, die zich op 18 Mei op de fiets gezeten liet voorttrekken door een auto en zich bovendien nog met geweld verzette tegen den agent Allaart, die hem deze overtreding der motor- en rijwielwet wilde beletten. Een en ander had plaats gehad ter gelegenheid van de beroemde luilakviering te Den Hel der. De verdachte beweerde den auto niet te hebben vastgegrepen, maar dat hij een plaat vasthield, die op den auto lag. De officier noemde dit muggenzifterij en vorderde 10 boete of 10 dagen. Vonnis conform eisch. SLOT VAN DE ZITTING EN SLOT OP DE DEUREN. De tiende en laatste zaak betrof den 31- jarige slager Cornelis v. d. K. te Hoorn wel ke persoon zich dezer dagen op het West al daar zoo onbeheersVit en onbehoorlijk had gedragen, dat artikel 239 strafrecht er bij te pas werd gebracht en deze zaak met gesloten deuren moest worden behandeld Gerardus A. te Egmond aan Zee w beroep, jachtwetovertreding, vriisnraav^ Johannes Sj. te Venhuizen, thans fn arrest, diefstal van kippen, meermal^ 0?- pleegd, 4 maanden gevangenisstraf Jj?" waarden 'are" °P b* OPLICHTTNG. Voor het Gerechtshof te Amsterdam hooger beroep de zaak diende in uuuger oeroep de zaak te den „koopman" v. d S., die door a rechtbank wegens oplichting was v* oordeeld tot een gevangenisstraf v»« i\x-zia ia ar twee jaar. Verdachte dreef vroeger zaken onder den naam „Niederlandisclie Boden Kre diet Bank". Een snorkend briefhoofd wekte den indruk, dat het publiek met een groote zaak te maken had. mder verdeeld in verschillende afdeling*»" In werkelijkheid echter verkeerde vepj dachte in staat van faillissement, ter wijl het geheele kantoor slechts bestond uit één vverkk-mer en één spreekkamer terwijl het „archief" in de badkamer was ondergebracht. Ook van een tele foon met doorverbinding naar „aiie afdeelingen" zooals in het briefhoofd was vermeld, was geen sprake. Ver dachte was met yjn vrouw in gemeen schap van goederen getrouwd. Niet hij zelf, doch zijn vrouw was directrice van de „Niederl. Boden Kreditbank"; verd. trad op als procuratiehouder Hij had zich wegens een drietal op lichtingen er zijn veel meer klachten bij de justitie ingekomen te verant woorden. Hij placht zich met Duitschers in verbinding te stellen, hetzij door te schrijven op advertenties, waarin hypo theek werd gevraagd op Duitsche on roerende goederen, hetzij door zelf cir culaires te zenden, waarin hij de be middeling van zijn „bank" a-nbood voor de vestiging van hypotheken Verd. zoowel als zijn vrouw waren echter geheel onbemiddeld en s*onden met geen enkele financieele instelling van beteekenis in relatie het was verd. slechts te doen om geldbedragen, zoo genaamd ter vergoeding van de „onkos ten" die niet werden gemaakt in handen te krijgen. Reeds vroeger was door de politie tegen verd. gew >arschuwd, nl in den tijd, toen hij de „Odd-Fellow' bank ex ploiteerde, deze instelling had met de Odd Fellows niets te maken. Volgens het rapport van Mr A. S van Nierop moet verdachte geacht worden volkomen ondeskundig te zijn op hypo- theekgebied, zooals ook uit de wijze van behandeling van de aanvragen is ge bleken. De procureur-gen3"aal Mr Bauduin eischte op formeele gronden vernieti ging van het vonnis en opnieuw recht doende verd.'s veroordeeling tot een ge vangenisstraf van twee iaar weg ns op lichting, meermalen gepleegd. I Jiuiisi m ïlklenschap HOORN. Bond. van Gemengde Zangver- nigingen in Noordholland. De Bond van Gemengde Zangvereeai- gingen in Noordholland heeft Zondag zijn jaarlijksch zangersfeest gehouden in de Parktuinen te Hoorn. 's Morgens te half 12 werden het bestuur van den Bond benevens directeuren en be sturen der aangesloten vereenigingen offici eel ten raadhuize ontvangen Bijna de ge heele raad was bij deze ontvagst tegenwoor dig. Burgemeester Bisschop heette in hartelijke en kernachtige woorden de genoodigden wel kom. Spr. feliciteerde den Bond met zijn 25-jarig jubileum en wees op de beteekenis van het streven van den Bond. In hartelijke bewoordingen herdacht mr. Bisschop voorts den overleden Bondsvoorzitter, den heer Jac de Jong. Voorts getuigde spr., dat zoowel het Ge' meentebestuur als de burgerij het hoogelijl op prijs stellen, dat het zangersfeest weder om in Hoorn werd gehouden Spr. sprak d« beste wenschen voor den Bond uit. De vice-voorzitter, de heer L. van Loo te Den Helder dankte den burgemeester voor de sympathieke rede en het gemeentebestuur voor de officieele ontvangst Ongetwijfeld had de Bond reeds zeer prettige herinnerin gen aan een vroeger samenzijn hier in Hoorn. Spr. wees er voorts op, dat de moeilijke tijdsomstandigheden oorzaak zijn, dat het 25-jarig jubileum van den Bond op zeer een voudige wijze wordt herdacht. Toch kunnen wij ook, zeide spr., in tijden van druk „het ïart in ons lied leggen" 7. Natuurlijk gingen Tuimeltje en Kruimeltje naar de storm- bespreking. Ze waren er juist om acht uur. Een heele hoop kaboutertjes zaten al rondom in het bosch verspreid en toen ze Tuimeltje zagen, riepen ze hem vroolijk toe. De oudste van de kabouters, die de kabouterbaas genoemd werd, gaf den wensch te kennen dat men Tuimeltje bij hem zou brengen en natuurlijk voldeed Tuimeltje direct hieraan, 8. Jonge, Tuimeltje, waar ben jij geweest, begon de kabouter baas. Vertel eens wat je allemaal meegemaakt hebt, en geze ten op een klein stoeltje moest Tuimeltje alles vertellen. De kabouterbaas had de grootste pret en omdat ie het zoo leuk vond moest Tuimeltje zijn heel verhaal ook aan de andere ka boutertjes doen. Deze waren natuurlijk erg benieuwd e« •cbaarden zich rondom heg),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6