Jiidscfidftm JlcoiHHciaat Tlieuws J-iimnietrns iirfe duidelijk in het licht de groote opvoe dde kracht, welke door de beoefening van zang den Bond uitgaat. Hierna richtte spreker zich nog in 't bij zonder tot den heer R. Sasburg, algem. se- -rttaris van den Bond, wien hij mede uit Ljsoonlijke vriendschap huldigde voor zijn [normc werkkracht ten bate voor den volks- raadhuis. Brieven uit de Hoofdstad „MOEDER EN KIND". EN HET KIND EN HET VERKEER! HOORN. BOVENKARSPEL. ANNA PAULOWNA. DIRKSHORN. DE STREEK. WIERINGEN NIEUWE NIEDORP. WERVERSHOOF. OTERLEEK. HENSBROEK. BERGEN hesloot met een wqord van bijzonde- nk aan den burgemeester, het ge- re# "factuur en allen, die aan het welsla- dezen dag hebben medegewerkt. f'C-Üt eenige ververschingen waren aan- verkreeg de heer Riemersma te 'het woord om namens den Frieschen P'Sbond den jubileerenden Noordhol- -jien Bond hartelijk te feliciteeren. Spr. Spr hoopte dan ook, dat de Noordholland- -he Bond van Gem. Zangvereenigingen op ingeslagen weg moge voortgaan. Na- Ljns den Frieschen Bond bood spreker een iyaaien voorzittershamer met inscriptie aan. ^Burgemeester Bisschop dankte voor de ge trachte hulde aan het gemeentebestuur en burgerij van Hoorn en inviteerde de aanwe zigen tot een rondgang door het historische De wn. voorzitter sprak alsnog hartelijke moorden tot de heeren Sasburg en de Groot, resp. secretaris en penningmeester van den gond voor hun belangelooze groote werk kracht, terwijl hij tevens in den heer J. Sluis je Amsterdam de jury huldigde. Spr. dankte voorts den Frieschen Zan- gersbond voor zijn aanwezigheid en het ge schonken huldeblijk. Hierna vereenigden allen zich in den groo- jen Parktuin, waar onder groote belangstel ling om 1 uur de opening van het zangers feest plaats vond. De wn. voorzitter, de heer ,Van Loo, dankte het gemeentebestuur, de Middenstandsvereenigingen en de V. V. V. voor hun sympathieke medewerking. Spr. wees op de belangelooze medewerking van de zangvereeniging „Morgenrood" te Hoorn voor het advondconcert en de medewerkende musici en solisten bij de wijdingsstonde in de Groote Kerk. ethouder Stumpel sprak namens het ge meentebestuur en de Hoornsche burgerij, het op hoogen prijs stellende, dat deze zangers dag in de oude stad Hoorn werd gehouden Spr. sprak de beste weinschen uit voor den verderen bloei van den Bond. De afgevaardigde van den Frieschen Zan- gersbond bracht de groeten over van de Frie- scbe zangers en zangeressen. Hierna nam het zangersfeest een aanvang. Onder de kranige leiding van den heer Sasburg werden door de gezamenlijke koren op uitnemende wijze ten gehoore gebracht: „Schaemt u niet, 't armoedig schijnen" van Frieso Molenaar en „Koraal uit de Mat- theus Passion" van J. S. Bach. Een welver diend applaus volgde. Den wakkeren, sym pathieken dirigent werden bloemen aangebo den. Door een negentiental vereenigingen, aangesloten bij den Bond, werd vervolgens een zangnummer ten gehoore gebracht. Waar het hier geen concours betreft, kunnen we volstaan met te zeggen, dat de onderscheide ne nummers met de meeste belangstelling door de talrijke aanwezigen werden gevolgd. Trouwens het weer werkte in alle opzichten jsee. Hoewel het zonnetje vrijwel schuil ileef, kan men door het windstille weer ten volle van dezen zangmiddag genieten. 's Avonds te zeven uur werd in de Groote Kerk een wijdingsstonde gehouden ter nage dachtenis aan den overleden voorzitter van den Bond, den heer Jac. de jong te Hoog- karspel. Medewerking voor dit uitstekend geslaag de concert werd verleend door den heer George Robert (orgel) te Haarlem; Wog- num's Zangkoor (dir. de heer D. Saai Wz.), en de dames Hendrine Wessemius en Truus Klaassen te Hoorn (zang). 's Avonds te acht uur gaf de gemengde zangvereeniging „Morgenrood" te Hoorn, onder directie van den heer J. W. Harmsen een concert in den Parktuin, waarvan door de talrijk aanwezigen bijzonder werd geno ten. Ten slotte vereenigden zich de honder den zangers en zangeressen zich tot een reünie in de groote Parkzaal, waar een ge zellig bal dezen zangersdag besloot. De Bond kan ongetwijfeld met genoegen terugzien op dit in alle opzichten zoo bijzon der geslaagde zangersfeest. DE DU1TSCHE TAAL OP CONGRESSEN. De Duitsche Tuberculosevereeniging heeft «en vergadering gehouden in Bad Harzburg. Ter vergadering werd besloten te protestee ren dat op de aanstaande vergadering van den internationalen Tuberculosebond de Duit sche taal niet als officieele congrestaai ge lijkgesteld is met het Engelsch en het Fransch. Wordt dit niet nog gewijzigd dan zal de Duitsche Tuberculosevereeniging haar leden uitnoodigen van het congres in Den Haag Ueg te blijven. De groote Duitsche weten schappelijke en technisch bonden stellen zich °P het standpunt dat op congressen waar •neer dan een taal als congrestaai is toege laten het Duitsch als officieele congrestaa! P°et worden erkend. Met de opening eener unieke Rembrandt /"toonstelling in hét Rijksmuseum en op oenzelfden dag van een belangwekkende ver zameling werken van tegenwoordige Hol- lul'r meesters in het Stedelijk Museum, Jp»i,de Amsterdamsche zomerfeesten verleden k op waardige wijze ingezet. Inmiddels is het pe.toonstelling „Moeder en Kind" in k a l.-gebouw geopend en waar men hier benr/,e" n'et specifiek Amsterdamsche ge- toonctpir *e ma*en heeft, maar met een ten- Wei k welke voor geheel ons land van den gewoon belang geheeten mag wor- °P de,, l6® het zeker aanbeveling om ook te muin0£ weer van het groote werk jaar va£ jl?t hier na vrijwel anderhalf gekomen Vj!®",ere'd'ng ten slotte is tot stand dam zou wülen zeggen, dat Amster- heeft pei-r/*118 ^n „echte tentoonstelling" andere 00 zonder natuurlijk aan allerlei breuk t/Jnngei! 00k maar eenigszins af- llen doen. Hier kwam nu eens bij hooge uitzondering het initiatief niet van de zijde van menschen, die als eerste doel een geldobject voor oogen zagen, maar van hen, die uitsluitend en alleen een cultureel belang wilden dienen. Vandaar dan ook, dat men er volkomen in geslaagd is voor deze tentoon stelling een werkelijk tentoonstellingscachet te behouden, terwijl doorgaans in de prak tijk de commercieele opzet domineert en het geheel tot een meestal rommelige beurs of kermis wordt vervormd. Het zal waarschijn lijk wel niet zonder de bijna onvermijdelijke conflicten zijn gegaan, doch de wetenschap pelijke afdeeling en het zakelijke deel heeft men volkomen gescheiden weten te houden zoodat hier de aanwezigheid der standshou ders, de menschen, die ten slotte weer door hun geldelijke bijdragen het geheel mogelijk hebben gemaakt, niet storend werkt. De kern van deze interessante expositie, welke onge twijfeld ook vele bezoeker: uit het geheele land naar de hoofdstad z;:l trekken, vormen tezamen de 11 groepen, waarin de verschil lende vraagstukken, verband houdende met de diverse stadia uit het leven van moeder en kind op zeer overzichtelijke wijze zijn uitge beeld op voor een ieder volkomen begrijpelijke wijze. En hierin ligt m.i. de groote verdienste van den organisator dr. Joh. G. Salomonson, den Amsterdamschen medicus, wien men den geestelijken vader van „moeder en kind" zou kunnen noemen. Op zeer populaire wijze maakt het publiek hier kennis met al die vraagstukken waarvan het eigenlijk nog steeds te weinig weet en waarmede gezond heid en levensgeluk zoo nauw samenhangen. Hier is het een zekere schroom, daar een soort valsche schaamte, dan weer geringe ontwikkeling of achterlijke toestanden, die daar de oorzaak van zijn. En daarom is het initiatief tot een tentoonstelling, als waar over ons land te Amsterdam thans beschikt, niet genoeg te waardeeren. Ware zulks mo gelijk, dat behoorde men deze expositie eigen lijk permanent te maken, wellicht door de op richting van een museum: „Moeder en Kind". Want hoewel mischien inderdaad eenige hon derdduizenden deze tentoonstelling zullen be zoeken, valt het bij het aanschouwen der rustige, doordachte en vooral dior aethctische indeeling en afwerking, al dadelijk te betreu ren, dat al dit werk en al deze moeite maar voor een luttele drie weken gedaan zou zijn Hoe het ook zij, ik geloof, dat dit onderdeel der Amsterdamsche zomerfeesten alleen al een gang naar de hoofdstad ten volle waard is. Ik mocht er hier al eens eerder aan herin neren, dat de namen Entos en Elta, nooit meer in onze herinnering zullen vervagen; welnu, ook „Moeder en Kind" is ruimschoots waard te worden opgenomen in die rij van gebeurtenissen op tentoonstellingsgebied, waarop Amsterdam terecht trotsch mag zijn. De driemaandelijksche verkeersongeval len-statistiek is zoo juist verschenen en ter wijl ook dit overzicht weer weinig bemoedi gende cijfers vertoont in verband met de ver keersveiligheid in de hoofdstad zijn er zeer zeker frappante verbeteringen ten aanzien der jeugd betrokken bij verkeersongelukken te constateeren. Ook het vorige kwartaal ver te :;ide de statistiek bij steeds stijgende ver keersintensiteit een vermindering van onge vallen en slachtoffers in de groep van jeug dige weggebruikers. Nu er evenwel niet maar van een toeval sprake blijkt te zijn en de inge treden verbetering zich blijkt voort te zetten dient hier zeker even verband te worden ge legd tusschen ongevallenstatistiek en de spe ciaal in het afgeloofien jaar te Amsterdam onder de schooljeugd gevoerde veiligheids- propaganda. Immers en de autoriteiten blijken er zich ten volle van bewust ook in ins land, en wel voor het eerst in de hoofd stad, is het thans mogelijk gebleken iets uit te richten tegen den schier eindeloozen reeks van dagelijksche verkeersongevallen. En waar de Haagsche autoriteiten onder aanvoe ring van den burgemeester aldaar het zwaar tepunt meenen te moeten leggen op strenge straffen en ontzettende driegementen in ver band daarmede, ziet Amsterdam maar dan natuurlijk naast de juiste toepassing van wetten en voorschriften meer heil in een opvoedingscampagne, zooals die verleden jaar, toen het streven naar verkeersveiligheid van de hoofdstad uit in gang werd gezet, op zoo intensieve wijze door „Veilig Verkeer met den steun der verkeersautoriteiten werd ondernomen. Allereerst was de campagne gericht op de jeugd, dat deel van het wegge- bruikerspubliek, daUmen nog vermag op te voeden geheel in den geest van en gelijk met het zich nog immer uitbreidende moderne snelverkeer en bij wie men niet zulke groote moeilijkheden heeft te overwinnen als bij de volwassenen, die als het ware door den ab- normalen groei van het verkeer overrompeld werden. In speeltuinen op scholen en bij aller hande vereenigingen werd begonnen met het instellen van verkeersclubs en zoo zijn thans te Amsterdam al eenige duizenden kinderen geëxamineerd en in het bezit van het veilig- verkeersinsinsigne, hun meestal op plechtige wijze door den assisteerenden politieman op de borst gespeld En nog steeds groeit het aantal verkeersclubs met goed-willende weg- gebruikertjes, bij wie men althans den grond slag heeft weten te leggen voor een z.g. ver- keersgevoel, een eigenschap, waar in het moderne verkeer geen weggebruiker meer bui ten kan. En dit mooie succes na een klein jaar van intensieve veiligheidsprooaganda, waarvan onze kranten met lof gewag hebben gemaakt, zal wellicht een stimulans kunnen zijn voor de ouderen, bij wie onverschilligheid en sleur, een zeker scepticisme ook in vele gevallen, de uitwerking van propaganda nogal bom oei lij- ken. Hier kan nu eens het voorbeeld van de jongeren komen. Bij een verkeersongelukken- toeneming van niet minder dan 21 pet., bij een vermeerdering van ernstige ongeval.en van zelfs 43 pet., daalden de cijfers der kin deren! Het moest eigenlijk met groote lette*-» in alle straten geschreven staan, opdat men er nog meer van overtuigd rake, dat men er niet komt met het hoofdschuddende bejamme ren der slachtoffers en dat wel degelijk een ieder bij den strijd tegen dit overbodige ver lies van menschenlevens een taak heeft vervullen. Gelukkig werd het Amsterdamsche voor beeld op tal van plaatsen gevolgd en heefi men thans ook elders het begin gemaakt van een dergelijke veiligheidscampagne. Dat d,. totaalcijfers spoedig af zullen nemen, ligt niet voor de hand. Nog tal van oorzaken zijn er, die helaas verkeersveiligheid niet direct in de hand werken. Denken wij slechts aan de weinig verzorgde opleiding onzer automobiel- bestuurders, bij wie, uitsluitend al omdat zij het zijn, die de gevaarlijkste vervoermiddelen ins ons verkeer besturen, zoo een groot deel van de schuld gezocht moet worden. Ook voor Nederland is thans het bewijs ge leverd, dat het beïnvloeden der mentaliteit van den weggebruiker nuttig resultaat kan hebben. En wanneer nu nog het concrete" werk der ander instanties, zooals de verkeers- bonden en de overheid b.v. zou kunnen aan sluiten aan de „abstracte" taak in het ver keer, waartoe dit propageeren der veiligheid zich bepaalt, dan zal men een stap verder zijn op den weg naar een werkelijk veilig verkeer. En dan zal ook in Holland blijken, dat men hier slechts te maken heeft met een periode van tijdelijke, abnormaal groote verkeers onveiligheid, waartegen het buitenland, en iu het bijzonder wel Amerika, ons de wapenen heeft verschaft door de opgedane ondervin ding met het opvoeden der weggebruikers. Ook Amsterdam en het laatste statistiekover zicht kan daarbij worden aangehaald. Wij behoeven dus niet zoo ver van huis te gaan om te zien, dat verkeersongevallen kunnen worden voorkomen. VAN SIEGEN. „Op den Uitkijk', tijdschrift voor het chr. gezin. Het nieuwe nummer van dit veertien- daagsch tijdschrift vangt aan met een zeer levenswaardig artikel van prof. dr. A. van Veldhuizen over „Orchideeën". W. Bleeker gaf een artikel over „Onweer en bliksem", waarin menige goede raad wordt gegeven en onjuiste meeningen worden rechtgezet. Dr. Bruins Slot schrijft over „Het rijk van Lodewijk XIV", waarin hij de stelling ver kondigt, dat het kennen van de geschiedenis van het grootste belang is, omdat sommige perioden daaruit in den tegenwoordigen tijd actueel zijn ten aanzien van bepaalde punten en complicaties. Dr. De Gee gaf een be schouwing over Justus von Liebig, die wel eens de grootste scheikundige van Duitsch- land is genoemd. Bij zijn artikel „Vol- stead, Al Capone en baby Lindbergh", waar in gesproken wordt van de georganiseerde misdadigersbende, heeft dr. Veldkamp een foto opgenomen van het bezoek van den Ame- rikaanschen krantenkoning Hearst aan de Alkmaarsche kaasmarkt, op welke foto wij verschillende stadgenooten herkennen. Ds. Boerkoel bespreekt in „Op den uitkijk buiten onze grenzen" de regeeringswisseling in Duitschland. Een volgend artikel is van A. Looyen en gaat over „Edelkarpers". Ds. Velders vervolgt zijn serie verhalen over „trekkend volk". Dr. Veldkamp schrijft in den „Uitkijk binnen onze grenzen" over het bezoek van den Belgischen kroonprins aan mns Indië en knoopt daaraan den wenscb vast, dat de „Nederlandsche toeristen in het Vlaamsche land meer de eigen taal zullen gebruiken. Verder becritiseert de schrijver den dwang van de Amsterdamsche federatie van socialisten op hun vertegenwoordigers in den raad der hoofdstad. In „Kroniek der let teren" bespreekt Jan H. Eekhout het boek van „De roep van het bloed", van Hendeck Sönne. Tot slot het vervolg van „Deze wankelende wereld", van Cora Westland. Het nummer is weer rijk geïllustreerd. „De Huishouding"halfmaande- lijksch tijdschrift voor moderne huisvrouwen. Paul Bromberg opent het nieuwe nummer met een artikel over de inrichting der woning, waarin hij voor dat werk aanbeveelt de firma „Karakter, Huiselijkheid en Vertrouwen", zulks in tegenstelling met „Sleur, IJdelheid, Zuinig-zijn Co.," die tot dusver met het in richten der woning worden belast. Twee in teressante foto's sieren dit opstel. De uit slag wordt bekend gemaakt van de prijs vraag: „Voor of tegen den grooten schoon maak?" J. van Venne behandelt onder het hoofd „De zorg voor ons uiterlijk" de schoon heid der huid. Bij een paar veelzeggende kiekjes lezen we een behartigenswaard artikel van dr. I. H .J. Vos over de consumptiemelk Verder „Keukenpraet" met recepten voor koffietafel, theeuur en middagmaal, „Huis houdelijk allerlei", „Huishoudelijke ambach ten in vroeger dagen", door dr. J. T., „Brood- en regeeringszorg" door Frans van Gelderen —de Witte, de puzzle-rubriek en het feuille ton, alsmede boekbespreking. BUITENLAï"DSCHE FILMS MET NEDERLANDSCHE DIALOGEN. Een aantal genoodigden heeft gister in de Corso-Cinema te Amsterdam kennis genomen van een experiment op het gebied der nasyn- chronisatie. In de Loet G Barnstijn's Geluids. film-studio's te Den Haag is men er n.1. na veel moeite en arbeid in geslaagd, een groote Duitsche film, waarvan het gesproken woord oorspronkelijk in de Duitsche taal is vastge legd, van dialogen in onze moedertaal te voorzien en wel zóó, dat de mondbewegin gen der Duitsche acteurs precies op de Ne derlandsche woorden „passen". Een arbeid, waarbij men uiteraard voor zeer groote tech nische en taalkundige moeilijkheden kwam te staan, aangezien bijvoorbeeld, wat het laat ste betreft, bepaalde Duitsche woorden dus danig door goede woorden van dezelfde be- teekenis in onze taal vervangen moesten worden, dat de mondbewegingen precies kloppen. Ofschoon naar 't oordeel van onzen zegs man de vertooning van deze film, waarin Harry Piel de hoofdrol vervult, een niet in alle opzichten „vlekkelooze" nasynchronisa- tie te hooren gaf het geluid der stemmen miste hier en daar het goede timbre en was over het algemeen wat droog mag men toch groote bewondering en waardeering hebben voor het streven, om ook dat deel van het Nederlandsche publiek, hetwelk buiten- landsche dialogen niet of slechts gebrekkig volgen kan, op vermelde wijze met de spre kende film vertrouwd te maken. Want de heer Barnstijn hoopt binnen den kortst mo gelijken tijd te bereiken, dat ieder Neder- landscs bioscooptheater wekelijks een ge luidsfilm in de Nederlandsche taal zal kun nen vertooneo. Het Don-Kozakken koor „Patoff" heeft onder leiding van zijn directeur Nicolas Kos- trukoff Maandagavond in de groote Park zaal een concert gegeven, waarvoor zoowel uit de stad als uit de omgeving veel belang stelling bestond. Onder ademlooze stilte werd de keur van liederen aangehoord, 't Is moeilijk te zeg gen, wat meer te bewonderen valt; het prach tige stemmenmateriaal of de geweldige tech niek, waarover deze zangers beschikken, daarbij bezield door een directie, die het ge heel beheerscht. De heer tenor-soli, de afgrondsdiepe bas sen, de „bromstemmen", fluisterend en rui- schend als zachte orgelmuziek begeleidend, dat alles ontroert den toehoorder tot in het diepst van zijn ziel. En daarnaast de vurige, opzweepende strijdliederen, vol van leven en kleur, harts tochtelijk voorgedragen, die begeestering te weeg brengen. 't Spreekt van zelf, dat het bekende Wolga- lied en de Kerkklokken gebiseerd werden. Het Don-Kozakkenkoor „Platoff" heeft hier een onvergetelijken indruk achtergelaten. Van ganscher harte roepen we die keur- koor met zijn goddelijke stemmen een harte lijk tot weerziens toe. De vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" zal alhier Vrijdag a.s. een propagan distische filmvoorstelling op de Kaasmarkt houden. De gemeenteraad heeft besloten met de Noordholi. Levensverzekering Mij. een geld- leening aan te gaan, groot 21.000, tegen een rente van 5)4 pCt. met een jaarlijksche aflossing van minstens 1200 voor dekking der kosten van herstel van den overhaal en eenige bijkomende werken. Maandagmorgen omstreeks 9 u. ontstond op onverklaarbare wijze brand in een dub bele arbeiderswoning van den heer C. Resel- man Dzn. aan den Zwinweg. De brand ont stond in de woning bewoond door A. J. Bruin. Terwijl de vrouw bezig was aan de wasch, kwam de buurvrouw haar waarschu wen dat het zoo rookte. Het bed met toebe- hooren, dat in de kamer stond, scheen in brand te zijn geraakt. Althans de heer Kos- sen, die bij de school aan 't werk was en hel eerst ter plaatse was, vond bij de binnen deur het beddegoed in brand. Door diens flink optreden is het bij een binnenbrand ge bleven. Het in de kamer aanwezige meubi lair is grootendeels verbrand of beschadigd. Het huis zelf heeft alleen waterschade. Toen de spuit kwam, was de brand reeds ge- bluscht. Onder leiding van den heer R. van der Laan werd ten huize van den heer Pijper vergaderd door de schoolfeestcommissie. Na opening kwamen ter tafel de bij de bur gerij gepresenteerde lijsten, waarvan de op brengst, circa 160, nog niet tegenvalt, ge zien de ongunstige tijden. Het a.s. school feest kan er ongeveer door worden bekos tigd Als datum van de rijtoer werd nu defini tief vastgesteld 1 Juli. Vertrek van Dirkshorn des morgens 9 uur N.T. De voorzitter zeide gaarne te zul len zien, dat de ouders hun Jcinderen geen snoepcenten op reis meegeven. De vergade ring was dit met den voorzitter geheel eens. Bij de rondvraag oordeelden de heeren J. Smit en T. Visser, in overeenstemming met de meening van de overige leden der com missie, dat de tocht, vooral met 't oog op de jongste leerlingen, niet te laat dient te eindi gen. Afgesproken werd, dat de afrit te Schoorl zal plaats hebben cp zijn laatst ten 7 uur N.T., zoodat men te ongeveer half 8 te Dirkshorn arriveert. Doordat verschillende tuinders het rooien der vroege aardappelen voorloopig hebben gestaakt, verminderen de aanvoeren, waar door de prijs iets is gestegen. Echter moeten binnenkort toch de groote voorraden loskomen en is het de vraag of de prijzen zich dan kunnen handhaven. Tot dusver is het oogstresultaat financieel teleurstellend. Ten bate van deze gemeente is een be drag van J' 240 aan gewetensgeld gestoft. Ook uit de Wormert is thans een ver zoek bij het gemeentebestuur ingediend om aldaar voor de watervoorziening maatrege len te nemen, omdat de putten geen behoor lijk water meer bevatten. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging „Volksonderwijs op Vrijdag 17 Juni in café Gelder. De lieer Wilbrink opende bij afwezigheid van den voorzitter de vergadering en her dacht daarbij den in den loop van het vorig jaar aan de vereeniging ontvallen penning meester, burgemeester Visser, dien spr. noem de de ziel van het schoolfeest, die groote be langstelling voor de N. Niedorper jeugd had en reeds 40 jaar met het schoolfeest meeging. Spr. houdt hem in dankbare herinnering en zeide, dat zijn heengaan een gevoelige klap voor de vereeniging was. De secretaris deelde mede, dat de vereeni ging in samenwerking met de afd. der S. D. A. P. en het Nut actie gevoerd tegen het ontwerp-Terpstra L. O. wet. Bij het verslag over de rekening over 1931 wordt gesproken over de geweldig hooge kosten van vervoer van schoolkinderen naar Amsterdam. Voor een autobus, die pl.m. 130 K.M. heeft gereden, moest f 65 worden betaald. Aange zien de financiën der vereeniging verre van ïposkleurig zijn (verscheidene leden hebben door de slechte tijden bedankt of hun bijdrage verminderd zal men voor de Amsterdamsche reis met auto's van particulieren gaan. Ook de andere vervoerkosten naar Bergen en Schoorl werden hoog geacht. Men zal ook een andere autobusondernemer in de gelegen heid stellen naar het vervoer in te schrijven. De rekening van de penningmeester werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heeren H. Boer en K. Coops. De 2e, 3e, 4e, 5e en 6e klas zullen dit jaar naar Bergen en Bergen aan Zee gaan. De 7e klas en zij die met Mei van school zijn gegaan, gaan naar Amsterdam. Deze reis werd bepaald op 14 Juli en de reis naar Bergen op 15 Juli. De heer Strijder stelde voor zooveel moge lijk naar Bergen ook met particuliere auto's te gaan. Kunnen we er niet genoeg krijgen, dan kunnen we nog een bus nemen. Een commis sie werd aangewezen om bij de autohouders rond te gaan en een beroep te doen op bun medewerking. De heer D. Wit sprak er nog over, de kinderen op school te onderrichten, hoe ze, ingeval ze drenkeling zijn. hun redder moeten vasthouden. De beer Weibrink zou hier eens met de zwemonderwijzer over spreken. Mo gelijk dat die te gelegener tijd wel eenige nuttige wenken in dit opzicht kan geven. Hierna sluiting. De besturen van den L.T.B., afd. Wer- vershoof, den chr. Boeren- en Tuindersbond en de neutrale patroonsvereeniging Andijk, hebben besloten het loon voor het pellen der tulpen op 30 ets. per mand te stellen. De inschrijving voor het vervoer van de leden der reisvereeniging op Zondag 3 Juli, heeft tot resultaat gehad, dat de firma Vet- haak. de laagste inschrijfster was. Ongetwij feld zullen de leden dit met genoegen verne men. Zaterdag tegen den middag ontdekte de vrouw van den heer K. v. Leien brand in de keuken. Door krachtig optreden van enkele buren werd de brand tot de keuken beperkt, hoewel de schade niet onbelangrijk is. De oorzaak is tot heden nog onbekend. Ingekomen personen A. Houtriet, N.H., kinderjuffr., Komlaan 15 v. Alkmaar. G. J. Sinnige, RK-, vee houder, Dorpsstraat 88 v. Akersloot. A. van Deth, geen, antiguair, Russenweg 22 v. Hilversum. G. M .Krom, R.K, onderwij zeres. Loudelsweg 20 v. Boskoop. A. Dek ker, R.K., z. b-, Loudelsweg 20 v. Spanbroek. A P. W. van der Klugt, R.K., Loudels weg 20 v. Spanbroek. P. C. Schorcij, N. H., chauffeur, Weg. n. Zanegeest 21 van Castricum. A. P. Hopman, R.K., bakkers knecht, Dorpstraat 14 v. Warmenhuizen. D. L. Lans, R.K., onderwijzer, Bergerweg 1 v. Wervershoof. J. W. Rijkenberg (echtg. J. H. Reijnders), R.K., z. b., Kerkedijk 38inw. v. Amsterdam. G Buhse, N.H., z. b^ Meerwijkl.1. v. Rotterdam. J. H. Dolfin, N.H., banketbakker. Dorpsstraat 1 v. Soest. M. Bottcher, E.L., dienstbode, v. Reenen- para 27 v. Duitschland. R. E. W. Rieck, E. L., violist, v. Blaaderenweg 18inw. v. Duitschland. A. M. D. Verbeek. R.K., z. b.. Loudelsweg 20 v. Hoedekenskerke. A. W. Wolvers. R.K.. z. b., Loudelswen 20 v. Hazerswoude. H. M. I. Verkleij, R.K, z. b., Loudelsweg 20 v. Leiderdorp. G Ver haar. R.K., z. b., Loudelsweg 20 v. Hazers woude. A. Samplonius. G.K.. arbeider, Groeneweg 36 v. Oterleek. G. Boertien, N.H., dienstbode, Lijtweg 20 v. Emmen. H. W. de Koning, geen, leeraar. Kerkelaan 3 v. Alkmaar. M Bommert, E K-, dienst bode, Kerkelaan 3 v. Alkmaar. K. Schwandner, geen, dienstbode. Komlaan 14 v. Duitschland. M. O. Jagers, N.H., dienstbode, Komlaan 6 v. Rotterdam. C. Bogtman, N.H.. arbeider, Oudburgerweg 10 v. Schoorl. M. C. v. d. Klundert, R K., on derwijzer, Karei de Grootelaan 35 v. Dordrecht. K. de Kooij, R.K., z. b., Dorps straat 8 v. den Helder. G. Luinge, N.H., architect, Bergerweg 37 v Hilversum. A. E. Keizer, R.K., dienstbode, Buerweg 7 v. Alkmaar. M. I. Gidding, N.H.. z. b., Lin- denlaan 2 v. 's-Gravenhage. I. Gidding, N. H., z. b., Lindenlaan 2 v. 's-Gravenhage. E. P. A. van Amerongen, N.H., caféhouder, Hof laan 2 v. Zaandam. A. S. Harms, N. H., hulp in de huish., Dorpsstraat 1 v. Alk maar. A. M. Beusekom, R.K., z. b., Ka naaldijk 85 v. Ziipe (N.H.)— A. M. A. Alke made, R.K., z. b., Haarlemmermeer naar Loudelsweg 20. W. Dijksen (echtg. A. D. Klok). N.H z. b., Buerweg 59 v. Wieringer- waard. H. Pander. N.H., boerenknecht, Heerenweg 49 v. Koedijk. H. M. Th. Smits, R.K.. z. b.. Loudelsweg 20 v. Heem stede. W. M. Zonneveld, R.K., religieuse, Loudelsweg 20 v. Hoogkarspel. M. van Woesik. R.K., arbeider, Kanaaldijk 85 v. Zijpe (N.H.) H. van Manen, G.K., arbei der, Kanaaldijk 1 v. Smallingerland. M. Penters, N.H., z.b.. Prinsesselaan 50 v. Rot terdam. E. C Penters, N.H.. z. b., Prin sesselaan 50 v. Rotterdam. M. E. Pump, E.L., dienstbode, Boulevard 16 v. Amster dam. A. E. Pump, E.L., dienstbode. Boule vard 16 v. Amsterdam. G G G. Rikaart, R.K., ondarwiizeres, Loudelsweg 20 v. Rot terdam. Th. epping, R.K., veehouder, Groeneweg 6 v. Limmen. G Laan, N.H-, winkelier, Breelaan 9 v. Amsterdam. P. Scheltus, N.H.. koopman, v. Borselenlaan 4 v. Oudorp (N.H.) B. Roeleven, H.A., z. b., Tuindorpweg 10 v. Nijmegen. G M. Jong kind, R.K., dienstbode, Molenkrochtlaan 13 v. Purmerend. Jn. Pool, geen, magazijn bediende, Kogendijk 23 v. Alkmaar. T. H. Visser, geen, z. b., Matth. Wiegm.weg 15 v. Alkmaar J. Hensen, N.H., meubelmaker, Sluislaan 17 inw. v. Rhenen. J. W. C. ter Haar (echtg. J. Hensen) N.H., z. b., Sluis laan 17 inw. v. Deventer. G. Breuer, E.L., dienstbode, Schoolstraat 25. v. Bloemendaal. J. Bakker, geen, ass. huish., Kleine Dorpsstraat 13, v. Leeuwar den. A. van der Pol, R.K.. arbeider N.S., Witteweg 15. v. Velsen. H. Owel, E.L., dienstbode. Studl. v. Surckl. 17, v. Amster dam. Th. MMaiier. R.K., dienstbode,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7