Aqutda JUMicaties Qemeentecaden £and= en Onze JCoi £aatste AecicfUen Siad en O lOeet&eticfit tBucgedijke Stand £ucfitvaact FAMILIEDRAMA TE HAMBURG. Drie kinderen door gas vergiftigd. EEN AANKLACHT TEGEN WILLIAM FOX DOOR ZIJN EIGEN ONDERNEMING. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE- Woensdag 22 Juni. 2.30 uur, bioscoop Harmonie: De reis om de wereld in 18 dagen (derde acte). 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2. Russische Sa- nenzweerders (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Circus-schaduwen (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-TheaterEen uur bij jou (rom.); boven 18 jaar. 8.30 uur, tuin van Gemeren te Heiloo, con cert fanfarecorps Harmonie, vanwege V.V.V. Donderdag 23 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Kirby, de valsche speler (rom.); 2. Russische samen zweerders (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater? Circus-schaduwen (sens.); boven 18 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Een uur bij Jou (rom.); boven 18 jaar Zondag 26 funi. 2 uur en half 8, Sted. Muziektuin. provin ciaal zangersfeest Bond van Arb. Zangver enigingen. Donderdag 30 Juni. 7.45 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge- wedstrijd. DE WERKLOOSHEID IN DUITSCHLAND. Het aantal bij de arbeidsbeurzen in Duitschland als werkloos te boek staande pe1;-. sonen bedroeg per 15 Juni 5.5590Ö0, d i. 14.000 minder dan per 31 Mei. VALSCHE CHEQUE. De crimineele politie van Berlijn is, vol- gens een bericht in de Berlijnsche bladen een verduistering met behulp van een valschen cheque bij een Berlijnsche bank op het spoor gekomen. De nog onbekende dader is er in geslaagd in het bezit te komen van een cheque-formulier van de bank. De man ver- valschte de onderteekening van den daartoe gerechtigden directeur en wist aldus een buit te maken van 40.000 R.M. Van den dader ontbreekt nog ieder spoor. NOODWEER IN DUITSCHLAND. In de avonduren van gister is boven Trop- pau en omgeving een onweer losgebarsten, waarbij zich een windhoos vormde. 5 Huizen en schuren vielen den storm ten prooi. Drie personen, die zich op den landweg bevonden, werden tegen den grond geslingerd en zwaar gewond. 14 andere personen bekwamen lich tere verwondingen. De schade op velden en in tuinen is buitengewoon groot. DE ROL OER RIJKSWEER. Brief van generaal Schleicher in de „Vorwarts".. Generaal von Schleicher heeft naar aanlei ding van een artikel in de „Vorwarts" van Erkelenz, waarin hem werd verweten, dat hij de rijksweer in de politiek van den dag heeft gehaald, aan Erkelenz een zeer scherp ge formuleerd antwoord gegeven, dat in de „Vorwarts" is gepubliceerd Aan dit antwoord ontleent het H bl. het volgende: „Volgens uw opvatting heeft de militaire macht drang uitgeoefend bij het aanvaarden van de politieke verantwoording; zij heeft zich aan de zijde der nazi's gesteld en zich met de vorming van het nieuwe kabinet inge laten Het leger lijkt thans een instrument te zijn van een klassen-strijd van boven. Deze opvatting is volkomen onjuist. Door welke feiten, door welke bewijzen kunt gij waar maken, dat de weermacht in den poli- tieken strijd heeft ingegrepen? Na het af treden van eenige ministers uit de regeering' 'Brüning, en na het heengaan van het geheel? kabinet, heeft de Riikspresident de nieuwe regeering volgens zijn grondwettelijk recht benoemd, en het is een beleediging voor zijn persoon het voor te stellen alsof hij zich hier bij door iets anders zou hebben laten leiden, als door zijn eigen opvatting der politieke situatie en door zijn eigen geweten. Onjuist is ook de bewering, dat ik mij in mijn oproep tot de Rijksweer „aan .de zijde der nazi's heb gesteld. „Of wilt gij onder „die geestelijke en physieke krachten van ons volk, welke de onontbeerlijke grondslagen voor onze landsverdediging vormen," slechts de nazi's verstaan?" De Rijksweer staat tot de regeering van thans in geen andere verhouding als tot elke legitieme-regeering van het Duitsche Rijk, n.1. van te zijn haar scherp, maar on-politiek en bovenpartijdig machtsmiddel. De weermacht heeft noch invloed uitgeoefend bij de aan vaarding van de politieke verantwoording noch heeft zij de politieke verantwoording aanvaard. Ik ben het met u eens, dat de macht der bajonetten alleen als grondslag van een re geering niet voldoende is. Een regeering waarin het volk voortdurend minder vertrou wen krijgt, en wier parlementaire basis met de feitelijke verhoudingen met het volk niet meer overeenstemt, zou ook de weermacht van geen nut zijn. Een duurzame en productieve regeering is slechts mogelijk, als zij zich niet tegen de stroomingen kant, welke in de volksmassa's leven, maar als zij het verstaat uit de levendige en toekomstige krachten van het volk een breeden grondslag van vertrou wen te scheppen. Deze overwegingen zijn zoo klemmend, dat zij alleen voldoende zijn om de regeerings- wisseling, welke thans in Duitschland heeft plaats gehad, te motiveeren. Voor de Verkla ring daarvan is het niet noodig om een ingrijpen der weermacht in de politiek aan te nemen, waarvan nooit sprake is geweest." Erkelenz blijft in zijn antwoord op dezen brief bij zijn bewering, dat de weermacht in de politiek heeft ingegrepen. Als bewijs daar voor voert hij aan den val van Groener we gens het S. A. verbod, het overleggen aan den rijkspresident van het materiaal voorzien zijn het stempel van het Rijksweerminisierie, dat een verbod van de „Reichsbanner" zou moe ten rechtvaardigen, en de proclamatie van Schleicher aan de rijksweer bij zijn optreden waarin Erkelenz niet anders dan een toena dering tot de nazi's kan zien- STEUN AAN MELKVEEHOUDERS. Ingevolge artikel 22 der Crisiszuivelwet zullen aan melkveehouders gedurende ten hoogste drie weken uitkeeringen kunnen wor den verstrekt, berekend naar een bedrag van 0.75 per melkgevende koe per week (dus droogstaande dieren niet medegerekend). De melkveehouders in deze gemeente die aanspraak meenen te kunnen maken op de hiervoren bedoelde uitkeering worden in ver band daarmede opgeroepen persoonlijk ter secretarie der gemeente opgaaf te doen van de op 15 Juni 1932 in hun bedrijf verzorgd wordende melkgevende koeien, onder mede- deeling o.a. van de totale melkproductie over het jaar 1931, alsmede van die in de week van 12 tot en met 18 JUNI 1932, benevens van de in die week geproduceerde kilogram men boter en/of kaas en afgeleverde melk. Tot het doen dezer opgaaf bestaat ter se cretarie gelegenheid voor de personen wier familienaam begint met de letters AI op DONDERDAG 23 JUNI as. en voor hen wier familienaam begint met de letters JZ op VRIJDAG 24 JUNI d.a.v., telkens des namiddags tusschen 1.30 en 4.30 uur. Het verstrekken van een onware opgaaf is ingevolge art. 225 van het Wetboek van Strafrecht, strafrechtelijk vervolgbaar. Alkmaar, 22 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. Een 27-jarige vrouw, die van haar man ge scheiden leeft, heeft in den afgeloopen nacht haar drie kinderen van 3, 6 en 8 jaar, in haar woning vergiftigd, flaandagavond heeft rij de gaskraan geopend en de woning verlaten. Gis termorgen keerde zij terug en legde zich naast haar dood dochtertje in bed. De buren ont dekten het geval pas gisterenavond. De vrouw, wier longen ernstig zijn aangedaan, had klaar blijkelijk niet den moed zelfmoord te plegen. Zij is naar een ziekenhuis overgebracht, Bij de justitie te Nassau County is tegen den bekende filmmagnaat William Fox een aan klacht ingediend door de Fox Theaters Corpo ration wegens frauduleuse handelingen, door William Fox gepleegd met aandeelen van zijn eigen onderneming. Eischeres eischt een scha devergoeding van 1.150.000 dollar. DOOR BANDIETEN ONTVOERD. Dertig Koreanen werden gedood en veer tig mannen, vrouwen en kinderen gevangen ?;enomen en ontvoerd door een bereden afdee- ing van de „Lange zwaarden"-bandieten, een bandietenbende, die het Noord-Oosten van Mandsjoerije afstroopt en o.a. Hsinpin ge plunderd heeft. Onlangs deden de „lar zwaarden" een aanval op Hueangjen, die echter door Japansche troepen werd afgesla gen. HET PROCES TEGEN DE BULGAARSCHE COMMUNISTEN. 170 jaar tuchthuisstraf. De beklaagden mochten niet bij de behandeling der zaak aan wezig zijn. Op grond van de buitengewone wet tot be scherming van der. Staat zijn de twaalf com munisten, die te Sofia terecht stonden, waar onder twee jonge menschen, veroordeeld tot tezamen 170 jaren tuchthuisstraf, 283 jaar intrekking der burgerlijke rechten en 3 mil lioen lewa geldboete. De communisten ston den teecht wegens het stichten van een ge heime communistische organisatie, voorberei ding van een omwentleing, verboden propa ganda in het leger, verspreiding van op ruiende litteratuur en het in het bezit hebben van wapens. Bovendien zouden de veroor deelden in relatie staan met de Communisti sche Internationale te Moskou. De beklaagden mochten bij de behande ling van het proces niet aanwezig zijn. Bij de opening van de zitting ontstond een heftig incident tusschen de beklaagden, de getui gen a charge en den president van de recht bank. Er ontstond zelfs een vechtpartij tus schen de beklaagden en de politie in de rechtszaal, zoodat de beklaagden met geweld buiten de zaal moesten worden gebracht. Zij verlieten de zaal, waar het proces voortgang zou vinden, onder het zingen van de Inter nationale. De eveneens communistische ver dedigers legden als protest tegen het feit, dat de beklaagden bij de verdere behandeling niet aanwezig mochten zijn, de verdediging neer. De geheele- behandeling beperkte zich verder tot het voorlezen van de protocollen van het verhoor der beklaagden, de getui genverklaringen en het requisitoir van het O. M. Oorspronkelijk zouden 15 beklaagden te recht staan, de voornaamste leider, de be kende communist Kofardsjif, werd bij zijn arrestatie in een schietpartij met de politie gedood. Twee andere beklaagden pleegden tijdens de voorloopige hechtenis zelfmoord. bedraagt 9476. Van den minister van BiunenlandSche Zaken dat de bijdrage m de jaarwedde voor de cor respondent der arbeidsbemiddeling 100 bedraagt. Van den minister van Biunenlandsche Zaken bericht dat de steunregeling voor de land arbeiders is verlengd tot 18 Juni 1932; Van denzelfde dat de steunregeling voor de transport-arbeiders is verlengd tot 9 Juli 1932; Van denzelfde dat de subsidie voor de steunverleening vanaf 4 Oct. 19312 Jan. 1932 bedraagt 30 pCt. en van 3 Januari— 30 April 1932, 55 pCt.; Van denzelfde een uitvoerige brief, aan gaande beloften en wenschen, hoe zich de gemeente overeenkomstig de uitvoering der steunregeling heeft te gedragen; Van denzelfde naar aanleiding van een ge richt schrijven betreffende goedkeuring, dat 30 personen kunnen geplaatst worden in de werkverschaffing in de duinen, waarvan de kosten 45 pCt. zullen bedragen voor de ge meente en 55 pCt. voor het rijk, alleen hoof den van gezinnen en kostwinners komen daarvoor in aanmerking. Van den minister van Economische Zaken en Arbeid dat geen bezwaar bestaat tegen het in de vorige raadsvergadering genomen be sluit aangaande-verlenging winkelsluiting met l.uur. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Adres van de Vereen, voor koffiehuis houders en slijters met verzoek het sluitings uur in verband met den zonnetijd met 1 uur te verlengen. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken. De heer Bonnet zeide, dat adressanten zich benadeeld achten in het bedrijf en ook in ver band met de slechte tijden zou spr. de ver lenging willen toestaan. De heer v. d- Molen zeide, dat het tegen over de andere neringdoenden consequent zou zijn, wanneer adressanten ook verlen ging zou toegestaan wonden. Maar daar spr. geheel-onthouder is, kan hij in deze niet met het verzoek mede gaan en is er daarom tegen. Wel is spr. er voor wanneer eventueele ver gaderingen worden gehouden. De voorzitter zeide, dat wat het laatste be treft steeds rekening ermee wordt gehouden. De heer Bonnet wenschte uit billijkheids overwegingen tegenover de andere nering doenden het wel toe te staan, temeer daar het geen nadeel oplevert voor de gemeente- De voorzitter zeide dat ten opzichte der uren deze niet gelijk staan, daar de loge menten om 10 uur moeten sluiten en de win- kesl 8 uur. In de vorige vergadering is het be sluit genomen, niet voor de winkeliers, maar speciaal voor de burgers, die zonnetijd houden en te dien opzichte was er aanlei ding om daaraan tegemoet te komen. Ten opzichte der logementen is alles afge loopen. Handel en verkeer die voor gaan is er niet meer, waarom B. en W. voorstellen, met op het adres in te gaan. De heer Bonnet zeide, dat juist wanneer alles afgeloopen is, de menschen zich wel eens willen vermeien en de neringdoenden worden nu belemmerd. Spr. verlangde stem- over het voorstel van B. en W., waar- BROEK OP LANGEND IJK Vergadering van den raad der gemeente op Dinsdag 21 Juni 1932, 's avonds acht uur, ten gemeentehuize. Aanwezig alle leden. De voorzitter, burgemeester Slot, opende met een woord van welkom. Ingekomen stukken: Van den inspecteur der dir. belastingen, op gaaf betreffende het geraamde aandeel in de gemeentefonds-belasting over 19311932, zijnde 2600. Zuivere opbrengst over 19321933 2000 en geraamde opcenten gemeentefondsbelas- tmg 5000. Van den minister van Economische Zaken en Arbeid, dat het tweede voorschot inzake crediet-verleenin? aan noodlijdende tuinders mins bij bleek dat er 6 voor waren. Met de stem van den heer Bonnet tegen, zoodat afwijzend op het adres is beschikt. Van de gemeente Enkhuizen een adres over de jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers om adhaesie te betuigen betreffende de jaarwedden vooralle gemeenten afzonderlijk te bepalen. Werd voor kennisgeving aangenomen. Van de Vereeniging tot Bevordering van het Vakonderwijs het jaarverslag en dat de bijdrage voor deze gemeente voor 3 leerlin gen bedraagt 30 in de kosten zijnde 52,52'A. Aldus besloten. (Wordt vervolgd) WARMENHUIZEN. Aan de veiling te Warmenhuizen werd verhandeld in Mei 1932 Mei 1931 Roode kool 98.425 K.G. 1500 K.G. Gele kool 16.300 K.G. 11.900 K.G. Deensche witte k. 115.475 K.G. 15.150 K.G. Aardappelen 200 K.G. Rhabarber 10.050 K.G. 10.375 K.G. Uien 31.275 K.G. Peen 9050 K.G. De omzet bedroeg in Mei 1932 4797.58 tegen 4310.65 in Mei 1931. VERKOOPEN VAN DEFENSIE- GEHEIMEN. De officier van justitie te Eatavia eischte, blijkens een Aneta-bericht aan het Hbl., tegen de beklaagden Noya en Da Wit, die werden beschuldigd resp. van het tegen beta ling afstaan van stukken betrekking hebben de op defensiegeheimen en omkooping daar toe, ieder twee jaar gevangenisstraf. Ongecorrigeerd. Voorziening vacature-mr. Heemskerk. Naar de Standaard mededeelt, zal mr. Bij- leveld, bij eventueele benoeming tot lid van de Tweede Kamer in de vacature-mr. Heemskerk niet in staat zijn die benoeming aan te nemen Opvolger op de lijst is dan mr. H. A. üom- brink te Utrecht. De heer Wijnkoop beschrijft de verslechte ringen der positie van hets poorwegpersoneel in de laatste jaren. Spr. noemt den perso- neelsraad een werktuig in handen van de directie en kapitalismer Spr. wil geen bezuini ging op de loonen beneden 5000 en vestigt er de aandacht op, dat het nieuwe luxe mate riaal 1ste en 2de klasse wordt aangeschaft ten koste van loonsverlaging van het per soneel. Voorts vraagt spr., of de veiligheid der spoorwegen nog voldoende gewaarborgd is. De minister van Waterstaat betoogt, dat de Personeelsrand bevredigend werkt. Er is overeenstemming verkiege» tusschen een directie en personeel, waaraan spr. Maan dag j.1. zijn goedkeuring heeft gehecht. Er zijn slechts 200 ambtenaren met meer dan 5000 inkomen. ONBEWAAKTE OVERWEG. Een doofstomme wandelaar gedood. Gisteravond tusschen 9 en 10 uur is de 69- jarige A. Kleyn, wonende Singel 226 te Schiedam, bij den Laanslootscnweg onder Schiedam, bij den Laanslootscheweg onder een trein, die van Hoek van Holland naar Rotterdam ging, gegrepen. Hij werd op slag gedood. De ongelukkige was doofstom en had de gewoonte 's avonds een wandeling te ma ken. TWEEDE KAMER. De motie-Kupers betreffende het verdeelen der crisisuitgaven tusschen het Rijk en de gemeenten werd verworpen met 55 tegen 24 stemmen (soc.-dem., communisten en Floris Vos). E>e motie-Kupers betreffende toepassing van de crisisregeling voor de werkloosheids verzekering ook de werkloozenkassen voor de bouwbedrijven, werd verworpen met 47 tegen 24 stemmen (soc.-dem., v.d., commu nisten, Floris Vos, en 2 r.k. Meijer en Kuiper. De motie-Knottenbelt betreffende de voor waarden der regeering voor het verkenen van bouwcredieten en het brengen der bouw arbeiders onder de crisis-reglementen, wordt daarna aangenomen met 69 tegen 10 stem men (a.r., communisten, en de heeren Krijger en Rutgers van Rozenburg). Aan de orde was daarna de interpellatie Wijnkoop over de loonen van het spoorweg personeel en de voorgenomen loonkorting daarop. NIEUWE HOOFDREDACTEUR „HET CENTRUM". De heer Th. F. M. Schaepman benoemd. Naar wij vernemen is de heer Th. F. M. Schaepman, lid van de Tweede Kamer der Staten Generaal, met ingang van 1 Juli a.s. be noemd tot hoofdredacteur van het dagblad „Het Centrum" te Utrecht. De bedoeling is, dat de leiding der politiek- sociale aangelegenheden van het blad in han den van den heer Schaepman komt, terwijl de tegenwoordige hoofdredacteur, de heer G. Hol, voor de leiding van den plaatselijken en alge- meenen nieuwsdienst in zijn functie gehand haafd blijft. Ook de oud-hoofdredacteur, prof. Aalberse en de heer P. Steenhoff blijven hun medewerking verleenen. WAAR IS HET POSTKANTOOR? Ziedaar een vraag, die ons de laatste'da gen nog al eens gesteld is. Wel staat op het tot dusver gebruikte gebouw vermeld, dat men zich thans naar het Waaigat moet be geven, maar het Waaigat behoort niet tot de meest bekende boulevards hier ter stede en er zijn er zeer velen, die niet weten waar zij het moeten zoeken of waar zij in dit Waai gat-doolhof den ingang van het Postkantoor moeten vinden. Er is slechts één kleine aanduiding op het Zevenhuizen, namelijk een groen bordje aan den muur met het opschrift „Brievenbus om den Hoek". Voor Alkraaarders kan dit een aanwijzing zijn maar voor vreemdelingen en het sei zoen heeft er reeds velen gebracht die niet naar een brievenbus maar naar het postkan toor zoeken, is dit absoluut-onvoldoende. Stel, dat een vreemdeling na veler terecht wijzing het Waaigat gevonden heeft dan zal hij waarschijnlijk pogingen doen om den „hoofdingang" van het Postkantoor op te sporen. Hij zal dan een deur ontdekken ter grootte van een gewone kamerdeur, die het opschrift „Telefoonkantoor" draagt en die hij dus zal voorbijloopen. Slechts wie er over denkt, dat een boven de deur geplaatst wapen een aan duiding kan zijn, dat dit gebouw ook voor den postdienst bestemd is of wie zich ten ein de raad tot de „fietsenjuffrouw" om inlich tingen wendt wij zagen zelfs vele Alk- maarders van haar diensten gebruik maken komt ten slotte terecht waar hij wezen wil. Zou het niet verstandig zijn zoowel aan de zijde van de Heul als aan het Zevenhui zen handwijzers met den naam „Postkan toor" te plaatsen en aan de „hoofdpoort" het bordje „Telefoonkantoor", te vervangen door een duidelijke aanwijziging dat men hier ook voor postzaken terecht kan? BESTELLING VAN LUCHTPOST. De eerste postbestelling op Maandag iets later, om de Indische post nog daarin op te nemen. Het hoofdbestuur der P. T. T. deelt mee, dat voortaan des Maandags, met het oog op de eventueele aanwezigheid van luchtpost correspondentie, de eerste bestelling te aezer stede iets later zal uitgaan, opdat daarin de bedoelde luchtpostcorrespondentie nog kan worden opgenomen. Aldus wordt aan de geopperde bezwaren tegemoet gekomen. BESTRALINGS-GENEESWIJZE. Gisteravond werd in een der benedenzalen van de Unie een lezing gehouden met licht beelden en demonstratie over de bestralings geneeswijze. Een aantal belangstellenden was opge komen. De groote beteekenis van de bestra ling met hoogfreuentte stralen werd door den heer Bakker uit Den Haag duidelijk in 't licht gesteld Daarna hield de zelfde spreker een uitgebreide beschouwing aan de hand van diverse lichtbeelden over het menschelijk lichaam en de inwendige organen: hart,ze nuwstelsel, maag, nieren, longen enz. De ver schillende storingen en kwalen, die ontston den bij gebreken in die organen, weiden be sproken en de gunstige resultaten, die men bij vele gevallen met bestraling had verkre gen, werden gememoreerd. Duidelijk bleek in welke gevallen van ziekte met de hoe langer hoe meer bekend wordende bestralings ge neeswijze van genezing sprake kon zijn. Dr H. W. Reich uit Den Haag had aan het toe stel volgens aanwijzingen van dr. Kerckhoff blijkens een attest zijn volle tevredenheid ge schonken. De heer Bakker en zijn medewer kers bleken ten volle bereid ieder, die daartoe de wensch te kennen gaf op een door hem zelf bepaald uur te komen bezoeken om zon der eenige verplichting met hun onderzoe kingslamp van advies te dienen. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 22 Juni. s n Medegedeeld door het Kon. Nederl Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.0 mM. te Blacksod. Laagste barometerstand 755 5 mM. t« Isafjord. Verwachting, geldig tot den avond van 23 Juni: Zwakke tot matigen Noordelijke tot Weste- lijken wind; half tot zwaar bewolkt of be- trokken; wellicht nog enkele regenbuien; wei nig verandering in temperatuur. Overzicht Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen is thans weer uitg eid geworden en reikt van de Azoren tot c? Noordkaap. De depressies in het Oosten en Noordwesten zijn beide ondiep, zoodat het luchtdrukver- schil overal zeer klein is en de winden ner gens meer dan matig. Over het geheele Wes ten is de luchtbeweging nog van Noord naar Zuid gericht met betrekkelijk koel weer. De zomerwarmte, die gisteren nog in het Zuid- Oosten en Oosten werd gevonden, is thans ook verdwenen. Het gebied van zware re gens verplaatste zich naar Duitschland en reikte tot onze omgeving. In hoofdzaak vie len de zware regens in den nacht. Te de Bildt viel 25 mM., te Aken 17 tegen 1 te Maas tricht. München en Zürich meldden 26 en 23, Breslau en Dresden 26 en 19 mM., Dan- zig 12 mM. Voorloopig is nog weinig veran dering in het weertype te verwachten. HOOG- EN LAAG WATER Th BERGEN AAN ZEE. (in ZomeTtijd). I u ni. Hoog wateT. Laag water, dat v.m. nam. v.m. nam. 23 7.36 8.03 4.01 4.20 24 8.23 8 49 4.45 5.04 HOOG- EN LAAG WATER TF. EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juni. Hoog water. Laag water. dat. v.m. nam. v.m nam. 23 7 33 8 00 3.49 4.08 24 8.20 8.46 4.33 4.52 Gaarne werd daarvan vpor de volgends dagen gebruik gemaakt, Jr Zoodoende is deze nieuwe en zeker opmer kelijke geneeswijze hier nader bekend gewor den en zooals de inleider aan 't slot zei, hoopte hij, er voor kwalen de zegenrijke ge volgen van te mogen onder vinden. ORGELBESPELINGEN GROOTE KERK Het programma der 2e orgelbespreling a.s. Donderdag 23 Juni 8—9 uur door den heer Jan Zwart, is gewijd aan twee namen van orgelcomponisten en wel: Frans Liszt en Alex Guilmant. Van den eerste o.m diens Prei. und Fuga over den naam Bachvdn den tweede beken de nummers als Grand Choeres aller Han del, Finale le Symphonie enz. AUTOBEURS. Naar wij vernemen, zal op initiatief van een particuliere onderneming hier ter stede een autobeurs worden gehouden op het oude ziekenhuisterrein en wel iederen Woensdag. BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Hollands Noorderkwartier, Oude gracht 182 te Alkmaar, zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de bemiddeling, welke de Nederlandsche Kamer van Koophandel voor Duitschland te Frankfurt a. M. verleent, ten behoeve van kleine Nederlandsche kooplieden, die handeldrijven met kleine Duitsche koop lieden, die niet bereid of in staat zijn zelfstan dig vergunning voor deviezen aan te vragen, waardoor deze vorderingen in Duitschland vrijwel geblokkeerd zijn. VI.' LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtur gen en andere voertuigen te 21 54 uur licht op- GEBOREN: u Beli d. v. Cornelis Jonker en Beeletje Bok. Johanna Maria d. v. Cornelis Admiraal en Johanna Korver. Willem Adrianus z.v. Wil lem Erkamp en Anna Godijn. Aaltje d. v Cornelis Koster en Janke Koopmans. OVERLEDEN; Cornelis Klopper 75 jaar. Jacob Lange- berg 82 jaar. De „Uil" (thuisreis) is gistermorgen u't Jodhpoer vertrokken en na een tusschen lan ding te Karachi gearriveerd te Djask. De „Ibis" (uitreis) is te Calcutta <jang£ komen uit Jodhpoer (tusschenlanding Allahabad). „all Morgenochtend vertrekt de „Ekster va Amsterdam naar Batavia. De bemanning bestaan uit de heeren G. J. Geysendorffer, j S. W. van der Feyst, C. A. Bruynesteyn, van Straten, die resp. als le b€stuuJr! j',!»- bestuurder, werktuigkundige en ra grafist de reis zullen maken.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2