BEZUINIGING BLUE BAND VERSCH GEKARND 25 CTS "17 femd- en 3uwbawu 4 VRACHTWAGENS OAINIKIISSEN Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. Ba (rent de paedagogische plannen van den heer v. Teunenbroek stond de officier tamelijk sceptisch, zooals hij nader ontwikkel de. Het belang der maatschappij stond bij hem hooger dan dat van het individu, daar om kon de officier voor verdachte niet minder vorderen dan 3 jaar definitieve gevangenis straf. Met betrekking tot Jan D. was de officier milder gestemd en bereid tot transactie. Hij stelde in dit geval voor een gecombineerde straf en wel een onvoorwaardelijke straf voor den tijd van 2 jaar en voorts 1 jaar voor waardelijk. Mr. Judell, optredende in het belang van den gedetineerden verdachte, verheugde het na lange afwezigheid in de strafrechtzaak voor dezen cliënt te mogen optreden. Hij ver geleek hem uiterlijk meer met een onschuldig uitziende bediende van Vroom en Dreesman of een eerwaardig notarisklerk en gevoelde ook als pleiter veel sympathie voor dezen misdadiger. Pleiter betwijfelde of hij met een geraffineerd inbrekersplan naar den Helder was getogen en geloofde stellig, dat hij ern stig had getracht een behoorlijk leven te lij den. Mr. Judell vermeende voorts, dat de ge vordering en wijzigde alsnu zijn eisch tot Ten slotte concludeerde pleiter het opleggen van een voorw. straf. De officier gaf in zijn repliek toe, dat plei ter inderdaad gelijk had wat betrof de straf vordering en wijzigde als nu zijn eisch tot het opleggen van een onvoorwaardelijke straf en wel voor den tijd van 3 jaar onvoor waardelijk. Daarna sluiting der behandeling, nadat alsnog conform de wet het laatste woord was verleend aan de verdachten. HERNIEUWD OPTREDEN VAN HET HOORNSCHE INBREKERSTRIO. Hoe aangenaam het den artist mag zijn, Aldien hij ter belooning zijner schitterende prestaties door het enthousiaste publiek met spontane bijvalsbétuigingen wordt „terug" geroepen, heel wat minder strelend is het voor den zondaar tegen de geboden der strafwet, indien de rechtbank hem diezelfde attentie bewijst. Evenwel werd het drietal in brekers uit Hoorn, de heeren Willem V., 'Anth. H. en Jan W., deze opmerkzaamheid bewezen, echter niet op grond van de afge dwongen bewondering, doch omdat men met de chauffeur Jan W., die de vorige week niet present kon zijn, aangezien hij in militairen dienst vertoefde, persoonlijk eens wilde ken nismaken om te zien wat voor vleesch men hier in den kuip had. De heer Jan W., thans weer in de burger maatschappij teruggekeerd, deed zich ken nen als een uiterlijk zeer net jongmensch, alleen 'n tikjevrijpostig. Wat zijn per soon betrof was de officier zoo vriendelijk de dagvaarding nog eens gedeeltelijk voor te dragen. De overige bijzonderheden zijn be kend en dus kunnen wij voor de rest wel kort zijn. Het geïncrimineerde feit werd ook door verdachte Jan W. toegegeven. De heer Wiggers zag nog wel eenig licht in dit geval en adviseerde wat Jan W. dan betrof een voorw. straf. Overigens werden nog al wat woorden verspeeld over een man chester of een gestreepte broek. Maar omdat allemaal uit te leggen hadden we nog wel een kolom compres noodig. Dus soedah! De officier hield nog een loffelijk kort re quisitoir en ging al spoedig over tot de dis tributie der (door den officier) verlangde straffen. De verdachte Willem V. kreeg ruim schoots zijn deel van het magistrale odium en tegen hem werd gevorderd 10 maanden gevangenisstraf en wel 6 maanden defini tief en 4 maanden voorwaardelijk. Tegen H. werd gevorderd een voorw. straf en wel drie maanden met drie proefjaren. Ten slotte bedacht de officier Jan W„ het meneerte van den kouden grond, met 3 maan den gevangenisstraf, onvoorwaardelijk. Willem V. was erg aangedaan en verzocht snikkend clementie. Mr. Buiskool opponent van dezen verd., bepaalde zich tot de strafmaat en bracht den heer Wiggers hulde voor zijn bemoeiingen. Met zijn gewone welsprekendheid en sympa thieke woordenkeus verzocht mr. Buiskool een verminderde straf en wel 3 maanden on voorwaardelijk en het restant 7 maanden voorwaardelijk. Mr. Prins, verdediger voor H., had een vederlichte taak en refereerde zich aan het requisitoir, dat hem ditmaal een zeer aanne melijk toescheen. Uitspraken a.s. week. EEN ZACHT KOSTJE ALS DESSERT. De 21-jarige boekhouder Jan K. uit Oosthui zen was door den kantonrechter te Hoorn veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen, naar aanleiding van het feit, dat hij in kwaliteit van autobestuurder op 16 Februari te Hoorn op den zeedijk een aanrijding had veroor zaakt met den aangespannen bakkerswagen van Dakker de Beurs, bestuurd door den bakkersknecht Jan Schouwerd uit Avenhorn. Hoewel de opgelegde straf betrekkelijk maar een schijntje was te noemen, gevoelde de ver oordeelde echter geen schuldkriebeling en kwam hij meer uit een oogpunt van onbe vredigd rechtsgevoel en last not least wat betrof de gevorderde schade ad 11.50 in hooger beroep tegen het gewezen vonnis. De zaak werd nu in appél opnieuw be handeld met het resultaat, dat de officier den verdachte in 't gelijk stelde en met ver nietiging van het gewezen vonnis, vrijspraak requireerde. De officier bracht hierbij krachtig naar voren, dat de strafrechter niet moet misbruikt worden voor incassobureau. HERINNERINGEN UIT HET VERLEDEN. VERVELEND MAAR NOODZAKELIJK. EEN NIET BEPAALD FRISSCHE ZAAK. De gansche middagzitting was gewijd aan fiet geval, dat de 52-jarige pensioentrekker Johan Friedrich K. uit Haarlem te den Hel der op 11 Juli 1931 een aanrijding had ver oorzaakt, door met den door hem bestuur den auto tegen een ander motorrijtuig aan te botsen op grond van het feit, dat hij toen het noodig was, zijn snelheid niet had vermin derd en niet voldoende was uitgeweken. De kantonrechter te Den Helder had hem veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen, te gen welk vonnis de veroordeelde in hooger beroep kwam. Gelet nu op de omstandighe den, dat de appellant zeer woordenrijk was en er in totaal 7 getuigen gehoord moesten worden, kan men daaruit concludeeren, dat wij Dinsdag niet vroeg thuis waren. Met de schetskaart in de hand, 'gesticuleerd met zijn zilveren „ever sharp" betoogde de appellant, dat niet hij had aangereden, doch zelf aangereden was. Ziedaar alles! Het scheen echter wel, dat de artistieke situatiekaart, die de appellant zelf niet had geteekend, niet in overeenstemming was met den reëelen toestand en meer beantwoordde aan de rijke verbeelding van den appellant. De auto van den chauffeur P. C. Koger uit Den Helder was op een brug nabij de Kooij en werd door den auto van appellant, die te veel naar links zwierde, aangereden. Er werden eenige beschadigingen van dezen auto geconstateerd, om. aan bumper en voorwiel. Het zij hierbij opgemerkt, dat de diverse partijen niet tot overeenstemming waren te brengen. Teneinde de zenuwen onzer gp'êerde lezers zooveel mogelijk te ontzien,' zullen we het getuigenverhoor met eerbiedig stilzwijgen passeeren en alleen volstaan met de mede deel ing, dat dit langdurige onderzoek niet uitviel in het voordeel van den appellant, met uitzondering van de echtgenoote die het roerend met paps eens was. We moesten den officier bewonderen, dat het hem zonder merkbare inspanning geluk te de oogen open te houden. Maar méér nog ging onze vereering uit naar den president, wien de taak was toebedeeld de conversatie gaande te houden. Alleen de getuige Timmer bracht eenige verademing en een lach op de houten aangezichten der executanten. Maar een zucht van verlichting o ntsnapte ons, toen de officier, frisch nog als het welige malsche weidegras in den morgendauw, op rees van zijn magistraten zetel om na uit voerige rechtzetting van de feiten, bevestiging van het kantonrechterlijke vonnis te requi- reeren. Conclusie: de methode van den beroemden Couée; verloochen uw ziekte en gij blijft ge zond is op zoo'n middagzitting van onschat bare waarde AANRIJDING MET DOODELIJKEN AFIOOP. Voor de Utrechtsche rechtbank is gisteren voortgezet de zaak tegen den 24-jarigen stu dent J. W. wegens een aanrijding met zijn auto, op Zaterdagavond 12 Maart omstreeks half-elf op den Amsterdamschestraatweg waarbij een man en een vrouw werden ge dood. K Thans werden twee getuigen gehoord, die met verdachte in de auto uit Amsterdam waren teruggekeerd. De officier eischte een gevangenisstraf voor den tijd van drie maanden met de ont zegging van het recht tot het besturen van een motorrijtuig gedurende één jaar. BELEEDIGENDE BRIEVEN. Een na verwijzing uitgestelde zaak terug verwezen naar de in structie. Nauwgezet onderzoek van het Hof. Een merkwaardige zaak behandelde de Haagsche rechtbank op 5 Februari 1931 Een kantoorbediende stond daar terecht, ver dacht van het schrijven van beleedigend brieven aan een groep personen. Deze brie ven, in de meest grove en onkiesche termen opgesteld, waren zoo geschreven, dat de ont vangers elkaar wederzijds als de afzenders beschouwden. Behalve deze onaangename brieven, werden deze personen ook nog tele fonisch lastig gevallen, zij werden opgeroe pen en dan met grove beleedigingen beje gend. Deze telefoongesprekken leidden ech ter tot een aanwijzing, want een der opge- roepenen meende de stem van den kantoor bediende, op wien niemand verdenking had, te herkennen, hetgeen te waarschijnlijker leek, omdat deze de ontvangers van de brie ven direct of indirect kende. De Haagsche rechtbank veroordeelde den verdachte wegens beleediging tot driemaan den gevangenisstraf, doch in hooger beroep legde het Hof één maand op. De veroordeel de teekende hiertegen cassatie aan met het resultaat, dat zijn zaak werd verwezen naar het gerechtshof te Amsterdam, waar zij en kele maanden geleden werd behandeld. De pfoc.-generaal eischte hier ook veroordeeling tot een maand gevangenisstraf, doch het Hof gelastte bij interlocutoir arrest een na der onderzoek ten aanzien van enkele pun ten. Thans heeft deze nieuwe behandeling plaats gehad, doch wederom heeft het Hof een nader onderzoek bevolen en de zaak daartoe terug verwezen naar den rechter commissaris te 's Gravenhage. Gedurende vele behandelingen zijn de vol gende bezwarende omstandigheden tegen den verdachte, die met groote stelligheid ont kende, naar voren gekomen. Vier deskundi gen twijfelen niet of het schrift van de belee- digende brieven is dat van verdachte. De brieven zijn geschreven op papier van den verdachte en op de vloeimap van diens schrijftafel zijn in spiegelschrift enkele woorden uit die brieven teruggevonden. Voorts is ook gebleken, dat verschillende be stellingen van allerlei artikelen, die een der eeplaagden. terwijl hij van niets wist, kreeg thuisbezorgd, telefonisch van het kantoor uit, waar de verdachte werkte, moeten zijn ge daan. Bij deze laatste behandeling voor het Hof is nu een nieuw punt naar voren gebracht Toen men verdenking had tegen den bedien de, is er in zijn inkt kopersulfaat gevoegd In de inkt in debrieven is volgens de thans afgelegde verkalringen dit kopersulfaat te ruggevonden. De verdachte voerde hiertegen aan, dat hij zijn inkt aan verschillende per sonen had uitgeleend. Voorts geschiedde het volgende. In het vrijgezellenhuis, waar de verdachte indertijd woonde, moest iedere nieuwe huurder een formulier invullen op den dag van zijn komst. Verdachte legde nu het formulier over, dat hij had ingevuld, maar tevens een, dat een andere inwoner had geschreven op een tijd, dat verdachte met vacantie in Die ren vertoefde. Deze handschriften zouden nu, volgens den verdachte, overeenkomst vertoo- nen. Nadat de proc.-generaal bij zijn vordering had gepersisteerd is het Hof in raadkamer gegaan en heeft daarna bekend gemaakt, dat het in deze zaak, die naar de president op merkte, van een gelijk karakter is als die van den predikant uit Winterswijk, niets onon derzocht wenschte te laten en daarom de stukken weer in handen stelde van den rech- ter-commissaris. Nu zal worden onderzocht of verdachte inderdaad in Dieren verbleef toen de andere inwoner zijn formulier invul de en ook zal getracht worden na te gaan met welke schrijfmachine enkele der beleedi- gende brieven zijn getypt. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. De overgang van den voorjaars- op den zomeraanvoer begint zich te voltrekken en nog enkele weken en 't is drukte en massa- aanvoer wat de klok slaat. De groote aan voer van spinazie heeft plaats gemaakt voor sla en bloemkool, al is het hoogtepunt der aanvoer nog allerminst bereikt. In de veilingsruimte kon men de vorige week toen het enkele dagen warm was een verschil zien wat een mooie, ruime op slagplaats en veilinggebouw waard is. In vorige jaren slappe groente vol stof en on gerechtigheid, nu frisskhen waar en bijgevolg meer waarde. In de afgeloopen week was er, over het generaal genomen een flinke aan voer, grootendeels goede kwaliteit en redelijke tot hooge prijzen. Aardbeien werden in geen groote partijen aangevoerd met sterk uiteenloopende prijzen van 0902.10 per slof. Andijvie gold vrij goed, nl. 1.25—5 per 100 stuks. Bloemkool, welke in groote kwantums werd aangevoerd, hield zich goed. 1ste kwaliteit gold van 12—18, 2e s. 68.50 per 100 stuks. Kropsla gaf eenigszins schomme lende prijzen te zien, ook van dezelfde kw. Niettemin was de prijs voor mooie sla niet laag, de noteering voor les23.30 per 100 stuks. Komkommers, nog altijd niet regelmatig, waren niet hoog in prijs, nl. 5 11 per 100 stuks. Rabarber, welke overal weinig gold liep nogal lo, 1ste kw. gold nog 4.506 per 100 bos, een prijs die we ner gens zagen. Mooie spinazie was duur met een noteering van 0.80—1.20 per bak. Boswortelen middelmatige kwaliteit en kleine bosjes golden 8—F2, een prijs die voor een handjevol wortelen nog aan den hoogen kant is. Postelein werd in sterk wisselende kwaliteit aangevoerd met uiteenloopende prijzen van 0.10—0.40 per bakje De eerstelingen althans kleine partijtjes boonen, peulen en doperwten waren duur en dat is verklaarbaar. De noteering voor peu len was 1522, doperwten 7—12 en boonen 3035 per 100 pond. De overige artikelen, als de niet-genoemde bosgroente e.d., werden voor alle prijzen verhandeld. KENNEMERLAND. De afgeloopen week kenmerkte zich door droog, warm weer en als regel is er dan flau we handel. Doch de vorige week maakte op den regel een uitzondering. In doorsnee wa ren de prijzen bevredigend en voor enkele artikelen aan den hoogen kant. Nu de eerste zomerproducten aan de markt zijn versche nen geeft de veiling weer een geheel ander aspect en bedrijvigheid, daar de zomer producten als regel in groote kwantums worden aangevoerd. Nog enkele dagen en dan komt de aardbeiencampagne met haar enorme drukte. In de afgeloopen week was er reeds een beduidende aanvoer van vroege aardbeien, in hoofdzaak Deutsch Evern, een rijk dragend soort die bijzonder in trek is. De week begon met prijzen van 2.25 per slof en eindigde met een prijsje van 1 per slof. Laten we er bijvoegen dat er een te veel was voor een hoogen prijs en dat de kwaliteit beduidend terugging, daar warmte en droogte niet bevorderlijk zijn voor kwali teit en nog minder voor vervoer. De enorm groote aanvoer van sla moest wel een ver laging van prijs bewerken. Iedereen voert sla aan en de eerstelingen van de uitgezaaide sla waren in enkele dagen tot reuzen kwan tums gegroeid. Zeer sterk uit eenloopende prijzen kwamen niet voor. De prijs was niet hoog, nl. 0.30-/ 0.50 per kist, enkele partijtjes enkele centen hooger. De aanvoer van Bloemkool hoewel nog niet op het hoogtepunt was al groot ge noeg om den hoogen prijs te handhaven. Toch is een prijs van 1216 voor 1ste s. en 6.50—10 voor 2e s., niet slecht. Er zal als de volgende weken de massa aanvoer komt, wel wat af gaan. Asperges, een echt warmweer-product, werden in groote kwantums aangevoerd. De prijzen der vorige week konden zich niet handhaven met een prijsverlaging tot 0.35 0.40 per bos. Bospeen was bijzonder in trek, daar de aanvoer nog niet heel groot was. De prijzen waren hoog, nl. 1520 per 100 bos, wat voor menigeen een meeval ler was. Spinazie werd in kleine kwantums aange voerd, doch de tuinders die aanvoerden, pro fiteerden van de hooge prijs van 1.30 1.75 per kist. Postelein, welke de laatste weken in de verdrukking was, gaf een ietwaf vluggeren handel te zien met 'n ietsje verhoo ging in prijs, de noteering was 0.25 0.40 per bak. Rabarber blijft in de verdruk king en de fabrieken koopen niet zoo als andere jaren. De prijzen waren 1.503 per 100 bos. De eerste partijtjes doppers, peulen en spercieboonen waren in trek en duur. We noteerden voor doppers 28— 36, peulen 30—35 en spercieboonen 60—72 per 100 K.G. De handel in bos groente stond op liet doode punt, meerdere artikelen waren óf slecht te plaatsen, óf on verkoopbaar. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. De nieuwe campagne, welke met de vroege aardappels is ingezet, is niet van dien aard, dat de tuinbouwers hoop kunnen koesteren, dat er een merkbare vertietering in uitzicht is. Evenals bijna overal blijft de toestand hier zeer onbevredigend en zal verdere steun van de regeering moeilijk kunnen uitblijven. Het heet nu wel, dat aan den land- en tuin bouw al millioenen millioenen en millioenen in den vorm van steun ten'koste zijn gelegd doch voor zoo ver we kunnen nagaan, heeft de tuibouw in heel West-Friesland, omvatten de ruim 50 gemeenten daarvan nog weinig geprofiteerd. Behalve dan de tuinderscredie- ten, onder garantie c':r provincie Noord-Hol land en de betrokke.i gemeenten, is door de regeering nog niets anders gedaan dan rente- looze voorschotten verstrekt tot een bedrag van 7 ton, welke voorschotten bij het gunsti ger worden der tijden weer moeten worden terugbetaald. Ongetwijfeld zal het wel niet al te lang meer duren, eer de tweede 7 ton kan worden beschikbaar gesteld, maar dat is dan ook alles, wat de regeering tot nu toe heeft gedaan. De hoop is nu verder gevestigd op medewerking der regeering inzake de mini mum-garantieprijzen. De Centrale Veilings organisatie heeft zich met een plan tot de regeering gewend en de L.T.B., Chr. Land en Tuinbouwbond en Neutrale Bond hebben aan deze actie kracht bijgezet door op spoed aan te dringen bij den minister en afschriften van dit verzoek gezonden aan de voorzitters der verschillende politieke fracties, in de Tweede Kamer vertegenwoordigd. De hoeveelheid nieuwe aardappelen, die in de afgeloopen week werden aangevoerd, was al vrij groot, al lokten de prijzen nog niet uit, om in groote hoeveelheden te rooien. We vernamen, dat over 't algemeen de kwaliteit nog niet best was en dat van „lekker" nog moeilijk gesproken kon worden. Aan de vei ling van de Langendijker Groentencentrale werden reeds bij de 450000 K.G. verhandeld en ooa die te Noord-Scharwoude werd voor de aardappelen geopend. Werd in het begin der week voor groote Schotsche Muizen nog gemiddeld 8 betaald en voor drielingen 8.0, deze prijzen liepen nog vrij sterk ach teruit, zoodat Donderdag de noteering aan de Broeker Veiling 4.20—6 beliep voor froote en 2.306.50 voor drielingen. aterdag was het weer iets beter en brachten de groote 5.207.10 en de drielingen 3.406.40 op. Kleine, die in het begin der week nog voor 5.10—6.10 werden verkocht», noteerden Zaterdag 1.60—2.50. We vernamen, dat er nog vrij wat oude aard appelen aanwezig zijn en dat daardoor de vraag uit het buitenland, in het bijzonder uit Engeland, nog zeer slap is: Als dit zoo is, dan is het niet onmogelijk, of, onder overi gens gelijke omstandigheden, de prijzen kun nen nog wel beter worden. Voor een winst gevende teelt zal dit ook zeer noodig zijn. In de overeenkomstige week van het vorige jaar liepen de prijzen ook sterk achteruit en waren ze ongeveer dezelfde als thans. Toen was het vooral de aardappelziekte, die nadeelig in werkte op de prijzen niet alleen, doch ook de kwantitatieve opbrengst zeer ongunstig be- invloedde. Men deelde ons mee daTI^T"-1 geloopen week dooreengenomen e «f- 200 1CG. per snees werd 2"d 7f*«r prijs van gemiddeld 6 Per 100^2? zeer matige financieele uitkomst oeeft De tomatenaanvoer was weer vrii vm blijven de prijzen beneden die, welke wrtLA| jaar werden gemaakt, toch mag men pV 01 over tevreden zijn. De hooge invoert?08 door Engeland op dit procfuct gelS het ergste vreezen. Zelfs liepen de nrii^n^1 een weinig op Werd in het begin g voor A-kwaliteit nog nauwelijks 32 I™ taald, successievelijk kwam er eiken dao- bij en werd Zaterdag gemiddeld 3^ 'f™ steed. Voor B werd in doorsnee een naar -1 den minder betaald. C bracht ongeveer h zelfde prijzen op als A. Doch voor CC w den prijzen betaald, die boven de verwik* ting uitgingen. Werd in het begin der vorS* week nog slechts 12.60 besteed, deze vJw zette in met 18.50—18.80, terwijl 7at„ dag niet minder dan 26.90 werd betaald De aanvoer beliep ongeveer 83000 K.G Aan de veiling te Noord-Scharwoude werd voo het eerst bloemkool aangevoerd. De prijzen waren zeer laag. Eerste soort bracht van 3 4 op, tweede soort 0.70 per 100 stuk# GEEN HULP DOOR VERLAGING VRACHTTARIEVEN PER SPOOR, Er werden meer rechtstreeksehk middelen toegepast voor steun aan land- en tuinbouw. Op de vragen van de leden der Tweede Kamer, de heeren Kampschöer en Van de Bilt betreffende tijdelijke verlaging van de spoorwegtarieven voor het vervoer van vroe- ge aardappelen en een betere regeling ter za- ke van de z.g. reductie voor het vervoer per spoor van land- en tuinbouwproducten, ant woordde de minister van Economische Zaken en Arbeid: In het jaar 1930 werd een tijdelijke verla ging van de spoorwegtarieven voor o.m. het vervoer van vroege aardappelen toegestaan. Sindsdien worden van regeeringswege op meer rechtstreeksche wijze maatregelen geno men tot verlichting van den noodtoestand, waarin de land- en tuinbouw ten gevolge van de thans heerschende economische de pressie verkeeren. In verband hiermede en gelet op de con- clusiën van de commissie-De Vries, dat eer algemeene verlaging der spoorwegtarieven niet kan geschieden, acht de minister een maatregel, waarbij steun niet rechtstreek», doch langs den omweg eener vrachtverlaging geboden zou worden, niet wenschelijk. VOORKOMING EXECUTOIRE VERKOOPEN. Maatregelen in overweging, Naar aanleiding van een vraag van het lid der Tweede Kamer, den heer Braat, be treffende het nemen van wettelijke maatre gelen ter voorkoming van verkoopingen bij executie van land- of tuinbouwbedrijven of van daarbij behoorende inventarissen tenge volge van de crisis in die bedrijven, deelen de ministers van economische zaken en ar beid en van justitie mede, dat reeds verschil lende steunregelingen tot stand zijn ge bracht, welke helpen tegengaan, dat levens vatbare land- of tuinbouwbedrijven ten ge volge van de crisis zouden worden geliqui deerd. Ook bij de uitvoering dezer regelin gen zal dit punt niet uit het oog worden ver loren. Andere soortgelijke maatregelen zijn In overweging. Deze weg verdient in het algemeen de voorkeur boven het treffen van wettelijke voorzieningen van burgerrechtelijken aard, welke, voor den debiteur werkende als een soort moratorium, den crediteur op zijn beurt in moeilijkheden kunnen brengen. Het is overigens bekend, dat slechts betrekkelijk zelden tot daadwerkelijke executie wordt over- van de oude gerenommeerd* Europeesche Vrachtv/agentabnok N.v M. ENGlteWTS W-portrk»j DEN AMSTUDA* WOOHSUS* 9. Wat hadden de kaboutertjes plezier over de dingen, die Tuimeltje in het kikkerland beleefd had. Ze luisterden met de grootste aandacht en toen Tuimeltje ontroerd werd, toen ie zoo vaak zijn vriend kikker Karei noemde, begon ie ineens heel erg hard te huilen. Zijn zakdoek was heelemaal nat ge worden. De andere kaboutertjes moesten er verschrikkelijk om lachen en eindelijk gingen ze met hun allen naar den ka bouterbaas, die hun sprak over de stormen die er in de vol gende nachten op komst waren. 10. Nauwelijks had de kabouterbaas gezegd, dat ze hun best moesten doen de bloemen te beschermen, toen er in de verga dering ineens een vlinder kwam binnenvliegen. Het stormt, het stormt, gilde het beest. Kom vlug helpen, er blijft geen bloemetje heel, en natuurlijk waren de kabouters direct bereid om mee te gaan.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6