DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. StoomerijS.KROM Chemisch reinigen of verven. PRIJS PER GEWONE ADVERTENT1EN: Van 15 regels 1.25, elke regel meer f 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatst uimte. Brievrc franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. No. 148 Zaterdag 25 Juni 1932 Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. 134e Jaargang Dit nummer bestaat uit drie bladen ZIJ, DIE ZICH MET 1 JULI A.S. VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVAN GEN DE TOT DIEN DATUM VER SCHIJNENDE NUMMERS FRANCO EN GRATIS DE DIRECTIE. Ilit het JtademetU B/zgeliiksch Oveczicht ïBuUentand DUITSCH-BULGAARSCHE HAN DELSVERDRAG ONDERTEEKEND. Telefoon 1523 (3 lijnen). Vernieuw Uw Zomerldee- ding door deze te laten Ziet onze étalage LANGESTRAAT 91 SKANDINAVIE EN DE DOUANE OVEREENKOMST TUSSCHEN NEDERLAND. BELGIE EN LUXEMBURG. DE „ANGRIFF" VAN HEDEN IN GESLAG GENOMEN. IS GENERAAL MA DOOD? ALKMAARSCHE COURANT. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door bet geheele Rijk 2.50. t-osse nummers 5 cents. Directeur: C. KRAK. Den Haag, 24 Juni. De avondvergadering der Tweede Kamer is een korte sessie geweest en het resultaat is negatief geweest, gelijk trouwens alge meen verwacht was. Aan de orde was het pachtontwerp van den heer Van der Sluis (s.d.a.p.), dat enkel een natuurgetrouwe kopie was van het in het begin des jaars door de Eerste Kamer verworpen regeeringsvoorstel betreffende de zelfde materie. De Eerste Kamer had er haar fiat aan geweigerd, in hoofdzaak wegens de daarin gebrachte regeling van het zooge naamde continatierecht en daarbij hadden enkele katholieke senatoren den doorslag ge geven. Vermoedelijk koesterden de voorstel lers de hoop, dat deze laatsten, die over hun stem buitengewoon hard waren gevallen, daardoor zouden bekeerd zijn en als nu de Tweede Kamer het ontwerp weder aannam, zou de Eerste het wellicht ook aanvaarden. De meerderheid der Tweede Kamer heeft evenwel geweigerd aan deze politiek mede te doen. In een niet al te rustige vergadering heeft zij, nadat enkele stemmen ten gunste van het voorstel waren vernomen, terwijl daartegenover de leiders der vrijzinnige en rechtsche fracties verklaard haédei* dat hun partijgenooten aan djt politieke spel hun steun weigerden, het eerste artikel met 43 te gen 24 stemmen verworpen. Voorstemmers waren behalve de soc.-dem. en vrijz.-dem. de heeren Ft. Vos, Braat en De Visser. In plaats van nu het ontwerp in te trekken vroeg de heer v. d. Sluis schorsing van de behandeling. Morgen zullen we wel hooren, dat het is teruggenomen; er zit niet veel an ders op Heden laatste vergadering van de Tweede Kamer vóór het zomerreces. Vermoedelijk zal die wel niet tot de sluitingsvergadering duren, doch zal het in Augustus afgebroken worden voor de behandeling van enkele spoedzaken, zooals steun aan den tuinbouw, handelstractaat met België enz. Na opening der verjgadering werd z.h.st. goedgekeurd een wijziging der zegelwet en der leeningwet, alsmede de opheffing van de rijkswerkinrichting te Hoorn, welke te Gro ningen zal komen, terwijl de rijkswerkinrich ting voor vrowen van Gorinchem naar Breda zal verhuizen. Over het voornaamste punt der agenda, het ontwerp betreffende steun aan de var kenshouderij werden de beraadslagingen ge opend door den heer Van Voorst tot Voorst (r.k.) die wel instemde met het voorstel, doch enkele technische bezwaren er tegen ontwik kelde en uiteenzette, hoe licht o.a. de controle op het aantal varkens kon worden ontdoken. De heer Ebels (v.d wees er op, dat als dit ontwerp is aangenomen, de regeering ook de helpende hand zal hebben uit te strekken tot den Veenkolonialen landbouw en de zandboeren. Hij vond in het in behande ling zijnde ontwerp een eerste stap tot be- drijfsrationalisatie en stemde daarmede van harte in. Hij hoopte zelfs, dat de regeling permanent zou worden. Dat de consument zal moeten bijdragen tot steun aan den ex- porthandel, deed hem leed, doch hij zag geen kans daarin verbetering te brengen. Omtrent enkele andere punten vroeg hij den minister nadere inlichtingen, o.a. hoe groot ongeveer de stijging van het varkensvleesch zal zijn. Hij rekende op ongeveer 16 ct. per pond. De heer Loerakker (r.k.) gevoelde zeer veel voor het ontwerp, vroeg echter of de loonen profijt zullen hebben van de verbete ring van den toestand van den varkensfok- ker. De heer Van Rappard (üb.) aanvaardde het ontwerp als noodmaatregel, maar voor normale toestanden zou de regeling niet deu gen. Dat de prijs van varkensvleesch er door zal stijgen vond spr. niet erg; de consumen ten hebben maanden achtereen geprofiteerd van de lage prijzen. De heer Weitkamp (c.h.) sprak evenzeer met groote ingenomenheid over hpt ontwerp; het zal den minst kapitaalkrachtigen tak van onzen landbouw tegemoet komen. Spr. trok hierbij danig van leer tegen hen, die het ont werp bestrijden met het oog op de consumen ten en den handel. De heer Kortenhorst (r.k.) verklaarde min der ingenomen te zijn niet het ontwerp, dat er z.i. te haastig doorgejaagd wordt zonder voldoende voorlichting van de Kamer. Naar zijn meening staan we hier tegenover een slecht georganiseerde Planwirtschaft, welks in de eerste plaats den export ten goede zal komen. Spr. adviseerde de regeering het ont werp, tot wet geworden, nog wat te laten liggen, vooral nu de vleeschprijzen stiigende zijn. De heer Dr. Bierema (lib.) sprak hierte genover ten gunste van een spoedige inwer kingtreding van deze ingrijpende regeling, waarbij staat en landbouworganisaties de handen ineenslaan Voor onbehoorlijke prijs stijging was spr. niet bevreesd. Ten slotte sprak hij de hoop uit, dat de Veenkoloniën geholpen zullen worden.* De heer Ament (r.k.) hield in een vrijwel onverstaanbare rede, een betoog ten gunste van het ontwerp. De heer Van der Sluis (s.d.a.p.) ontwikkel de enkele bezwaren tegen het ontwerp, be toogde o.a. dat de vleeschprijs niet enkel af hangt van de binnenlandsche consumptie doch ook van den wereldmarktprijs. Maar een deel van ons varkensvleesch is ook be stemd voor export, de regeering wil daarbij prijsregelend optreden, doch spr. zette uiteen, dat dit alvast moeilijk zal gaan, zoolang de regeering niet dieper ingrijpt. En daarbij dient dit ingrijpen een permanent karakter te dragen. Maar daarbij moet voorkomen wor den, dat de binnenlandsche consument het uitvoerverlies van bacon zal bijpassen. Dat gevaar dreigt echter uit het ter tafel liggende ontwerp en spr. verzet zich daartegen. Ter wille van de stabilisatie van den prijs, gaf spr. in overweging aan de Ned. Varkenscen trale credieten uit de staatskas te verleenen, welke credieten uit de ontvangsten dier cen trale kunnen worden gerestitueerd. In dien geest diende spr. een motie voor. Nadat de heer Wijnkoop (comm.) uiteen gezet had, waarom zijn fractie tegen het ont werp was gekant, kwam hij ten slotte met een motie tot schorsing der debatten voor den dag, teneinde de regeering in de gelegenheid te stellen de kleine boeren te helpen. Deze motie werd verworpen met 63 tegen 12 stemmen. De heer Lovink (c.h.) en Van den Heuvel (a.r.) betuigde hierop hun ingenomenheid met het voorstel, al had laatstgenoemde wel bezwaren, kwam minister Verschuur aan het woord. Hij betoogde, dat het doel van het ontwerp enkel is den varkenshouders het bestaan mogelijk te maken, beloofde den heer Loerakker zooveel mogelijk voor de arbeiders te zullen zorgen, zette de noodzakelijkheid van behoud van onzen export uiteen, meende, dat de nieuwe regeling bevorderlijk zal zijn aan den bacon-export, verklaarde, dat hij de Veenkoloniën eerst te hulp kan komen wan neer het stabilisatiefonds over voldoende middelen beschikt. Wij dus, lichtte de minister het streven toe, om tot prijsstabilisatie te komen o.a. door beperking van de teelt, het houden van „sur- nameraire varkens" zooveel mogelijk tegen te houden. De prijs in het binnenland is gemak kelijk door ae Centrale te regelen, o.a. door beperking van den aanvoer ter markt; hij zal echter voorloopig niet sterk stijgen. Het is onvermijdelijk evenwel, dat de consument de kosten met niet meer dan 4 ct. p. p. ziet stij gen. Spr. verdedigde hierop de organisatie van een varkens-centrale onder leiding van een regeeringscommissaris, en maakte be zwaar zoowel tegen enkele in vooruitzicht gestelde amendementen en tegen de motie- v. d. Sluis. Deze motie werd, na sluiting der alg. be raadslagingen, verworpen met 53 tegen 23 stemmen (vóór stemden de soc.-dem. en vrijz.- dem.). Bij de behandeling van de artikelen werd o.a. verworpen een amendement-Kortenhorst cm ook het slagerselement in de varkenscen trale te doen vertegenwoordigen. Vóór stemden 37, tegen 39 leden, waarbij de voorzitter, blijkbaar om staking van stem men te voorkomen, tegen stemde, al had hij misschien liever voorgestemd. Bij de hierop volgende zeer onrustige beraadslaging werd een amendement-Lockefeer om de huisslach tingen buiten de regeling te houden, z.h.st. goedgekeurd. Het wetsontwerp is daarop aangenomen met 50 tegen 26 stemmen. Het ontwerp tot toekenning van renteloo- ze voorschotten ten behoeve van den groven tuinbouw in West-Friesland is ten slotte goedgekeurd, nadat de heeren Wijnkoop (comm.) en Hiemstra (s.d.a.p.) geprotesteerd hadden tegen de daarin opgesloten mogelijk heid om tot loonsverlaging te komen. De voorzitter heeft hierop de vergadering gesloten met een kort woord over de beteeke- nis van de thans achter den rug liggende zitting. DE FRANSCH-DUITSCHE BESPREKINGEN. Zij zijn in vriendschappelijken geest gevoerd. Natuurlijk is de wereld nu vol belangstel ling voor de Fransch-Duitsche besprekingen. Het lijkt wel er op alsof alle spelers het over- vulde tooneel een oogenblik hebben verlaten en de beide voornaamste acteurs van dit financieele drama tesamen aan het woord hebben gelaten. Wat Herriot en Von Paper, door deze besprekingen zullen bereiken staat nog niet vast, maar het wordt algemeen als een gunstig teeken beschouwd, dat de onder handelingen in vriendschappelijken geest zijn gevoerd. Zij bestonden voor het voornaamste gedeel te uit de uiteenzettingen der Duitsche en Fransche ministers van financien, die den totaaltoestand in het herstelvraagstuk hebben besproken. De rijksminister van financien heeft in zijn verklaringen zich allereerst er toe beperkt uit een te zetten, hoezeer de huidige toestand van Duitschland vergeleken met hetgeen de deskundigenrapporten van Bazel van Decem ber 1931 vaststelden, slechter is geworden De rijksminister van financien vond hiertoe aanleiding in het feit, dat Herriot er op ge wezen had, dat het rapport van de deskundi gen van Bazel den grondslag vormde van alle conferentie-onderhandelingen. Daar tegenover heeft graaf Schwering Krosigk aangevoerd, dat op alle economische gebieden in Duitschland een belangrijke verslechtering is ingetreden. In'het bijzonder hebben de in de noodver ordeningen van December en Juni opnieuw vastgestelde tarieven voor de werkloozenon- dersteuningen een stand bereikt, welke aan leiding moet geven tot de ernstigste sociale spanningen. De Duitsche minister van finan cien wees hierbij op den buitengewonen nood toestand van de Dutsche werkloozen. De Fransche minister van financien is in zijn rapport in de middagzitting slechts kort ingegaan op de Duitsche uiteenzettingen en heeft in hoofdzaak de Fransche herstelthese verdedigd. Met het einde van de economische wereldcrisis zou ook de Duitsche crisis een einde vinden, zoodat vanaf een zeker tijdstip de mogelijkheid zou ontstaan van nieuwe Duitsche herstelbetalingen en van het transfer van deze betalingen aan de schuld- eischers. Verder zou volgens de Fransche op vatting een overeenstemming op het herstel- gebied een algemeene verlichting en ont spanning doen ontstaan, zoodat na een zekere pauze het hervatten der Duitsche betalingen in beperkten omvang volkomen mogelijk is. De onderhandelingen werden spoeaig, na dat slechts korte besprekingen waren gevoerd tot Maandag verdaagd. Dan zal getracht worden de hoofdkwestie der principieele tegenstellingen tusschen de Duitsche en Fran sche herstelopvattingen op te helderen, n.1. het feit, dat de Fransche regeering verdere herstelbetalingen verlangt, terwijl de Duit sche regeering verklaart, dat geen verdere herstelbetalingen meer kunnen worden ver richt. Nauwkeurige eischen zijn heden van Fran sche zijde niet gesteld. De verklaringen van Germain Martin droegen een algemeen karakter. De verdere onderhandelingen zul len thans tot Maandag tusschen de weder zij dsche financieele deskundigen worden ge voerd. Men heeft afgezien van het instellen van een speciale studiecommissie voor het herstelvraagstuk. De tweede bespreking der Fransche en Duitsche ministers ving Vrijdagavond tegen zes uur aan. Aan de zitting werd opnieuw deel genomen door de Duitsche en Fransche kabinetsleden en de financieele experts. De beraadslaging volgde onmiddellijk na dat door den IXiitschen minister van finan ciën een uitvoerig rapport was uitgebracht. Rijkskanselier von Papen die bij den aan vang der zitting aanwezig was, verliet de bijeenkomst tegen half zeven. Hij begaf zich direct naar het station ten einde met den sneltrein naar Bazel, welke om 18.40 uur naar Berlijn te vertrekken, waar hij Zater dagmiddag zal aankomen. De Rijkskanselier zal Zaterdag nog in den loop van den dag aan Rijkspresident von Hindenburg rapport uitbrengen over de on derhandelingen te Lausanne en nog Zater dagavond naar Lausanne terugkeeren. De Rijkskanselier ontving voor zijn vertrek ach tereenvolgens den directeur van de Rijksbank, Dr. LutRer, die Vrijdagmiddag te Lausanne is aangekomen, den Oostenrijkschen bonds kanselier dr. Dollfuss, den secretaris-gene raal van het Joego Slavische ministerie van buitenlandsche zaken, Fetisch en verscheide ne buitenlandsche journalisten. Tijdens de afwezigheid van den Rijkskan selier zijn talrijke besprekingen vastgesteld. De Rijksminister van buitenlandsche zaken zal o.m. een bespreking voeren met Mac- Donald en Grandi. Officieele mededeeling De tweede gemeenschappelijke zitting der Duitsche en Fransche ministers, welke om half zes is aangevangen, werd om half acht beëindigd. Betreffende haar verloop wordt het volgende communiqué uitgegeven: De Duitsche en Fransche onderhandelin gen zijn Vrijdagmiddag voortgezet met een bespreking over het rapport van den Fran- schen minister van financiën, Germain Mar tin. Hierna had een gedachtenwisseling plaats, welke aan beide zijden werd gedra gen door den wensch alle elementen van het gestelde probleem grondig te bestudeeren. De volgende gemeenschappelijke Duitsch Fransche zitting is voorloopig vastgesteld op Maandagmiddag half vijf. Er is overeengekomen, dat thans onver wijld beraadslagingen zullen plaats vinden van de financieele experts der Duitsche en Fransche delegaties, die de zitting van Maan dag moeten voorbereiden. Inmiddels is ook van Belgische zijde een communiqué verschenen. De Belgische delegatie te Lausanne heeft een voorstel overhandigd dat zekere richtlij nen bevat voor den economischen en finan- cieelen wederopbouw van Europa Het om vat drie gedeelten: 1. Reorganisatie van zekere Duitsche on dernemingen van openbaar nut, welke de stabilisatie der valuta van het Duitsche rijk zou kunnen verzekeren; 2. Stichting van een internationale crediet- organisatie, welke den landen van Midden- en Oost-Europa hulp zou kunnen bieden; 3. Reform van het douanestelsel met het doel het handelsverkeer nieuw leven te geven door een geleidelijke verlaging van de in voerrechten. Wat Engeland betreft, is de uiteenzetting van den Britschen minister van buitenland sche zaken Sir John Simon, voor het kabinet dat zich gisteren in een zitting met den gang van zaken te Genève en Lausanne heeft bezig gehouden, naarde DailyTelegraph weet mede te deelen, oorzaak, dat men in regeeringskrin- gen de mogelijkheden en vooruitzichten van de conferentie te Lausanne hoopvoller beoor deelt dan tot ng,toe het geval was. Men is er bijna van overtuigd, dat de mogelijkheid van overeenstemming tusschen Engeland, Frank rijk en Duitschland bestaat, waardoor een verlichting van den internationalen finan cieele toestand bereikt kan worden. Ten aan zien van de ontwapeningsvoorstellen van Hoover is het kabinet van meening, dat het de verklaringen van den Amerikaanschen president dient toe te juichen, doch dat het Engelsche pla betreffende ontwapening ter zee de voorkeur verdient Het is volgens de Daily Mail onwaar schijnlijk, dat Engeland het huidige voors'el zal aanvaarden. De rust en de vriendelijke toon, die de di verse conferenties en uitlatingen kenmer ken, geven wel hoop, dat men tot gunstige resultaten zal komen. Vrijdagmiddag werd te Sofia, na on derhandelingen welke één maand heb ben geduurd, het handelsverdrag tus schen Bulgarije en Duitschland onder teekend. NAT.-SOC. Bil DEN RIJKSMINISTER VAN BINNENLANDSCHE ZAKEN. Officieel wordt medegedeeld, dat een dele gatie van leden der nat. soc. fractie van den Pruisischen landdag gisteravond laat een bezoek heeft gebracht bij den rijksminister van binnenlandsche zaken, teneinde hem in kennis te stellen met de talrijke gevallen van overvallen op partijleden en hem persoonlijk uitvoerig materiaal daarover ter hand te stellen. De minister zeide toe zich onmiddel lijk in verbinding te zullen stellen met de landsregeering. Nader verluidt, dat het onjuist is. dat de nat. soc. een ultimatum hebben gesteld, waarbij gedreigd zou worden, dat bij een niet nakomen hunner wenschen door de nat. soc. zou worden overgegaan tot eigen maatrege len. Daarentegen is het wel juist, dat de nat soc. hebben gewezen op den grooten ernst van den toestand. Naar de „Pruisische Persdienst van de NSDAP" mededeelt heeft gistermiddag de vertegenwoordiger van den rijksweerminister, overste von Bredow. vertegenwoordigers van de nat. soc. landdagfractie ontvangen. Deze vertegenwoordigers gaven uitdrukking aan de opgewonden stemming der nat. soc. organisaties over de werkeloosheid der ver antwoordelijke autoriteiten. In het bijzonder wezen zij er op, dat zij het zich eenvoudig niet langer lieten welgevallen, dat dagelijks onder de oogen der Pruisische politie dozij nen SA-mannen als vee worden vermoord of neergeslagen. De chef van het departement verklaarde, dat hij de k'aehten in de volgende kabinetszitting nadrukkelijk wilde behande len en zegde toe. dat het noodige zou worden gedaan. Betreffende de ontvangst van de nat.-soc. delegatie bij den rijksminister van binnen landsche zaken wordt nog gemeld: De nat. soc. vertegenwoordigers eischen, dat het rijksministerie van binnenlandsche zaken ten scherpste zal optreden tegen de in- tellectueele aanstokers van de moordhetze in het Karl-Liebknecht huis in Berlijn, opdat de nat. soc. niet m hun vertwijfeling gebruik zouden maken van hun recht tot noodweer tegenover de moordenaars. Onder het uit voerige materiaal, dat den rijksminister ter hand werd gesteld, bevonden zich ook de foto's en bijzonderheden van Russische tsje- kisten die zich in de onrustige gebieden zouden bevinden. Ook zijn in cijferschrift ge stelde .bevelen tot moorden, waarbij de naam van de lokalen van de moordcommando's en hun schuilhoeken genoemd worden, over handigd. Verder behandelt de Persdienst een ver kapt samenwerken tusschen socialisten en communisten in een antifascistisch eenheids front en besluit danRijksminister van bin nenlandsche zaken Von Gayl nam officieel kennis van de mededeelingen der nat. soc. en beloofde, nog binnen 24 uur de noodige stappen te nemen voor een herstel der wet tige toestanden. Het opheffen van het demonstratieverbod in geheel Duitschland werd met alle beslist heid toegezegd, op zijn laatst tegen het midden van de volgende week. BEIEREN CONTRA RIJKS- REGEERING. De Beiersche Volkspartijcorrespondem schrijft: Het conflict tusschen Beieren en de Rijksregeering berust wezenlijk hierop dat de Beiersche staatsregeering bij den besten wil zich niet kan aansluiten bij de politieke opvattingen der Rijksregeering, dat het we der op straat toelaten van geuniformde poli tieke organisaties de binnenlandsche orde aou dienen. Hierbij komt nog dat het juridisch niet geoorloofd is, dat de Rijksregeering zoo diep in grijpt in de politioneele souvereiniteit. Bij deze diep ingrijpende politieke en juridi sche meeningsverschillen kan men te Berlijn niet verwachten dat men te Munchen toe zal geven aan de vereischte aanpassing aan de politieke wenschen. Niemand zal ziph der halve verrast kunnen toonen indien de Beier sche ministerraad, die zich Vrijdagmiddag en ook des avonds heeft bezig gehouden met de opstelling van een antwoord aan de Rijksregeering, tot een volkomen afwijzend standpunt is gekomen. De Beiersche staats regeering zal wel niet nalaten de Rijksregee ring nog eens uitvoerig te verklaren waarom zij op constitutioneele en politieke gronden geen andere houding kan aannemen. Indien de Rijksregeering geen rekening houdt met de stem van Beieren, moet zij er op rekenen dat het Rijkskabinet maatregelen zal nemen welke een negatie van den rechtstoestand van Beieren met zich zullen brengen. Het is reeds duidelijk gezegd, dat men in 'n derge lijk geval de houding der Rijksregeering in Beieren als een daad van verkrachting en willekeur zal beschouwen. De Landdag is tegen Zaterdagmorgen 8 uur bijeengeroepen ten einde kennis te ne men van de mededeelingen der Rijksregee ring. De Noorsche minister van buitenland sche zaken, Braadland, die uit Zwitser land weer in Oslo is aangekomen, ver klaarde inzake het douaneverdrag tus schen Nederland, België en Luxemburg, dat de Noorsche regeering al dergelijke maatregelen toejuicht. Een nieuwe con ferentie van Oslostaten staat voorloopig niet op het program. Van Zwitsersche zijde beschouwt men het voorstel scep tisch, van Deensche zijde betoont men evenals van Noorsche zijde, groote be langstelling. Toetreden zou in ieder ge val een breuk met het beginsel der meestbegunstiging beteekenen. Men moet alle Noorwegen betreffende loo- pende handelsverdragen opzeggen, of wel door onderhandelingen met de ove rige staten zekerheid verkrijgen, dat ook deze staten toetreden tot het Belgisch- Nederlandsche verdrag, dan wel geen hinderpalen in den weg zullen leggen. Braadland vatte zijn indrukken van de conferentie van Lausanne aldus te zamen, dat hij reden vond voor een ze ker optimisme. De nieuwe Duitsche rijkskanselier heeft op de Franschen een gunstigen indruk gemaakt. Het is in ieder geval een verlichting, dat de hui dige kanselier de eerste Duitsche kanse lier is, die met de Franschen Fransch kan spreken. Naar van bevoegde zijde wordt mede gedeeld, werd het nummer van Vrijdag van het nationaal socialistische dagblad „Angriff" in beslag genomen wegens be- leediging van Crezinsky en Dr. Weiss, resp. politiepresident en vice politiepre- sident der stad Berlijn. Volgens Japansche persberichten zou de Chineesche generaal Ma Tsjang Tsjang bij het opblazen van een buis. waarin hii verbleef, ziin gedood.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1