Geslaagd??? Ja! Agenda ^Binnenland ^Rechtszaken Qetneentecaden Jkownciaai Tlieuws wwwww £aatste Aecichten £and= en JmhQxmiu £uchtoaact Stad en Omgeving ^dy^ec&ecicht SCHERMERHORN. HOORN. OUDKARSPEL. OTERLEEK. DE T. T. TE ASSEN. Zaterdag 25 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Spoorweg helden (dram.), 2. Alles om een actrice (rom.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater. 1. De Zwarte Kameel (sens.); 2. Het schot in de goudmijn (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur. Victoria-Theater: Ik heb een mensch gedood (anti-oorlogsfilm)boven 14 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Een nacht in Londen (rom.); 2. Hij gaat rechts, *i] gaat links (huwelijksepisode); boven 16 jaar. Zondag 26 Juni. 2 uur en half 8, Sted. Muziektuin provin ciaal zangersfeest Bond van Arb. Zangver- eenigingen. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van 1. Spoorweg- •helden (dram.), 2. Alles om een actrice (rom.); voor eiken leeftijd. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. De Zwarte Kameel (sens.); 2. Het schot in de goudmijn (rom.); boven 14 jaar. In Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorloopende voorstelling van Ik heb een mensch gedood (anti-oorlogsfilm); boven 14 i3cir i In bioscoop Harmonie: 2 uur en 4.30 uur: 1. Een nacht in Londen (rom.); 7.30 uur. Een nacht in Londen (rom.); 2. HiJ gaat rechts, zij gaat links (huwelijksepisode)bo ven 18 jaar. EEN SMOKKELBENDE AANGEHOUDEN In de grensplaats Borken hebben de Duit- sche kommiezen een smokkelbende van personen aangehouden, waarvan een Hollan der de aanvoerder was, die op groote schaal in verschillende grensplaatsen hun smokke larij uitoefenden. Deze bende maakte er werk van om de tolboomen aan de grens te vernie tigen en dan per auto hun goederen tot ver in Rijnland en Westfalen te vervoeren. Voor- loopig werden drie lastauto's in beslag ge nomen benevens 20.000 K.G. tarwemeel, 50.000 K.G. rogge, 61.500 K.G. maïs en 151.000 K.G. ruwe koffie welke op verschil- 'ende plaatsen waren opgeslagen. BRAND. Autogarage te Eindhoven uitge brand. Negentien auto's vernield. Hedennacht om drie uur brak brand uit in de autogarage „Bloemhof" in de Bleekstraat 37a te Eindhoven. De garage en repartie-in- rjphting brandden totaal uit. Er bleef niets over dan een ruïne van 19 vernielde auto's. De stalen ramen waren alle gesprongen door het springen van zuurstofflesschen. De auto's waren van particulieren, die bij de garage Bloemhof stalden en ook enkele van den eigenaar zelf. Om drie uur was de Eind- hovensche brandweer met 4 stralen aanwezig en slaagde erin de ernaast gelegen City garage; waarvan alle ruiten reeds waren ge sprongen, voor brand te behoeden. De lasch- en spuit-inrichting brandde geheel uit. Ook de ruiten van de omliggende huizen werden ver nield. De autogarage was verzekerd, terwijl ook de meeste auto's verzekerd waren. De oorzaak van den brand is waarschijnlijk kort sluiting in één der auto's. ERGERLIJKE KWAKZALVERIJ. Vrijdag stond voor het kantongerecht te Rotterdam terecht Adolf Wernik, vegetarisch propagandist te Rotterdam, wegens het on bevoegd uitoefenen der geneeskunde, ge pleegd bij tweede herhaling. Het onderhavi ge geval was in het bijzonder ernstig door dat de verdachte een aan suikerziekter lijden den patiënt, dien hij nooit of te nimmer had gezien of onderzocht, had behandeld bijna alleen met schriftelijke adviezen, gebaseerd op urine-onderzoek. Het laatst was den verd. urine toegezonden slechts enkele dagen vóór het overlijden van den patiënt. Een medicus, als deskundige gehoord, verklaarde ter zit ting, dat suiker in enorme hoeveelheid in die urine aanwezig met zijn geweest. Dit belette Wernik niet om naar aanleiding van het on derzoek aan den patiënt te schrijven (nota- bene een dag nadat deze was overleden), dat hij vooruitging en dat hij moest voortgaan met 't volgen van 'n leefregel, die hoogst waarschijnlijk de kwaal in niet geringe mate heeft verergerd. In een uitvoerig requisitoir betreurde het O.M., dat de wet geen hoogere straf dan slechts twee maanden hechtenis toeliet, welke straf hij dan ook eischte. De kantonrechter zal aMandag 27 Juni schriftelijk vonnis wij zen. VERDUISTERING. J Tegen F. L., thans gedetineerd te Zutphen, is vandaag wegens verduistering van gelden van een spaarbankvereeniging en een volks bond te Zutphen 214 jaar gevangenisstraf geëischt, met aftrek van de voorloopige hech tenis. Uitspraak over 14 dagen. Donderdagavond vergaderde de Raad in voltallige zitting. De voorzitter, de heer B. Meindersma, deed mededeeling van de navolgende in gekomen stukken: Van de Gezondheidscommissie geze teld te Purmerend was ontvangen de begrooting over 1932. Voor deze gemeen te zal de bijdrage zijn 21.54 naar 1077 inwoners. Van den heer J. Dragtsma een verzoek om zijn zoontje school te doen gaan te Stompetoren; genoemd verzoek ging vergezeld van een attest van Dr. Herin ga, dat dit om gezondheidsredenen ge- vvenscht was. Dit werd voor nader onderzoek gesteld in handen ven B. en W. daar volgens den Raad het verschil in afstand zeer miniem is. Van den Raad van de Geref. kerk om door den somberen economischen toe stand de kermis dit jaar niet te doen plaats hebben. De voorzitter was er voor met het oog op de belangen van de neringdoenden het verzoek voor kennisgeving aan te nemen. De heer Mantel achtte het minder ge- wenscht de belangen van de groote massa op te offeren aan enkelen. De heer Plugboer zeide dat de kermis het meest wordt gevierd door jongelui van hier en van buiten, zoodat hij er geen bezwaar in zag deze te doen door gaan. Z. h. s., met de stem van den heer Mantel tegen, werd besloten het adres voor kennisgeving aan te nemen. Een voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor ver koop van sterken drank in het klein, werd z. h. st. aangenomen. Mede werd goedgevonden een voorstel tot wijziging van de gemeente-begroo ting dienst 1931. Ingekomen was een verzoek van M. Huisman te Stompetoren om vergoeding voor vervoer van zijn schoolgaande kinderen naar Schermerhorn. Die kin deren bezoeken de bijz. school te Scher merhorn, terwijl het vervoer per bus kost 2.50 per week. De heer Plugboer was tegen het geven van eenige vergoeding hiervoor, aange zien deze kinderen altijd op een open bare school hebben gegaan, maar bij de komst in deze gemeente zijn de ouders van christelijke zijde hiervoor bewerkt. De heer Los was voor 125 p. week te vergoeden, aangezien bij vervoer per bus de kinderen geen slijtage van schoeisel en kleeding hebben. De heer Mantel was er voor de ge vraagde vergoeding te verleenen. Het voorstel-Los, ondersteund door den heer Bosga, in stemming gebracht, werd aangenomen met 6 tegen 1 stem (Mantel). De voorzitter zeide het terrein voor lichaamsoefeningen beschikbaar te heb ben gesteld voor een korfbalvereeniging. Werd algemeen goedgevonden. Rondvraag. De heer de Groot vroeg welk percen tage de gemeente is toegewezen voor werkloozenuitkeering; of de goedkeu ring reeds was gekomen op de steun regeling en of er momenteel nog werk- loozen zijn. De voorz. antwoordde, dat hem nog niet bekend was welk percentage de ge meente zal krijgen, dat de goedkeuring op de steunregeling nog niet is gekomen, dat er op 't moment 1 werklooze is, wien werk wordt verschaft door het G. E. B. De heer Bosga zou, daar de goedkeu ring op de steunregeling zeker wordt verleend, evengoed de uitkeeringen wil len doen, wat na bespreking z. h. s. werd goedgevonden. De heer Plugboer drong aan op een betere afsluiting van de Noordzijde van de Noordervaart, aangezien deze thans voor autorijders niet spoedig genoeg in 't oog valt. De voorzitter beloofde hier een nader onderzoek te doen instellen, waarna de vergadering werd gesloten. Trots de afsluiting der Zuiderzee wordt hier nog vrij veel visch aangevoerd; op één dag 559 pond bot; 112 pond schol, 45 pond schar en 155 ipond aal. Onder leiding van mr. G. J. Bisschop heeft de vereeniging „De Ambachtsschool voor Hoorn e.o." 'n ledenvergadering gehou den. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden thans 91 bedraagt. Op 1 Jan. 1931 be droeg het aantal leerlingen aan de Am bachtsschool 108; aan de Avond-Nijverheids school 120. De rekening wees aan in uitga ven 49.249.19. Van het netto-bedrag der uitgaven ad 44.225.84 wordt 70 pet. be taald door het rijk en 30 pet. door de ge meente. In verband met de wenschen van den min. van O., K. en W. werden enkele wijzigingen aangebracht in het reglement. Besloten werd tot het aangaan van een credit-rekening- courant-overeenkomst met de gemeente Hoorn tot een maximum bedrag van 6000. Op voorstel van den heer Prins werd be sloten een onderzoek in te stellen om zoo mogelijk een cursus voor typografie aan de school te verbinden. ANDIJK. De raad dezer gemeente heeft besloten tot het aanstellen van een boekhoudkundige. Als zoodanig werd aangewezen „Het Ad viesbureau voor verificatie en adviezen der Nederlandsche gemeenten". Tevens werden B. en W. gemachtigd tot het aanstellen van een tijdelijk ambtenaar ter gemeente-secreta rie. 'Vergadering van de schoolfeest commissie en ouders van schoolgaande kinderen der o. 1. s. in het gymnastiek lokaal der 0. 1. s. te Oudkarspel. De voorzitter, de heer C. v. d. Abeelet opende met een woord van welkom aan de weinig opgekomen ouders. Al is het geen gunstige tijd om feest te vieren, zoo zeide spieker, toch zouden we het feest bij uitstek voer de kinderen willen laten doorgaan en hij sprak dan ook den wensch uit dat zij die kunnen dit jaar om de kinderen zullen denken. Het financieel verslag over 1931 werd voorgelezen waaruit we aanstippen de ontvangsten groot 428.55 en de uitga ven 358.85. Er is dus een batig saldo van 69.70. Tot nieuwe leden van de commissie werden gekozen mevr. Blom—de Jong en de heer A. Ootjers. Deze laatste be dankte als zoodanig en nu werd de heer C. v. d. Hoven gekozen. Beiden namen hun benoeming aan. Voorgesteld werd met de hoogste klasse, 55 kinderen, den 8sten Juli naar Valkeveen te gaan, na eerst in Zaan dam het „Czaar Peterhuisje" en ip Amsterdam „de Bijenkorf" te hebben bezocht. Het plan is Naarden door te wande len met het oog op de vestingwerken. Mocht het eventueel slecht weer zijn, dan zou op den terugweg nog een tijdje in het Koloniaal Museum doorgebracht kunnen worden. Met de laagste klasse is het plan om den traditioneelen 3en Donderdag in Juli over Warmenhuizen, Schoorl, Bergen naar Egmond aan Zee te gaan en over Alkmaar terug. Donderdag had te Oterleek de eerste Rijks- steun aan de veehouders plaats. Het was een treurige aanblik, te zien hoe eens welgestelde ingezetenen, nu den voor hun zoo zwaren gang, naar het gemeentehuis deden, om den zoo noodzakelijken steun in ontvangst te nonen. Maar hoe droevig het geval ook is, toch kunnen wij de regeering niet anders dan dankbaar zijn, dat zij thans tenminste, zooveel als in haar vermogen is, steunt, waar dit zoo hard noodig is. WIERINGERMEER. Deze week zijn de eerste 15000 koolplanten (7 soorten) gezet. De leverantie geschiedde door de firma Gebroeders Stins, zaadh. en plantenkweekerij te Broek op Langendijk. Pen sterke keten vormt de schare verbruikers va r „DE VELUWE" artikelen. En wie eenmaal onze klant is, verbreekt die keten niet. Onze levering aan huis wint door coulante be diening, prima waar en lage prijzen steeds meer het vertrou wen der huismoeders. Door bij na geheel Nederland worden onze artikelen regelmatig en op tijd afgeleverd. De controle op hygiëne, bediening, kwaliteit, enz. is zeer scherp. Ook met de levering van onze verpakte kruidenierswaren hopen wij het vertrouwen van steeds meerde ren te winnen. Moeders, waakt voor de ge zondheid van Uw gezin. En daarbij profiteert U van de be kende voordeelen van „DE VELUWE": hooge korting of spaarbons voor luxe- en huis houdelijke artikelen. N. V. HANDEL MIJ. „DE VELUWE" s Gravenhage. Scheepmakersstraat. Tel. 771850. Ongecorrigeerd. In den loop van den morgen ontvin gen wij onderstaande mededeelingen: In de 350 c.M3. startten niet 19 maar 17 rijders; in de 175 c.M'.-klasse reden 9 deelnemers in plaats van 8. Bij den start nam Woods den kop, ge volgd door van Wijngaarden. Davids had een slechten start. Aan den kop zat na 6 K.M. Willy van Gent, gevolgd door Selfo (Italiaan). Willy van Gent was te Laaghalerveen nog steeds aan den kop. Bij de eerste passage der startplaats was van Gent tweede. Sanley Woods (Ier land op Norton) no. één. In de 350 c.M.3-klasse is Van Gent uit gevallen. Wcods maakte de snelste ronde in 8 min. 8.8 sec. In de 250 c.M.3 klasse bezette Egmont de tweede plaats. Snelste ronde Mellors 8 min. 42 sec. De senlste ronde in de 175 c.M.3 klasse werd gereden door Mellors. In de 350 c.M.3 klasse was Piet van Wijn- gaarde de snelste Nederlander. In de 250 q.M.3-klasse was Timmer de snel ste Nederlander, die de zesde plaats bezette. Winnaar van de 250 c.M.3 klasse was Mellors. j DE BEIERSCHE LANDDAG GEEFT GEEN GEVOLG AAN HET VERZOEK VAN VON GAYL. In de zitting van hedenmorgen van den Beierschen landdag, heeft minister-president Held namens de Beiersche regeering een ver klaring afgelegd, waarin de Beiersche regee ring op het verzoek van den rijksminister voor binnenlandsche zaken, von Gayl, na uit voerige beraadslagingen, eenstemmig heeft besloten niet in staat te zijn aan het verzoek gevolg te geven. EEN NIEUW PLAN TE LAUSANNE. Volgens een bericht van de Exchange Telegraph Cy. uit Lausanne zou aldaar een nieuw plan in behandeling zijn, dat van Duitschland de betaling van een eindbedrag van 2.4 milliard eischt. Hiervan zou 1.8 milliard bestemd zijn voor eventuëele beta ling van oorlogsschulden aan Amerika, in dien Amerika hieraan blijft vasthouden. De overige 600000000 R.M. zouden worden ge stort in het fonds onder beheer van de bank voor internationale betalingen en moeten Dan van mij zoo'n mooie Vnlpenhooder hij VflH PUÏÏEM 00RTME1JER, Payglop worden aangewend voor den economischen opbouw van Europa. Duitschland zou de be taling pas moeten doen na herstel van den normalen toestand en slechts in geval de crediteuren-mogendheden het bedrag werke lijk noodig zouden hebben. DE STREEK. De aanvoer van vroegere aardappelen begint hier nu sterk toe te nemen. Ongeveer een 300-tal schuiten passeeren de veiling. Ontmoedigend echter, dat de prijs nog steeds teleurstelt. De gemiddelde prijs bedroeg de eerste dagen der week 2.90, 2.60 en 2.30 per baal, zoodat de teelt absoluut niet loonend kan worden genoemd. BOVENKARSPEL. In de ledenvergadering van de Bloem bol lenveilingsvereeniging „Westfriesland bleek, dat de balans- en winst- en verliesre kening een groot verschil ten nadeele aan wees bij die van voorgaande jaren. Een groote verlifespost moet worden inge boekt; meerdere bedragen zijn oninbaar en zullen ook in de toekomst niet als een tegoed mogen worden beschouwd. De gevolgen der buitenlandsche valuta, de slechte uitkomsten in de boerderijen, de slechte uitbetalingen door het buitenland vormen de oorzaken van deze depressie in de bloembollencultuur. Geadviseerd werd de grootste voorzichtig heid in acht te nemen, terwijl voorts door het bestuur de wenk werd gegeven om het min derwaardige en kleine goed te vernietigen. Zooals we reeds eerder berichtten, hebben een tweetal uitkeeringen aan de leveranciers plaats gehad. De betaalmeester deelde medee, dat ver moedelijk dezen herfst nog 'n uitkeering zou volgen. Hiertoe moet echter eerst het bedrag van 149.363.94 binnen gekomen zijn, waar op vrij zeker mag worden gerekend. DE POSTVLUCHTEN OP INDÏE, De Ekster (heenreis) is gister uit Athene vertrokken en te Caïro geland. De Uil (terugreis) kwam gister van Mersamatrich te Boedapest. De Havik (thuisreis) vertrok gisteren 5.55 van Batavia, landde te Palembang en kwam om 15.30 te Medan aan. DE ZOEKGERAAKTE DUITSCHE VLIEGERS BERTRAM Eti KLAUSMANN VERMOORD? De „Daily Herald" verneemt uit Wynd- ham, dat volgens een mededeeling van Aus tralische inboorlingen een wilde inboorling de verdwenen Duitsche vliegers Bertram en Klausmann op een plaats in de nabijheid van het vliegtuig „Atlantique" met een speer zou hebben gedood Politie is uit Wyndham vertrokken om te onderzoeken of dit gerucht juist is. DE ALKMAARSCHE IJZER- EN METAALGIETERIJ. Met het oog op het gering aantal orders heeft de directie van de Alkmaarsche IJzer en Metaalgieterij zich wederom genoodzaakt gezien een 30-tal arbeiders met ingang van heden te ontslaan w.o. eenige oude werklie den, die op pensioen zijn gesteld. Het aantal tewerkgestelde arbeiders is daardoor teruggebracht op 100, waarmede per dag slechts 5 uur wordt gewerkt, terwijl het de vraag is of ock dit kan worden vol gehouden. Wanneer men weet, dat in den normalen tijd aan deze fabriek een 300 arbeiders te werk waren gesteld, dan wordt door den thans genomen maatregel wel gedemon streerd, hoe moeilijk de tijden thans zijn vcor de Nederlandsche Metaalindustrie. OPERATIE-VERZEKERING. Wij herinneren er op verzoek aan, dat zich thans 1012 personen voor een ver zekering voor operatiekosten hebben op gegeven en dat men dit nog op voordee- lige condities geen drie maanden wachttijd kan doen als men zich voor 1 Juli opgeeft. PER FIETS TE WATER GEREDEN. Gistermiddag is de 8-jarige W. D. met zün fiets te water gereden aan het Luttik Oudorp Een paar schippers wisten hem aanstonds met een haak weer op het droge te halen. De fiets werd later ook door hen weer op den wal gebracht. EEN GIFT VAN DEN PRINS. Het bestuur der afdeeling Alkmaar van de Ver. „De Nederlandsche Padvinders" heeft ter gelegenheid van de hier ter stede gehou den fancy-fair een gift van Z.K.H. Prins Hen drik gekregen. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden ter gemeente-secretarie, afd bevolking: Jacoba Johanna Keesmaat, geboren te Amsterdam, 28 October 1898, gewoond heb bende Bierkade nr. 10. D „aar Hoogste barometerstand 767.1 mM t. lencia. te Va- Laagste barometerstand 750.6 mM Sarna. m te ^Verwachting, geldig tot den avond van 26 Zwakke tot matigen Noordwestelijk Westelijken wind; betrokken tot zwaar h! wolkt; weinig of geen regen; weinig veran dering in temperatuur. n" Overzicht. Over de Noorsche zee en Scandinavië \h> thans een uitgebreid, doch vlak deprest gebied. Het Westen wordt ingenomen rw een eveneens zeer uitgebreid gebied van hoo gen luchtdruk, met kernen bij de Azoren en ten Zuiden van Groenland. Tusschen deze beide gaat een regelmatige strooming uif het Noordwesten, die nergens groote snelhe den bereikt en een gelijkmatige temperatuur, verdeeling geeft over het vasteland. Alleen in Zweden en Finland, waar de overheerschen- de windrichting Oost tot Zuid is, komt zo merweer ypor. In Zuid-Duitschland en Zwit serland vielen nog zware regens. De uitbrei ding der depressie naar onze omgeving o-af aanleiding tot lichten regen in den nacht eti toeneming der bewolking. Voorloopig zijn nog geen groote veranderingen in het weer- type te zien. HOOG- EN LA AG WATER Tt BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). U D Laag water. dat Hoog water. v.m. nam. v m nam, 26 10.04 1033. 6.16 6.41 27 1102 11.27 7.07 7 38 28 001 805 844 29 0.32 1.09 9 CS 9 45 30 L34 2.09 10.05 10.41 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). I u a i. Koog water. Laag water. dat. v.m ftiin.- v.m aam. 26 10.01 10.30 6.04 629 27 10.59 11.24 6.55 726 28 11.58 7.53 832 29 0.29 1 06 8.56 935 30 1.31 2.C6 953 10.» Omwonenden hebben medegedeeld, dat zelfs niet eens regelmatig drinkwater werd ver strek t. GOEDKOOPE TREINEN. Als uitgave van de Nederlandsche Spoor wegen is verschenen een boekwerkje „Zomer 932, Goedkoope Treinen, Goedkoope Tarie ven". Met de uitgiftg van dit boekje wordt be oogd het publiek reeds aanstonds het volle dige plan van alie (146) Goedkoope treinen tot in alle details te ontvouwen,, bovendien op aantrekkelijke wijfce eene door de Ver- eenigingen van Vreemdelingenverkeer opge stelde met foto's geïllustreerde opgave van bezienswaardigheden op de bestem mingsplaatsen bekend te maken en daarne vens op populaire wijze de vacantiegangers nog eens in te lichten over alle goedkoope tarieven voor het reizen per spoor. Hoet boekje ziet er keurig verzorgd uit en is voor den ongelooflijken prijs van 0.05 op alle stations verkrijgbaar gesteld. EEN DIERENBEUL. Door de gemeente-politie van Groot Schermer is proces-verbaal opgemaakt tegen den veehouder C. W. aan het ZuideinH* fi wond *7™, k°C' d°0d2iek erSfge- laten iifcïn °TrZ0^d in «n weiland had Onder 77,-- ,Aeie verscheidene dagen. - van eea dierenarts k hef Made dier ter pla*e Sgeachotïï DENK OM DE ZONNESTRAAL COLLECTE Wij krijgen den indruk, dat de eollee* trices voor de Zonnestraal-collecte het vandaag buitengewoon moeilijk hebben en de voorbijgangers deze dames meer dan anders trachten te ontwijken. Laat men toch bedenken, dat het hier om den strijd tegen de tuberculose gaat en dat deze vreeselijkste aller ziekten door aller krachtigen steun bestreder zal kunnen worden. 4- ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 26 Juni is de apotheek van H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5, geopend. Op Zon- An Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week ae nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs. Geopend van 9—12 uur. Voor weikgeveri van 9—12 uur en van 2—5 uur. Op Maan* dag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Be middeling voor kantoorpersoneel op Man dag- en Donderdagavond. Voor vrouwehJ personeel afzonderlijke ingang. De dl"£k van bovengenoemd Bureau maakt Jbdc» dat heden staan ingeschreven: 1 a"toAon. lasscher, 7 bakkers, 13 bankrkgoe dige, 1 j cnaun u s, i ]ood- structiewerker, 5 electriciens, 1 gi^s zetter, 46 grondwerkers, 2 instrumen 2 finiassmto, 10 ta-Wl3 kellners, 3 ketelmakers 1 kiste* n koper. kleermakers, 7 klinkers, lkoe^1» 2 slager, 2 letterzetters, 8 loodgieters,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2