Agenda Geslaagd??? Ja! (Binnenland Pxovinciaal Tlieuws £aatste AeeicfUen Jnqzionden Stukken Weee&edcfit Scheepstijdingen Stad en Om Dan van mij zeo'n mooie Vulpenhouder tij VflH PUTTEN i QORTMEIJER, Fayglop STORM IN ZUID-AFRIKA. CHOLERA TE TOKIO. VAN TWEE KAFFERS EN EEN LEEUW. HEERHUGOWAARD. NOORDSCHARWOUDE. BERGEN. Overzicht. Dinsdag 28 Juni. 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Spoor weghelden (dram.), 2. Alles om een actrice (rora.); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De Zwarte Kameel (sens.), 2. Het schot in de goudmijn (rom.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Victoria-Theater: Ik heb een mensch gedood (anti-oorlogsfilm); boven 14 jaar. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: 1. Een nacht in Londen (rom.); 2. Hij gaat rechts, zij gaat links (huwelijksepisode); boven 18 jaar. 8 uur, bovenzaal café Central, evangelisa tie-samenkomst; sprekers W. Akse en H. van Doorn. 8 uur, meisjesschool Oudegracht, vergade ring oudercommissie en belanghebbenden, te- ?en opheffing dier school. Woensdag 29 Juni. 2-30 uur, hotel Nassau-Bergen te Bergen öan Zee, opening tentoonstelling Ned. Fabri- tatenhuis. - 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Spoorweg helden (dram.), 2. Alles om een actrice (rom.) voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. De Zwarte Kameel (sens.), 2. Het schot in de goudmijn (rom.); boven 14 jaar. «- 7.30 uur. Victoria-Theater: Ik heb een mensch gedood (anti-oorlogsfilm); boven 14 jaar. - j 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, lezing w demonstratie bestralings-geneesmethode. Donderdag 30 Juni. r 7.30 uur, Cinema Americain: 1. Spoorweg- belden (dram.), 2. Alles om een actrice (r,om.); voor eiken leeftijd. AV7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: ,1. De zwarte Kameel (sens.), 2. Het schot in de goudmijn (rom.); boven 14 jaar. je 7.30 uur, Victoria-Theater: Ik heb een ipensch gedood (anti oorlogsfilm); boven 14 jur. 7.45 uur, Oranjehotel te Bergen, bridge- yedstrijd. rT Gisternacht heeft een hevigen winterstorm de kust van Kaapstad geteisterd. Een toestel dat luchtpost vervoerde moest bij Stellenbosch een noodlanding maken. Men zag zich ge noodzaakt de vliegmachine te ontmantelen. Dp 0000 voet hoogte was de wervelwind nog onzichtbaar, daar de wolken tot 20.000 voet reikten. De mailschepen liepen met groote vertraging binnen, terwijl de visschersvloot in de haven terugkeerde. Telefoon- en tele graafpalen werden omvergewaaid, er had den daarbij geen persoonlijke ongelukken 5laats. Wel is er groote materieele schade agggicht. .f Officieus wordt gemeld, dat de geruchten /olgens welke te Tokio cholera „om gaat" bevestigd worden worden. Tot nu toe zijn reeds zes ziektegevallen gerapporteerd. In de Dierentuin te Kaapstad heeft een be waker Zondag een door leeuwen verscheur den jongen kaffer gevonden. Het is nog on zeker op welke wijze de jonge man in de kooi is terecht gekomen, doch vermoed wordt, dat hij de kooi ingejaagd na een twist met een anderen kaffer. VEREENIGING VAN NEDERLANDSCHE GEMEENTEN. Ontvangst ten stadhuize te Hilversum. Heden en morgen vergadert de vereeniging /an Nederlandsche gemeenten in Hilversum. Gisteravond zijn de deelnemers ten raad- huize ontvangen door het gemeentebestuur. Burgemeester Lambooy heeft een toespraak gehouden, waarin hij op de groote beteekenis der vereeniging wees, die een vraagbaak is voor verschillende gemeentebesturen, ook de grootere, al hebben deze een goed ingericht inlichtingendienst, en die zich een uitstekend verdedigster betoont wanneer de autonomie der gemeenten dreigt aangerand te worden *- De voorzitter, mr. W. C Wendelaar, bur gemeester van Alkmaar, beantwoordde deze rede. Hij wees o.m. op het feit, dat de vereeni ging in het afgeloopen jaar de rechten der gemeenten had moeten verdedigen, waarbij zij niet luidruchtig is opgetreden, omdat het doel is, met de regeering wier moeilijkheden de vereeniging ook gaarne erkent, tot de best mogelijke oplossing te komen. Spr. weidde verder uit over de verdiensten van Hilversum, in het bijzonder over den bouw van het raadhuis, waarbij hij den heer Dudok namens de vereeniging hulde bracht. Deze heeft daarna een korte beschouwing gegeven over de beginselen die aan den bouw van het raadhuis ten grondslag liggen Daarna werd het raadhuis bezichtigd. Het gemeentebestuur, dat bij de ontvangst bijna geheel voltallig aanwezig was, heeft daarna een thee en een concert aangeboden in iet Palace Hotel. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer is bijeengeroepen in openbare vergadering tegen woensdag 6 Juli, des n.m. te half 2. Op de agenda staat o.m. het wetsontwerp tot instelling van een Economischen Raad en het vleesch-coqtin genteeringsontwerp. DE CONVENTIE NEDERLAND- BELGIE—LUXEMBURG. Op een vraag van het Tweede Kamerlid Kortenhorst betreffende openbaarmaking van den tekst.van het te Lausanne geparafeerde ontwerp-tractaat met België en Luxemburg, heeft ae minister van buitenlandsche zaken geantwoord Openbaarmaking van den te Ouchy voors hans slechts van de paraien van de hoofd ambtenaren van de betrokken landen voor- zienen tekst zal eerst kunnen geschieden na dat tot de onderteekening daarvan is over gegaan. Nog altijd blijken talrijke inwonenden in Noord niet voldoende op te geven dat dit laatste speciaal op poststukken vermeld dient te worden. Gevolg is, dat iederen dag poststukken voor Noord aan het poststaion in de buurt bezorgd worden, wat vertraging van een hal ven of heelen dag in de bezorging teweeg brengt. De commissie, in de laatste vergadering van „Getrouw Schoolbezoek" er mee belas' om de plannen voor het schoolfeest verder uit te werken, is thans met haar voorbereidingen gereed. Een aanbod der W.A.C.O. tot vervoer van het jonge volkje werd geaccepteerd. DonflCTdag zal de tocht over Wijk aan Zee en Bergen gaan. Het mocht niet gelukken met Veenhuizen overeenstemming te krijgen, zoodat de kinde ren van school IV afzonderlijk zullen gaan. (Naar we vernamen den 7en Juli.) Men verzoekt ons opname van het vol gende: Vrijdag 1 Juli a s. is het 12^ jaar gele den, dat de heer K. G. Reinders in deze ge meente werd benoemd als gemeente-secreta ris. Zij die wel eens met den heer Reinders te maken hebben, en dat zijn er velen, weten dat deze ambtenaar steeds voor een ieder klaar staat en met raad en daad helpt als dit voorkomt. Wij hopen dat deze dag voor den heer Reinders niet onopgemerkt voorbij zal gaan. De dezer dagen vanwege de vereeniging tot werkverschaffing aan hulpbehoevende blinden te Amsterdam, alhier gehouden col lecte heeft 95 opgebracht. Ongecorrigeerd. PERZISCHE KOOPMAN VRIJGESPROKEN. De rechtbank had den 62-jarigen Perzi- schen koopman M. M. wegens oplichting veroordeeld tot één jaar gevangenisstraf, met aftrek van drie maanden voorarrest ter zake oplichting. Hij zou in 1930 «.en papierfabri kant te Nijmegen hebben bewogen tot af gifte van een groote partij toiletpapier ter waarde van ruim 14.000. Verd. handelde onder den naam British Dutch Comm. Age- cy. De koopman had vier accepten op de Ned. Bank afgegeven, waarbij hij echter geen rekening had loopen. n hooger beroep eischte de procureur-ge neraal bevestiging van het vonnis. Het Hof, arrest wijzend, sprak verd. van het tenlaste gelegde vrij. HET FEEST DER AMSTERDAMSCHE UNIVERSITEIT. Bij de plechtige herdenking van het 300-jarig bestaan van de Amsterdam- sche Universiteit heeft hedenmiddag de minister van Onderwijs een rede gehou den waarin hij er op wees, dat de Uni versiteit van Amsterdam in het geeste lijk leven in ons vaderland een belang rijke plaats heeft kunnen innemen en dat de roem van de ontwikkeling der wetenschap in Nederland mede door haar ver buiten onze landgrenzen is uitgedragen. De regeering gevoelt den plicht haar dankbaarheid te toonsn zoowel jegens Amsterdam öjs jegens de school en zij wil op dezen grooten her denkingsdag het verleden eeren door aan het stadsbestuur van Amsterdam te verzoeken om op kosten der regeering c.3or een bekwaam beeldhouwer aan het gebouw der Universiteit te mogen aan brengen de beeltenissen van de eerste 2 hoogleeraren Barlaeus en Vossius, die een sieraad der school zijn geweest. De minister deelde voorts mede, dat de ko ningin bij dit derde eeuwfeest de volgende on derscheidingen heeft toegekend: bevorderd tot commandeur in de orde van den Ned. Leeuw dr. W. de Vlugt, burgemees ter van Arasterdam, en president-curator van de universiteit; benoemd-tot commandeur in de orde van Oranje Nassau dr. C. Delprat, curator en mr. P. Scholten, rector-magnificus aan de universiteit; benoemd tot ridder in de orde van den Ned. Leeuw de hoogleeraren dr. B. Brouwer, dr. L. E. J. Brouwer, mr. Ph. Kruyen, d. W. J. Kuier, Th. Linperg Jr. en dr. A. J. Swaen; benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau mr. W. Hendriks, dir. der afdeeling onderwijs der gem.-secretarie te Amsterdam; benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau A. J. v. Laren, hortulanus aan te hortus botanicus te Amsterdam. Voorts zijn aan verschillende leden van het personeel de eere-medaille van de Oranje Nassau-orde in goud, zilver en brons toege kend. HET BETALINGSVERKEER TUSSCHEN NEDERLAND EN DUITSCHLAND Naar wij vernemen, zullen Donderdag te Amsterdam besprekingen aanvangen tusr schen vertegenwoordigers van de Nederland sche regeering met vertegenwoordigers der Nederlandsche Bank en van de Duitsche Reichsband. Deze besprekingen zullen betrek king hebben op enkele onderdeelen van het betalingsverkeer tusschen beide landen. ONDERSCHEIDINGEN TOEGE KEND. Hedenmiddag heeft de Fransche ge zant tijdens de receptie namens de Fransche regeering de volgende onder scheidingen verleend in verband met de te Vincennes gehouden internationa le koloniale tentoonstelling: het Groot kruis in de orde van het Legioen van Eer aan mr. D. Fock; tot Groot-Officier in dezelfde orde is benoemd de minister van koloniën de Graaff, tot Comman deur mr. A. J. Swart, tot Officier dr. L J. v. d. Waals, A. F. Marmelsten, prof. dr. L. P Lecosquino de Bussy S P T Vester, R. Zuyderhoff en v Zaiingen; tot ridder dr. J. SSchoonberg, B J. G Zweedijk, J. H. de Voogt, Ir. C H R. Wegerig, W. J. Hengebracht te Rotter dam, mr. dr. P. C. H. Witte, ir. J L Moens en ir. W. L. Wernack NA EEN INBRAAK TE LAREN. Expediteur staat in hooger bereop terecht. Voortgezette behandeling. In den nacht van 5 op 6 December van het vorige jaar werd ingebroken in het gebouw van de bakkerij van de Coöperatie „Steunt Elkander" te Laren (N.-H.) Uit een brand kast, die opengebroken werd, namen de in dringer een bedrag van 1875 weg. Verdacht van diefstal met braak werd de 36-jarige expediteur W. F., wonende te Hil versum, gearresteerd en door de rechtbank te Amsterdam wegens diefstal met braak ver oordeeld tot één jaar gevangenisstraf. Verd., die zijn onschuld vol hield, ging van het vonnis in hooger beroep. Uit hetmicro-chemisch onderzoek, ingesteld door dr. van Ledden Hulsebosch, bleek, dat hetzelfde poeder dat zich tuschen de wanden van de brandkast bevond, voor kwam op de kleeren en schoenen van verd. Voorts was verd. in den nacht van 5 op 6 December niet thuis gewest, terwijl hij eenigen tijd na de in braak een biljet van 300 trachtte te wisse len. De procureur-generaal bij het Amsterdam- sche gerechtshof eisdite heden bevestiging van het vonnis van dé rechtbank. DE KINDERDOODSLAG TE MOORDRECHT. De arrondissementsrechtbank te Utrecht deed heden uitspraak in de zaak tegen den schipper Gerrit de Vries en de koopvrouw Gatske van der Woude, die terecht hadden gestaan, verdacht van verregaande mishan deling van een 5-jarig meisje, dat tengevolge daarvan overleden is en door verdachten in den dijk bij Moordrecht begraven werd. De rechtbank verwees ten aanzien van bei de verdachten de zaak terug naar den rech- ter-commissaris om een nader onderzoek naar de schuldvraag in te stéllen in verband met een ingekomen brief van iemand, die tot dus ver nog niet in de zaak gehoord was. De Officier van Justitie had resp. tegen de verdachten vier jaar en zes maanden en twee jaar en acht maanden .-gevangenisstraf ge- eischt. BRANDSTICHTING DOOR EEN CHEF VELDWACHTER. Tot een jaar veroordeeld. De rechtbank te Arnhem heeden uitspraak gedaan in de zaak tegen den ongeveer 40 jarigen chef-veldwachter G. J. A. uit Zetten, die. 14 dagen geleden terecht heeft gestaan als verdacht van brandstichting in zijn eigen woning. In den morgen van den 11 den November 1931 was n.L brand ontstaan op een der slaapkamers van de kinderen van hem, terwijl de verdachte alleen thuis was. Enkele kamers van het huis brandden geheel uit. De zaak is reeds eerder voor de arron- dissements-rechtbank behandeld. Deze ver klaarde de uitgebrachte dagvaarding toen nietig. Het O.M. bracht daarop een nieuwe dagvaarding uit en eischte- na de tweede behandeling verdachte's veroordee ling tot een jaar en 6 maanden gevangenis straf. De rechtbank, heden uitspraak doende, verklaarde den veldwachter schuldig aan brandstichting en veroordeelde hem tot een gevangenisstraf voor der tijd van 1 jaar. DE K.N.I.L M. EN EEN GROOT MOEDER. Een grootmoeder heeft aan de Directie van de K. N. I. L. M. het volgende geschreven: Mijn kleindochtertje, Wilda K., oud 10 jaar, en op een planterschool in Brastagi, is per vliegtuig van Medan naar Palembang gereisd. Zij was het eerste kind, dat op zoo'n manier huistoe ging. Zij vond het reuze leuk. Dit Was de beste manier voor haar om alleen te reizen. Anders had zij met de boot vier dagen moeten reizen en in Singapore moeten overstappen. Zij was er nu in 7 uur tijds. U kunt wei begrijpen, dat ik als grootmoeder erg trotsch ben op mijn klein dapper meisje. EEN NIEUW ENGELSCH ONTWAPF.NINGSPLAN IN VOORBEREIDING. In overeenstemming met elkaar weten ver schillende Londensche bladen omtrent de gisteravond gehouden kabinetszitting mede te deelen dat de Engelsche regeering na on derhandelingen met de Dominions over de ontwapeningsvoorstellen van Hoover, die zij als buitengewoon belangrijk erkent, een nieuw ontwapeningsplan in Genève aan de orde zal stellen, dat waarschijnlijk nog ver der zal gaan dan het Hooverplan. De Ont wapeningsconferentie zou dan uit de ver schillende voorstellen een nieuw algemeen plan kunnen uitwerken. EEN INCIDENT IN HET SPAANSCHE LEGER. Gisteren heeft zich tijdens een parade in het legerkamp Carabanchel, ongeveer 40 K M. van Madrid, een merkwaardig incident afgespeeld. De chef van den Generalen Staf, generaal Goded, had een toespraak tot de troepen gehouden en eindigde zijn rede met de kreet „Leve Spanje", welke door de troepen enthousiast werd overgenomen. Een luite nant-kolonel der infanterie Don Julio Man- gada. geraakte echter in zulk een woede, om dat de gènej-aal geen enkele toespeling had gemaakt op de republiek en niet had laten roepen „Leve de Spaansche republiek", dat hij den generaal aansprak en na een heftige woordenwisseling de epauletten van zijn schouder rukte met den uitroep, dat hij liever zijn rang en graad zou willen verliezen dan gehoorzamen aan de bevelen van dezen gene raal. Kolonel Mangada werd onmiddellijk gearresteerd. Het incident heeft veel commen taar uitgelokt omtrent de stemming in het Spaansche leger. DE UITSPRAAK IN HET SKLAREKPROCES. De Sklareks veroordeeld fot vier jaar tuchthuisstraf. Hedenmorgen te elf uur heeft de strafkamer van het Landgerecht te Berlijn onder voor zitterschap van dr. Kessner uitspraak gedaan in het Sklarek-proces. Leo en Willy Sklarek werden wegens be drog, gedeeltelijk gepleegd in combinatie met vervalsching en wegens bedrog in acht an dere gevallen, met vrijspraak van de aan klacht van failiissementvervalsching en aan zetting daartoe, veroordeeld tot vier jaar tuchthuisstraf elk. De directeur van de Ber- lijnsche Stadsbank, Schmidt. werd wegens passieve corruptie veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf en zijn collega Hoffmann tot drie maanden gevangenisstraf. De Berlijnsche burgemeesters Kohl en Schneider werden wegens passieve corrup tie veroordeeld tot resp. één jaar en drie maanden en tot vier maanden gevangenis straf. Eveneens wegens passieve corruptie wer den veroordeeld het raadslid Gabel tot één jaar en zes maanden en het raadslid Degener tot zes maanden gevangenisstraf. Voorts werden veroordeeld de gemeente ambtenaar Sakolofski tot één jaar en drie maanden gevangenisstraf, evenals de boek houder Lehmann, terwijl de boekhouder Tuch wegens medeplichtigheid werd veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf en de koopman Luding tot een jaar en drie maanden gevangenisstraf. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dal de redactie er mede instemt). RADIOSTORINGEN. Mijnheer de Redacteur, Als men zoo hier en daar eens informeert, dan zijn de radiostoringen in onze goede stad legio; men zoekt en speurt, verdenkingen worden dikwijls beschuldigingen met soms onaangenaamheden met buren en verderaf wonenden als gevolg, zonder dat de toestand afdoende verbeterd wordt. Dat een dergelijke toestand velen doe> be sluiten zich bij de distributie aan te sluiten, zoodra deze een zekere mate van volmaakt heid heeft bereikt, is te begrijpen; doch is hier niet een mooi terrein voor de radio handelaren te effenen, opdat ten slotte hun cliëntéle niet geheel verloren gaat? Is een centraal antennesysteem hier te Alk maar niet mogelijk, opdat men tegen eene vergoeding daarbij aangesloten kan worden, zooals dat reeds elders o.a. te Den Haag bij een Coöp. Woningvereeniging bestaat? (Con structie Stoet en van Harrevelt). Welke be zwaren hiertegen op grooter schaal bestaan is inzender niet bekend; doch vast staat, dat als geen storingvrije ontvangst wordt moge lijk gemaakt zelfs de vasthoudenste ten lange leste naar de distributie zal overloopen. Daarom radiohandelaren: aan het werk' T. J. S. MIERENPLAAG. Mijnheer de Redacteur! Gaarne een plaatsje voor het onderstaande Menigeen, die door mieren bezocht wordt, en ik weet bij ondervinding dat het geweldig kan zijn, kan ik een dienst bewijzen door me- dedeeling van het volgende. In den zomer van 1931 krioelde het bij mij zoowel binnen als buiten van mieren en zag het trottoir zwart door die zeker wel nuttige, maar lasti ge diertjes. Er passeerde iemand, die zoo welwillend was ons te raden op de plaatsen, waar ze verschenen fijne sodapoeder te strooien daarbij verklarende dat zij daarvoor niet wegbleven maar aan de pootjes het fijne poeder mede namen naar het nest, waardoor de eieren niet tot wasdom zouden komen. We hadden elk aanbevolen middel al toegepast zonder eenig resultaat en besloten dus met dit nog een poging te wagen. En het gevolg? In 't begin van den zomer kwamen eenige groote mieren die allengs verminderden in aantal en nu met de zonnewarmte, die ze an dere jaren in grooten getale naar buiten deed komen, is er geen enkele mier. Zou het door de soda zijn, die de eieren niet deed uitko men en ze ons terrein niet meer veilig ge voelden? Hoe het ook zij, wij zijn ze voorloo- pig kwijt. Ik meende dit te moeten publicee- ren, opdat een ieder hiermede zijn voordeel kan doen. Met dank voor de plaatsing, Hoogachtend, B Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Pluto 27 Juni v. Vigo te Amsterdam. Agamemnon 26 Juni v. Faro te Cadix. Ajax 26 Juni v. Melila n. Carthagena. Amazone 26 Juni v Vigo n. Rotterdam. Achilles 25 Juni v. Cadix te Lissabon. Amor 24 Juni v. N. York n. P. au Prince Atlas 25 Juni v. Curacao. Baarn 26 Juni v. Antw. te Amst. Bazalt 24 Juin v Curacao n. S. Domingo. Barneveld (thuisi26 Juni v. Cristobal naar Curacao. Costa Rica 27 Juni v. West Indië 1. v. Havre te Amsterdam. Ganymedes 25 Juni v Candia n. Ca'a- mata. Hermes 25 Juni v. Rotterd. n. Malaga. Irene 26 Juni v. W. Indië 1. v. Havre te Amsterdam. Iris 25 Juni v. Kopenhagen n. Gdynia. Mars 26 Juni v. Hamburg te Amst. Merope 25 Juni v. Malta n. Rotterdam. Nero 27 Juni v. Amsterdam te Odense. Orestes 26 Juni v. Varna te Constanza. Orpheus 26 Juni v. Amst. te Hamburg. Poseidon 26 Juni v. Amst. ie Kopenhagen Theseus 25 Juni v. Aalborg n. Amst. Tiberius 24 Juni v. Genun n. Palermo. Titus 24 Juni v. Napqels te Catania. Triton 25 Juni te San Juan. Ulysses 26 Juni v. Alexandrië n. Piraeus Van Rensselaer 26 Juni v. West Indië 1. v. Havre te Amsterdam. naar waarnemingen, verricht in den morden van 28 Juni. Medegedeeld door het Kon Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.8 mM t» Weenen. Laagste barometerstand 748.3 mM. te Happaranda. verpachting, geldig tot den avond van 29 Juni: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Westelij. ke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke opkla ringen; waarschijnlijk regenbuien met kans op onweer; weinig verandering in tempera tuur. Het hooge-druk-gebied trok verder Oosb waarts en in zijn omgeving steekt de och- tendtemperatuur vooral in Duitschland en Zuid Skandinavië in Noord Skandinavië en op de Noorsche zee namen de depressie af maar de ondiepe depressie die gisteren bij' Ierland lag met een uitlooper over den Golf van Biscaye heeft haar invloed tot over ons land uitgebreid en brengt daar en in Frank rijk regen en onweer, terwijl uit Ierland af- koeling bij Noordelijke wind wordt gemeld. Terwijl hierdoor de vooruitzichten voor het weer in de eerste dagen ongunstiger zijn ge- worden moet toch op grond van nieuwe da lingen in het verre Westen en versterking van den hooge druk in het Oosten een over wegen van Zuidelijke tot Zuidwestelijke win den met tijdelijk opklaringen worden ver wacht, waarbij nog vrij hooge temperaturen mogelijk zijn. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). d c L Hoog water. Laag water, dat v.m. nam. v.m nam. 29 0.32 1.09 9 GS 9.45 30 1.34 2.09 10.05 10.41 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). I u a i. Hoog water. Laag water, dat. v.m. nam. v m nam. 29 0 29 1.06 6.56 9.33 30 1.31 2.06 9.53 10.29 Venezuela 26 Juni v Harburg te Amst. Venus 25 Juni Rott. n. Tanger. Bodegraven 27 Juni v. Rott. n Hamburg HollandAmerika-Lijn. Maasdam, Rott./N. Orleans, 27 Juni te Houston. Rotterdam 26 Juni v Rott. te N. York. Veendain, Rott. n. New York, 25 Juni van Southampto Stoomvaart Mij. Nederland. Marni;: van St. Aldegonde 27 Juni vafl Dublin naar Amsterdam. Poelau Roebiah 26 Juni v Amst. te Hamburg. Tanimbar (thuisr.) 27 Juni te Genua Kon. Holl, Llvyd. Cap Norte 24 Juni v Amst. te B. AireS. Orania (uitr.) 27 Juni v. Lissabon. Flandria (thuisr.) 26 Juni v. Las Palmas Montferland (thuisr) 26 Juni v Rio Janeiro. Rijnland (thuisr.) 26 Juni v. St. Vincent n. Rott. Sa! land 26 Juni v. Amst. te Hamburg. HollandAfrka-Lijn. Heemskerk (thuisr.) 26 Juni v Zanzibai Klipfontein 26 Juni v. Hamb. te Amst. Meliskerk 26 Juni v. Hamburg te Amst. Stoomvaart Mij. Oceaan. Achilles, Japan/Rott., 26 Juni tte Dairen Idomeneus, Japan/Rott., 27 Juni te Sin gapore. Prometheus, Java/Amst., 25 Juni van Belawan. Stentor 25 Juni v. Liverp. n. Batavier- Tencer, Japan/Amst. 25 Juni te Suez. Kon. Paketv. Maatschappij. Sigli 25 Juni te Belawau. HollandAustralië-Lijn. Djambi (thuisr.) 27 Juni v Bremen n. Rotterdam. JavaChinaJapan-Lijn. Tjisaroea 25 Juni v. Tsingtao n. AmojL Holland—Sritsch-Indië-Lijn. Hoogkerk (thuisr.) 26 Juni te Cuddalore. Streefkerk (uitr.) 25 Juni v. Antwerpen naar Genua. AUTO'S VIJANDIG TEGEN OVER RECLAME? Gisteravond is op de Koorstraat een Lchtzuil aangereden door een vracht auto, bestuurd door P. J te Bergen op Zoom. De oorzaak is waarschijnlijk on oplettendheid van den chauffeur. De kwestie zal met de LicMbedrijven afgedaan worden. Verder had gisteravond op het Waag- plein >en dergelijk ongeval plaat- Hier werd een lantaarnpaal met een reclame lichtbak aangereden door een vracht auto, bestuurd door J. w. te Twisk, De lichtbal werd vernield. Ook deze zaak zal niet Lichtbedrijvqp afgehandeld worden. DE WERKING VAN DEN BORREL Een koopman uit Castricum had gis teren op de Nieuwesloot een zekere hoeveelheid alcoholischen drank naar L:-nen gewerkt, waardoor hy niet voor

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2