Amstecdamscfie Jieucs Een eerste waarschuwing. ykovinciaai Ttieuws £uchtoaact Jieck ÓL Sxhooi Jtheepstijdittgm lS/l BEVERWIJK. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. VLIEGTUIG NEERGESTORT. Twee zwaar gewonden. LUCHTSCHIPVERKEER MET INDIE. De heer J. E. van Tijen wordt naar Friedrickshafen gezonden door „het Syndicat t." van t Juli 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. BEZUINIGING AAN HET MINISTERIE VAN DEFENSIE. Op wachtgeld stellen van ambte naren. De minister van defensie heeft aan de burgerlijke ambtenaren van zijn departement een circulaire gericht, waarin wordt medege deeld, dat op het totaal der salarissen moet worden bezuinigd en dat in verband daar mede een regeling is vastgesteld van de volgorde van de categorieën die in aanmer king komen om op wachtgeld te worden ge steld. In de eerste plaats komen voor deze op- wachtgeldstelling in aanmerking zij die daartoe de wensch te kennen geven. DE ZUIDERZEESTEUNWET. Geen maatregelen voor extra bij stand. Op de vragen van het lid der Tweede Ka mer den heer De Visser betreffende het spoe dig nemen van maatregelen van regeerings- wege tot het verleenen van extra bijstand aan een aantal belanghebbenden bij de Zui- derzeevisscherij, voor wie de Zuiderzeesteun- wet geen voldoende uitkomst brengt, heeft de minister van Waterstaat geantwoord: In de Zuiderzeesteunwet zijn vooreerst de categorieën van belanghebbenden aangewe zen, die voor steun in aanmerking zouden kunnen komen en zijn voorts de maatregelen omschreven ter tegemoetkoming aan de Zui- derzeevisschersbevolking en andere personen wegens de schade, welke de afsluiting hun mocht berokkenen. Onder belanghebbenden kunnen bedoeld zijn zoowel personen, die niet onder een der in de wet genoemde categorieën vallen en voor de wet dus geen uitkomst kan geven, als personen, die wel onder de wet vallen, doch die met het complex van maatregelen niet voldoende geholpen zouden zijn. In eenigen omvang van beteekenis is van dit laatste niet gebleken. Overigens zal, voor zooveel mogelijk aan de bezwaren worden te gemoet gekomen. De eerstbedoelde personen, die niet onder de wet vallen, zouden niet anders kunnen worden geholpen dan naar de gewone rege len omtrent Overheidssteun. Van den minister zijn geen maatregelen te verwachten om deze personen door extra bij stand schadeloos te stellen. BRAND. Gewond bij een poging om een paard te redden. Te Wilderhof (gem. Slochteren) is de boer derij van den heer H. Kugel afgebrand. Een jiaard en een varken met elf biggen kwamen m de vlammen om. Ook een hoeveelheid hooi verbrandde. Bij zijn pogingen om het paard "e redden werd de heer Kugel gewond. VERKEERSONGEVALLEN. De gevaarlijke weg langs ds Drentsche hoofdvaart. Weer een auto te water. Nabij de Wittelterburg had gistermiddag een auto-ongeval plaats. De rijwielfabrikant van Werven uit Meppel moest ter plaatse met zijn auto een hooiwagen passeeren, maar geraakte het beheer over zijn stuur kwijt. Het gevolg was, dat hij over de rails vloog en in de Drentsche Hoofdvaart terecht kwam. Omwonenden, die het ongeluk hadden zien gebeuren, snelden ijlings naderbij en moch ten er in slagen den heer van W. op het dro ge te brengen. De auto is later uit de vaart gehaald. Ernstige aanrijding bij Echt. Gisteravond omstreeks zeven uur vond te Echt op het kruispunt Rijksweg een ernstig motorongeluk plaats. De 2-jarige heer Rom- bouts, uit Maastricht, reed uit de richting Roermond, komende op het kruispunt, tegen een vrachtauto aan, welke van de Duitsche grens kwam. De botsing was zeer hevig. De jongeman bleef ernstig gewond op den weg liggen. Naderhand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Sittard overgebracht. Zijn voestand is hopeloos. T wee menschen door een tram over reden. In den afgeloopen nacht omstreeks half één iljn te Rotterdam op de Gedempte Slaak twee voetgangers onder een tram geraakt. Het wa ren een bejaarde man en zijn schoonzoon. Beiden zijn gewond naar het ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd. De schoonzoon is niet zoo ernstig gewond, dat zijn opneming in het ziekenhuis noodza kelijk bleek. De toestand van den schoon vader is hopeloos. Volgens getuigenverklaringen treft den Vrambestuurder geen schuld. Auto tegen een huis gereden. Eenige gewonden. Een personenauto uit Leeuwarden, waarin zes personen zaten, op deg naar Nijmegen, is gisteren op den rijksweg bij Bergstein (Steen- wijkerwold) met groote snelheid tegen het op den hoek van de "nauwe straat staand huis van den heer S. Scheenstra gereden. Het tuinhek werd vernield, waarna een gat in den muur van het huis werd gereden. De auto werd geheel vernield. Alle inzit- Wordt niet van kwaaad tot ergerl Die pijn in de lendenen die rheumatische pijnen, duizeligheid, hoofdpijn en die nare vu inestoornissen waarschuwen u, dat de organen welke het bloed dienen te filtreeren verzwakt zijn. Zij toónen aan, dat urinezuur en andere onzuiver heden in den bloedsomloop blijven in plaats van met de urine uit het lichaam te worden verwijderd. Uitstel is gevaarlijk. Verwaarloozing leidt dikwijls tot rheumatiek, ischias, 6pit, blaaszwakte, nierzucht en andere ernstige kwalen. De ondervinding van duizenden dank bare menschen bewijst, dat^ie veiligste wijze tot versterking en opwekking der verzwakte organen bestaat in het ge bruik van Foster's Rugpijn Pillen. Dit speciale middel zal spoedig uw gezond heid en kracht herstellen. Bij alle drogisten enz. 1.75 per flacon. tenden werden min of meer ernstig gewond De wed. E. uit Leeuwarden was er het erng- ste aan toe. Zij had o.a. een been, een arm en enkele ribben gebroken. Zij is naar een zie kenhuis te Leeuwarden vervoerd. De anderen liepen lichte verwondingen op. KORTE BERICHTEN. Professor Kraus is in zijn functie van voorziiter van den Raad van Beheer der Ne- derlandsch-Indische Spoorwegmaatschappij 1 gister met de „Marnix van St. Aldegonde naar Java vertrokken ter inspectie van het be drijf aldaar. DIENST TEXEL—DEN HELDER HARLINGEN. Wij vernemen, dat de Directie van den Stoombootdienst „Esona" besloten heeft den dienst Den Helder-Texel-Harlingen, welke de laatste jaren des zomers werd gevaren door de T. E. S. O., in de a.s. vacantiemaanden in exploitatie te nemen. De dienst, welke evenals vorige jaren zal worden gevaren op Maandag, Woensdag en Zaterdag, vang; aan Zaterdag 9 Juli en eindigt Zaterdag 3 September. Het s.s. „Amsterdam" wordt speciaal voor deze reizen uitgerust en in orde gemaakt. Voor de dienstregeling en de tarieven, wel ke in verband met de tijdsomstandigheden zijn verlaagd, verwijzen wij naar de in dit blad geplaatste annonce. Wij willen even de aandacht vestigen op het volgende. Mede ingevolge van de haven werken te Oudeschild, vertrekt de boot van Den Helder rechtstreeks naar Harlingen en terug over Texel naar Den Helder. Het ver trek van Den Helder kon daardoor gesteld worden op 9 uur, een tijdstip, waarop ook bewoners uit Alkmaar en onze omgeving per trein en bus in Den Helder kunnen zijn en van den dienst gebruik kunnen maken. Met de goedkoope dagretours kan men een -prachtige Zuiderzeetrip maken, met een verblijf te Harlingen van een paar uur. Onder Wijk-aan-Duin staan reeds volle grond gladiolen in bloei. De aardbeienpluk is weer in volle gang. Het gold vroeger en ook thans nog wel voor eene vaste waarheid dat in Juni de meeste aardbeien geplukt worden. Dit jaar zal dit vermoedelijk wel niet het geval wezen of anders zal het beschot niet groot zijn. Groote partijen zijn de markt nog niet gepasseerd. De prijs is een paar centen per Kg. hooger dan het vorig jaar. De „Ekster" (uitreis) vertrok gisterochtend uit Rangoon, landde te Bangkok en te Alor- star en arriveerde daarna te Medan. De Ijsvogel, gistermorgen van Am sterdam vertrokken, is, na tusschen- L.ndingen te Leipzig en Boedapest, te Athene aangekomen. De Havik (thuisreis) is gister van Bagdad via Cairo te Mersamatrich ge land. Donderdag tegen 8 uur 's avonds is een vliegtuig van de vliegvereeniging Essen boven het vliegveld Gelsenkir- chen-Rothausen in de nabijheid van den Schwarzbach bij het nemen van een linksche bocht van een hoogte van 70 tot 80 M. neergestort. Het vliegtuig werd volkomen vernield. De beide inzittenden werden zwaar gewond. Het „Syndicaat voor luchtschipver- keer op Nederlandsch-Indië", een com binatie waarin o.m. de Stoomvaart maatschappijen „Nederland" en „Rot- terdamsche Lloyd" zitten, heeft zich de medewerking verzekerd van den heer J. E. van Tijen. Deze heeft met ingang van 1 Aug. ontslag genomen als export manager bij de firma C. J. van Houten en Zn. te Weesp en zal dan voor „het Syndicaat" naar Friedrichshafen gaan om er een studie te maken van het luchtschip en de mogelijkheden eener verbinding met Nederlandsch-Indië. Dr. Eckener heeft zijn volle medewerking toegezegd. En daaraan is het dan ook te danken, dat de heer Van Tijen de aan staande vluchten van de „Graf Zeppe lin" als lid der bemanning zal meema ken. In welke functie is natuurlijk thans nog niet te zeggen, dat hangt er trou wens ook van af, hoever de heer van Tijen zal zijn met zijn voorsfudie van het luchtschip op het oogenblik, dat dit weer de eerste reis naar Pernambuco en terug onderneemt. Het Syndicaat heeft gemeend, dat de tijd rijp is voor dit beleid: zij wil nu door vaste detacheering van iemand uit de lucntvaart trachten mogelijkheden te onderzoeken en aan te voelen, die ooor enkele incidenteele vluchten en dan nog als passagier niet konden worden be keken. die haar vertegenwoordigt, en hoe gehandeld moet worden, wanneer men niet .ot de samen stelling van een Kerkeraad kan geraken of het getal der kerkeraadsleden kleiner is dan het 2/3 gedeelte van het aantal leem, waar uit de volledige Kerkeraad moet bestaan. II. Invoeging in art. 14 van het Synodaal Reglement voor de Kerkeraden: „9o. De zorg voor het aanleggen en bijhouden van een kerkelijk bevolkingsregister in de gemeente in overleg met de kerkelijke administratie". Deze invoeging bedoelt dus de verplichte in voering van een kerkelijk bevolkingsregister in alle gemeenten. III. Is een invoeging in art. 14 van het Synodaal Reglement voor de Kerkraden sub. lo, voortgevloeid uit het rapport over „het vreedzaam samenwonen der richtingen". Zij bepaalt: „Indien een groep van gemeentele den, welke voldoet arn de daar voor gestelde eischen, dit aanvraagt, staat de Kerkeraad haar toe, dat jaarlijks eenige godsdienstoefe ningen worden geleid door predikanten van haar keuze, en wel ten minste twee voor het bedienen van den H. Doop, één voor de vie ring van het H. Avondmaal en één voor de bevestiging van lidmaten." De vereischten, waaraan de groep moet voldoen, komen hier op neer, dat zij verklaart m e stemmen met de verkondiging van het Evangelie van Jezus Christus overeenkomstig de beginselen en het karakter der Herv. Kerk hier te lande, dat zij zich volgens haar geweten dogmatisch niet bevredigd acht met df wijze, waarop de ver kondiging in de plaats harer inwoning ge schiedt, dat zij uit een voldoend gedeelte der stemgerechtigde lidmaten bestaat en dat zij de bijzonderè kosten voor haar rekening neemt. IV. Invoeging van een nieuw art. 86 in het Reglement pp de vacaturen, behelzende, dat voortaan de Kerkeraad eener gemeente ook kan besluiten tot het beroepen van een predi kant voor een of meer bijzondere werkzaam heden. „Wanneer een groep van gemeente leden, welke voldoet aan de daarvoor gestelde eischen, dit aanvraagt." Dit naar aanleiding van het vorig punt. V. Invoeging van een nieuw art. 57 in het Reglement op de vacaturen, waardoor de Sy node aan zendingen, die aan enkele voor waarden voldoen, „de bevoegdheid kan ver leenen om als predikant in de Hervormde Kerk beroepen te worden." VI. Wijziging van art 2 van het Reglement op de Predikantstraktementen, bevattende een nadere regeling van de wijze, waarop de ontheffingen van de verplichting om het mi- nimum-aanvangstraktement volledig uit te betalen, worden verleend. VII. Wijziging van art. 14, al. 2 van het Reglement op de Alg. Weduwen- en Weezen- beurs en in de desbetreffende artikelen van de Reglementen op de overige liefdefondsen der Kerk. Zoodat aldaar voortaan gelezen wordt: „Deze lijst (n.1. van de fondsen waar in de Centrale Beleggingsraad, ingesteld bij de wet van den 29en December 1928, Staats blad No. 507, de gelden van Rijksfondsen en -instellingen kan beleggen. f Classis Alkmaar. Aanwezig 26 predikanten en 37 ouderlin gen. 1. Aangenomen met een amendement van ds. Vorstman van Anna Paulowna, luidende, dat het cl. bestuur eerst dan op treedt, als de toestan-r in de kerkeraad langer dan een half jaar duurt-en blijvend dreigt te worden. II. Aangenomen met alg. stemmen III. Aangenomen met 11 stemmen tegen en 1 blanco en een wijziging van: „staat de kerkeraad haar toe", in „staat jaarlijks de kerkeraad haar toe." Ds. Groenenherg, van Oosterend op Texel, verdedigt het advies van de Vereeniging „Kerkherstel" (prof. Haitje- ma e.a.) om het voorstel III en IV te verwer pen. IV. Aangenomen met 11 stemmen tegen en 1 blanco, met advies aan de synode om rekening te houden met Art. 23 van het Al- gem. Reglement. V. Verworpen met op één na alg. stemmen. Ds. Rooker uit Graft, die ad viseert het ook uit te breiden tot de hulppre dikers in Indië. VI. Aangenomen met alg. stemmen. VII. Aangenomen met alg. stem men. Gekozen: als pred.-secr., lid van het cl. bestuur ds. W. A. F. van Diik te Oudkars pel; ds. N. Seulijn te Warmènhuizen en ds. K. Nobel te Egmond a/d Hoefals ouderling secr.-lid van het cl. bestuur, de heer C. A. v. Staveren van de Rijp; als pred.-secr., lid van het prov kerkbestuur dr. J. van Beek te Wie- ringen. Classis Hoorn. Aanwezig 17 predikanten en 31 ouderlin gen. I. Ds. van Lunzen, aangevuld door ds. Buiskool stelt de volgende wijziging voor: het classicaal bestuur vaardigt een commissie van zoovele personen af als er leden met con- cludeerende stem in den kerkeraad ontbreken. Deze wijziging wordt aangenomen met 24 tegen 22 stemmen. II. Aangenomen met alg. stemmen, nadat een amendement van ds. Diephuis om gemeenten beneden 1.000 zielen vrij te stellen, verworpen is met 14 stemmen voor. III. Aangenomen met 42 stemmen voor en 4 tegen. Ds. Lingbeek van Urk bestreed het voorstel met een beroep op de leer der Hervormde Kerk, waarvan men niet mag afwijken. Hij werd verwezen naar de brochu re „Tijd rijpt" van prof. H. Visscher. IV. Aangenomen met op 2 stemmen na alg. st. V. Verworpen met alg. stemmen. VI. Aange nomen met alg. stemmen. Als leden worden ge- of herkozen: ds H. J. Verwey (Twisk). ds. Lt. F. Reddingius (Hamsert). H. J. Room (Hoorn), W. Ruyter (Bovenkarspel)als secundi: ds. H. Bax, ds v d. Broek, S. Boot, C. Schouten, ds. J. J. Meyer; als praeses ds. H. Buiskool, als assessor ds. J. Visser, als scriba-questor ds L. A. F. Reddingius. Bij herstemming wordt als scecundus-lid gekozen ds Kwint (Opper does). Tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. ge meente te Noord-Schermer is gekozen de heer P. Dekker, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer K. Spaan. CLASSICALE VERGADERINGEN NED. HERV. KERK. Gisteren hebben overal in den lande de classes der Ned. Herv. Kerk haar jaarverga dering gehouden. De volgende punten waren ter consideratie aan de orde: I. Wijziging van art. 1 van het Synodaal Reglement voor de kerkvoogden. Dit art. be paalt dat in elke gemecne een Kerkeraad is. ACTE EXAMEN L.O. Aan de R.K. Kweekschool zijn op 29 en 30 Juni geëxamineerd en geslaagd de dames: P. J. A. Braam, Den Haag; T. P. M. Dors man, Hilversum; E M. Groothuizen, Alk maar, H. J. C. Mantjes, Wormerveer; M. E. A. A. Snel Bergen; C. M. C. Veltman, Alk maar en A. M. Verduin te Bloemendaal. PREDIKBEURTEN. Zondag 3 Juli. Groote Kerk, voorn. 10 uur, dr. K. J. Brouwer, van Oegstgeest (doop). Avond 6 uur, ds. J. H. F. Remme, van Amsterdam. (Voorber. H. Avondmaal) Kapel, 10.30 uur, ds. Deetman. Evangelisch-Luthersche Kerk, geen dienst Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. Kuiper. Remonsirantsch-Gereformeerde Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Rappold. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v Meijenfeldt. Coll. Rudolfstichting. Avond 5.30 uur, ds. v. Meijenfeldt. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. De Star of Hope Miss'ion, 3 Juli, 8 uur, bovenzaal Central, de heer Sevensma, Am sterdam. LEGER DES HEILS. Zaterdag 2 Juli Openluchtsamenkomst, 's avonds 8 uur, Steenenbrug. Zondag 3 Juli bizondere samenkomsten. 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur Openlucht nabij den Kattenberg. 8 uur Verlossingsmeeting. Dinsdagavond 8 uur. Welkom van de stormbrigade 12 officieren. Woensdag 6 Juli. Handelstentoonstelling. Donderdagavond 8 uur zangdienst op de redding door de stormbrigade. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. Hervormde Evangelisatie „Maranatha", voorm. 10.15 uur, de heer Dun, van Alk maar. 7 uur n.m. de heer Mol, van Schoorl Vrij Evang. Geref. Gemeente, Oosterweg 28, voorm. 10.15 uur, J. J. Ruijs. BERGEN AAN ZEE, 10.40 uur, litur gische dienst. Dr. J. Lammerts van Bueren te Zetten. DE RIJP, 10 uur, ds. Rooker. DIRKSHORN, 10.30 uur, ds. de Leeuw. EGMOND AAN DEN HOEF, 10.15 uur, ds. Nobel. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Boe- rendonk. HEILOO, 10 uur, ds. H. W. Bloemhoff. Tekst Joz. 10:12 Zonne, sta stil. Onderwerp: Het gebed van den Natuur- mensch. Nederl. Herv. Evang. Vereeeniging a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. J. Kooij, van Am sterdam. LIMMEN, 2 uur, ds. v. d. Kieboom. NIEUWE NIEDORP, 10.30 uur, ds. Seulijn. NOORDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. V. Baaien. OTERLEEK, 10 uur, ds. Heep. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. v. Dijk. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. SCHERMERHORN, geen dienst. STOMPETOREN, geen dienst. Evangelisatie, 2 uur, de heer J. Kal, van Amsterdam. URSEM, geen dienst. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMÈNHUIZEN, avond»8 uur, ds. Seulijn, onderwerp „Parsifal". WINKEL. Evangelisatie tegenover het Raadhuis, Zondagavond 7.15 uur, J. J. Ruijs. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Cottica, uitreis, 29 Juni te Paramaribo. Ganymedes, 29 Juni v. Patras n. Algiers. Iris, 28 Juni v. Danzig te Stettin. Orpheus, 29 Juni v. Hamburg n. A'dam. Simon Bolivar, thuisreis, 29 Juni v. Barbados n. Plymouth. Amazone, 30 Juni v. Genua 1. v. Vigo te Rott Aurora, 30 Juni v. A'dam n. Rott. Fauna, 30 Juni v. A'dam n. Rott. Pluto, 30 Juni v. A'dam n. Rott. Ajax, 30 Juni v. San Feliu n. Barcelona. Ulysses, 29 Juni v. Piraeus n. Volo. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, 20 Juni v. Hamburg te A'dam. Melampus, Java-A'dam, 28 Juni v. Belawan. Myrmidon, 30 Juni v. A'dam n. Londen. HollandBritsch-Indifi-Lijn. Bengalen, uitreis, 29 Juni te Calcutta. Stoomvaart Mij. Nederland, hristiaan Huijgens, thuisreis, 29 Juni v. Geq, Poelau Laut, uitreis, 29 Juni v. Belawan. Tanimbar, thuisreis, 30 Juni te Barcelona. Kon. Hoil. Llv/yd. Flandria, thuisreis, 29 Juni v. Lissabon. Montferland, thuisreis, 29 Juni v. Bahia. Orania, uitreis, 29 Juni v. Las Palmas. Java—ChinaJapan-Lijn. Tjinegara, 28 Juni v. Hongkong n. Amoy. Rotterdamsche Lloyd. Modjokerto, thuisreis, 29 Juni v. Sigapore. HollandAfrika-Lijn. Heemskerk, thuisreis, 29 Juni te Mombassa Nijkerk, thuisreis, 30 Juni v. Antw.-Rott. SilverJava Pacific-Lijn. v Batoe, 28 Juni v. Los Angeles n. Calcutta. Silverbeech, Los-Angeles n. Calcutta, 29 Juni1 v. Belawan. Silverguava, Calcutta n. Los Angeles, 27 Juni van Manila. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman, 29 Juni v. Lorenzo Marqués n. Pt. Natal. Rotterdam—Zuid-Amerlka Lijn. Aludra, 30 Juni v. B.-Aires te Rotterdam. Alwaki, 29 Juni v. Rott. te B.-Aires. Emzetco-Lijn Jonge Anthony, 29 Juni v. Port Talbot te Bougie. Jonge Elisabeth, 29 Juni v. Barcelona te Londen. Jonge Johanna, 29 Juni v. Londen te Port Talbot. (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEENINGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4y, Nederl. 1917 4 1931 B ANK-IN STELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000. Koloniale Bank Ned. Ind Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvó Delft Cert. Kücbenm. Acc. Nederl. Ford Philips GloeiL Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass Gas Electr. Betbleb. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij.. Boeton Redjang Lebong t PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijn h h Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. AtchisoD Topeka Southern Railw. Cert Union Paciiic Wabash 'Exdividend. tExclaim. Vorige koers 9'Vs 97 921/4 54L/4 41 491/4 991/4 24 148/s 423/4 l^/lö 89'/, 063/4 921/4 79/i« 7-/16 l9/i« 2'/, 1»/16 2313/40 3'/l6 l*/i 4 15-o/s 111 80 38»/, 72 80 ■933/4 'V/i 107 V» 1231/4 65 43/s\ 33/sf 313/8 97/s j 10 I 77/s f 2t/. 1 17/s 11 101/4 423/g 100 47s 10J 112 21 57/s 340/s 2 Koers van heden te> pl.m. 1.30 55 241/4 68'/, 96J-3/, 77a H/4 U/s 23;V| 3'/, 100 112 81 1(8 124J.1/ 65 j-b ~8/s 35 43'/, 101 7 100 112 33 2 pl.m. pl.m. pl.m 1.45 2.00 2.15 1 1 1 1 II ~Vs ll6/w 674-84 683/4-9 68'A. 96-7 96'/,-j "ri/4-t 7V4-3 38/l 63/, 23/, lu/iu-i 1494-51 150-3 151-2 112-3 112-3 81 81 4 1244-5 1244-54 125 °6'/i 33/lC 1 1 1 1 1 35-3/s 44 - 1 1'VK, PROLONGATIE Vorige koers 1 1 oCt. Heden 1 pGu WISSELKOERSEN AMSTERDAM. NIET OFFICIEEL. Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New-York 'talie Vorige koers 8.923/. .58.92'/, 9.733/8 ,34.45 48.25 48 75 46.00 44.00 247.l%6 12.60 Koers op heden 2 uur 8.86 58JJ5 9.73'/, 34.45 48.27 46X0 I 45.75 43.40 247 "/s 12.60

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10