Agenda Rechtszaken- Qtt^eJC^omën J^cnUtciaal Tlieums £aatste Aecichtm Spoct Jüeec&edcht Stad eti Omqemag. SCHAGEN. ZUIDERZEE- WERKEN BOOT vanuit MEDEMBLIK; Informaties „Alkmaar Packet", Amsterdam. Overzicht. Vrijdag 1 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnotn- tner Cicnarron (avonturen). hoofdrollen Ri- chard Dix en Irene Dunn. Toegang voor per sonen boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, eerste hoofdnummer Het testament van den goudzoeker (sens.), hoofdrol Tom Mix; twee de hoofdnummer Als je lacht, dan ben je rijk (kom.), hoofdrollen Janet Oaymor en Charles Farrell. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater, eerste hoofd nummer Mijn vrouw's echtgenoot (komisch), hoofdrollen Trude Berliner en Kurt Vesper- mann; Tweede hoofdnummer Achter slot en grendel (klucht), hoofdrollen Stam Laurel en Oliver Hardy. Toegang voor personen van eiken leeftijd. 7 30 uur, bioscoop Harmonie, hoofdnum mer Walzer aus Wien (rom.), hoofdrollen Gustav Frohlich, Maria Paudler en Hans Junkermann. Toegang voor eiken leeftijd. BEDRIEGELIJKE BANKBREUK. Voor de rechtbank te Haarlem stond te recht een bloembollenhandelaar uit Hille- gom, thans gedetineerd, wien bedrieglijke bankbreuk ten laste was gelegd. Verdachte zou n.1., hoewel de rechtbank hem op 5 Mei 1931 failliet had verklaard, 'n bedrag van 3047 niet aan zijn curator heb ben opgegeven, althans aan zijn faillissement hebben onttrokken. Na uitgebreid getuigenverhoor eischte de officier van justitie anderhalf jaar gevange nisstraf. Uitspraak 13 Juli. ITALIANEN VEROORDEELD. Poging tot diefstal. Een hunner is uit het ziekenhuis gevlucht. De rechtbank te Utrecht veroordeelde eeni- gen tijd geleden de twee Italianen, Rosetti en Christofori, wegens poging tot diefstal met braak in de Middenstandsbank te Soest tot een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. De beide mannen kwamen van dit vonnis in hooger beroep en stonden de vorige week terecht voor het gerechtshof te Amster dam, d.w.z. alleen Christofori, want Rosetti had den avond voor de terechtzitting de vlucht genomen uit het O.L. Vrouwengast huis en men zoekt nog naar hem. Gistermorgen wees het hof arrest en legde dezelfde straffen op, nu met aftrek van de voorloopige hechtenis tot 13 April. Deze straffen werden opgelegd alleen wegens po ging tot diefstal; dat de Italianen, om zich tot de bank toegang te verschaffen, een raam zouden hebben opengebroken, nam het hof niet als bewezen aan. Rosetti werd bij ver stek veroordeeld. POGING TOT MOORD. Opnieuw 5 jaar geëischt. De Haarlemsche rechtbank heeft gistermor gen voortgezet de zaak tegen een slooper, beschuldigd van poging tot moord van zijn gescheiden vrouw op den Heerensingel te Haarlem. 19 Mei j.1. was een aanvang ge maakt met de behandeling dezer zaak en was door den officier van justitie vijf jaar gevangenisstraf geëischt. Later had de recht bank interlocutoir vonnis gewezen, waarbij een nader onderzoek naar verdachte's geest vermogens gelast werd. Uit dit onderzoek was komen vast te staan, dat verd. in lichte mate psychopaat was, doch wel toerekenbaar voor zijn daden. Op grond van dit rapport eischte de officier van justitie gistermorgen opnieuw 5 jaar gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. t DE OPERATIES VAN DE BODEN- CREDITBANK. De procuratiehouder tot zes maan den gevangcnistraf veroordeeld. Het gerechtshof te Amsterdam heeft gister- arrest gewezen in de zaak van den procura tiehouder van de vroeger te Amsterdam ge vestigde „Bodencreditbank", die wegens op lichting door de rechtbank tot twee jaar ge vangenisstraf was veroordeeld, en tegen dit vonnis hooger beroep had aangeteekend. Indertijd heeft de justitie, als gevolg van het groot aantal binnengekomen klachten, een huiszoeking verricht bij de Bodencredit bank, een instelling die zich bezig hield met het verleenen van bemiddeling bij het ver krijgen van credieten, doch die haar bemid delende werkzaamheden veelal staakte, nadat de aanvragen kleine bedragen voor de voor- loopig te maken onkosten voor het verkrij gen van de hypotheek hadden overgemaakt. Na deze huiszoeking werd de procuratiehou der, de echtgenoot van de directrice, gear resteerd en later veroordeeld. In hooger beroep nu heeft het gerechtshof den verdachte wegens oplichting meermalen gepleegd veroordeeld tot zes maanden ge- 'angenisstraf. DE LEIDSCHE NAAIMACHINEZWENDEL. De Haagsche rechtbank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen twee personen uit Leiden, die betrokken zijn geweest bij de ge ruchtmakende zaak an de Usqvarna-naaima- chines. Een hunner werd schuldig verklaard aan het opzettelijk gebruik maken van val- sche geschriften en het verschaffen van gele genheid tot plegen van het misdrijf en te dier zake veroordeeld tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf. De andere verdachte werd wegens heling, meermalen gepleegd, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf. Het O.M. had tegen ;eder der verdachten twee jaar geëischt. PROCEDURE OVER EEN OPGEHEVEN SPOORWEG. Er moeten weer minstens drie trei nen loopen in elke richting. De rechtbank te Zutphen heeft gister uit spraak gedaan in de procedure tusschen den burgemeester van Kampen, als eischer voor die gemeente optredend, tegen de N.V. Ko ninklijke Nederlandsche Lokaal Spoorweg maatschappij en tegen de Hollandsche IJze ren Spoorwegmaatschappij als gedaagde in vrijwaring. Deze procedure ging hierom, dat de Lo kaal Spoorwegmaatschappij geen trein meer liet loopen op het traject Kampen-Hattem, hetgeen zij naar eischers meening in gevolge de bestaande concessie verplicht was. De ge meente Kampen ondervindt hierdoor een aanzienlijke schade, welke de Lokaal Spoor wegmaatschappij haar dient te vergoeden; terwijl de gemeente tevens verzocht, dat op gemeld traject de dienst wederom worde her vat. De Locaal Spoorwegmaatschappij beroept zich o.m. op het feit, dat de H.IJ.S.M. haar exploitatie heeft overgenomen, zoodat deze Maatschappij in het onderhavige geval dient te worden aansprakelijk gesteld, op grond waarvan zij deze in het geding heeft betrok ken om haar te vrijwaren tegen een eventueele veroordeeling. De rechtbank besliste in het vonnis van gister het navolgende: In de hoofdzaak ten eerste verstaat, dat gedaagde gehouden is om de exploitatie van del ijn HattemKam pen te hervatten of te doen hervatten en op die lijn dagelijks te doen loopen drie treinen in beide richtingen, te Hattem directe aan sluiting hebbende an en naar Apeldoorn. Ten 2e: veroordeelde de rechtbank gedaagde om het sub 1 genoemde te praesteeren en ver oordeeld gedaagde om, ingeval zij in gebreke mocht blijven, om aan de sub. 2 genoemde veroordeeling binnen drie dagen na het in kracht van gewijsde gaan van het ten deze te wijzen vonnis te voldoen, aan eischer een vergoeding der schade, welke de gemeente Kampen dientengevolge zal lijden, te betalen 10 per dag; 4e. Veroordeeld gedaagde, om aan eischer te vergoeden alle kosten, schade en interes sen, door hare bovenomschreven wanprae- statie door de gemeente Kampen reeds gele den en nog tot den sub 3 genoemden dag te lijden, nader op te maken bij staat en te ver effenen volgens de wet; ontzegt het meerge vorderde; veroordeelt gedaagde in de kosten en begroot die kosten tot heden op 305.40. In de vrijwaring: verleent acte, waarvan acte werd gevraagd 1. Verstaat, dat gedaagde in vrijwaring gehouden is, om de exploitatie van de lijn Hattem-Kampen te hervatten of te doen her vatten, en om op die lijn dagelijks te doen loopen drie treinen in beide richtingen, te Hattem direct aansluiting hebbende van en naar Apeldoorn. 2. Veroordeelt gedaagde in de vrijwaring om het sub 1 genoemde te praesteeren; 3. Veroordeelt gedaagde in de vrijwaring om aan eischeres in vrijwaring tegen kwij ting te betalen al datgene, waartoe deze bij onherroepelijke rechterlijke uitspraak ten be hoeve van principaal eischeres op de dag vaarding van 18 Juli 1929 gewezen, is ver oordeeld; Veroordeeld wijders gedaagde in de vrij waringen de kosten van de procedure in de vrijwaring, aan zde van eischer in vrijwa ring gevallen, en begroot die kosten tot he den op 209.20. OVERTREDING LOTERIJWET. Uitspraak in de zaak van de Unie- loten. Een hoofdvertegenwoordiger van de N.V. Handelmaatschappij Presto, die de Unie-loten in omloop brengt, is wegens overtreding van de Loterijwet het zonder de bij de wet vereischte toestemming ten verkoop in voor raad hebben en te koop aanbieden van Unie obligaties veroordeeld tot een week hech- tenisstraf voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en 300 boete subs. 1 maand. In deze zaak had, nadat hij tevoren twee maal de dagvaarding nietig had verklaard, de kantonrechter te Amsterdam een geldboete van 100 opgelegd. Dit vonnis heeft de Vijf de Kamer der Amsterdamsche rechtbank thans op formeele gronden vernietigd en den verdachte tot bovengemelde straf veroor deeld. De officier had bevestiging geëischt van het vonnis van den kantonrechter. In haar vonnis overwoog de rechtbank o.m. dat loterijen als de onderhavige de speelzucht van het publiek aanmoedigen en die speelzucht ten particulieren bate uitbui ten. VULKANISCHE UITBARSTING. Aneta seint uit Koepang aan het Hbld.: De activiteit van de vulkaan Lobetobi Le- laki neemt toe. Een lavastroom beweegt zich in de richting van Hokeng. Van Larantoeka uit valt een duistere rook waar te nemen. Tot dusver zijn geen ongelukken gemeld. De con troleur van de onder-afdeeling Oost-Flores en Soloreilanden heeft zich naar de plaats van de uitbarsting begeven. Geslaagd. •i vroegere plaatsgenoote mej. J. Smit Cd. thans te Amsterdam is geslaagd voor het tweede gedeelte examen Verloskun dige. j Jubileum. Dezer dagen herdacht de heer H. J. Knuwer alhier zijn veertig-jarig lidmaat schap van het R. K. Armbestuur, waarvan vele jaren als voorzitter. De Deken en Pastoor van Schagen de heer Guillonard overhandigden den jubilaris bij deze gelegenheid als blijk van dank en waar deering een portret van den Paus met daar onder geschreven de Pauselijke Zegen, recht streeks uit Rome afkomstig. De heer J. Smit alhier is benoemd tot slager in vasten dienst aan de Centrale Noodslachtplaats en Verwerkingsinrichting. SCHERMERHORN. De Zonnestraalcollecte heeft in deze gemeente opgebracht 22.05. SCHOORLDAM. Heden had alhier een droevig ongeluk plaats. Schipper A. Boer uit Rotterdam, die met zijn schip voor de gesloten spoorbrug moest wachten, en dientengevolge trachtte te mee- ren aan de remming, geraakte met zijn voet tusschen bolder en staaldraad bekneld, waar door deze voet bijna werd afgeknepen. Na door dr. van Hesteren uit Warmenhuizen be- 17/^cts per pak Ar sol, Apeldoorn" handeld te zijn, is de man naar het zieken huis te Hkmaar vervoerd. DEN HELDER. Teraardebestelling omgekomen vlieger. Onder groote belaigstelling is gister middag op Je algemeen© begraafplaats te den Helder ter aarde besteld het stof felijk overschot van den sergeant-vlieg tuigmaker W. J. Nijhof, die op 27 Juni j.1. bij het vliegongeluk te Vaals met den luitenant ter zee le kl. C. A. Weemhoff, om het leven is gekomen. De minister van defenstie had zich doen vertegenwoordigen door kapitein luitenant ter zee P. J. A. V. Swenker De luitenant ter zee le klasse C. Moolen- burgk vertegenwoordigde den - rat bij öacht. HEILOO. Voor het examen diploma gemeente-admi nistratie is geslaagd de heer C. Lodder al hier. Ongecorrigeerd. NOG EEN POLITIEKE DOODE IN DUITSCHLAND. Volgens de „Völkische Beobachter" is de S. A.-man H. Zapp uit Maarlautern bij Kaiserslautern bij een botsing met communisten'dood gestoken. De dader is gearresteerd. r DE MINISTER ZAL SPREKEN! Naar wij vernemen, zal de minister van staat, jhr. mr. Ruijs de Beerenbrouck, voor zitter van den Raad van ministers, den 17en Juli a.s. te half acht gedurende 20 minuten over de zenders te Huizen en Hilversum spreken over den huidigen toestand des lands. SPOOR EN TRAM TEGEN AUTO. Het internationale tramwegcongres heeft besloten een internationale commissie in te stellen, teneinde door gemeenschappelijke en centrale bestudeering met andere betrokke nen te geraken tot een economische oplossing van het probleem der concurrentie tusschen spoor en tram eenerzijds en autobus en vrachttauto anderzijds. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Duif thuisr.,) is heden uit Batavia vertrokken en met een tusschenlanding te Palembang te Medan geland. De Ekster (uitr.) is uit Medan vertrokken en met een tusschenlanding te Palembang en Batavia te Bandceng geland. ■ïv'h*- NOODLANDING. Bemanning vliegtuig ongedeerd. Het militaire vliegtuig 543 uit de leger plaats Oldebroek heeft een goedgeslaagde noodlanding moeten maken wegens defect aan de olieleiding op de Zuidpunt van Schok land. De bemanning, bestaande uit de luite nant Fuchs en den waarnemer-luit. Jansen, waren ongedeerd. Ook het toestel bleef onbe schadigd. DOOR DE WARMTE BEVANGEN. Het 3-jarig zoontje van den heer D. aan den Molenweg te Laren is gisteravond in een schuur naast den paardenstal in het hooi ge stikt. Vermoed wordt, dat de knaap door de warmte was bevangen en achterover in het hooi was gevallen. 1 Bridge. Wedstrijd te Bergen. In het Oranje-Hotel te Bergen had gister avond een zeer geslaagde bridge-wedstrijd plaats, waaraan niet minder dan 104 personen deelnamen. De groote zaal leende zich uitste kend voor zoo n wedstrijd. Mevr. Wielinga, de exploitante van het Oranje-Hot*!, had alle mogelijke medewerking verleend en de Alk- maarsche wedstrijdcommissie bereid gevon den het geheel voor te bereiden en te leiden. Het is een allerprettigste wedstrijd geworden, waarbij tegenstanders uit verschillende dc-elen van Noord-Holland elkaar ontmoetten. Want bij de opening kon de leider niet alleen vele Alkmaarsche liefhebbers welkom heeten, maar ook spelers uit Velsen, Beverwijk, Lint men, Bergen. Warmenhuizen, Noordschar- woude enz. Er werd gespeeld in 4 grorpen. 2 van 7 tafels en 2 van 6 tafels, het geheel volgens het bekende wedstrijdsysteem. Er is met de grootste animo door alle deelnemers getracht het beste uit de diverse spellen tè maken, en alles ging in de beste harmonie. Het was een aardig gezicht, die ruim 100 bridgers, dames en heeren, ernstig om de tafels te zien zitten, heldhaftig pogend hun drie sans, vijf klaver, of klein slam schoppen te maken, of de tegenstanders drie gedou bleerd down te laten gaan. Het was een verblijdend verschijnsel, dat er verbetering van het spelpeil viel te con- stateeren. De groote verschillen tusschen de paren, die dezelfde kaarten speelden, kwa men lang niet zoo veelvuldig voor. In groep A even b.v. waren de puntentotalen van de nummers 1 tot 5 resp. -f 325, 225, 4- 180, 95 en 360. In groep B. oneven was het verschil tusschen de nummers 1 en 6 nog geen duizend punten. Er waren na tuurlijk ook ditmaal nog enkele uitzonderin gen, maar er is vooruitgang. Na vier uur spelen kon het resultaat van den wedstrijd bekend worden gemaakt. (In Gulik-de Vries en Mevr. E. de Vries-van Berghem te Alkmaar 3115 p. 2 Mevr. Spruijt en ir. Spruijt te Velsen -f 2175 p. Groep A. Even 7 paren. 1. dr. R. T. Ele- ma en dr. N. v.'Leeuwen te Alkmaar -f 325 punten. 2. Mevr. en de heer C. Schoorl te Alk maar 225 p. Groep B. Oneven 7 paren. 1. Mevr. en de heer Kool, Amsterdam 410 p. 2. Heeren Brandse en Rol te Alkmaar -f- 165 p. Groep B. Even 7 paren. 1. Mevr. en de heer J. Lind Azn. te Alkmaar 2680 P. 2. Heeren Kroon en Slot te Warmennut- zen -f- 2120 p. Groep C. Oneven 6 paren. 1. mevr. en de heer P. C. Pronk te Bergen 375 p.; 2. mevr en de heer S. v. d. Molen te Alkmaar 600 punten. Groep C. Even. 6 paren. 1. heeren Pronk en C. Wit te Warmenhuizen 2750 p.; 2. meer. en dr. van Oppen te Limmen-f 2100 p. Groep D. Oneven. 6 paren. 1. heeren Blok ker en Blom te Bergen 255 P-; 2. mej. Er- mes en mej. Meindersma te Alkmaar punten. Groep D. Ever. 6 paren. 1. heeren Swan en Vlam te Warmenhuizen -f- 1150 p. (de heeren B. Menist en N. Schermerhorn. die in dete afd. buiten mededinging speelden, behaalden 1245 p 2. de heer B. de Boer en J. Ntj- man te Alkmaar 520 p. De directie van het Oranje-Hotel zal waar schijnlijk in dit seizoen nog wel eens een wedstrijd houden. elke groep waren twee overwinnende paren Voor de nummers 1 waren in alle afd. kunst voorwerpen als prijzen. Wij laten de num mers 1 en 2 uit elke afd. hier volgen. Groeo A. Oneven 7 Daren. 1. Mevr. 1. v. Men ziet de het mooist per vertrek 9.50, teru? aldaar 3 uur (dagelijks). (Telefoon 49809.) JUBILEUM J. A. ZWARTEVEEN. Voor den heer J. A. Zwarteveen, het hoofd der opleidingsschool aan de Laat (gem. school no. 1) is het heden een bijzondere dag. Veertig jaren heeft hij thans als onder wijzer en hoofd het onderwijs gediend, waar van 34 jaar in Alkmaar. Diverse bloemstuk ken kwamen hedenochtend aan zijn woning om hem hartelijk geluk te wenschen. Leerlingen, oud-leerlingen en ouders zul len morgen bij de officieele huldiging van hun belangstelling doen blijken. Hedenmorgen werd de heer Zwarteveen in de school op zeer hartelijke wijze gecompli menteerd door den heer E. Rahder, inspec teur van het l.o. in de inspectie Alkmaar. In het bijzijn van 't personeel feliciteerde de heer Rahder namens het rijksschooltoezicht den jubilaris. Spr. prees de wijze waarop de heer Zwarteveen in al die jaren het onderwijs had gediend en vestigde in 't bijzonder den na druk op het feit, dat hij bij 't bezoek aan de school steeds getroffen was door de wijze van samenwerking tusschen hoofd en perso neel, een bewijs dat de jubilaris als hoofd een juiste opvatting van zijn taak toonde te hebben. Spr. wenschte ten slotte den heer Zwarteveen gelukkige dagen en veel waar deering bij zijn feest. De jubilaris dankte den inspecteur voor zijn waardeerende woorden. WAAR ZIJN DE BANKEN? We hebben in Alkmaar een plekje, dat werkelijk ideaal genoemd mag worden en dat door vele Alkmaarders des zo mers graag met een bezoek wordt ver eerd: het rosarium. Reeds in den voorzomer, neen eerder al, is het daar mooi als de struiken be ginnen te groenen, als het gras zijn frischheid heeft gekregen. Dan komen de knoppen, de rozen! En dan is het ro sarium o enheerlijk plekje, waar men graag een paar uurtjes wil doorbrengen op een bank! Ai! een bank! Maar ziet, de banken zijn er nog niet. Ze worden des winters opgeborgen en hebben blijkbaar een zoo langen winterslaap „noodig", dat ze eerst laat, heel laat weer ontwaken en naar hun zomerkwartieren wandelen! In allen ernst: wanneer komen de banken terug in dat schitterend mooie rozenpark? Het publiek verlangt er naar; de oudjes smachten er naar! EEN OMMEKEER IN DE AUTOMOBIELINDUSTRIE We hebben gistermiddag heel vluchtig kennis gemaakt met een nieuwe auto, die oogenschijnlijk in niets zich onderscheidt van alle andere merken, maar die inwendig toch geheel iets anders is. Tot nog toe werden alle wagens voortgedreven door een benzine motor en deze is in den loop der jaren zoo geperfectionneerd, dat panne voor een groot gedeelte uitgesloten is. De nieuwe wagen heeft echter geen ben- zine-motor, doch een Diesel-motor, bekend onder den naam Mercedes-Benz Diesel-motor. Ln plaats van met benzine wordt het appa raat gestookt met olie en dat geeft zeer vele voordeden. De langzamerhand vrij klein ge worden kans op panne wordt met deze mo tor nog veel kleiner, omdat men bijvoorbeeld nimmer last kan krijgen van een vette bougie of een verstopte sproeier (ze zijn hier n.1. heelemaal niet aanwezig!), terwijl ook an derszins de motor meer zekerheid geeft dan een benzinemotor. Maar het allerbelangrijkste is wel de be sparing aan brandstof. Naar uit proefnemin gen is gebleken, wordt niet minder dan 76 pCt. op de brandstof-onkosten bespaard in vergelijking met den benzinemotor en een chauffeur verklaarde gisteren, dat de bespa ring wel 80 pCt. is! Reeds zijn eenige wagens in Nederland verkocht en in het Westland zullen binnen- kort autobussen loopen met den Diesel-motor, omdat de onkosten zooveel minder zijn. Er was hier gistermiddag vrij veel belang stelling voor den wagen en het is zeer wel mogelijk, dat deze motor binnen zeer korten tiid poDulair wordt naar waarnemingen, verricht in den morgen van 1 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl Met Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764 2 mM te Helsingfors. Laagste barometerstand 735.3 mM t« Stornoway. Verwachting, geldig tot den avond van 2 Juli: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelij ke wind; zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke opklaringen; waarschijnlijk regen- of onweersbuien; iets koeler. De gisteren reeds genoemde depressie op den Atlantischen oceaan heeft zich verder uitgediept en is vrij snel Oostwaarts getrok ken. Haar kern ligt thans met een barome terstand van 735 mM. ten Westen van Schotland. De hooge druk in het Oosten trok zich Noordoostwaarts terug. Tengevolge van het doordringen van den lagen druktoe- stand naar ons land moet daarom morgen op slecht weer worden gerekend. Een secun daire depressie kan echter tijdelijke opkla ring geven. De temperatuur zal wel eenige graden dalen. In Engeland en West-Frank rijk vielen zware regens. Brest had 33 mM. Croydon 21 mM. Over de Britsche lander en West-Frankrijk is het ook thans zeer re genachtig weer. In het Zuidelijk deel van het depressiegebied stormde het gedurende den avond en den nacht hevig. HOOG- EN LA At} WATER Tt BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. Juli. dat v.m. nam. v.m nam. 2 3.06 3.33 11.43 3 3.46 4.14 0.14 0 31 4 4.26 4.53 0.55 1.15 5 5.05. 5.33 1.35 1.55 6 5.45 6.11 2.14 2.33 7 6.23 6.48 2 52 3 12 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juli. dat. Koog water. Laag water v.m nam. v.m nam. 2 3.03 3 30 - 11.31 3 3.43 4. LI 0.02 0.19 4 4.23 4.50 0.43 1.03 5 5.02 530 1.23 1.43 6 5.42 6.08 2.02 2.21 7 620 6.45 2.40 3.00 Vracht wagens Tractor» Omnibussen Da Vrachtwagenfabriek met de grootste ervaring N.V. H. ENGLEBERT'S AUTOMOBIELHANDEL OEN HAAG. THERESIASTRAAT 145, TELEFOON 772083 AMSTERDAM: WETERINGSCHANS 130, TEIEFOON 34359 MIDDELBURG: KORTE DELFT A83. TELEFOON «24 BELANGRIJKE INBRAAK IN DF. R. K. PASTORIE TE MEDEMBLIK. Gouden- en zilveren voorwer pen gestolen. Hedennacht is te Medemblik een brutale inbraak gepleegd. Door het openschuiven van een raam zijn de inbrekers in de R.K. pastorie binnen geko men, waar moddersporen van schoenen met gummi-zolen werden aangetroffen. Alle kamers en kasten werden door de die ven doorzocht. In de kamer van den pastoor werd alles overhoop gehaald. Gestolen wer den o.a. de misdienaarsgelden en die van de jeugdorganisatie, benevens die van het gezel- lenpatronaat en de armenbus, tot een bedrag van 125. In de sacristie werd de kluisdeur geopend en werden gestolen een gouden kelk van den pastoor, twee kelken en een mooie monstrans. Van een andere monstrans werd een juweelen kruis afgerukt. Ook hebben de dieven een gouden deksel van een ciborie meegenomen en uit een offerkist 3000 centen gestolen. De inbrekers zijn blijkbaar door den tuin vertrokken. Het merkwaardige is, dat terwijl er slechts twee sleutels van de kluis bestaan er thans een derde op de kluis zat, wat er op wijsi, dat hier geen onbekenden aan het werk zijn geweest. De burgemeester en de politie hadden he denmorgen nog geen spoor van de daders ge vonden. NOTARIEEL EXAMEN. De heer A. M. van Embden alhier is te Den Haag geslaagd voor het tweede gedeelte van het notarieel examen. DIERENBESCHERMING. Bij den inspecteur van Dierenbescherming zijn voor liefhebbers te verkrijgen een mooie cypersche poes en een klein poesje (wit met zwart). Beide dieren verkeeren in uitsteken den staat en moeten den droevigen tocht naar het gastkastje maken als zij geen tehuis kun nen vinden. De dieren ziin te verkrijgen hedenavond

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2