Alkmaarsche Courant. BETEEKENT1 KWALITEIT i De geheimzinnige inbreker LAAT U DOOR UW SMAAK LEIDEN lO ct. per half ponds pakje adkuüeims %éÜcaties fauitietoH Honderd vier en dertigste Jaargang. VRIJDAG 1 JULI Gemeenteraad van Alkmaar N». 153 1932 Zaterdag 2 Juli. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend V.A.R.A.) 6 457.en 7.307.45 Gymnastiekles 8 Gramofoonplaten. 9.Trio W. Druk ker. 10.VPRÓ-morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Trio Drukker, 'J van Oogen, voordracht en het VARA- tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 12.1.45 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 2.Kwartiertje voor het Inst. voor Arbei dersontwikkeling. 2.15 Concert door het Trio 'John Brookhouse MacCarthy. 2 45 Sport- praatje. 3.Vervolg Trio-concert. 3.30 VA- RA-kinderkoor „De Krekeltjes" o.l.v. L. Hui sdier, m. m. v. J. Kickhefer, piano. 4.15 'Actueel Allerlei door het N. V. V. 4.30 Beoefening der huismuziek o.l.v. P. Tiggers. 5 Kinderuur. 6 Volksliederen door „De Wielewaal" o.l.v. P. Tiggers. 6.15 Nico Bloe- mendaal: De vacantiekampen der A.J.C. 6.20 Vervolg volksliederen. 6.30 Literair halfuurtje, door A. M. de Jong. 7.— Gro- ningsch uurtje m. m. v. J. Dijkstra, voor dracht en J. Rietema, lezing. 8.Bonte «vond m. m. v. het VARA-orkest o.l.v. H. de Groot, „The four Krabathinos", accordeon; 'Frankly's Golden Melody Five; VARA- tooneel o.l.v. W. van Cappellen; Teun de Klepperman; Joh. Jong, orgel en A. de Vries, toespraak. Ca. 11.Vaz Dias, VA RA-varia en Voetbalnieuws. Hierna tot 12. Gramofoonplaten. Huizen, 296 M. (Uitsluitend K.R.O.) 8—9.15 en 10.Gramofoonplaten. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15—145 Sextetcon cert. 2.Gramofoonpl^.30 Kinderuur. 4. HIRO. 5.Gramofoonpl. 5.30 Berichten. 5.45 Gramofoonplaten. 6.10 Causerie 6.30 Gramofoonpl. 7.10 Causerie. 7.45 Sport nieuws. 8.11Vroolijke avond m. m. v. orkest en solisten. 11.12.Gramofoonpl. Daventry. 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Northern Studio orkest o.l.v. J. Bridge 1 05 Orgelconcert Reg. New. 1.50 Commo dore Grand orkest o.l.v. J. Muscant. 2.20 Finales van de Tenniskampioenschappen te Wimbledon. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 6.50 Verslag van de AAA-kampioenschappen te Stamford Bridge. 7.05 Pianorecital door Alex Rowley. 7.25 Actueele causerie. 7.50 BBC-dansorkest o.l.v. Henrv Hall. d.20 Vau- deville-progfamma, o.a. BBC-Theaterorkest jo.l.v. Kneale Kelley. 9.20 ^richten en lezing >10.10 BBC-orkest o.lv. Hely-Hutchinson, o.a. Gavotte (Mignon), Thomas. 10.50 >12 20 Ambrose en zijn Band. Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1554 M. 8.05 en 12 20 Gramofoonpl. 7.50 Gramofoonpl. 9.05 Populair avondprogramma o.l.v. Lucien Boyer, m. m. v. Jane Pierley en M. Marjal. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con eert uit rest. „Wivex". 2.503.20 Gramo foonplaten. 3.505.50 Concert door het Om roeporkest o.l.v. W. MeyerRadon, m. m. v. E Methling, zang en C. SclireölerMeyer, piano. 8.20 Concert o.l.v. W. Meyer—Radon, o a. „Wassermusik", Handel en Ochsen- menuett, Haydn. 9.05—11.20 Concert m. m. v. L. Preil's orkest, Marie Bundesen, zang. Carl Schneidler-Meyer, piano. Populair pro gramma. 11.2012.35 Dansmuziek o.l.v. Otto Lington. v Langenberg, 473 M. 7.258.20 Concert uit Frankfurt. 1.202.50 Concert o. 1. v. Wolf. 2.553.45 Gramofoonplaten. 5.20 6 20 Concert door Cithervereeniging m. m. v. Berger, sopraan; Hoersch, tenor en Grape, piano. 8 20 Vroolijke avond ten bate van de Noodlijdende kunstenaars, m. m. v. Werag- kleinorkest o.l.v. Eysoldt; Harry Blum's or kest en solisten. 11.05—12.20 Avondconcert, uit Frankfurt. 12.201.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 „La rondine", opera, in 3 actes van Puccini. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12.20 Altviool-recital door Ch. Feidart. 12.50 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. Fr. André. 6.20 en 6 50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. A. Meulemans. 9.20 Concert o.l.v. T. André. 10.30 Dansmuziek uit de Kurzaal te Ostende. 338 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.l.v. Meule mans. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 „Dichterliebe", van Schumann. 8.50 Gra mofoonpl. 9.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende 11.— Dansmuziek uit Ostende. Zeesen, 1635 M. 8.20 Zie Langenberg. 11.05 Berichten en hierna tot 12.50 Dans muziek door Robert Gaden's Band. HANDELSAVONDSCHOOL TE ALKMAAR. Inschrijving van leerlingen voor den cur sus 1932—1933 heeft plaats op MAANDAG 4 en DONDERDAG 7 JULI a.s., telkens des avonds van 6^—9 uur in het gebouw dei- Handelsschool aan de Doelenstraat. Tot de eerste klasse kunnen zonder examen worden toegelaten zij, die blijkens verklaring van het betrokken schoolhoofd dit jaar zes klassen der lagere school met vrucht hebben doorloopen en geschikt worden geacht het onderwijs aan de Handelsavondschool te volgen. Toelating tot de hoogere klassen hangt af van genoten voorontwikkeling. Zij, die de school r«ds bezochten, moeten zich opnieuw aangeven. De Directeur verstrekt gaarne inlichtingen. Alkmaar, 30 Juni 1932. De Directeur, J. H. DE GROOT. (Vervolg.) Weth. Bonsema rectificeerde allereerst c van de bijlage. Hij uitte een woord van waardeering aan het adres van hen die steeds eerste hulp bij ongevallen hebben ver leend. Spr. wilde aan de verdiensten van hen niets tekort doen, doch geeft aan spoedige aanwezigheid van geneesheeren de voorkeur. Hij oordeelde, dat de heer Sietsma zich niet op ingezonden stukken van onbekenden mag beroepen. In één jaar hadden 37 ongevallen plaats gehad. Spr. verdedigde nog uitvoerig de bijlage en bestreed de meening, dat het hier een eigenaardige zaak geldt. Het voorstel voorziet er in, dat men bij een ongeval op een geneesheer moet wachten. Hij wijst er op, dat de zaak is aangehou den, zoodat het voorstel nu niet verworpen mag worden op grond van wat nu over de financien bekend is geworden, doch ook des ondanks oordeelt hij, dat het instellen van den dienst niet langer mag worden uitge steld. De heer Stoutjesdijk noemde het ab soluut onjuist, dat meermalen de menschen niet goed geholpen werden door de eerste hulp. Deze treedt echter niet eigendunkelijk op en wacht voor het vervoer de komst van een dokter af. Spr. kent echter wel gevallen waar in een dokter zeide: laat de man maar met een trein meegaan en dat de eerste hulp dienst een auto adviseerde en waarbij de man in kwestie des avonds dood was. De heer Sietsma bleef in het verzoek een verkapte salarisverhooging zien, waar tegen hij zich ten sterkste verzette. Hij wilde de geneesheeren per geval betalen. Weth. West er hof bestreed de veron derstelling, dat een verkapte salarisverhoo ging beoogd wordt. In het G. O. stelde hij den heer Vogelaar tevreden en hij gaf een lezing van de besprekingen in het G.0. over het verzoek van loonsverhooging van de dokto ren, dat terecht werd afgewezen. Het voorstel beoogt echter de organisatie van de eerste hulp bij ongelukken. Een orga nisch verband tusschen wat er in de gemeen te op het gebied van den gezondheidsdienst bestaat, is echter noodig. Een stad van de grootte van Alkmaar mag een dergelijken dienst niet missen en spr neemt het den heer Sietsma kwalijk dat hij ambtenaren in dienst wil hebben, die niet be taald worden. De doktoren moeten 1/3 van het iaar van s avonds 8 tot 's morgens 8 thuis of bereik baar zijn. Zekerheid wordt verkregen, dat men dan nacht en dag verzekerd is van ge- neeskundige hulp bij ongelukken. Daarom mag niet voortdurend gewacht worden, dat Imrgers belangeloos de eerste hulp bij onge lukken blijven verleenen. Dit is een belang voor het volk, met het oog op het autoge vaar. 6 De heer Govers: Het volk rijdt niet in auto's. Weth. West e. hof: Maar wordt door auto's overreden. De heer Govers: De heer v. d. Vall ook' Weth. Westerhof hoopte, dat de bijlage zal worden aangenomen Weth. Bonsema sloot zich aan bij het betoog van weth. Westerhof en verdedigde nog nader de bijlage. Het voorstel werd hierop aangenomen met 11 tegen 9 stemme Tegen de neeren Hoytink, Sietsma, Geels. Vogelaar, Govers, Stoutjesdijk, mr. Langevcld, Keesom en Ringers. Voorstel tot toekenning van subsidie ten dienste van den Stads-autobusdienst. B. en W. stellen den Raad voor, aan de autobusonderneming firma J. M. van Geelen en F. B. van den Berkhof te Heiloo over 1931 een subsidie uit de gemeentekas te verleenen van 3000. De heer Keesom maakte eenige finan- cieele opmerkingen, die den wethouder van financiën aanleiding gaven op te merken, dat de bijlage de financieele commissie had gepas seerd. Hij stelde voor de bijlage aan te ne men, met de restrictie, dat zal worden onder zocht of geld renteloos is geleend, dat nu in rekening wordt gebracht. Als dit het geval is, zal de subsidie worden verminderd. Aldus werd besloten. Voorstel inzake bezuiniging op uitgaven, waarvoor op de gemeentebegrooting voor 1932 posten zijn geraamd. In bijlage 96, gepubliceerd in ons nummer van Maandag, doen B. en W., in verband met de vermindering van de inkomsten en het stijgen van de uitgaven door de werk loosheid, de mededeeling, dat zij voornemens zijn geen voorstellen te doen voor werken op den kapitaaldienst tot een bedrag van 69865, waarvoor posten op de begroo' ting zijn uitgetrokken en zij stelden voor de uitgaven op den gewonen dienst wegens ex- tra-onderhoud te verminderen door schrap ping van met name genoemde posten tot een bedrag van 24844. De heer Vogelaar zegde medewerking aan het voorstel toe, doch gaf zijn verwonde ring te kennen over de motiveering van de zwak gestelde bijlage, die door hem aan cri- tiek werd onderworpen, waarbij hij er aan herinnerde, dat bij de begrooting het college een door den heer Ringers gewilde bezuini ging op P. W. van 10.000 voor één jaar afwees en thans daarop voor enkele maan den een bezuiniging van 25000 willen. Ook op onderwijs en bij de toepassing van het kortingswetje betoogde het college, aat de begrooting van 1933 moest worden afge wacht. Er moet wel iets ergers gebeurd zijn, dan de waarschijnlijkheid dat de ontvang sten zullen dalen en de uitgaven stijgen. Dit wist ieder reeds maanden en spr. vroeg volledige inlichting van den raad opdat blijkt dat men niet buiten deze maatregelen kan. Ook is de wethouder nalatig gebleven in het bijeen roepen van de financieele commis sie, die zelfs geen inzage heeft gekregen Spr. heeft er in Dec. reeds op aangedrongen er mede te beginnen, doch hij acht het van belang om de bevolking te overtuigen, dat maatregelen met het oog op de financiën noo dig zijn. Ook het voorstel om de meisjes school op te heffen eischt dit. Noodig is het dat dezen middag klare wijn wordt geschon ken. (Gelach). Weth. Westerhof: Ho, ho. De heer Vogelaar: U hebt wel eens een militaire term gebruikt zonder dat u ver dacht behoefde te worden van militairisme.. Geroep: „Die zit"! De heer Sietsma vreesde door vermin dering van de werkgelegenheid, verzwaring van de uitgaven van het M. H. Voorts wees hij er op, dat de parketvloer in de raadszaal reeds bij de begrooting werd afgevoerd. Hij sloot zich aan bij het betoog van den heer Vogelaar en stelde voor om de bijlage te verwijzen naar de financieele commissie. De heer V e n n i k e r sloot zich bij dit be toog aan en herinnerde den weth. van finan ciën aan zijn antwoord gegeven in de vorige vergadering bij de oprichting van het radio distributiebedrijf. Voorts zag hij in het voor stel geen bezuiniging en wel verhooging van uitkeeringen van het M. H. Ook achtte hij het mogelijk, dat het voor stel tengevolge zal hebben, dat er onvoldoen de werk is voor menschen in dienst van de gemeente en zeker zou hij zich moeten ver zetten tegen het ontslag van menschen in ge meentedienst in dezen tijd. Mr. Langeveld was het met den heer Vogelaar eens. Hij oordeelde, dat de wethou der van financiën wel voor groote verrassin gen zorgt. Hij heeft veel van „Jantje huilt en Jantje lacht", doch behoort iemand te zijn die weet, dat hij moet vooruitzien Blijkbaar is hij als machinist met groote snelheid in den mist gereden en zit men nu voor de verrassing. Ook spr. wilde, dat de wethouder open kaart speelt. Ook in kringen die geld verschaffen zal men dit weten te waardeeren. Voorts vroeg hij of het college de 38 cent voor de werkverschaffing denkt te aanvaar den om de rijkssubsidie te verkrijgen. De heer H o ij t i n k betoogde eveneens, dat verwondering op zijn plaats is. Eerst achtten B. en W. bezuiniging niet noodzake lijk en nu 2 maanden later is er blijkbaar zoo iets ernstigs gebeurd, dat het geheele college er van onder den indruk is. De raad behoort te weten wat er gebeurd is en spr. drong eveneens aan den raad volkomen op de hoogte te brengen van de ge- meente-financiën. De heer K e ij s p e r had bij de begrooting voorgesteld 10 te bezuinigen op het onderhoud van scholen Toen noemde de wethouder dit een bezuiniging met het domme potlood. Welke naam verdient nu het voorstel van B. en W? Ook hij vreesde ver hooging van de uitgaven voor 't H. M., bij aanneming van dit voorstel. Voorts oordeelde hij een trottoir op de Nieuwesloot met het oog op het enorme verkeer aldaar. Het onge val met dooddelijk gevolg gebeurde daar ook op de kleine steentjes. .Wet. Klaver betoogde, dat de financiën de hoofdrol spelen. Slechts om financieele redenen meent het college te moeten bezuini gen waar dit mogelijk is. Wat B. en W. doen is iets anders dan de heer Ringers voorstel de. Hier geldt het bezuiniging op bepaalde onderdeden, die niet noodzakelijk zijn. Spr. wilde denken aan het cachet van Alk maar en meende dat de raad zich met de bij lage tevreden moet stellen. Ten aanzien van de arbeidsloonen begre pen in de uit te voeren werken, betoogde spr dat in de voorgestelde buitengewone werken van J. 69000, 19000 arbeidsloon begrepen is. Men bespaart dus de rente en aflossing uit op oOOOO uitgaven voor materialen. Bovendien kan men niet alles afschrijven op den kapitaaldienst. Als men dit blijft doen, dan is er geen cent voor de gewone uitgaven gaven. De gewone onderhoudswerken blijven uit» gevoerd zoodat er werk blijft voor het perso- neel, dat in dienst is. Spr. drong op aanneming van de bijlage in zijn geheel aan, zoodat hij ook het trottoir van de Nieuwesloot wil blijven schrappen De voorzitter deelde mede, dat de post voor den parketvloer op de begrooting is blijven staan, omdaHmen toch iets heeft willen doen aan de vloerbedekking. Weth. W e s t e r h o f betoogde, dat het niet deugt, wanneer het College pessimis- tisch is, maar dat het ook verkeerd geoor- deeld^vordt, wanneer het optimistisch is Het was niet goed om te spreken van een on- beredeneerden angst. Nimmer heeft spr. ge- zegd, dat de 15000 salarisverlaging niets was. Wel heeft hij gezegd, dat het bedrag de moeite waard was, maar niet van die betee- kems, dat men daarom genomen maatregelen moet verzwakken of vernieuwen. 1 SP':..ve/Z(*ht den heer Vogelaar, voortaan letterlijk te citeeren. Behandeling in de finan cieele commissie zegde hij toe, als hij groote tegenvallers vreesde en van de veron derstelling uitging, dat de financieele com missie den weg kon wijzen en dat het nood- zakelijk kon zijn, groote vérgaande bezuini gingen toe te passen. Voor dit jaar is dat niet noodig. De bijlage voor de scholen geldt voor het volgende jaar, maar, moet om succes te sorteeren, nu behandeld worden. De bijlage, die nu in behandeling is, en waar allen vóór zullen stemmen, houdt in: schrapping van buitengewone onderhoudsuit- gaven. En wat zal men nu eerder afschaf' fen? Advies van de financieele commissie is niei noodig. Spr. achtte het zijn plicht, de finan cieele commissie bijeen te roepen, als men in den loop van het jaar geen middelen kan vinden langs den gewonen weg en als er middelen moeten worden uitgedacht om de begrooting sluitend te maken. Zoover zijn wij dit jaar niet. De tegenvallers zijn dit jaar: Hoogere bijdrage Armenraad bij suppl. begrooting 1000; hoogere subsidie werk- loozenkassen 13000; hoogere rente van leeningen 18000; mindere opbrengst op centen gemeentefondsbelasting 7000; meer subsidie Maatschappelijk Hulpbetoon 200000; tesamen 239000. Daar tegenover staan de volgende mee vallers: reserve post 33000; verlaging post voor onvoorziene .uitgaven 15000; Prov. subsidie Nijverheidsonderwijs 8000; Proc. subsidie werkverschaffing 5000; opbrengst salariskorting (teruggaaf lichtbe- drijven en slachthuis inbegrepen) 15000; hoogere winstuitkeering lichtbedrijven over 1931 81000; winstuitkeering 1931 slacht huis 7500; bezuiniging wethouder Publ. Werken 25000, tesamen 189500. Tekort 239000 189500 5000C rond. Af 27000 meevallers belasting geeft een blijvend tekort van 23000. Er is ruim te voor 50.000. 450.000 zal voldoende zijn voor Maat- B.B3S-C uit iet Engelsch door A. Treub. 71) Sir Peter snoof nijdig. Nu? snauwde hij" Zie je, Brace, als ik die vraag tot na ^en uur uitstel, kan je me op straat zetten, voordat ik een woord zeggen kan Die mogelijkheid bestaat natuurlijk. Juist. Eric friemelde zenuwachtig aan zijn das. Nu, luister Brace. Ik ik wil graag met Enid trouwen, maar zij zegt me, dat je toestmming noodig is voor deze hoogst wenschelijke vereeniging. Ik ben het natuurlijk niet met haar eens maar ik heb mijn levenlang de gewoonte gehad van mee ning te verschillen met het schoone geslacht Ik ben nu eenmaal zoo geboren. Nu, wat vindt je er van? Als je op mijn toestemming wacht, jongmenseh, zal je lang wachten, antwoord de sir Peter ijskoud. Hm Ik dacht wel. dat je dat zeggen zoudt. Verder? vroeg Eric vol verwachting. Verder beschouw ik je als een jonge deugniet zelfs al vindt de politie dat niet en totdat je met van het tegendeel over tuigt Je bent nog al brutaal, hoor! viel Eric Vermanend in de rede. Ik geloof, dat ik je daarover al gesproken heb. Nu, als de ge beurtenissen van den avond zouden bewijzen dat ik in werkelijkheid een van die zwijgen de, heldhaftige duiders ben het onschul dig voorwerp van een wreed noodlot, en al dat moois mag ik dan op je toestemming rekenen? Een zachte hand viel op sir Peter's mouw. Toe, paatje. Het hart van den baronet sprong op toen hij dien liefkoozenden naam hoorde op een toon, die zoo lang weg was geweest uit de stem van zijn dochter. Hij keerde zich tot haar en trachtte scherp te zijn. Wees niet dwaas, Enid, snauwde hij. Wat heeft mijn toestemming er mee te maken? Ik begrijp best, dat je je biscuitfa brikant met of zonder mijn toestemming zult trouwen. Brace! riep het meisje scherp. Brace? antwoordde haar vader met een spotlach. Wacht maar tot morgen, jonge dame. Wat er ook gebeurt, ik zal dan niet langer verplichtingen tegenover Spencer hebben Enid greep zijn linker elleboog met beide handen. Paatje, antwoordde zij zacht. U zal al tijd verplichting aan Spencer hebben. En ik ook Hij heeft ons aan elkaar teruggegeven. En U" doet maar alsof U boos is, nietwaar? Is het niet zoo? smeekte ze. Ik kan boos zijn als ik wilgromde hij onvriendelijk, en zich los makende nam hij een blad van de tafel en ging in de richting der provisiekamer, Het doet ons veel genoegen te kunnen zeggen dat het onderhoud in hooge mate on bevredigend was, zei Eric deftig, toen de baronet verdween. Misschien heeft hij wat tijd noodig om er over te denken, Eric, zei het meisje, ziju arm nemend en hem naar den salon en een sofa leidend. Ja, stemde Eric peinzend toe, misschien overviel ik hem te plotseling. Men kan eigen lijk niet verwachten dat hij de onbeduidende attenties heeft opgemerkt, die ik deze lange vervelende jaren aan zijn dochter bewezen heb. Zijn ze zoo erg vervelend geweest? Hoor eens, kindje, ging hij voort, ter wijl hij een sigaret opstak en geen acht sloeg op de vraag, die hij volkomen onbedui dend vond. Ik ga iets van bewondering voe len voor een man, die een rammeling krijgt en er geen drukte over maakt. Als ik je va der was geweest, zou ik geneigd geweest zijn er den brui aan te geven en al lang weg geloopen zijn. Het meisje keek hem enkele oogenblikken strak aan. Denk je dat hij zijn trots op deze manier zou opafferen, alleen omdat de marktberich ten hem niet gunstig waren? vroeg zij erhstig. Geloof je, dat hij eenig mensch over zich zou laten regeeren als er geen andere redes dan vrees voor de gevangenis was? Nu, als ik mij zelf vond zonder een en kelen onrechtvaardig verkregen stuiver be gon Eric. Hij heeft nu meer geld dan hij ooit te voren had! viel het meisje in de rede. Eric ging rechtop zitten en zijn oogen gin gen wijd open. Dan wordt zijn toestemming tot ons hu welijk dubbel wenschelijk, zei hij met over tuiging. Zie je, vertrouwde Enid hem toe. Spen cer heeft me geraden en ik heb in vader's naam gehandeld. Ik weet alles over surplus en optie En weet sir Peter dit niet? riep Eric uit Nog niet. Spencer stelde voor dat we het als een aangename verrassing voor hem zouden bewaren later. Hij zegt, dat het heel mogelijk is dat vader zeer boos zal zijn als hij weer „sfr Peter" wordt en de weten schap van zijn rijkdom kan zijn woede bin nen redelijke grenzen houden. Enid sloot zijn mond en knikte. Die ma, Spencer, is een Charlaton, zei hij vol bewondering. Hij valt sir Peter goed en hard aan, wrijft zijn aristocratischen neus over de koude, ongevoelige aarde, neemt een minderwaardig voordeel over hem als hij aan lager wal is en wint achter zijn rug een ver mogen voor hem! Hij keerde zich snel om toen een plotselinge gedachte hem inviel. Hij is toch niet verliefd op jou? vroeg hij achter dochtig. Hij heeft het niet gezegd, antwoordde Enid zedig. Maar hij heeft zoo gekeken? Ik ben niet verwaand genoeg om me dat te verbeelden Maar ik vind dat hij een won der is! voegde zij er opgetogen bij. Eric keek, gromde jaloersch en ging achter over in de sofa liggen. Die moderne meisjes! kreunde hii som ber. Spencer kwam de kamer binnen. Nu? vroeg hij opgewekt, naar het vuur komende. Eric schudde droevig het hoofd. Niet alleen dat sir Peter lompweg zijn toestemming geweigerd heeft, klaagde hij, maar het meisje, aan wie ik mijn alles begrij pend hart geschonken heb, heeft mij zoo juist gezegd dat zij U een wonder vindt! Eric! riep het meisje uit met een diepen blos en een klap op zijn knie gevend. Nu, is het niet zoo? Ik ben zeer vereerd door de meening van miss Enid, zei Spencer ernstig. Ik vertrouw dat de gebeurtenissen van dezen avond niet geheel het goede zullen verduisteren, waarop zulk een meening gegrond kan zijn. Hij glim lachte met zijn ernstigen glimlach. Je vader kan nu ieder oogenblik hier zijn, Eric. Mis schien willen jelui beiden jongelui graag een poosje verdwijnen? vroeg hij. Niets kan ons vanavond doen verdwij nen, mijnheer Spencer, antwoordde Enid be slist. Wij moeten den afloop bijwonen, zei Eric. Ik moet U waarschuwen, dat er groote kans is op een ongeluk, zei Spencer plechtig. En ik zou natuurlijk graag weten dat miss Enid tenminste niet aan gevaar bloot stond. Ik heb er mijn hart op gezet het einde van deze zaak te zien, mijnheer Spencer, ant woordde Enid vastbesloten, en ik geloof dat als ik hier ben, vader misschien niet zoo Zij aarzelde.-:?- (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5