Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. JUomtdaal Tlieuios schappelijk Hulpbetoon, als <le werkloosheid niet grooter zal worden Spr. is echter geen profeet, en kan dus niet met zekerheid zeg gen, of het niet meer zal worden Hij hoopte alleen maar, dat dit niet het geval zal zijn en wees erop, dat men zich alleeD maar kan dek ken tegen dingen, die bekend zijn. B. en W. wenden de aanwezige gelden aan om het tekort op dezen dienst te dekken en daaronder valt ook de bezuiniging op „bui tengewoon onderhoud van P, W." Zelfs wanneer de gemeente aan den afgrond zou staan, dan zou spr. dit juist in den Raad zeggen. Gelukkig is dit niet zoo, maar daar om is er een reden te meer om de veiligheids klep te openen. Volgend jaar zal er nog veel meer moeten worden bezuinigd, maar ook dan zullen wij een sluitende begrooting aan bieden. Zoolang ik hier zit, aldus spr., zal ik zorgen, dat de iinanciëele toestand van Alk maar gezond blijft Ook de financiëele toe stand in een arbeidersgezin, waar slechts 15 inkomt maar niet meer 'eiteerd Aordt, is gezond. En ckt is ook nKt Alkmaar het geval, tenzij men de schaal laat doorslaan naar den Kapitaaldienst. Spr zal daarvoor waken. Tegen een Kapitaaldienst als voor Woningbouw, waar tegenover baten staan, heeft hij geen bezwaar, maar wel tegenover uitgaven krachtens den Kapitaaldienst, die geen baten brengen Het College heeft d*n ook op spr. voorstel het standpunt aanvaard, dat op den Kapi taaldienst bezuinigd moet worden op uitga ven, die de financiers niet productief noemen. Met nadruk protesteert sor., dat hier gevoerd wordt een onvoorzichtige, onberede neerde politiek. Niemand neemt de zeilen in, als de storm er nog niet is. Spreker betoogde, dat hij bedoelt, dat men de zeilen pas inneemt, als er slecht weer in aant.cht is en de voorstellen van B. en W. bewijzen, dat zij tenzeerste met den komende;; storm rekening willen houden. Hij is dan ook overtjigd, dat de heer Voge laar in zichzelf zegt: „Gelukkig dat hij daar zit en niet ik'' De heer Vogelaar: Ik benijd je niet. Weth. Weste hof: In je hart vind je tnii nog zoon' slechte financier niet. De heer Vogelaar: Dat is weer wat anders. (Gelach). De voorzitter t den heer Westerhof Je moet nu niet overdrijven. Weth. Weste. hof, zün rede vervolgen de, vroeg of mr. Langeveld de oijlage n et zou hebben ingediend of misschien nog meer bezuinigingen zou h*rben ingevoerd, om daardoor den gulden anders te verdeelen, dan het College doet. Van dit Collene zal de leidende gedachte uitgaan, den gulden aan te wenden om den honger te houden uit de huizen der menschen. Daarvoor zal elk be lang, dat later hersteld kan worden, moeten wijken. Het algemeen belang vordert, dat de volkskracht zooveel mogelijk bewaard blijft. Spr. is overtuigd, dat de gansche Raad dit wenscht en dat men daardoor juist dichter bij elkander zal komen. Wij allen zullen onze persoonlijke voorliefde tijdelijk op zij moeten schuiven, om de volkskracht op peil te hou den De vraag over de 38 cent uurloon in werkverschaffing zal spr. ter zijner tijd be antwoorden. Nadat B. en W. een paar rappèls hadden doen uitgaan, ontvingen zij 11 Juni van den minister van binnenlandsche zaken een schrijven, waarin gevraagd wordt, om reeds thans uit te maken, hoe de loonregeling voor de volgende werkverschaffing moet zijn en waarin wordt toegezegd, dat inlichtingen zul len worden verstrekt, hoe de steunregelingen zullen mogen zijn. Zoodra die zullen zijn in gekomen, zullen zü ter visie aan den Raad worden voorgelegd. Spr. oordeelde de heeren voldoende inge licht en gjng over tot beantwoording van den heer Keysper, wien hij betwistte, dat ook hier sprake is van bezuiniging met het dom me potlood. De heer Vogelaar was overtuigd, dat als de bijlage wordt aangehouden er ten slotte geen enkele bezuiniging overbleef. Daarom was hij voor aanneming. Dat thans iets anders werd voorgesteld dan de heer Ringers reeds bij de begrooting deed bleef hij ontkennen. Voorts betoogde hij, dat opvoe ring van den kapitaaldienst gevaarlijk is. Groote voorzichtigheid achtte hij ook daarbij noodig Met de beschouwing van den heer Westerhof over de financiëele commissie was spr. het niet eens. Wanneer de weth. de cijfers in de commissie had gebracht was dit debat overbodig geweest. De heer H o ij t i n k constateerde, dat wel gebleken is, dat de 8 menschen aan deze zijde van de tafel volkomen in het gelijk worden gesteld. Hij uitte den wensch dat voortaan met de opmerkingen meer rekening wordt gehouden. De heer K e ij s p e r bleef trottoirs aan de Nieuwesloot een zaak van veiligheid en nood zakelijkheid oorcteelen, evenals de dienst voor eerste hulp bij ongelukken. Weth. Westerhof verheugde zich er over, dat de heer Vogelaar zijn meening over de structuur van de begrooting deelde. Hij wees er op, dat hij bij de begrooting niet ge dacht had, dat de werkloosheid zoo groot zou worden. Het voorstel werd hierop z. h. st aange nomen. Voorstel tot vaststelling eener Verordening voor de Gemeentelijke Avond school voor lager Nijverheidsonderwijs. Voorgesteld werd een nieuwe verordening vast te stellen, zooals die in bijlage 97 is aangegeven en door ons in het nummer van Maandag werd gepubliceerd. Conform besloten. Voorstel inzake uitbreiding der openbare school voor buitengewoon lager onderwijs. Voorgesteld werd B. en W. te machtigen met ingang van 1 Augustus a.s. over te gaan tot vorming van de vierde klasse-afdeeling aan de school voor buitengewoon lager on derwijs, het aantal leerkrachten met één uit te breiden en het gymnastieklokaal der school te doen veranderen tot een gemeubileerd klasse lokaal. Als voren. Voorstel tot herziening der jaarwedde van de adjunct-directrice van het Centraal Ziekenhuis. Voorgesteld werd dit salaris vast te stel len op 24CO—/ 3100 plus kost, inwoning enz. Z h. st. aangenomen. Voorstel tot het geven van een naam aan de gemeentescholen nabij de Vondelstr. en op het Rochdalen- kwanier. Voorgesteld werd de school aan de Von delstraat den naam van Vondelschool te geven en de school in het Rochdalekwartier „De Rochdaleschool" te noemen. Conform besloten. 4 Voorstel tot aanwijzing van het gemeentelijk radiodistributiebedrijl als tak van dienst bedoeld in art. 252 der gemeente wet. Voorgesteld werd het gemeentelijk radio- distributiebedrijf aan te wijzen als tak van dienst, waarvan behalve de ontvangsten en uitgaven, welke een gevolg zijn van de gel delijke verhouding tusschen dezen tak van dienst en den algemeene dienst der gemeente, alleen het genoemde voor- of nadeelig saldo in de begrooting der plaatselijke inkomsten of uitgaven wordt opgenomen. Conform besloten. Voorstel betreffende de organisatie van 't lager onderwijs. In bijlage 105, door ons in ons nummer van Maandag in extenso gepubliceerd, doen B. en W. het voorstel de Meisjesschool op te heffen. De heer Go vers had van een deel van het college, dit voorstel niet verwacht. Hij wees op het doordrijven van het bouwen van een nieuwe school het vorig jaar, die nu niet nocdig is gebleken en verzette zich tegen de bijlage. Mej. C a r e 1 s was eveneens verwonderd en laakte het, dat het voorstel bij wijze van overrompeling naar voren wordt gebracht. Zij herinnerde aan het adres van de ouders, dat bewijst dat de meisjesschool in Alkmaar begeerd wordt. Ook de aangifte van het aan tal leerlingen leert dit. Spr. gaf hiervan de cijfers in vergelijking met die van andere scholen. Het voorgestelde betwijfelde zij als een middel voor bezuiniging. Er is maar één meisjesschool en er zijn drie opleidings scholen, waarvan spr. er twee wil doen samensmelten. Uitvoerig betoogde zij de wenschelijkheid van dit denkbeeld, dat nader onderzocht diende te worden bij de ouders en de hoofden. De betrokken ouders zijn in de kwestie niet gekend en dit achtte zij aller eerst noodig, ook in verband met het overige deel van het voorstel. Spr. oordeelde het gewenscht de kwestie grondig onder de oogen te zien; de onder- wijsinstanties er in te kennen en daarom de bijlage aan te houden. De heer Venneker oordeelde eveneens aanhouding verstandig, ook in verband met een K. B. en met den drang der ouders. De heer Stoutjesdijk had in de com missie ook aanmerkingen gemaakt en zich toen hij een bijlage van 1921 nog eens las, zich nog sterker bevreemd over het voorstel. Hij memoreerde hetgeen ook in 1926 B. en W. over het onderwijs in een bijlage betoog den en het hoofdartikel in de A. C. over het toen aan de orde gestelde voorstel om een school op te heffen. Spr. steunde het voorstel-mej. Carels. De heer Keysper vreesde op grond van het ingekomen adres dat de bezuiniging op losse schroeven komt te staan. Ook hij onder steunde het voorstel-mej. Carels. De voorzitter wenschte eerst het voorstel om de zaak aan te houden, af te doen. De heer Vogelaar had geen bezwaar tegen aanhouding, als daarvoor met het oog op de te nemen maatregelen de tijd niet ont breekt. De voorzitter betoogde, dat de nei ging om te denken, dat met een spoed- voorstel een overrompeling wordt beoogd, niet juist is. Tet college wordt vaak overrom peld door de feiten. Dit geldt voor deze zaak. Het college komt nooit opzettelijk met spoed- voorstellen. B. en W. kregen een overzicht var. de financiën en zagen de noodzakelijkheid in om in 1933 de uitgaven zooveel mogelijk te beperken. Met hmet oog op de vorming van een nieuwen cursus en de overplaatsing, als mede de huisvesting van de verschillende scholen, waarvan nog niets vast staat, is spoed noodig. Aanhouding meende spr. dan ook beslist te moeten ontraden. Door 'het K. B. van 23 Juni, dat spr. van morgen ontving, worden wij alweer over rcmpekl. Het brengt echter consekwenties mede en spr. zal met verder gaande voor stellen moeten komen. Dit kan het besluit om de meisjescholen op te heffen, echter niet beïnvloeden. De opheffing van de meisjes school gaat hem zeer ter harte, doch acht hij beter dan opheffing van een andere opleidings school. Wat het hooren van de organisaties betreft, spr. ziet daarin niets anders dar. een poging om de zaak op de lange baan te schuiven. Wij weten allen, dat deze maat regel uit een onderwijskundig oogpunt valt te betreuren. De f nanciën dringen er echter toe en spr. vreesc'- dat nog herhaaldelijk voorstellen moeten komen, die onvermijde lijk zijn om financieele redenen Als er niets is, dan verliest ook de democratie zijn recht. Spr ontraadde aanhouding. De heer Goyers bleef zich voor aan houding verklaren. Hij was overtuigd, dat de overzijde vroeger ook op het hooren der organisaties zou hebben aangedrongen. Hij oordeelde ook, dat samenvoeging van andere opleidingsscholen voorkeur verdiende. Zelfs al duurt het een jaar, dan wil hij toch de or ganisaties hooren. De weth. zeide straks nog, dat de financiën kerngezond zijn. •voor 1933 is er een tekort, al komer wij er dit Wethouder Westerhof wees er op, dat vorige jaren er groote overschotten waren, voor 1934 is er een tekort, al komen wij er dit jaar wel. De school moet worden opge heven. De voorzitter: Daar spreken wij straks over. Thans is aan de orde al of niet aanhouding. De heer Keysper was voor aanhouding, omdat nij vreesde, dat anders een bijzondere school gesticht zal worden, zoodat geen be zuiniging zal worden verkregen. De voorzitter had ook dit idee ge hoord, doch hij geloofde niet, dat dit gevaar groot is. Het is in dezen tijd, met het oog op de verplichtingen er aan verbonden, niet zoo ge makkelijk. Waar zal men de organisatie vin den om zich er bij aan te sluiten en waar zal l men de gelden vinden die er voor noodig zijn. Wij meenen, dat dit gevaar niet heel groot is, al begrijpen wij, dat men zoo in de eerste verontwaardiging argumenteert. Mr. Langeveld achtte het gevaar zeer groot, omdat er vele ouders zijn, die er zeer veel aan hechten, dat de meisjes in de eerste jaren een meisjesschool bezoeken. De heer Vogelaar betoogde op grond van de cijfers, dat aanhouding gewenscht is. De ouders hebben al te kennen gegeven wat zij willen. Burgers die zouden doordrijven, waarmede zij dreigen, zouden al een slecht bewijs van burgerzin geven. Hij begreep, dat het voor de op het gebied van het onderwijs verwande ouckrs in Alkmaar, onaangenaam is, doch het is noodig. De heer K e ij s p e r zou zich nu tegen aanhouding verklaren. Mej. Carels betwistte dat er gesproken kon worden van doordrijven door de ouders en handhaafde haar voorstel tot aanhouding. De voorzitter wilde het onaangename drankje maar gauw slikken. Uit deferentie voor den raad wilde hij besluiten tot ophef fing van één opleidingsschool en dan moet men met de oudercommisises overleg plegen, welke dit zal moeten zijn. Liever zette hij ecther door. De heer Vogelaar wees op het gevaar aan dit voorstel verbonden. De voorzitter: De beslissing houdt niet in, dat de meisjesschool blijft bestaan. In mijn oogen kan dat niet, doch ik wil alleen overleg plegen. De heer Bakker vroeg of de raad de be slissing krijgt over de school, die opgeheven zal worden. De voorzitter: Die laat u dan met het oog op de noodige spoed aan het college. De heer Bakker vreesde dan een kunst matige volpomping van de meisjesschool en achtte het voorstel dan ook te gevaarlijk. De voorzitter gaf toe, dat mej. Carels met het zien van de cijfers er geen rekening mede gehouden had, dat diè school al jaren was volgepompt. Mej. Carels voerde hiertegen aan, dat dit ook bij andere scholen plaats had. De voorzitter betoogde, dat hij het oog had op de neiging van de ouders om hun kinderen naar de meisjesschool te zenden en die was steeds kleiner wordende. De voorzitter bracht het voorstel van mej. Carels om het voorstel aan te houden in stemming. Dit voorstel werd verworpen met 14 te gen 5 sftmmen. Voor stemden de heeren Govers, Stoutjes dijk, Mr. Langeveld, Sietsma en mej. Carels. De heer Bakker betoogde hierop, dat zijn fractie van oordeel was, dat het voorstel het minst schadelijk was voor het onderwijs en onderwierp het adres van het N.O.G. aan ertiiek, betoogende, dat hij niet begreep hoe men toelating van 40 leerlingen in een le en 35 in een 6e klasse onmogelijk acht. Steeds heeft spr. de opleidingsscholen als verkapte standenscholen beschouwd en in werkelijkheid was de meisjesschool de groot ste standenschool. De voorzitter betoogde, dat men het vorig jaar nog het onderwijsbelang kon be kijken. Thans is het financieel belang aan de orde, omdat een onweersbui is komen op zetten. Daardoor is het noodig een 7e klasse af te schaffen. Wij zullen heel wat moeten in slikken, wat wij vroeger wenschelijk vonden. Mej. Carels wilde met de hoofden re gelen aan welke school dit moet gebeuren. Weth. Westerhof betoogde, dat het college dit moet beoordeelen met het oog op het financieel belang. Z.h.st. werd hierop besloten tot de vorming van drie klassen voor het 7e leerjaar. Mr. Langeveld deed het leed, dat de heer Bakker gesproken had over standen scholen. Hij ocfrdeelde het geenszins ver keerd als er standenscholen zijn, doch kwam er met klem tegenop, dat de ouders van de meisjesschool hun kinderen daarom naar die school zenden. Dit gebeurt uit een principe, dat men be hoort te eerbiedigen. Kinderen van werkloo- zen en kopstukken van de s.d.a.p. bezoeken deze school, omdat zij willen, dat jongens en meisjes apart onderwijs genieten. Van standenscholen moet men niet spreken. Spr. deed het voorstel de meisjesschool te hand haven en twee opleidingsscholen samen te voegen. De voorzitter was een warm voor stander van opleidingsscholen, maar tegen standenscholen. Met zekerheid weet hij, dat hier geen standenscholen zijn. Ook de meis jesschool wordt door allerlei elementen be zocht en ook spr. betreurde, dat de heer Bak ker dezefa ctor in het debat heeft gebracht. Voorts betoogde spr., dat hij het voorstel om de twee andere opleidingsscholen sa men te voegen niet uitvoerbaar acht. op grond van de cijfers, waaruit hij concludeert, dat bij opheffing van een gemengde school men bij den heer Zwarteveen in de 4e klasse alleen al 49 jongens krijgt en in de 5e klasse 48, die daar in geen lokaal geplaatst kun nen worden. Bovendien gaat dan het karakter van gemengde opleidingsschool verloren. Men krijgt dan een meisjes- en een jongens opleidingsschool, waarvan de jongensschool dan te klein zal blijken. De praktijk vordert eenvoudig opheffing van de meisjesschool. Door het K.B. ziet hij de noodzakelijkheid van ook nog te komen met het voorstel om nog één 1ste klasse van een gewone school niet te vormen. Weth. Westerhof betoogde, dat men van tv/.: kwaden het minst kwade moet kie zen. Een derde eischt de meisjesschool, 2/3 een gemengde school. De billijkheid vordert dus, dat men het 2/3 deel vrij laat. Mej. Carels wees nog op de moeilijk heid, dat de opleidingsschool te veel leerlin gen zal krijgen. Weth. W e s t e r h 0 fWij behoeven toch niet te zorgen voor de kinderen van ouders die buiten de stad wonen. Als men voor de moeilijkheid staat dat men één groep niet ter wille kan zijn, dan is het democratisch de grootste groep ter wille te zijn. Het voorstel om de meisjesschool op te heffen werd hierop aangenomen met 13 tegen 5 stemmen. Tegen stemden de heeren Stoutjesdijk, Mr. Langeveld, Sietsma, Govers en mej. Carels. De heeren v. d. Vall en en Keijsper hadden inmiddels de vergadering verlaten. Voorstel inzake toepassing der wet tot tijdelijke korting op de uitkeering van het Gemeentefonds ten aanzien van de jaarwedden van het politiepersoneel. Voorgesteld werd om vanaf 1 Mei 1932 een gemiddelde korting van 3 pCt. op de jaarwedden van het politiepersoneel toe te passen voor zooveel de regeling dier wedde tot de bevoegdheid van den raad behoort. De heer Bakker betoogde, dat de poli tie in het G.O. was uitgeschakeld, daardoor is thans de moeilijkheid, dat zander het G.O. dit voorstel gedaan wordt. Spr. kan nu niet zeggen, dat het G.O. niet heeft gesproken, doch, dat hier een uitspraak is van een vakorganisatie. Spr. wilde toch voor de bijlage stemmen. De heer H 0 ij t i n k: Je hebt je er aardig uitgedraaid. Weth. Westerhof betoogde, dat er voor de politie geen uitzondering mag worden ge maakt en sprak den wensch uit, dat ook de politie spoedig in 't G.O. zal worden opge nomen. Was de politie erin geweest, dan was toch in minderheid vari het G.O. voor verla ging gestemd. De voorzitter antwoordde, dat spoe dig voorstellen zullen komen de politie in het G.O. op te nemen. Spr. heeft dit niet met op zet tegen gehouden. De zaak komt echter in goede banen. Het voorstel werd hierop z.h.st. aangeno men, waarop de vergadering werd gesloten. RECTIFICATIE. In de nog niet gecorrigeerde buiten editie van ons vorig nummer wordt bij de be handeling van het adres van het Alkmaar- sche Drankweercomité medegedeeld, dat de heer van de Vall gezegd heeft, dat men in den strijd tegen de bars „met het vuil een deel niet wil afstraffen". In de verbeterde stadseditie is hiervan reeds gemaakt, dat de heer Van de Vall, „met het vuil de deel niet wil afschrob ben". De heer van de Vall stelt er prijs op, dat alsnog gemeld wordt, dat hij met aanha ling van een gewestelijk spreekwoord in werkelijkheid gezegd heeft, dat men „met het vuil de deel niet moet wegschrobben". Wij geven hem inmiddels den raad bij meerder gebruik van gewestelijke spreek woorden daarvan een afschrift aan de pers te verstrekken. Mr. Langeveld heeft ons verzocht bij het voorstel inzake de openbare leeszaal den zin „Ontbinding van het contract is un fair" te willen wijzigen in „Ontbinding van het contract is zonder medewerking onrecht matig". Bij het ad^es om aan werkloozen gratis rij wielplaatjes te verschaffen, is gemeld, dat dit z.h.s. werd aangenomen. Dit moet zijn, dat het voor kennisgeving werd aangenomen. HEILOO. De Nationale Oranjebond hield Donder dagavond vergadering in café Admiraal. De voorzitter, de heer H. Nijdam, opende de vergadering met een hartelijk woord van welkom. Van de bioscoopver. „De Lelie" was een aanbod ontvangen voor een openlucht bioscoop op den verjaardag der koningin. Het bestuur, aldus den voorzitter, heeft zich tot de koningin gewend om een bijdrage ZIJ KON HAAR HAAR NIET KAMMEN Verlamd door rheumatiek. „Twee jaar lang leed ik aan rheuma tiek en verleden jaar om dezen tijd werd ik 10 weken bedlegerig. Mijn handen en armen waren het ergst aangetast. Ik kon er niets mee doen. Ik kon mij niet wasschen of mijn haar k?.: 'men; dat moest allemaal voor mij gedaan worden. In 't begin van dit jaar begon ik met eiken morgen K uschen Salt te nemen en het doet mij genoegen te kunnen zeg gen, dat ik nu weer heel goed ben en in staat mijn huishouding te doen, terwijl ik in het slechtste weer uitga zonder dat het mij schaadt." Mevr P K Rheumatiek wordt veroorzaakt door een teveel aan urinezuur in het lichaam. Twee bestanddeelen in Kruschen hebben het vermogen urinezuur op te lossen, zoodat het dan gemakkelijk uit het lichaam kan worden verwijderd. Ander® bestanddeelen in Kruschen helpen de natuur dit opgeloste urinezuur door de ingewanden en nieren te verwijderen Weer andere ingrediënten voorkomen het gisten van het voedsel in de inge wanden en voorkomen daarbij niet alleen de vorming van urinezuur, doch ook van andere onzuiverheden die het bloed vergiftigen en den weg vrij maken voor verscheidene ziekten. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. voor de afdeeling, omdat men van oordeel was, dat zij voor 'n nationalen bond wel wat over had. Haar secretaris had echter gemeld, dat er voor inwilliging van het verzoek geen termen aanwezig waren. De heer van Gemeren vond het weinig kiesch om de koningin te vragen om geld om dan haar verjaardag te vieren. De voorzitter zag het anders in. De konin gin is een nationale figuur en als zoodanig had het bestuur het gezien. De heer Meilink stelde voor om eens met den burgemeester te praten en hem om 50 te vragen. De raad kan dat bij suppletoire be grooting regelen. De voorzitter en andere heeren meenden, dat er voor de a.s. begrooting geen kans was dat de raad een bedrag voteerde. Mogelijk zou zijn, dat de burgemeester een voorstel in het college van B. en W. deed, doch ook deze kans is gering. Er werd besloten om zich tot den raad te wenden om een subsidie te krij gen voor 1933. Daarna kwam aan de orde bestuursverkie zing vacature-Schrooder. De voorzitter zeide, dat de heer Schroo- der zoo weinig tijd had en daarom bedankte. In zijn plaats wasteen voordracht ingediend met de aanbeveling van de heeren ten Brug- gecate en Lieuwen. Gekozen werd de laatst genoemde die de bnoeming in beraad wilde houden. Ook de heer S. Gras diende ter ver gadering zijn ontslagaanvrage in met het zelfde motief. De vergadering oordeelde die ontslagaanvrage niet aan de orde en wilde er niets van weten. Daarop kwam aan de orde de afrekening van de feesten ter gele genheid van den verjaardag van prinses Ju- liana. Het tekort bleek niet zoo groot te zijn, daar er voor plm. 40 aan materiaal was. Niettemin kan men daarmede geen rekening betalen. Na uitvoerige bespreking bleek, dat de kosten van dien dag aanmerkelijk boven de begrooting waren, doch er kwam uitkomst daar het zittend bestuur zich garant stelde. Vaststelling feestelijkheden 0;. 31 Aug. a.s. en benoeming commissie an uitvoering wer den aangehouden tot over 14 dagen. De ver- zamellijsten der nieuwe leden gaven een be vredigend resultaat. De rondvraag leverde niets op, waarna sluiting. Door de heer Th. B. Brand is aan den raad een verzoek gericht om vergunning voor verkoop van sterken drank in zijn café, gelegen aan de Runxputteweg. Indien de raad hiervoor geen termen aanwezig acht, ver zoekt hij om logeervergunning. B. en W. hebben afwijzend beschikt op een verzoek van J. J. van Tongeren, N. J. Hoebe en K. Ruiter, voor verkoop van ster ken drank. Deze afwijzende beschikking was te verwachten, doch het is teleurstellend, dat er 4 van de 5 vergunningen op nog geen hal ven K.M. zijn gelegen en dat de andere aan vragers regelmatig worden afgewezen. De heer J. L. Groot, voorzitten van de gymnastiekvereniging „D.O.V.E.S.", heeft Woensdag de gymnasten een uitstapje naar Egmond aan Zee aangeboden. Dit uitstapje, dat ter gelegenheid van een familiefeest is gegeven en met autobussen plaats had, werd op hoogen prijs gesteld. ANNA PAULOWNA. De heer R. Dekker, gedurende 41 jaar op zichter van Anna-Paulownapolder, is op zijn verzoek als zoodanig per 4 Juli eervol ont slagen. Tot opvolger is voor één jaar op proef benoemd de heer I. Taillie te Zierikzee. 23. Een groote visch, die van hèt lawaai wakker was gewor den, kwam eens met zijn kop boven water en hield een praatje egen een der kabouters. Wat is er te doen, vroeg ie mei een verbaasd gezicht? Hebben jullie feest? Neen, snoekje ant woordde het kaboutertje, we moeten de groenten' wat water gaan geven. Als het anders niks is, bromde de snoek, dan had je me niet wakker hoeven te maken, en hij verdween weer in de diept*. 26. Daar waren ze eindelijk aan het groentenveld. De roode kolen waren er het slechts aan toe. Ze kreunden en piepten om naar van te worden en de kabouters zouden hen maar het eerste helpen. Op hun teentjes slopen ze door het veld. Als ze de boerin in de verte ontdekten, bukten ze hun hoofden en zorgden er voor, dat de menschen hen niet zagen. Ze hadden het zwaar te verantwoorden, want ze moesten heelemaal boven op de kool kruipen met hun zware e mmertjes en Kruimelt)* gleed pardoes van het topje af naar beneden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6