Wh i ASPIRIN Stad en O SRucgecÜfke Stand Mackt&ecichtm Zomervacantle eenig op de wereld over Wieringen alsdan nog slechts ver beterd zijn, terwijl de verbinding Am sterdamLambertsschaag eerst in een stadium van „begin van uitvoering" zal zijn. Aangezien het voor het doorgaand ver keer van zeer groot belang wordt ge acht, dat de aan den Zuiderzeeweg aan sluitende wegvakken zoo spoedig als maar eenigszins mogelijk zal zijn, zullen worden voltooid, verzochten deze ver- eenigingen te willen bevorderen, dat de aanleg en verbetering van de op den weg over den afsluitdijk van de Zuider zee aansluitende wegen van het Rijks wegenplan, met name de verbindingen De Stolpen—Wieringen—ZurigHar- lingen en AmsterdamWieringen, zoo spoedig mogelijk zullen worden vol tooid. AANVAL OP EEN POLITIEVERORDE NING IN DEN HAAG. In den Haag is een aanval gepleegd op de algemeene politieerordening, die als volgt geencineerd was, naar de N. R. C. weet te vertellen. Op het strand bij de Pier verschenen twee mannen in badcostuum en bad mantel, de een op gummi badschoenen, de ander nog met vleeschkeurige da meskousen aan Zij gingen op het strand wandelen in gezelschap van mr. Dekker en den heer Nieuwenhuis. Twee agenten in burger maakten tegen den een met onbedekte beenen procesverbaal op, op grond van art. 256a der algemeene politieverordening, dat zulks verbiedt. Als de zaak dienst, zal mr. Dekker als raadsman volhouden dat het strand niet tot de gemeente den Haag behoort en een vrijsprekend judicium vragen. Een overtreding van dat artikel had al herhaaldelijk veroordeeling na zich gesleept. Daarop begaf de badgast met kousen zich naar de zee. Een inspecteur van politie in uniform vroeg dezen heer, of hij van plan was, te gaan baden. Op diens bevestiging gelastte de inspecteur hem zich te verwijderen. Mr. Dekker heeft zich daarop tot den Inspecteur van politie gewend met de vraag me,t welk recht hij dat bevel gaf. De inspecteur antwoordde op die vraag geen antwoord te willen geven. Naar wordt vernomen zal mr. Dekker nu een klacht indienen bij den officier van justitie tegen den inspecteur. Intusschen was het gemengde gezel schap op den boulevard aangekomen, waar de politie tot doorloopen waande. BRANDEN. Boerderijbrand te Gennep. Gistermiddag te ongeveer 1 uur brandde de boerderij „De Tulakker" van den heer Timmermans te Gennepe tot den grond toe af. De brand ontstond vermoedelijk door hooibroei. Van den inboedel kon niets gered worden daar de boerderij in een oogwenk in lichterlaaie stond. De brandweer moest zich in hoofdzaak er toe beperken de omliggende gebouwen te behouden. De schade wordt door verzekering gedekt. Boerderij te Dussen afgebrand. Door onbekende oorzaak is brand uitgebro ken in de kapitale boerderij van den heer C van Dijk Gzn. te Dussen (N.-B.) Het met riet gedekte perceel stond weldra in lichte laaie en brandde af. De inboedel ging geheel verloren. Alle landbouwwerktuigen werden vernield. De zeer aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt. Brand in brandstoffenbergplaats. Twee paarden verbrand. Zondagnacht is door onbekende oorzaak /Cn schuur dienende tot bergplaats van brandstoffen, toebehoorende aan Gebr. van der Baan, brandstofhandelaars te Farmsum afgebrand. Behalve een groote hoeveelheid anthraciet en eierkool bevotte de schuur een partij hooi. Voorts waren er twee paarden ge stald. De paarden kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. De brandweer kon de belendingen behouden. Vee omgekomen. Te Surhuisterveen brandde ten gevolge van nooibroei de boerenhuizinge van R. Couperus totaal af. Veel pluimvee en zeven varkyis kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. de zestig loopt, gaat het leeren je toch niet meer zoo glad af Nadat ze een kwartiertje in den meest let terlijken zin over koetjes en kalfjes hadden zitten praten, kwam van Raamsdonk met zijn boodschap voor den dag. Kijk eens. Peters, ik had je nog wat wil len vragen. Over veertien dagen krijgen wc visite op het kasteel. Voor 'n dag of drie. Al lemaal oude kennissen uit Rotterdam. En nou ja. je begrijpt, dat ik het ze graag heel goed zou geven. Gastvrijheid is ook een deugd, niet waar? En nou laat m'n vrouw vragen, of je soms voor een en ander tegen dien tijd zou kunnen zorgen. Voor wat jonge haantjes en voor twee honderd eieren en voor dertig kan melk per dag en laat 's kijkeno ja. voor een emmer slagroom Hij was zoo benieuwd naar wat het kalf doen zou, dat uit de wei achter de woning het erf kwam opgesukkeld, dat hij niets zag van het verwonderde gezicht van zijn pachter en doodkalm doorging, bewust van zijn land- heerujke macht: Ja, misschien is dat wel wat veel..., zoo n heelen emmer vol, maar kijk eens, je zou de koeien denkelijk voor dit keer wel een weekje vooruit kunnen melken.... om genoeg te hebben, zie je... als het feest dan voorbij is, kun je het melken voor mijn part gerust een dag of veertien laten.... en wat vacantie nemen! Ja, ja, meneer weet het wel goed te zeggen, zei de boer effen en van Raamsdonk begreep maar niet, waarom de boerin, brul lend van het lachen, naar binnen liep en zich niet meer wilde laten zien. De beste voorzorg tegen de gevolgen avan regendagen: "Aspirin-Tabletten. Lol op oranj* band an Bayarkruis. Prijs 75 ctsA VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden en gedood. Zaterdag is, naar het Hbld. meldt te Volendam een meisje van negen jaar, doch tertje van Kwakman, spelenderwijs onder een personenauto terecht gekomen en overreden. Na eenkele uren overleed het kind aan de verwondingen. VDOR HET NAT. CRISISCOMITE. De directeur der Zuiderzeewerken heeft heden weer een bedrag van 1450 gulden aan het Nat. Crisiscomité over gedragen als zijnde de opbrengst van den toegangsprijs tot den afsluitdijk. In totaal is nu 7950 op deze wijze ingezameld. DE H. O. V. BRIEFJES. De in den Lotisicobond vereenigde hoofdagenten doelen ons mede, dat zij vanaf heden hun verdere medewerking niet meer zullen verleenen aan den ver koop der z.g. H. O. V.-briefjes. De reeds verkochte briefjes nemen geen deel aan de trekking en kunnen bij de hoofdagenten en agenten, bij wie het publiek ze gekocht heeft, weer inge leverd worden tegen ontvangst van het betaalde bedrag. BRAND TE SCHEVENINGEN. Te Scheveningen is in den afgeloopen nacht brand ontstaan in het perceel van de Nieuwe Laantjes, dat bewoond wordt door de familie Pronk. Een voorbijganger ontdekt den brand en waarschuwde de politie, waarna men er in slaagde de familie, bestaande uit man, vrouw en drie kinderen van resp. 7, 5 en 1 li jaar, langs de achterzijde van het perceel in veiligheid te brengen. De brandweer was spoedig ter plaat se, doch kon niet verhinderen, dat het voorste gedeelte van het perceel geheel verbrandde. De oorzaak van den brand moet ge zocht worden in een defect aan de schoorsteen. Verzekering dekt de schade. KIND VAN EEN AUTOSPARTBORD GEVALLEN EN GEDOOD. Te Nuth is het 6-jarig meisje Heijnen bij het spelen onbemerkt op het spatbord van een groentenauto geklommen. Toen de wa gen zich in beweging zette is het kind eraf gevallen en onder de wielen terecht gekomen. Het meisje was op slag dood. DE GEWELDPLEGING VAN STAKERS OP EEN BELGISCHE ARBEIDER. De drie verdachten ter beschikking van den officier van justitie gesteld. Maandag is door de justitie te Maastricht de sectie verricht op het lijk van den Bel gische arbeider die de vorige week bij het zwemmen over de Maas bij Roosten was verdronken, nadat hij door stakers was mis handeld. Vanmorgen heeft onder groote be langstelling de begrafenis van het slachtof fer plaats gehad. De drie verdachten, V. S. en Sch. uit Roosten die in verband met deze zaak waren gearresteerd als verdacht van geweldpleging zijn door de marachausee van Maastricht over gebracht en ter be schikking van den officier van justitie gesteld Het aantal marachaussees dat in verband met de staking aan de kanaal werken te Born is gedetacheerd is met een tien tal vermeerderd. In totaal zijn er 54 man schappen waarvan 18 rijksveldwachters en 36 marechaussees. Beter dan kinine slikken Is het muggen dood Ie tikken. VERTROKKEN PERSONEN. A. A. Antonissen, R.K., boekhouder, en echtg. en dochter, van Frins Hen drikstraat 28, naar Sas van Gent. C. de Vries, geen, kantoorbediende, van Snaarmanslaan 108, naar Heiloo. K. Kansen N.H., transportarbeider, van Westerburgstraat 4 naar Broek op Lan- gendijk. L. Plap, D.E., dienstbode, van Spoorstraat 54, naar Belgen. A A. van Dijk, N.H., eslager, van Verl. Landstraat 33, naar Velsen M. W. G. van Zutphen, R.K., z.b., van Visschers- laan 35, naar Amsterdam. J. A. van Ravestijn, N.H., arbeider N.S., van Sta tionsweg 178, naar Schoorl. G. Jeu- rink. N.H., dienstbode, van Westerweg 125, naar Egmondbinnen. J. Veldman, D.G., boekhouder, en echtg. en kinderen van Westerweg 125, naar Egmondbin nen. H. J. de Richemont, N.H., inspec teur levensverz. mij., van Bergerweg 130 naar Utrecht. G. E. Lorenz, R.K, d.b., van Voormeer 35, naar Bottrop (Dld.) C. Koomen, R.K., kruideniersbediende, van Oosterkolkstraat 5, naar Den Hel der. A. A. J. van Giezen, R.K., onder wijzeres. van Spoorstraat 40, naar H i- loo. J. Enste, R.K., dienstbode, van Nieuwpoortslaan 65 naar Bergen (N-H.) B. Schwarz, R.K., dienstbode, van Langes.raat 86, naar Uitgeest. J. Pie penbroek, geen, reiziger, van Emmastr. 69, naar 's-Hertcgenbosch. J. Tamis, timmerman, R.K., van Westerweg 44, naar Heiloo. J. Borsjes, D.G., kruide nier, van Zijdam 10, naar Heiloo. F. Flisijn, geen, magazijnbediende, van Oudegracht 104a, naar Leeuwarden. T. Ilbrink, G.K., winkeljuffrouw, van Voormeer 28 naar Haarlem. H. Als- der, N.H., landbouwhuishoudkundige, van Stationsweg 112 naar Medemblik. R. Geus, L. d. H., officier L. d. H., van Koorstraat 13 naar Ned. Oost-Indië. D. Kuijs, echtgen. N. van Stralen, R.K., van Westdijk 16 naar Heerhugowaard. A. Bussen, R.K., vliegtuigmaker, van Middenstraat 13 naar Den Helder. W. de Boer, z.b., N.H., en echtg. en doch ter, van Westerweg 8, naar Zuid„char- wounde. D. Laan, geen, kaaspakhuis knecht, van Rochdalestraat 36, naar Oosthuizen. E. Siebrands, echtg. P. Fray, E.L., z.b., van Verdronkenoord 38 naar Amsterdam. M. Klerk, D G huishoudster, van Spoorstraat 21, naar Beemster. A. van der Gulik. R.K., dienstbode, van Verdronkenoord 98 naar Oudorp. G. T. A. M. Schut, N.H., kellnerin, van Uitenboschstraat 30 naar Hoorn. E. M. S. Graf, G.K., dienstbode, van Langestraat 73 naar Den Helder. J. de Jager, O.C., kapper, van Verdron kenoord 74 naar Utrecht. M. Peere boom, N.H., z.b., van Varnebroek 21 naar Gheel, België. INGLKOMBü PERSONEN. M. J. Porte, N.H., monteur, Prins Hen drikstraat 36, van Velsen. P. Overeem, geen, onderwijzer, Augustijnsteeg 7, van Amsterdam. G. Mulder, geen, leerl. machinist N.S., Grensstraat 12, van Leeuwarden. N. Slooten, N.H., en dochter, geen, Omval 92, van Amster dam. C. Ruwiel, N.H., beambte N.S., Asterstraat 3, van Eist. M. Langlotz, R.K., dienstbode, Spoorstraat 54, van Dortmund. J. Jonker, N.H., z.b., Sta tionsstraat 3a, van Bergen (N.-H.) G. Georgiades, Gr. Cath., z.b., Toussaintstr. 16, van München. W. v. d. Wal, tim merman, en echtg. en kinderen, Baan- pad 21, van Oudorp. G. J. Tragter, N.H., spoorbeambte en echtg. en kinde ren, Ingelandstraat 14, van Lochem. A. Wante, R.K., arbeider wegenbouw, woonwagenpark, van Haarlemmerliede. J. Sampel, R.K., dienstbode, Nieuwe- sloot 17, van Oostenrijk. A. Th. J. van Laan echtg. J. H. xan Bennekom, R.K., C. W. Bruinvisstraat van Amsterdam. A. M. Wenk, R.K., z.b., Toussaintstraat 16, van München. J. Verdoorn, geen, advocaat en procureur, van Houtenka de 9, van Voorburg. H. M. Pot, geen, z.b., Westerweg 1, van Amersfoort. A. Lechl, R.K., buffetjuffrouw, Kooltuin 13, van Amersfoort. H. Leijen, geen, z.b., Koningsweg 59, van Egmond aan Zee. B. Fernée, O.C., blikslager, en echtg. en dochter, Bloemstraat 4, van Egmond aan Zee. Gr. Smid, wed. G. Weidema, N H. werkster, Compagniestraat 8, van Am sterdam. I. Plank, R.K., dienstbode, Nieuwlandersingel 70, van Halein (Oos tenrijk). C. Schuit, R.K., dienstbode, Kennemerstraatweg 155, van Noord- scharwoude. L.'Pöpke, R.K., koopman, Luttik Oudorp 40, van Groningen. V. M. Burmann, R.K., dienstbode, Koor straat 15, van Dortmund. T. Kok, geen en "echtg. en kinderen, Baansingel 31b van Rotterdam. E. M. G. Just, E.L., dienstbode, Egmonderstraat 18, van Duitschland. C. B. Vriend, R.K., win kelbediende, Fnirsen 86, van Nibbix- woud. R. Geus, L. d. H., officier L. d. H., Koorstraat 13, van Eindhoven. A. B. Bürmann, R.K., chauffeur-bankwer ker, Sandersbuurt 25, var. Dortmund. C Hoogzaad, R.K., dienstbode, van Everdingenstraat 18, van Zuidschar- woude. C. J. Visser, N.H., timmerman, Eendrachtstraat 6, van Nibbixwoud. M Troostrijk, N.I., schaalknecht N.S., en echtg. en dochter, Dahliastraat 19a, van Zuidbroek. AKERSLOOT. (Juni). Geboren: Johannes Nicolaas, z. van C. J. Stam en C. A. de Jong. Alida Afra, d. van A. v. d. Eng en R. Commandeur. Theodorus Hubertus, z. .van J. van der Eng en G. Voormeer. -— Simon, z. van Willem Kwast en A. van den Berg. Theodorus, z van Th. van der Meer en J. M. C. Rietbroek. Catharina Maria, d. van C. J. van der Hulst en A. M. Baas. Jan en Willem, zoons van A. van Velzen er D. Melis. Getrouwd: N. Bos en A. Mooij. H. Keulen en G. G. Root. WARMENHUIZEN (Juni), Geboren Klaas, z. v. Gerrit Jan Jonker en Jannetje Dieuwertje van Dijk. Adrianus Antonius, z. v. Adrianus de Groot en Geertruida Maria Pronk. Cecilia Alida Maria, d. v. Cornelis Bak ker en Agatha Jansen. Anna, d. v. Nicolaas Nannes en Anna Molenaar. Maria, d. v. Willem Molenaar en Tecla Maria Schipper. Jacobus Hendricus, z. v. Johannes Dekker en Hendrica van Diepen. Ondertrouwd: Reindert Schek- kerman te Hoogwoud en Jannetje de Ruiter. Petrus Martinus Pronk en Lucia Anna de Groot. Getrouwd Abram Glas en Eelkje v. d. Wal. Reindert Schekkerman en Jannetje de Ruiter. Overleden: Truitje Filmer, oud 53 jaar, echtgenoote van Klaas Kossen. Pieter Commandeur, oud 62 jaar! echtgenoot van Agatha Glas. TEXEL. (Juni). Geboren: Jan Cornelis, z. van Jacob Johannes Zijm en Geertje Hendrika Zoete lief. Jan, z. van Daniël v. d. Werve en Hendrica Hermina Barhorst. Jacoba Willy, d. van Jan Nicolaas Bruin en Anna Klasina Keyser. - Grietje d. van Willem Jan Boon en Cornelia Pietronella Gros. Annie, d. van Cornelis Kooger eü lji"ldr'L Stoepker. Geertruida, d. van Klaas Boer en Katharina Kornelia van Liere. Greta Plovia, d. van Dirk Bijl en Aartje Pleuntje van der Veer. Wilhelmina, d. van Nan. Hendrik Kikkert en Maria Gerardo Rietman. Tjeerd Hendrik, z. van Jonker en Jantje Stoelwinder.Jantje, a. van Willem Cornelis de Rooij en Geertje Bakker. Gustaaf Arie, z van Arie Buijs en Leentje Groet. Matheus Hendricus, z. van Jan Smit en Anna Agatha Hin. Trijntje Frouke, d. van Sies Prins en Maria Catharina Rol. Elisabeth Geertruida, d van Johannes Parlevliet en Jannetje Dal- meijer. Dirk Johannes, z. van Nan Dirk Vermeulen en Helena van Jen Hoek. Ondertrouwd: Wilhelmus Theodorus van Sambeeken Anna Eelman. J^cob Zwieringa en Hendrica Schellinger. Wil lem van Liere en Petronella Vermeulen. Leendert Jan Pieterse en Aafje Borgman. Getrouwd: Jan Cornelis Kikkert en Doetje Terpstra. CornéTis Ellen en Mar- tha Lap. Pieter lacob Witte en Theodora Cornelia van Heerwaarden Wilhelmus van Sambeek en Anna Eelman. Jacob Zwieringa en Hendrica Schellinger. Wil lem van Liere en Petronella Vermeulen. O verl eden: Klaas Bakker 74 jaar, weduwn. van Martje v. Hert. Wiechert Werf 21 jaar. Immetje Spreeuw 72 jaar Engeltje Bruin 82 jaar, weduwe van Simon Kooger. Martje Daalder 80 jaar, wed. v. Lambertus Johannes Weijdt. EGMONDBINNEN. (Juni). Geboren: Alida Cornelia, d. van Jo hannes G. Baltus en Margaretha A. W. Deen. Elisabeth. Theodora Helena, d. van Paulus C. M. Simons en Maria J. Belle man. Catharina Clasina, d. van Gerar- dus Tervoort en Maria G. Sengers.Jozef Johannes Petrus, z. v. Jozeph. J. van den Berg en Maria Bakkum. Ondertrouwd: Petrus van Castricum en Hendrika Schuit. Dirk de Jong en Trijntje H. Visser van Bergen. Getrouwd: Hendrik Houtenbos en Jacoba Hocque. Overleden: Margaretha Broek, 2 jaar. ZUIDSCHARWOUDE (Juni). Geboren: Stephanus Qacobus, z. van Johannes Snijders en Aafje Bij waard. Annie, dochter van Johannes Schüijt en Catharina Zutt. Geertrui da, dochter van Reijer de Boer en Geer truida Pieternella Catharina Ootjers. Overleden: Pieter Woestenburg, oud 73 jaar, wed. van Helena Catharina Burgers. Margaretha Bergen, onge huwd, oud 58 jaar. HEEMSKERK. Ondertrouwd: M. Klokman en A. C. Albers. A. Kluft en M. Kruit. Getrouwd: L. I. Rijs en M de Ruyter. Bevallen: H. BeentjesKuyl, z. G. LottermanBijl, d. Overleden: Wed. T. Snip—Bos kamp, 73 j. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING ALKMAAR, 4 Juli 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 1.10—4.10; Aard beien per slof 3183 cent; Andijvie per 10O stuks 0.502.60; Bloemkool le s. per 100 stuks 4—6.50, 2e s. 2—3.50, Doperwten per 100 K.G. 5—10; Druiven per 100 pond 39—43Kropsla per 100 stuks 0.502.60; Komkommers per 100 stuks 2.507.50; Meloenen per 100 stuks 3652; Postelein per bakje 10 68 cent; Peulen per 100 pond 7—14; Rabarber per 100 bos 46; Selderie per 100 bos 1.103.80; Spinazie per bak 32 —86 cent; Snijboonen per 100 pond ƒ23; Dubbele spercieboonen per 100. pond 23— 28; Tuinboonen per zak 60—85 cent; Wor telen per 100 bos 3.5O-/ 6.50. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 5 Juli 1932. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd betaald voor: Andijker muizen \145 cent: Lange- dijker muizen (groote) 5 centKleine 4—4 14 cent; Westlandsche muizen 6 cent; Andijker blauwen 79 cent, per K.G. Aanvoer 3 la dingen, zijnde 25.450 K.G. PURMEREND, 5 Juli 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen: 7000 Kg. Kaas. Hangel stug. 23 sta- Kg., Melk- en Geldekoeien 146 stuk* /J*' 260, 44 st. Stieren. Handel r,'lnr, lö stug. 35 Paarden 80— 150. 'UHnS stug. Vette kalveren 105 stuks 0.70-üm^ Harflfel stug. 364 stuks nuchtere kalv».'^ Slachtkalveren 4—16, Fokkalvere» 14. Handel stug. 517 stuks vette v 5 kens. Voor de zouterij 0.20o.3o Kg. Voor de slacht 0.28—0.33 peer |5t Handel matig. 107 stuks magere varkens?-, 16, handel stug, 183 Biggen 6— handel stug, 270 Schapen 14—ig h del stgu, 288 Lammeren 6-ƒ 9, hand matig, 27 Bokken, Kipeieren 2.65—3 Eeneieren 2, Piepkuikens 0.65—07ï2 Eierenveiling: 20022 stuks Kipeieren 1 2.503, 600 stuks kipeieren b 2 3nT 2.40, 99175 st. Eeneieren 1.10—2!^ BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juü >3, Langendijker Groentenveiling. 500 st. Bloem' kool le s. 3.50—5.10 per 100 stuks; 3*0! bos Wortelen 3.70—4.50 per 100 w 11000 K.G. Roode Kool le s. 57<P 7.50; 19500 K.G. Tomaten: A 24 80l_ 25.50, B 23.70, C 25.60-/ 25.70 Cr 18.90; 43000 K.G. Aardappelen: Schot! sche muizen 2.40—5.10; Eigenheimer! 4 50—5; Drielingen 2.203.50- 10 0.80, alles per 100 K G. PURMEREND, 4 Juli 1932. „Afsla*, vereeniging Beemster, P urmerend en Omstrl' ken". AardappelenSchotsche muizen OM 1.26, BI. Eigenheimers 1.35 en Schot- sche muizen (kl.) 0.43—1.09 per zak, 25 KG.; Tuinboonen 5458 cent per zak'l; K.G.; Peulen 613.50 p. zak, 50 K.G' Doperwten 4.5010 per zak, 50 K G Roode Aalbessen 0.60 per K.G.; Kruisbes! sen 4.20 per 100 K.G.; Perziken 8—15 per 100; Aardbeien 5—22 cent per doosje, 1 pond; Komkommers 4—9 per 100; To. maten: A f 22 en C 16 per 100 K G; j Bloemkool 1—/ 11 per 100; Postelein 2( —78 cent per mand, 6 K.G.; Sla 0.80- 2.70 per 100 krop; Andijvie 15—60 cent per kist; Pieterselie 2—6 per 100 bos- Selderij 4—8 per 100 bos; Wortelen 4.20—9.60 per 100 bos; Sjalotten 1.90 2.60 per 100 br<; - Druiven 86 cent. Sla- boenen 4346 cent tn Snijboonen 27—44 cent per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juli 1932. 142600 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche Muizen 2.502.70; Scnotsche muizen 1.80—ƒ4.40; Drielingen 1.70—2.90; 60 K.G Winboonen 3.10; 5 K.G. Peulen 20, alles per 100 K.G.; 125 stuks Bloem kool 5—5.30 per 100 stuks. ZAANDAM, 4 Juli 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 40—90 cent per kist; An dijvie 0.601 per kist; Peen 9—13 cent per bos; Pieterselie 35 cent per bos; Sel derie 314614 cent per bos; Uien 67 cent per bos; Bloemkool le s. 4—6 cent en 2es. 2—3 cent per stukAardappelen 3—/ 4.30 per 100 K.G.; Citroenen 6.20 per: 100; Kersen.20—25 cent per pond; SlafcooMi 20 23 cent per pond; Snijboonen 21—22 cövV per pond; Tuinboonen 65—86 cent per zak; Peulen 1215 cent per pond; Doppers 8— 12 cent per pond; Komkommers 312 cent per stuk; Rabarber 55J4 cent per bos; Spinazie 5068 rent per kist; Postelein 10 35 cent per kleine kist; Aardbeien SO—95 cent per slof; Kersen 20—25 cent per pond. WIJDENES, 4 Juli 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Bloemkool le s 68, 2es. 34; Aardbeien 21ƒ25; Perziken 713 cent per stuk; Slaboonen 37—39; Peulen 18—31Wortelen 6—7; Gr. Schotsche 2.203.80; Kleine Schotste 2—2.40. BEVERWIJK 4'Juli 1972. Bloemkool 2.5010; Komkommers 49 per 100; Zoete Franscher. per doos i 17 cent; Aardbeien per slof 50—85 cent; Doppers 16 24 cent; Br. Cap. 1827 cent; witte 19— 24 cent; Raspers 2130 cent; Or. boonen 5 7 cent; dikke 4451 cent; Snijbcenen 40 46 cent; Druiven 74 cent; Tomaten 11— 25 cent; Spinazie 8—14 cent; Postelein 4— 6 cent per K G.; Asperges 942 cent; Pc® 48!4 cent; boonekruid, selderie, uien, pie terselie én selderij 16 cent per bos; Zilver uitjes per pond 714 cent. Tomatenexport: A 11.80, B en C 10.80 en CC 6.80. BEVERWIJK, 4 Juli 1932. Aardbeien export. Maandagavond werd voor de fabrie ken betaald 21—24.50 ep voor 't binnen land tot 31. WARMENHUIZEN, 4 Juli 1932. Schot sche muizen 2.605.30; Grove 2.50- 2.70; Drielingen 2.40—3.70; Kleine 1.60-/ 1.80. Aanvoer: 35200 K.G. Aardappelen. r,o^fleU^S^erige vriend: „Waarom Informeer je bij al Je drinken?' 200 uitvoerl8 naar de wijnen, die ze Dokter: „Om hun maatschappelijke positie te ontdekken, ouwe Dan weet ik, hoeveel ik ze kan rekenen." (London Mali)

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10