Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. uw advertentie: bereikt alle kpingen ly komt zoowel op ..le een...alsop.. leandere tafel. na was de ellende begonnen. Het hof heulde met de vreemden, steunde zelfs op hun hulp; dus moest de Manchu- dynastie, gelijk met de vreemde in dringers verwijderd worden. Merk waardige chaos en verwarring: jong- China put zijn kracht uit het buitenland, wil de staat oO buitenlandsch model in richten, conspireert met buitenlanders, maar hitst tegelijkertijd het volk op tegen de Manchu-dynastie, die ook op die vreemden steunt, met het bekende gevolg dat het volk tegen de vreemden én tegen den Troon in opstand komt. De positie der „iong-Chineezen" wordt hier minst genomen scheef. In 1900 komt het tot een geweldige uitbarsting: de Boxer-opstand. De Duit se he gezant wordt vermoord, alle ge zantschapsgebouwen door een woeden de volksmenigte belegerd; in het bin nenland werden alle vreemden afge maakt en hun goederen verbrand. De keizerin-weduwe Tzu-Hsi die het noorden nog tn haar macht dacht te hebben, vlucht met het hof in de Booze tongen beweren dat zij zelf het sein tot den opstand gaf! Vreemde troe pen bedwingen deze bloedige revolutie binnen het jaar. Het hof keert terug, mag den troon weer bestijgen, maar moet hiervoor enorme concessies doen. Qeifkzeutecadeit SCHAGEN. Vrijdagavond vergaderde de raad in vol tallige zitting. Allereerst werd overgegaan tot de instal latie van het nieuwe raadslid den heer mr. J. !A E. Buiskool. Verhooging vermakelijkheidsbelasting van \5 op 20 pCt. Op dit voorsitel staakten de stemmen in de vorige vergadering. Het voorstel werd thans aangenomen met o stemmen voor. Verschillende ingekomen stukken en mede- öeelingen werden voor kennisgeving aange nomen. Mr. Buiskool bracht onder de aandacht, dat indertijd is besloten aan de vereeniging voor Chr. Nat Onderwijs 3 lakeien af te staan van de oude O. L. school tijdens de bouw der nieuwe Chr. school. Maar er wordt geen nieuwe school gebouwd, dus het ware beter geweest te spreken van „tot weder opzegging toe*. De voorzitter: Laten we het maar zoo tater, staan. Ged. Staten hebben het besluit goedge keurd, terwijl het land is gekocht. We kun nen wel aannemen, dat dit het begin van de bouw is. De heer Buiskool: Men kan wel nooit tot Öe bouw overgaan en dan zou het onderwijs steeds plaats moeten hebben in de afge keurde school voor L. O. Spr. zou zich daar tegen verzetten, want we hebben gehooid, dat de oude school zoo slecht is, dat de da ken naar beneden kunnen vallen. De voorzitter bestreed dit en zeide, dat na gehouden onderzoek is vast komen te staan, dat er geen gevaar dreigt. De heer Buiskool zei dat het jammer was, dat we dit niet eerder hebben geweten, dan was er misschien geen nieuwe school noodig geweest. Weth. de Vries merkte op, dat de Inspec teur van het L. O. de toestand zoo slecht vond, dat hij er aan dacht de school de laat6te maand April voor het L. O. te sluiten. Toen heeft de Inspecteur advies gevraagd aan een bouwkundige, mijnheer Saai en die zei, dat de school nog wel eendgen tijd1 ge schikt was om te gebruiken voor het Chr. ilNat. Onderwijs. Er was geen gevaar, dat de «daken op de hoofden der kinderen zouden vallen. Spr. was nochtans dankbaar, dat deze uitspraak niet eerder was gekomen, want een 'nieuwe school was absoluut noodig, en zou het eveneens betreuren wanneer de kinderen van het Chr. Nat. Onderwijs lang in deze school moeten blijven. Adres van L. Wurkum, alhier, om een bij drage in de kosten van buitengewoon lager onderwijs voor zijn zoontje. Naar aanleiding van bovenvermeld adres .öeeten B. en W. den Raad mede, dat naar hun oordeel het inkomen van adressant zoo danig is, dat op het verzoek niet moet wor- "den ingegaan. Bovendien vreest het College, dat door het toestaan een precedent zou worden gescha pen, met voor de gemeente verstrekkende ge volgen. De heer van Nuland kon zich met dit voor stel niet vereenigen. Hij vindt de houding van iB. en W. niet humaan. Hebben B. en W. de moeite genomen eens met Wuricum te praten, namen Rijk en Provincie mogelijk geen ge deelte voor hun rekening. De voorzitter lichtte toe, dat Wurkum de kosten van het onderwijs, zijnde 65 per jaar, door de gemeente wil laten betalen. Het loon van Wuricum bedraagt ongeveer 40 per week, en om die reden meenen B. en W. geen kosten voor gemeenterekening te mogen voorstellen. Verschillende heeren kunnen zich eveneens niet met het voorstel van B. en W. vereenigen, waarbij wordt opgemerkt dat ,de gemeente zelf het onderwijs niet kan ver strekken wat het kind noodig heeft, terwijl adarenboven Wurkum zich zelf toch ook een groot offer wil getroosten. Het voorstel werd verwonpen met 7 stemmen tegen, en zullen B. en w. omtrent deze kwestie in nader over leg treden met Wurkum. Een adres van P. Jongejan e.a. betreffende vervoer kolen voor de gasfabriek. Werd voor kennisgeving aangenomen Voorstel tot verhooging van den prijs voor electriciteit per K. W. U. B. en W., lettende op de omstandigheden, dat de goedkeuring van de verhooging der vermakelijkheidsbelasting wel eenigen tijd op zich zal laten wachten, waardoor de oor spronkelijk geraamde meerdere opbrengst be langrijk zal worden gereduceerd en voorts qp het feit, dat, met het oog op nog te ver wachten buitengewone uitgaven voor werk- v«erschaffing enz., verhooging der inkomsten noodig moet worden geacht, stellen den raad oor. den prijs van electriciteit met ingang c n 1 Augustus a.s. te verhoogen met 1 cent p«. K. W. U. Het voorstel werd na eenige discussie met 8 stemmen voor aangenomen. Brief van den directeur der Lichtbedrijven, houdende verdediging ten aanzien van de in Comité-vergadering gemaakte opmerkingen. Hoewel de opmerkingen, waarover het gaat, zijn gemaakt in Comité-vergadering, hebben B. en W. gemeend, op aandringen van den directeur, diens verweer in openbare zitting te moeten behandelen. Niemand wenschte na eenige discussie over het wenschelijke van een openbaar debat het woord te voeren over het verweerschrift van den directeur en het stuk werd daarom op voorstel van den voorzitter voor kennis geving aangenomen. Voorstel tot het stichten van een auto- beurs. Naar aanleiding van het gesprokene in de vergadering van 27 Mei j.1. betreffende bo venvermeld onderwerp stelden B. en W. den raad voor, tot zoodanige stichting te be sluiten, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. Het ligt in de bedoeling de autobeurs te houden op het Torenplein eiken Donderdag, des voormiddags tusschen 9 en 12 uur en een staangeld te heffen van 50 cent. In de rondvraag zeide de heer van Erp ge lezen te hebben dat Maandag 4 Juli de werk verschaffing zal worden stop gezet. Is de toe stand der werkloosheid zoodanig dat tot deze maatregele kan worden ov«gegaan? De voorzitter zeide helaas van niet, maar de gemeente heeft geen werk en geen geld. Spr. deed ook nog mededeeling van een adres van de afdeeliog Schagen van de R.K. Volksbond waarin op werkgelegenheid wordt aangedrongen, of een steunreegling in het leven wordt geroepen. Spr. vindt dit verzoek sympathiek, maar steunregeling waarbij 10 per week per gezin wordt gegeven, zal voor dertig werkloozen gedurende 8 weken een uitgave medebrengen van f 2400. De toe stand is nijpend, wij hebben reeds een groot tekort en het zal B. en W. dan ook aangenaam zijn indien de raad de weg kan aanwijzen om aan de middelen te komen. De heer va# Nuland bracht in herinnering de wegenverbetering van den Polder, in sa menwerking met den Polder en met steun van rijk en provincie. De fondsen van de Armbe sturen zijn ook uitgeput. Wethouder Blaauboer zeide dat hierover onderhandelingen met den Polder en het Hoogheemraadschap gaande zijn, doch de plannen zijn nog niet uitgewerkt. Weth. de Vries zeide dat heel spoedig be gonnen zal worden met de sluis en duiker- werken ten behoeve van het kanaal Kolhorn —Schagen. Er is bepaald, dat hierbij 50 pCt. Schager arbeiders aan het werk zullen worden gesteld. De heer Kuiskool verheugde dit. Er zijn dezen week 80 werkloozen uit de Wieringer- meer in Barsingerhorn gekomen. De heer Bakker zeide de noodzakelijkheid van een steunregeling te onderschrijven. La ten B. en W. een ontwerp samenstellen, dan kunnen wij in een spoedvergadering deze be handelen. De voorzitter wilde in comité deze zaak verder bespreken. De heer van Erp informeerde of het juist is, dat dez week door B. en W. een bespre king heeft plaats gehad met de heeren van de Prov. Waterstaat inzake bouw brug over de Loet daar waar deze de primaire weg zal snijden. De voorzitter antwoordde, dat hij hierop geen antwoord kan geven wegens de stand aer onderhandelingen en bovendien de hoofd ingenieur het zeker kwalijk zou nemen als spreker er mededeelingen over zou doen. De heer Buiskool wil dan een vraag in dit verband stellen misschen heeft U mijnheer de Voorzitter geen bezwaar hierop te antwoor den. Is het college van B. en W. bereid alles na te laten wat de spoedige uitvoering van de Kanalen en Wegenplannen kan verhin deren. De voorzitter wilde alleen verklaren, dat zij steeds hun uiterste best zullen doen om de plannen te bespoedigen, terwijl weth. dee Vries opmerkt, dat de Provincie wel met voor stellen kunnen komen, die niet in het belang der Gemeente kunnen zijn. Daarna ging de raad in comité. WINKEL. Benoeming gemeente-geneesheer. Zaterdag vergaderde de raad der gemeente De Voorzitter herdacht allereerst het overlijden van den heer J. G. A. Bosch in leven gemeente-geneesheer en spreker meen de aller gevoelen te vertolken, wanneer hij zijn innig leedwezen uitspreekt met het over lijden van dokter Bosch, die op 42 jarigen leeftijd aan de jjemeente en zijn gezin is ont vallen. Spreker schetst den overledene als de man wiens ernstig streven het was hulp te ver- leenen daar waar het noodig was en wan neer ooit iemand het leed zijner patiënten mede gevoelde dan was het zeker wel deze overledene. Ingevolge overleg in het college van B. en 1 W. heeft spreker bij de begrafenis een krans aand de baar gehecht, naast die van de Wit te Kruisafdeeling en aan het graf vertolkt de gevoelens van het gemeentebestuur en de gemeenteambtenaren en spreker wenscht mei de daar gesproken woorden ook dit woord te besluiten met de hoop uit te spreken, dat dokter Bosch ruste in vrede. Van mevrouw Bosch is ingekomen een be richt van het overlijden van haar echtge noot dokter J. G. A. Bosch. Voor kennisgeving aangenomen, aange zien persoonlijk deelneming is betuigd. Ingekomen was een verzoek van den heer J. Broekens, arts, wonende te Velsen, om in aanmerking te mogen komen voor de be noeming tot gemeente-geneesheer. De voorzitter deelde mede, dat zooals be kend is deze sollicitant reeds tijdelijk de practijk waarneemt. Nadat verschillende in lichtingen waren geven, wordt tot stemming overgegaan en met algemeene stemmen be noemd tot gemeente-geneesheer, de heer J. Broekens, arts te Velsen. £aud= m JmuBouio PROVINCIALE COMMISSIE UIT DE VEILINGEN IN NOORDHOLLAND. Aan den minister van Economische Zaken en Arbeid is het volgende adres ge zonden Excellentie! De noodtoestand van een zeer belangrijk gedeelte van den tuinbouw in Noordholland en de verscherping van dezen noodtoestand in de laatste dagen is oorzaak, dat wij ons genoodzaakt zien dezen precairen toestand ter kennis van Uwe Excellentie te brengen. Wij betuigen Uwe Excellentie onze erkente lijkheid voor de verhooging van de aan een gedeelte der Noordhollandsche tuinders ver leende rentelooze voorschotten met een be drag van 700.000, doch wij kunnen tevens niet nalaten de aandacht van Uwe Excellentie er op te vestigen, dat deze voorschotten, welke onder zeer bezwarende bepalingen voor de betrokken gemeenten, aan slechts een gedeelte van onze Noordhollandsche tuin bouwers worden verstrekt, totaal ontoerei kend zijn zelfs voor de soberste levens- en bestaansvoorwaarden. In ons schrijven van 7 Maart j.1. aan Zijne Excellentie den minister van Binnenlandsche zaken en Landbouw hadden wij reeds ge legenheid den deplorabelen toestand, waarin de Noordhollandsche tuinbouwers reeds ge durende drie jaren verkeeren, uitvoerig uiteen te zetten en daarbij tevens aan te toonen, welke groote economische belangen bij on zen tuinbouw zijn 'betrokken. Wij meenen goed te doen Uwe Excellentie van bedoeid schrijven ingesloten een afschrift te doen toe komen. Uwe Excellentie zal daaruit kunnen zien, dat de gezamenlijke omzetcijfers van de veilingen in Noordholland op ontstellende wijze achteruitloopen. In het normale jaar 1928 bedroegen deze 25.066.693, in 1929 22.074.606, in 1930 f 15.527.580 en in 1931 13.088.581,65. Indien geene verbete ring intreedt zullen de omzetcijfers voor 1932 wederom een belangrijke daling te zien geven. Bovenstaande cijfers toonen aan, dat reeds een noodtoestand bestaat. In de laatste dagen worden deze echter nog verscherpt door de catastrophale prijesdaling van de vroege aardappelen. De vroege aardappelen toch behooren tot de hoofdproducten van Noordholland. In normale jaren worden daarvan meer dan honderd millioen K-G. aan onze Noord- Hollandsche veilingen aangevoerd. Het zal Uwe Excellentie duidelijk zijn, dat eene prijs daling van dit product tot ongeveer de helft' van de productiekosten (de laatste dagen daalde de prijs tot 2 per 100 K.G.) voor den Noordhollandschen tuinbouw een nieuwe ramp beteekent, met verstrekkende economi sche gevolgen. Indien dan ook niet ten spoedigste door Uwe Excellentie wordt ingegrepen, is te voorzien dat een belangrijk gedeelte van onze tuinders vervalt tot pauperisme met al de ern stige gevolgen daarvan. Het feit «dat thans verschillende takken van landbouw en veeteelt door de regeering met tientallen millioenen guldens worden ge steund, terwijl onze tuinbouwers, die reeds gedurende drie jaren met steeds toenemende verliezen werken, slechts een renteloos voor schot ontvangen van f 1.400.000, veroor zaakt een gevoel van achteruitzetting en onte vredenheid. De omstandigheid dat het in verschillende gedeelten van ons land met de tuinbouwbe drijven tot heden nog niet onbevredigend ver liep, vestigt blijkbaar bij de regeering de meening, dat zulks algemeen het geval is en dat een algemeene steunregeling dus nog niet noodzakelijk is. Wij meenen echter in het bovenstaande te hebben aangetoond, dat in elk geval de nood van den tuinbouw in N.- Holland hoog is gestegen en dat slechts een algemeene steunregeling van de regeering. welke reeds dezen zomer in werking treedt, den nood zal kunnen lenigen en den tuinbouw in Noordholland voor totale inzinking zal ^Wifrichten ons daarom tot Uwe Excellen tie met het eerbiedig en dringend verzoek ten spoedigste een regeeringssteuncentrale voor den tuinbouw in het leven te willen roepen. Bovendien zouden wij het ten zeerste op prijs stellen, indien Uwe Excellentie ons Bestuur in audiëntie zou willen ontvangen, teneinde ons verzoek nader toe te lichten. Uwe Excellentie verzoekend onze betuiging van hoogachting wel te willen aanvaarden. Namens den Provincialen Veilings- bond in Noord'holland, (get.) P. SLOT. Voorzitter, (get.) P. KLANT, Secretaris. VARIA UIT DE VOGELWERELD. Een en ander uit het Verslag van de Ornithologische Afdee- ling b- b. Plantenziektenknndi- gen Dienst te Wageningen, over het jaar 1931. Wat de Spreeuw betreft, valt zooals Verslaggever zegt bij vergelijking met de tabel van de nestkastcontrole in 1930, op de meeste terreinen een belangrijke vooruitgang van het aantal spreeuwenbroedsels te consta teren. De koude periode in April heeft de spreeuwen niet, wat bij vele meezen waar schijnlijk wèl het geval is geweest, van het maken van een eerste broedsel afgehouden. Wel heeft zij een vertragenden invloed op het beginnen van het eierleggen gehad, en zijn er relatief minder tweede broedsels geprodu ceerd. Evenals verleden jaar begonnen de spreeuwen in het Zuiden des lands duidelijk vroeger te leggen dan die in het midden en deze weer vroeger dan hun soortgenooten in het Noorden. Zeer opmerkelijk is, dat de spreeuwen, die in de Rotterdamsche plantsoe nen broeden, evenals verleden jaar weer aan merkelijk vroeger waren dan de andere in het midden van ons land. De eerste en gemiddel de datum van het eerste ei vielen dit jaar op 12 en 16 April, dat is dus zelfs vóór het Zui den des lands. Aangaande onze Huismusch werden in 1930 en 1931 pogingen gedaan om een practische oplossing te vinden voor het „musschenvrij" maken van nestkasten. Op een terrein met veel huismusSchen te Benne- kom werden dicht bij elkaar 12 nstkasten op gehangen, die alleen verschilden in de grootte van het vlieggat. De zuiver ronde vlieggaten hadden een doorsnede van resp. 27, 28, 29, 30, 31 en 32 m.M. Van elk model werden 2 stuks geplaatst. Het resultaat was beide jaren hetzelfde "n wel als volgt: vlieggat van 27 er .'.8 m.M.: niet bewoond; vlieggat van 29 en 30 m.M.: gedeeltelijk bewoond vlieggat van 31 en 32 m.M.; alle bewoond. Vlieggaten van 29 en 30 m.M. passeeren huismusschen dus niet gaarne; 28 m.M. schijnt beslist te klein te'zijn. De Ringmusch, die soms ook zeer vee' kasten in beslag neemt, kan echter een gat van 27 m.M. nog passeeren. Een bijzondere beschadiging, vermoedelijk toegebracht door de Houtduif aan fijn sparren, werd in April te Bennekom waarge nomen. De grond onder de boomen was be zaaid met takjes sparregreen ter lengte van 15 a 20 c.M. De knoppen dezer takjes waren verwijderd, met achter'ating van slechts enkele schutblaadjes. Het was duidelijk, dat de takjes afgerukt waren door een vrij groot dier, dat daarna de knoppen had leeggegeten. Door geregeld wegharken der op den grond gevallen takjes bleek, dat de beschadiging niet 's nachts, maar uitsluitend overdag plaats had, terwijl eer onderzoek in ce boo men uitwees, dat de hoogere gedeelten van den boom meer beschadigd waren dan de laagste takken. Zeer waarschijnlijk waren houtduiven de schuldigen, daar deze zich veel in de toppen der beschadigde boomen op hielden. Zij konden niet op heeterdaad be trapt worden, wat echter door de bescher ming van het sparregroen zéér moeilijk is. In de magen van twee in de boomen geschoten vogels werden geen sparreknoppen aange troffen. Na begin Mei hield de beschadiging op. Een soortgelijke beschadiging werd te Nunspeet waargenomen. Over een proef, genomen met een vereen voudiging in den wateraanvoer van drink bakken voor vogels vermeldt het verslag het navolgende. Wil men het water in de drinkbakken frisch houden, dan verdient een geregelde aanvoer van regenwater wel aanbeveling. Dit ge schiedde tot nog toe door bij den bak een ge golfd ijzeren plaat, op 4 paaltjes steunende, te plaatsen. Het daaraf vloeiende regenwater wordt in een goot opgevangen en door een afvoerbuis naar den drinkbak geleid. De wa tertoevoer nu geschiedt eenvoudiger als men een vlakke gegalvaniseerde ijzeren plaat neemt van 1 X 1.5 m.M., daaraan een op- staanden rand buigt en vervolgens in de vouwlijn een cirkelvormige opening maakt. De plaat wordt eenigermate hol geklopt, zoodat het regenwater naar de cirkelvormige opening loopt. Het dak wordt zóó geplaatst dat het door de opening vloeiende water rechtstreeks dus zonder afvoerbuis den drinkbak terechtkomt. Verslaggever wijst ten slotte nog eens on het belang van drinkbakken voor vogel? vooral in tuinen en parken, maar ook in bos' schen. Een handleiding voor den bouw van een vogel-drinkbak als bovenbedoeld is 004 bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen verkrijgbaar. A. A. VAN PELT LECHNER Jlcevinciaai Tliams URSEM. 'Door de oudercommissie van openbare lagere school is in overleg met het onderwijzend personeel, besloten, dank zij de offervaardigheid van velé ingezetenen, de 3 hoogste klassen een uitstapje te laten maken per autobus naar de Indische tentoonstelling te Den Haag. De heer E. Tros, vroeger als leer ling-ambtenaar alhier werkzaam, slaag de dezer dagen voor de akte gemeente- te-administratie, diploma A. 'Door deze gemeente is aan 93 vee houders, met een totaal bezit van 1078 kleien, uitgekeerd een bedrag van 2425.50, wegens uitgaven ingevolge d» crisiszuivelwet 1932. TEXEL. Te Oudeschild zullen voor rekening van de heeren Gebrs. Blom aldaar gebouwd wor den drie woningen benevens een auto-garage. Bij de Zaterdag hiertoe gehouden aanbe steding, waren de laagste inschrijvers voor Timmerwerk J. Drijver 3290. Metselwerk Th. Witte 3680, Schilderwerk J. Roeper 679, Laag werk P. Oele 336.50. Het werk zal waarschijnlijk gegund wor den. HOOGWOUD. Uitslag sloopen bestaande schoolge bouw met woning aan den Dorpsweg te Aartswoud volgens bestek van den heer D. Saai Cz., architect te Alkmaar en van het sloopen van een stal en bouwen van een ga rage bij den heer Joh. Visser aldaar. Ingeleverd 14 inschrijvingsbiljetten te weten van H. Zwagerman te Hauwert A 70, B 1179; J. Kistemaker te Sijbekar- spel A 200; K. Silver te Hoogwoud A 205, B 731; F. Schouten te Blokker A 409, B 941J. Ruijter en A Groot te Lambertschaag A 575, B 1620; J. Rempt en Aa de Vries te Twisk A 100, B 1298; A. K. Pik te Barsingerhorn A 308, B 888; H. Haitema te Alkmaar A 337Koorn en de Jong, Medemblik, A 109, B1162; P. Wester te Heerhugo- waard A 200, B1031; B. Gilling en Zn. te Berkhout A 600, B 1384; J. Habbé te Alkmaar A 415; P. Klaver Jz. te Spier dijk Af 196, B 1315; N. Loos en ,V Hoek te Wognum Af 351. Gunning aange houden. NOORDSCHARWOUDE. Bij de voortgezette wedstrijden van de Nrd. Hc-11. Zangersbond te ijmuiden be haalde onze zangvereeniging „Crescendo" 374punt (Vrouwenkoor) en het Gemengde Koor 351 punten in de Concertwedstrijden. Dit is het hoogste aantal punten dat op den geheelen wedstrijd is behaald, zoodat het Vrouwenkoor de w isselprijs heeft behaald. Dit is nu reeds de tweede keer, dat men de wisselprijs heeft gewonnen, gebeurt dit nu nog eenmaal, dan mag inen den wisselprijs behouden. In de eerewedstrijd behaalde het Vrouwenkoor een tweede prijs met 184 pun ten. Een mooi succes waarmee wij directeur en vereeniging hartelijk feliciteeren. BLOKKER. 'De umzet aan de veiling alhier be droeg over de maand Juni f 1531.84, tegenover 16229.39 over hetzelfde tijd vak in het vorige jaar. Genoemde cijfers teekenen wel zeer duidelijk de lagt prij zen der tuinbouwproducten. HOOGKARSPEL. "Aan de leverancier der N. V. Zuivel fabriek Ho:gkarspel alhier is over de maand Mei voor de geleverde melk 4.25 per 100 K.G. uitbetaald ,oi 4.37 per 100 liter, gemiddelde note-,ring. W ARMENHUIZEN. 'Zondag vierde dr. van Hesteren zijn 12K-jarig huwelijksfeest, 's Morgens werd een plechtige H. Mis opgedragen tot dankbaarheid en 's avonds werd door het fanfarecorps „Soli Deo'" een serenade gebracht, waarbij veel toe schouwers aanwezig waren. 31. Als ie had kunnen zien wat er achter hem was, zou ie zoo bang niet hebben geschreeuwd. Daar huisden binnen in de kool een paar geleerde rupsen. Ze waren de bazen van de groene rupsencourant. En juist toen ze aan het schrijven waren, had Tuimeltje met zijn beenen over het papier geveegd. Ze waren erg verwonderd en zelfs een beetje bang, toen Tuimeltje ook met zijn hoofd door het gat keek. ie en je, wat moet je, zei een van de rupsen met een ee oog stemmetje. Je hoeft voor mij niet bang te zijn, ant- woor e luimeltje. Ik ben een kaboutertje en ik was bezig de j0,°..wa'er ë®ven en spoedig waren de rupsen nu heel vrien- c ij tegen Tuimeltje. Ook Kruimeltje mocht binnenkomen en gingen gezellig staan babbelen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6