^Binnenland DE STREEK. EGMOND AAN ZEE- WIERINGERMEERPOLDER. Brieven uit de Hoofdstad DE ZOMERFEESTEN. Bederf der tanden vormt zich onder tandaanslag* PgDSAUgfVl ■sax JSf 'Hoewel er in Noord-Duitschland met name in het Ruhrgebied wel vroege aardappelen zijn te plaatsen, is er geen handelaar te vinden, die bij vele vorde ringen, welke hij reeds op Duitschland heeft, nog meer risico's wil ondernemen. Er wordt dan ook zelfs geen offerte ge maakt. BROEK OP LANGENDIJK Dinsdagmorgen kwam de bouwer Kla ver te Heerhugowaard uit de veiling met zijn vletje aardappelen voor de uit een andere richting komende motorschuit van den vracht vaarder Kuiper te Omval, met het gevolg dat het vaartuig van Klaver kantelde en 1500 K.G, aardappelen verloren ging. Voor den betrokkene een leelijke schadepost. Ook hier verrijst op het vrije strand, des Zondags vooral, een iedere week grooter wor dende tentenrij, die aan tal van bezoekers de gelegenheid biedt hun zee- en zonnebaden te gebruiken. Dat hiermee de taak onzer Egmondsche Reddingsbrigade aanzienlijk wordt uitge breid behoeft dan ook geen betoog, vooral waar alle toezicht op het vrije strand ont breekt. Dat haar leden echter op hun post zijn bleek Zondagmiddag. Om omstreeks half vier werd er om hulp geroepen. Een jongen, die zich te ver in zee gewaagd had, dreigde door den sterken stroom meegesleurd te worden. Hoewel zijn vriendjes hem nog trachtten te helpen, mocht hen dit niet gelukken. Op het hulpgeroep waren o.a. ook enkele leder der R. B. toegeschoten en het mocht een hun ner, den heer K. de G. gelukken den drenke ling op het droge te brengen. Het was een jongen uit Egmond aan Zee, R W. genaamd, die daar met zijn vrienden aan 't zwemmen was. AKERSLOOT Was voor eenige dagen het mond- en Jtlauwzeer in deze gemeente geweken, thans doet zich weer een dergelijk geval voor onder het vee van den veehouder H. in den West- wouderpolder. WIERINGEN De heer N. H. Klomp, tijdelijk ambtenaar fer secretarie alhier, is dezer dagen geslaagd voor het diploma A, uitgaande van de Ver. voor Gemeentebelangen. Thans voldoende werkkrachten. Vanwege den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling is aan de organen van de arbeidsbemiddeling medegedeeld, dat er voor plaatsing in den Wieringermeerpolder een ruim voldoende aanbod van gezinnen is ingekomen, om de directie van dien polder in staat te stellen, hare keuze in overeenstemming met de be hoefte te voldoen. Het is dan ook gewenscht, dat bedoelde organen tot nadere aankondi ging wachten met het toezenden van verzoe ken om plaatsing in den polder. (Van onzen eigen correspondent). Alles schitterend geslaagd. Op waardige wijze heeft Amsterdam in de hfgeloopen week ter gelegenheid der univer siteitsfeesten de buitenlandsche gasten ont vangen en misschien wel een beetje tegen de verwachting in, zijn ook voor het groote pu bliek, dat toch eigenlijk geheel buiten de of- ficiëele gebeurtenissen stond, de zomerfeesten nog in hooge mate aantrekkelijk geworden. 'Men is er inderdaad in geslaagd den Am sterdammers het idee te geven, dat de geheele stad feest viert in verband met het jubileum harer hoogeschool. En nu bedoel ik niet, dat wij veel menschen in avondkleedij hebben ge zien, veel vreemde gewaden en wat extra ver tier in hotels en café's, waar de geleerde gas ten verbleven, maar dank zij de goede zorgen van het Koggeschip, doch vooral ook van het gemeentebestuur zelf, heeft heel Amsterdam meegedaan. Op bescheiden schaal wel-is- waar, maar daarom niet minder geslaagd, waren evenals in den tijd der lichtweek Hee ren- en Keizersgrachten in het mooiste deel eter binnenstad door duizenden lichtjes geïl lumineerd en weer is Amsterdam compleet op de been geweest om dit prachtige sprookjes achtige schouwspel te gaan zien. Weer is het verkeer vastgeloopen in de city, weer schui felden wij voetje voor voetje bij duizenden en nog eens duizenden langs de lampjes heen en over de bolle bruggen, en weer hebben wij dien onvergetelijken indruk gekregen van ons unieke grachtenschoon. Alleen de verlichte gondels met muziek en zwierige gondeliers in kleurige gewaden zou men hier nog bij willen zien, hoewel de watertaxi's en pleiziervaar. tuigjes, die telkenmale als bij verrassing onder de bruggen te voorschijn kwamen, voorafgegaan door fantastische schaduwen op het water en de wanden der bruggen het effect der verlichting nog ruimschoots wisten te verhoogen. En juist die bescheiden slinger- verlichting van de tallooze lampjes lan^s de boorden en tusschen het groen «'er boomen heeft men zoo precies in den juisten toon weten te houden; zoo mat van kleur maar toch zoo sprekend en in volkomen harmonie met de statige stammen der grachtenreuzen en het groene bladerdak. En met den Wester toren, eveneens zeer fraai verlicht door schijnwerpers, was het de illuminatie, zoo klein toch maar van opzet, waarvan Amster dam weer genoten heeft, voor zoover men van de andere herdenkingsgebeurtenissen versto ken moest blijven. Want betrekkelijk slechts ®en klein aantal menschen hoewei het na tuurlijk toch dringen was heeft kans ge nen den zeldzame" optocht van hoog leeraren te aanschouwen, zooals deze plaats y°nd op den dag der plechtige Senaatszitting m het Concertgebouw, van het Stedelijk a" useum af daarheen. Misschien ook, dat 't punt van het programma den Amster dammers van te voren niet aanlokkelijk ge- n°eg voorkwam, om de eenvoudige reden, dat men niet wist wat er komen zou, wijl een der gelijke gebeurtenis eerder niet plaats vond. En het is eigenlijk jammer, dat dit kleurige schouwspel van „de wetenschap in slagorde" nog niet een keer herhaald kon worden. Het zou zwart gestaan hebben den tweeden keer! Al die officiëele ontvangsten en boottoch ten, rijtoeren en wat dies meer zij, vragen voor zooveel moois in onze stad de aandacht. En zoo een vaart door de havens en langs het Noordzeekanaal moester^wij Amsterdam mers veel vaker maken. Om toch vooral al dat schoons maar te blijven gedenken en steeds beter te leeren waardeeren. Het was niet den gunstigsten tijd om het buitenland sche gezelschap onze havens te laten zien. Voor ons, die het IJ en omgeving in al zijn bedrijvigheid en leven kennen, die gewend zijn aan het gemoker in de dokken en het ge blaas der zeekasteelen, aan het ratelen der lieren en de zwarte rookpluimen van werven en fabrieken, geeft de haven het felle schrij nende beeld van malaise en lamgeslagen energie. Het lied van den arbeid is verstomd en doodsch en verlaten liggen de Oceaan- stoomers zij aan zij. Op de kaden der groote maatschappijen heerscht onheilspellende rust en stilte. Geen lichters, die als bedrijvige werkbijen om de groote schepen heenzwerven, en verdwenen is het leger der bootwerkers, de onmisbare schakel bij internationaal transport en handelsverkeer. Ik weet niet of de 600 buitenlandsche genoodigden aan boord van de „Prins Hendrik", als gasten van het gemeentebestuur onder de onvolpre zen leiding van den havenmeester Van de Poll, ook zóó de haven hebben gezien. Ik be twijfel het. Zienderoogen vermoeid nog van de vele, late festiviteiten, heeft di' watertocht je naar IJmuiden het gezelschap een frisch windje en een warm zonnetje, mitsgaders het typische schouwspel van het specifieke Hol- landsche landschap van Zaan en Noordzee kanaal geboden. Maar ik geloof niet, dat zij, als enkelen aan boord, het trieste stemmings beeld zagen en de traoiek 1 ebben gevoeld van een haven, die dood ligt Hoe kan het ook anders? Complimenteus en hoffelijk hebben zij ons verte'd, hoezeer zii dit files bewonder den en wij hebben herf niet last'g gevallen met onze zorgen. Maar ik heb «ooraanstaan- de industriëelen en autoriteiten, zichtbaar weemoedig, zien turen van een eenzaam plaatsje op die overvolle boot over de nu verlaten gebieden, waaraan Amsterdam zijn welvaart dankt. Hoe feestelijk Amsterdam de universiteits herdenking ook vierde, toch viel er een zekere versobering in den ganschen opzet te consta- teeren. Een teekenend voorbeeld geeft wel de practische vondst van het gemeentebestuur, om de gasten van Concertgebouw naar Ko ninklijk Paleis j>er tram te laten vervoeren En hier heeft de gemeentetram zich van een taak gekweten, die ongetwijfeld bewondering afdwingt. Immers, er komt wat voor kijken om een kleine duizend menschen zoo binnen een half uurtje in sfieciaal gereserveerde tramtreinen vlot en ordelijk te vervoeren. En vlot is het gegaan. De speciale kaarten, gel dig voor deze wel zeer buitengewone tram- rc "3, welke bevestigd waren aan de uitnoodi- gingen voor feestconcert en Paleis-receptie, werden niet eens gecontroleerd, hetgeen ook 1 totaal overbodig bleek in dit geval, waar al leen maar hooggehoede heeren in rok of avondcape met dames in elegante robes de passagiers waren. En recht toe recht aan, tenminste in een non-stop-tempo iets on gekends voor onze goede tram kronkelden de wagens zich door de binnenstad naar den Dam, waar de verlichte Paleiskoepel en be drijvigheid binnen in het groote statige ge bouw, waar anders volkomen rust heerscht, duizenden op de been had gebracht. En ook dit aanrijden der receptiegangers, van wie velen met eigen vervoermiddelen kwamen, vormde een groote attractie voor het altijd kijkgrage publiek. Ik had hun allen graag een kijkje in de Burgerzaal, het bewonderens waardige monument van Van Campen's bouwwerk, gegund. Want de aanblik van deze machtige hooge marmeren zaal met de kristallen lusters van duizenden lichtjes is van een fantastische schoonheid en zeldzame bekoring. Zulk een receptie van het ge meentebestuur in dit milieu van eeuwenoude traditie, waar men moderne techniek nog bui ten de deur heeft weten te houden en een pa- tentolie- en kaarsenverlichting ons terugvoert naar de tijden, dat dit paleis nog raadhuis was, laat ons weer eens overduidelijk gevoe len, dat dit gebouw een zuiver Amster- damsch gebouw is, dat zijn bestemming als Koninklijk Paleis ten onrechte heeft verkre gen. Ik zou U het Wilhelmus willen laten hooren, door „Apollo" gezongen, en nog een serie andere liederen van vaderlandschen inslag, zooals onder Roeske's leiding de fiere mannenstemmen hier ten beste gaven. Ik zou U de stemmige vertrekken willen laten zien met de rijkgevulde buffetten, de bloemenschat daarbij en de doorkijkjes over de binnen plaats van het Paleis. En ook de gemeente boden met hun steken, die het recipieerende gemeentebestuur statig flankeeren bij deze gelegenheid, zoudt U dienen te zien om met mij te getuigen, dat deze gegalonneerde hoogwaardigheidsbekleders als uit de 17de eeuw overgebleven schijnen, bij al deze kunstschatten en sfeer. Maar ik zou U die enkele vertrekken willen besparen, waar electrische kaarsenkronen zijn aangebracht om ons te toonen hoe wanstal tig en stijlloos die oneerlijke concurrentie van nieuw met oud in de practijk wel is. Het aan steken der duizenden kaarsen en pitjes zal in derdaad wel geen sinecure zijn, misschien nog kostbaar bovendien. Maar laat men toch nimmer tot de onzalige uitwerking der ge dachten komen, om dit Paleis te electrifi- ceeren. De paar modern verlichte kamers zon der stemming en met de antiquiteiten van waarde, toch nog leeg en kil, leveren een veelbeteekenend contrast en een doorslaand bewijs tegen moderniseeringsplannen. Een der mooiste bezienswaardigheden van Am sterdam, een der wereldwonderen naar het heet, zou misdadig vermoord worden door hier modern te willen zijn. Wij kunnen nog eventueel vrede hebben met het idee, dat Am sterdam zijn Paleis zal moeten afstaan, maar een Burgerzaal met electrische lampen is on denkbaar. 15LAG Tandaanslag bevat bacteriën, die be derf veroorzaken. V erwijdert daarom tandaanslag op de volgende manier. VY/ANNEER ge den tandaanslag van Uw tanden verwijdert voorkomt ge alle mogelijke kwalen. Tandaanslag bevat bacteriën, die bederf veroor zaken. Het houdt deze bacteriën in voortdurend con tact met de tanden: gewoon borstelen helpt hier niet op afdoende wijze. Tandaanslag neemt voedseldeeltjes en rook In zich op. Het verergert iederen dag, wanneer de tandaanslag niet verwijderd wordt. Het verkleurt de tanden «n maakt dat ze er dof uitzien. Gebruikt Pepsodent om den tandaanslag te verwij deren, zonder het glazuur aan te tasten. Het bevat geen puim, geen scherpe bestanddeelen, het is absoluut onschadelijk maar verwijdert toch den tandaanslag, waar andere methodes falen. Begin nog heden Pepsodent te gebruiken. HANOCLSMEPK GCDCP. ■■■■■■■BMBIMlftHBHHi De nieunt hedendaagse/ie Amerikaansche tandpasta soos En nu de zomerfeesten achter den rug zijn en de organisatie weer meesterlijk ge klopt heeft tot in de geringste details, nu mag ik niet verzwijgen, dat voor zeker het leeu wendeel dit succes te danken is geweest aan den spil waarom alles draait te Amsterdam in 2ulke dagen, aan mr. Van Lier, den direc teur van Algemeene Zaken en chef van het Kabinet van den burgemeester. Schijnbaar geheel op den achtergrond en onder alle om standigheden zakelijk beleefd, eenvoudig en welwillend, heeft mr. Van Lier practisch steeds de geheele zaak in handen. En er is geen onderdeel, waarvoor hij niet geraad pleegd wordt. Optochten, diners, ontvang;- sten, boottochten, politieregelingen, uitnoodi- gingsvraagstukken en wat al niet meer, val len allen onder zijn uiterst deskundige lei ding en men moet bewondering hebben voor de wijze, waarop mr. Van Lier zich van zijn taak als „opperceremoniemeester', naast zijn tallooze andere bezigheden, onder alle om standigheden weet te kwijten, hoe hij altijd zoo noodig op het juiste oogenblik ingrijpt en op uiterst tactische manier vaak zoo voor de hand liggende gevoeligheden weet te omzeilen. En ik zeg niet te veel, wanneer ik beweer, dat zonder mr. Van Lier het succes der zomer feesten nimmer zoo klinkend zou zijn ge weest als thans het geval was. De winkelstand op straat. Het zijn voornamelijk de aardbeienventers geweest, die op niet weinig luidruchtige wijze en met hun kenbare voorliefde voor de vroege Zondagsche morgenuren, aldus een zeldzame activiteit ontplooiend, mijn aandacht weer eens gevraagd hebben voor den Amsterdam- schen straathandel, welke heden ten dage weer weliger schijnt te tieren dan waar ook en ooit te voren. En zoo kan ik mij thans ook levendig indenken, dat de winkels'and door deze vliegende negotie zijn belangen danig in het gedrang ziet komen. Want er is wel haast geen artikel meer waarnaar wij ver langen, of het is langs den weg, aan karren en kramen, bij vensters met manden en kistjes en koffers, of op welk andere wijze ook, uitge stald, zóó te verkrijgen. En evenals de bests reclamecampagne verstaan deze menschen uit den aard der zaak de kunst, in het open baar hun waren met onverwoestbare energie aan te prijzen en oneindig veel gemakkelijker dus een zekere vraag te scheppen, dan de win kelier, die het middel om schreeuwde voor zijn deur de klanten tot binnentreden en koo- pen te nooden, vooralsnog niet heeft beproefd Maar wij kunnen er moeilijk meer vèr af zijn. Kochten wij aanvankelijk slechts bloemen en, bij zeer bijzondere gelegenheden, eens een haring; zóó maar op straat, ook scheermesjes en zeep, bretels en „geringe eetwaren", zoo als de politie-veroraening consumptie-artike len noemt, betrekken wij thans veelvuldig zoo in het voorbijgaan, om de eenvoudige reden, dat het ons zoo gemakkelijk wordt gemaakt En waar, zooals nog al voor de hand ligt, de straathandel minder exploitatiekosten heef- is het verschil in prijs vaak zoo beduidend dat twijfel uitgesloten is. Wij hebben nu ook inmiddels een rijdende Automatiek gekregen, een waardig instru ment in de rij van Berlinerbollen-handelaren en diversen soorten ijscoventers, zoodat paling en gebakken visch, fruit en manufac turen, in bonte uitstalling practisch „op straat" liggen. En nu laat ik nog de vele markten buiten beschouwing, die in de hoofd stad sinds jaar en dag op tal van plaatsen dagelijks gehouden worden. Is het een won der, dat de winkeliers zich dan beklagen, dat winkelsluitingswetten en andere sociale maatregelen hen nog verder van huis bren gen? Het is opmerkelijk, hoe speciaal den bloemenwinkel ier over de geheele stad con currentie wordt aangedaan door den straat verkooper. En de politie-verordening, die blijkbaar ook al verouderd is ten opzichte van de moderne techniek en verkoopssystemen, kan dan ook niets uitrichten tegen de hon derden bloemenventers, die met autoladingen versche bloemen naar de stad komen en met hun rijdende winkels in de dichtbevolkte buurten vrijwel alle hoeken steevast hebben bezet. De man met de mand, zooals wij hem in de binnenstand op vele plaatsen op de voetpaden nog aantreffen, raakt uit den tijd Om een einde te maken aan de vertooning die wij nu al jaren zien afspelen, wanneer een politie-agent in hun richting kijkt en zij hun korf dan even oppakken om een moment later weer in overtreding te zijn, zullen ook de „bemande" venters eerlang wel een oplos sing vinden, en ik voorzie, dat zij spoedig met kabelballonnetjes, aan de brugleuning bevestigd, het bezwaar zullen ondervangen, van in dit drukke stadsgedeelte geen automo bielen bij hun handel te kunnen gebruiken. De andere categorie, de venters, die wel standplaats mogen innemen op den openba ren weg, voorzien zich al meer en meer van regenschermen en parasols boven hun „win kels" en zoo krijgt onze stad een ietwat bui- I tenlandsch aanzien. Juist dat aanzien, waarnaar het „verlevendigingscomité'' zoo streeft, dat in onze stad thans opereert en bij alle mogelijke en onmogelijke gelegenheden zoo graag van zich laat hooren. Wisten de heeren slechts hoe gemakkelijk de begeerde resultaten te bereiken zijn, zij zouden zich zeker niet verdiejjen in tal van onuitvoerbare projecten. Het initiatief van den straat-kapper is al niet nieuw meer, sinds eenigen tijd hebben wij de rijdende rej>aratie-inrichting voor automobielen langs de straat, een instelling, welke wonderlijk genoeg zich met behulp van een ezeltje voortbeweegt, en het zal wel niet lang meer duren of het gilde der straat- industrieelen zal zich uitstrekken tot schoen lappers en rookverdrijvers, tot tandartsen en chirurgen, timmerlieden en metselaars en wie weet wat niet al. En even verder zullen het allemaal rijdende automaten zijn. Immers ook de automateninvasie laat zich hier duch tig gevoelen. Broodjes en sigaren, gebakken visch en limonade betrekken wij al, als deden wij het jaren uit de automaten, en het lijkt niet uitgesloten, dat ook de haringventers met hun helverlichte karren, druijiend van het vet. eerstdaags overbodig blijken. De tijden veranderen wel. Het ziet er voor den winkelier niet buitensporig gunstig uit en het zou mij niets verwonderen wanneer de gezamenlijke vereenigingen van winkelhou ders binnenkort den strijd tegen den straat handel aanbonden. VAN SIEGEN. BELANGSTELLING VOOR DE N RESTAURATIE VAN VEERES RAADHUIS IN OOST-INDIE. De Restauratiecommissie voor het Raad huis van Veere, die onlangs den Commissa- ris"der Koningin in Zeeland den eersten af slag in zilver der door haar toedoen, ten behoeve van het herstel van dit bouwwerk, geslagen Bouwpenning heeft aangeboden, deed thans ook in Nederlandsch-Indië van zich hooren. Mevrouw L. van Dam van Isselt heelt nl. een, door alle leden van het werkcomité onderteekende schenkingsoorkonde vervaar digd, waarbij een afslag in zilver van dezen bouwpenning den Gouverneur-Generaal ten geschenke werd aangeboden, en de vertegen woordiger voor Indië van de Kon. Begeer (die den penning sloeg) heeft dezen thans, naar wij vernemen, op een speciale audiëntie overhandigd. De Gouverneur-Generaal betuigde zijn in genomenheid met den fraaien penning en Z.Exc. schenk het Restauratiefonds een zeer gewaardeerde bijdrage. Naar men ons mededeelt, is het werk der Commissie in Nederland tot dusverre niet zonder succes gebleven en verschillende, soms belangrijke giften, kwamen bij haar binnen; daarvoor werd steeds, zoo zij boven de 6 waren een bronzen, boven de 25 een zilveren bouwpenning toegezonden. COMMUNISTEN TRACHTEN EEN DEMONSTRATIE VAN DE S. D. A. P. IN DE WAR TE SCHOPPEN DOOR HET ZINGEN VAN HET WILHELMUS. In verband met de interpellatie-Kupers in de Tweede Kamer heeft de Federatie Haar lem van de S. D. A. P. gisteravond een groo te demonstratie gehouden, waaraan ongeveer 3500 personen deelnamen. Met vlaggen en vaandels trokken de demonstranten van de Nassaulaan door de stad Haarlem naar Den Hout, waar de voorzitter van de Federatie Haarlem, de heer Doek een toespraak hield Toen hij deze had beëindigd en de heer Ku- pers zou beginnen te spreken, hieven onge veer 25 a 30 communisten, die blijkbaar ook in den stoet hadden meegeloopen, het Wilhelmus aan, waardoor de orde verstoord dreigde te worden. Een aantal politieagenten begaf zich tus schen de menigte, waarop de communisten het zingen staakten. De heer Kupers kon daarop aan het woord komen en de demonstratie had verder een rustig verloop. NEDERLANDSCHE MAATSCHAPPIJ TER BEVORDERING DER PHARMACIE. 90-jarig bestaan van het departe ment Amsterdam. Feestvergadering in de aula van hei Koloniaal Insti tuut. Het departement Amsterdam van de Ne- derlandsche Maatschappij ter bevordering der Pharmacie hield gistermiddag ter gele genheid van het OO-jarig bestaan een feest vergadering in de Aula van het Kol. Insti tuut te Amsterdam. Aenwezig waren o.m. de wethouder van openbare gezondheid de heer Douwes, Mr. P. Scholten, rector-magnificus der Gem. Uni versiteit, verschillende hoogleeraren in de Pharmacie, de hoofdinspecteur en inspec teur der volksgezondheid, de voorzitter van de gezondheidscommissie, afgevaardigden- van verschillende vereenigingen op pharma- ceutisch en medisch gebied, eere-leden en leden van de maatschappij ter Bevordering der Pharmacie en vele anderen. De voorzitter van het departement, de heer V. van Itallie hield de openingsrede, waarin hij een overzicht gaf van de ge schiedenis van het departement. Oorspron kelijk telde de afdeeling 37 leden, waarvan ook enkele niet-apothekers lid waren. De eerste vergadering van de Nederlandsche Maatschappij had te 1846 te Amsterdam plaats, het jubileerend departement telde toen 110 leden. In 1904 maakte het departement een moei lijken tijd door. Er ontstond een scheuring en de Amsterdamsche apothekers-combina tie en de apothekers-Associatie scheidden zich af. Later had weer een fusie plaats. Spr. betreurde het, dat de regeering het winkelwerktijdenbesluit ook wil toepassen op de apothekers! Hulde bracht spr. o.m. aan prof. P. van der Wielen, voor het vele door hem voor het departement gedaan. EX-DIRECTEUR VAN EEN BANK AANGEHOUDEN. Zondagmorgen werd door de Amster damsche politie naar Amersfoort over gebracht D. d. V., wiens aanhouding was verzocht door den officier van justitie Zw?'1® ^ch als directeur der Middenstandsbark te Nijkerk zou hcebben schuldig gemaakt aan ontoe laatbare handelingen. De aangehoudene is, naar de Tel. meldt, 20 Juni j.1. reeds als directeur der bank ontslagen. VERMINDERING VISCHOMZET. x In verband met den slechten toestand ?V het visscherijbedrijf te IJmuiden is het omzet cijfer van de in Juni aangevoerde visch sterk gedaald. Het bedroeg slechts ruim 400.000 gulden. Na den wereldoorlog heeft men bij' het Staatsvisschershavenbedrijf nog nimmer zulk een laag maandcijfer geboekt. BLOEDIGE VECHTPARTIJ TE STRATUM. Café-bezoeker zwaar gewond Zondagavond, zoo vertelt het Hbldheeft zich in een café te Stratum bij Eindhoven een bloedige steekpartij afgespeeld. Een der bezoekers werd met een mes gesto ken, waarbij zijn als werd opengereten. Hij bekwam een gapende wonde boven zijn rech- terlong en een steek in den rug. De ongeluk kige moest naar het St. Jozefziekenhuis ver voerd worden. De dader, iemand uit de Hortensiastraat, werd 's nachts van zijn bed gelicht en is naar het politiebureau overgebracht. De toestand van den getroffene is zorgwekkend. WIKKELPAPIER MET RIJKSBOTERMERK. Bij beschikking van den minister van eco nomische zaken en arbeid is bepaald, dat de ministerieele beschikking van 17 Januari 1908, houdende voorschriften betreffende het bedrukken van wikkelpapier met het rijksbotermerk, voor vooveel de daarin ver melde voorwaarden betreft, in het derde lid achter het woord „volgende" gelezen zal worden als volgt: „a. Het wikkelpapier moet voorzien zijn van het in Nederland gedeponeerde fabrieks- of handelsmerk van den aangeslotene. Daar- naast mag de naam van den aangeslotene voorkomen. b. Indien op het wikkelpapier de naam van een niet-aangeslotene is vermeld, moet daarop buiten en behalve 't onder a bedoelde fabrieks- of handelsmerk tevens de naam van den aangeslotene voorkomen. In dit geval zal de naam van den aange slotene in ten minste even groote letters op het wikkelpapiertje moeten worden gedruk' als die van den niet-aangeslotene." ONEERLIJKE COLPORTEUR. De commissaris van politie der afd. B. K 's-Gravenhage, vestigt de aandacht op George Frederik Marchés, van beroep col porteur, zonder bekende woonplaats. Deze man tracht bij winkeliers abonne menten voor het weekblad „Het Leven" af te sluiten, waarbij hij voorspiegelt, dat de abonnés het recht hebben gedurende den tijd van het abonnement gratis een advertentie in genoemd blad te plaatsen. Het is gebleken dat de man niet in dienst is van ..Het Leven" en de voor abonnementen ontvangen gelden ten eigen bate aanwendt DE KRUISER VOOR INDIE. De kruiser voor Ned Indië, waarvan dl bouw aan Wilton-Fijenoord gegund is, zal op stapel gezet en afgebouwd worden op de nieuwe werf van Wilton te Schiedam. 800 man zullen gedurende drie jaren werk kun nen vinden bij dezen bouw. Van de zeven millioen gulden, die met dezen bouw ge moeid zijn, zal een zeer groot deel in den vorm van arbeidsloon worden uitbetaald. öifrfl Dame aan de plano: „Kent U dit stuk?» Beroemd componist: „Eh.nee, lk ben bang van niet.* Dame: „Wel, nu nog mooier, t is van zelil" (London Optnlon),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7