Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. tBianmCand Nieuws uit België. Zoo'n bord is er niet! Rook niet in bosch of hei diefstal van 220uj in den d-trein. postelein en andijvie, waarvan de laatste in vrij groote kwantums, gold niet hoog. Spina zie gold 4570 cent, postelein 1525 cent en andijvie slechts 20—40 cent per kist. Dop pers, peulen en capucijners waren duur, zelfs de 2e kw. werd vlug verhandeld. We noteerden voor doppers 1823, peulen 2230 en capucijners f 2432, per 100 K.G. Snijboonen en spercieboonen, welke nog niet ruim werden aangevoerd, waren duur, de noteering 4560 per 100 K.G De tomaten golden niet hoog. De noteering was voor A 10, B en C 9.50 en CC 6.50 per 100 pond, de noteering voor de z.g vrije handel was een ietsje hooger. Mooie partijen tuinboonen werden ..angeboden en golden vrij goed, de noteering was 6.508 per 100 K.G. De overige aanvoer onveranderde prijzen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. Als overal gaf de markt een beeld te tien van grooten aanvoer en gereserveerden handel. Het mooie zomerweer is niet bevor derlijk voor een vluggen handel en als gevolg is er een lagere prijs. Bloemkool en sla wer den in groote kwantums aangevoerd en gol den niet hoog. Wanneer we prijzen noemen dan zijn die niet over een marktdag, doch het gemiddelde over de afgeloopen week. -^a™" beien waren, voor zoover le soort, duurder dan in Beverwijk, de noteering 4590 cent per slof. Andijvie was nog al in trek, hoewel de prijs niet hoog was; de prijs voor le s. was 2—2 80 per 100 stuks. Bloemkool le s. was laag in prijs, le s. gold 5-— 7.50 per 100 st. Kropsla, mooie kwaliteit, gold laag, slechts 22.50 per 100 stuks. Komkommers, voor zoover le s., gol den vrij goed, de noteering was 5.50S per 100 stuks. Meloenen, nog schaarsch aangevoerd, golden van 0.40—0.55 per stuk. Postelein werd in sterk afwijkende kwaliteit aangevoerd wat blijkt uit een prijs verschil van 20—70 cent per bak. Peulen en doperwten werden in mooie partijen aange voerd en golden 715 per 100 pond. Spinazie, voor zoover mooie kwaliteit, was duur, le s. gold 50—90 cent per kist. Snij- bocnen en spercieboonen zijn, bij beperkten aanvoer, nog duur. de noteering was 20 30 en 25—28 per 100 pond. Tuin boonen, in mooie kw. go'den niet slecht, de prijs was ongeveer 0.801 per zak (15 pond). Wortelen waren nogal in trek. daar de kwaliteit goed was, de noteering 5 6.50 per 100 bos. Rabarber, mooie kw., was duurder dan we gewoon zijn, nl. 4/;6.50 per 100 bos. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlijke vermelding. (Van onzen bijzonderen correspondent). Het proces van dr. Felix Daels. Een gewezen hoog leeraar en expert van het *- gerecht beschuldigd van be langrijke verduisteringen. De geschiedenis van een ver- giltigingsoroces met de mo- gelii'-heid van een rechterlijke vergissing, en zware beschul digingen. Te Gent staat op dit oogenblik een gewe zen hoogleeraar terecht, dr. Felix Daels niet te verwarren met den beroemden Vlaam- schen prof. dr. Frans Daels, niet anders dan een naamgenoot van den beklaagde, en voor zitter van het Vlaamsche comité van de bede vaart naar den Ijzer. Een hoogleeraar, die zelf tientallen keeren als algemeen gewaar deerd en in de achting van velen hoog aange schreven expert is verschenen voor assisen hoven en rechtbanken, op wiens getuigenis in verscheidene gevallen zware vonnissen wer den geveld. Zijn geval is ernstig. Hij is be schuldigd van verduistering van 60.000 fr ten nadeele van den Staat of van het univer sitair erfgoed 5e Gent met de medewerking van een Brusselschen apotheker. Iémand dus, die, naast zijn wetenschappelijke loopbaan, tot taak had het gerecht voor te lichten, en aldus een hooge maatschappelijke taak had te volbrengen, welke de grootste nauwkeurig heid, zorgzaamheid en het eerlijkste plichts besef tot absolute voorwaarde stelde, ver schijnt voor de rechtbank, met naast zich twee gendarmen. Deze verschijning is geen ver oordeeling en de advocaten van den beklaag de zullen zich wel inspannen om de thesis te doen ingang vinden, dat als er onregèlmatig- heden in het laboratorium van Felix Daeis zijn gebeurd, dit uitsluitend is te wijten aan een zekere zorgeloosheid, inhaerent aan zijn karakter en niet door een strafbaar inzicht. Volgens de beschuldiging werden de credie- ten. waarover de beklaagde te beschikken had, gebruikt voor fictieve aankoopen van laboratoriumtoestellen of benoodigdheden en om deze aankoopen te rechtvaardigen zouden dan valsche facturen zijn gemaakt, door den apotheker uit Brussel. Of wel werden factu ren gemaakt voor te hoogen bedragen. Slechts de feiten na Februari 1928 worden ten laste gelegd, daar al de andere futen van vóór dezen datum, verjaard zijn. Daels heeft ontslag genomen als hoogleeraar en heeft af gezien van zijn rechten op pensioen. Hij heeft aan de universiteit 100.000 frank terug be taald dit alles nadat een onderzoek was in gesteld door den eereraad van de universi teit, dat tot zeer bezwarende conclusnes had geleid, welke ook tot de rechtsvervolging hebben aanleiding gegeven. Daels heeft de besluiten van den eereraad zelf ondertee kend. Zijn standpunt is, dat hij tijdens den oorlog in zijn woning een laboratorium had ingericht om de bevolking te helpen. Na den oorlog was alles verwoest en moest hij weer veel materiaal koopen. zoodat achterstallige rekeningen en veel verwarring ontstonden. Hij zou dus niet hebben gehandeld om zich het geld voor eigen gebruik toe te eigenen, evenals een gewetenloozen bedrieger kon nebben gedaan. Detjfl,efische rechtbank zal dit wel uitma ken. In Vlaanderen zelf verwekt het geval een reusachtige opschudding omdat Daels een van de franskiljonsche en Vlaamsch-hatende leiders was te Gent. die ook een steunpilaar was van her Instituut des Hautes Etudes, dat te Gent werd opgericht, bii de gedeeltelijke vervlaamsching van de óentsche universi teit. nu verscheidene jaren geleden. Het ge knoei kwam feitelijk ook hierdoor aan het maar het zou wèl nuttig wezen, want elk jaar gaan duizenden hec tare» bosch en hei door brand verloren. Spaar ons nationaal bezit, wee» voorzichtig met vuur, en... licht, doordat Felix Daels de aandacht vooral op zich vestigde door, alhoewel hij hoog leeraar was aan de vervlaamschte universi teit, toch nog te blijven les geven aan het ge noemde „Instituut"', dat nochtans niet anders is dan een oorlogsmachine tegen de Vlaam sche universiteit. Zijn uitdagend karakter leidde er toe, dat de Vlamingen nader gingen onderzoeken wat Felix Daels feitelijk uit voerde en de eerste geruchten over de zaak werden toen verspreid in dezen vorm, dat Daeis de apparaten die hij voor het universi taire laboratorium koopen moest, bestemde voor het „Instituut des Hautes Etudes". Toen eenmaal de steen aan het rollen ging ont stond er een ware lawine. En de vrienden van Daels laten niet na hem voor te stellen als een slachtoffer van het „jacobinisme fla mingant". iemand die wordt aangeklaagd om dat hij een politieke vijand is. Dit is wel teekenend voor de atmosfeer, die voor eeni- gen tijd nog heerschte aan de universiteit maar die gelukkig geleidelijk verdwijnt, naarmate de hoogeschool volledig wordt ver- vlaamscht. Men mag intusschen aannemen, dat een hoogstaandpersoon als rector Ver- meylen zich niet met een dergelijke laagheid zou willen bezig houden. De universiteit heeft zich trouwens niet aangesteld als bur gerlijke parten alhoewel de doqr Daels be taalde vergoeding op verre na niet de ver duisterde sommen schijnt te dekken. Wat de politieke vrienden van Daels niet kunnen verduwen is ook het feit, dat het Gentsche parket, dat tot het meest verfransch- te van gansch het Vlaamsche land behoort, na maanden aarzelen, om hvt mogelijk te laten de zaak in den doofpot te duwen, onder de voortdurende critiek van de Vlaamsche pers toch tot vervolgingen is overgegaan. Een eigenaardige toestand, zal men zeggen, dat de pers het Belgische gerecht tot vervol gingen kan brengen. Het Belgische gerecht is ongetwijfeld onkreukbaar. Amerikaansche toestanden op dit gebied kent men hier niet. Maar het houdt er in velerlei opzicht, zoo b.v. in zaken waar eenigszins Vlaamsch- gezinden bij zijn betrokken, onbegrepen vreemde opvattingen op na en het is dan ook begrijpelijk dat, waar de pers zich doet gelden rekening wordt gehouden met de openbare meening. Zoo doef het proces zich voor. Doch er is nog een tweede zaak Daels, vreeselijk voor den gewezen professor, maar ook tragisch voor een vrouw die, op zijn rapport, en uit sluitend op dit rapport, wegens vergiftiging van haar man tot 20 jaar opsluiting werd veroordeeld, Deze vrouw, Clementina Lys- sens uit Steendorp, is nu in vrijheid gesteld nadat haar straf tot 12 jaar was verminderd, en zij het door de wet vereischte gedeelte van haar straf had uitgezeten. De feiten gebeur den in 1928, Clementina Lvssens woonde met haar man, Teugels een arbeider, aan de Schelde, te Steendorp. Op zekeren dag stierf de man, na eenigen tijd te zijn ziek geweest en te hebben gebraakt. De verplegende dokter leverde de toelating af tot begrafenis, maar na enkele weken werd in de gemeente verteld, dat de vrouw den man met arsenicum had vergiftigd, omdat zij in een ongeoorloofde be trekking zou hebben gestaan met een rijk familielid, een weduwnaar, wiens huishouden zij beredderde. Alhoewel zij in de beste ver standhouding leefde met haar man. vier kin deren had, en hard en steeds eerlijk werkte werd een onderzoek ingesteld naar de ge ruchten. De meeste dingen pleitten voor haar. Haar goed gedrag want de geschie denis met het familielid bleek valsch te zijn en ook het feit dat niemand kon bewijzen, dat zij zich arsenicum had aangeschaft. Zij had uitsluitend haar man verpleegd, die aan een maagziekte leed. Het stoffelijk overschot werd ge? houwd en Felix Daels, toen nog expert van het pa. kef, werd belast met een expertise van de ingewanden alsmede van een kruik, waarin de "^an koffie had meegenomen naar zijn werk. Zijn rapport was vernieti gend voor de vrouw. Daels verklaarde dat er arsenicum in groote hoeveelheden aanwezig was in het lichaam van Teugels evenals in de kruik en hierop werd de vrouw, die zwoer bij alles wat har.:' heilig was. dat zij geen schuld had, veroordeeld 'tot 20 jaar opslui ting. De houding en het karakter van de vrouw die op rijpen leeftijd is, haar verleden en de beslistheid waarmee zij haar onschuld staan de hield, spoorden de verdedigers aan om de zaak verder te onderzoeken, vooral toen Daels in beschuldiging werd gesteld wegens verduistering, en toen beweerd werd. dat hij, als expert, onderzoekingen had gedaan en conclusies genomen, zonder de noodige zorg en zonder absolute zekerheid te kunnen heb ben, daar hij de noodige apparaten niet kon bezeten hebben. Zij hebben drie professoren, een Franschman, een Belg en der. Neder- landschen professor uit Leiden, den heer van Itjalie, met een onderzoek van het rapport van Daels belast, en allen zijn eenstemmig tot het besluit gekomen, dat het niet bewijzen kan, dat er arsenicum in het lichaam van Teugels was of in de koffie, terwijl de Fran- sche professor het ook nog als fantastisch be stempelde. Zoodat irei; hier dus zou kunnen staan voor een ernstige rechterlijke vergis sing, alhoewel natuurlijk de negatieve vast stelling van de drie geleerden, die allen be langeloos optreden nog geen bewijs van on schuld is "van de veroordeelde vrouw. De ver dediging heeft een verzoek tot herziening in gediend, op grond van de meening der drie geleerden en dit verzoek is thans aanhangig bij het hof van cassatie te Brussel. Indien het hof voldoende gronden aanwezig acht voor herziening van het proces, dan komt er als vanzelfsprekend een nieuwe zaak Daels, en deze veel ernstiger dan de eerste. Daels wordt, in verband met deze zaak, voortdurend beschuldigd, in het openbaar, in de Vlaamsche pers, door onderteekende arti kels. Hij zwijgt. Hij acht het niet noodig een beschuldiging te weerfleggen, die het meest onteerende bevat van wat men een expert in dienst van het gerecht, kan ten laste leggen. Wellicht wachten de rechterlijke autoriteiten het arrest af van het hof van cassatie om zelf Daels ter verantwoording te roepen. Zooals men ziet is deze zaak geen alledaagsch ge val. Intusschen is het een feit, dat een leemte in de rechterlijke organisatie in België ern stig kan bijdragen tot vergissingen van dien aard. Bij een expertise mag inderdaad al leen de beschuldiging een expert aanstellen. De verdediging mag op de zitting wel met een tegen-expert voor den dag komen maar deze heeft alleen het recht het materiaal van het dossier te gebruiken voor zijn onderzoek. Hij kaïr nooit met hetzelfde materiaal werken als de expert van het parket. Zoo b.v. kan hij, in een vergiftigingsgeval niet uvergaan tot een analyse van ingewanden. Hij kan alleen het verslag van den officiëelen epxert critisch onderzoeken. Maar de resultaten kan hij niet, door een onafhankelüke proef controleeren. Ook om deze reden is de zaak Daels en het geval van Steendorp een kwestie, die in breeden kring belangstelling verwekt. NED. MIJ. TOT BEVORDERING DER PHARMACIE. Gisterochtend heeft het Amsterdamsche gemeentebestuur met name de burgemees ter en wethouder Douwes de deelnemers aan de algemeene vergadering ontvangen in de vergaderzaal van de Kamer van Koop handel. 's Namiddags werd de vergadering, in het Carlton Hotel, geopend met een rede van den voorzitter, prof. dr. D. van Os. Het volgende is hieraan ontleend: De kracht van den apotheker ligt in het dienen ,en in zijn onafhankelijkheid" De secretaris van het hoofdbestuur, de heer V. van Itallie, memoreert van de belangrijke gebeurtenissen in het verslagjaar 1931 1932 de indiening van het ontwerp-Genees- middelenwet, de instelling eener commissie van advies over den arbeidstijd in de apotheken, het conflict der Mij. met de Ver. tot behartiging van Pharmaceutische Han delsbelangen, de oneenigheid met het depar tement van Justitie over de levering aan ge vangenissen. Het besprokene op de Algem. Verg. te Utrecht was aldus vervolgt het jaarver slag niet altijd opbouwend. Op deze ver gadering werd de heer J. J. Hofman tot eere lid benoemd. Aangenomen werd een motie der afd. Gelderland, ingevolge waarvan het hoofdbestuur thans een gepreciseerd voorstel zal doen betreffende uitbreiding van de taak der N.V. Vereenigde Nederlandsche Apothe ken". Op verzoek van het dep. 's-Gravenhage heeft het hoofdbestuur de medewerking der Ned. Mij. t. b. d. Geneeskunst ingeroepen in zake de aflevering van sterk werkende ge neesmiddelen. Op aandringen van hetzelfde departement heeft een door het H.B. aangewezen commis sie voorstellen geformuleerd tot het maken van een krachtige collectieve propaganda, uitgaande van en geleid door de Mij. De door den minister benoemde commissie, welke aan den Hoogen Raad van Arbeid ad vies zou uitbrengen over het eventueel bren gen der apotheken onder de Arbeidswet, is na twee besprekingen, blijven steken bij de vraag, of avond- en Zondagsdienst, met in achtneming van enkele voorwaarden, geheel of gedeeltelijk als wachtdienst kan worden beschouwd, in deze zaak is een enquête door de Pharmaceutische inspecteurs ingesteld. Schr. meent op grond van te Amsterdam verzamelde gegevens dat althans het wer ken gedurende den avond- en Zondagsdienst het invoeren van een werktijdenbesluit niet noodzakelijk maakt. Het onlv/ero-geneesmiddelenwet en de Liberale Staatspartij. Uitvoerig weidt het verslag uit over den strijd, gevoerd naar aanleiding van het (in middels verworpen) ontwerp-Geneesmidde- lenwet. De schr. bestrijdt de bewering, dat de doktoren bijna alleen spécialité-recepten zou den voorschrijven. Te Amsterdam, zoo ver meldt hij o.m., werden in 1931 ten behoeve van de Ziekenfondsen gereed gemaakt 3.950.397 recepten, waaronder ten hooguit 5 pCt. verpakte geneesmiddelen (zgn. spe cialités). WENKEN IN DAGEN VAN WARMTE Nu het zoo langzamerhand cp een hitte- golfje begint te gelijken, achten wij, zegt de Telg., het lang niet overbodig, eenige goede wenken met het oog op de warmte te geven Overbodig is het bijna, te zeggen, dat men zich in dagen als thans vooral zeer luchtig moet kleeden. Natuurlijk behoeven wij dat niet nog eens den vrouwen en meisjes op het hart te drukken, maar ook het sterke ge slacht zorge er voor nu te dikke en te zware kleedingstukken maar een tijdje op te bergen. Veel baden en wasschen is bijzonder goed. Meer dan ooit bestede men aandacht aan voetverzorging. Zij, die zwemmen kunnen, nemen thans de gelegenheid waar! In huis, kantoor en werkplaats moet dag en nacht steeds gezorgd worden voor zeer goede ventilatie. Matigheid is nu meer dan ooit aan te beve len bij het gebruik van spijzen en dranken. Onze huisvrouwen dienen goed te waken voor eventueel bederf van de etenswaren. Ter voorkoming van darmstoornissen, etc., is het zeer sterk af te raden spijzen, welke b.v. een dag of soms korter overgestaan hebben, nog te doen nuttigen. Zeer verkeerd in het bij zonder is het o. a. soep en melk van den vo- rigen dag te gebruiken. Spijzen, welke in een ijskast gestaan hebben, zijn soms bij hitte nog wel aan bederf onderhevig. Iets drinken in de warmte is vooral niet af te keuren, mits dit al weer niet overmatig ge schiedt. Groote voorzichtigheid is uiteraard aan te bevelen ten opzichte van het gebruik van alcoholische dranken. Het algemeen advies kan luiden: iedereen blijve zooveel mogelijk gewoon in zijn doen en laten in kantoor, werkplaats en huis! Wande len in de luwte en in de avonduren is goed Gezonde en niet overdreven sportbeoefening kan heelemaal geen kwaad. Meestal eet men des zomers geen zwaren kost. Aanbevelenswaardig is het, vooral nu al te vette spijzen niet te gebruiken. Zuigelingen. Speciaal de aandacht willen wij nog hier vestigen op de zuigelingenverzorging. Moeders moeten haar baby's vooral zeer luchtig kleeden. Men late de kleintjes b.v. maar in een flanelletje in de wieg spartelen! Te zwaar toedekken kan zelfs nu levensge vaarlijk voor de zuigelingen zijn. De zomerhitte veroorzaakt vaak zuigelin gensterfte. Zorgt, dat uw vertrekken koel blijven. Laat uw kamers goed doorwaaien. Kleedt de zuigeling luchtig en houdt het lichaam en hoofdje koel! DE HEER VERAART GAAT WEER REGEN MAKEN. De heer A. Veraart, die zijn pogingen om door het neerslaan van wolken regen te ver wekken, gerujmen tijd onderbroken heeft, zal in den loop van deze week zijn proefnemin gen hervatten. Daartoe in staat gesteld door het ministerie van Economische zaken en Ar beid en door een groep particulieren, zal hij deze maand verschillende malen met een K.L.M.-vliegtuig opstijgen en ijs uitwerpen. Ten einde een zeer groot condensatie-opper- vlak te verkrijgen, zal, naar de Telg. meldt, voor het neerslaan der wolken tevens voor het eerst gebruik worden gemaakt van gekoel de papiersnippers. PUBLICATIE VAN HET RAPPORT- WELTER. In de volgende week. Naar de Telg. verneemt, kan de publicatie van het rapport der bezunigingscommissie- Welter in het begin of midden der volgende week worden verwacht. TREIN VERPLETTERT AUTO. Te Hem bij Enkhuizen is Maandagavond een vrachtauto, geladen met aardappelen, van de gebroeders Koolhaas uit Hem op den onbewaakten overweg door een spoortrein gegrepen en verpletterd. De beide inzittenden liepen slechts lichte verwondingen op. De machinist had signalen gegeven. De auto en haar inhoud waren niet verzekerd. PLATEELBAKKERIJ „ZUID HOLLAND." Ontslag wegens reorganisatie. De directie der N. V. Kon. Plateelbak kerij „Zuid Holland" te Gouda heeft aan alle werknemers harer fabrieken ont slag aangezegd, met de mededceling, dat het bedrijf zal worden gereorganiseerd en dat telegenheid zal worden gegeven zich voor het gereorganiseerde bedrijf opnieuw als werknemer aan te melden. Ofschoon daaromtrent geruchten lie pen is het niet de bedoeling tot algehe*. le sluitié.g der nbrieUen over te gaan De directie is tot het nemen van de zen maatregel gedwongen, omdat export van de producten der fabriek bijna niet meer mogelijk is en de lasten, die op het bedrijf drukken te zwaar zijn. Nog s.eeds worden ook de nadeelige gevol gen gevoeld van de staking, welke vier jaren geleden heeft plaats gehad. Daar door zijn vooral in het binnenland groo te afzetgebieden verloren gegaan. Gedurende de reis met den nacht D.« trein van Amsterdam naar Berlijn, is de hoofdvertegenwoordiger van een Neder landsche firma te Berlijn van 22.000 beroofd. Eergisteravond was de vertegenwoor diger uit Amsterdam vertrokken en gis. termorgen om half-acht aan het station Friediichstrasse te Berlijn aangekomen. Eerst in het hotel bemerkte hij het ver lies, van zijn portefeuille, waarin het geld was geborgen. Naar hij aan de politie meedeelde, had hij voorbij Bentheim zijn slaapcoupé op gezocht. Hij had de deur achter zich ge sloten. De portefeuille zat in aen jas, welke hij aan den kapstok had gehan gen. MAATSCHAPPIJ TOT BEVORDERING DER GENEESKUNDE, De algemeene vergadering van de Neder landsche maatschappij tot bevordering der geneeskunde te Zwolle heeft gister de vol gende motie aangenomen en naar Geneve geseind De Nederlandsche maatschappij tot be vordering der geneeskunde, bestaande uit 4200 doktoren, verzoekt den diplomaten ter ontwapeningsconferentie de gelegenheid moe dig te benutten om de wereld eindelijk te be vrijden van de gevaren van de oorlogsvoor bereiding, waardoor het leven en de gezond heid der volkeren worden bedreigd. Het telegram is geteekend door dr. Mau- rits en dr. Roorda. VERKEERSSTREMMINGEN BRUG MERWEDEKANAAL. Het is gebleken, dat zich, vooral den laaK sten tijd, tijdens de fille-vorming van voertui gen aan weerszijden van de brug over het Merwedekanaal in den rijksweg Amsterdam Laren, wanneer deze brug voor het land- verkeer is gesloten, herhaaldelijk het geval voordoet, dat sommige bestuurders van voer tuigen zich niet in volgorde van aankomst in de rij opstellen, doch daarnaast rijden tot ter hoogte van de brugafsluiting, waardoor niet alleen verwarring kan ontstaan bij het we- deropenstellen van de brug, maar ook* de weggebruikers, die zich wel houden aan de ter zake geldende regelen, worden gedu peerd. Indien de brugwachters bij het openstellen van de brug deze voertuigen zouden verhinde ren door te rijden, voordat de geheele fille is afgereden, zoude hiermede aan bedoeld euvel, dat de vrijheid en de veiligheid van het verkeer in gevaar kan brengen, en de goed willende weggebruikers benadeelt, stellig spoedig een einde worden gemaakt. De .N W.B. en de K.N.A.C. hebben zich nu tot den desbetreffenden Rijkswaterstaats dienst gewend met verzoek een zoodanige of andere bevredigende regeling zooveel moge lijk te willen bevorderen. BOTSING TUSSCHEN TWEE TREINEN. Te Aalten liep gistermorgen de perso* nentrein van 10 uur uit de richting Arnhem, vlak voor het station Aalten, door verkeerden wisselstand, op een op het eerste perron staande goederen trein. Deze goederentrein werd in de flank aangereden, waardoor twee leege goederenwagens geheel werden ver nield. Ook de locomotief van den per sonentrein werd van voren ernstig be schadigd. Een hulplrein uit Winterswijk was spoedig aanwezig om de baan vrij te maken. De trein van één uur kon pas- seeren. Persoonlijke ongelukken zijn er niet gebeurd. TUSSCHEN DE LIFT BEKNELD GERAAKT. Te Zaandam heeft gister een der arbeiderl van de firma Albert Heijn, de 37-jarige C. Hooijschuur, het ongeluk gehad tusschen de lift te raken, met het gevolg, dat hij op het zelfde oogenblik gedood werd. Het slachtoffer laat een vrouw en eenige kinderen na. 33. Weet je hier in de buurt niets lekkers voor ons te krijgen? vroeg Tuimeltje aan de rupsen. Jawel begon het rupsen vrouwtje, in de stal bij de boerderij, daar staat een volle em mer melk. Wij kunnen er ongelukkig genoeg niet bijkomen, want we gli,den altijd van de wanden weer naar beneden, maar jullie zullen er wel lekker van kunnen smullen. Dank je wel zei uimeltje, ik ga eens zien of je ons niet voor den gek hebt gehouden, en na een hartelijk afscheid riep Tuimeltje ook de andere kabouters bij elkaar. 34. 34. Jongens we gaan naar de stal, daar staat een emmer vol melk, stelde 1 uimeltje voor en nadat ze allemaal beloofd hadden erg braaf en stil te zullen zijn, gingen ze op stap. Ze waren nu dicht bij de boerderij. Alles was druk aan het werk. hen jongen stond te dorschen, een meisje voerde de kippen en zoo konden de kaboutertjes ongemerkt bij de stal komen. Er was een gat in de muur en voorzichtig kropen ze er door heen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6