Aikmaarsche Courant. doch niet *Qo duur. De geheimzinnige inbreker Radionieuws Qemeeatecadm Jkownciaal Tlieims ZOO fijn als J^uiUetan Honderd vier en dertigste Jaargang. DONDERDAG 7 JULI OUDORP. PPROVINCIALE STEUN AAN TUINDERS. voort. (Wordt vervolgd.? K.. 158 1932 Vrijdag 8 Juli. Hilversum, 1875 M. (6.45—12—, 4—8 en 11—12— VARA, 12—4— AVRO en 8.11.AVRO—VPRO). 6.45—7— en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.Gramofoon- platen. 9.VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 10.— VPRO-morgen wijding. 10.15 Voordracht door K. Bakker. 10.30 Vervolg concert. 11. Voor de vrouw. 11.15 Vervolg concert. 12. AVRO-Kleinorkest o.l.v. N. Treep en gramo foonplaten. 2.Voor scholen: Drs. J- O. M. Broek: Natuurparken in Amerika. 2.30— 4.AVRO-Kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en in de pauze: mevr. I. de Leeuw van Rees: Strand-pyama's. 4.Gramofoonpl. 4.30 Voor de kinderen. 5.VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot, m. m. v. Joh. Jong, orgel en gramofoonpl. 6.45 A. J. Abels: Navorde ring van belasting. 7.Vervolg concert. 8 VPRO-Nieuws. 8.15 Uit het Kurhaus, Scheveningen: Residentie-orkest o.l.v. L. Schuricht. Beethoven-cyclus. 1ste Symphonie in C gr.t. en 5de symphonie in C kl.t. op. 67. 'In de pauze om ca. 9 Dr. G. Horreus de Haas: De waarheid der religie. Na afloop ca. 10— Vrijz. G~dsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Ds. W. Koekebakker: Oud- Testamentische figuren. 1112.Gramo- foonplaten. Huizen, 296 M. (Algemeen programma te verzorgen door de N.R.C V.) 8.Schriftle zing. 8.15—9.30 Gramofoonpl. 10.30 Zie- kendienst. 11—12— Gramofoonpl. 12.15— 2— Concert. H. Hermann, viool. T. G. v. d Haar, viool. H. v. d. Horst Jr., celio en mevr. R A. v. d. HorstBleekrode, piano. 2.30 Concert. Mevr. I. MulderBelser, alt mezzo. J. H. E. Wittpen, fluit. G. Hengeveld !Jr., viool. G. Scager, -ello en G. Hengeveld, piano. 4.30 Gedeelten uit ,,Elias", Mendels- sohn (gramofoonplaten). 5.30 Voor amateur fotografen. 6.Causerie door H. J. Stein- voort. 6.30 Radio-dokter 7.Causerie door A J. Herwig. 7.45 PTT-kwartiertje. 8— 10.45 Concert door symphonie-orkest o.l.v. P. v. d. Hurk, m. m. v. het NCRV-Dames- koor, o.a. Ouv. „Paymond", Thomas en Fant. ,.Traviata", Verdi. 9.Causerie door Dr. J. Sanders. Ca. 10.Vaz Dias. 10.45 11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoen orkest o. 1. v. H. Freyer. 1.05 Orgelconcert Helen Ho- gan. 1.502.50 Gramofoonpl 4.20 Schotsen Studio-orkest o.l.v. O. Daines. 5.35 Kinder uur. 6.20 Berichten. 6/0 Mendelssohn's Cello- en Pianosonates. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Radio-Militair-orkest o.l.v. B. Walton O'Donnell, m. m. v. T. ReissSmith, cello, o.a. Traumerei, Schumann en Suite „Four Ways", Coates. 9.20 Berichten en le zing. 9.55 Cello-recital door W. H. Squire, o.a. Mazurka, g -kl.t. Popper en Wals, Tschaikowsky. 10.25 Colombo en Rigo's Hongaarsch Zigeuner-orkest. 11.2012.20 De Savoy Hotel Orpheans. Parijs „Radio-Paris"1725 M. 8.05, 12.50 en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-too- neel. „Le souvenir d'André Rivoire" (Ge dichten). 9 50 Concert. Leerlingen van het Blindeninstituut. Kalundborg, 1153 Al 12.20—2.20 Concert uit Rest. „Wivex". 3.20—5.20 Concert uit Rest. „Ritz". 8.40—10.40 Populair program ma „Hvem er De" van Fl. GeillHelmuth— Müller. Muziek van Rosenberg—Thingsted, Thomsen en Willum. 10.5512.50 Dans muziek. Kalundborg473 M. 7.25—8.20 Concert uit Bad Salzschlirf. 12.201.10 Marschen- concert uit Frankfurt. 1.202.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 5.206.20 Concert o.l.v. Wolf. 8 50 Brahmsconcert uit het Kurhaus Bad Aken. Sted. orkest en Zangvereen. o.l.v. Prof. Dr. Raabe, o.a. Akademische Festouverture en 2de symphonie D gr.t. 10.50—12.20 Po pulair avondconcert uit Stuttgart. Rome, 441 M. 9.05 „La fanteria dell'amore", comedie van L. D.'Ambra. 10.35 Populair concert o.a. uit „Lohengrin", Wagner en marche hongroise, Berlioz. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. A. Meulemans. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert o.l.v. Fr. André. 9.20 Concert uit de Kurzaal Ostende. 11.11.20 Gramofoon platen. 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.l.v. F. André. 6.50 Gramofoonpl. 8 20 Vlaamsche muziek o.l.v. A. Meulemans. 8.50 Concert uit het Rubenspaleis m. m. v. solisten, koor en orkest. Zeesen, 1635 M. 8.20 „Euryanthe", opera in 3 actes van Carl Maria von Weber. Hier na berichten en om 10.20 K. G. Sell: Worue- ber man in Amerika spricht. Vervolgens tot 12.50 Dansmuziek door de kapel Geza Komor. Dinsdagavond vergaderde de Raad. Tegenwoordig waren alle leden. Aan de orde kwamen het eerst een drietal ingekomen berichten: a. Een schrijven van den R.K. Volksbond alhier, houdende voorstel tot ondersteuning van de werkloozen; b. Een schrijven van den minister van bin- nenlandsche zaken, houdende algemeene voorwaarden, waaronder het Rijk bereid is steun te verleenen in de kosten voor de crisis- werkloozen c. Een schrijven van den R.K. Volksbond, houdende diverse steunregelingen in omlig gende gemeenten. Naar aanleiding hiervan stelden B. en W, voor een regeling in te voeren, ongeveer over- j eenkomende met de gemeenten St. Pancras en Broek op Langendijk. Uitgekeerd zal worden aan georganiseerde gehuwden en kostwinners 8.50 per week, benevens een kindertoeslag van 50 cent boven de twee kinderen, 6 aan ongehuwden, die georganiseerd zijn- 7 aan gehuwden en 5 aan ongehuwden die niet zijn georganiseerd. De heer Leering betreurde, dat de raads leden niet tijdig een prae-advies hadden ont vangen om zich van de voorstellen op de hoogte te kunnen stellen. Overigens kon hij zich wel met het voorstel vereenigen. De heer Kunst sloot zich bij de woorden van den heer Leering aan. De voorgestelde regeling werd hierna door den Raad aangenomen. Van den minister van binnenlandsche zaken was de mededeeling ontvangen, dat het Rijk 50 pCt. zal bijdragen i de kosten der werk verschaffing. Van de Bank van de Ver. van Nederland- sche Gemeenten was een schrijven ingekomen, houdende voorwaarden tot belegging van de te storten waarborgsom voor de verbouw van de r-k. school, ten bedrage van 4173. Be sloten werd dit bedrag bij genoemde Bank te deponeeren tegen een rente van 4 pCt. Door den heer Zuurbier te Schoorl was een begrooting ingediend voor de rioleering van het dorp. De voorzitter deelde mede, dat de geheele gemeente te kostbaar zal worden. De rioleering van de Westerstraat zal 625 kosten. B. en W. stelden voor, hiertoe over te gaan, mits de huiseigenaren de kosten van aansluiting betalen, benevens een jaarlijksche recoguitie van 2.50. De heer Kunst was hier tegen, omdat in het Ooievaarsnest ook niet werd betaald. De voorzitter merkte hiertegen op, dat deze rioleering niet door de gemeente is be kostigd, maar overgenomen. Op voorstel van de heeren Kunst en Lee ring werd besloten, dit punt aan te houden, om eerst de huiseigenaren te raadplegen. Een verzoek van den heer Appel, om toe stemming tot het bouwen van een winkelhuis en bakkerij aan de Friesche weg bij den heer E. Schermerhorn werd niet ingewilligd. Aan de orde kwam hierna een voorstel tot aanvulling van de politie-verordening met de volgende verbodsbepalingen: a. het berijden met vierwielige rijtuigen van het pad langs J. Bijl; b. het vervoeren van vee over de Schermer vlotbrug c. dat honden langs het Oudorper land pad gaan. Het eerste punt kon niet de goedkeuring van den Raad wegdragen. De beide laatste punten werden aangenomen. Daarna kwam een voorstel aan de orde, dat zich in de belangstelling van een groot deel der Oudorper ingezetenen mocht ver heugen, nl. de afschaffing van de kermis. B. en W. meenden tot dit voorstel te moeten overgaan met het oog op de zware tijden. De heer Kunst verklaarde zich tegen dit voorstel, omdat hij niet legen het vieren van kermis is, zooals dit in Oudorp geschiedt, en ook, omdat B. en W. pas vijf weken vóór de kermis met het voorstel komen. De heer Jongebloed vond de kermis een oud volksgebruik, dat hij in eere wenscht te houden, terwijl volgens zijn meening ieder vrij is, naar de kermis te gaan of thuis te blijven. Vooral de heer Leering verzette zich krach tig tegen afschaffing. Volgens hem wordt de kermis in Oudorp steeds op waardige wijze gevierd. In den Helder en in Obdam heeft men met de afschaffing slechte ervaringen opgedaan. Bovendien wordt de kermis voor 70 pCt. bezocht door menschen buiten de ge meente. Ook vond spreker, dat B. en W. veel te laat met hun voorstel kwamen. Daar enkele ingezetenen alle voorbereidingen heb ben gemaakt, zou het voor hun een groote schadepost worden, wanneer de kermis niet doorging. De heer van Wees was wel voor veredeling van de kermis door het organiseeren van volksfeesten, maar wenschte toch dit jaar de kermis te laten doorgaan. Daar het voorstel van B. en W. geen genade kon vinden bij den Raad, werd het ingetrokken en de voorzitter wenschte de hee ren nu een plezierigen kermis. Ten slotte werd besloten tot instelling van een agentschap voor de arbeidsbemiddeling en hiervoor een regeling vastgesteld. Bij de rondvraag werd door den heer van Wees er op aangedrongen, dat B. en W. in samenwerking met andere gemeenten, kerk en schoolbesturen, bij Ged. Staten er op aan dringen, dat de kanalenplannen worden gewijzigd. Hierna sluiting. De Provinciale Staten van Noordholland hebben gister goedgekeurd de voorstellen in zake steun aan de tuinders in den vorm van kwijtschelding van rente van voorschotten in 1932 en een bijdrage van 100.000 voor een tuindersbureau. Wij ontkenen aan het Hbld. nog de vol gende bijzonderheden betreffende de discus sies. Van te voren heeft de heer Michels (Ged.) de gemaakte opmerkingen beantwoord. Hij stelde vast, dat de steun niet was bedoeld aan individueele tuinders, maar aan de tuin- dersbedrijven. Ged. Staten hebben er zich rekenschap van gegeven, dat de tuinders niet de eenige groep vormen, die in nood verkeert en dat de financiën van de provincie beperkt zijn. Daarom zal voorzichtigheid moeten worden betracht met het betreden van nieu we paden. De tuinders zijn ondernemertjes, die economisch gesproken beneden en niet boven de arbeiders staan. Bovendien is het de taak van de provincie voor land- en tuinbouw te zorgen. Een soort provinciale armenzorg willen Ged. Staten echter niet. Tijdens de debatten is niemand erin ge slaagd met een beter plan te komen dan het college heeft gedaan; zelfs de heer Wijn koop niet, al wilde hij een revolutionnairen inhoud aan het plan geven. Er is gezegd, dat het voorstel overhaast is gekomen. Inderdaad is vlug gewerkt, omdat het college de zaak urgent achtte. Erkend moet worden, dat in de commissie- Minderhoud van het voorstel-De Miranda niet veel is overgebleven. De heer De Miran da dacht meer aan verbetering van het distri butiestelsel. De commissie zocht het in de eerste plaats in steun. In de richting, welke Ged. Staten zijn ingeslagen, is er dus nog een weg te vinden, die kan leiden tot distri butie van producten, die anders ten goede kunnen komen en vooral zal het een leering kunnen geven voor de practijk der toekomst. Als de practijk zoo zou zijn, dat uitsluitend de onverkoopbare producten zouden worden opgekocht, waarmee het bureau zou blijven zitten, dan zal het college sterk overwegen op dien weg niet voort te gaan. Tenslotte het vaststellen der minimum prijzen. Voor de meeste producten bestaan zij reeds. Voor het overige zal het college al lerwegen de verhooging van de prijzen moe ten tegengaan. Tenslotte het vaststellen der minimum prijzen. Voor de meeste producten bestaan zij reeds. Voor het overige zal het college al lerwegen de verhooging van de prijzen moe ten tegengaan. Het bedrag van 100.000 is te laag ge noemd. Het is echter niet te laag om te kun nen vaststellen of het plan slaagt, en als het slaagt is er alle aanleiding voor de regee ring om mede te werken. Ged. Staten zullen zich daartoe reeds dadelijk tot de regeering wenden. Het bedrag van 100.000 heeft voor dit jaar wel degelijk een heele beteekp- nis, in het bijzonder voor de sluitkool. Als het noodig mocht blijken zullen grootere ere I dieten worden gevraagd. De heer Van Lennep (c.h.) zeide, dat hij geen voorstel meer zal doen tot aanhouding, omdat hij den indruk heeft gekregen, da* Ged. Staten uiterst voorzichtig zullen zijn wat betreft uitvoering en financiering. Hoewel nu de macht feitelijk is gegeven aan Ged. Staten zal spr. zijn stem aan het voorstel geven. Hij vroeg of als een redelijk stelsel zal zijn gevonden, dat aan Prov. Staten dan zal worden meegedeeld. De heer Sneevliet (r. s. p.) motiveerde uit voerig zijn stem. Veel verwachtte spr. niet van het voorstel, maar de proef moeten wij nemen, omdat zij misschien een einde zal maken aan de tergende vernietiging van le vensmiddelen. De heer De Miranda (s. d.) zeide het eens te zijn met den heer Guepin, dat men het moet zoeken in grootere uitvoering. Spr. ont kende, dat zijn oorspronkelijk voorstel niet is gehandhaafd. Het beginsel is gebleven. Spr. vertrouwde, dat het oogenblik, waarop het bureau in werking zal treden, een begin zal zijn voor de verbetering van den tuinbouw. De heer Guepin (lib.) zeide, dat de libe ralen den heer De Miranda zeker niet zullen volgen op den weg, dien hij van plan is in te slaan. Wel wil de fractie meegaan met het voorstel, nu Ged. Staten groote voorzichtig heid willen betrachten. De heer Michels zei, dat het overzicht van het stelsel, dat de heer Van Lennep had ge vraagd zoo mogelijk nog voor de begrooting zal verschijnen. Beide voorstellen zijn daarop aangenomen z. h. s. Na goedkeuring van de voorstellen inzake steun aan tuinders hebben de Provinciale Staten van N.-Holland gister in behandeling genomen het voorstel tot wijziging van de bijzondere reglementen van 'bestuur voor het Het ambacht had bezwaren gemaakt bii inMdea k0^n ~VOor het kanaal Hoorn-Sluis-Medemblik. De wijziging houdt nu in hoofdzaak in, dat Drechterland zal worden verplicht aan het kanaal bij te dra- gen en wel voor 3000 per jaar. De heer Thomassen (s.d.) verheugde zich over het voorstel. Drieduizend gulden per jaar komt neer op 18 cent per HA., wat ze- ker niet teveel is. De bannen achtte spr over bodig, maar hij wilde hier niet verder op In gaan. De heer Braakman (r.-k.) merkte op, dat de besturen van twintig bannen, direct-be- langhebbenden, tegen den aanleg van het kaaal zijn. Spr. achtte het kanaal niet urgent en hij was daarom tegen het voorstel. De heer Dekker (r.-k.) verklaarde zich voor het voorstel. De heer Ketelaar (v.-d.) verdedigde het ka naal. Dat de boeren er zelf tegen zijn, zegt zegt niets. Zij waren vroeger ook tegen spoorwegen, rijwielen en auto's. De heer Kooiman (Ged. Staten) zeide, dat het college onveranderd op het stand punt staat, dat het kanaal er moet komen, juist in dezen tijd. Als het ambacht op eigen beheer bespaart, dan kan het dat geld be- houden ten behoeve van uitgaven voor het kanaal. De heer Braakman zeide nu geen stem ming meer te zullen vragen al bleef hij tegen het kanaal. Het voorstel werd aangenomen. Het wegenplan. Bij de besprekingen over het vaststellen van het wegenplan voor de provincie zeide de heer Van Nuland (r.k.) in een krantenbe richt te hebben gelezen, dat op het rijkswe genplan voorloopig geen weg staat van Schagen naar den Zuiderzeedijk. Hij vroeg of de provincie dien weg niet kan doen aan leggen. De heer Kooiman antwoordde, dat het nog niet vaststaat, dat die weg niet op het rijks wegenplan komt. Gistermiddag is de zomerzitting van de Provinciale Staten van Noordholland voort gezet. Aan de orde kwam de eerste suppletoire be grooting 1932 van het Provinciaal Electri- citeitsbedrijf. In dit stuk is een bedrag ge noemd van 1.250.000 voor den bouw van een derde turbine van 24.000 K.W. te Velsen, alsmede een van 150.000 voor een nieuw hoofdkantoor te Bloemendaal. De heer Abrahams (v.-d.) meende bij het provinciaal bestuur een zucht te moeten con- stateeren, de eigen bedrijven steeds grooter te maken, ten nadeele van andere bedrijven. De heer Westerhof vertrouwde dat tot den bouw van de derde turbine zal worden be sloten, in het belang van de geheele provin cie. Het is verkeerd alleen op Amsterdam en Haarlem te letten. De heer Korff (lib.) verzette zich niet tegen den post van 150.000 voor een nieuw hoofdgebouw, doch hij hoopte, dat de grootst mogelijke soberheid zou wrden betracht. Wat de turbine betreft, spr. wil met den buw wachten, omdat Amsterdam voorloopig nog genoeg reserve biedt. De heer Ankersmit (s.-d.) meende, dat men in deze kwestie niet moet zien een strijd tus- schen Amsterdam en het platteland. Hij kan het voorstel volkomen aanvaarden, uit over weging, dat een behoorlijke eigen bedrijfs- reserve noodig is. Het is onjuist te rekenen op de welwillendheid van Amsterdam, al zal die zeker bestaan. De heer Guépin (lib.) betoogde, dat elk particulier bedrijf, dat twee turbines voort durend in werking heeft, over een derde be schikt voor reserve. Die reserve is noodig. De heer Bruinsma (Midd.) bestreed den heer Guépin. uit het Engeisch door A Treub 73) T Maar alf*niet ergens geld geleend had, zou de zaak in moeilijkheden zijn geko- mun-,PV gde Almst>ury zich. Mijn... schuldeischers Ik wensch geen verdere verontschuldi gingen te hooren, vader. Ik vroeg U zes maanden geleden om Uw vertrouwen en als U het mij geschonken had, zou deze toe stand niet gekomen zijn. Ik was in miin ziei overtuigd dat U handelde als een dief Maar Eric Enid stond op en nam haar geliefde bl; den arm. - Toe, Eric, smeekte zij teeder. Aan wien behooren die obligaties' vroeg hij, zonder acht te geven op het meisje Je hebt ongelijk als je zegt dat ik ais 7n - een dief handelde, Eric, antwoordde Aimsbury verzoenend. Ik heb niet Wien behooren die obligaties? herhaal Eric onverbiddelijk. Ik heb ze niet gestolen, ging zijn vader Hij glimlachte flauw, opgelucht dat hij een goed bedachten zin had gevonden. Ik leende ze alleen. Eric keek hem met toornigen twijfel aan. En van wien heeft U ze geleend? vroeg hij scherp. Aimsbury wierp weer een smeekenden blik cp Spencer, maar Spencer's gezichtuitdruk king w5s boos en meedoogenloos. Van wien? herhaalde Eric. Van het Ryan Weezenfonds, was het schoorvoetende en ontstellende antwoord. Ik ben den president-commissaris. Er volgde een ademlooze stilte. Zelfs Har- ker was opgeschrikt en hij had er zich op be roemd dat hij veel dingen wist, die geheim heetten te zijn. Eric hijgde van verbazing en ging achteruit om zijn vader ongeloovig en met eenigen afschuw aan te zien. Nina scheen pret te heben; Lee Wang kalm onverschillig; Enid zeer belangstellend en Spencer ernstig peinzend. Sir Peter keek Aimsbury schuin met een boozen argwaan aan. Indien Aimsbury com missaris van het Ryan Weezenfonds was, sprak het vanzelf, te vermoeden dat hij Ryan zelf kende. Mogelijk was de geheele zaak met de obligaties op touw gezet door Ryan. Mo gelijk was Aimsbury zelf Ryan! Toen dit laatste vermoeden in sir Peter's hoofd opkwam, verwierp hij het minachtend. Aimsbury was een worm, maar de geheimzin nige Ryan was alles behalve een worm. Ik dacht, dat het zoo iets zijn zou, Ams bury- snauwde hij, naar Aimsbury toeko mend Als het je belieft, Brace! Spencer's metaalharde stem onderbrak den baronet opeens. Sir Peter's kaak kwam voor uit; toen veranderde hij van gedachten. Het spijt me, mijnheer, verontschuldigde hij zich. En nu? vroeg Spencer aan Aimbsury. Aimsbury zuchtte diep en hij keek weer voor zich. Als de obligaties ontbreken, zei hij zacht, kan ik alleen hopen, dat ik ze metter tijd mag vervangen door obligaties van ge lijke waarde. Geloof me, heeren, ik ben geen oneerlijk man. We zijn op sommige tijden allen oneer lijk, Aimsbury, antwoordde Spencer koel. Maar dit is een strafbaar vergrijp. Dat weet ik, dat weet ik, gaf Aimsbury ongelukkig toe, terwijl hij uit zijn borst- en broekzakken twee dikke pakken bankbiljetten haalde. Maar hier is het geld, ging hij zenuwachtig voort, de pakken aan Spencer toereikende. Geef mij de obligaties en alles in orde. Spencer keek met kofelen blik naar de bank biljetten. Toen zag hij Aimsbury scherp in de oogen. Het zou dwaas zijn ze jou weer toe te vertrouwen, Aimsbury! zei hij koud en hij keerde hem minachtend den rug toe. Aimsbury werd doodsbleek; zijn handen bewogen zich een oogenblik onbeholpen, toen zonk hij in den stoel, waaruit hij was opge staan. —De obligaties hebben dit huis niet ver laten sinds jij ze hier gebracht hebt, voegde Spencer er kalm aan toe. Zelfs Lee Wang, die vriendelijk geglim lacht had tegen de bankbiljetten, die Aims bury in de hand had, knipoogde bij deze ver bijsterende mededeeling. De anderen geloof den het blijkbaar niet. Sir Peter's kaak zak te onnoozel en zijn oogen staarden. Harker lippe vertrok zijn gezicht alsof hij gekwetst was. Eric schudde het hoofd alsof hij zijn ooren niet vertrouwde. Enid snikte zenuwachtig en Nina wierp snelle, listige blikken van hel eene gespannen gelaat naar het andere. Spencer glimlachte even. Misschien zou eenige verklaring niet ongewenscht zijn, zei hij verontschuldigend. Ziet ge, toen ik de obligaties uit de brandkast nam Gij! Het woord kwam gelijktijdig van vier paar >en in eensgezinde ongeloovigheid. ipencer boog plechtig. Ik, erkende hij. Toen ik ze uit de brand kast nam Maar U ging naar de garage, zei Eric. Vroeger in den avond ja, stemde Spencer toe. Toen ik de obligaties uit de brandkast nam, herhaalde hij geduldig, had ik niet op sir Peter's revolver gerekend. Ik dacht, dat hij nog in de lade van de schrijf tafel lag. Toen ik mij dus bedreigd zag doot sir Peter, was het noodig dat ik mijn plannen wijzigde. Sir Peter's kogel schampte mijn ribben, toen ik naar het raam ging Maar ik schoot Aimsbury!! viel sir Peter in de rede, met een stem, die scherp door verbazing was. Dat weet ik, antwoordde Spencer, met een glimlach van herinnering. Ik was onge lukkig genoeg den kogel te doen afwijken, zooals Clinton vermoedde. Ik viel over Eric, toen ik mij zelf uit het raam wierp en we gin gen samen naar beneden. Ik kroop langs de waranda naar de achterdeur en ik moet zeg gen dat ik een kwade vijf minuten beleefde in de gedachte, dat Eric dood was. Clinton was volmaakt juist, toen hij zei, dat ik de lan taarn gereed had. Ik zette ze klaar, voordat ik de lichtdraden doorsneed, en ik had slechts de achterdeur binnen te gaan en de lantaarn op te nemen, terwijl ik door het huis ging. De wond hinderde met natuurlijk een beetje U kunt opgemerkt hebben dat ik wat beefde toen ik weer binnen kwam. Spencer! hijgde Enid met een vertrok ken en bleek gelaat. Eric sloeg zijn arm steunend om haar mid del en een vermetele glans lag in zijn oogen, terwijl hij oplettend naar Spencer keek. Harker was opgestaan en keek Spencer ook scherp aan. Aimsbury keek nog hulpeloos en Lee Wang zag nog glimlachend naar de bankbiljetten in Aimsbury's hand. Nina was geneigd in haar stoel weg te kruipen. Maar Benner zei, dat het de wond van een mes was, zei sir Peter, nog te veel verbaasd," om zich wraakzuchtig boos te gevoelen. Dat was het ook, verklaarde Spencer. Lee Wang heeft getuigd, dat hij mij raakte bij ongeluk. Gelukkig voor mij trof zijn mes bijna op dezelfde plek als Uw kogel gedaan had, en met behulp van een scheermes en spiegel kon ik later de gedachte verwekken, dat de twee wonden één waren. Werkelijk, miss Enid, voegde hij er snel bij, toen Enid een snik gaf en op het punt scheen neer te vallen, het was niet ernstig. Slechts een vleeschwond en volstrekt niet zeer pijnlijk. i

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5