Jieik S. Schooi Jiheepstiidmgzn Jiackt&ecichtea DE STREEK. HEILOO. HEERHUGOWAARO. Wederom geschenken van Mr. GIBBS STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. N.H., z. b., n. Rotterdam. J. H. Dolfin, NH, banketbakker, n. Soest. M. H. Bloch, Ê.L., dienstbode, n. Essen (Dld.) C. Kam per, R.K., dienstbode, n. Harenkarspel. J. H van Leeuwen, N.H. slager, n. Zaandam J Hamilton of Silverton Hill, Rem., z. b n Amersfoort. H. van Ederen, R.K., z. b-, n. Krommenie. D. Hekket (wed. J. VU Schalkwijk). E.L., z b-, n. Alkmaar. H. Schilder, R.K., arbeider, n. Alkmaar. U Kossen, N.H., huishoudster, n Alkmaar. W Seijbel, geen, z.b., n. Amsterdam. J- Koster, N H hulp i. d. huish., n. Hiiversum. H J. Koeman. N.Hveehouder, n. Harerr- karspel. D. Koeman, N.H, veehouder, n. Harenkarspel. R. van Berkum, geen, keli- nerr, n. Frankrijk. Jn. Jonker, N.H., z b., n Alkmaar. D. Dijkstra, N.H, boeren knecht, n. Zijpe (N.-H.) F. de D°?s> §een> stoker, n. Sliedrecht. J. Swidde, N.H..ban ketbakker, n. Enkhuizen. J. van Ewnk (echtg. Jï> Nieuwboer, N.H., z. b., n. Alk maar - B. S. Mes, N.H., z. b., n. 's-Graven- hage OUDE NIEDORP. Bij het gemeentebestuur is bericht inge komen, dat de door den gemeenteraad op 21 April 1932 vastgestelde steunregeling voor werklooze arbeiders door den minister van binnenlandsche zaken is geldig verklaard, waardoor de gemeente aanspraak heeft op Rijkssubsidie. De regeling is geldig van 1 Mei—2 Juli j.1. De rekening van den Tjaddinxnjterpolder over 1931 werd overeenkomstig hare aanbie ding goedgekeurd op de volgende bedragen: ontvangsten 1325.69)$, uitg. 1119.19)$, batig saldo 206 49. De begrooting over 1932 werd in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van 1587.46)$ met een post van onvoorziene uitgaven van 397.96)$, terwijl de lasten werden bepaald op 7 per H.A. Hoewel de opbrengst van het aardappel gewas hier in alle opzichten bevredigend is, bewegen de prijzen zich nog steeds in dalen de lijn. De afzet bepaalt zich voornamelijk voor binnenlandsche consumptie en Enge land. 't Ziet er met deze teelt voor de tuinders dan ook zeer somber uit. Men verzoekt ons ter aanvulling nog te fflelden, dat de gem. zangvereeniging Har monie alhier op het concours te IJmuiden niet alleen een 3en eereprijs behaalde maar te vens een len prijs in de le afdeeling, bene vens een len prijs in de 2e afdeeling voor het dameskoor. EOMOND-BINNEN. Door het bestuur van den L.T.B. werd de heer S. Zuurbier aangewezen als lid werkgever voor het op te richten Agentschap der Arbeidsbemiddeling. De heer Z. heeft deze benoeming aanvaard. WIJK AAN ZEE. Opening sanatorium. 'Nadat vooraf door mgr. I. D. I. Aenge- nent een H. Mis was opgedragen, had Don derdag te Wijk aan Zee in de openlucht- school door den raad van bestuur der Am- sterdamsche vereeniging r.k. herstellingsoor den voor longlijders en zwakke kinderen, de officieele opening plaats van het sanatorium „Heliomare" voor chirurgische t.b.c. en chronische beenderziekte gevestigd in boven genoemde badplaats. De openingsrede werd uitgesproken door mr. L. Liezaert-Peerbolte, dir.gen. van de volksgezondheid als gevolmachtige van den minister van binnenlandsche zaken. Na hem voerden nog tal van andere spre kers het woord, w.o. de bisschop van Haar lem en de burgemeester van Wijk aan Zee, waarna de plechtigheid door bezichtiging van het gebouwencomplex besloten wercL Vergadering polderbestuur. De voltallige vergadering stond onder leiding van dijkgraaf van Slooten. De heer Poland merkte op, dat in de notu len niet is vermeld, dat een aanbieding van zwaardere dan 200 P.K. motoren was inge komen en toonde aan uit een van de firma Thomassen ontvangen schrijven, dat deze firma een aanbieding van een 240 P.K. ont wikkelende motor had gedaan. Op een hieruit voortvloeiende opmerking van den heer Wonder verklaarde de adviseur dat in het bestek van een motor van 200 P.K was gesproken en de aanbieding der genoem de firma daarop betrekking had. De heer Kostelijk meende, dat gezien de punten der agenda, nog ruimschoots gelegen heid zou worden geboden hier nader over te discussieeren. Hierna las de voorzitter het schrijven van den heer Poland en nog vier andere hoofd ingelanden voor, waarin gevraagd werd een vergadering te willen beleggen ten einde tot intrekking van het in de vorige vergadering genomen besluit te komen (afschaffing) werkspoor-ruwoliemotoren 200 P.K.) daar onderteekenaars meenden dat het rapport waarop dit besluit gebaseerd was misleidend zou zijn Tevens verbonden zij hier aan het voorstel de aanbieding Thomassen te accep teeren en aldus tot een definitief besluit te komen, terwijl tevens werd medegedeeld dat men tegen het eerstgenoemde besluit bij Ged. in beroep was gegaan, om bedoelde redenen. De voorzitter deelde mede dat hij hierop geantwoord had, dat z.i. reeds een dergelijk definitief besluit was genomen en dus de vergadering geen zin had. Hierna was echter nogmaals een als eisch ingekleed verzoek ingekomen waarin op het houden der vergadering werd aangedrongen en werd verzocht deze uit te schrijven, aange zien het rapport in hooge mate misleidend en onwaar was. Nog was een schrijven van den heer Koste lijk ontvangen waarin hij veszccht alsnog op de agenda te p'aatsen een punt, waardoor bij aanneming van het voorstel om het genomen besluit in te trekken, pe mogelijkheid zou wor den geopend opnieuw de mogelijkheid van elec trische bemaling te openen, daartoe de stroom Bii aankoop van een QIBBS' artikel moet U van Uw leverancier een RON ontvangen. Een klein aantal van deze bonnen geeft recht op een interessant geschenk. Nadere gegovens vindt L op de bonnen. De Tip der Tipe. TAHDZEEP GIBBS 1 te betrekken van het P. E. N. en Stork-mo- toren aan te schaffen. Daar hierover in de vergadering een des- cussie ontstond vroeg voorz. of er iemand te gen was, daar men in het Dag. bestuur hier gunstig tegenover stond en geen bezwaar voor plaatsing zag. De heer Poland verklaarde zich er tegen, daar hij de meening was toegedaan, dat men in een vorige vergadering definitief met elec- triciteit had afgedaan. De heer Kostelijk meende dat er vrees achter dit motief school. Z. i. was men als het besluit der vorige vergadering werd inge trokken weder geheel vrij. Ten zeerste had het hem verwonderd te hooren dat door de heeren Poland c.s. een beroep op Gedeputeer den was gedaan. Een dergelijk iets had hij op de vergadering zelf verwacht te hooren. Z. i. was hier niet openlijk gehandeld. Indien direct was medegedeeld wat men van plan was, had hij ook zeker zijn stem die hij ter- wille der organisatorische eenheid aan het besluit had gegeven,vrij gehouden en gezien het gunstige rapport over electrische bema ling daarvoor geageerd. Thans had hij echter reden gevonden om zich ook niet ge bonden te voelen en eveneens een bezwaar schrift ingediend. Wat de formeele kwestie betrof had hij het reglement gevolgd en dienaangaande kon zijn verzoek niet afgewezen worderi, daar het voor de vergadering schriftelijk was inge diend en een onderwerp van bespreking bij het dag. bestuur had uitgemaakt. Ook voorz. was van meening dat men na intrekking van het besluit weder geheel vrij stond. Hij vond het echter absurd en onnoo- zel om te ageeren tegen het besluit in de vo rige vergadering met zoo groote meerderheid van stemmen genomen (15 voor, 3 tegen, 1 blanco). Wat de woorden „misleidend" en „on waar" betrof daarover zou hij gaarne het oordeel van den adviseur vernemen Deze kwam terug op zijn in het begin der vergadering met den heer Wonder gevoerde descussie waarin hij deze woorden meende te hebben weerlegd, terwijl aan den anderen kant de aanbieding der firma Thomassen in zijn geheel een weerlegging dezer woorden inhoudt. Deze aanbieding hierna onder het oog nemende legde hij uit dat deze even als de anderen gebaseerd was op 200 P. K., toeren tal 425. Ook tegen dit hooge toerental was hij, daar men van deze snelgaande motoren nog weinig ervaring had. Aan den veiligen kant noemde hij het daarom een motor te nemen, die een zelfde kracht bij een gerings toerenaantal ontwikkelde, terwijl men dan zeker de kans uitsloot om als proefkonijn ge bezigd te worden. Van alle firma's was inschrijving inge komen volgens bestek en daarop was het opgegeven olieverbruik gebaseerd. Dit was voor hem zoo eenvoudig als de dag, doch er schenen menschen te zijn, die dit niet wilden begrijpen. Bovendien was er door hem in de vorige vergadering op gewezen, dat de firma Tho massen om tot 200 P.K. te komen, een lager slagenaantal had opgegeven. De heeren Groen en Poland, die zich dit niet konden herinneren, beriepen zich op de notulen, die hieromtrent ook geen licht gaven. De heer Thierens bleef echter bij zijn be wering en voerde aan dat het onmogelijk was een dergelijke discussie als in de vorige vergadering gevoerd was in alle details weer te geven. Hij geloofde echter aan de goede trouw van alle aanwezigen als hij de mee ning uitsprak, dat het doel van samenkomst niet was om een of andere fabriek te bc- voordeelen, doch om tot de voor den polder meest gunstige oplossing te komen. De heer Poland vroeg of de heer Thierens bewijzen kon dat hij niet misleidend was ge weest. Deze antwoordde dat hij sprak over de laatste aanbieding van Thomassen, welke door iedereen, die dit wilde, gezien kon worden en waarin werd uitgegaan van het standpunt 200 E. P. K. Waar meerderen tegelijk spraken, was de voorzitter verplicht hen tot de orde te roe pen, waarna de heer Poland op zijn verzoek opnieuw het woord kreeg, nadat de heer Kostelijk een opmerking had gemaakt dat hij graag zou zien, dat men zich bij het punt van bespreking hield, n.1. zijn verzoek om een punt aan de agenda toe te voegen. Daar de discussie al spoedig weer een ver ward karakter kreeg, riep de voorzitter op nieuw tot de orde en bracht het verzoek- Ko&telijk in stemming, dat daarna als punt 4 sub 3 aan de agenda werd toegevoegd (19-9). Hierna kwam in behandeling punt 4 sub 1 luidende: Bespreking besluit om den polder te doen bemalen met motoren van- de fa briek N. V. Werkspoor te Amsterdam, in te trekken. Op een vraag van den voorzitter, of iemand dit voorstel verdedigen wilde, nam de heer Wonder het woord en verklaarde dat door overdenking en bespreking met anderen bui ten en na de vergadering hij er van over tuigd was geworden, dat de Thomassen- aanbieding voor den polder het voordeeligst was, nog afgezien van de sterkere motoren, die bet voordeel zouden geven met plotseling hoogen waterstand in korten tijd veel water uit te slaan, zoodat men grootendeels van overtollig water bevrijd zou zijn voor „peil" intrad. De voorzitter: U had het niet bepaald aardig gevonden dat het hem „buitenom" be kend moest worden, dat de heeren Poland c.s. in beroep waren gegaan. Pas uit den in het begin der vergadering voorgelezen brief was hem dit feitelijk officieel medegedeeld. Ook wat het bezwaarschrift van den heer Kostelijk betrof, nad hij geen officieele mede- deeling ontvangen en het werkelijke bestaan daarvan was hem pas den vorigen dag bi zijn bezoek aan Ged Staten officieel bekend geworden. In de daar gehouden bespreking was hem gebleken dat ook Ged. de gevolgde handel wijze wel eenigszins zonderling vonden. Hij vond dit zeer verklaarbaar. Eerst had men na uitgebreide toelichting met groote meer derheid een besluit genomen, daarna stelde men een beroep in en nog voor dat hier eenig taal of teeken op was vernomen, ging men er weer toe over een vergadering te verzoeken met als doel het bewuste besluit in te trekken. Een dergelijke wijze van handelen kon hij niet anders bestempelen dan met klakkeloos en buitensporig. Als voorzitter was hij nog van opinie, dat het eerst genomen besluit gehandhaafd dien de te worden en het verheugde hem dat het dag. bestuur het in deze met hem eens was. De heer Kostelijk vei klaarde dat hij bij het lezen van den oproepingsbrief een idee van verkocht zijn had gekregen. Hoewel tegen de ruwolie-bemaling zijnde, had hij uit over wegingen van organisatorischen aard zich bij de meerderheid aangesloten en zeker zou door hem geen beroep zijn ingesteld, als hem niet gebleken was, dat anderen hem hierin voor waren gegaan. Uit hoofde van dit be zwaarschrift voelde hij zich thans gebonden voor het voorstel te stemmen. De heer Poland lichtte toe dat zijn beroep niet voortsproot uit vijandige gezindheid te gen een of andere firma. Indien hem niet ge bleken was, dat de exploitatie-rekening der firma Thomassen veel te hoog was opgezet, had hij zich zeer zeker bij het genomen be sluit neergelegd. Met de gegevens, die waren verstrekt, bleef hij echter belangrijk beneden het door den heer Thierens opgegeven cijfer Bovendien wilde hij nogmaals wijzen op de voordeeien der sterkere machines, terwijl hun exploitatie weer duurder was. De voorzitter merkte op, dat hij nog steeds niet had vernomen, waarop de heer Poland de lagere cijfers had gegrond. De adviseur deelde mede, dat deze door de belanghebbende firma waren opgesteld. Zijn plicht was echter deze critisch te toetsen en ze te vergelijken met andere opgave en dan viel dit uit ten voordeele van Werkspoor, daar deze kwam op f 9.866 per jaar en de heer Poland nog altijd getallen noemde, die boven de 10.500 gingen. Tegenover een olieverbruik van Werkspoor ad 23.7 K.G. per werkuur stond Thomassen met 27 K G., terwijl de aanleg bovendien nog 5000 duurder was. Ieder logisch denkend mensch, kon z.i. deze cijfers naast elkaar gesteld, begrijpen, dat Thomassen duurder moest zijn. Het was hem dan ook onbegrijpelijk hoe de heer Po land de aanbieding van Thomassen voordee- liger kon noemen. Iedere deskundige zou als hij onbevoor- deeld de aanbiedingen vergeleek tot dezelfde conclusie komen. De heer Wonder interrumpeerde dat in dit betoog het voordeel der sterkere motoren buiten beschouwing bleef. De heer Thierens antwoordde, dat men daar niets aan had zoolang de watertoevoer van den polder niet werd verbeterd, terwijl ook de andere motoren opgevoerd konden worden, indien dit in omstandigheden noodig mocht blijken. Wat de woorden „misleidend" en „onwaar" betreffen, meende de adviseur, dat hij daar slechts tegenover kon stellen zijn woord als man van eer. dat zijn gegevens juist zijn. De heer Gootjes wenschte nog naders te vernemen over de kracht van de motoren. De heer Thierens lichtte toe, dat men van een motor van „normaal 200 P.K" sprak als deze zonder bezwaar gedurende langen tijd die kracht kon ontwikkelen. Voerde men de zuigersnelheid op, dan werd meer water uitgeslagen. Het verschil in P.K. vond zijn oorzaak in het aantal omwentelingen. Die motor welke met het geringst aantal omwen telingen een zelfde hoeveelheid water uit slaat is het sterkst. Aldus moest men de zaak stellen. De heer Gootjes meende hieruit af te moe ten leiden, dat de Thomassenmotor niet de sterkste was, gezien het hooger aantal slagen. De heer Theerens beaamde dit, er aan toe voegende dat de Thomassen-motor inderdaad de zwakste was. Hierna las de heer Poland het door hem ingestelde beroep, waarna hij er nog op wees, dat indertijd was aangenomen op voorstel van den heer Wonder, dat men, indien men kwesties van technischen aard had deze hem toe zou zenden, gezien meerdere ontwikkeling op dit gebied boven de anderen. Thans had hij hierom verzocht en had men geen nota van zijn verzoek genomen. De motoren van Thomassen kon men ten allen tijde op 240 laten loopen Dat was hun „normaal". Nadat nog een discussie tusschen den heer Wonder en den heer Thierens omtrent het open of gesloten zijn der Werkspoormotoren onvruchtbaar was verloopen en de heer Kos telijk de idee had geopperd, dat men, gezien het van den hak op den tak spring der be sprekingen zijn voorstel inzake electrische bemaling ook wel in behandeling kon nemen verklaarde voorz. tot stemmen te willen over gaan. De heer Cootjes wenschte -chter, voor hij zijn stem gaf, nogmaals uitleg omtrent de P K. der aanbiedingen Thomassen en Werk- spoor, waaraan de heer Thierens bereidwillig voldeed, bij zijn eerst genomen conclusie vol hardende, dat Werkspoor de voordeedgste aanbieding voor den polder had gedaan. Op een verklaring van den heer Poland omtrent de verstrekkende garantie, die de heer Thomassen wenschte te geven, las de heer Thierens de desbetreffende voorwaar den in het bestek voor, die voor allen gelijke lijk luidden en waaraan zij zich hadden te onderwerpen. Hierna in stemming gebracht bleken de stemmen te „taken (9—9). De heer Wijnker stemde blanco, zoodat het voorstel geacht werd verworpen te zijn. Naar aanleiding van de woorden „mislei den" en „onwaar" verzocht de heer Thierens of deze den grondslag hadden van met voor bedachten rade onjuiste gegevens verstrek- i_ De heer Poland beaamde dit en was niet van zijn standpunt te brengen, ook niet nada van meerdere zijden hierop was aangedron- De heer Wonder verklaarde nog, dat waar hij zich een warm voorstander van Thomas sen had betoogd, dit niet ging om deze fabriek te bevoordeelen, doch dat bij hem steeds het belang van den polder als motief had gegolden. Hierna sloot de voorzitter onder een woord van dank aan den heer Thierens, van wiens onpartijdig oordeel hij zich overtuigd achtte, terwijl hij tevens de hoop uitsprak dat de genomen beslissing in het belang van den polder zou blijken te zijn. Naar wij vernemen heeft de minister van onderwijs afgewezen het ingediend be zwaar van het bestuur van de Christelijke school met den Bijbel te Castricum, tegen het besluit van den Raad der gemeente tot het beschikbaar stellen van de openbare school no. 2 te Bakkum, zoodat geen gelden behoe ven beschikbaar te worden gesteld voor den bouw van een christelijke school. In hoeverre het bestuur der genoemde school thans het aanbod der gemeente zal aanvaarfden is tot heden nog niet bekend. CHR. NAT. ZENDINGSFEEST TE BAARN. Woensdag werd te Baarn in de bosschen van paleis Soestdijk, het zgn. Roosterbosch, het jaarlijksche Chr. Nationaal zendingsfeest gehouden. Ondanks het minder gunstige weer was dit feest door duizenden belangstellen den uit alle deelen des lands bezocht. PREDIKBEURTEN. Zondag 10 Juli. Oroote Kerk, voorm. 10 uur, ds. J. H. Le- deboer, van Amsterdam. H. Avondmaal. Avond 6 uur, ds. C. J. v. Paassen, van Haar lem, dankzegging. Waakt en Bidt (10 uur,) ds. G. B. Wes tenburg, van 's-Gravenhage. Doopsgezinde Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. P. Keuning, van de Rijp. Remonstrantsch-Gerejormeerde Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Rappold. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meiienfeldt. Avond 5.30 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Kapelkerk, 10.30 uur, ds. Baar. LEGER DES HEILS. De volgende samenkomsten worden gehou den, allen onder leiding van de Stormbriga- de. Vrijdag 8 uur, Oliphant Schoch avond. Vrije toegang. Zaterdag 2 uur Straatzang in Heiloo. 8 uur, Openluchtsamenkomst op de Stee- nen brug. Zondag 7.30 uur Bidstond. 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur Openlucht Samenkomst in het bosch van Heiloo. 8 uur Vaarwel van „de Stormbrigade". UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, 9.30 uur, ds. v. d. Kieboom, Koor vrije gemeente, extra collecte diaconie. Hervormde Evangelisatie „Maranatha", voorm. 10.15 uur, de heer Mol, van Schoorl. Vrije Evang. Geref. Gemeente, Oosterweg 28, voorm. 10.15 uur, de heer C. v. Hekezen BERGEN AAN ZEE, 11 uur, liturgische dienst, ds. F. W. J. van den Kieboom te Bergen. DE RIJP, 10 uur, ds. Rooker. EGMOND BINNEN, 10.15 uur, ds. Nobel. EGMOND AAN ZEE, 10 uur, ds. Hoger- zeil. Oud Kath. Kerk, 8 uur, vroegdienst, 10 uur laatdienst, 3 uur vesper. DIRKSHORN, geen dienst. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. HEILOO, avond 7 uur, ds. Bloemhoff. Onderwerp: Jez. 55:9 „Gods wonderen wegen". Nederl. Herv. Evang. Vereeniging a. d. Kerklaan, v.m. 10 uur, de heer H. Herisma, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, 2.30 uur, ds Nobel. LIMMEN, 2 uur. ds. Bloemhoff. NIEÜWE NIEDORP, geen dienst. NOORDSCHARWOUDE, geen dienst. OUDORP, geen dienst. OUDKARSPEL, geen dienst. OUDE NIEDORP, avond 8 tyir, ds. Boeke. KOEDIJK, 10 uur, ds. Roobol. SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke, Jeugddienst. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. STOMPETOREN, 10.30 uur. ds. Heep. Evangelisatie, 2 uur, de heer Heeresma, v. Amsterdam. URSEM, 10.30 uur, ds. R. Boeke, cand. tit. H. Dienst te Schoorl. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Seu- lijn Marnix van St. Aldegonde (uitr. 7 Juli te Genua. F. C. Hooft 7 Juli v. Amst. te Batavia. Poelau Roebiah 6 Juli v. Hamburg n. Bremen. Tabian (thuisr.) 5 Juli v. Padang. Kon. Holl. Lloyd. Pernambuco (uiti.) 5 Juli te Porto Alegre Orania (uitr.) 7 Juli v. Pernambuco. Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (uitr.) 7 Juli te Southampton Indrapoera (thuisr.) 6 Juli v. Marseille Kota Agoeng (uitr.) 7 Juli te Belawan. HollandAmerika-Lijn. Breedijk, Boston n. R'dam, 7 Juli te New port News. Lochgoil 5 Juli v. R'dam te Vancouver. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Ajax 7 Juli v Torrevieja te Almeriaü Berenice 7 Juli v. Amst. n. Rotterdam,. Ceres 7 Juli v. Amsterdam n. W.-Indië Irene 7 Juli v Hamburg te Amsterdam Merope 7 Juli v Rotterdam n. Huil. Orion 4 Juli v. Kingston. Pluto 7 Juli v. Bilbao n. Santander. Trajanus (thuisr.) 7 Juli v. Havre naai Londen. Triton 4 Juli v. Kingston. Ulysses 7 Juli v. Stamboel te Bourgas, Amazone 6 Juli v. Amst. n. Hamburg. Atlas 5 Juli te Cura?ao. Aurora 6 Juli v Vigo n. Lissabon. Nereus 6 Juli v. Danzig te Stettin. Orestes 6 Juli v. Smyrna n. Carlovassf. Perseus 6 Juli v. Amst. n. Kopenhagen, Tiberius 6 Juli v Fiume n. Bari. Venus 6 Juli v. Oran te Barcelona. Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 6 Juli v. Batavia te Kaapstad N. Zeeland 6 Juli v. Brisbane n. Ade- laïde. Sigli 6 Juli v. Rangoon n. Sumatra. Holland—Afrfka-Lijn. Amstelkerk (uitr.) 6 Juli v. Suez n. Port Soedan. Nieuwkerk (uitr.) 6 Juli v. Durban n, Lorenzo Marqués. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax 7 Juli v. Yookohama I. v. Londesf te Rott. Alcinonus 6 Juli v. Amst. n. Batavia. Hector, Japan/Rott., 6 Juli v. Malta. Medon, Rott./Japan, 5 Juli v. Penang. Stentor, Amst./Java, 5 Juli v. P. Said. Java—China—Japan-Lijn. Tjinegara 5 Juli v. Shanghai te Ma- kassar. Tjisaroe a 5 Juli v. Hongkong n. Muntok JavaNew York-Lijn. Salawati, Java/New York, 6 Juli v Mar seille. Soekaboemi 6 Juli v. Batavia te New York. Tosaari, Java/New York, o Juli te Be lawan. SilverJava Pacific-Lijn. Bengkalis, Calcutta n. Los Angeles, Juli te Penang. Silverbeech 6 Juli v. New Westmanster te Calcutta Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 6 Juli v. Sunderland n, Philippeville. Jmge Johanna 6 Juli v Port Talbot n Philadelphia. HollandOost-Azië Lijn. Gaasterkerk, 6 Juli v Amst. te Hamburg VOORLOOPIG KAASBERICHT. ALKMAAR, 8 Juli 1932. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 9b stapels wegende 178000 K.G. kaas, waarvan de prijzen als volgt: Fabriekskaas: - 47 sta pels Kleine 21; 4 stapels Commissie 21. Boerenkaas: 15 stapels Kleine 22; 30 sta pels Commissie 25. Alles met rijksmerk Handel matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 8 Juli 1932. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 151 H.L.'s aangevoerd als: 23 H.L, tarwe 3.3C 4.50; 57 H.L. gerst chav. 5—7.25; 49 H.L. haver 7—7.25; 7 H.L. boonen, w.o.: bruine boonen 511, citroenboonen ƒ14; duiven boonen 10; witte boonen 10 13; 1 H.L. kanariezaad; 20 H.L. erwten, w.o.: groene erwten (kleine) 7—10, grauwe erwten 14, vale erwten 12, alles per 100 K.G. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Juli '32. Langendijker Groentenveiling. 3500 stuks Bloemkool le s. 3.305.20 per 100 st.; 7500 bos Wortelen 5.40—6.30 per 100 bos; 500 K.G. Gele Kool le s. 2; 325 K G Witte Kool 1.30; 350 K.G. Nep 9— 9.70; 35 K.G. Slaboonen 33—38; 430000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 2.105.30; Schoolmeesters 4.50; Blauwe j 4.705.50; Drielingen 2 3.30, alles per 100 K.G. PURMEREND, 7 Juli 1932. „Afslag vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken'. Aardappelen: Schotsche muizen 0.531.23, BI. Eigenheimers 1.34 1.38, Sch. muizen (kl.) 34—90 cent per zak, 25 K.G,; luinboonen 3740 cent per zak, 15 K.G Peulen 47.50 per zak, 50 K.G.Doperwten 2—6.60 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 36 per 100 K G Perziken 6—13 per 100; Aardbeien 6— 17 cent per doosje 1 pond)Komkommers 47 per 100; Bloemkool 14 per 100; Sla 0.501.60 per 100 krop; Wor telen 3.106.80 per 100 bos; Sjalotten 2.80 per 100 bos; Slaboonen per KG 34 —40 cent; Snijboonen 25—34 cent per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 7 Juli 1932- 124200 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche I?u'z™ -^ 2.20—./ 2.40; Schotsche muizen K Drielingen 2.10—3.40; 4 K.G. Spercieboonen 35; 165 K.G. Tuin- ^°°ne" 2-70—3125 K.G. Zilvernep 9-80i„^°K G- Peu'en /10; 500 15 9' e Kool f L90, alles per 100 K G.; 270 stuks Bloemkool 2.602.80 per 100 stuks. B1VERWIJK' 7 Juli 1932 Aan de div- aardbeienmarkten bewogen zich Donderdag- fY?nd de P"jzen tusschen de 15—20 per I v/U K-vj. ZAANDAM, 7 Juli 1932. Veilingvereen. »Ge .Zaanstreek", Sla 2558 cent per kist; Andijvie 1390 cent per kist; Peen 5-8— II cent per bos; Bloemkool 18 cent per st.; I ïeterselie 36 cent per bos; Selderie 58 cent per bosSlaprei 25 cent per bos; Uien 3—5 cent per bos; Bloemkool le s. 5— 8 cent en 2e s. 3—4J$ cent per stuk; Aard- appelen 3.40^ 4.50 per 100 K O.; Sla boonen 18—22 cent per pond; Snijboonen 19 —21 cent per pond; Tuinboonen 50—70 cent per pond; Peulen 11—13 cent per pond; Komkommers 29 cent per stuk; Rabarber 7—9 cent per bosSpinazie 65—75 cent per kleine kist; Postelein 1245 cent per kl. kist; Roode Kool 8 cent per stuk; Tomaten 4—9 cent per pond; Aardbeien 4055 cent per slof.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10