Aqwda Alcmaria Victrix S. D. S. I ïBiwteniand Stad m Om WeediedcfU Sport £uchlvaact ZONDAG a.s. 10.30 Amsterdam. AIcmaria-Nieuws. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. Vrijdag 8 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain, hoofdnum mer Zijn terugkomst (dram hoofdrollen Janet Gaynor en Charles Farrell. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummers 1. Schip in Nood (rom.), 2 Moderne Liefde (com.), hootfdrollen Edmund Lowe en Mac Clarke. Voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater, hoofdnummer Drie dagen in de patoet (com.), hoofdrol Felix Bressart. Toegang voor personen boven 18 jaar. 7.30 uur Harmonie hoofdtaummer Lieve ling der Goden, hoofdrollen: Emil Jannings en Renate Müller. Toegang voor personen boven 18 jaar. Zaterdag 9 Juli. 4 uur. Bergen, Opening dr. Dekker-huis m ra.v. Pro Arte. 7.30 uur, Cinema Americaisi: Zijn terug komst (dram.). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Schip in Nood (rom.), 2. Moderne Liefde (com). j 7.30 uur, Victoria-Theater:' Drie dagen in de Patoet (com.) 7.30 uur Harmonie Lieveling der Goden. 7.30 uur, Ter Coulster, HeBoo. Opvoering van de gecostumeerde dieoenklucht Van den Vos Reinaerde door de Vrijz. Christ. Jeugdgemeenschap. 8 uur, Bergen, concert ^Bergens Ge mengd Koor en Bergen's Mannenkoor) in de Unie. Zondag 10 Juli. 2Y, uur Sted. Muziektuin Kinderkoor „De Kleine Stem'' m.m.v. adsp. afd. v. d. Arb Sportbond. In Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Zijn terug komst (dram.) In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Schip in Nood, (rom.) 2. Moderne Liefde (com.) In Victoria-Theater van 2 uirr nam. af doorloopende voorstelling van Dfrie dagen in de Patoet (com.) 2 en 4.30 uur Harmonie, Lieveling der Goden. 7.30 uur Sted. Muziektuin Concert o. 1. v. Com. Jonker (soliste Anine Veejienbos). Maandag 11 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: -Zijn terug komst (dram.). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer: Schip in Nood; 2. Moderne Liefde (com.) 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (rom.) Dinsdag 12 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram.) 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Schip in Nood (rom.), Moderne Liefde (com.) 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (com.) Woensdag 13 Juli. 11 uur v.m. Kattenberg, Heiloo, Zendings- feest I. Z. I. N. Diverse sprekers m.m»v. Chr. Harmoniegezelschap „Nut en Genoegen" van Edam. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Schip in nood (rom.); 2. Moderne Liefde (com.) 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (com.) Donderdag 14 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram.). 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Schip in Nood (rom.); 2. Moderne Liefde (com.) 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen 'n de Patoet (com.) NIEUWE FRANSCHE INVOER RECHT- VERHOOGINGEN. De directie van den landbouw deelt mede, dat blijkens telefonisch bericht van den rijks- laudbouwconsulent te Parijs als gevolg van opl handelsverdrag het invoerrecht de opheffing van het Fransch-Italiaansche op gezouten rauwe hammen verhoogd is van 173 tot 400 frs., dat op de droge worstsoorten salami, mortadelle, zamponi en cotechini, van 160 tot 573 frs. en dat op andere bereide vleescbwa- ren van varkensvleesch van de boven met name genoemde worstsoorten van 470 tot 300 frs., alles per 100 K.G. DE TEXTIELINDUSTRIE IN TWENTE. De fabriek Almelo om de aribere week stopgezet. De textielfabriek Almelo te Almelo zak van fteden af om de andere week stop staan in verband met de moeilijkheden in de textiel industrie. De grootste textielfirma ter plaatse H. ten Cate en Zm overweegt nog meer ar beiders te ontslaan De vorige week werd hier aan ca. 100 arbeiders ontstag aangezegd. In een conferentie van de textielarbeiders-orga nisaties met de directie besloot de eerstgc- ooemde zich evenals de fabrikanten to»t de egeering te wenden teneinde contingjentee- ring te bepleiten. HET ONGEVAL TE BORKEL. Het slachtoffer overleden De 48-jarige veilingschipper T. Kapteym uit Berkel, die gistermiddag werd getroffen dtoor de vallende brugklep, is aan de gevolgen van de bekomen verwondingen overleden. De «on gelukkige was vader van een groot gezin. Van de brug blijkt de as te zijn gebroken. De politie heeft de vernielde brugdeelen in beslag genomen. Het scheepvaartverkeer iog steeds gestremd. is BRANDEN. Te Lentingewolde is waarschijnlijk doot het spelen met vuur door kinderen de boerde" rij van den landbouwer A. Hof afgebrand Verzekering dekt de schade. Zes varkens verbrand. Dinsdagnacht is de boerderij met schuren van L. Looman te Doetinchem afgeorand. Zes varkens kwamen in de vlammen om. Van den inboedel kon niets worden gered. Alles was verzekerd. Te Volkel is de boerderij van den heer Van Rijbroek door onbekende oorzaak tot den grond toe afgebrand. Een paard kwam in 3e vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt slechts gedeel telijk de schade. Door onbekende oorzaak is brand uit- ebroken in de boerderij van J. Schaaps in de Peel te Zeeland (N.-B De boerderij, stallen en schuur brandden tot den grond toe at. Verzekering dekt de schade. KOEIEN VEROORZAKEN ONTSPORING VAN STOOMTRAM. De machinist gedood.. Vanmorgen is de goederentram van de Drachtsche Stoomtrammaatschappi], die om half zeven uit Groningen vertrekt bij Peize ontspoord, doordat plotseling eenige koeien op de rails kwamen. De locomotief en 4 wa gens vielen om. De machinist kwam onder den locomotief en was op slag dood. De con ducteur en de reserve-conducteur kwamen met den schrik vrij. Het slachtoffer A. ten Hoeve uit Groningen was gehuwd en vader van een kind. De lijn is geheel versperd. De dienst wordt met bussen onderhouden. Wij vernemen nader, dat de verongelukte machinist van de stoomtram Groningen— Drachten een vrouw en twee kinderen ach terlaat en ongeveer 40 jaar oud is. Van de koeien, die het ongeluk hebben veroorzaakt zijn twee gedood, terwijl drie een poot zijn afgereden. Het is nog niet bekend van wie de koeien waren. De machinist is met zijn hoofd bekneld geraakt in de draden van het hek waartegen de locomotief was opgereden. Daardoor is hij niet zooals de conducteurs in staat geweest van de tram te springen. Drie wagens zijn geheel vernield, twee zijn weer op de rails gebracht. Men is bezig een derde weer op de rails te plaatsen. Men vreest dat het tramverkeer nog tot vanavond misschien zelfs tot morgen niet weer in orde kan worden gebracht. Passagiers worden per bus vervoerd terwijl het goederenverkeer stil staat. VALBRUG DEFECT GERAAKT. Donderdag viel de valbrug te Berkel nabij de haven van de Berkelsche groentenveiling op den verkeersweg van de veiling naar Rot terdam bij het ophalen plotseling. De verbin ding werd verbroken. Een schipper geraakte er onder en werd zwaar gewond. Het verkeer wordt gestremd, doordat de brug niet zoo spoedig in orde kan worden gebracht. De schipper is aan de verwondingen over leden. Van de brug blijkt de as te zijn gebro ken. De politie heeft de vernielde brugdeelen in beslag genomen. BADNYMPH IN EEN TAXI. Het Duitsche kamermeisje van de Itali- aansche legatie was dezer dagen, aldus meldt „Het Vaderland", met de kokin naar Scheveningen gegaan om bij het Groene huisje verkwikking te zoeken door een bad in zee. Toen de baadsters terugkeerden naar het strand, bleek van het kamermeisje alle klee ding te zijn gestolen. Er zat niet anders op dan een taxi te nemen en met het druipende badpak aan terug te keeren naar de legatie Is het waar, dat den eene geen tijd werd gelaten zich behoorlijk aan te kleeden. zoodat deze m zijo onderkleeren met de rijksveld wachters moest meegaan, en dat hem het ver zoek werd geweigerd, dat zijn zuster zou worden gewaarschuwd, bij wie het grootste deel van zijn geld wordt bewaard? Is de minister, als hij deze wijze van op treden wraakt, bereid, afdoende maatregelen te treffen, opdat herhaling zal worden uitge sloten? VERKEERSONGEVALLEN. Overreden en geiOod. Gistermiddag om vier uur is het twaalf jarige zoontje van den heer R- te Amsterdam, dat uit school kwam, bij het oversteken van den Amstelveenschen Weg, ter hoogte van den nieuwen Wandelweg, door een auto van Van Gend en Loos overreden. De wielen gingen het ventje over den hals. De dood trad onmiddellijk in. GEMEENTERAAD VAN UTRECHT. Daar in de vorige raadszitting te Utrecht de stemmen staakten over een voorstel der heeren Oomen en Van Maarseveen (beiden R.K om de ambtenares in gemeentedienst die beneden het 45ste jaar in het huwelijk treedt ontslag te verkenen, werd hierover in de bijeenkomst van Donderdagmiddag op nieuw gestemd. Thans werd het voorstel met 20 tegen 15 stemmen aangenomen. Eveneens werd met een zelfde stemmental een voorstel aangenomen dat beoogde de intrekking van de bepaling dat vrouwelijke ambtenaren die reeds in gemeentedienst waren bij huwelijk niet zouden worden ontslagen. Hiermede is dus ook een der z.g. overgangsmaatregelen van de baan die indertijd door den heer Zuidam (V.B.) waren voorgesteld. EEN GRAANPAKHU1S UITGEBRAND. Regeeringstarwe verbrand. Donderdagmorgen te tien uur brak, naar het Hbld. meldt, brand uit in het groote graanpakhuis van J. Kuiper te Winschoten De brandweer, hoewel spoedig ter plaatse met twee autospuiten, kon niet verhinderen dat de silo en de bovenverdieping uitbrand den Daarin waren groote voorraden regee ringstarwe en kanariezaad opgeslagen. De andere verdiepingen kregen veel water schade. Het woonhuis bleef behouden. Oor zaak onbekend. Alles was verzekerd. AUTO VERNIELT EEN HUIS. Donderdagnamiddag reden twee zware vrachtauto's van een dienst Amsterdam Stadskanaal op den Meppelerweg onder Zwolle, 1de voorste auto bij de Berkummer- brug moest stoppen voor een tegemoet ko mende personenauto bemerkte de chauffeur van de achterste vrachtauto pas op het laatste oogenblik, dat hij eveneens moest stoppen. Om een aanrijding te voorkomen stuurde hij zijn wagen tusschen den voorsten vrachtauto en het huis van de wed. Bongers. Een hoek van dit huis werd ingedrukt en de auto zaï vastgeklemd. Nadat de auto losgemaakt was kon zij den rit vervolgen. WEGENS EEN BOETE. Optreden van rijksveldwachters. Het lid van de Tweede Kamer, de heer Van der Heide heeft tot den minister van justitie de volgende vragen gericht: Is het waar, dat in den nacht van 29 op 30 Juni twee mannen te Amsterdam door eenige rijksveldwachters van hun bed zijn gelicht en naar een politiebureau zijn gebracht, omdat zij de door hen verschuldigde boete niet had den betaald? DE KAASMARKT. De aanvoer op de heden gehouden kaasmarkt bedroeg heden 178.000 K.G. De handel was matig, terwijl de prijzen bedroevend waren. De hoogste markt be droeg voor de kleine fabriekskaas slechts 21 per 50 K.G. doch er werden zelfs stapels verkocht voor 15. De oorzaak van dezen bedroevenden prijs is een gevolg van het feit, dat de steun regeling voor de zuivelproducten, die 1 Juli in werking zou treden, nog steeds op zich laat wachten, aangezien de re geering, op grond van alle mogelijke ingekomen adviezen, nog niet weet welke regeling getroffen moet worden, waardoor de handel in de onzekerheid verkeert of er al dan niet accijns op de kaas zal komen en dus huiverig is met inkoopen. In den Haag stelt men zich op het standpunt, dat door verhooging van den prijs voor den binnenlandschen afzet de producenten gered moeten worden. De handel stelt zich op het standpunt dat het product gered moet worden door opruiming van de belemmeringen voor den afzet van de kaas in het buitenland en oordeelt, dat de regeering van den gunstigen stand.van onze handelsbalans met Duitschland moet profiteeren. Duitschland voert n.1. in ons land voor tweemaal zooveel waren in als Nederland in Duitschland en eischt toch dat Nederlandsche verkoopers met be taling van een deel van het ingevoerde genoegen nemen en het andere deel op Duitsche banken laten staan tot den tijd waarop betaling wordt toegestaan. Terecht oordeelt de Nederlandsche handel, dat de houding van Duitschland tegenover zijn besten kant een andere behoort te zijn en dit temeer omdat aan Denemarken en Italië een gunsti ger regeling is toegestaan en Nederland is opgenomen in de meest begunsti gingsclausule. Denemarken en Italië hebben blijk baar bekwame diplomaten naar Berlijn gezonden. De Nederlandsche keerden n.1. zonder eenig succes uit Berlijn terug. Heden werd door de Vereeniging van Kaashandelaren in Noord-Holland de toestand besproken en besloten aan den minister van Economische zaken en Arbeid het volgende telegram te zenden: „Kaasprijzen overal dalend. Eenig mogelijke steun is verruiming van ex port. Verzoeken opnieuw onderhande ling vooral met Spanje en Duitschland, geleid door de bekwaamste diplomaten, vergezeld van deskundigen uit den handel." Aan de zustervereenigingen in de an dere provincies is telegrafisch verzocht aan dit adres adhaesie te betuigen. De markt stond heden sterk in het teeken van het vreemdelingenverkeer. Niet minder dan 500 congressisten van het congres van de Rotterdamsche Han delskamer, een organisatie van Ver- bruiksvereenigingen, bezochten" heden per touringcars de markt en vertrokken daarna naar Bergen aan Zee om in hotel „Nassau-Bergen" aldaar de lunch te gebruiken. stellenden is er dan tevens gelegenheid een en ander te vragen over de cultuur van r zen. De werkbaas Pijper van de plantsoene zal dan aanwezig zijn. GEVAARLIJKE FIETSRIJDER Gisteravond te ongeveer half negen is op den Schermerweg een 12-jarige wielrijder, die plotseling achter een auto, waartegen hij als 't ware een wedstrijd hield, vandaan schoot, tegen een tegemoetkomende vracht auto aangereden, waardoor de fietser leelijk in den knel kwam. Dank zij een groote dosis geluk kwam de jongen er met een paar wondjes aan het gezicht af, doch zijn fiets werd totaal vernield. Den autobestuurder treft absoluut geen schuld. BIJZONDERE NEUTRALE LAGERE SCHOOL VOOR JONGENS EN MEISJES. Tot zitting nemen in het voorloopig bestuur van de op te richten vereeniging ter verkrij ging en instandhouding van een neutrale la gere school voor jongens en meisjes heeft zich nog de heer w. J. Karssen alhier bereid verklaard. POSTDUIF AANGEVLOGEN. Een postduif gemerkt 29 Belg. met numnter is opgevangen op Nassaulaan 23 alhier, waar de eigenaar hem kan terughalen. VEREENIGING VOOR GEZINS VERPLEGING. De zusters verpleegden in de maand Juni 119 patiënten en legden 1731 bezoeken af waarvan 403 betalende bezoeken, 991 bezoe ken van 't A.Z.A. en 337 gratis bezoeken. Er werd 8 x den dokter geassisteerd, 9 x de laat ste hulp verleend bij 't afleggen en 1 x gehol pen bij transport. De wijkkraamverpleegsters verpleegden 7 patiënten, legden 140 bezoeken af en hebben 4 x den dokter geassisteerd. GESLAAGD. Geslaagd is voor het doctoraal examen klassieke letteren aan de Universiteit te Utrecht de heer J. C. Conijn alhier. Geslaagd voor het Mercurius-diploma Ne- derl. handelscorrespondentie W. Schuyff en Z. Roet, beiden wonende te Alkmaar. HET ROSARIUM. Onze rozentuin in het Nassaukwartier staat in bloei en het is v/el aardig daar eens eventjes te kijken. Ook zal a.s. Zondag, 's middags tusschen 4 en 5 uur en van 7 tot 8 uur de fontein aldaar sproeien. Voor belang DE AUTOBEURS. Er was gisteren een vijftiental wagens op de autobeurs verschenen, en er was voor deze ftieuwe markt vrij veel belangstelling. Men hoopt er nu nog slechts op, dat er minder nieuwsgierigen en meer koopers zul len komen, hoewel men natuurlijk volkomen begrijpt, dat een auto nu eenmaal geen arti kel is, dat men zich even gemakkelijk aan schaft als een piepkuiken of een pond boter. Er waren wagens van zeer diverse merken en prijzen, zoodat elck wat wils kan krijgen en er is steeds een expert beschikbaar, die tegen billijk tarief eiken wagen onderzoekt, die men uit de hier samengebrachte collectie zou willen bezitten. Waar in andere plaat sen reeds gemeentelijke autobeurzen werden opgericht, die volkomen aan het doel beant woorden, is het duidelijk, dat de behoefte aan een dergelijke markt zich in dezen tijd van mechanische verkeer steeds meer doet gevoelen. Aanwezig waren tevens enkele wagens van het Dodge Brothers-merk, niet zoozeer bestemd voor directen verkoop dan wel voor demonstratie. Men vond hier de typen 4 cy- linder 4 onder den kap, de 4 cylinder Sedan en de 6 cylinder Sedan en vrachtwagenchas- sis, de typen met hangende motor, waarbij men niet meer behoeft te debrayeeren, maar direct wegrijdt, de wagens met het freewheei- systeem waar het overschakelen vrijwel on merkbaar kan geschieden. Deze wagens van de firma Louwman en Parqui uit Den Haag hadden mede door hun fraai uiterlijk, hun soepelen, lichten gang, hun krachtig, hydraulisch remsy- steem en gevoeligheid voor het stuur de al- gemeene belangstelling. NED. VER. VAN HUISVROUWEN AFD. ALKMAAR. Donderdagmiddag was voor de laatste maal in dit seizoen een theemiddag georgani seerd in de Unie, die een zeer gezellig ver loop had. De presidente opende met een hartelijk woord van welkom en vertelde dat men in de eerste plaats was samengekomen om de resultaten te zien van het indertijd verstrekte zaad, dat door den heer Reus, tuin-architecr van Moerheim, na zijn lezing aan de .leden was uitgedeeld. De heer Reus was persoonlijk aanwezig om de beschikbare prijsjes uit te deelen. De meeste leden hadden echter in den tuin ge zaaid en de verkregen resultaten waren zeer moeilijk toonbaar in de Unie, daar een stuk tuin zich niet zoo gemakkelijk laat meene men. Enkelen brachten echter hunne plantjes mede. „Piet van de Unie" kreeg na stemming den eersten prijs .onder een hartelijk applaus; mevr. Wit en mevr. Tip—Gorter den 2en en 3en prijs. De heer Reus gaf daarna op enkele vra gen nog vele raadgevingen, die zeker in praktijk zullen worden gebracht. Voor het tweede en verdere gedeelte van dezen middag had het bestuur den stadge noot, den heer Eli Prins, uitgenoodigd, die bereid was gevonden, met zijn zuster, mej. Roosje Prins, enkele voordrachten te geven, met muziekbegeleiding. Van deze goede gedachte heeft het bestuur zeker geen spijt gehad, want de heer Prins en zijn zuster hebben de aanwezigen oogen- blikken van waar kunstgenot gegeven. Eerst werd het sprookje van de nachtegaal van Andersen vertolkt op een wijze boven allen lof verheven. De heer Prins droeg duidelijk, mooi en toch-eenvoudig voor; hij wist elk fijn puntje tot zijn recht te doen komen en de prachtige muziek vertolkt op werkelijk fijne wijze van mej. R. Prins verhoogde de sfeer en maakte er 'een zeer mooi geheel van. Na de pauze volgden nog verschillende gedichten; ernst en daarna fijne humor wis selden elkaar af en alles werd onder de grootste stilte aangehoord. De presidente vertolkte dan ook zeker de meening van allen, toen zij deze beide jonge menschen, die zooveel liefde voor de kunst bleken te hebben, met mooie rozen harte lijk dank zegde voor het genotene. LUNCHROOM VICTORIA. Op den hoek Achterstraat-Doorbraak is een nieuwe lunchroom verrezen in een pand, dat jarenlang als kantoor gebruikt werd. Het inwendige is geheel veranderd en ziet er nu netjes uit. Frissche muren en zoldering, nieuwe tafeltjes en stoeltjes en een keurig buffet achter in de zaal, zorgen er voor, dat de gasten er zich thuis zullen voeten. Vooraan is een breed raam, dat een gezel lig zitje waarborgt, en tenslotte zijn er vi trines met inhoud, zoodat men reeds van bui ten kan zien, wat er binnen te koop is. En aangezien de eigenaar tot devies heeft „Goed en goedkoop eten", zal hij wel niet te leurgesteld worden en zullen de klanten ze ker komen! GROOT VOCAAL TUIN-CONCERT. Zondagavond half acht wordt in den Sted. Muziektuin een groot vocaal tuinconcert ge geven door Schoorl's gemengd koor, Zang- lust te Koedijk, Dubbel Mannenkwartet „Zang en Vriendschap» te Alkmaar, Daniël de Lange e Koog aan de Zaan, Corn. Jon- kers koorklassen te Alkmaar, ZangklaLp Koedijk en Schoorl's kinderkoor te SchoorL naar waarnemingen, verricht in den morgen van 8 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.3 mM. te La Coruna. Laagste barometerstand 748.8 mM. te Torshaven. Verwachting, geldig tot den avond van 9 Juli: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke tot Westelijke richtingen; gedeeltelijk be wolkt; weinig of geen regen; iets koeler over- dag. Overzicht. De hooge druk uit het Zuidwesten ontwik» kelde zich krachtig en breidde zich tot over de Noordzee uit, tevens echter over Frank rijk, waardoor het doorkomen van een Oos tenwind belemmerd wordt. Ten noorden van Schotland verscheen een daling, die den toe stand eenigszins onzeker maakt maar die waarschijnlijk hier te lande weinig invloed zal hebben. In Schotland brengt deze depres sie regen. In Ierland en Engeland steeg de temperatuur, in Noord Scandinavië daalde zij vrij sterk. Zware onweerregens vielen in West- en Zuid-Duitschland. Karsruhe meldt 33 mM. Indien de drukstijging nog aan houdt blijven de vooruitzichten voor Enge land, Frankrijk en ons land nog gunstig. HOOG- EN LAAG WATER Tt BERGEN AAN ZEE. Hoog water. Laag water* Juli. dat. v.m. nam. v.m. nam 9 7.43 S.08 4.11 430 10 8.30 S.58 4.55 513 11 9.26 9.54 5.39 6.02 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water. dat. v.m. nam. v.m nam 9 7.40 8.05 3.59 4.18 10 8.27 8.55 4.43 5.01 11 9.23 9.51 5.27 5.50 Alle vereenigingen staan gezamenlijk onder leiding van den heer Corn. Jonker en als so liste (altzangeres) zal mej. Annie Veenenbos optreden. De dames Annie Nies en Rens Geus zorgen voor de pianobegeleiding. Een zeer gevarieerd programma zal tot uitvoering gebracht worden. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtu) gen en andere voertuigen te 21,50 uur licht op. Het Juli-nummer van Alcmaria is een echt artikelen-nummer geworden, en neemt daar door zeker een belangrijke plaats in in de rij der gele maandbladen, die wij verzameld hebben. Allereerst schrijft de redacteur over de oud-Alcmariaan Wim Zweedijk, den ar chitect van het Nederlandsch paviljoen te Vincennes (Koloniale wereldtentoonstelling van het vorig jaar), en wel naar aanleiding van zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau en tot ridder van het Fran- sche Legioen van Eer. Het artik .1 is verluent met foto's van Zweedijk, Jan H. de Groot en van het Nederl. paviljoen vóór den brand. Lutterot schrijft vervolgens over „bedrijfs voetbal'. Dit artikel is eigenlijk voor een ™.eII3.3 vereen3van zeer groote waarde. Wellicht, dat wij er zelf t.z.t. nog eens op terug komen, al willen we dadelijk wel ^eg* gen, dat wij de meening van den schrijver volkomen deelen. K. vertelt iets over techniek en temno en Dajos houdt een algemeen voetbalpraatje, dat men ook wei eens even nader bestudeeren mag. tt ^f1 interessante bijdrage levert verder Jan H de Groot, die allerlei bijzonderheden ver telt over sport in Polen. „°ezeilig is het verslag van de buitenge- 'gemeene vergadering en zeer lezens waardig het derde vervolg van het Sportver haal uit n crisistijd van Scriba. tn tenslotte vermelden we nog een opwek ing van trainer Hamel, welke geen enkel Alcmariaan mag overslaan. Fn a°f men z'.e*> een hrele serie bijdragen! aat nog wel in een zomernummer. De Ibis (thuisreis) vertrokken uit Batavia, aangekomen te Medan. De Duif (thuisreis) gister vertrokken uit Rutbah, geland te Cairo. Bij de K.L.M. is bericht ingekomen, dat de Uil (uitreis) na tusschenlandingen te Leip- zig en Boedapest te Belgrado is geland.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2