Agenda Stad en Omgeving. 'JUiMicaties tBiicgedijke Stand m yicoviaciaal 'Mams Qemeentecaden 6Binnenland Weecêecicht EEN ADVERTENTIE i'S. maatregelen dieneu te worden' be- dat. Het revolutionnaire karakter der staking. DE BERGERWEG. ALKMAAR. *j's EGMONDBINNEN. HEERHUGOWAARD. OTERLEEK. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomeriijd). Hoog water. Laag water. Juli HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Maandag 11 juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram Boven 18 jaar. 7.30 uur, A'.kmaarsch Bioscoop-Theater, hoofdnummer: Schip in Nood; 2. Moderne Liefde (com.) Eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (rom.) Boven 18 jaar. Dinsdag 12 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram.) Boven 18 aar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Schip in Nood (rom.), Moderne Liefde (com.) Eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (com.) Boven 18 jaar. 8 uur Central, Evangelisatie samenkomst. Woensdag 13 Juli. 11 uur v.m. Kattenberg, Heiloo, Zendings- feest Z. I. N. Diverse sprekers m.m v. Chr. Harmoniegezelschap „Nut en Genoegen van Edam. ton, en den minister van defensie, Crotard Beide ministers staan in voortdurend contact met den gouverneur van Henegouwen. Een vergadering, gehouden in het ministerie van 'Arbeid en ijverheid, tusschen den minister en de afgevaardigden van werkgevers en werk nemers heeft geen enkel resultaat opgele verd. Het zevende linieregiment uit Mechelen en het tiende linieregiment uit Aarlen zijn naar Bergen en Charleroi gezonden, teneinde het zich aldaar bevindende garnizoen te ver sterken. Tevens werden verschillende deta chementen van het corps der genietroepen naar de mijnen gezonden, om aldaar de nood zakelijke werkzaamheden tot het behoud der mijnen te verrichten. De dag van Zondag is bewogener ge weest dan de vorige dagen. De La Louvière is de gasvoorraad vrijwel geheel uitgeput. Men heeft er nog slechts 5000 M3, terwijl het dagelijksche verbruik 4500 M3 bedraagt. Te La Louvière hebben de stakers gepoogd een meeting te houden. Zij werden herhaalde malen door de gendarmerie uiteen geslagen. De winkeliers, aie onlusten voorzagen, had den hun winkels Zondag gesloten. Ongeveer 11 uur, na afloop van de meeting, die de gen darmerie toch niet had kunnen verhinderen, is het tot ernstige onlusten gekomen. De gendarmes werden bijna overrompeld. Ver sterking werd in allerijl gevraagd en ver schillende charges werden uitgevoerd, zoodat de stakers ten slotte uiteengedreven werden, met achterlating evenwel van eenige gewon den. Te Bergen is het zevende linieregiment Zondag aangekomen tot versterking van het eerste regiment jagers. Onlusten hadden daar echter nog niet plaats. Erger was het in de streek van Charleroi. Het kwam aldaar tot een bloedige botsing tusschen de gendarmerie en de stakers, die den kolenmijn Lodelinsari wilde binnen dringen. De regeering heeft thans de onomstoote- lijke bewijzen in handen, dat de staking op communistischen en revolutionnairen grond slag berust. Het middenpunt der communis tische agitatie is ontdekt in Wasmes in de nabijheid van Mons. Er zijn documenten in beslag genomen, waaruit blijkt, dat de Belgische communisten in contact staan met zekere communistische elementen in Frank rijk en Nederland. Verscheidene communisti sche leiders zijn gearresteerd. AANRANDING BIJ PUTHSCHIMMEN (LIMB.) Zonder succes. - Toen de veehouder J. L. uit Puthschimmen tich Zaterdagmiddag op den Keldenaasweg naar huis begaf, werd hij door 2 personen op de fiets achterhaald. Toen zij hem op een af stand van twee meter waren genaderd. Richtte een van beiden plotseling een revol ver op. J. L. en dreigde hem om zijn geld af ie geven. L., die erg geschroken was, wierp zijn rijwiel weg en sloeg op de vlucht, daar bij om hulp roepend. De beide mannen volg den hem een 50 M., doch toen juist een vrachtauto kwam aanrijden, sloegen zij op ,<le vlucht en verdwenen. L. was in het bezit i^an ruim 700. Door de politie wordt een onderzoek ingesteld en de omgeving afge zocht. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk fpoar. GESLAAGD. Te Amsterdam slaagde Zaterdag voor het Staatsexamen onderwijzer de heer W A .•Barten, alhier. SCHOOLFEEST IN DEN MUZIEKTUIN .Woensdagmiddag zal het feest der openbare scholen in den Muziektuin voor de drie laag ste klassen plaats hebben. De kinderen ver trekken om 4 uur precies van het Doelenveld en marcheeren vandaar naar den Muziek tuin waar o.a. een goocheluitvoering en een poppenspel van „De Gelaarsde Kat" zullen plaats hebben. Natuurlijk worden de kleintjes ook getracteerd. Te ongeveer kwart over 7 kunnen de kinde ren in de Wilhelminalaan worden afgehaald. OPBRENGST SPELDJESDAO. De gister gehouden collecte van het Wit Gele Kruis heeft een bedrag van 220 op gebracht. Het comité brengt aan allen, die tot dit resultaat hebben medegewerkt, een hartelijk woord van dank. BOERDERIJ TE BURGERBRUG VERBRAND. Te Burgerbrug is Zaterdagnacht de boer derij, bewoond door den heer Witsen, en eigendom van den heer J, Slachter te IJmui- den, totaal afgebrand. Ook de naastgelegen schuur brandde af. Van den inboedel kon niets gered worden. Weliswaar kwam de brandweer uit Schagerbrug aangerukt, maar deze kon niet voorkomen, dat alle» ver brandde. Behalve den inboedel verbrandden tal van en was er kippen en landbouwwerktuigen. De oorzaak van den brand is onbekend. Hooibroei is zoo goed als uitgesloten». Verzekering dekt de schade. ZILVEREN PROFESSIEFEEST IN „HUIZE SINT AUGUSTINUS" Men schrijft ons: Zaterdag a.s. hoopt zuster Pancratia Huize Sint Augustinus" in de Emmastraat alhier, den dag te herdenken, waarop vóór 25 jaren hare H. Professie aflegde de Orde van de Eerwaarde zusters Augusti- nessen uit Delft. Van de 25 kloosterjaren, gedurende welke zuster Pancratia met den grootsten ijver en in alle eenvoud onafgebroken werkzaam in den dienst der menschheid, bracht zij meer dan 20 door in onze stad Alkmaar. Het zal de feestelinge dan ook Zaterdag ongetwijfeld niet aan belangstelling ontbre ken. TRAGISCH GEBEUREN. Mevr. H. B., een lid van de dameskegelclub „Ke-Ki-Ka", die gister per autobus een uit stapje maakte naar Arnhem ca., is op den terugtocht op de Velserpont ongesteld ge worden, zoodat zij op medisch advies per ziekenauto verder moest worden vervoerd, ten einde in het St. Elisabethgesticht te worden opgenomen, maar gedurende dat ver voer overleden. In Castricum werd den door verwittigde geestelijken, de laatste H. H Sacramenten toegediend. TENTOONSTELLINGWERK DER LEERLINGEN. Men verzoekt ons mede te deelen, dat mor. gen tusschen 4 en 5 uur in de Meisjesschool een tentoonstelling van werk der leerlingen zal worden gehouden handwerken en Sljöd werk van oudere en jongere meisjes. Dit is de 5e jaarlijksche tentoonstelling, die wellicht van de school in haar tegen woord igen vorm de laatste zal zijn. PROTEST TEGEN EEN RAADSBESLUIT. Naar wij vernemen heeft de fractie van den Vrijheidsbond, de heeren Govers en Stoutjes- dijk, mr. Langeveld en de heer Keesom, lic der RK. raadsfractie, het verzoek tot de Kroon gericht om het raadsbesluit tot instel ling van een gemeentelijke radio-distributie, als zijnde in strijd met het algemeen belang te willen vernietigen. BUITENWERKINGSTELLING DER WINKELSLUITINGSWET. Men deelt ons van winkelierszijde mede, dat B. en W. besloten hebben in verband met het hier te houden Nat. Muziekconcours de bepalingen der winkelsluitingswet buiten werking te stellen op de Zondagen 17, 24 en 31 Juli, zoodat dan de winkels tot 8 uur des avonds mogen open blijven. DE BOKKEBRUG. De hoofden voor de nieuwe Bokkebrug zijn gereed gekomen, zoodat Zaterdagmiddag de put vol water kon loopen en morgen een aan vang gemaakt kan worden met het wegne men van de flammen, zoodat spoedig het scheepvaartverkeer voortgang kan hebben. Zooals men weet wordt de brug op de Alk- maarsche Ijzer en Metaalgieterij gemaakt en moet de brug de volgende week gereed zijn. Men schiet daar met het maken van de brug flink op, doch zekerheid dat dit het geval zou zijn konden wij niet bekomen. Wel zal dit binnen veertien dagen kunnen geschieden. Verwacht wordt, dat aan het einde van deze maand de brug geplaatst is en de Han delskade voor het verkeer zal kunnen worden opengesteld. ALS ADELBORSTEN UIT ZIJN Eenige adelborsten hadden hun vrijen Zondag doorgebracht in een auto, waarmee een zeer gezellige rit was gemaakt. Op weg naar Den Helder, even voorbij Alkmaar, kregen ze echter pech. Een band sprong en de wagen maakte zulk een gewel dige schuiver, dat hij duikelde en op zij kwam te liggen. Vijf doodsbleeke jongelieden kropen met verwrongen gezichten uit het apparaat. Ze keken elkaar aan, betastten zich en kwamen tot de ontdekking, dat geen van hen ge kraakt was. Eventjes werd de algemeene toestand on der de oogen gezien, toen werd met ver eende krachten de wagen weer in zijn nor malen stand gebracht, een reservewiel ge monteerd en even iater tokkelde de motor weer. Er was niets, maar dan ook niets ge havend noch aan den wagen, noch aan de passagiers! CONCERT op Woensdag 13 Juli des avond van 810 uur door de R K. Muziekkapel „St. Louis" in den Sted. Muziektuin, directeur Willi Kohier, met welwillende medewerking van een Dames-Mandoline-Club onder leiding van Willi Köhler. Program ma. 1. Joyeux Pas, marsch O. Filsfils. 2. Ouverture „Marie Louise" A. Valin. 3. a. Lueurs de Paix, wals J. Cerati. b. Fantasie uit de Operette „Der Vogelhandier", C. Zeiler. (Voor Mandoline Club). 4. L'Aurore, wals C. Faust. 5. Hommage a 1' Union, marsch L. Marchand. Pauze. 6. St. Louis, marsch Willi Köhler. 7. Isabelle, Ouverture E. Ercke. 8. a. Donauwellen, wals J. Ivanpvici. b. Allons! Courage!, marsch Joh. B Kok. (Voor Mandoline Club). 0. Isidora, Fantasie E. Bedouin. 10. Finale. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 3 tot en met 10 Juli werden door hee ren 924, dames 874, kosteloos jongens 472 en kosteloos meisjes 307, baden genomen. To taal 2577. Hoogste temneratuur 73 graden. De werkzaamheden aan de Barnebrug zijn in zooverre gereed gekomen, dat de weg Zondag voor hef verkeer weder kon worden opengesteld. Aan de zijde van Bergen vordert de bestra ting nog een paar dagen. De brug bracht een belangrijke verbetering en het Alkmaarsche gedeelte is nu wat men noemt „af", al zal de tunnel nog wel wat jaren op zich laten wach ten. Vlak bij de brug zijn tijdens den bouw van de brug een aantal middenstandswoningen ebouwd. De bouw van deze huizen heeft linke voortgang. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21,47 uur licht op. ONTHEFFING BEPALINGEN WINKELSLUITING. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun besluit van heden in verband met het Natio naal Muziekconcours op 17, 24 en 31 Juli a.s. te Alkmaar te houden op die dagen ont heffing hebben verleend van artikel 2 sub a. der Winkelsluitingswet 1930 S. 460 met dien verstande, dat op die dagen de winkels van 9 uur des voormiddags tot 8 uur des namid dags geopend mogen zijn. Alkmaar, 8 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. GEBOREN: Petrus Cornelis z. v. Cornelis Blankendaal en Cornelia Komen. Johannes Hendrikus z. v. Hendrik Geels en Anna Braak. Klaas z. v. Willem Wiese en Geertruida Vader. Mar- tinus Johannes Jacobus z. v. Martinus van der Linden en Geertruida Kosters. OVERLEDEN: Antonia Gesina Henning gehuwd met Wil lem Piket 63 jaar. Petrus Nuijens 83 jaar. Joseph Nicolaas Lobach 76 jaar. jaar. NIEUWE NIEDORP (Juni) Ondertrouwd: Harmannus Kornelis Huisman te Coevorden en aartje Zeeman. Dirk Breebaart te Oostzaan en Jacoba Pluis- ter. Getrouwd: Harmannus Kornelis Huis man en Maartje Zeeman. UITGEEST. - Juni. Geboren: Dirk, z. v. A. A, Schotman en G. E. Sikkes. Anna Maria, d. v. J, Kuijper en J. M. Betjes. Hooibroei, Zondagmiddag sloegen de vlammen uit een hooiklamp van den heer P. v- D. Daar de brandweer onmiddellijk optrad, kon het vuur spoedig geblusebt worden. Een aansporing om op de werking van het binnengehaalde hooi acht te geven, is mis schien niet overbodig. Rijwielplaatjea. Van 18 Juli tot 6 Aug. kunnen eiken Maandag en Vrijdag van 6 tot 8 uur koste- looze rijwielplaatjes worden gehaald bij den heer J. Moedt, komies te Egmond aan Zee. Met leedwezen zal zeker door velen ver nomen worden, dat het comité, dat den jaar- lijkschen autotocht voor de ouden van dagen organiseert, besloten heeft dit jaar den tocht niet te doen doorgaan. Na langdurige be sprekingen en gezien den financieelen toe stand van velen, die door vrijwillige bijdra gen dezen uitgaansdijg mogelijk maken, meende men dit besluit te moeten nemen, ter wijl in beginsel werd aangenomen het vol gend jaar den tocht weder te doen plaats vinden. Vrijdagavond 8 uur kwam de raad de zer gemeente in voltallige zitting bijeen on der voorzitterschap van den heer D. Huyser van Reenen. De heer Wltteveen merkte bij het lezen der notulen op, dat de formuleering van het voorstel-de Boer niet juist is weergegeven. Volgens de notulen hield dit voorstel in, dat men de uitspraak inzake het conflict met het P.E.N. aan Ged. Staten zou verzoeken, en zich daarbij neerleggen. Daar was, volgens spr. geen sprake van geweest, want dan zou hij er tegen hebben gestemd. De heer Dekker meende, dat het wel dege lijk de bedoeling was geweest, de beslissing aan Ged. Staten in handen te geven en zich daaraan te onderwerpen. De heer Witteveen bleef bij zijn meening. dat dit niet het geval was. Indien de uit spraak van Ged. Staten niet naar genoegen van een deel der raadsleden is, moeten de zen toch bij de Kroon in beroep kunnen gaan. Dat kan trouwens geen raadsbesluit verhin deren. De raad besloot met 4 tegen 3 stemmen de clausule te schrappen, dat men zich bij de uitspraak van Ged. Staten zal neerleggen. Benoeming hoofd der school te Stompeto- ren. Door B. en W. was, in overleg met den Inspecteur, de volgende voordracht opge maakt: I. A. G. IJsselstein, hoofd der school te Veenhuizen, 2. S. B. de Vries, hoofd der school te Wervershoof, 3. P. Köhne, onder wijzer 8e Gemeenteschool te Alkmaar. Na een comitévergadering van IV uur werd tot stemming overgegaan en no." 3 der voordracht, de heer Köhne, met 5 stemmen benoemd. De heeren IJsselstein en de nea hadden ieder 1 stem. De voorzitter sprak de hoop uit, dat ae keuze een goede zal blijken te zijn. De heer neringa feliciteerde de gemeente Oterleek met de benoeming van een zoo pri ma onderwijskracht. Vaststelling woninghuur. B. en W. stelden voor de huur der onderwijzerswoning te be palen op 350 per jaar. Den heer Heringa was het bekend, dat in de wet een bepaling voorkomt, dat hoogstens 15 pCt. van het salaris als huur mag worden gevraagd. Spr. vond dit bedrag aan den hoo- gen kant. De heer Witteveen zou dit bedrag op 10 pCt. willen stellen plus een bedrag van 75 als vergoeding voor de centrale verwarming. De heeren Dekker en Spaan zagen dit lie ver niet gescheiden. Het zou aanleiding kun nen geven tot verwarring, indien een func- tionnaris géén gebruik wenschte te maken van de centrale. Besloten werd de huur vast te stellen op een maximum van 350 inclussief centrale verwarming. Vervolgens bracht de voorzitter in bespre king, welk uurloon betaald moet worden, in dien de gemeente werkzaamheden laat ver richten. De heeren Heringa en Witteveen waren van oordeel, dat het uurloon, dat in werkver schaffing werd uitbetaald, moest worden ge handhaafd, o.l. 30 ct. De heer Baltus meende, dat dit niet ge oorloofd was, daar men dan boven het stan daard-loon zou uitgaan, waarop de heer Wit teveen vroeg wat het standaardloon dan was. Weth. Dekker deelde mede, in den hooitijd nog 35 cent te betalen, doch dit is niet te handhaven. De meeste arbeiders werken reeds voor 25 cent. De heer van der Gragt vond, in verband met den 8-urigen werkdag 't weekloon niet te hoog als men 25 cent per uur betaalt. De menschen kunnen dan niet meer dan 12 per week verdienen, en daarvoor willen verschil lende werkgevers ook wel een werkman heb ben, al moeten ze dan wat langer werken. De heer Witteveen oordeelde het voor de gemeente geen bezwaar om 30 cent te betalen, terwijl het voor de betrokkenen nog gewicht in de schaal legt. De heer Heringa handhaafde zijn meening, voorloopig door te gaan op de oude basis. Later kan men dan altijd nog weer zien. Het voorstel Heringa, ondersteund door den heer Witteveen, om 30 cent per uur te be talen, werd verworpen met 3 tegen 4 stem men. Voor stemden de heeren Heringa, van der Gragt en Witteveen. Het voorstel van 25 cent werd hierop zon der hoofdelijke stemming aangenomen. De heer Heringa vestigde er nog de aan dacht op, dat het P.E.N. had gelast, voor de straatverlichting te Storppetoren een meter te plaatsen. De heer Witteveen oordeelde dit een eigen machtig optreden van de P.E.N., waartoe dit lichaam niet gerechtigd was. De voorzitter gaf als zijn meening te ken nen, dat het P.E.N. momenteel daar nog geen zeggenschap over heeft. Het G.E.B. is nog niet overgegaan, dus is het van de ge meente. Iets anders is, dat men later kan overeenkomen, dat de overname van terug werkende kracht is. Op ee ndesbetreffende vraag antwoordde de voorzitter, dat er hem nog niets bekend was in zake de conferentie over deze kwestie met Ged. Staten, waarna sluiting volgde met dank voor de aangename besprekingen. De inteekenlijsten voor het jaarlijksche schoolfeest hebben de afgeloopen week bij de ingezetenen gecirculeerd. Maandagavond vond de vergadering der commissie plaats. Laten we hopen, dat deze er in zal slagen, ondanks de benarde tijdsomstandigheden, de jeugd toch nog een gezeiligen dag te berei den. FUNCTDNLE.RT VAAK ALS LAATSTE ffEMilMVFl HET BETALINGSVERKEER. De ministers van waterstaat en van finan ciën hebben ingesteld een commissie die tot taak heeft: a. het bestaande streven tot oprichten van gemeentelijke girodiensten te beoordee- len uit hooide van een zoo goed mogelijke verzorgmg van de belangen van het alge meene geld- en betalingsverkeer, mede in ver band met de bevoegdheden bij Grondwet en wet aan de onderscheiden publiekrechtelijke corporaties opgedragen; t llJKe b- de vraag te overwegen, of andere dan rijks- of gemeenteinstellingen, die geen ban ken m den eigenlijken zin zijn (b.? spaaï- a w u an niet een taalc °P het gebied van het kleine geld- en betalingsverkee? héb ben te vervullen, en zoo neen of tegen he optreden op dit gebied van dergelijke instel Hma naar waarnemingen verricht in den morgen van 11 Juli. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 764.7 mM. te Kopenhagen. Laagste barometerstand 753.6 mM. te Jan Mayen. Verwachting: Zwakke tot matige wind uit noordoostelijke tot noordwestelijke rich tingen, zwaar bewolkt met tijdelijke opklarin- gen; toenemende kans op regen of onweer, later koeler. Overzicht. Sinds Zaterdag is de hooge drukking die het fraaie weer van de laatste dagen veroor zaakte sterk afnemend naar Denemarken ge trokken en heeft zich een ondiepe depressie over Frankrijk gevormd, die in verband met opkomende hooge drukking van den Oceaan een onderbreking van het fraaie weer dreigt te brengen, vermoedelijk echter slechts van korten duur. In Ierland en Schotland viel matige regen en daalde de temperatuur, el ders zijn de ochtendtemperaturen nog be langrijk boven normaal. De aftrekkende de pressie in het Noordwesten brengt nog regen in Noorwegen; in Zweden en Oost-Duitsch- land bleef het weer zonnig en zeer warm. v.m. nam. vm. aam. 10.26 10.56 6.34 7-07 11.33 7.42 |.2l 0.04 0.46 8.56 9.36 1.16 1.55 10.05 1045 2.20 2.55 11.12 U.48 3.16 3.51 0.11 4.10 4.43 0.43 1.04 dat. 12 13 14 15 16 17 18 12 13 14 15 16 17 18 Juli. Hoog water. Laag water, v.m. nam. v.m. nam. 10.23 10.53 6.22 6.55 11.30 7.30 8.09 0.01 0.43 8.44 9.24 1.13 1.52 9.53 1033 2.17 2.52 11.00 11.36 3.13 3.48 11 59 4.07 4.40 0.31 0.52 Tot lid en voorzitter van deze commissie is benoemd dr. E. Heldring, oud-voorzjtter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Amsterdam te Amsterdam en tot leden zijn benoemd prof. dr. H. W. C. Bordewijk, hoogleeraar in de staathuishoudkunde en statistiek aan de Universiteit te Groningen; prof. dr. G. W. J. Bruins, Koninklijke com missaris bij de Nederlandsche Bank te Wasse naar; mr. dr. A. van Gijn, oud-minister van financiën, te 's-Gravenhage, en mr. J. Wester- man Holstijn, directeur van de Nederland sche Bank te Amsterdam. Als secretaris is aan de commissie toege voegd mr. D- Simons, referendaris-titulair ter provinciale griffie van Zuid-Holland. DE TOESTAND IN DE MIJNINDUSTRIE Men meldt aan de N. R. Crt.: Vrijdag heeft in het gebouw de Mij over- eeniging te Heerlen een bespreking plaats ge had tusschen de directies van de staats- en d« particuliere mijnen in Limburg over de hui dige situatie in de mijnindustrie. Men was eensgezind van oordeel, dat, zoo als het nu gaat, het niet kan blijven voort gaan. De directie van de Oranje Nassau- mijnen overweegt om duizend man van haat arbeiders te ontslaan. Gisteren is op geen der Limburgsche mijnen gewerkt; zoowel de particuliere als de staats mijnen lagen stil. Morgen wordt er wel ge werkt op de vier Oranje Nassau-mijnen. HET SCHOUWBURGPLAN. KOOPMAN, s de behandeling van de begrooting vftot 1932 hebben B. en w. van Amsterdam toe zegging gedaan, dat zij den raad tijdig in de gelegenheid zouden stellen te beraadslagen over het door de N.V. De Amsterdamsehe Groete Schouwburg op 30 Maart 1931 bij den raad ingediende plan voor den bouw van een schouwburg-complex. he!iv fn W S^'eken is, dat het he nlui een bepaalden termijn rnTnia f a u is gebonden, meenen S te doen het afgescheiden van andere te stellen ing 'ende plannen aan de orde vAin,waruadres verzoekt de bovengenoemde vpriÖO° aP aan den raad medewerking te Jhé I" aan stand koming van een fP!^±Urg"Co0™,plex °P het terrein van het ceelenl^rfa wlevue met aangrenzende per- Sa? Marnixstraat en Leidschekade, tp Hnpn gemeente gedurende 50 jaar garant f 3m nmnn'(?.0r een laalrÜksch bedrag van JOO.000. Uitvoerig wordt door B. en W. vn, P annen besproken en zij komen tot d» volgende conclusie: ',°Q Plan. zooal» het is ingediend is in roana met de bepalingen der bouwverorde ning ontoelaatbaar. T®' Het plan is in stedebouwkundig op zicht verwerpelijk. ^°au'et plan '8 'n financieel opzicht onaan vaardbaar, aangezien het geheele financies!* dat naar schatting ten minste 3 5 wu.utx) gulden per jaar zal bedragen vwf iekening der gemeente komt, o en W. geven den raad daarom i" over-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2