Agenda f. 1 Wedstrijden te Oudkarspel. INSIDERS OVER HET ZEPPELIN- BEZOEK AAN NEDERLAND. Alkmaarsche Boys-Nieuws. DE POSTVLUCHTEN OP 1NDIE. ERNSTIG VLIEGTUIG-ONGELUK NABIJ ZLIN. Dinsdag 12 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram.) Boven 18 aar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Schip in Nood (rom), Moderne Liefde (com.) Eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (com.) Boven 18 jaar. 8 uur Central, Evangelisatie samenkomst. 4 Woensdag 13 Juli. 11 uur v.m. Kattenberg, Heiloo, Zendings- feest I. Z. I. N. Diverse sprekers m.m.v. Chr. Harmoniegezelschap „Nut en Genoegen" van Edam. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram Boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Schip in nood (rom.); 2. Moderne Liefde (com.) Eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (com.) Boven 18 jaar. Donderdag 14 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram.V Boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Schip in Nood (rom.); 2. Moderne Liefde (com.) Eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in de Patoet (com.) Boven 18 jaar. JUi&Ücaties BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene ken nis, dat in het Gemeenteblad van Alkmaat zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van 16 December 1931, 28 April j.1. en 9 Juni j.1., waarbij resp. zijn istgesteld le een verordening tot wijziging van de Verordening regelende het heffen van schoolgelden voor het onderwijs aan de Gemeentelijke Avondschool voor Nij verheidsonderwijs en de school voor Voorbereidend Middelbaar Technisch Onderwijs te Alkmaar (Gemeenteblad nr. 1287); 2e een verordening tot heffing van opcen ten op de hoofdsom der gemeentefonds belasting in de gemeente Alkmaar. (Ge meenteblad nr. 1288). 3e een verordening tot wijziging der Al gemeene Politieverordening (verbod verstrekking van tabaksartikelen aan kinderen). (Gemeenteblad nr. 1286). Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd, waar zij tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Alkmaar, 12 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. heuvel op en wierp daar een lantaarnpaal om- Daarna reed hij aan den anderen kant van den weg bet trottoir op er botste vervolgens tegen een winkelruit, die vernield werd. Verderop wera een boom omver gereveir Naar der overkant laveerende wend op het trottoir nog eens een boom geveld. Daarna had de auto er genoeg van en wilde niet verder. De bestuurder moet evenwel aan den haal gegaan zijn. Achter in den wagen werd een bewustelooze zeeman gevonden, die Maandagmiddag nog niet bij kennis was ge komen. De eigenaar van den zwaar bescha digden wagen is gevonden, maar deze weet niet wie zijn auto heeft weggehaald om er mee te gaan rijden. MISHANDELING EN BEROOVING TE ZEELST. In den nacht van 7 November had te Zeelst meldt de Tel-, onder de gem. Veld hoven, een brutale aanranding plaats. Een houtkoopman uit Zeelst, die des nachts huis waarts keerde, werd niet ver van zijn woning door iemand met een knuppel aangevallen en mishandeld en van een bedrag van ongeveer 142 beroofd. Als verdacht van deze beroo- ving en mishandeling stond terecht een 29- jarig sigarenmaker uit Zeelst. De rechtbank had hem wegens gebrek aan bewiis vrijge sproken, tegen welk vonnis het O. M. in hoo- ger beroep was gekomen. De procureur-generaal vroeg voor ver dachte, overeenkomstig den eisch van den of ficier, vier jaren gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. VERKEERSONGEVALLEN. Aanrijding door tram. Gistermiddag is in De Clerqustraat bij de Agatha Dekenstraat te Amsterdam een dame door een tram aangereden en door den G.G. en G.D. overgebracht naar het Wilhel- mina Gasthuis. Door een ziekenwagen overreden. Op de Weteringschans te Amsterdam reed gistermiddag een wielrijder achter een tram. Op een gegeven oogenblik week hij verkeerd uit en werd gegrepen door een wagen van den G.G. en G.D. In ernstigen toestand is hij met denzelfden wagen, waardoor hij werd overreden naar het Tesselschadeziekenhuis overgebracht. Knaapje overreden. Gisteravond is op de Weesperzijde te Am sterdam bij de Fahrenheitstraat een jongetje van 7 jaar door een motor overreden. De kleine werd ernstig gewond opgenomen en door den G.G. en G.D. naar het O. L. Vr. Gasthuis overgebracht. DIENSTPLICHT. Overgang naar de Aanvullings-Reserve. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt het volgende onder de aandacht van belanghebbenden Behoudens onvoorziene omstandigheden zullen op 1 October 1932 naar de aanvul- lingsreserve overgaan de gewone dienstplich tigen van de lichting 1917 der landmacht. De tot de aanvullingsreserve behoorende dienstplichtigen komen ingeval van mobili satie van het leger eerst bij nadere oprotping en dan bi| de depots in werkelijken dienst. De aan deze dienstplichtigen verstrekte rijksgcederen zullen met uitzondering van het zakboekje vermoedelijk in October 1932 moeten worden ingeleverd. Blijkt bij de inlevering, dat er goederen ontbreken of dat deze niet in den vereischten staat verkeeren, dan stelt de dienstplichtige, wien het aangaat, zich o.a. aan bestraffing bloot. Nader zullen belanghebbenden, zoowel bij openbare als bij persoonlijke kennisgeving, bekend worden gemaakt met de plaats en het tijdstip, voor de inlevering vastgesteld. Alkmaar, 12 Juli 1932. De Burgemeester voornoeind, WENDELAAR. BEVOLKING. Onderstaande persoon wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk ter gemeente-secretarie, af deeling bevolking, aan te melden: J. M Leeuwrik, gekomen van Curagao N.W.I. FIETS VERMORZELD EN GEVAARLIJKE MANOEUVRES MET KINDERWAGENS. Gisterochtend is een auto, dis uit de Hob- bemasuaat te Amsterdam rechtsaf de Paulus Potterstraat insloeg, in botsing gekomen met een fietsenden jongen. De fiets werd tus- schen de auto en een paaltje vermorzeld; ook de auto werd beschadigd. De fietsrijder viel op der. grond en werd met kneuzingen naar een der ziekenhuizen gebracht. Tien minuten later stak een dienstbode, al dus het Hbld., die een kinderwagen met een kind erin voortduwde, klakkeloos de Hobbe- mastraat tusschen Parkhotel en postkantoor over. Als men èrgens niet moet oversteken, en zéker niet met een kinderwagen, is het op dit levensgevaarlijke punt. Een auto, uit de P. C. Hooftstraat komende, maakte juist de bocht naar links en wist nog tot stilstand te ko men tegen den kinderwagen aan. Op hetzelfde oogenblik begon een tweede kinderjuffrouw, die haar wagentje, waarin twee kinderen, op den rijweg voortbewoog in plaats van op het trottoir, zonder op of om te zien. plotseling naar het midden van dien rijweg te laveeren. Een aanrijdende fietser, die deze schandalige manoeuvre niet kon voor zien, wist slechts door een gevaarlijke zwen king, waarbij hij tegen de treeplank van een auto stootte, te voorkomen, dat hij den kinderwagen ondersteboven reed. VAN EEN AUTO, DIE EEN SPOOR - ACHTERLIET VAN SCHERVEN EN GEVELDE BOOMEN. In den nacht van Zondag op Maandag zig zagde een auto over den Schiedamschen weg te Rotterdam. De wagen reed een vlucht BRANDEN. Boerderij afgebrand. Te Schatsburg, gem. 't Zandt (L.), is de boerderij van den heer H. S. J. van Niejen- huis afgebrand. Ook de inboedel ging groo- tendeels mee verloren. Alles was verzekerd. Oorzaak was vermoedelijk het spelen met vuur door kinderen. Hooibroei. Ten gevolge van hooibroei is te Lippenhui zen de boerderij, bewoond door C. de Jong, eigenares de Ned. herv. gem. aldaar, afge brand. Verzekering dekt de schade. te zien, doch toen de score eenmaal 6—1 ge- wordn was, speelde er slechts één elftal en gaven de Amsterdammers zich gewonnem Het dient hier echter gezegd te worden, dat de Boys over geen geluk te klagen hadden Soms via den paal een niet verwacht doel punt en Vrouwe Fortuna, die het e|gen doel enkele malen voor een doorboring be hoedde. Het slot bracht hier de hoogste score, n.1. 13—1. De heer Kreman, lunchroomhouder alhier, stelde voor deze ontmoeting een fraaie zilve ren beker beschikbaar, die het eigendom zou worden van de vereeniging met de beste resultaten over alle vier elftallen. Onderstaande stand laat zien, dat de Alk- maarders dit kostbare dingske in ontvangst konden nemen. Alkm. Boys 4 4 0 0 423 8 Vespucci 4 0 0 4 342 0 Nog werd er aan het slot door beide voor zitters een speech afgestoken en had de aan voerder van het eerste Boys-elftal een prach tig bouquet in ontvangst te nemen. De jonge Amsterdamsche vereeniging heeft in de kaasstad, ondanks de nederlagen reeks, stellig een goeden indruk achter gelaten en hun viel nog een prachtige herinnerings medaille ten deel. Speet Turnen. Door de gymnastiekvereeniging Herkules en Hygia te Oudkarspel werden Zondag on derlinge wedstrijden gehouden voor adspi- ranten en dames. De uitslagen luiden: Verspringen meisjes: le pr. G. Kramer, 2e r. M. Erkamp, 3e pr. G. Smit, 4e pr. M. 'auber. Brug meisjes: le. J. Ootjers, 18K p.; 2. J. Wagenaar 18 p.; 3. T. v. Dijk, 17 p.4. M. Bol 1514 p. Vrije oefeningen meisjes: le pr. W. Frie- link, 15'A p.; 2e pr. N. v. d. Molen, 1414 p.; 3e pr. N. de Geus Pd. 14 p. Brug en rek meisjes (2-kamp): le pr. N. v. Dam 34 p.2e pr. W. v. Rijn 32%i p.; 3e pr. B. Frielink 32 p.4e pr. D. Deutekom 30V2 P- Paard, brug en vrije oefeningen (3-kamp) le pr. A. v. Dam 4814 p.; 2e pr. W. Malle- cote 47 p.; 3e pr. A. Koopman 4614 p. Verspringen jongens: le pr. B. Luiting, 2e pr. P. Smit, 3e pr. J. Koopman. Brug en rek, jongens (2-kamp): le pr. J. Schoenmaker 29% p.2e pr. C. Bötgen 28% p.; 3. M. Kroon 28 p. Paard, brug en rek, jongens (3-kamp): le pr. K. de Boer 5314 p.; 2e pr. J. Tauber 51 p.; 3e pr. K. Heidsma 5014 p. Keur-vrije oefeningen dames: le pr. F. Schabram 17 p.; 2e pr. Vos 16 p.; 3e pr. G. Ens 151/0 P> 4. G. de Bakker 15 p.; 5. G. Langedijk 14 p.; 6. T. Nap 13% p. hoogte van ongeveer 700 M. stortte het vlieg tuig nabij het vliegveld Zlin neer. De heer Bata en de vlieger, die het toestel bestuurde, werden op slag gedood. De inhoud van het Juli-numtner van ons mooie luchtvaart-maandblad „Het Vlieg veld", staat geheel in het teeken van het be zoek van de „Graf Zeppelin" aan ons land. De Redactie prijst de ondernemingsgeest van het groepje Rotterdammers dat het Zeppe- in-bezoek mogelijk maakte, terwijl de ass - stationschef der K.L.M., den Outer, een der aanvoerders van de landingstroepen op Waalhaven, vertelt hoe de Zeppelin op Waal haven aan den grond werd gebracht. Na de Inschrijving van van Tijen van een nacht vaart met het vermaarde luchtschip, terwijl de Redactie een verslag geeft van het bezoek van den Zeppelin aan Twente en Waalha ven en ironisch vertelt dat het overhaaste vertrek van het luchtschip hem en nog twee voor Friedrichshafen bestemde reizigers noopten den luchtreus te mogen nakijken. J. M. Corsten, de chef van den Fotodienst der K.L.M. schrijft over „Luchtfotografie en luchtkarteering", terwijl ,.Eddy" .aan zijn 100ste „Overpeinzing" is. Fraaie afbeeldin gen staan, zoowel bij de Zeppelin-artikelen als bij de beschrijving van het snelle Lock heed „Orion" postvliegtuig. Onze JCel Voetbal. Men schrijft ons: Vrijdag j.1. 8 Juli herdacht de plaatselijke vereeniging „Alkmaarsche Boys", in stilte haar éénjarig bestaan. Waar een zuivere beschouwing van deze nog korte periode ongetwijfeld enkele kolommen zou kunnen vullen, zullen we het bij de meest belangrijke feiten laten In dit korte bestaan de eerste inrichting bleek reeds vrij spoedig ongeschikt te zijn heeft men zich van een tweede inrichting moeten voorzien. Een flink speelveld met een oefenterrein, voor een dergelijke vereeniging stellig meer dan voldoende. Het grootste succes is ongetwijfeld ge weest het behalen van een vijftal kampioen schappen in de eerste competitie en vooral voor het tweede, derde en junioren-elftal, was dit nu niet bepaald een gemakkelijke taak, daar men hier vaak met gelijkwaardige tegenstanders had te doen. Naast de competitie-successen wist men ook nog andere successen te boeken. Zoo werd bij diverse serie-wedstrijden beslag ge legd op een zevental kunstvoorwerpen, w.o. een viertal zilveren bekers. Ook de junioren en adspirantendagen leverden eenige eerste prijzen op, in den vorm van „speldjes". En waar de training stellig het belang rijkste onderdeel serieus ter hand wordt genomen, kunnen de Boys ongetwijfeld hun tweede levensjaar hoopvol tegemoet gaan. Waar de jonge vereeniging nog kort ge leden een gezellige „fancy-fair" en een goed geslaagde feestavond aan haar revue had laten passeeren, valt een gematigd één-jarig- bestaan-herdenking te tolereeren. Maar men meende dit feit toch niet geheel onopgemerkt te mogen laten voorbij gaan en Zondag j.1. kregen de Boys bezoek van een Amsterdam sche vereeniging, die ook voor enkele dagen geleden haar een-jarig bestaan herdacht. „Vespucci", een club uit Amsterdam-West, was met haar eerste, tweede, junior- en ad- spirant-elftal de gast en na een prettige wandeling vanaf het station Heiloo, kon het eerste treffen om half elf plaats vinden. De Boys wilden schijnbaar hun tweede levensjaar goed inzetten en iedere speler en elk elftal op zich zelf trok geducht van leer. Ondanks de betrekkelijk ongunstige tempera tuur werd er vooral van Boys-zijde zeer vlot en goed gespeeld. Bij iedere "ontmoeting werd een vlug open spel gespeeld en daaraan dankten de voorhoeden stellig hun groote schotvaardigheid. Het treffen tusschen de beide juniorploegen bracht de Alkmaarders aan het slot een flinke 120 overwinning. Een voorbeeld, dat door ieder Boys-elftai werd opgevolgd. De adspiranten konden het echter niet verder brengen dan een 71 over winning, doch het twee-team verbeterde dezen uitslag door een goede 10—1. De beide eerste elftallen gaven aanvankelijk een goede nartii EEN GEHEIMZINNIGE VERGIFTIGINGSZAAK. De recherche te Batavia onderzoekt een ge heimzinnig vergiftigingsgeval, waarover het Bat. Nb tet volgende vernam; De Inlandsche kokki an een Europeesche dame wonende in de Diereniuinlaan, kon het niet al te best vinden met de baboe. Daar om zou zij liever een harer vriendinnen alè helpster hebben. Allerlei intriges werden uit gesponnen, maar zonder succes, want de dame begreep heel goed, waar kokki heen wilde. Daarom werd, ou twee weken geleden, tot andere maatregelen overgegaan: de baboe werd beschuldigd, een ring van kokki gestolen te hebben. Ook deze intrige leverde geen resultaat en met de kamermeid (de dame hield een pen sion) begaf kokki zich naar een doekoen. Deze „wijze" gaf haar een met wat gevulde flesch mee. Daarvan moesten alle bedienden drinken en de schuldige zou dan onmiddellijk of kort daarna sterven. Geen van de zes bedienden maakte bezwaren; allen dronken een kopje van het doekoen-water. Enkele dagen later zakte de baboe bij het strijken plotseling in elkaar. Toen men haar te hulp kwam, bleek zij overleden. De dame waarschuwde onmiddellijk den gezondheidsdienst. Bij de lijkschouwing wer den sporen van cyaankalivergiftiging gevon den. Direct werd huiszoeking gehouden bij verschillende verdachten, zonder resultaat evenwel. Ten slotte moest men de verdachten, die aangehouden waren, weder op vrije voe ten stellen Het onderzoek wordt echter nog voort gezet. DE WERKING VAN DEN SLAMAT. De wedana van Boemidjawa heeft, meldt Aneta aan de N. R. Crt., de bronnen op de helling van den Slamat bezocht en een ver hooging van de temperatuur geconstateerd. De aschregens waren op 10 Juli sterker, zoo dat de bevolking pajonga gebiuikte. Bij de bronnen en in Boemidjawa werd een zwavel lucht waargenomen. Zondagmorgen ving een lichte aschregen te Tegal aan. Dr. Neumann van Padang van den Vulka- nologischen Dienst heeft zich naar Tegal be geven. De bevolking van de dessa Kedawoeng, on derdistrict Bodjong. meldde Zaterdagochtend dat ze een licht onderaardsch gerommel had gehoord. £ucfituaact Jngezmdea Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). AAN DE GASTEN EN DE INWONERS VAN NOORD-KENNEMERLAND. „Alleen het Rijwielpad naar Bergen aan Zee spaart me jaarlijks een bedrag van be- teekenis uit aan f ietsreparaties. Vroeger kwamen de jongens altijd met stukken en brokken thuis en nu gaat alles van een leien dakje!" Deze uitspraak hoorde ik dezer dagen van een handelsman, die hierdoor toonde ruimte van blik en werkelijkheidszin te bezitten. Als ieder koopman zóó dacht! Als alle wielrijders, die dagelijks bij dui zendtallen over de rijwielpaden van ons on volprezen Noord-Kennemerland glijden, dit inzagen Als de gosten van de mooie dorpen uit deze heerlijke landstreek zich het gevaar en het ongemak van voorheen eens goed herinner den! Als de ouders de veiligheid hunner kinde ren'begrepen! Als de natuur-minnaars beseften hoeveel schoons met rijwielpaden wordt ontsloten! Als tenslotte onze fietsen zelf konden spre ken en vooral de oude, die nog zuchten en kraken van de ellende vanv oorheen en die hun lagere levesduur aan de paden hebben te danken, dan..., dan zouden we geen groote werken moeten voorbereiden en uitvoeren, danzouden we geen propaganda moe ten maken voor het mooi en nuttig beginsel, met een kas zoo klein, dat ik me als pen ningmeester schaam het bedrag te noemen. Er is veel werk aan den winkel! Plannen voor rijwielpaden zijn in voorbe reiding of staan op het programma door heel onze landstreek! De overheid helpt krachtig. Bergen, Hei loo, Egmond aan Zee en de Staten van Noordholland hebben reeds vele duizenden guldens geofferd voor de reeds aangelegde paden. Bij K. N. A. C. en A. N. W. B. klopten we nooit tevergeefs aan. Maar bij elk werk moesten we beginnen om het geld voor de eerste plannen te leenen Werken zonder bedrijfskapitaal is iets om eiken koopman grijze haren te bezorgen, laat staan een niet-handelsman. Eerstdaags wordt een beroep gedaan op de medewerking van de inwoners, de gasten, tot zelfs op die een broodje verdienen met fiet sen te stallen en wier bedrijf door betere pa den meer gaat floreeren. Wat zegt U? Zuinigheid? Ongetwijfeld. Maar wij betrachten de zui nigheid. De fietsen worden gespaard en de gezond heid bovendien! Namens de Rijwielpadvereeniging Noord- Kennemerland, De penningmeester, A. C. BOS. Stad en Omgeving. De Ibis (thuisreis) vertrokken uit Calcutfa, geland te Jodhpoer. De „Uü" (uitreis) vertrok gisteren 4.45 uit Djask, landde te Karatsji en kwam 17.08 te Jodhpoer aan. De bekende schoenfabrikant „Bata" gedood. Hpd^nnrhfpnH liAaff in A* Weec&ecicht naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.7 mM. te StLaagste barometerstand 757,3 mM. te Jan ^Verwachting, geldig tot den avond van 13 "^Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen; zwaar tot half bewolkt; aanvan- kelijk nog kans op onweer of regenbuien; koeler. Overzicht. De ondiepe depressie bracht in geheel Frankrijk en het Oosten van Engeland on weer of regen en ligt nu over het Kanaal en ons land, waar nog zeer hooge temperaturen worden gevonden, terwijl de afkoeling zich over Frankrijk heeft uitgebreid. In Duitsch- land houden de Oostelijke winden met zonnig en zeer warm weer nog aan. Scandinavië had in het Noorden reeds afkoeling. Het Zuid oosten is ook nog zeer warm. De hooge druk in het Westen neemt niet zoo snel meer toe maar heeft zich toch over Ierland en Schot land uitgebreid, zoodat na enkele onweer- en regenbuien, waarschijnlijk koelei maar toch vrij zonnig weer zal terug keeren. HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. d (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. Juli. dat. v.m. nam. v.m. aam. 13 11.33 7.42 8.21 14 0.04 0.46 8.56 9 36 15 1.16 1.55 10.05 10.45 16 2.20 2.55 11.12 11.4? 17 3.16 3.51 0.11' 18 4.10 4.43 0.43 1.04 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). EEN TREURIGE DEMONSTRATIE. Alkmaar aanschouwde hedenmorgen een droevig beeld. De telers van grove tuinbouw producten uit Heiloo en de Egmondermeer demonstreerden heden met wagens volgela den met bloemkool, een 10.000 stuks, en een vrachtwagen volgeladen met aardappe len. rr Hedenmorgen had de transportauto van de exportveiling reeds een 3-tal wagens met le soort bloemkool naar de gemeente-reini ging vervoerd omdat het product onverkoop baar was. De bloemkool wordt in kratten aangevoerd, waarvoor 5 ct. huur aan de vei ling betaald moet worden. Hierin gaan 8 stuks en een der bouwers deelde mede, dat de bloemkool gister voor 1 cent per stuk ver kocht werd, zoodat zij per krat van 8 stuks 3 cent ontvingen. Zooals men weet, verleen de de regeering, met steun van de gemeenten aan de bouwers in West-Friesland renteloozé credieten en ondanks herhaaldelijke aan drang weigerde de regeering om de telers van deze producten in Kennemerland in de fiSSS"* -te 5etrJekken Deze bouwers nebben thans in de demonstratie hun nood kenbaar gemaakt. De wagens bevatten o.a. de volgende op schriften: „1917-1918 hielpen wij de regee- nng. Waar blijft de regeering nu?» 92 m^in,vT +wf"kl00Zen' "iets voor ons»1 Sur li*! ader t°lnluren „Van 'S nachts 2 uur tot s avonds 9 uur werken en niets ont vangen „Ons product waardeloos"; ,Voor de reiniging „Waar moeten vrouw en kin deren van leven?"; „Waar moeten wij ons dewT be!ale"„?"; „Bloemkool waar- "Miïn volk vraagt om loon Ons product waardeloos, regee rinsssteun blijft uit". - 8 Juli. dat. Hoog water. Laag water. v.m. nam. v ni nam. 13 11.30 7.30 8.09 14 0.01 0.43 8.44 9 24 15 1.13 1.52 9.53 10.33 16 2.17 2 52 11.00 11.36 17 3.13 3.48 1159 18 4.07 4.40 0.31 0.52 De droeve stoet der volgeladen wagens, trok, vooraf gegaan door de politie-motor- brigade, door de stad en de bevolking aan schouwde met stille aandacht dit treurige verschijnsel der tijden. Op de Van Houtenkade werd de stoet ont bonden waarna bloemkool en aardappelen ter vernietiging naar de vuilnisbelt der Gem.- Reiniging werden vervoerd. VRIJ AF! De kinderen van alle openbare scholen hadden hedenmiddag vrij wegens de warmte WIE HEEFT ER KLACHTEN. De Kamer van Koophandel en Fabriekefc voor Hollands Noorderkwartier, Oudegracht 182 te Alkmaar, verzoekt zakenlieden, die klachten hebben omtrent de dienstregeling, tarieven, of andere aangelegenheden der Ne- derlandsche Spoorwegen, deze vóór 20 Juli a.s. te harer kennis te brengen, teneinde deze eventueel aan den Spoorwegraad te kunnen voorleggen. GESLAAGD. De heer D. Purmer alhier is geslaagd voot het examen Engelsch van de Ver. v. Leeraren in Taal- en Handelscorrespondentie. DE MOLENS VERDWIJNEN. Een molen in de Schermer in de gemeenb Ursem bewoond door den heer G. Wiedijk is om 4 uur gistermiddag geheel afgebrand De corzaak van den brand is onbekend. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21,47 uur licht op. INBRAAK IN HET GEMEENTEHUIS VAN EGMONDB1NNEN. Maandagmorgen kwam men op het ge meentehuis te Egmondbinnen tot de ontdek king, dat er iemand door opschuiving van een raam was binnengedrongen. Bij onder zoek bleek, dat uit een door ongeveer 6 gul- den verdwenen was, ook werden sigaren ver mist. Andere waarden waren onaangeroerd gelaten. Bij het raam werden voetsporen ge vonden. De politie stelt een onderzoek in. INGEKOMEN PERSONEN. _.H- v. Holland, N.H., kantoorbediend t'kelenbergstraat 20, van Amerongen. K Nijholt, geen, handelsreiziger, Toussaint- straat 13, van Tilburg. C Bleek, N H., zb., Veerstraat 1, van Schoorl. B. Gör- gen, R.K., dienstbode, Nieuwlandersingel 70, van Egmond aan Zee. A. Leegwater, C.G-i verpleegster, Oudegracht 136a, van Haar lem. J. H. Doornbos, R.K., dienstbode, Keizerstraat 32, van Naaldwijk. N- Muit, N.H., dienstbode, Heul 19, van Sint Maar ten. Echtg. Jac. Nieuwboer, N.EL, Wog* numschebuurt 24, van Bergen (N.-H.) Tr. Hop, N.H., z.b., Mient 31, van Amster-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2