Brieven uit het hooge Noorden. Jtfieepstij dwqzH 'Jkouinciaai 'flieuws STOOM VA ARTLIJNEFk Kon. Holl. Lloyd. WESTFRIESCHE BOND VAN VRACHTLIEDEN. .,-urieen indruk. Aan de plaatselijke afdee- 1 Le van de O. S. P. was toegestaan in den itoet mee te betoogen. In het Volkspark, dat het einddoel van de betooging was, leidde dit tot een incident. Hier traden als spreker op de heeren J. Hupers, voorzitter van het N. V. V., E. Boekman, wethouder van Amsterdam, en P. Voogd voor het instituut Arbeidersontwikke ling, die voor het overgroote deel het rapport- Weiter tot het onderwerp van hun bespre king maakten. Onder de rede van den heer Kupers kon den de O. S. P 'ers zich niet onthouden van het telkens in de rede vallen. Dit had tot ge volg, dat er een stevige ruzie tusschen de bei de arbeiderspartijen ontstond, die beslecht werd door de O. S. P.'ers door de politie uit het park te doen zetten. DE PRINSES. Gaat weer kampeeren. Prinses Juliana gaat in Augustus weci fnet eenige dames in de nabijheid van het Aardhuis kampeeren. JONGETJE VAN EEN BALKON GEVALLEN. Zaterdagmiddag is van een perceel aan de Gorontalostraat te Amsterdam een jongetje van het balkon gevallen. De knaap werd naar de quarantaine-inrichting aan den Zeeburger- dijk gebracht en is vandaar naar het O L. Vrouwe-Gasthuis vervoerd. Het ventje had inwendige kneuzingen opgeloopen. BRAND IN DE HARc.STOKERIJ. Maandagmiddag ontstond door onbekende jorzaak brand in de harsstokerij van Anker Smit's katoenfabrieken te Deventer. De ge meentelijke brandweer, bijgestaan door die der fabriek en de politie, wist het vuur te be perken tot de harsstokerij. ie echter geheel werd vernield. DE GEVAARLIJKE ZEE. Nabij het vrije s tra na te Scheveningen is Zondagmiddag omstreeks half twee een 17- jarige jongeman uit de Kritzingerstraat al hier, die zich te ver in zee had gewaagd ai- gedreven en verdronken. Pogingen tot red ding door den 24-iarigen A. v. d. Drift uit Delft, nv-t gevaar voor eigen leven aange wend, faalden Het lijk was hedenochtend nog niet aangespoeld. KINDJE UIT HET RAAM GEVALLEN Van een perceel aan de Brouwersgracht te Amsterdam is een kindje van vier jaar dat 'eenige bloempotjes met water wilde begieten uit de vierde verdieping gevallen Het kwam terecht op eenige waschlijnen die voor het rham van een benedenverdieping gespannen waren. Hierdoor werd de val eenigszins ge broken. Het kind is met ernstige verwondin gen in het Binnengasthuis opgenomen. BRAND TE GIESSENDAM. Gistermiddag om kwart over twaalf is brand uitgebroken in de woning, hooi- en emballagebergplaats van den kruidenier P. de Breijen te Giessen. De brand had een drei gend aanzien, daar de woning in het midden van de bebouwde kom ligt. Door het snelle optreden van de brandweer konden woon huis en aangrenzende winkel worden behou den. De schuur met geheele inhoud werd een prooi der vlammen. THE EARL EN COUNTE9S OF ATHLONE. The Earl en Countess of Athlone hebben een bezoek gebracht aan de koningin-moeder te Soestdijk. De hooge Engelsche gasten maakten hun heen- en terugreis per K L M. en toonden zich buitengewoon enthousiast. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Gistermiddag te ongeveer half vijf is de twaalfjarige Baars te Gorkum bij het baden in de Merwede nabij een krib verdronken. De jongen kon niet zwemmen. Zondagavond tusschen zeven en acht uur gingen drie jongens baden in het zandgat bij de Steenfabriek te Angeren. Eén der knapen «prong midden in het water en zonk onmid dellijk De twee anderen gingen hulp halen. Een nabijliggende schipper kwam met een dreg en haalde de drenkeling, den 15-jarigen J. Ingendaa, op het droge. Geruimen tijd werd kunstmatige ademhaling toegepast, doch het gelukte niet de levensgeesten weer op te wekken. OBSTRUCTIE IN DEN GEMEENTERAAD VAN ARNHEM. Communistisch incident. De vergaaering van den gemeenteraad van i nnem werd gistermiddag ingeleid met een communistisch incident. De heer Brugman (C. P.) stelde mede na wenszijn partijgenooten voor, om een adres an het werkloozencomité tot verbetering den toestand der werkloozen terstond in ^handeling te nemen. boen dit voorstel verworpen was, begon de heer Brugman met hei voeren van ob structie door het vragen van hoofdelijke stemming bij elk agendapunt. De voorzitter deed daarop het voor stel om ten aanzien van een reeks voorstellen den spreektijd tot één minuut per voorstel te beperken. De raad vereenigde zich daarmede, doch de heer Brugman onderwierp zich niet aan deze beslissing en ging door met spreken ofschoon de vastgestelde tijdruimte was over schreden. Daarop ontstond een heftige discussie tus schen den voorzitter en den spreker. Onder groot rumoer in de vergadering stelde de voorzitter voor om den heer Brugmans op grond van art. 72 G. W. voor den verderen duur den toegang tot de vergadering te ont zeggen. Dit voorstel werd aangenomen met 19— 12 stemmen (tegen de C. P en de S D. A. P.) De heer Brugman, die weigerde de zaal te verlaten, werd door twee agenten van politie, terwijl de heer Bronkhorst (s. d protes teerde, verwijderd. Er volgde daarna tumult op de publieke tribune, hetgeen ontruiming ten gevolge had. Toen vervolgens met de behandeling van de agenda werd voortgegaan nam de com munist Dercks naar het voorbeeld van zijn verdwenen partijgenoot, de obstructie ter hand. Hem verging het als Brugman, doch toen een politieagent in de zaal verscheen, volgde hij gewillig en de derde communist, de heer v. d. Meeberg sloot zich vrijwillig aan. Hiermede was de communistische exodus voltooid en kon in rustige sfeer worden doorgewerkt. DE WERKTIJDEN VAN DE BESTUURDERS VAN AUTO'S. De A.N.W.B. en de K N.A.G hebben zich met een adres gewend tcf den minister van economische zaken en £.;eid, waarin zij mededeelen, dat hunne vereenigingen her haaldelijk klachten, waaronder zeer ernstige, bereiken over de onbehoorlijk en ontoelaat baar lange werktijden van bestuurders van motorrijtuigen, vooral van groote en kleine vrachtauto's, verhuisauto's enz. De A.N.W.B. en de K.N.A.C. verzoeken het daarheen te willen leiden, dat in het be lang van de veiligheid voor het verkeer spoe dig maatregelen zullen worden getroffen, waardoor een maximum rijtijd wordt inge steld voor bestuurders van die categoriën van motorrijtuigen. KINDERMOORD. Te Assen is bij de justitie voorgeleid en na verhoor in arrest gesteld H. M., wonende te Barger Compascuum, die bekend heeft het kind, waarvan zij in Januari bevallen was. in het veen te hebben begraven. Het lijkje is on langs op 30 c.M. diepte in het veen begraven gevonden. WENDT U TOT DEN A# N W. B. Het blijkt ons, schrijft ons de A. N. W. B. Parkstraat 1820, Den Haag dat onze serie toeristische artikelen, vragen van lezers van verschillende bladen ten gevolge gehad hebben over douane-moeilijkheden, reisrou tes, grenspassage, enz. enz. Wij verklaren ons gaarne bereid, dergelijke vragen uwer lezers voor u te beantwoorden en ook in 't algemeen de „toeristische Vragenrubriek" van uw blad bij voorkomende gelegenheid te ver zorgen. „MOEDER EN KIND". Met een week verlengd. De Tentoonstelling „Moeder en Kind" in het R. A. I.-gebouw, die volgens het aan vankelijke plan Zondagavond zou worden gesleten, is met een week verlengd, daar, vooral in de laatste dagen, de belangstelling zeer is toegenomen. Men heeft dus nog een week gelegenheid de mooie expositie te bekijken. Met het ver langen, o a. geuit in de zitting van Provin cie1? Staten, om ce toegangsprijzen te ver lagen, is rekening gehouden. TEWATERLATING VAN DE ONDERZEEBOOT K XIV. Een plechtigheid bij de Rotter- damsche Droogdok-Maatschappij. Gistermorgen is van een van de hellingen van de Rotterdamsche Droogdok Maat schappij de onderzeeboot K XIV, welke in aanbouw is voor het departement van defen sie, te water gelaten, nadat mevr. A. M. SchorerDyckmeester de doopplechtigheid had verricht. Bij deze plechtigheid waren o.a. tegenwoordig vice-admiraal jhr. G. L. Schorer, chef van de afdeeüng materiaal, schout bij nacht J. de Graaff, chef van de marine-staf, jhr. ir. M. Rappard, directeur van de afdeeling scheepsbouw van het depar tement van defensie, kolonel A. C. v. d. Haa- gen, inspecteur van den marine-stoomvaart dienst en vele marine-officieren, oud-vice- admiraal C. Fock, hoofdinspecteur van de scheepvaart, mr. H. J. Dyckmeester, oud commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, mr. E. N. van Kleffens, chef van de afdeeling diplomatieke zaken van het depar tement van buitenlandsche zaken, ir. M. Eikelenboom, directeur van Van Nievelt, Goudriaan en Co's Stoomvaartmaatschappij, de heer H. J. Mulder, vertegenwoordiger van de Nederlandsch-Indische Tank-Stoomboot maatschappij. ir. J. H. H. Verloop en de heer G. Teschmacher, directeuren van Wilton Feyenoord, ir. H. Goedhart, hoofdingenieur van de Nederlandsche Spoorwegen, afdee ling electrische tractie, de heer A. Augustin Normand, directeur van Chantiers et Ateliers Augustin Normand te Le Havre, ir. W. J. de Koek van Leeuwen, prof. de Langen en ir. v d. Sluys, ontwerper van de onderzeebooten K 15 tot en met 18. Van deze booten worden er 3 bij de Rotter damsche Droogdok Maatschappij en 2 op de werf Wilton-Feyenoord gebouwd. Mevrouw Schorer ziin bloemen aangeboden. Na de plechtigheid is men in het gebouw van de Rotterdamsche Droogdokmaatschap pij tezamen gekomen. DE BRAND AAN BOORD VAN DE „DEMPO". Twee vuurhaarden, één in de bagage, en een kleinere in de kapoklad'HgPiano's, boeken en lampen 't ergst beschadigd. Aneta meldde gisteravond uit Batavia aan de N. R. Crt.: J De Rotterdamsche Lloyd verklaarde zoo goed als zeker te kunnen zeggen, dat de brand aan boord van de „Dempo' ontstond in het passagiersgoed: „niet voor de reis" De aanblik van de geloste en op de kade uit gestalde passagiersgoederen leverde een tafereel op van geblakerde kisten en koffers, waaruit door het water beschadigde geschen ken te voorschijn bulkten, waaromheen ver schillende passagiers, die de onbeschadigde restanten poogden uit te zoeken. Tot de meest beschadigde artikelen öehooren o.a. piano's, boeken en lampen. Eenige bijna ver pulverde kisten, waarin vermoedelijk de oor zaak van den brand dient te worden gezocht, zijn onder bewaking der politie gesteld. Een typisch bewijs van de onvoorzichtigheid van passagiers leverde de ontdekking op van een voor een deel met petroleum gevulde lamp in een koffer. De tabakslading is door een lichter weg gevoerd. Maandagochtend vroeg was 80 pCt. van den inhoud uit luik IV gelost De restee- rende 20 pCt„ bestaande uit kapok en boeng- kil, is moeilijk te verwerken, daar deze la ding door de hitte is uitgezet en met koevoe ten moest worden losgewrongen. Er zijn wtee vuurhaarden ontdekt, één m de bagage en een kleinere in de kapoklading, welke laatste vermoeidelijk is ontstaan door een vonk uit de voornaamste vuurhaard Slechts enkele kisten ziin geheel vernield. Luik IV was in der. loop van den Maan dagochtend geheel leeggemaakt. De averij grosse-verklaring wordt nader verwacht. De datum van vertrek van de Dempo blijft ongewijzigd dus op heden. UIT DE VIERDE VERDIEPING GEVALLEN. Zaterdagavond is, naar het Hbld. meldt, een vierjarig kind uit het raam van de vierde verdieping van een perceel aan de Brouwers gracht gevallen. De val van den kleuter wed door een droogrek gebroken. Zwaar gewond is het kind naar een der gasthuizen vervoerd. FRIEZENDAG. Men meldt uit Amersfoort aan het Hbld.: In het openluchttheater Birkhoven hield de Bond van Friezen buiten Friesland den twee- jaarlijkschen bondsdag. De opkomst was goed; ruim 1200 Friezen buiten het Heitelan vulden het openluchttheater, toen de heer Geertsema namens de afdeeling Amersfoort zijn stamgenooten welkom heette. Daarna sprak de heer J. Winkelman uit Amsterdam een openingsrede uit, waarin hij wees op de noodzakelijkheid van organisatie der Friezen in hun bond. Na het zingen van twee couplet ten van het Friesche Volkslied door alle aan wezigen, voerden leden der afdeelingen Amersfoort, Amsterdam, Den Haag, Bussum en Hilversum een openluchtspel op van de heeren Winkelman en Truninga, getiteld For Folk en Tael. Mede door de mooie costumes en goede grime werd deze eerste opvoering een groot succes. De auteurs en de tooneel- leider, de heer Vaatstra, uit Amersfoort, had den een ovatie in ontvangst te nemen. Even als tijds was ook nu weer een zangwedstrijd aan dezen landdag verbonden. ZOMER-ZONDAG. De Alkmaar Packet heeft Zondag op haar lijnen naar IJmuiden, Alkmaar, Zaandam en Medemblik-Zuiderzeewerken (en terug) het record-aantal van 18.569 passagiers ver voerd. DE KREUGER-AFFAIRE. Onze Oostelijke buren hebbqn het vaak generaliseerend over „de domme Zweden" en al zou een dergelijk oordeel in enkele opzich ten misschien te verdedigen zijn, het gaat toch niet aan de Zweden er de schuld van te geven, dat Ivar Kreuger een jaar of tien lang heeft kunnen knoeien en vervalschen op zoo groote schaal, dat thans duizenden en nog eens duizenden geruïneerd zijn en dat er tegenover de, vaak nog verpande, activa schulden staan van vele honderden millioe- nen kronen. Neen, wèl heeft Zweden in zoo verre schuld, dat het, in goed vertrouwen op de spreekwoordelijke Zweedsche eerlijkheid, nagelaten heeft voor een voldoende controle op de naamlooze vennootschappen te zorgen, maar daar staat tegenover, dat de grootste financiers ter wereld een zoo onbegrensd ver trouwen in Kreuger aan den dag legden, zoo absoluut geloofden in alles wat hij zei of deed, dat zij blind waren voor de fouten die hij ongetwijfeld maakte. En nu zoo langzamerhand de sluiers opgeheven worden, nu onpartijdige en zeer bekwame deskundigen steeds verder door dringen in den onbeschrijfelijken warboel van de boekhouding van Kreuger Toll en verschillende dochterondernemingen, en zij hnn bevindingen in enkele belangwekkende rapporten hebben neergelegd, nu blijkt hoe sterk het vertrouwen in de onfeilbaarheid van een menschelijk wezen, dat onder bepaalde omstandigheden toch geen vertrouwen-wek- kenden indruk gaf, kón wezen, al wordt het ook meer en meer duidelijk, dat verschillende medewerkers van Kreuger zeer goed wisten, dat de „geniale financier" herhaaldelijk praktijken toepaste, die moreel of wettelijk ongeoorloofd zijn. Er bestonden contracten volgens welke op credieten een rente betaald zou moeten worden, die twee of driemaal hooger was dan de gebruikelijke rente; ban kiers, zoowel hier in Zweden als in den vreemde, accepteerden reeds in 1924 in 't geheim dubbele courtage voor de Kreuger- papieren, die zij hun cliënten wisten „aan te smeren"; voor Engeland bestemde prospecti van een nieuwe emissie bevatten soms heel andere voorwaarden lan de prospecti van dezelfde emissie, die voor de Amerikanen be doeld waren en Kreuger heeft enkele malen bankiers van naam om zoo te zeggen „gebid en gesmeekt" om credieten, die nog geen twintigste deel bedroegen van de sommen, die hij volgens zijn jaarverslagen voorhanden moest hebben. En, voor zoover bekend, heeft niemand bij Kreuger Toll er aanmerkingen op gemaakt toen Kreuger tijdens een verblijf in de Vereenigde Staten een balans van Kreuger Toll publiceerde, terwijl men hier ter stede op het hoofdkantoor nog niet eens met het opmaken van die balans begonnen was. Het is onbegrijpelijk, dat Kreuger zich niet eerder door deze en meer dergelijke fouten en onvoorzichtigheden verraden heeft, dat het ongeveer tien jaren duurde voor de zaak spaak liep. Ongetwijfeld was Kreuger een genie, maar hij gebruikte zijn capaciteiten verkeerd. Hij had direct of indirect de leiding van de boekhouding van tegen de driehon derd ondernemingen, hij wist uit het hoofd hoe de relaties tusschen al deze ondernemin gen waren, welke vorderingen ze op elkaar hadden en hoe ze bij elkaar in de schuld ston den althans volgens de boeken, want in feite waren de meeste transacties verzonnen om bonafide accountants om den tuin te lei den en om voor die buitenwacht, de bankiers en industriëelen die met hem zaken deden, de beleggers, die zijn aandeelen en obligaties hadden gekocht of zouden koopen, een mooi beeld van de situatie der groote ondernemin gen van het concern op te kunnen hangen. Wat Kreuger er toe gebracht heeft om zoo te knoeien als hij, blijkens de tot nu toe ge publiceerde rapporten, deed, is nog onbe kend. .Men kan zeggen, dat hij zelf zooveel mogelijk geld in de wacht wilde sleepen, maar dit gaat niet geheel op. Wel was Kreu ger niet de in zichzelf gekeerde, menschen- schuwe, sober levende harde werker, waar voor men hem zoolang heeft aangezien. Men weet nu, dat hij zijn drie landhuizen in de omgeving van Stockholm niet alleen bezat om er zich in alle rust terug te kunnen trek ken, dat hij in het buitenland zich niet be paalde tot een enkel schouwburgbezoek zoo als hier. Men weet ook, dat hij zich een luxe permitteerde, die aan het fabelachtige grenst. In den wintertuin van zijn Stockholmsche woning bloeiden zomer en winter de rozen en seringen, die in electrisch verwarmde aarde waren geplant. In een restaurant hier ter stede stond altijd een tafel voor hem gereser veerd en in het Carlton-hotel te Londen was een serie kamers doorloopend door hem be sproken, waar eiken dag versche bloemen in de vazen werden gezet en telkens nieuwe kranten op de schrijftafel werden gelegd, omdat alles :n orde moest zijn als mr. Kreu ger misschien plotseling kwam. Hij had eigen woningen te Parijs, Berlijn en 'New-York, bezat een eigen Junkersvliegtuig voor zijn reizen in Europa en een stuk of zes speciaal voor hem gebouwde auto's van de voornaam ste merken. Bij zijn kleermaker bestelde hij twee keer per jaar zes costuumes tegelijk, om dat hij passen een paskwil vond en een der bekendste beeldhouwers van Zweden moet eenige jaren geleden vijf keer achter elkaar eenzelfde sculptuur gemaakt en betaald gekregen hebben, vóór Kreuger het werk mooi genoeg achtte voor zijn woning. En toen de politie kort na Kreuger's dood een onderzoek in zijn woning instelde en zes kof fers vol papieren, aanteekenboekjes en brie ven in beslag nam, vond men ook in een la van een tafel een handvol briljanten siera den, die Kreuger daar had liggen om bij een geschikte gelegenheid aan kennissen cadeau te doen en die op een waarde van 3000 tot 10.000 kronen per stuk getaxeerd werden Maar, al smeet Kreuger ook tien keer har der met het geld dan hij misschien gedaan heeft, dan nog zou hij geen kans gezien heb ben om alles op te maken wat hij in den loop der jaren in handen kreeg. Groote bedragen zijn uitbetaald als dividend, kapitalen zijn tér hand gesteld aan employé's van de vele ondernemingen van het concern en millioenen zijrt verbruikt voor onnoodige uitgaven. Maar als men zoo gaat rekenen !;omt men er niet, omdat er in alle geval de laatste jaren zóó met gefingeerde millioenenwinsten is ge werkt, zoo is geknoeid met taxaties en trans acties, overschrijvingen en balansen, dat het vooralsnog onmogelijk is na te gaan hoeveel geld er in werkelijkheid is binnengekomen en hoe dit weer uitgegeven werd. De knappe Engelsche accountants van Price, Water- house Co., die nu al twee maanden bezig ziin met het onderzoek van de boeken van Aktiebolaget Kreuger Toll en van ver schillende dochterondernemingen ziin thans zoover gevorderd, dat zij de schulden van Kreuger Toll taxeeren op 1.038.000.000 kronen, waartegenover bezittingen staan, welker waarde op ongeveer ?50 millioen ge schat wordt, zoodat er een tekort zou zijn van bijna 690 millioen kronen. Dezelfde hee ren hebben becijferd, dat Ivar Kreuger per soonlijk een schuld van meer dan een half milliard heeft nagelaten en dat hij zich borg gesteld had voor in totaal 430 millioen. Wil men nagaan, wat Ivar Kreuger er toe gedreven heeft op allerlei manieren te gaan knoeien en vervalschen, dan moet men aller eerst trachten het karakter van Ivar Kreuger te leeren kennen, dan moet men kennis nemen van alles wat er den laatsten tijd over hem bekend is geworden en er wel zeer op letten, niet misleid te worden door allerlei gefanta seer van de sensatie-pers. Misschien benadert men de werkelijkheid F et best, wanneer men zich Kreuger denkt als men mensch, die zich boven alle andere menschen verheven voelde, als een optimist die §lles mogelijk achtte, als een zoo met zichzelf ingenomen man. dat hij zijn fouten niet wilde zien. De bankier Ryd- beck, die Kreuger misschien het beste kende, heeft eenigen tijd geleden gezegd, dat Kreu ger hoogstwaarschijnlijk aan hoogmoeds waanzin leed. Een en ander, die Kreuger en zijn werk van zeer nabij kon gadeslaan, vertelde ons onlangs, dat Kreuger nimmer van teruggang of stilstand wilde weten, dat hij trachtte fouten te herstellen door nieuwe fouen te maken, dat hij en dit is misschien het belangrijkste na de vorming van de luciferstrust een nieuwe trust wilde gaan vormen op dezelfde manier en toen dit bij de telefoon dreigde te mislukken direct alweer naar een ander object ging zoeken. Voor deze en andere experimenten moest de luciferstrust blo-den en dat zou dan, sa men met andere omstandigheden, het concern ten val gebracht hebben. Of deze opvattin <r inderdaad juist is, zal mettertijd, als hét onderzoek verder gevorderd is, wel blijken. Het is vrij moeilijk reeds meenmgen over Kreuger en zijn concern te verkondigen, nu het onderzoek nog pas in zijn begin-stadium is Eerst thans in verband met het faillisse ment van Kreuger Toll kan de politie zich grondig met de zaak gaan bemoeien en het ligt meer op haar weg dan op dien van de door Kreuger Toll ingestelde commissie van onderzoek welke inmiddels haar taak beëindigd heeft om de affaire in haar ge heel te onderzoeken en de schuldigen of medeplichtigen aan de justitie over te leveren BERTIL J. Paraguay (uitr.) 8 Juli te Rio Janeiro. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Flora 8 Juli v. New York n. Port au Princl Orestes 9 Juli x. Limni n. Cavalla. Perseus 9 Juli te en v. Kopenhagen n. Gdy- nia. Pluto 11 Juli v. Musel te Oporto. Stuyvesant 10 Juli v. Curacao n. Pto. Cd- bello. Tiberius 10 Juli v. Bari te Catania. Titus 11 Juli v. Huelva te Amsterdam. Trajanus 10 Juli v. 10 Juli v. W.-Indië I. V. Londen te Amsterdam. Ulysses 9 Juli v. Varna te Constanza. Venus 10 Juli v. Barcelona te Genua. HollandAmerika-LIjn. Breedijk 9 Juli v. Newport-News n. Rott. Lochmonar, Vanc./Rott., 9 Juli v. Liverpool. Statendam 9 Juli v. Rott. te New York. Volendam, Rott. n. New York, 9 Juli v, Southampton. Stoomvaart Mij. Oceaan. Ajax 9 Juli v. Japan, l.v. Rott. te Hamburg. Deucalion 8 Juli v. Yokohama n. Roti Myrmidon 9 Juli v. Londen te Hamburg. Holland Australië-Lijn. Grootekerk (thuisr.) 10 Juli v. Gibraltar. Rotterdamsche Lloyd. Kertosono (uitr.) 11 Juli te Belawan. Kota Agoeng 11 Juli v. Rott. te Batavia. Kota Pinang 10 Juli v. Londen te Hamburg. Sibajak (uitr.) 11 Juli te Belawan. HollandAlrika-Lijn. Amstelkerk (uitr.) 9 Juli v. Port Soedan. Springfontein 9 Juli v. Beira n. Rott. HollandBri<sch-Indië-Lijn. Streefkerk (uitr.) 11 Juli te Port Said. Holland—Oost-Azië Lijn. Arendskerk (uitr.) 9 Juli v. Genua. JavaChinaJapan-Lijn. Tosari, Batavia n. New York 9 Juli v. Sa- bang. Emzetco Lijn. Jonge Anthony 9 Juli v Algiers te Valencia JavaNew York-Lijn. City of Kimberley 9 Juli te Batavia. SiiverJava Pacific-Lijn. Bengkalis Calcutta/Los Angeles 8 Juli té Singapore. De Westfriesche Bond van Vrachtliedefl „Gemeenschappelijk Belang" heeft onder lei ding van den heer A. Otter te Midwoud een ledenvergadering gehouden in „De Keizers kroon" te Hoorn. De voorzitter wees er op, dat het juist in tijden van depressie noodig is zich te vereeni- gen, omdat van den eenling geen notitie wordt genomen. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van B. en W. te Hoorn betref fende de nieuwe standplaats voor vrachtwa gens aan de Vale Hen, welke blijkens nader onderzoek waarschijnlijk alle wagens zal kunnen herbergen en de volgende week in ge bruik komt. De plaatsen worden bij loting aangewezen. Medegedeeld werd, dat het sluiten van een collectief verzekeringscontract voor alle bondsleden, waarover in de vorige vergade ring was gesproken, geen doorgang kon vin den. Door den heer P. Buishand^e Andijk was bericht, dat hij bedankte als bestuurslid. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer A. Otter met vrijwel algemeene stem man tot voorzitter herkozen voor den tijd van vier jaar. De secretaris gaf hierna een overzicht van de geschiedenis der standplaatswijziging, daarbij dank brengende aan B. en W. voor de wijze, waarop het terrein in orde is ge maakt en voor de erkenning van den Bond in het overleg. Spr. bracht nulde voor het geen de Breeabewoners steeds vcor de vracht- lieden hadden gedaan. Door het bestuur werd voorgesteld pogin gen aan te wenden om te komen tot verla ging van het veerhuisgeld, n.1. tot 10 cents per keer. Hierover werd eenig debat gevoerd met het resultaat dat met 16 tegen 12 st. werd besloten, dat ieder lid individueel maar Trotsche moeder„Nu Herbert zijn baantje kwijt Is, kan hij den heelen dag viool studeeren." Bezoekster (de verdieping boven bewonend) „Ja, we reallseeren ons nooit hoe verschrikkelijk die crisis ia voor ze bii ons aan huis komt", - .(passing Show),

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7