de streek, NOORDSCHARWOUDE. boerderij en woonhuis verbrand. oudkarspel. Merentine of de beloonde toewijding. winkel. wieringen. HEERHUGOWAARD. lUCüt. moest trachten in 4it opzicht iets te bereiken J Voorts werd met een kleine stemmenmeer- derheid besloten zoo mogelijk te komen tot vrije overgave van spoorbriefjes en hierin ook de andere veerhuishouders te betrekken. Tot nog toe ging dit uitsluitend via den heer Kwantes. Nog werd breedvoerig gediscussieerd over een met de Ned. Bakkerij gerezen kwestie in zake de vrachttarieven, waar door de Hoorn- sche boot was toegezegd het meel te vervoe ren per 50 zak tegen 7H cents. In dit ver band besloot men voor de eerste 5 zak het tarief van 20 cents te handhaven, doch voor het aantal daarboven 15 cents te berekenen. De rondvraag leverde weinig belangrijks op. Hjerna sluiting. De uitkomsten van de bloembollenteelt jijn hier tot dusver zeer onbevredigend. Er is zoo goed als geen kooplust. Prijzen van 0.50 tot 1 per 100 bollen dekken zelfs niet de allereerste onkosten. Zaterdagavond had het aangekondigde oncert plaats van de 5 muziek- en zang- Vereenigingen van Noordscharwoude. Het weer was schitterend, geen blaadje bewoog, het was een uitgezochte avond voor muziek en zang. Talrijke bezoekers waren dan ook gekomen om te genieten van alles wat dezen mooien avond gaf. Ongeveer 1000 personen waren aanwezig waarvan 250 medewerkende leden, hetgeen ook medewerkte om dezen avond te doen slagen, immers hoe meer be zoekers zooveel te meer enthousiasme. Het concert begon met een pittige marsch, uitge voerd door het RK. Fanfarecorps „Genot door Kunst" waarna nog twee nummers volgden waarvan de bezoekers wel genoten zullen hebben, we weten immers wat „Genot door Kunst" presteert. Als nummer twee trad op de Gem. Zangver. „Crescendo waarvan we weten dat die vereeniging een paar weken terug nog zoo met lauweren be kroond thuis was gekomen. Het vrouwenkoor gaf ook twee nummers en het applaus toonde wel aan dat de bezoekers wisten te waar- deeren wat deze vereeniging ten beste gaf. Daarna de Ger. Zangver. „Soli Deo Gloria Deze vereeniging trad voor de eerste maal op een dergelijke avond op. We hebben deze ver. npg weinig gehoord, maar het is een goede ver. met heel goed stemmenmateriaal, alleen zouden we willen zeggen: men moest nog wat meer op de uitspraak letten, die liet ons inziens nog wel wat te wenschen over. Daar na de gem. Zangver. „St. Caecilia". Hierove* willen we ook weinig zeggen, de nummers die gezongen werden bewezen genoeg waartoe deze vereeniging in staat was, we hebben dan ook bijzonder genoten. Daarna het Harmoniegezelschap „Excel sior". Mooie nummers en een prachtige uit voering zooals we gewend zijn, maar voor deze ver. in het bijzonder was deze avond een succes, immers ze zijn niet zoo gewend aan zoo'n groot aantal bezoekers. „Excelsior" heeft dezen avond weer bewezen waf ze kun nen presteeren en dat het ook gewaardeerd is bewees het extra nummer dat gegeven"moest worden, maar laat dit dan tevens een opwek king zijn de concerten van „Excelsior" wat meer te bezoeken, ze zijn het overwaard. Ook zouden we op willen wekken om meer van deze concerten te geven, dat ze in den smaak vallen bewees het groote aantal bezoe kers en het warme applaus na ieder nummer. De opbrengst van de Zonnestraalcollecte die Zaterdag 9 Juli gehouden werd, bedraagt 48.38/4. Hedennacht zijn door onbekende Oorzaak te Zijdewind de boerderij van den heer J. Witte en het daarnaast ge legen huis van den heer B. Lampe afge brand. Van het huis van den leer Witte is alleen het woonhuis blijven staan. Dit kreeg echter veel waterschade. Beide huizen en inboedels zijn verzekerd. Per soonlijke ongelukken kwamen niet voor. Er is geen vee verbrand. De opbrengst der op Zaterdag in deze gemeente gehouden „Zonnestraar'-collecte, was 41,85. De heer de Gr. alhier, die Zondag naa Uit het Fransch van leon de saint valery. door J. E. DE B. R. Tusschen de met hooge iepen beplante glooiingen lag de kleine boerderij, als ver moeid neergezonken in dit nauwe dal aan den voet van de helling van den Heuquette- ville, die haar een schuilplaats bood. In het lage huis tot op de vensterlijsten bedekt met een zwartachtig strooien dak woonde de oude Numa Ridel alleen met zijne dienstbode Mé- rentine. In de stallen, die aan de wegzijde la gen, waren vijf koeien en twee paarden. In het groote vertrek, dat als keuken, eetkamer en slaapkamer dienst deed, sliep Baas Numa in een bedstede met cretonne gordijntjes, naast de groote schouw. Mérentine trok zich 's avonds terug in een klein houten"~ bijge bouwtje, dat een uitwasje scheen van net grootere huis en niet veel meer was dan een varkenshok, waarin haar stroozak en dek bed. „Goeden nacht Baas". „Goede nacht Tine". Zoo was het dertig jaar lang gegaan sinds vrouw Ridel en haar pas geboren kindje naar het kerkhof waren gebracht. Twee en zestig jaar was Numa nu, dertig jaar was hij al weduwnaar; dertig jaren van dronkenschap, van spelen, van liefdes avonturen, waarover hij aan niemand reken schap schyldig was. Zijn maag begon hem te hinderen en ae dokter had hem verteld, dat zijne bloedvaten in niet al te besten toestand waren. Zijn beenen werden stijf en zijne ge vulde gestalte, waarop hij altijd zoo trotsch was geweest, begon te vermageren, zoodat zijn vel op sommige plaatsen in slappe Camperduin is geweest, werd zoo door de zon verbrand, dat hij thans zoo ziek is dat hij ber niet kan verlaten. Tot voorzitter van den Oosterlandspol- der alhier, is benoemd de heer T. Beumkes te Winkel. De heer J. Broekens, arts, alhier, heeft zijn benoeming tot gemeente-geneesheer aan genomen Door de gymnastiekvereeniging „Spar- ta" is haar 200ste lid ingeschreven. De toe gezegde verrassing welke voor dit lid in uit zicht was gesteld, is te beurt gevallen aan jacob Koeten te Winkel, en bestond utt een turncostuum. EGMOND-BINNEN. Verkeer. De verbetering van den Heerenweg is thans zoover gevorderd, dat van Castricum uit weer Rinnegom bereikt kan worden, ver der naar den Hoef moet men nog oostwaarts langs een binnenweg. Ook benoorden den Hoef is het verkeer met Bergen nog ge stremd. Wij hebben gister bericht dat van 18 Juli tot 6 Aug. eiken Maandag en Vrijdag van 6 tot 8 uur kostelooze rijwielplaatjes worden gehaald bij den heer J. Moedt, com mies te Egmond aan Zee. Men verzoekt ons van de zijde der belas tingautoriteiten te melden, dat tijdens die uren slechts aanvragen tot verstrekking dier plaatjes kunnen worden gedaan. STOMPETOREN. Het bestuur en de commissie van den Schermer. De Harddraverijvereeniging vergaderde Zaterdag in café Renses alhier.. In ae vaca ture, ontstaan door het overlijden van den heer J. M. Bakker, werd voorloopig als voor zitter gekozen de heer Jb. Posen. Door den penningmeester, den heer F. J. Woerdeman, werd rekening en verantwoording gedaan van het gehouden beheer, dat geheel in orde werd bevonden. Hierna had een bespreking plaats over den datum der te houden harddraverij. Daar op den eersten kermisdag (14 Aug.) een korte- baandraverij wordt gehouden te Anna Pau- lowna en op Dinsdag d.a.v. te Castricum, werd besloten, de jaarlijksche harddraverij hier te houden op Zondag 31 Juli. Het be stuur en de commissie hopen, dat op dien da tum een voldoend aantal paarden zal deel nemen. Na herhaalde oproeping van sollicitan ten voor hoofd der O. L. School te Ooster- land op Wieringen, hebben zich negen solli citanten aangemeld. ZIJPE. Uitslag van de aanbesteding van het on derhoudswerk der gemeente Zijpe, gehouden op 11 Juli 1932. a. Timmer- en metselwerk: D. Eriks, Burgerbrug 1115; F. Ranzijn, 't Zand, 1266; A. K. Pik, Barsingerhorn, 1319; J. van Stipriaan, Schagen, 934; G. Plevier, Schagerbrug,/ 1028; M. Schoen, Schagen, 1245; G. Borst, Castricum, 1150; M. Schipper, Schagerbrug, 1028; F. Schotten, Schagen, 1040; D. de Leeuw Wz., St. Maartensbrug, 849; C. Dekker, Schagerbrug, 952; K. Ursera, 't Zand, 989. b. Schilderwerk: L. Pieterse, Breezand, 1160; P. Kees man, St. Maartensbrug, 974; G. Druiven, Groet, 1578; J. Bellis Jz., Petten, 958; P. J. Renooij, Schagerbrug, 986; M. Bal- tus, 't Zand, 1089. Het timmer- en metselwerk is gegund aan den heer D. de Leeuw Wz. te St. Maartens brug, terwijl de gunning van het schilder werk is aangehouden. De heer B. H. Wilbers alhier is op het mercuriusexamen, gehouden te Amsterdam, geslaagd voor het diploma Engelsch (han delscorrespondentie). Mej. G. Kuilman, wijkverpleegster voor Zuid-Zijpe, is te Haarlem geslaagd voor het diploma Zuigelingenbescherming. plooien hing. In zijn rood gezicht begonnen zich violette in elkaar loopende plekken te vertoonen, ze leken op muggenlarven in modderig slootwater. Zijn geheugen begon hem parten te spelen, hij kon zich de dingen niet meer herinneren, hoe zeer hij zich ook inspande en dan op eens had hij zijn geheu gen terug. En hij vond dit verstoppertje spe len van zijn memorie ellendig, want hij moest toch zijn reputatie ophouden van een snaak te zijn en een slimme rot. Mérentine, Tine, was met hare zeventig ja ren vele veertigjarigen de baas. Lang, beenig, tandeloos, grauw van kleeding, haar, ge laatskleur en humeur, had zij haar heele le ven gearbeid, als een lastdier, dat juist zoo weinig denkt om flauwtjes van zijn arbeid te houden. De lust voor aardsche genietingen, die ze wellicht bezat, werd bevredigd door een bord soep, aardappelen en een gezouten haring, door een flinken teug appelwijn en door 's avonds onder haar dekbed te krui pen na een langen dag van hard werken. Met al hare gedachten bij den arbeid, waar op nachten van vasten slaap volgden, had zij nooit tijd gehad om aan het huwelijk en den man te denken. „Goede nacht, Baas". En Mérentine lichtte den klink van de deur. Maar inplaats van het „Goede nacht Tine", zooals ze dat dertig jaar vernomen had, hoorde ze: „Kom eens hier zitten, Tine, ik moet met je praten". Als versuft zette ze zich op haar gewone plaats op de bank. Niet gewend aan emotie, bezorgde groote angst haar hevige hartklop pingen. Wat had ze toch misdreven; hij zou haar toch niet wegzenden na veertig jaren dienst? Toen zeide Numa RideJ: „Tine ik ben al tijd een goede meester geweest, die niet fitte- rig is en niet onhebbelijk". Hevig ontsteld door deze behoedzame, ora- Crisis Zuivelwet. Alhier werd aan 289 veehouders, voor totaal 2362 koeien uitgekeerd een bedrag van 5314.50. Voor de betrekking van meteropnemer- geldophaler bij het G. E. B. (aansluitingen pl.m. 1050, beginsalaris 1000) boden zich 84 sollicitanten aan. LANGENDIJK. Geslaagd zijn voor het practisch gedeel te examen t. b. c.-bestrijding onze beide wijk verpleegsters zusters E. R. Falkena en E. de Jong. JCeck éi Sxheol GYMNASIUM TE ALKMAAR. Voor het le toelatigsexamen 1932 slaag den de volgende candidaten: Jaap Adriaanse, Carl Barkman, Mennie Beukema, Lo Beijne- veld, Geertje Blad, Piet Boeke, Jan du Bois, Maria Bos, Tjitske Broersma, jan Dekker, Matie van Domselaar, Gerrit van Eelen, Dick Franken, Corrie Holsmuller, Catharina ten Holt, Dick Korteweg, Niteke van Kleef, Adri Kleinjan, Wim Krayenhoff v. d. Leur, Hans de Lange, Rudolf Langenberg, Tbé Lan, Jan Ringers, Pim Schipper, Simon Sluis, Herman Vogelenzang, Annie Wage naar, Hubert Wiebofs, Mina Wiggers, Jaap v. d. Winden, Elly v. Woerden. Afgewezen 5 candidaten. EXAMEN M.U.L.O. Geslaagd zijn op 11 Juli de volgende can didaten: J. J. A. Klopper, W. Bakker, N. Groot, C. E. Groot, J. r. M. Smelik, J. van Es, M. Mayer, G. Bak, H. Allaart, S. E. de Boer, A. Dekker, B. Kerkhoven, J. M. H. F. Kuylman, B. Daalder, G. C. H. van Zeegen, A. J. S. Vahl en J. E. de Jong. HULDIGING DR. G. BLOKHUIS. Een treffende plechtigheid. Zaterdagnamiddag heeft in het Palace- hotel te Hilversum een bijeenkomst plaats ge had van hen die dr. G. Blokhuis, rector van het Gemeentelijk Gymnasium aldaar, bij diens afscheid gehuldigd hebben. Onder de zeer vele aanwezigen zagen wij, zegt het Hbl., waarvan wij het verslag dezer huldiging ontkenen, minister P. J. Reymer, oud-burgemeester van Hilversum, burge meester Lambooy en de wethouders Bakker en Kuyper van Hilversum, dr. C. J. Vinke- steyn, oud-inspecteur der Gymnasia en dr. E. H. Renkema, inspecteur der Gymnasia. Twee groote bloemstukken, van den Hil- versumschen Gymnasiastenbond en van de afd. Hilversum van den Nederlandschen Pro testantenbond versierden de zaal. In een der serres was het Gymnasiastenstrijkje opgesteld. Nadat dr. H. M. Leopold, de nieuwe rec tor, alle aanwezigen welkom geheeten had, nam de heer Lambooy, als eere-voorzitter van het huldigingscomité, als president curator van het gymnasium en als hoofd der gemeente Hilversum het woord en huldigde dr. Blokhuis in zeer hartelijke bewoordingen voor het vele, door deze in diens 40-jarigen loopbaan, te Zutphen, te Alkmaar en ie Hil versum gedaan. Spr. schetste den scheidenden rector als een zeer bekwaam paedagoog en leider van het onderwijs, dankte ook mevr. Blokhuis voor den grooten steun, dien zij steeds aan haar echtgenoot gegeven had en bood tenslotte met een album, bevattende de namen der schenkers, een som aan, bestemd voor een reis naar die landen voor welker li teraire producten dr. Blokhuis steeds zulk een groote vereering gevoeld heeft. Minister Reymer, sprekend als oud-burge meester en oud-curator, wilde dr. Blokhuis geen otium toewenschen zij het dan ook dat deze de komende, meer rustige periode in zijn leven, ongetwijfeld met dezelfde dignitas zou doorwandelen. Vervolgens spraken dr. Renkema, dr. Vin- kesteyn, dr. Leopold namens de Hilversum- sche docenten, dr. Meerum Terwogt namens de leeraren uit Alkmaar, dr. Alma, rector van het Amsterdamsche Barlaeus-gymnasium, oud con-rector te Hilversum, ds. P. Vis uit Arnhem, namens de oud-leerlingen uit Alk maar, mej. ds. Modderman, namens de oud leerlingen uit Hilvrsum, die een album aan bood met de portretten van 203 leerlingen uit Alkmaar en Hilversum, een en ander voorzien van bijschriften, en tenslotte mej. HeUa Boereboom, namens de tepnw<*^£! leerlingen en den Hilversumschen gymna "^Kokhuis dankte in treffende woorden voor de groote eer welke hem bij dezeg beurten» temidden zijner familie, medewer kers, leerlingen en zoovele anderen te oeun is gevallen. „Wat hedenmiddag gezegd is geworden i aldus spr., „kan ik zoo ten volle beamen, ik hem mijn weilc zeer lief gehad- Zeker zou ik, indien wederom voor de keuze van levenstaatc gesteld, opnieuw leeraar in de oude talen willen zijn". Dr. Blokhuis heeft daarna zijn leven en loopbaan bij het onderwijs uitvoerig ge schetst en beantwoordde vervolgens de spre kers en de anderen die hem dezen dag onver getelijk hebben gemaakt. Spr. eindigde met het uitspreken van de beste wenschen voor een alleszins schoone toekomst van het Hu versumsche gymnasium. De officieele plechtigheid die om kwart over vier begonnen was, heeft tot kwart voor zeven geduurd. Hierna was nog gelegenheid tot persoon lijk gelukwenschen. torische gezegden, waaronder zij eene bedrei ging met ontslag vermoedde, stamelde zij: „Ja zeker Baas, u bent altijd een rechtvaardi gen goeden meest geweest, maar ik, heb ik u niet altijd trouw gediend?" „Ja, je heb altijd goed gewerkt voor mijne vrouw zaliger en toen voor mij. Je hebt al tijd gezorgd voor onze belangen. Je bent nog zoo goed voor je werk en zoo netjes en zoo zuinig,en daarom denk ik er nu al zoolang aan om iets te doen, dat je nog gelukkiger zou maken". Hij zweeg en keek met den blik van een archeoloog naar zijn mes. dat hij op den ta felrand aanzette, alsof deze een vuursteen was uit het tertiaire tijdperk. Gerustgesteld, voelde Mérentine nog slechts een groote nieuwsgierigheid zoo heftig als zij nog nooit in haar leven had gekend. Nooit gewend, veronderstellingen te maken, deed zij dit ook nu niet. Heel haar wezen wachtte gespannen af. Numa hervatte: „Wij kennen elkaar, wij begrijpen elkaar, wij hoeven niet veel woor den te gebruiken, wij wonen samen quasi als man en vrouw, in alle eer en deugd zooals dat brave lieden betaamt; wie zou er wat op tegen kunnen hebben, dat wij maar zoo gauw mogelijk samen trouwden". Mérentine was zoo uiterst verbaasd, dat ze zelfs geen adem durfde halen de woorden gonsden haar door het hoofd, werktuigelijk herhaalde zij ze, niet wetende of zij goed had gehoord. Hij herhaalde: „Wel nu, Tine, wie zou er wat op tegen kunnen hebben, dat wij samen trouwden Nu begreep zij, en de sluwheid van haar ras begon een woordje mee te praten. Zij wilde een verklaring hebben van dit onge wone voorstel. Zij lachte een beetje ongeloo- vig. „En waarom zoudt u met me willen trouwen, Baas? Ik doe mijn werk met ple- AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling bij opbod gehouden op Za terdag 9 Juli 1932, ten overstaan van den notaris Mr. J. W. van der Heide te Alkmaar, van de navolgende perceelen, behoorende tot en deel uitmakende van de bouwplaats, staan de en gelegen aan den Korte Molenweg in de Schermeer gemeente Oterleek: 1Huis, schuur, boomgaard en bosch, samen groot 0.47.80 H.A. 2530. 2. Weiland, gr. 0.49.90 900.— 3. Bouw- en weiland 3.04.10 4287.81 4. Bouwland 2.21.20 3141.04 5. idem 2.00.20 2402.40 6. idem 0.99.40 1260 7. idem 1.22.90 8. idem t 2.58.60 9. idem 1.32.20 10. Huis, schuur en bouwl. 0.21.50 1573.12 3103 20 1731.82 1800- Totaal 14.57.80 H.A. 22729.39 De afslag en combinatiën blijven bepaald op Zaterdag 16 Juli 1932, des middags 12 uur, in het café „Central" aan het Hofplein te Alkmaar. JtacktlkckfUm ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 11 Juli 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 1.202.90; Aard beien per slof 2951 cent" Andijvie per 100 stuks 0.50—2.90; Bloemkool le s. per 100 stuks 13; Doperwten per 100 pond 17; Druiven per 100 pond 36 39; Kropsla per 100 stuks 0.502.90; Komkommers per 100 stuks 3.509; Meloenen per 100 stuks 37—57Per ziken per stuk 512 cent; Postelein per bakje 1043 cent; Peulen per 100 pond 3 11; Rabarber ptr 100 bos 46; Selderie per 100 bos 0.702.20; Spina zie per bak 42 cent; Snijboonen per 100 pond 10—17; Duboele spercieboonen per 100 pond 1721; Tuinboonen per zak 35— 45 cent; Uien per 100 bos 2.604.80 Wortelen per 100 bos 1.504.50. ALKMAAR, 12 Juli 1932. Aikmaarsche Exportveiling. De prijzen der tomaten waren heden: A 16.20, B 15, C 14.40 en D 8.60. PURMEREND, 12 Juli. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prij zen: 7000 K.G. Kaas. Handel slecht. 23 st Boerenkaas 20 per 50 Kg., 2380 Kg Boter 0.75—1.15. 529 stuks Runderen w.o. 310 st. vette, 0.660.74 per Kg.. 156 st. Melk- en Geldekoeien 1102.60 63 stieren. Handel runderen stug. 32 stuks paarden 75140, handel matig. 117 st vette kalveren 0.700.90. Handel stug 362 stuks nuchtere kalveren, Slachtkalveren 415, Fokkalveren 814, handel stug. 477 stuks vette varkens, voor de zoute rij 0.25 per Kg., voor de lsacht 0.25 0.29 per Kg., handel matig, 97 stuks ma gere varkens 7—17, handel stug, 261 st Biggen 58. handel stug, 296 Schapen 14—18, handel stug, 263 Lammeren 6 10, handel stug, 20 Bokken, Kipeieren 2.603.10, Eendeieren 2.10, Piepkui kens 0.650.75. Eierenveiling. 21575 stuks Kipeieren zier en ik zie er heelemaal niet mooi uit". „Je ziet er niets minder knap uit dan vele anderen en voor je jaren ben je heel goec geconserveerd". „Dat is geen reden; waarom wilt u jaren heeft een toestand veranderen, die dertig geduurd?" „Omdat ik een rechtvaardig man ben, zoo als je net zelve hebt gezegd. Je hebt voor mij gewerkt en ik wil, dat wij in alles gelijk op gaan, dat jij boerin Ridel zult zijn, zooals ik boer Ridel ben". Mérentine's instinct weigerde, aan deze moraal te gelooven, maar ze kon geen ge loofwaardiger reden bedenken, en daar ze uit ondervinding wist, dat Baas Numa nooit iets zeide wat hij niet zeggen wilde, stribbel de ze niet langer tegen. Haar heele leven van gehoorzaamheid uitte zich in de woorden- xi4 zal z'i" zooals u wejischt, Baas" Numa lachtte luidkeels en nam de dorre oude hand van de dienstmaagd in zijne vlee- zige rechter. „Top, ik zal het laten afkondigen". Zijne paarsche, dikke lippen drukte hij op de uitgedroogde wang van Tine en twee har de kussen knalden als zweepslagen in de Tiï?aS K "u MrlMld'mii" „Goede nacht. Baas". voor de tweede maal in haar S SJTa we,ggezonk€n onder haar slaap met vatten. De eer ste maal was geweest in den nacht, die volg. de op de begrafenis van Boerin Ridel Na eenige dagen had Tine het opgegeven de zaak te begrijpen. Zij wendde er aan ïlb haar trotschheid en uit haar blijheid schoten illusies omhoog. Maar daarover sprak niet tegen-anderen en ze maakte ze ook niet duidelijk en klaar tegenover zich zelve rwh Mjm. kleine kokette manlerü*^fe 2.60—/ 3.20, 480 st. kipeieren b 2 40 f 2.50, 6327 stuks Eeneieren c 2 30 I PURMEREND, 11 Juli 1932. „Afs]ai> vereeniging Beemster, Purmerend en Om' streken". Aardappelen: Schotsche mujvl' 42—78 cent, BI. Eigenheimers j 02 1.19, Schotsche muizen (kl.) 26—64' f(Zl per zak, 25 K.G.; Tuinboonen 30—36 CS per zak, 15 K.G; Peulen 2-/ 9 per 2? 50 K.G.; Doperwten 2—5 per zak K.G.; Roode Aalbessen 10—48 per' i<^ K.G.; Zwarte bessen 22—25 per jaa K.G.; Klapbessen 1.10—3 per 10 K.G Perziken f 411 per 100; Aardbeien 6-11 22 cent per doosje (1 pond); Komkommer* 37 per 100; TomatenA 18—21 en q f 12—15 per 100 K.G.; Bloemkool 1 10 per 100; Posteleiln 18—48 cent oer mand, 6 K.G.Sla 0.80—2.70 per 100 krop; Andijvie 0.20—0.60 per kist; Pie. terselie 1—/ 3 perl 00 bos; Selderij 2-, 5 per 100 bos; Rabarber 5 per 100 bos wortelen 3.40—7 per 100 bos; Slabool nen 3.60-ƒ 4, Snijbconen 2.25—4 80 per 15 K.G. en Druiven 74 cent per K.G. WIJDENES, 11 Juli 1932. Veiling Tuin. dersbelang. Bloemkool 69; Roode Kool 4—5; Druiven 60—62; Aard beien 16—23; Perziken 4.50—9.30; Slaboonen 26—27; Peulen 16—18; Wortelen 5—6; Groote Schotschee 1.7c 3.20; Kleine Sch. muizen 1 50—1.70 en Blauwe 44.20. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juli '32. Langendijker Groentenveiling. 7500 stuks Bloemkool le s. 1-202.60 per 100 st.; 33000 K.G. Roode Kool le s. 0.90— 1.40; 16000 K.G. Gele Kool le s. 1.20 1.70; 1000 K.G. Witte Kool 1.30; 900 K.G. Zilvernep 6.306.80; 75 K G. Slaboounen 2628; 14500 K.G. Toma ten: Af 16.10-/ 16.30, 1550— 16.10, C 15.50—16.30 en CC 8; 263.000 K.G. Aardappelen: Schotsche mui zen 1.90—3.10, Schoolmeesters 2.90— 3 80; Blauwe 2.80—3.60; Drielingen 1.50—/ 2.80, a'l-s ner 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 11 Juli 1932. 210600 K.G. Aardappelen: Groote Schot sche Muizen 2—2.30, Schotsche muizen 1.70—3.20, Drielingen 2.10—2.50; 190 K.G. Tuinbocnen 2.50; 625 K.G. Zil vernep 5.606.80; 14 K.G. Peulen 4; alles per 100 K.G.250 bos Wortelen 1.90 per 100 bos; 1750 stuks Bloemkool 2.30— 3.20 per 100 stuks. BEVERWIJK, 11 juli 1932. Doppers 7- 16 cent; Bruine cap. 10—18 cent; blis ab- bandance 10—15 cent; Raspers 1220 cent; Peulen 926 cent; Postelein 2—5 cent; Spi nazie 6—10 cent; Druiven 64 cent; Zilver- uien 1113 cent; groote boonen 2—614 ct; dikke heere boonen en Snijboonen 2037 ct.; Tomaten 722 cent; Tomaten export: A 15 cent. B. en C. 13 cent en CC 6 cent per K.G.; aardbeien per slof 4565 cent; zoete Fran- schen per doos 1315 cent; Frambozen 33 42 cent; Perziken 915 cent; Bloemkool 24 en 1 2'A cent; Komkommers 114— 614 cent per stuk; Peen 314—8 ct.; Selderij, Pieterselie en Rabarber 1—6 cent; Asperges 1029 cent per bos; Sla per kist 3070 ct.; Aardbeien export 1520. EIERENVEILING TEXEL. TEXEL, 11 Juli 1932. Op de heden ge houden eierenveiling werd betaald voor kip eieren: 58—62 K.G. 2.60—3.25; 62—66 2.90-/ 3.25; Kleine eieren 2—2.60; Eendeieren f 1.75. C ude kippen (vorige vei ling) 45 cent per K.G. TEXEL, 11 Juli 1932. Op de heden ge houden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 330 Lammeren 711:7 Scha pen 14—20; 10 Nuchtere kalveren 5— 12; 4 Pinken, pr. n. gen.; 8 Koeien 110 170; 4 Kalveren 18—30; 14 Schrammen 7—12; 10 Biggen 4—8; 5 korven oude kippen 70—90 cent; 5 korven jonge hanen 1545 cent. ZAANDAM, 11 Juli 1932. Veilingver, „De Zaanstreek". Sla 40—90 cent per kist; Andijvie 30—66 cent per kist; Peen 5—:7— 10 cent per bos; Pieterselie 2—6 ct. per bos; Selderie 234—7 cent per bos; Uien 214—4 ct, per bos; Bloemkool les. 47 cent per stuk; Bloemkool 2e s. 1—234 cent per stuk; Aard appelen 2.30—4.50 per 100 K.G.; Ker sen 1822 cent per pond; Slaboonen 10— 19 cent per pond; Snijboonen 18—20 cent per pond; Tuinboonen 3540 cent per pond^ Doppers 6 cent per nond; Komkommers 2— 714 cent per stupk; Rabarber 8—1214 cent per bosSpinazie 40—80 cent per kl. kist; had had toen ze zestien jaar was, herleefden. Ze was reiner op haar lichaam, zorgde, dat hare kleeren netter zaten; en des Zondags verscheen ze met hemelsblauw lint tusschen de drie strookjes van haar muts genaaid. Op een marktdag te Cany kwam Numa, die in het koffiehuis de Witte Duif zijn och tendborreltje had gedronken, Pascal Petit en zijn vrouwtje Flora tegen, een jong paartje, heel knapje, heel vroolijk en heel verliefd: de m v? was een verre neeI van hem. Na de gewone beleefdheidsbetuigingen gin- £ejl ze meer intieme praatjes over: Flora vroeg met haar zonnige lach: „ls het waar neef Numa, dat u hertrouwd bent met Mérentine?" „Ja zeker, het is waar. Het zal vier weken geleden zijn, dat ik mijn jawoord heb uitge sproken voor den burgemeester en voor den pastoor. Verwondert je, dat, mijn kind?" „Nu en of. Er zijn genoeg vrouwen, fflln* der oud en heel wat knapper van uiterlijk, die graag boerin Ridel hadden willen worden- jOVel, wel, hoor die kleine Flora eens". Hij aarzelde een oogenblik tusschen het vervelende van een bekentenis te moeten doen die hij liever voor zich hield, en het pleziet om eens te doen uitkomen wat een slimme vos hij was. „Kijk eens aan! In die dertig jaren dat het geld liet rollen, is het wel wat ver ge' rold. Het kan gietregenen op mijn huis, doen dat neemt niet weg, dat het erg met hypo* theken bezwaard is. En als ik nog heel laofif in het leven blijf, dan kon het wel gebeuren, dat men mij zag bedelen om mijn brood. kan nu geen dienstbode meer bekostigen ben een rechtvaardig man, ik kan Mérentu>e niet houden zonder loon. En dan...., de men- schen zouden mij haar kunnen ontnemen- Dat oudje is een echt werkpaard. En daarom heb ik haar getrouwd. Op deze manier hoe* ik haar niets te betalen en ben ik zeker da» ze er niet van doorgaat'*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8