g5b JaAame^r ODOL Jê&ki daa/rvLoor Uur jtenrmnA/ng e^&iir uxlt dan de Jnq^zonden Stukken Tuimeltje en Kruimeltje in het KabouterloncT Geneeskundige brieven Simulatie. Een momispoeJing met ODOL verkwikt onmiddellyk weder in, nadat hij door een geslaagde tourr.ée in staat was gesteld aan zijn ver plichtingen te voldoen. Kort daarop had hij echter met nieuwe moeilijkheden te kampen en toen heeft hij zich tot de- Sow iet;regeering ge wend. R.K BOUWPATROONS IN NEDERLAND. Het congres van den r.k. bond van bouw- patroons in Nederland is Woensdag te Venlo voortgezet Verschillende afdeelingen stelden een con tributieverlaging voor. Dit voorstel werd ver worpen. De vergadering liet een woord van protest hooren tegen de houding van sommige ge meentebesturen, die bij openbare aanbeste dingen aan plaatsgenooten de voorkeur geven, ook'als deze met hun inschrijvingen iets hooger zijn dan anderen. Over de kwestie van het steeds meer toe nemende eigen-beheer-systeem is de organi satie reeds met de regeering aan het onder handelen. En er is alle reden om te veronder stellen, dat deze aangelegenheid naar den wensch van den bond zal worden opgelost De vergadering vestigde er de aandacnt van het hoofdbestuur op, dat het veelvuldig voorkomt bij arbitrage over rekeningen voor bouwwerken, dat er schaderekeningen wor- den ingediend voor oponthoud of vertraging van het werk door niet aanwezig zijn van detailteekeningen van timmerwerk, natuur- êteenen, ijzerwerk e.d. Deze schade w? w soms gedeeltelijk vergoed, maar steeds heb ben de bouwpatroons schade door deze naia- tigheid van de architecten. De bouwpatroons zullen bij de architectenorganisaties aandrin gen op verbetering var. deze wantoestanden en zoo dit noodig mocht blijken er met klem 'tegen ageeren. Geprotesteerd werd tegen de handelwijze van sommige architecten, die de steenfabri- kanten met naam in het bestek voorschrijven. Ook tegen het invoeren van^ Russisch hout zal geageerd worden. EEN WOLKBREUK BOVEN BERGEN OP ZOOM. Hulp van de brandweer noodig voor vele volgeloopen kelders, maar eerst moesten de kosten geregeld zijn. Een modderrivier over de spoorlijn. Woensdagavond heeft boven Bergen-op- Zoom een hevig onweer gewoed, gepaard gaande met een wolkbreuk. De aangerichte waterschade is zeer groot. Tal van straten kwamen totaal blank te staan, waardoor het yerkeer tusschen Bergen- op-Zoom en de grens groote stagnatie onder vond. Doordat dit weggedeelte over een leng te van eenige honderden meters onder water stond, spoelde het water met groote kracht in de richting van de spoorlijn Bergen-op-Zoom Vlissingen. Eenige duizenden kubieke meters zand zijn weggespoeld. In een oogwenk was de spoorlijn Bergen- op-ZoomVlissingen over een lengte van plus minus achtig meter totaal met slijk be dolven. terwijl het water over de lijn kwam te staan over een lengte van ongeveer 250 M De bielzen onder de rails werden daardoor ilosgespoeld. Toen de laatste trein in Bergen- 'op- Zoom arriveerde, werd een onderzoek in gesteld of deze nog verder kon gaan. Na een langdurig oponthoud ging de trein lang zaam een ander spoor in de richting van het station Woensdrecht, waar de trein weer op het gewone spoor werd geleid en zijn weg naar Vlissingen kon vervolgen. In Bergen-op-Zoom zijn tal van kelders onder water geloopen, terwijl in een café op de Groote Markt drie plafonds totaal werden vernield door het regenwater, dat via het dak van de kerk op het café terecht kwam. Om twaalf uur des nachts verzochten de bewoners van een straat, waar vele kelders onder water stonden, aan den burgemeester om assistentie van de motorbrandspuit. De burgemeester weigerde aan dit verzoek te voldoen, zegt bet sHbld. Eerst nadat eenige bewoners de toezegging hadden gedaan de gemeente in de kosten tegemoet te komen, werden de brandspujten.om ongeveer half één in werking gesteld. l "Naar wij vernamen, is de bliksem,nergens ingeslagen. .- 'vj 1 .if' - M EER REGEER ING STOE Z1CHT OP DE GEMEENTEN. De bezoldiging van gemeenteperso- ruel onderworpen aan de goedkeu* ring der Kroon? 'c Naar de „N.R.Crt." verneemt, is de regce- ring voornemens gevolg is geven aan het voorstel der Bezuinigingscommissie-Weiter, om art. 170 der gemeentewet, dat den ge meenteraad de regeling opdraagt van de Be zoldiging van het gemeentepersoneel, in dien zin te wijzigen, dat zoodanige regeling onder worpen wordt aan de goedkeuring der Kroon en is een daartoe strekkend wetsontwerp reeds in voorbereiding genomen. Op het oogenblik bestaat er ten deze krach tens de ambtenarenwet, een repressief toe zicht van Ged. Staten, die o.m. wijziging van de door den gemeenteraad vastgestelde rege ling door een besluit van burgemeester en wethouders kunnen vorderen en zoo noodig zelf een regeling kunnen vaststellen onder goedkeuring van de Kroon. Dit toezicht heeft echter niet alleen'betrekking op de bezoldi ging, doch strekt zich uit tot de geheele rechtspositie. Nu wij over de werkzaamheid der sociale terzekering gedurende een halve eeuw mogen oordeelen, is het wel bedroevend, dat men mc!^i ^Sfven, dat E. Liek in vele opzichten gelijk heeft, als hij in een paar boekjes de nadeeien beschrijft, door die verzekering ver oorzaakt door de misbruiken, waartoe zij noodzakelijk aanleiding geeft. De goede bedoeling der sociale verzekering za! door ieder gewaardeerd worden. Zij be rekent hulp voor ieder, die niet in staat is, aan de gebeurlijkheden des levens, waaraan hij buiten zijn wil blootstaat (ziekte, invali diteit, ongeval, ouderdom) het hoofd te bie den en dan in de onmogelijkheid verkeert, voor zich zelf te zorgen. In het algemeen zul len duur en omvang van de ongeschiktheid om het gewone loon te verdienen als maat staf dienen voor het bedrag der toe te kennen uitkeering. De beoordeeling van die beide fac toren is niet altijd gemakkelijk. Het is voor de verzekerden van voordeel, ze zoo groot i mogelijk voor te stellen. Zoodra geneeskun dig en technisch oordeel in gebreke blijven om de arbeidsongeschiktheid met zekerheid te bepalen, wordt dus de gelegenheid voor misbruik geopend. En volgens Liek is dit misbruik reeds zoo toegenomen, dat hij van een demoraliseerende werking op het geheele volk durft spreken. Het geheele vraagstuk is te ingewikkeld om in een of enkele brieven afdoende te be handelen. Daarom beperk ik mij tot enkele algemeene opmerkingen om dan iets te vertel len van de wijzen, waarop het bedrog zich openbaart. Er zijn fanatieke voorstanders der sociale verzekering, die haar steeds verder willen uitstrekken. Feitelijk behoort zij zich te bepa len tot die groepen der bevolking, die abso luut niet in staat zijn, uit eigen middelen in een verzekering te voorzien of zooveel kun nen sparen, dat zij bij kwade kansen voldoen de reserve hebben. Wordt deze grens niet in acht genomen, dan stijgen de aan de verze kering gestelde eischen enorm. Waartoe zulke overdrijving kan leiden, leert ons de gang van zaken in Duitschland, het laatst de 4de Notverordnung van 8 Dec. 1931, door welke de aanspraken der verzekerden belangrijk zijn ingekrompen. Het is niet steeds zoo eenvoudig om te be slissen, dat bij onjuiste voorstelling van za ken bedrog in het spel is. De zucht tot over drijving is een vrijwel algemeene mensche- lijke eigenschap, vooral wanneer het iets bij zonders betreft, dat op de eigen persoon be trekking heeft. Verhalen over eigen ziekte, zelf beleefde gebeurtenissen enz. worden in den regel niet weinig aangedikt, zonder dat hierbij door iemand aan bedrog gedacht zal worden. Overdrijving kan niet als misdaad aangerekend worden. De praktische medicus beschouwt eenige overdrijving bij zijn pa tiënten als een normaal verschijnsel. Het werkelijke bedrog komt gelukkig in veel mindere mate voor. Niettemin dienen de met de uitvoering der verzekering belaste ambtenaren er altijd op bedacht te zijn. Er komen onder deze bedriegers werkelijke ar tiesten voor, die niet zoo gemakkelijk te ont maskeren zijn. De wijze, waarop zij een mis leidende houding aannemen en volhouden, dwingt soms bewondering af. Als treffend staaltje het volgende, niet uit verzekerings maar uit militaire ervaring. Een soldaat in Indië die afgekeurd en gepensionneerd wenschte te worden, deed als volgt: Hij zat steeds voorover gebogen als een hengelaar en bewoog den arm alsof er werkelijk een hengel op en neer bewogen werd, daarbij mompelende: „Ik heb nog geen beet". Verder sprak hij geen woord. De man werd op alle mogelijke manieren onderzocht, langen tijd in een inrichting ter observatie opgenomen; niets was in staat, eenige verandering teweeg te brengen. Ten slotte werd hij, voor de Com missie gebracht, afgekeurd en voor pensioen voorgedragen. Op de boot, waarmee hij naar Holland repatrieerde, was toevallig ook een der leden van de geneeskundige commissie, die hem afgekeurd had en kon constateeren, dat aan boord nog altijd dezelfde houding werd aangenomen. Tot op een morgen in een haven de courant aan boord gebracht werd, waarin vermeld stond, dat aan den henge laar pensioen was toegekend. Dien morgen liep hij vroolijk over het dek en riep den offi cier van gezondheid toe: „Hallo", dokter, „nu heb ik beet". Dit is een zuiver geval van si mulatie, het doen voorkomen van verschijn selen van een ziekte, die in het geheel niet be staat. Bij de ongevallenverzekering zijn dergelij ke gevallen bekend. Zoo van een man, die wegens de gevolgen van een ongeval een vrij hooge rente kreeg. Sommige rentetrekkers worden af en toe weer onderzocht. Maar als hij bezocht werd, was hij nooit thuis. Einde lijk kwam uit, dat hij werkzaam was op een stoomboot, die geregeld naar Indië voer en daar het zware werk van stoker zonder eeni- gen hinder verrichtte. Een ander stonc! a's ernstig zenuwlijder te boek. Attesten van verschillende zenuwartsen verklaarden hem voor slechts 25 pCt ge schikt. Er werd ontdekt, dat hij zwaar werk verrichtte en dat zijn patroon er onkundig van was, dat hem iets zou mankeeren. De man had een zusje, dat in haar jeugd van een trap gevallen was en daarna zenuwtrek kingen had gehouden. Hij had deze trekkin gen zoo keurig nagebootst, dat de zenuw artsen zonder bezwaar een ziekelijke afwij king aanvaard hadden. Een ijzerwerker gaf voor, dat één knie ab soluut stijf was. Bij het onderzoek kon hij het been langer dan een half uur horizontaai gestrekt houden zonder er eenige bewegelijk heid te bespeuren viel. Achteraf bleek, dat de man zijn volle werk deed en bovendien nog als beroejjsbokser optrad. Bepaalde verschijnselen kunnen kunstma tig opgewekt worden. Het schijnt dat men het m Italië in dit opzicht ver gebracht heeft en dat daar een soort cursussen gehouden wor- den in het te voorschijn roepen van quasi- ziekelijke afwijkingen. Hiertoe behooren o.a afwijkingen van den handrug door langdu rig bekloppen op een bepaalde manier in het verloop van handpezen. Men heeft zulke per sonen wel ontmaskerd door hen in een zie kenhuis op te nemen en om de hand een gips- of ander verband te leggen, waarbij, zonder dat de patiënt het wist, in de watten van het verband dunne stukjes glas (dek- glaasjes, zooals bij microscopiseeren worden gebruikt) waren verstopt. Werd dan bij het afnemen van het verband niet anders dan verbrijzeld glas gevonden, dan was dit een sterke aanwijzing, dat de patiënt ook met zijn verband aan het kloppen was geweest. Vele gevallen zijn bekend, dat verzekerden bloeding uit longen, maag of darm voorwen den door bijv. uit het tandvleesch bloed te gen en dit bij sputum, kunstmatig verkregen braaksel of ontlasting te voegen. Op een lijn met deze gevallen staat de vermenging van voor onderzoek bestemde urine met eiwit, suiker of bloed. Er zijn dikke boeken geschre ven, alleen over de kunst om dergelijke be driegers te ontmaskeren. Hoewel geen eigenlijke simulatie, staat er toch dicht bij het eenvoudige bedrag, door bijv. te beweren dat een wond, kneuzing of beenbreuk op het werk zou zijn ontstaan, ter wijl de werkelijke oorzaak ligt in een vecht partij op straat of in een kroeg, en op die ma nier te trachten schadeloos gesteld te worden voor iets wat natuurlijk niet onder de verze kering valt. Het ligt voor de hand, dat in tegenstelling, met overdrijving, welke tot zekere hoogte als normaal te beschouwen is, het in het belang van het algemeen, maar ook in het belang der verzekerden zelf, gewenscht is, dat tegen al dit bedrog met kracht worde opgetreden. In Duitschland worden dan ook nog al eens behoorlijke straffen uitgedeeld. In ons land gaat de justitie, ook bij duidelijk te bewijzen gevallen, slechts zelden tot vervolging over. H. A. S. Buiten verantwoordelijkheid van at Redact'e. De opname in ae rubriek, b^wijsi geenszins dat de redactie er mede instemt). Mijnheer de redacteur! Gaarne had ik eens een' plaatsje in uw veel gelezen blad, bij voorbaat mijn dank. In uw blad van 12 Juli j.1. kwam een be richt voor, dat de Alkmaarders en buiten- menschen zeer droevig stemde, n.1. dat de tuinders met hun onverkoopbare versche groente demonstreerend door de stad trok ken. Zij hadden hun wagens voorzien van op schriften welke de toeschouwers aangrepen, neen lezer als ik mij duidelijk zal uitdruk ken dan moest ik schrijven „gedachten". Er kwamen op de borden voor gedachten waarmee de tuinder mee op staat, mee werkt, over spreekt en waarmee hij zich weer ter ruste begeeft, en waardoor hij vaak geen rust kan vinden, want ook 's nachts kunnen deze gedachten hem soms kwel len. Het was een uiting welke zij de uiting van wanhoop, het was een „d a a d", want er is nu genoeg gesproken, genoeg ver gaderd en genoeg getelegrafeerd, ja honder den malen gevraagd en gezegd: zoo hoog is de nood. De stedeling heeft zich nooit veel met den plattelander bemoeid. Als hij iets noodig had voor zijn gezin dan kocht bij of zij de dagelijksche levensbehoeften en als het duur was, dan werd er wel eens over gesproken, maar veelal werd er gezegd: „wat zullen die boeren hem weer raken. Zoo en zoo duur heb ik dit of dat gekocht." Ja en nog terwijl de producten waarde loos zijn laten de stedelingen zich bij den neus nemen, al denken zij nog van niet. Daarom zal ik er hen van overtuigen en de oogen open maken. Toen de aardappelen 6 ct. per Kg. waarde hadden op de veilingen, en wel de puike, wat betaalde men toen in den winkel? 18 ct. per Kg. Nog sterker zal ik het zeggen: de vorige week kocht een handelaartje 1000 Kg. aard appelen voor 31. Hij had ze nog iets te duur, volgens de markt. Ze waren best, dus dan wordt er zoo nauw nieUeke^^ de daarop moest hij deze zelfde aardappel wegbrengen en wat nam hij voor deze ze 1000 Kg.? Hij nam 120, dit is 89 wi i De tuinder kan het er niet voor doen, d krijgt zoowat niëfs, maar de eter moet het ^En'dat is zijn eigen schuld. Straks schreef ik: de stedeling laat zich bij den neus ne men. Daarbij blijft het niet, hij moet meer be talen dan noodig is. Waarom sticht men in deze stad geen consumentenvereeniging, een vereeniging die zelf inkoopt op de veilingen, waarom sticht men in verschillende buurten geen hallen, waar de menschen de groente voor den kos- tenden prijs kunnen bekomen? Daar zal administratie voor noodig zijn, maar <*nt kan. Weet men wel, dat bij de Pro vinciale Staten een voorstel ingediend is om verkoopcentrales op te richten? Begin er mee. Steun zult gij krijgen. Degene die niet wil mee doen, wel die eet dan maar duurder Men is vaak te lui om zijn groente of aard appelen zelf te halen en laat zich liever aan de deur bedienen en dit moet dan maar be taald worden. Dit voorjaar is er op vergaderingen veel gesproken over planmatigheid in de produc tie. Kan dit? Ja dit hebben wij gezien in den mobilisatietijd. Maar dan moet er op vol gen en wel direct planmatige distributie. Gaan deze twee niet samen, dan behoeft het niet eens geprobeerd te worden. Nu nog een woord: Alkmaarders, indien gij werkelijk getroffen zijt door den aanblik van dezen droeven stoet die hun zorg en ar beid naar de mestvaalt brachten, ik vraag van u een daad. Begin bij u zelf. Mijnheer de redacteur, mijn dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Jb. DE VRIES Jr. St. Pancras, 13 Juli 1932. Mijnheer de redacteur! Gaarne zag ons bestuur het volgende op genomen, bij voorbaat onzen dank. VEREENIGING D. E. S. ALKMAAR. Zooals andere jaren gaat bovengenoemde vereeniging op 6 Augustus wederom met een groot aantal kinderen naar Egmond aan Zee. Mocht het verleden jaar een 450 tal be dragen, dit jaar zijn er zeker wel 600kinde ren. Hiervoor is natuurlijk veel geld noodig, en daar het alle arbeiderskinderen zijn, waar van vele ouders werkloos zijn en de kinderen dus genoodzaakt zijn hun vacantie op straat door te brengen, wilde bovengenoemde ver eeniging hun toch een dagje van afleiding bezorgen. Het bestuur rekent dan ook op milde gaven. Mocht geen lijst gepresenteerd worden, laat men dan even een briefje of boodschap sturen aan een van onderstaande adressen, en we komen het dankbaar innen. Al uw gaven zijn voor de kinderen waar voor wij u dan ook hartelijk dank zeggen. Het bestuur: TH. SCHOUTEN, le Landdwarsstraat 32. O. S. v. d. WAL, Visscherslaan. J. SCHOONHOVEN, Uitenboschstraat 45 M. A. BRANT, 2é Landdwarsstraat 34 STOOP, Boomkampstraat. NEDERLANDSCHE HYPOTHEKEN IN DUITSCHLAND. Door de Duitsche regeering is een aantal noodverordeningen uitgevaardigd, die de rechten van buitenlanders, die gelden in Duitschland hebben uitgezet als le of 2e hy potheek, ten zeerste benadeelen en bemoeilij ken. Practisch is het vrijwel onmogelijk, dat ieder individueel persoon zelfstandig zijn be langen thans daar voldoende kan behartigen en bestaat dus het gevaar, dat hij voor groo te verliezen komt te staan. Het bestuur van de Nederlandsche Kamet van Koophandel voor Duitschland heeft het daarom in het uitdrukkelijk belang der Ne derlandsche belanghebbenden gewenscht en noodig geoordeeld zich hiermede bezig te hou den. Deze Kamer heeft zoodoende ae Nie- derlandische Treuhand-Ges. m. b. H., die onder haar toezicht werkt en Duitsche rechts persoonlijkheid bezit, speciaal belast met de zorg voor de groote Nederlandsche belangen, welke bij de hypothecaire belegging in Duitschland betrokken zijn. De organisatie heeft verschillende verte genwoordigers in Nederland benoemd, tot wie belanghebbenden zich pers'oonlijk om in lichtingen kunnen wenden. Deze vertegen woordigers zijn districtsgewijze verdeeld en worden in dagbladen en weekbladen nader bekend gemaakt. De organisatie belast zich met het volledige beheer der hypotheken, enz. en neemt allerlei maatregelen die de belan gen der Nederlandsche interessenten ten goede komen. De betrekkelijk geringe kosten, die hiervoor betaald moeten worden, wegen ruimschoots op tegen het mogelijke voorko men van groote nadeelen, die zeer waar schijnlijk anders zullen ontstaan. Onder volledig beheer der hypotheken wordt verstaan: 4. o. 6. De inning der rente. Het voeren van besprekingen met De. visenwirtschaftungsstellcn en ander» bestuursorganen. Doorzending van de rente naar Neder, land. Het eventueele beheer der gelden, die weliswaar worden gestort, doch niet uit Duitschland mogen worden uitge voerd. Het houden van besprekingen met de schuldenaren. Het optreden voor den rechter, kortom het geheele financieele en juridisch^ ^Nederlandsche houders van hypotheken in Duitschland gelieven zich voor kosteloote inlichtingen over deze organisatie tot onze instelling of tot den vertegenwoordiger van de organisatie in hun district te wenden. Niederlandische Treuhand-Ges. m. b. H Dr. METZ. Beheerder, 'W DE TOESTAND IN HET PENSION* BEDRIJF. Geachte Redacteur, Eenige malen zijn in uw blad ingezonden stukken verschenen van de hand des heerea Kortenschyl te Bergen, waarin deze meent stelling te moeten nemen tegen de meening van den heer v. d. Garde te Schoorl, ook in uw blad afgedrukt. Het ligt niet op onzen weg ons te mengen in persoonlijke meenings- verschillen, maar waar hier eenige malen onze Bond in het geding wordt gebracht, ver- trouwen wij dat O er mede accoord kunt gaan, dat wij terugkomen op het laatst ge schrevene door den heer Kottenschyl. De schrijver uit als zijn meening, dat het van onzen Bond verkeerd gezien zou zijn de Nederlanders op te wekken dit jaar in eigen land hun vacantie door te brengen. Hij voert hiervoor geen enkel steekhoudend argument aan en zegt alleen dat de N.P.B. jong en klein is. Wat nu den leeftijd betreft, is de heer K- vrij slecht georiënteerd, immers de N.P.B. werd opgericht in 1915 en wat de kleinheid betreft, ook in dit opzicht geeft hij blijk van weinig terzake kundig te zijn. Er zijn meer plaatsen dan Bergen en Schoorl, ook wat betreft de afdeelingen van onzen Bond en dat wij met ons werken, het zij in alle bescheidenheid gezegd, overeen komstig het verlangen van de Nederl. Pen sionhouders handelen, moge blijken uit het feit, dat sedert Maart circa 200 nieuwe leden onze gelederen kwamen versterken. De door het hoofdbestuur van den N.P.B. gevoerd wordende propaganda voor eigen land is een uitvloeisel van hetgeen het bui tenland heeft gedaan en hoewel wij alle res pect hebben voor de philantropie van den heer K., die blijkbaar met een gerust gemoed de Nederlandsche Pensionhouders wii Uien verhongeren, als de buitenlanders toch maar aan ons blijven verdienen, zullen wij voorloo- pig aan dergelijke zelfmoordplannen nog niet meedoen. Onze taak is om de belangen te behartigen van het Nederlandsche pension en hotel-pensionbedrijf en niet van net bui- tenlandsche bedrijf. De logica laat echter den heer K. volkomen in den steek wanneer hij zelf schrijft dat het in verschillende plaatsen in ons land niet zonder buitenlanders gaat. Wel- nu, als nu die buitenlanders weg blijven, wel ke weg blijft ons dan anders over, dan eigen menschen te vragen deze categorie te willen vervangen? De schrijver meent met een flauwe aardig heid de zaak te kunnen verdoezelen door uit te noodigen tot een debatavond. Hij schrijft woordelijk: als de pensionhoudersbond dar nog voor muziek zorgt, kan het een aardige avond worden. De uitnoodiging tot debat, voorzoover ge richt tot onzen Bond, hebben wij reeds aan vaard, alleen beschouwen wij de belangen van de pensionhouders van teveel gewicht om er een aardigen avond met muziek van te maken. Zin voor humor waardeeren wij steeds, maar de belangen waarvoor wij hebben op te komen, worden niet gediend met een mu ziekavondje. De Nederlanders op te wekken in eigen land te blijven, zal geen effect trekken, zegt de heer K. Wij deelen deze meening niet, heb ben trouwens reeds bewijzen van het tegen deel. Bovendien hebben wij, in tegenstelling met den heer K., nog wel vertrouwen in het gezond verstand van een gedeelte der Neder landers. De heer K. gevoelt niets voor „uitknijp- systemenen in dit opzicht zijn wij bet vol komen met hem eens wij wenschen niet, dat onze leden worden uitgeknepen en dan bij voorkeur nog wel van twee zijden, doch daar- over hopen we hem nog wel meer te vertel len. De heer K. moest er maar eens met ons op uit trekken, stellig zou hij dan de nooden en behoeften der pensionhouders door eer andere bril bekijken. U dankend voor de opname. r-> r. ,x Nederl. Pensionhoudersbond De Bilt. Kr„iS War.eu Ze inet aUeS klaar stonden Tuimeltje 'en Kruimeltje net hun tassen en mutsen uit te doen, omdat ze het zoo warm hadden gekregen van het werken, toen ze voelden APSf \Wu ^St eeD meter' toen twee daar- na nog heel veel hooger. Eerst dachten ze dat de wind een grapte met hen uit wilde halen, maar neen, hij zou de kabou- Wat hadden W "n de hand? W#1 Tuimel tja en Kruimaltja ren ii« *een ®£8 in gehad, dat za bovan op een courant wn- heel eres link*"" de w'nd< d'e wel Wist, dat da kaboutertjes zweven k *'aren, zou hun nu eens lakker haal hoog laten tocht ,1 °V?'fen en wolken. Het was een echt griezelig® smeekt e° 'n den nackt ®n hoe ze de wind om gqpad* smeekten, deze stoorde zich nergens aam

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6