JCetk Suchool Spoct 'JUiMicaiies alkmaar zal het gymnastiek- lokaal bij de st. aloysius- school moeten betalen. een uit heiloo ontsnapte psychopaat GEARRESTEERD. Hij deed groote inkoopen te Baarn, doch betaalde niet. De Schager kegelbanen geopend! Zooals men weet, gingen mr. Langeveld en eenige andere raadsleden bij de Kroon in beroep tegen het besluit van 's raads meerder heid (Roomsch-Rood) om alsnog aan de St Aloysiusschool 28000 te betalen, aangezien door de .débacle met Mr. K. het R.K. school bestuur niet in staat wat het gegeven woord, om de kosten daarvan voor rekening van het schoolbestuur te nemen, gestand te doen. Mr. Langeveld Ontving heden van den minister van Onderwijs een schrijven, waarin deze te kennen geeft, dat z.i. de zaak wettelijk in orde is. Of de raad, nu op het openbaar onderwijs be langrijk moet moeten bezuinigd, dit besluit thans nog zou nemen, ook al is dit formeel mogelijk, betwijfelen wij sterk. Men ziet intusschen, dat bij de onderwijs wet en de blok-politiek alles mogelijk is. Het door Mr. Langeveld ontvangen schrij ven luidt als volgt Vanwege de Koningin ontving ik Uw tot Hare Majesteit gericht adres d.d. 19 Febru ari 1932, houdende verzoek om vernietiging wegens strijd met de wet van het besluit van «Burgemeester en Wethouders van Alkmaar van 24 November 1931, betreffende neven- .vermeld onderwerp. Naar Uwe meening zou den Burgemeester en Wethouders niet be voegd geweest zijn de gelden beschikbaar te stellen voor den bouw van een gymnastiek lokaal bij de St. Aloysiusschool aan de Koorn laan te Alkmaar, maar had het schoolbestuur in deze den weg moeten volgen, aangegeven id artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920. Met dit standpunt kan ik mij niet vereenigen. Niet alleen wijzen Burgemeester en Wethou ders op de in hun schriftelijk antwoord van 10 December 1931 (bijlage 4) aangevoerde gronden Uw beroep op mijne beschikking van 20 November 1930, m.i. terecht af, aangezien het daar inderdaad niet een analoog geval betrof, ook overigens is er m.i. van strijd met de wet geen sprake. Aanvankelijk maakten Burgemeester en Wethouders bij het overleg, bedoelde in arti kel 77, zesde lid, der wet, bezwaar tegen het opnemen in het bestek van den bouw van een lokaliteit voor het onderwijs in lichamelijke opvoeding, als gevolg waarvan het schoolbe stuur, zich bij deze beslissing neerleggende, ook in de op 26 September 1929 ingediende rekening en verantwoording niet met de kos ten van dien bouw rekening heeft gehouden. I In verband met inmiddels gewijzigde om standigheden meenden Burgemeester en •Wethouders toen echter er alsnog in te kun nen toestemmen, dat deze kosten ten laste van de gemeente zouden komen en stelden zij het schoolbestuur in de gelegenheid, de reke ning en verantwoording voor zooveel noodig aan te vullen. Tegen het aanbrengen van der gelijke wijzigingen nu verzet zich de Lager- jonderwijswet m.i. niet, en zeker niet, wanneer 'dit, zooals hier, in overleg met het gemeente bestuur geschiedt. Het besluit van Burge meester en Wethouders van 24 November 1931 strekt dan ook m.i. tot het verkenen van goedkeuring aan eene afwijking van het bestek, en vindt als zoodanig steun in het tweede lid van artikel 81 der wet. Evenmin bestaat er m.i. strijd met het algemeen be llang, aangezien, blijkens de stukken de ge- ivolgae handelwijze er toe heeft bijgedragen ten opzichte van de voorziening in lokaliteit ivoor het onderwijs in lichamelijke oefening gelijkstelling te brengen tusschen het open baar en het R.K. lager onderwijs. Op voren staande gronden acht ik mitsdien geene ter men aanwezig de gevraagde vernietiging te bevorderen. U gelieve Uw mede-adressanten hiermede in kennis te stellen. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, J. TERPSTRA. WAT KIKKER KAREL EN TUIMELT JE BELEEFDEN. Wij hebben van de volgende jeugdige le zeresjes en lezertjes schriften ontvangen waarin zij op keurige wijze alle Zater- dagsche plaatjes gekleurd en geplakt hebben. Ingezonden werd door Jan Braun, Bergen (12 jaar), Coba Haasbroek, Alkmaar (11 jaar), Johanna Boelmans ter Spill, Bergen (10 jaar), Jannie Duin, Alkmaar (11 jaar), Bouk- je Adema, Alkmaar (7 jaar), Herman Godijn, Alkmaar (12 jaar), Jan Duin, Stompetoren (8 jaar). Aan allen die inzonden zal dezer dagen 'en prijsje worden toegezonden. CONCERT SINT CAECILIA. Het bestuur van St. Caecilia noodigt allen uit tot het bijwonen van het concert dat het corps Zaterdagavond de burgerij van Alk maar zal aanbieden, in het bijzonder diege nen (waaronder verschillende vereenigingen) die voor het concours een prijs beschikbaar hebben gesteld. Het bestuur hoopt, dat velen hiervan ge bruik zullen maken, temeer, daar de toegang geheel vrij is. Bij geruchte kwam de politie te Baarn ter °°re, dat zich deze week een heer in een der Pensions aldaar had gevestigd, die zeer luxueus leefde en zich groote uitgaven per mitteerde. Zoo kocht hij o,a. een nieuwen auto v*n 7500, benevens voor duizenden guldens aan meubelen en luxe-voorwerpen. Voor het Duitsche meisje, waarmee hij naar Baarn ge komen was, kocht hij een nieuwe fiets, dure japonnetjes enz. De man beweerde, dat hij uit Bntsch-Indië kwam, waar hij in suiker en katoen „deed". Hij wilde zich voorloopig in Baarn vestigen en in verband hiermede had een der make laars in zijn opdracht een ruime villa" ge huurd, die volgens de moderne eischen moest worden ingericht. Nadat de man gistermorgen weer verschil lende inkoopen had gedaan, o.a. een etui met zilveren messen, besloot de politie in te grij pen. Hij werd gearresteerd. Spoedig bleek, dat hij een valschen naam had aangenomen en dat alle verhalen van zijn verblijf in Indië zuivere fantasie waren. De gearresteerde bleek ontvlucht te zijn uit het psychopatensyl te Heiloo. Al zijn inwoopen had hij te Baarn in twee dagen gedaan, behalve den auto, die in Am sterdam was gekocht. Van betalen van een en ander was natuurlijk geen sprake. Met deze arrestatie heeft de politie te Baarn een goede greep gedaan, aangezien deze man reeds herhaaldelijk met de politie en justitie in aanraking is geweest. Vandaag wordt hij in handen van de justi tie te Utrecht gesteld. Alle gekochte goederen heeft de politie in beslag genomen. Een oude bekende. Naar wij nader vernemen is de gearresteer de dezelfde persoon, die een tweetal jaren geleden eveneens was gevlucht en daarna tè Bergen werd aangehouden. Ook toen had hij verschillende inkoopen gedaan zonder beta ling. STEDELIJK MUSEUM. Het Stedelijk Museum zal gedurende de maanden Juli en Augustus des Zondagsmid dags weer tegen goedkooper prijs toeganke lijk zijn. De vacantietijd leent zich bij uitstek om op die dagen in het Museum eens een kijkje te nemen. De meeste bezoekers van het museum zijn over 't algemeen vreemdelingen. Op de komende Zondagen vinden echter vooral stadgenooten een prachtige gelegen heid om eens nader kennis te maken met het verleden van hun stad. BEHOORT DE ARRONDISSEMENTS RECHTBANK TE ALKMAAR ONTBONDEN TE WORDEN. Als een onwederlegbaar bewijs voor de on misbaarheid en beteekenis der Arrondisse- ments-Rechtbank te Alkmaar ook op civiel rechterlijk gebied, kunnen wij mededeelen, dat op de zitting voor Burgerl. Zaken op Donderdag 14 Juli waren aangebracht niet minder dan 29 zaken, waaronder 13 onteigeningen, een aantal, dat tot dusver nog nimmer werd bereikt. Dit record is voorzeker een krachtig argument voor het behoud dezer rechtbank en tevens een op wekking om eenstemmig tegen het advies der Cornpiissie-Welter c.s. te ageeren. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21,49 uur licht op. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Distr'cts- Arbeidsbeurs. Geopend van 912 uur. Voor werkgevers van 912 uur en van 25 uur. Op Maan dag en Donderdagavond van 78 uur. Be middeling voor kantoorpersoneel op Maan dag- en Donderdagavond Voor vrouwelijk personeel afzonderlijke ingang De directeur van bovengenoemd Bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 1 autogene-lasscher, 7 bakkers, 14 bankwer kers, 1 beh. stoffeerder, 4 betonwerkers, 1 bloemist, 3 boekbinders, 2 boerenarbeiders, 2 borstelmakers, 10 chauffeurs, 1 chem. perser, 1 choc. bewerker, 1 constructiewerker, 5 electriciens, 1 fraiser, 52 grondwerkers, 2 in strumentmakers, 2 incasseerders, 8 kantoor bedienden, 1 kellncr, i kernmaker, 3 ketel makers, 1 kistenmaker, 3 kleermakers, 6 klinkers, 1 koetsier, 1 koperslager, 1 letter zetter, 7 loodgieters, 4 mach. houtbewerkers, 7 machinisten, 1 machine-zetter, 5 magazijn bedienden, 8 metaaldraaiers, 1 metaalscha ver, 1 metaalslijper, 44 metselaars, 10 meu belmakers, 7 monteurs, 32 opperlieden, 1 opzichter-teekenaar, 15 pakhuisknechts, 3 plaatwerkers, 3 radiomonteurs, 2 reizigers, 3 scheepsbouwers, 1 scheepstimmerman, 1 scheepsteekenaar, 13 schilders, 3 schoen maker, 25 sigarenmakers, 1 sigarensorteer- der, 5 smeden, 1 smoutzetter, 1 steenbikker, 1 straatmaker, 10 stucadoors, 9 stokers, 1 tegelzetter, 3 teekenaars, 75 timmerlieden, 1 tandtechniker, 12 voegers, 1 voorslaander, 2 vuurwerkers, 2 wagenmakers, 1 werktuig kundige, 2 winkelbedienden, 11 ijzerwerkers, 170 losse-arbeiders, 40 transport-arbeiders. Gedeeltelijk werklooze metaalbewerkers en sigarenmakers 75. Geplaatst 43 werkzoekenden w.o. 6 werk sters. Alkmaar, 16 Juli 1932. De directeur voornoemd, Ed. VAN DEN HEUVEL. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. Op Zondag 17 Juli is de apotheek van Mevr. de Wed. P. A. F. Schouten, Verdr. Oord 121, geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van 's avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJKE HANDELSSCHOOL. Toegelaten tot de eerste klasse: A. Daalder, J. Deugd, W. H. Eendebak, K de Grand, J. M. Grondsma, J. H. van Heems, P. T. J. Hollaar, Maartje Keizer, 1. H. Ooyevaar, C Postma, J. Schwarzer, C. W. Twuiver, Johanna Verhagen, J. Weiland, Alie K. Witteveen en J. L. J. Zwakman. Toegelaten tot de derde klasse: Tinie Schoorl. Bevorderd naar de tweede klasse: A. yan Beerschoten, J. Bos, G. a. Brou wer, N. R. Daalder, C. Joon, Bets Knegt, M. J. Korver, J. P. Koster, H. A. Peereboom, K Tip, I. Trijbetz, D. Zeegers e C. Muller. Niet bevorderd 10. Bevorderd naar de derde klasse: Annie Assies. C. van Barneveld, A. Boers- ma, Engeltje Broek, H. Elte, J. P. Haring huizen, H W. Holsmuller. J. Huisman, Marie Jansen Jannie Roemer, M. Stam, J. Timmer man, P. Timmerman, A. van Wieringen en Th. a. Tromp. Niet bevorderd: 7. Herexamen: 1. Bevorderd naar de vierde klasse: J Antonysen, A. Benit, J. Kistemaker, K. K°en°ti F- J. Los, J. G. Renaud, J. Span jaard, D. Zweerus en M. G. Grondsma. Niet bevorderd: 2. Bevorderd naar de vijfde klasse: T. J. de Beer, J. J. Best, R. w. Th. van der Gaag, p. Stoutenbeek, j. p. w. van Vliet en A. L. Smit Niet bevorderd: 3. Herexamen 1. GESLAAGD M.U.L.O.-EXAMEN. Op 15 Juli 1932 zijn voor het M.U.L.O.- examen geslaagd: J. Venema, A. Kok, A. j. Smit, M. M. van Poelje, P. Smit en j. Die naar te den Helder; W. B. v. d. Wey, H. Smit, B. M. van Poelje, P. Smit en J. Die zen; H. H. Veenstra, C. J. Beers en V. Krap man te SchagenG. Kramer en A. H. de Regt te Medemblik; B. Slagter te Opperdoes; L. Chr. Dames te Bergen; C. G. Wiegers en G. de Wit te Alkjnaar en J. A. Zoomer te Cas- tricum. EINDEXAMENS VAN DE MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem verwierven het einddiploma: Afdeeling bouwkunde: J. W. de Heer Kloots te Hem; N- H. Oudejans te De Rijp. Afdeeling weg- en waterbouwkunde: A. C. Asjes te Alkmaar; W. Fehres te Alkmaar; J. W. Syesen te Beverwijk; K. Water te Hem. Afdeeling werktuigbouwkunde: B. Hout man te Ooster-Blokker; G. de Jong te Alk maar; N. Ledder te Wijk aan Zee; D. Schaa- denhorst te Alkmaar. Afdeeling electroteChniekA. J. Mantel te Alkmaar. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TE ALKMAAR. Eindexamen afd. B. Geslaagd: R. van Beek, mej. W. M. Bruin vis, J. W. van Buren, Lensinck, J. Degenaar, O. P. R. Elema, J. J. Helder, A. J. Massink, J. H. Schenke, W. Swager, K. van Til, mej. N. Vis (met lof), J. Vlug, mej. A. te Winkel (met lof) en J. C. Zaadnoordijk, allen te Alkmaar; W. C. de Boer te Hoogwoud; M. L. 't Hart te Burgerbrug; P. S. Klerk te Krommenie; mej. J. Koolhaas te Bergen; C. Koster en W. van Slooten te Heerhugowaard; E. H. J. Leurink te N.-Scharwoude; P. van der Pol te Egmond aan Zee; D. C. Schering te Akersloot; P. J- Schrieken te Oudkarspel en A. van der Struys te Koedijk* Afgewezen: 6 candidaten. OPHEFFING VAN KWEEKSCHOLEN. Naar aanleiding van een bericht, dat de minister van O. K. en W. de toelating tot de rijkskweekscholen heeft stopgezet wordt nader gemeld dat dit bericht door zijn alge- meenen vorm- tot misverstand aanleiding zou kunnen geven. Bij de regeering is de vraag in overweging in hoeverre het aantal rijkskweekscholen ver minderd kan worden en in verband daar mede is een kleine groep onderwijsinrich tingen uitgezocht, welke eventueel voor op heffing in aanmerking zouden komen Daar bij zal de regeering echter niet verder gaan dan strikt noodzakelijk is en het aantal scholen dat opgeheven wordt, zoo klein mo gelijk houden. Om belanghebbenden een onaangename verrassing te bespare#, heeft de minister dezer dagen de directeuren van bovenge noemde scholen telegrafisch doen weten, dat de toelatingsexamens tot nader order moes ten worden uitgesteld in verband met de mo gelijke opheffing der kweekschool. Het koninklijk besluit, waarbij de toela tingsleeftijd tot de lagere school is ver hoogd tot zes jaar (voorloopig tot 5 3/4 jaar) zal voor Den Haag tengevolge hebben, dat 350 kinderen minder in September a.s. naar school zullen gaan, dan vóór dit K.B. het geval zou zijn geweest. DE GROOTE PRIJS van Duitschland wordt morgen, Zondag op den Nürburgring verreden. Opmerkelijk is, dat de meeste wagens op Con- tinental-banden starten. Voetbal. Brandweer ElftalLangro 41. Donderdagavond had deze ontmoeting plaats. Beide elftallen stelden zich op met eenige invallers. Na den aftrap gaven de brandweerlieden spoedig blijk, dat zij zich op het groene veld even goed thuisvoelden als op den brandweer ladder. Dank zij hun enthousiasme wisten zij voor de rust 2 maal te scoren. Na de thee gelukte het Langro met een goed schot den achter stand te verkleinen, doch ondanks hevigen tegenstand van de Langro-achterhoede wist de Brandweer nog twee maal te doelpunten. Hiermede kwam het einde van dezen wed strijd, welk zoo amicaal gespeeld werd, dat door den scheidsrechter geen enkelen vrije schop behoefde toegekend te worden wegens ruwe overtreding. Aan het lijntje is gedurende den wedstrijd veel genoten. Vooral de humoristische wijze, waarop meerdere ballen door den invaller- brandweerkeeper werden verwerkt, was ver makelijk. De scheidsrechter leidde verdienstelijk. AlcmariaStormvogels. De elftallen, waarmede deze dlubs heden avond uitkomen, zien er als volgt uit: v. Gelder (G.V.A.V.) Schokker Burger Rootring de Grand Lengers Keppel Watertor Peereboom Hamstra Bos Scheidsrechter Boeré J. de Waard K v. d. Steen J. Gerritse H. Ketting L. Spruit W. v. d. Velde J. Schoorel A. Prins J. Kuiper K. H. Haak H. Wagenaar Onze ruiters in Los Angeles. Luitenant Pahud de Montagne meldt uit Los Angeles aan het Persbureau Vaz Dias: Aan boord m.s. „Seattle", 24 Juni: De gevaarlijke zóne zijn wij voorbij. Het Panamakanaai hebben wij gehad en ervóór te Cristobal 12 uur stil gelegen in de haven en erna 1 dag in Balboa. Dit laatste ver blijf was wel erg warm en echt tropisch, maar volgens de bewoners was het toch zoo, dat het normaal was en niét buitengewoon warm. De paarden in ieder geval trekken zich van de hitte weinig aan en aten met meer honger als ooit te voren. Wij lieten ze slechts 1 maal plm. 15 min. op de molen loopen des mor gens bij het krieken van den dag. Hunne tem peraturen bleven normaal, hoewel het soms in de boxen 32 graden Celsius was. De adem haling was iets versneld. Van buitengewoon drinken merkte ik ook niets. Deze geheele reis is tot nu toe een openbaring voor mij. Ik had niet gedacht, dat alles zoo schitterend zou loopen. De Hollandsche consul, de heer Sasso, liet ons een morgen Balboa en Panama City zien en kregen wij eerbied voor wat de Amerika nen hier deden in zoo korten tijd. Het geheele kanaal is militair zeer streng bewaakt. Aan boord m.s. „Seattle" 28 Juni: Vandaag zijn wij in frisschere regionen gekomen, dat wil zeggen ongeveer 27 tot 29 graden Celsius, een temperatuur, waarbij in Holland vele scholen sluiten. liet doet wel dadig aan ook voor de paarden. Vooral 's nachts hebben zij het nu veel koeler als wij. De dieren houden zich steeds goed en is het te hopen, dat hun innerlijk gelijk is aan hun uiterlijk. Wij beginnen nu wat meer haver te voeren en zulen ze weer 2 maal per dag „Molenen". Geleidelijk wennen we ze ook aan de Amerikaansche rijkshaver, waarvan wij te Balboa 50 K.G. kochten. Eerlijk gezegd hebben wij menschen allen min of meer van de warmte geleden, al be kennen wij dit liever niet. Wie denkt, dat wij een opfrisschende en uitrustende reis achter den rug hebben, heeft het mis. Wij zullen er echter spoedig weer bovenop zijn, want erg is het niet. De tredmolen eischt ook nogal wat werk, de mat moet nu en dan overgelegd en kleine reparaties gedaan worden. Aan boord m.s. „Seattle" 3 /Juli Sinds gisteren is de temperatuur plotseling 8 graden gezakt tot plm. 19 graden Celcius, doordat wij in een koude golfstroom zijn ge komen. Een groote overgang voor mensch en paard. Wij loopen in truien en de paarden zijn flink gedekt. Alles blijft goed gaan en morgen laden wij uit. De Hollandsche con sul, de heer Hartog, heeft alles voorbereid, aangezien het op 4 Juli een Amerikaansche feestdag is. We kunnen over het eerste gedeelte van de reis niet anders dan dankbaar en tevreden zijn, de koude doet ons vaak goed. Wij zijn zeer gastvrij ontvangen. De Nederlandsche consul, de heer Hartog. was er om ons te verwelkomen en had hij alles keurig voor de ontscheping geregeld, ondanks Amerika's on afhankelijkheidsdag, 4 Juli. Vele Hollanders waren er om ons van de boot te halen. Wij hebben een aardig huisje ter beschikking. De majoor Labouchere heeft aan de overzijde zijn kamer. Marcroix is tijens het autovervoer gewond en zal moeten blijken of het erg is of niet De andere paarden zijn best. Het terrein valt niet mee, zeer heuvelachtig. Stalling is voldoende, veel vliegen. Kegelen. Gisteravond had de officieele opening plaats van de Schager kegelbanen. Tal van kegelaarsters en kegelaars uit Alkmaar en den Helder waren naar het landelijke Schagen getrokken, die met de Schager kegelvrienden, w.o. wij ook den burgemeester opmerkten, de zaal van het hotel Vredelust geheel vulden. Ongeveer half negen opende de heer Diepen, voorzitter van den A. K. B., de feestelijkheden. Hij riep alle aanwezi gen ,en speciaal den burgemeester van Schagen, een woord van welkom toe. Hij herinnerde, in welken korten tijd deze kegelbanen tot stand kwamen en vond het een groot genoegen, reeds nu deze banen en de daarmee gepaard gaande wedstrijden te kunnen openen. Hij bracht dank aan Schagens burge meester voor zijn tegenwoordigheid en vroeg diens regelmatige belangstelling voor de kegelsport. Den heer R. Brugman, den promator van dit Schagensche kegelgebeuren, werd namens de Noordhollandsche ke gelaars dank gebracht voor het vele en succesvolle werk door hem voor de tot standkoming van deze kegelbanen ge daan. De heer Brugman werd als dank een fraai schilderstuk aangeboden, terwijl mevr. Brugman een keurige bloemen mand werd geoffreerd. De voorzitter van den A. K. B. bracht vervolgens dank aan de aandeelhouders die daardoor zorgde voor een vlotte financiering. Den heer Igesz, den eige naar van hotel Vredenlust, waar de banen zijn gelegd, werd dank gebracht voor zijn durf en ondernemingsgeest. De heer Witte, de bekende kegelbaanhou der uit de Unie in Alkmaar, kreeg dank voor het beschikbaar stellen van ma teriaal. Den architect, onder wiens lei ding de verbouwing was uitgevoerd, den aannemer de firma Kruif en diens personeel werd dank gebracht voor de schitterende uitvoering van het werk. Dank werd ook gebracht aan den Ke gelbond Hollands Noordpunt te den Helder voor de spontane medewerking om deze feestelijkheden te doen slagen. Dank ook aan de technische commissie van den A. K. B. Na deze woorden van dank riep de heer Diepen de medewerking van allen in voor het welslagen van de wedstrij den, waaraan hij, gezien de blijde en prettige gezichten en de schitterende gelegenheid, niet kan twijfelen. Met de beste wenschen voor het wel slagen werden de nieuwe banen ge opend. Voordat met de wedstrijden werd be gonnen, werd het woord nog gevoerd door den burgemeester van Schagen. Hij dankte het bestuur van den A. K. B. voor de uitnoodiging, waardoor hij in de gelegenheid was met de voor Scha gen nieuwe sport kennis te maken. De kegelsport is ook volgens spr. niet alleen amusementsport, maar vooral in deze minder goede tijden een nuttige sport. Spr. zeide, dat Schagen met dit kegel- ?en instelling rijker is geworden waardoor de dagelijksche zorgen mim worfeV° «d-en tijdelijk ™»*®ten kunnen worden. Hij verheugde zich. dat in Schagen deze wedstrijden worden ge houden, riep de kegelaaars een welkom toe en hoopte, dat zij een prettige her- inering aan Schagen zullen behouden De heer Woudt, voorzifter van den kegelbond Hollands Noordpunt*" ielici- teerde de Schager kegelaars en A. K. B. en hoopte, dat de verhouding van den A..K. B. en H. K. B. steeds van zeer vriendsohappelijken aard zat blijven De heer Jimmink, lid der technische commissie, besprak de nieuwe banen en noemde deze mede van de beste die er zijn. Als laatste spreker dankte de heer Brugman voor de hem en zijn vrouw aangeboden cadeaux, waarvoor hij 2e ïr erkentelijk was. Ten slotte dankte hij den A. K. B. en in het bijzonder den voorzit ter, den heer Diepen, voor de ondervon den steun en medewerking. Hiermede was het officiee'e gedeelte afgeloopen en werd begonnen met den Bondenwedstrijd Alkmaar"—„Hollands Noordpunt" (den Helder). Deze wedstrijd werd gehouden op de beide nieuwe ba nen, terwijl de derde tijdelijke baan direct als vrije baan in gebruik werd genomen. Na gehouden loting werd begonnen met Den Helder op baan A en Alkmaar op baan B. De banen, welke er keurig uitzagen en technisch aan de hoogste eischen voldeden, waren toch door hun nieuwheid niet gemak kelijk, waardoor dan ook zeer matig hout werd gegooid en bijna gelijk op ging de strijd. Toen de eerste helft was afgegooid, bleek dat den Helder Alkmaar 24 hout was vóór gekomen. Helder 575 hout, Alkmaar 551. Dit was op honderd geworpen ballen zeer weinig en de uitslag dus niet te voorspellen. In de tweede helft, na het wisselen van banen, ging de strijd weer bijna gelijk en het einde kwam dan ook met de overwinning van den Helder met 16 hout Helder 554 hout en Alkmaar 562. Alkmaar had dus in de twee de helft slechts 8 hout ingehaald. Totaal-uitslag: Den Helder 1129 hout, Alkmaar 1113 hout. De voorzitter van den A. K. B. feliciteerde den Helder met deze overwinning en gaf daarbij de verzekering, dat Alkmaar de eerst volgende keer zou trachten revanche te nemen. Na dezen bondenweostrijd, werd zeer druk van de banen gebruik gemaakt voor de vrije> baanwedstrijden enz. Nu volgen cieze en de volgende week tot Zondag 24 Juli de verschillende wedstrijden, waarvoor een keurcollectie prijzen aanwe zig is. Maar vooral de korpswedstrijden zul len zich in de volle belangstelling verheugen, vooral waar aan deze wedstrijden door alle Heldersche en Alkmaarsche clubs wordt deel genomen en de oude tegenstanders elkaar weer eens zullen ontmoeten. Ook voor deze korpswedstrijden zijn vele en keurige prijzen aanwezig. Schagen staat dus de komende week in het teeken Van de kegelsport. Hier volgt nog de uitslag Bondenwedstrijd: Alkmaar. Totaal. Mr. J. P. Bosman 58—56—114. Dr. van Dam 54_55_.no J. Verweij 43—50— 93 B. Masee 59—49—1C8 A. Köllman 55—62—117 L. D. Boom 63—49—112 C. de Lange 65—58—123 D. Olie 52—48—100 G. J. Genefaas 44—61105 Joh. Diepen 6962131 Totaal Den J. Helder A. Duinker J. Nelis Jb. Smit Dijkshoorn J. Smit J. Brandt H. v. Pelt D. Groot H. Wolters Helder 1113 Totaal. 56—63—119 58—63—121 63—67—130 63—57—120 53—40— 93 54—60—114 57—46—103 51—58—109 60—46—106 60—54—114 Totaal 1129 Hoogste bondengooier Joh. Diepen 131 hout. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het gemeenteblad nr. 1289 is opgenomen hun besluit van 8 Juli j.1., waarbij is vastgesteld een BESLUIT TOT WIJZIGING VAN HUNNE BESLUITEN TER UIT- VOERNG VAN DE MOTOR- EN RIJWIELVERORDENINC. Dit besluit is heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter lezing ge legd. Het is daar tevens in afdruk tegen betaling der kosten verkrijgbaar. Alkmaar, 16 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Bij besluit van 15 Juli 1932 is aan N. V. HAYTEMA's KUNSTMESTHAN- DEL, alhier, vergunning verleend tot het uitbreiden van een opslagplaats voor kunstmeststoffen, door het bij plaatsen van één electromotor van 1 P.K., voor het in werking stellen van een kalkmolen en het inrichten van een kalkblusscherij, in het perceel SCHER- MERWEG nr. 88, alhier. Alkmaar, 16 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA. Secretaris.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3