Alkmaarsche Courant. OFFICIEELE OPENING WESTERLICHT. ®fL yjtzP i^jrsüiiMSSB - LUXE VERHUUR JAC. MET Ho. 166 ZATERDAG 16 JULI. 1932 Onder groote belangstelling uit Alkmaar en omgeving werd gister het „Westerlicht" officiéél geopend.-Talrijke sprekers brengen hulde. s - - - ffMaasssiiiBÉai mimi Het woord van den voorzitter. RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873 ALKMAAR m i ■v msmz i j '.J 3WK Gistermiddag om 3 uur waren honderden uit Alkmaar en omgeving vóór het gebouw Westerlicht samengekomen om de officieels opening van het huis voor bejaarde lieden in de Alkmaarsche Hout bij te wonen. Aanwezig waren vele leden van de Vereeni- ging „Het westerlicht", vele toekomstige be woners, de kerkeraden, kerkvoogden, het Klassikaal bestuur van de Ned. Herv. Ge meente, het Prov. bestuur, het Hoofdbestuur van de Federatie van Diaconieën, vele predi kanten, de directeur en de architect, Burge meester en Wethouders van Alkmaar, ver schillende Alkmaarsche gemeenteraadsleden, de burgemeesters van Heiloo, H.-Hugowaard, Koedijk, Hensbroek en De Beemster, de com missaris van Politie, de Deken van de Orde van Advocaten en vele anderen. Toespraak van den voorzitter. De voorzitter der vereeniging „Het Wes terlicht", de heer P. v. d. Esch, hield de vol gende openingsrede: Er is met ulijdschap te constateeren, dat over het geheele land in onze Nederlandsch Hervormde Kerk een streven is, om de oude- Jiedenzorg op peil te brengen. Langen tijd is hierin rust geweest. Oude gebouwen werden wel wat opgeknapt, hier en aaar bijgebouwd, inwendige verbeteringen aangebracht, oude gebouwen dienstbaar ge steld, doch het bleven oude en verouderde in stellingen, die aan de groote massa niet meer konden voldoen. Gelukkig is nu nieuwbouw daarvoor in de plaats gekomen. Vooral de tijd na den grooten wereldoor log; de tot standkoming van de sociale wei ten; de hoog conjunctuur, waren elementen, die onze Diaconieën wezen naar andere we gen voor Oude Liedenzorg. Dank zij de man nen, waarvan ik enkele namen zal noemen als wh'len G. J. A. Ruijs; Dr. Adriani; Prof Dr. Slotemaker de Bruine; Jhr. ^lr. Holten van Echten, Mr. Nelemans, die in woord en geschrift met alle kracht de verheffing van ons diaconaal leven in de Ned. Hervormde Kerk zoo krachtig bepleit hebben. Zij hebben met Gods kracht nieuw leven in ons diaco naal denken en doen gebracht. Op den ouden stam is een jong scheutje ontsproten; n.1. de federatie van Diaconieën Het scheutje wordt reeds een twijgje, dat straks een krachtige, fissche tak worde tot eer van onze kerkelijke instelling. Door het Hoofdbestuur van de Federatie, zijn ook andere mannen uit breeden kring be ïnvloed geworden, om hunne krachten ten dienste van het diaconale leven te geven. Classicale afdeelingen zijn opgericht, waar onder die ook van de classis Alkmaar. Zon der haar bestaan was het m.i. niet mogelijk geweest thans op deze plaats aanwezig te zijn, om dit schoone gebouw, op niet minde! schoone plaats te openen. Gods wegen zijn onnaspeurlijk. Wij hebben dan ook in de ver rijzenis van dit Gebouw zijn werk te zien tot zegen van velen. Te midden van de verschrik kelijke economische wereldcrisis, staat het daar om tot een rustpunt te dienen voor vele bejaarden, gedragen door het fundament van Geloof, Hoop en Liefde. Hét plan is breed opgezet, zoodat er ge legenheid is voor alle klassen van welstand 'n prettigen, rustigen levensavond te verkrij gen. Voornamelijk is ook gedacht aan hulp behoevende, gebrekkige, zusters en broeders. Voor hen is een groote ruimte gereserveerd, waarin zij de verzorging kunnen verkrijgen, die zij van noode hebben. Met voldoening kan het bestuur melding maken, dat er reeds een blind echtpaar huisvesting heeft verkregen Hoewel de vertrekken voor de gezonden allen Feeds bezet zijn, is er nog plaats genoeg voor de hulpbehoevenden. Wij wachten op hen! Met trots kan onze Vereeniging van Di aconieën op hare stichting „Westerlicht" neer zien. De Diaconieën zijn de grondleg gers geweest van de middelen om de moge lijkheid te scheppen deze stichting te bouwen, doordat iedere Diaconie naar vermogen heeft kunnen bijdragen in het stichtingskapitaal Verder mogen de voldoening smaken de obligatiehouders, die op onze circulaire heb ben ingeschreven; de secretaris-redacteur der Evangelische Maatschappij Ds. W. D. M Baar, die door een krachtige opwekking in de Protestant de leden van bovengenoemde Maatschappij bewogen heeft, om het mooie Protestantsche doel te steunen door het ne men van obligaties of zich als donateur op te geven. Ruim 50.000 gulden zijn door de leden van de Evangelische Maatschappij bij een gebracht. Dank aan de leden, hulde aan Ds. Baar! Ook wil ik niet vergeten, de Direc tie van- de Rotterdamsche Bankvereeniging ter plaatse, die ook een aanzienlijk bedrag aan obligatiën geplaatst heeft. Met dit cement is het onzen architect, den heer D. Saai, mogelijk geweest, „Huize Wes terlicht" te iprojecteeren, zooals het er nu uit ziet. Eenvoudig van stijl, mooi van lijn, doel matig ingericht en voorzien van alle moderne eischen. Zoo straks zult U gelegenheid krijgen te beoordeelen of ik te veel of te weinig gezegd heb. Van harte feliciteer ik ook dan den heer, Saai namens het geheele bestuur met de tot standkoming van dit tehuis, wiens levens werk dit is. Zijn naam moge met eere aan dit werk verbonden blijve! Niet alleen door onze obligatiehouders is on ze vereeniging in staat gesteld te bouwen, doch ook door het gemeentebestuur van Alk maar, dat door opheffing van het bouwver- bod de mogelijkheid heeft geschapen hier ter plaatse te kunnen bouwen. Met gulden letters zal uw besluit in de ge schiedenis van Westerlicht vermeld worden Dank aan burgemeester Mr. W. C. Wende- laar en de Wethoucters, die dit voorbereid hebben. Wij hopen, dat Westerlicht er toe bijdragen zal, de aantrekkelijkheid van onze stad te verhoogen. Alles wat hier tot uitvoering is gebracht, komt de fa. van Riel te Hoorn alle eer toe Het heeft ons steeds getroffen met welk een overleg alle werkzaamheden uitgevoerd zijn en met welk een rust dit alles tot stand is ge komen. Van Riel U hebt blijk gegeven een groot werk in korten tijd te kunnen uitvoeren, tot groote tevredenheid van uw opdracht gevers. U kunt met voldoening op Westerlicht te rug zien, dat voor U in de toekomst een le vende aanbeveling moge zijn. Even wil ik nog memoreeren hoe de geest onder de werkzaamheden is geweest, doordat één uwer onderaannemers mij mededeelde dat hij nog nimmer in een groot werk zoo prettig had gewerkt. Een compliment voor de directie, opzichters en den aannemer. Ook onzen aannemer, schilder van Reek te Twisk onze lof, die Westerlicht in kleuren heeft ge zet. Laat uw werk ook een aanbeveling voo» U zijn! Verder de Fa. Groeneveld en v. d. Pol, dit voor de verlichting en schelinstallatie ge zorgd heeft en voor de klokkeninstallatie zal zorgen Uw firmanaam is in den lande goed bekend, zoodat voor U mag gelden „Goede wijn behoeft geen krans". Als een belangrijke installatie mag ge noemd worden de centrale verwarming door de fa. Geveke Co. aangebracht. Mijne heeren, langdurige en breedvoerige bespre kingen hebben in de bestuursvergaderingen plaats gehad om te besluiten aan welke fir ma de opdracht gegeven zou worden. Ver schillende installaties zijn bezocht gewor den met het resultaat dat wij U de opdracht gegeven hebben. Wij vertrouwen een goede keus gedaan te hebben en hopen dat de uitvoering van deze installatie tot aller tevredenheid moge zijn en bliiven. Ook denk ik aan de arbeiders die dit alles verricht hebben. Soms waren er over de 100 menschen werkzaam. Een ongelooflijk aantal wanneer men het gebouw betrad. Dan zag men er maar enkele. Ieder heeft op zijn wijze mede geholpen „Westerlicht" te voltooien. Ook onze waardeering voor hen. Een bijzonder woord van lof en dank aan den directeur van Plantsoenen dezer ge meente, dan heer Hoek, die het laatste woord wilde hebben, door dit alles te encadreeren met groen en b'oemet U hebt er toe mede gewerkt de aantrekkelijkheid van „Wester licht" te verhoogen, al was het alleen maar plaasing van de apenkooi. Onze hartelijken dank voor alles Ten slotte wil ik nog twee personen noe men, nl. de gebr. Dcutekom. Het zijn de stille werkers geweest, die veel beslomme ringen hebben gehad, tal van berekeningen hebben gemaakt en ten goed toezicht op de werkzaamheden hebben gehouden. Ook aan hen alle hulde. Zoo staat „Westerlicht" ,n ons midcen vol Geloof, vol Hoop en vol Liefde. Welkom eerste bewoners! Wij hopen dat U in Huize „Westerlicht" zult vinden, wat U er van ver wacht. Mocht dit niet het geval zijn, bedenk dan dat er niets volmaak hier op aarde is, doch dat wij dan toch streven moeten naar de volmaaktheid. Aan U, mijnheer en mevrouw Maats, is door het bestuur te inwendige leiding van ons Tehuis opgedragen. Voorwaar geen ge makkelijke taak is op uwe schouders gelegd en hebt ge dien aar-vaard. Gij zijt beiden nog jong, doch vol energie en fantasie, zooals dat bij jonge menschen het geval is, wilt ge het leven der bewoners van „Westerlicht" prettig en gezellig maken. Het bestuur hoopt, dat U hierin slagen zult en dat U de noodige tact bezit aan dit groote gezin de leiding te geven. Moge de keuze van het bestuur een goede zijn geweest. Van onze medewerking kunt U verzekerd zijn en een beroep op onze bijstand en hulp zal niet te vergeefs zijn. Wij treden U tege moet met alle vriendschap en vertrouwen. God zegene uw werk. Er is veel voorbereidend werk gedaan, sedert eenige jaren, door bestuur, architect en commissies. Allen hebben getracht het beste voor „Westerlicht" naar voren te brengen. Personen wil ik niet noemen, want ik zou niet weten waar te beginnen of te eindigen. Allen dank voor hetgeen zij verricht hebben. (Applaus). Ds. Groot van Oudorp spreekt namens het Klassikaal bestuur. Spr. deelde mede, dat de voorzitter van het Klassikaal bestuur wegens ambtsbezigheden verhinderd was, het woord te voeren, waar om aan hem de taak was opgelegd, dit te doen. Spr. deed dit geheel con amore, omdat voor hem deze dag een blijde dag is. Namens het Klassikaal bestuur wenschte hij het bestuur van Westerlicht geluk met het volbrachte werk. Het Klassikaal bestuur is ingenomen met de stichting, omdat die is een prediking van het Protestantisme met de daad, evenals veel werk van de Evangelische Maatschappij, die het Protestantisme met de daad betoont door de oprichting van zieken huizen en huizen voor ouden van dagen. Voor het Klassikaal bestuur is deze dag van ge wicht, omdat nu in die groote classis velen zullen zijn voor wie de toekomst geen onrust meer baart omdat voor hen thans een plaats is, waar zij hun hoofd kunnen neerleggen. Het Klassikaal bestuur verblijdt zich erover, omdat het huis is een monument van den Protestantschen geest. Als secretaris van dat bestuur heeft spr meegewerkt met het bestuur van Westerlicht. Daardoor is het hem bekend, dat dit bestuur een ontzaggelijk zware taak heeft volbracht en gaarne brengt hij daarvoor een woord van hulde voor het initiatief, den durf, den moed en het uitzicht en het vertrouwen in de toe komst. Hulde brengt hij ook den architect die een geschikt gebouw tot stand bracht, dai een eer zal zijn voor Kennemerland en Alk maar. Hulde ook aan allen, die daaraan, op welke wijze dan ook, hebben medegewerkt. Maar vooral hulde aan Hem, die hij eigen lijk het eerst had moeten noemen, den grooten Bouwmeester van het Heelal, die geholpen heeft, dit werk te verwezenlijken. Daar is ge arbeid, maar de kracht was van God. Daar is gestreden, maar de strijd was in God. A! les is aan God te danken. Van U, o God zijn alle dingen, van U, o God alleen, van U de zegeningen en zoo zijn van Hem de zegenin gen in Alkmaar gebracht in dit gebouw. In den loop der jaren zullen duizenden hier vinden rust, kracht en vrede. Zoo moge dit gebouw hier staan ter eere van het be stuur, maar ook ter eere van het geloof in God. Moge Hij zegenen allen, die er in zijn en die daarvoor hebben gewerkt! (Applaus!) Instemming van het Gemeente bestuur. De burgemeester van Alkmaar, Mr. Wen de 1 a a r, wenschte namens het gemeentebe- bestuur den voorzitter en zijn medewerkers geluk met de tot stand koming van dit ge bouw, omdat hij daarin ziet een daad, ait voortspruit uit een warm levend geloof «m aan een behoefte om broeders en zusters in den ouderdom en zelfs in den nood liefderijk te verplegen. Spr. hoopte, dat het gebouw tot in lengte van dagen hun, voor wie het is be stemd, tot zegen zal strekken. Namens het gemeentebestuur sprak hij een warm woord van gelukwensch tot den arch.- tect en allen, die behulpzaam zijn geweest aan de totstandkoming van datgene, wat ook wij beschouwen als een sieraad van Alkmaar Alkmaar heeft vele mooie monumenten uit den ouden tijd en gelukkig staan daar ook uit den jongen tijd verschillende kleinere gebou wen, die den toets der critiek kunnen door staan. Maar zoo'n groot gebouw als dit, uit den nieuwen tijd, had het niet. Spr. prijst Alkmaar gelukkig, dat dit gebouw gerekend kan worden tot de schoone gebouwen, die bij dragen om den roem van de Alkmaarsch moderne architecten te verkondigen. Voor de gemeente acht spr. het van bijzon dere waarde, dat in dit verloren hoekje, waar voor steeds geen goede oplossing kon worden gevonden, de Federatie van Diaconieën een oplossing heeft gevonden, waardoor de wensch van het gemeentebestuur vervuld werd om dezen hoek goed aan te passen aan de mooie omgeving, door er een groot geheel van te maken. Niet alleen de gemeenteraad, maar in het bijzonder het dagelijksch bestuur van de gemeente heeft met groote belangstel ling dit plan gevolgd. Het gemeentebestuur steunde daarom krachtig het plan van den Directeur van Plantsoenen om in deze omgeving een apen kooi te stichten, niet alleen, omdat het daar in zag een belang van Alkmaar, maar ook, omdat het veronderstelde, dat de ouden in dit huis wel eens behoefte zouden hebben aan af wisseling en opvroolijking en die konden vinden bij de apenkooi. Ook om het feit, dat dit huis betrokken zou worden door rustige, ernstige bewoners, heeft het gemeentebestuur de totstandkoming van het gebouw toegejuicht. Als hoofd van de Politie meent spr., dat elk gelegenheid be hoort te worden aangegrepen, om dergelijke personen in de gemeente te trekken. Het gemeentebestuur wenscht oprecht, dat degenen, voor wie het gebouw is neergezet, daar een prettigen, rustigen levensavond, vrij van zorgen, zullen genieten. Ik hoop, dat daarop Gods zegen mag rusten en ik hoop, dat U, mijnheer de voorzitter en uw medebe stuursleden lang in de gelegenheid zult zijn, te genieten van het geluk, dat U uw mede- menschen hebt toegewenscht. (Applaus.) Een woord namens het Provin ciaal Kerkbestuur, Ds. VandenKieboom verklaarde het aangenaam te vinden, namens het Prov. Kerkbestuur het bestuur van Westerlicht ge luk te kunnen wenschen. Wanneer ik kijk over de hoofden en ik zie het vele, kleurige groen, de boomen, de wijdheid van den hemel, dan moet ik zeggen, dat het uitzicht hier buiten gewoon mooi is. Wat moet het een voorrecht zijn voor hen, die door de oprichting van het Westerlicht daartoe in de gelegenheid zijn gesteld, dit alles te bewonderen. Aangenaam is het ook, de vriendelijke diertjes, waarvan de burgemeester sprak, hier gade te kunnen slaan. Ik wensch te spreken over een ander diertje tn dan symbolisch genomen: de duif. Gij1 zijt allemaal thuis in den Bijbel en kent het ver baal uit het Oude Testament, waarin Noach de duif uitzond, die ten teeken van leven, met een takje in den bek terugkeerde. Daarin is uitgebeeld de vredesgedachte van rust en heerlijkheid. En nog veel dieper ligt die gedachte in het Nieuwe Testament, waarin is de Openbaring van den Vader, den Zoon en den Heiligen Geest, hetgeen uitziet naar wat wij noemen het Derde Rijk. Niet het Derde Rijk, waar van de Nat.-Soc. in Duitschland spreken, maar dat van den Heiligen Geest, afgebeeld in de duif. Moge die Heilige Geest het sym bool zijn voor de bewoners van dit huis. Mo gen zij zien de wijdheid van de lucht, hel groen van de boomen, en mogen zij zich ver lustigen in de dieren des velos, maar mogen zij ook iets zien van de duif, die neerdaalt uit de hoogte van dien Heiligen Geest, die is de ge- van de waarheid en de liefde Namens het Prov. bestuur wenschte spr dat in het huis iets geopenbaard zal worden van Gods Heiligen Geest. (Applaus.) Een woord namens de Federatie van Diaconieën. Mr. Nelemans huldigde het bestuur der stichting namens de Federatie van Diaco nieën. Hij wees erop, dat een sociaal werk was verricht en juichte het toe, dat men zich niet beperkt had tot eigen kring, maar die taak had uitgestrekt tot allen, die in het huis wenschten te komen. Voorts wees hij erop, dat men niet alleen het materieele heeft willen bevredigen, maar ook het geestelijke heeft willen dienen. Ook in dit opzicht is het een stichting van welda digheid. Moge, wat gewenscht wordt, in vervulling gaan! (Applaus!) Ds. Baar spreekt, Als voorzitter van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente in Alkmaar, aldus ds. Baar, is het mij een aangename taak, u, mijnheer de voorzitter en het bestuur te mogen geluk- wenschen met de totstandkoming en het in exploitatie nemen van dit mooie gebouw. Dat reeds zoovele aanvragen zijn ingekomen, om hier inwoning te vinden, is een bewijs, dat dit gebouw in een groote behoefte voorziet. Het is een verheugend verschijnsel, dat de Dia conieën van de Ned. Herv. kerk in dezen haar sociale roeping gaan begrijpen en een eer voor den Kerkeraad, van wie verschillende leden mede het initiatief hebben genomen tot het stichten van Westerlicht en waarvan de Diaconie tot den grootsten deelnemer be hoort. Het is een eer voor den Kerkeraad, dat Westerlicht in zijn gemeente is gebouwd en ik spreek daarbij de hoop uit, dat het con tact met uw bestuur en onzen Kerkeraad al tijd van den meest aangenamen aard mag zijn en dat uw voorbeeld een aansporing moge zijn om voor de eigen Diaconie u op uw schreden te volgen. Er zijn menschen geweest, en misschien zijn die er nog wel, die in de stichting een zekere concurrentie hebben gezien, met ons Diaconiehuis, m.i. ten onrechte. Zij bestrijken ieder een andere categorie van menschen. Door de veranderde sociale omstandighe den is er ook bij beter gesitueerde menschen een behoefte ontstaan aan een huis, waarin men in eigen milieu leeft, met behoud van onafhankelijkheid, maar verlost van de da- gelijksche zorgen van de huishouding. Die groep zal in Westerlicht vinden, wat zij ver langt. Maar daarnaast is er nog een groep van armen, dikwijls van de allerarmsten en ook daarvoor moet wat worden gedaan. Met alle respect voor den arbeid der Diaconieën ge durende den loop der eeuwen, wil ik het wel uitspreken, dat lang niet alles en vooral niet overal is, zooals het volgens onze moderne begrippen moet zijn. Vaak staat op den voor grond de bedeel ing en het Armenhuis en dat mag niet zoo blijven. Daarin moet verande ring komen. Een Centraal Christelijk gebod is: „Hebt God lief bovenal en uw naaste als uzelf". Zelf hebben wij een onbezorgden, rustigen ouden dag lief, maar wat wij zelf wenschen, moeten wij anderen willen geven. Het is steeds de eer van het Christendom geweest, zwakken te helpen, en hulpbehoevenden te steunen en er zijn nog te veel ouden van da gen. die aan hun lot zijn overgelaten. Ellen Key noemde onze eeuw de eeuw van iet Kind. Wij hebben te zorgen, dat het wordt de eeuw van de ouden van dagen. Ik hoop, dat dit zonnige gebouw tot in lengte van da gen een levende getuigenis moge zijn van de waarheid van het woord van den spreuken dichter: De grijsheid is een sierlijke kroon; zij wordt gevonden op den weg der gerech tigheid. Ook namens het Hoofdbestuur van de Evangelische Maatschappij, dat mij als redac teur van „De Protestant" in staat stelde, in zamelingen te houden voor dit doel, mijn har telijken gelukwensch. Ik moet zeggen, dat het mij oqj de 14 dagen veel keeren een vreugde is geweest, van vele menschen uit afdeelin gen van het land te hebben mogen zien, dat zij hebben gevoeld, dat hier een Protestantsch werk is verricht van buitengewoon groote waarde. Moge ieder, die het resultaat Wester licht ziet, er ook van doordrongen worden, dat Westerlicht is een bewijs van Protestant schen durf en offervaardigheid, ook nog in onze dagen. (Applaus.) Dr. Schröder spreekt. Namens het College van de Ned. Herv. Diaconie in Alkmaar sprak Dr. Schröder een woord van hulde voor het tot stand komen vap het werk. Met opzet, aldus spr., spreek ik niet van de totstandkoming van dit gebouw, aangezien een dragelijk architect zeker in staat is, dit op te trekken. Ik spreek van de totstandko ming van dit werk, omdat ik weet, wat eraan voorafgegaan is om te komen tot de stichting van de Federatie en de stichting van dit ge- buuw. Jarenlang heb ik meegeleefd in de ge dachte aan een dergelijk gebouw. Herhaalde lijk is erover gesproken. Er is een commissie geweest en die commissie is haar natuurlijke dood gestorven. Toen is er een nieuwe com missie gekomen en aan het werk gegaan. En dank zij u, mijnheer de voorzitter, en broe der Rodierwijn en andere heeren van het be stuur, is er krachtig gewerkt en tenslotte, dit gebouw tot stand gebracht. Wij wenschen u daarmee van harte geluk. Spr. eindigde met den wensch uit de Schrift: „E>oe, o Heer, Uw oog open zijn, nacht en dag over dit huis, over deze plaats", (Applaus.) Een groet van een zusterstichting. De voorzitter van de zuster-stichting van het Avondlicht te Hoorn, de heer P. Stapel uit Hoogkarspel, wenschte de Federatie van Diaconieën in de classis Alkmaar geluk met de totstandkoming van de stichting. Wij weten, aldus spr., hoeveel voorberei ding het kost om een dergelijke stichting te laten verrijzen en daarom kan ik mij voor stellen, dat het voor de Classis Alkmaar een feestdag is. Gelukkig zijn de Diaconieën ein delijk tot de conclusie gekomen, dat in de ver zorging van ouden van dagen, zo'oals die tot nog toe gebeurde, verandering moest komen. De menschen, die hun beste krachten hebben gegeven aan de maatschappij, behooren in hun levensavond naar het oordeel van de Diaconieën beter verzorgd te worden. Het vorderde veel voorbereiding om in de classis Hoorn tot de stichting „Avondlicht" te komen. Daarin worden 'niet alleen ver pleegd menschen van die Diaconieën, maar ook andere cateorieën. Het groote aantal aanvragen voor bewoning van „Westerlicht" is een bewijs, dat die stichting in een behoefte voorziet. Namens de oude menschen uit Avondlicht breng ik de groeten aan de menschen, die hier zullen komen en ik kan u verzekeren, dat de bewoners van Avondlicht machtig gevoelen, dat deze stichting hun tot zegen is en vaak zeggen„Ze had er eerder moeten zijn". Spr. hoopte, dat beide stichtingen goede buren zullen blijven en elkander in raad en daad zulen bijstaan en hij verzekerde, dat Avondlicht daartoe gaarne bereid is. Namens Avondlicht bood hij hierop den voorzitter van Westerlicht een fraaien voor zittershamer aan. (Applaus!) Ds. Bloemhof uit Heiloo, herinnerde aan de besprekingen over de plan nen en de daarop gevoerde kritiek. Steeds was die kritiek er een van groote welwillend heid. Dit bewijst ook de opkomst van zoo- velen. Deze dag is de bekroning van zeer veel moeite en spr. wenschte het bestuur daarmee van harte geluk. Hij hoopte, dat, als er één zon gaat dalen, dat de andere zon, die van geloof en vertrouwen, zal gaan rijzen en dat velen hier een prettigen ouden dag zullen be leven. (Applaus.) Namens de Doopsgezinde ge meente uit Den Helder. bracht hierna de heer Smit het bestuur een groet. Als stoffelijk blijk van sympathie bood spr. een ets van den Westertoren uit Amster dam aan. (Applaus!) De voorzitter, de heer P. van der Esch, sprak hierna een woord van dank tot de spre kers, waarbij hij den wensch uitte, dat aller verwachting in vervulling zal gaan. Een speciaal woord van dank sprak hij tot dén voorzitter van de Afd. Alkmaar van den Bond van Staatspensionneering, die het huis verrijkt had met een gong. Thans is het oogenblik aangebroken, aldus spr-, waarop officieel Huize Westerlicht door mij geopend zal worden. Persoonlijk voeg ik hierbij de bede, dat God tot in lengte van dagen Westerlicht zal zegenen en dat de Westerlichtvlag het symbool zal blijven van een heerlijk en vredig licht voor den levens avond der bewoners. (Applaus!) Hierop werd het gebouw be zichtigd, waarna in den muziektu„i ververschingen werden aangeboden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9